Zuid-Afrika ontving le (Franse) duikboot BELANGRIJKE BENOEMING IN SPANJE Proces in Athene tegen 2 Palestijnen OPPOSITIE WIL HOGER MINIMUM LOON (ƒ160) B ENW DORDRECHTACCEPTEREN' RECHT' VAN WONINGKRAKERS Pattakos: vrijlating gaat door Initiatieven tot herstel relatie KVP - PvdA VREDESPLAN VS AFGEWEZEN DOOR DE PALESTIJNEN Duitser verdronk bii Zandvoort ZATERDAG 25 JULI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JORIëNT FRANKRIJK Over- Riebeeck' aan Zuid-Afrika tijdens dracht van de in Frankrijk ge- een "plechtigheid op de marineba- boitwde onderzeeboot .Maria van sis Loriënt. AMSTERDAMSE BOETIEK WEIGERT AMERIKANEN (Van onze Amsterdamse redac tie) AMSTERDAM Een snuisterij, jnninkel in de Tweede Wetering dwarsstraat in het centrum van Amsterdam, Baobab, Iaat geen Amerikaanse toeristen meer bin nen. .Americans are not welcome in this shop' luidt de paarse tekst die op een rood bordje aan de buitenkant van de winkel is aan. gebracht. De Weteringsbuurt staat steeds sterk in de belangstelling van toe risten. Volgens de eigenaresse van Baobab zijn het vooral Amerik- kaanse jongeren, die hier binnen komen rondkijken en niets kopen. Ik heb het nu 2 maanden gezien, ik heb er nu genoeg van. Het zijn heus niet alleen hippies, maar wel alles wat in spijkerbroek loopt en zo. Ze hebben geen zin om een gulden uit te geven, ze zitten overal aan en als je er wat van zegt krijg je een grote mond'. Dat jonge toeristen nogal eens wat weggraaien is een verschijn sel waarmee ook andere winke liers hebben te kampen. Maar een bordje .Amerikanen niet gewenst' gaat de anderen, niet om de bij smaak alleen, te ver. .Marokka nen en Nederlanders stelen net so gemakkelijk', is hun commen taar. NOG TWEE VOLGEN (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De oppositie in de tweede kamer vindt een verhoging van het minimumloon van 145 gulden tot 157,50 per week, zoals de regering heeft voorgesteld, onvoldoende. Wil men be reiken dat de laagste, inkomensgroepen volledig delen in de welvaartsontwik keling van «le laatste jaren, dan zal naar de mening van de oppositiepar tijen een verhoging tot 160 gulden per week nodig zijn. De oppositie wil ook •'astgelegd zien dat de leeftijd, waarop nen re«-ht heeft op dit bedrag, in de komende twee jaar tot 21 jaar word verlaagd. Dispensatie Uit het verslag van de kamercommissie voor sociale zaken, dat gisteren over het regeringsvoorstel is verschenen (de leden stuurden hun bijdragen in vanaf hun vakantieadressen) blijkt dat het voorstel van minister Roolvink ondanks het schokeffect dat daarvan uit gaat, voor de regeringspartijen aanvaardbaar is. Wel vreest men voor een deel van het bedrijfsleven, met name voor de textiel, confectie- en lederindustrie met veel jong vrouwelijk personeel, een on evenredige belasting. Gevraagd wordt welke dispensatiemogelijkheden deze be drijfssectoren zullen worden geboden om de extra loonkostenstijgingen op te vangen en zich geleidelijk op de nieiv we situatie in te stellen. Ook wordt gevraagd welke prijsontwikkelingen de regering als gevolg van de aanpassing verwacht. Minister Roolvink zal voorts bij de openbare behandeling van het wetsont werp, waarvoor de tweede kamer dins dag de vakantie onderbreekt, nader moeten verklaren waarom hij naast de koppeling aan de loonindex nog de mo gelijkheid van een bijzondere aanpas sing aan de gestegen welvaart wil hand haven. De minister heeft voorgesteld daarvoor eens in de drie jaar het oor deel van de SER te vragen, te begin nen in 1974. Waarom deze tijdslimiet is aangebracht is echter niet iedereen in de kamer duidelijk. Veel afkeurende reacties na opheffing Brits wapenembargo loment, loesaxa, koeala lampoep. (RTR, afp, tan- JOEF) Zuid-Afrika heeft vrij dag op de Franse marinebasis Lo riënt zijn eerste duikboot in ont vangst genomen, slechts enkele uren nadat de Veiligheidsraad alle landen opriep het wapenembargo tegen Zuid-Afrika zonder voorbe houd na te leven. Dp WO ton metende in Frankrijk ge bouwde .Maria van Riebeeck' werd tdj- een plechtigheid op de marineba- fis door Franse admiraal Pierre öot- !mu overgedragen aan de Zuidafrikaan K opperbevelhebber van de marine, ad miraal Hugo Bierman. De toekomstige bemanning van de duik boot is door de Franse marine opge. leid. Frankrijk zaJ Zuid-Afrika nog twee duikboten van hetzelfde type leveren. Frankrijk heeft de afgelopen vijf jaar Zuidafrikaanse opdrachten ter waarde van 1700 miljoen gulden ontvangen, on der meer voor Mirages, helikopters, pantservoertuigen en een raket-luchtaf- weersysteem. Volgens de Franse minis ter van defensie Debré is het sinds 1962 regeringsbeleid de uitvoer van wapens voor guerrilla of anti-guerrillastrijd te verbieden. De VN-vertegenwoordiger van Frankrijk b;i de Verenigde Naties zei deze week dat de Franse regering maatregelen bestudeert om te verzeke ren dat Franse wapens nooit tegen een Afrikaanse staat gebruikt kunnen wor den. Het Joegoslavische persbureau Tan- Joeg meldde uit Nairobi dat Zuid- Afrika eind vorig jaar beschikte over 230 straalbommenwerpers en Möra- ge-gevechtsvliegtuigen en over ra ketten, die vanuit de lucht naar de Sond geschoten moeten worden. Het' ter zou 39.000 manschappen tellen. Daarnaast zijn er 60.000 dienstplich tige reservisten, van wie er 22.300 permanent paraat zijn, aldus Tan. Joeg. dag dat de opheffing van het Britse wapenembargo dient dm de koloniale be langen van Engeland m Afrika te hand haven. Volgens net blad' .ondersteunen de Amerikaanse imperialisten het Brit se besluit'. In de Zamblaanse hoofdstad Loesaka hebben opnieuw 400 studenten voor het gebouw van de Britse hoge commissaris tn Zambia geprotesteerd tegen de her vatting van de wapenleveranties. De Ïrotesteert tegen de betoging van 21 uli. waarbij het gebouw van het com missariaat werd beschadigd. China Het Chinese .Volksdagblad' schreef vrij- .Huiseigenaars moeten maar civiele procedure beginnen' Kraak'-maatstaf ongeveer 4 maanden DORDRECHT (GPD) Dord- recht, de oudste stad van Hol land, die zich onder het beleid van burgemeester J. J. van der Lee al eerder heeft onderscheiden door een progressieve aanpak van een aantal zaken, waaronder het jeugdbeleid, heeft opnieuw ge toond over een brede visie te be schikken waar het gaat om ac tuele zaken. Dordrecht .accepteert' als eerste Nederlandse gemeente de woningkrakers. Het doet dat niet uit een hang naar populariteit, noch om goedkoop effect bejag, maar uiterst weloverwogen. Het Doriltse collage an b en w heeft voor nut betreft hot zogeheten kraken van woningen gezocht naar de wortel van net kwaad. En het heeft zonder meer ne eigenaren win leegstaande panden aansprakelijk durven stellen voor dit kwaad. Het heeft onomwonden de gedupeerde. a.e met lede ogen moesten aanzien hoe nante woningen maanden en maanden ornda* de eigenaar het woning tegen een hem .pas- enae prijs te verhuren of te verkopen, F) het Seiijk gesteld. Het Dordtse col- af.8 weLzich uiteraard van bewust, «at he. hiermee de woningnood met oplost. Civiele procedure heren eigenaren kunnen verzet aan- ,lro!sfn'- ?a,' maar dan in Dór- min langer langs de weg van de mriste vvi-erstand oftewel door een be riep ie doen op de sterke arm van de gemeentelijke overheid. .Zij kunnen een h*iL Pro.c",ure beginnen', zo heeft net gemeentebestuur laten weten. Dordrecht stelt bepaald met de kra kers in het gelijk. Het erkent wel het gelijk van de gedupeerden te genover het ongelijk van, zoals de Vla- mhgen zo treffend zeggen, de uit baters. Weifee maatstaf <uLkSJE'eea l""s "k" u het recht tot kraken veften VPRn^'T k,;dde '••••Av^ k. Y rs,aS?ever ln een gis- LeTwvnoïïi ^w-gemeester Van dei- naar aanleiding (°ni8ch vl'aa£SesPrek, Schk van een kt>rt ANP" ,Dat fe moeillik t« zeggen. Laten we maanden stellen', aldus mr Van der Lee. Hij kon verder verklaren, dat het college van b en w eensgezind tot dit standpunt was gekomen, naar aanleiding van eerder in de raad ge stelde vragen over de kwestie van net kraken. In Dordrecht is het kraken van wo. arngen bepaald geen dagelijks voorko mend verschijnsel. Tot dusver is het beperkt gebleven tot enkele incidentele gevallen. Het dwong het gemeentebe stuur niettemin tot het innemen van een standpunt. Zambia Jeugdigen ATHENE (RTR-AFP) In At hene is vrijdag het proces begon nen tegen de twee Palestijnse com mando's, die in november vorig Voorstellingen 1050 (heh. ïo.) -12.30 -13.30 -15.00 -1630 - 20 LEUVEHAVES (bij Metio-iution Beun) Tel: (010) 11«87 Maleisië Studenten van de universiteit van Ma leisië hebben de regering van hun land verzocht uit het Gemenebest te treden uit protest tegen de opheffing van het embargo. Wereldraad Dr Eugene Carson Blake, secretaris-ge-; neraal van de Wereldraad van Kerken, heeft in een brief aan de Engelse raad van kerken wapenleveranties aan Znld- Afrika veroordeeld als .duidelijk onaan vaardbaar voor de christelijke moraal' Hij meent dat verkoop van wapens aan Johannesburg net symbolisch effect zou hebben dat Engelund verbindt met de racistische en onderdrukkende regimes in Zuiid-Afrika'. Carson Blake heeft een afschrift van zijn brief aan premier Edward Heath gestuurd. Oefeningen Een woordvoerder van de Zuidafrikaan se marine heeft aangekondigd dat Zuid. afrikaanse en Britse oorlogsschepen volgende maand gezamenlijk anti-duik- boot-oefeningen zullen houden ten wes ten vam de kaap. tm De Nederlander Harm Buiter, secreta ris-generaal van tiet Internationaal Ver bond van Vrije Vakverenigingen, heeft in een telegram aan de Verenigde Na ties de opheffing van het wapenem bargo betreurd. Het IVW dringt aan op acties om naleving van de VN-reso- lutie over de wapenléveranties te ver zekeren. Evenmin is het de kamer duidelijk Jonge kostwinners buiten de regeling zijn gelaten. Minister Roolvink zal dinsdag ook moe ten uitleggen waarom hij geen minimum garantie voor alle jeugdigen heeft ge. troffen. De minister wordt de ruimte gelaten dinsdag mondeling op het ver slag van de kamercommissie te ant woorden. Aangenomen wordt dat er dinsdag voldoende kamerleden naar het Binnenhof zullen terugkeren om de be handeling van het wetsontwerp moge lijk te maken. Daartoe zijn in de frac ties de nodige afspraken gemaakt. WOONWAGENBEWONERS WILLEN OOK KLEINE KAMPEN HOUDEN RIJSWIJK (ANP) Drie delegaties van woonwagenbewoners zijn vrijdag door minister Klompé van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk ont vangen. Als hun voornaamste wens gold, dat er naast de regionale woonwagen centra ook kleine kampen zullen blij ven bestaan, speciaal voor de trekkers. De zigeuner H. de Gelder uit Monster, de reiziger P. van Eist uit Capelle aan de IJssel en hun juridisch adviseur W. M. de Vries uit Den Haag legden deze wens reeds 's morgens voor aan het hoofd van de afdeling woonwagen- en woonschepenzaken van het departement, de heer A. E. H Monhemius. 's Middags ontving minister Klompé ook dit drie tal, dat mee naar binnenstapte met de reizigers A. Wolters uit Hengelo (Gld). W. Kallenkoot uit Hoogevéèn, en H. Vijfschaft uit 't Harde, die in gezel schap waren van de sociaal-cultureel groepswerker H. Nijdam van het regio naal woonwagencentrum in Winterswijk. Zij vonden in de vergaderzaal op het ministerie reeds P. M. Mulder en P. van den Berg, beiden uit Den Haag, bestuurs leden van de bond' van woonwagenbe woners en leden van de adviescommis sie, die in heit kader van de w genwet 1968 werd ingesteld. De woonwagenbewoners uit het oosten van het land, met een viertal woon- en kampeerwagens naar Rijswijk gekomen, wilden een demonstratie op het Binnen hof houden. Dit ging niet door, doordat het gesprek met minister Klompé zienlijk langer duurde dan was voor zien. Het waren ook deze mensen, die met kracht aandrongen op handhaving de kleinere kampen. De minister kon hen op dit punt niets toezeggen dan dat een onderzoek zal worden ingesteld. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De voorzitter van het gewest Gelderland van de Partij van ae Arbeid, de heer H. Staneke, over weegt het initiatief te nemen tot her stel van de vriendschap tussen zijn par tij en de KVP. De heer Staneke heeft daartoe reeds de nodige cantaeten met politieke vrienden gelegd. Ook in an. dere gewesten wordt hard aan een der gelijk initiatief gedacht. ,De stemming Eeeilende zou het mij niet verbazen als et tot dergelijke voorstellen kwam', zei de fractievoorzitter van de PvdA in de Haagse gemeenteraad, de heer \V. H. Nuij, gisteravond. De voorzitter van het gewest Gelderland acht langzamerhand het moment geko men om de motie-Lammers. waarin het Haagse partijcongres van maart 1969 zich tegen verdere samenwerking met de KVP uitsprak, terug te schroeven. ,Het wordt tijd dat we uit de besloten heid terugkeren om mede leiding te ge ven aam net bestuur van het lamd', al dus de heer Staneke, die heeft ervaren dat meer mensen in de PvdA er zo over beginnen te denken. De heer Staneke is er alleen nog niet uit op welke wijze hij de zaak het beste aam de orde kan stellen. Hij acht het niet onmogelijk dat er op de eerstvol gende vergadering van de partijraad, die op 19 september wordt gehouden, over zal worden gesproken. (Slot van pagina 1) am Palestijnse organisaties, verklaar de Nasser dat men overal en altijd op portunisten zaJ aantreffen, maar «lat de Arafcisohe natie ate geheel begnp zal tomen .voor onze beweegreden en Hij sloot de mogelijkheid niet uit dat de Amerikaanse voorstellen ten doel hebben Egypte in een val te lokken, maar meende dat, zo deze opzet heeft voorgestaan, zij geen succes zal heb. ben. Atoomoorlog De president geloofde niet dat het Mid den-Oosten het toneel van een atoonv oorlog zou worden. Zou een dergelijke oorlog toch uitbreken dan zal de Sow- jet-Unie Egypte dat het non-pro. liferatieverdrag heeft getekend te hulp komen. President Nasser, die opmerkingen van de afgevaardigden beantwoordde en wiens rede door de televisie werd uit gezonden, toonde zich pessimistisch over de kans op vrede: ,Ek heb, ondanks alles, geen noop dat een vreedzame re geling tot stand zal komen'. Israël ln regeringskringen in Jeruzalem wordt verwacht dat Israël, als ge- valg van president Nassers aan vaarding van het Amerikaanse vre desplan. in een p.-litlek moeilijke positie zal komen. Volgens de minister zonder portefeuille, Shimon Pen-es, bevat de rede van de Egyptische president ntets nieuws. Het instemmen met een tijdelijke wapen stilstand betekent in feite het omkeren van de resolutie van de Veiligheids raad, waarin een wapenstilstand van onbeperkte duur wordt aanbevolen zo dat de partijen vredesonderhandelingen kunnen beginnen, aldus Peres. Hij voeg de hier aan toe dat Israël zeif in Euro pa en de Verenigde Staten een krach, tige diplomatieke actie aal moeten gaan voeren. jaar een bomaanslag pleegden op het El Al-kantoor in Athene. Een jongetje kwam daarbij om het le ven en 14 mensen werden zwaar gewond. De 23-jarige kleermaker Dergarabian en de 21-jarige student Mansou r Moe rad, beiden afkomstig uit Amman en leden van het .Volkastrijdfront' staan terecht op beschuldiging van moord (waarop de doodstraf kan staanpo ging tot moord, het veroorzaken van een explosie die levens in gevaar kan brengen, beschadiging van buitenland se eigendommen en illegaal wapenbe zit. gezegd de twee Palestijnen, onge. acht het vonnis, samen met vijf al veroordeelde commando's op 22 au gustus in vrijheid te stellen in ruil voor het leven van de passagiers van het Olympic Airways toestel, dat woensdag door Palestijnen werd gekaapt. Dergarabman. die de handgranaat gooi de, is de hoofdverdachte. Moerad had op wacht gestaan en als gids gediend. Beroep Israël heeft vrijdag officieel een beroep gedaan op de Griekse regering om zich niet te houden aan de overeenkomst met de kapers van het Boeing-727 straalvliegtuig, .die werd afgesloten on der druk en chantage'. In een verklaring van viee-premier Stylianos Pattakos. die door de bemid deling van het internationale Rode Kruis, de overeenkomst met de com mando's afsloot, werd vrijdag gezegd dat ,de belofte aan het Rode Kruis, hoe de omstandigheden ook mogen zijn, gehouden zal worden, zoals dit in over eenstemming is met de Griekse morele code'. Protest De Griekse regering heeft Inmiddels een krachtig protest ingediend bij de Arabische landen over wat genoemd werd de, daad van piraterij' door Ara bische terroristen. De Arabische am bassadeurs, die op het ministerie van buitenlandse zaken waren ontboden, kregen de waarschuwing te horen dat de Grieken zeer verontwaardigd waren over het incident en dat rdeuwe ter roristische acties op Grieks grondge bied zou leiden tot .ongunstige reper cussies'. zelfs alle Arabische landen te veröre. ken als zich opnieuw ncidenten met Arabische terroristen zouden voordoen n Griekenland. Franco schenkt onbelastegeneraal zijn vertrouwen (Van onze correspondent) jyjadrid Op de vooravond van zijn vierenzestigste verjaardag is gene raal Manuel Diez Alegria vrijdag be noemd tot hoofd van de generale staf van alle strijdkrachten, als opvolger van de juist overleden kapitein-generaal Munoz Grandes, de intieme vriend en vertrouweling van generaal Franco. Het Spaanse staatshoofd heeft hiermee voor het eerst een van de allerbelangrijkste militaire posten van zijn regime in han den gegeven van een man die tijdens de burgeroorlog niet op de voorgrond kwam en geen hogere rang bereikte dan die van kapitein van de genie. Generaal Diez Alegria is dus voor poliüei Spanje een man die met gecompromitteerd 4 met de nabije geschiedenis die nog altijd een zo grote invloed uitoefent op de huidige om standigheden. Voor de toekomst van Spanje is de benoeming van generaal Diez Alegria van het allergrootste belang. Het feit dat generaal Franco hem tot opvol ger van Munoz Grandes heeft bestemd ver leent hem, buiten zijn persoonlijk prestige en de rang van zijn nieuwe post, een bijzonder groot politiek prestige, omdat dit een soort .vaderlijke zegen' van Franco betekent. Mocht het opvolgersteam dat generaal Fran ce nu officieel heeft ingesteld voor het geval van zijn heengaan, prins Juan Carlos en ad miraal Carrero Blanco, voor onoverkomelijke moeilijkheden komen te staan, dan vormt, ge neraal Diez Alegiria een algemeen aanvaard, baar alternatief. Diez Alegria wordt beschouwd nis een van Spanje*s meest briljante militairen in de tech nische of beroepsmatige zin van het woord en vele politici, ook in gematigde en vooruitstre vende kringen, hebben vertrouwen In hem. Zijn overtuigingen zijn heel wat moderner dan die van de .harde' militairen van zijn ge neratie die generaal Franco steunden bij de instelling en handhaving van het regime. Uit zijn weinige openbare uitspraken komen de grote lijnen van zijn politieke en militaire overtuigingen naar voren: De strijdkrachten moeten een abstracte po litiek voeren en zich boven het spel van de verschillende politieke groeperingen plaatsen. Zij moeten zich beperken tot het uitvoeren van de taken die de wetten hen opleggen. (Men moet echter niet vergeten dat de huiidi- ge grondwetten, namelijk de ,ley organica del est ado' die in 1966 werd afgekondigd, in art. 37 verklaart dat de strijdkrachten .de verde diging van het institutionele stelsel garande ren'. ofwel de beginselen van het regime moe ten verdedigen. Met andere woorden; gene raal Diez Alegria zou in het uiterste geval ook goedkeuren dat het leger zal optreden om de binnenlandse orde te handhaven De strijdkrachten moeten ondergeschikt blijven aan de burgerlijke macht- Het beste zou zijn dat zij in vredestijd onder een bur gerlijke minister zouden ressorteren, die in ge val van oorlog automatisch zijn laak aan het regeringshoofd zal overdragen. (Dit moet men wel vanuit Spaans oogpunt bezien, want tal rijke burgerlijke machten worden hier door militairen uitgeoefend, zodat de strijdkrach ten dan toch weer aan de militairen onderge schikt zouden zijn). Tot op zekere hoogte beginnen wij over het nationalisme heen te komen. (Het natio nalisme in zeer auroritaare zin is altijd de be weegreden van de harde militairen geweest om de vooruitstrevende ideën uit het buitenland in Spanje te onderdrukken). Ik zou er niets op tegen hebben om de minderheden in de politiek een wettige status toe te kennen. (De erkenning van politieke partijen, want dat is het wat de generaal met .minderheden' bedoelt, is nu uit den boze in het hedendaagse politieke stelsel). De Spaanse strijdkrachten koesteren mo menteel bijzonder weinig politieke drang, het geen mij zeer goed lijkt. Ik geloof niet dat er er.ig gevaar bestaat voor een putsch van kolo nels. M Tenslotte antwoordde de generaal op de vraag of het leger tussenbeide zou moeten ko men na het heengaan van Franco: ,Het zou mij niet bevallen'. Generaal Die® Alegria is een van de weini ge Spaanse militairen die regelmatig con tact onderhield met zowel militairen als bur gers op het allerhoogste niveau. Hij wordt algemeen gerespecteerd en generaal Franco toonde zijn vertrouwen door hem te benoemen toi. hoofd van de Spaanse militaire afvaardi ging bij de recente onderhandelingen met het Pentagon over de verlenging van het Spaans- Amerikaanse basis-verdrag. De politieke mogelijkheden van generaal Diez Alegria kwamen reeds begin 1969 aan het licht op een omzichtige manier die typerend :s voor generaal Franco's wijze van regeren, namelijk door middel van een onverwachte en belangrijke promotie van zijn broer. De ze broer. Luis. is op 60-jarige leeftijd de jong ste .teniente general' (de hoogste rang van generaal) van Spanje. Van een post van voor namelijk lokaal belang werd generaal Luis Diez Alegria plotseling gepromoveerd tot op perbevelhebber van de guardia civil in heel Spanje. Deze beslissing van generaal Franco viel juist tijdens de noodtoestand die begin 1969 in heel het land was afgekondigd. Het besluit ging bijna onopgemerkt voorbij, vooral omdat na dezelfde kabinetsvergadering waarin het geno men werd, sterke geruchten de ronde deden dat de noodtoestand opgeheven zou worden, hetgeen kort nadien inderdaad juist bleek. Niettemin was de benoeming van generaal Luis Diez Alegria nauw verbonden met de ze ontwikkeling en waarschijnlijk van nog groter belang. Het is namelijk een publiek ge heim dat de guardia civil een hoogst belang rijke factor is voor de toekomst van het land. Deze .burgenvacht', een soort gendarmekorps van 60.000 leden (Het Spaans leger telt on geveer 30.000 leden) die alom bekend zijn van wege hun typische gelakte driehoekige steek uit de tijd van Napoleon, is verreweg het bes* georganiseerde, gedisciplineerde en uitge ruste militaire korps van Spanje. Het heeft een lange traditie en een Indrukwekkende .es prit de corps', die vaak beslissend is geweest De training van dit elite-korps is bijzonder streng en intensief en de intellectuele stand aard is zeer hoog voor een politieorganisa tie. Een voorbeeld hiervan is dat Iedere rang in de guardia civil één stap hoger wordt ge acht dan dezelfde rang ln het leger zodat een luitenant van de guardia civil die naar het le ger overstapt automatisch kapitein is. De ef ficiency van de guardia civil is spraakwoor- delijk. Wie, zoals generaal Luis Diez Alegria, het bevel heeft over de guardia civil, contro leert grote streken van het land en bezet voor name sleutelposities, zoals havens, grenzen en vliegvelden; bovendien beschikt h i over de beste inlichtingendienst over binnen .ndse aan gelegenheden, met 6500 informatiecentra voor de staatsveiligheid, die onderling verbonden zijr door het uitgebreide en onafhankelijke radio-netwerk. Dit alles wil ook zeggen dat generaal Manuel Diez Alegria door middel van zijn broer kan rekenen op de beste medewerking die hij zich maar zou kunnen bedenken. ATHENE ln de Griekse hoofd stad is het proces begonnen tegen de Jordaniërs Elias Dergarabeddan (l) en Mansour Seifeddin. ,Vnn Sheiik' en .Van Galen'Rauamtm tenra in Nederland DEN HAAG (ANF) De marinefre gatten Van Speijk en Van Galen zullen na hun wereldreis op zat«'r«lag 8 augus tus in Den Helder afmeren. Volgende week van 29 tot 31 juli, bren gen de schepen een officieel bezoek aan Monrovia 'n Liberia. Op 3 augustus wordt gedurende enkele uren gebun kerd in Las Palmas en vandaar gaat het rechtstreeks op huis aan. ZAND VOORT (ANP) Vrijdagmid- dag is de 22-jarigi Duitser Walter Jur- gen Braun uit \Vuppertal-Baden door \erdrinking om het 'even gekomen. Een vriend merkt? dat Braun :n moei lijkheden was geraakt maar kon hem niet bereiken Leden van de Zandvoort- se reddingbrigade vonden even later het lichaam van de drenkeling, doch toepas sing van kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. OPROEPDIENST ANWB Nederland Fam. J de Wit uit Helwijk rijdende met een donkerblauwe Ford Taunus ver- blijvende ergens in Nederland. De heer F. Wiebenga uit Groningen ver- I blijvende ergens m Nederland |De heer H. Gasthits uit Voilenhove rij. dende met een beige DAF 55 verblijven in Zeeland of Limburg (hotels). Nederland-België-Frankrijk I Fam. Van de Starre varende met een Rijnaak. Bovenstaande personen worden dringend verzocht dij ANWB-alarmcentrale n |Dem Haag te bellen telefoon 264426.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 3