rentmeester weet nog steeds niet of hij wel kan klimmen Zwemster Linda de Boer belofte voor Barcelona JUUL breussing grote animator EN winnaar van mosselronde Spassky leidt nu alleen Zelfs na de Alpen- en Pyreneeënreuzen: Vierdaagse officieel geopend Spectaculaire wielerkoers in Philippine Tour werd een mysterieuze onderneming Opvallend Zelfvertrouwen Si WEER RECORD GEKRAAKT Belgische ploeg met Merckx Richey winnaar NEDERLANDSE WIELERPLOEGEN VOOR HET BUITENLAND GROOTSE HULDE VOOR JOOP ZOETEMELK IN RIJPWETERING Priem sleurde tevergeefs DINSDAG 21 JUll 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Van onze sportredactie) OVEZANDE Voor Kees Rent meester is lie lour de France een mysterieuze onderneming gewor den, een belevenis, die hij nog aj- tijd niet helemaal kan doorgron den. De 23-jarige wielerprof uit Ovezande nam voor het eerst in lijn leven deel aan dit grootste de Aspin kwam ik in een tweede 2-roop met onder anderen PouJidor en Wagtnians mee naar boven.' Kees Rentmeester la er zuch well van bewust dat de tegenslagen van het vorige seizoen nog altijd van invloed kunnen zijn geweest op zijn prestaties. Men zal het zich nog herinneren juist voor hij in 1969 zijn eerste wed strijd bij de professionals zou rijden, brak hij bij een val gecompliceerd zijn bovenbeen waardoor hij een heel seizoen werd uitgeschakeld. Rent meester: Vorig jaan- volgde ik de Tour de France iedere dag op de televisie. Ik had toen nooit gedacht dat ik er in 1970, een jaar later, zelf al bij zou zijn.' Zijn debuut bij de professionals maak. te hij in feite dan ook pas dit sei zoen. Velen vreesden dat dit jaar ge dwongen rust hem nu nog parten zou spelen bij zijn prestaties bij de pro- fess onals maar in d« maanden die vooraf gingen aan de Ronde van Frankrijk bewees hij dat hij zich ook in de categorie van de broodrijders gemakkelijk kon handhaven. Hij werd in het voorseizoen zelfs een van de opvallendste renners unt de stal van Cabaliero. Rentmeester: .Misschien heb ik voor de tour met zelf al te veel willen bewijzen. Misschien heb ik toen wat te veel gedaan waardoor het in de tour eerst niet zo goed ging'. Kees Rentmeester kwam in de eerste en overigens uitstekend mee. het waanzinnige hoge tempo van die eerste etappen werd ook hem bij na noodlottig. Rentmeester daarover: .Bij de beroepsrenners hadden ze dat bijna nog nooit meegemaakt. Ze reden als amateurs. Direct na de start ging het hele veld in de slag, er werd in een ontzettend hoog tempo gere den en in de finale van iedere etappe, de laatste tientallen kilometers, ging het er helemaal tegenaan.' Ternauwernood ontsnapte Kees Rent meester aan uitschakeling in de vier de etappe. In die rit ligt misschien ook de verklaring van het slechte rij. den van deze Zeeuwse renners in de etappen die daarna zouden volgen Rentmeester: ,Ln dlie vierde etappe van Rennes naar Lisieux raakten we be trokken bij een valpartij. Wij, onder meer Wouters, Schepers en ik. raakten achter. Ook die dag joeg het peloton weer in een waanzinnig hoog tempo over de weg en de achterblijvers Jcnj- gen het dan nog moeilijker. Schepers en ik kwamen twee minuten voor de Lijdcontrole helemaal leeggereden binnen, maar Wouters redde het juist met.' Rentmeester wil het wel bekennen: .Daarna heb ik heel wat zwarte da gen meegemaakt. Ieder moment werd ik gelost. Rij ieder klein Mimmetje moest ik het peloton laten gaan. Het werd een verschrik king. Ik dacht: dat vergeet ik nooit meer. Bijna iedereen voorspelde dat ik op een of andere dag wel zou moeten opgeven. Maar toen, in St.-Gaudens in de Pyreneeën gebeurde het raadsel achtige: ik kwam er volkomen leeg en gedesillusieerd aan maar in de etappe van de volgende dag had ik ineens de vorm terug. Ik kon met de voorsten meefietsen. Ik had weer macht. Onbegrijpelijk dat het zo snel terugkwam. Het vreemde Is ook dat ik in alle etappes daarna in een uitstekende conditie ben ge bleven, geen enkele inzinking meer heb gehad en dat ik in Parijs helemaal niet vermoeid ben aangekomen. Daar iedereen versteld over.' prof renner blijven? Rnetmeester: ,Ik ga door. Voor me zelf Ls het een enor me mentale steun geweest (lat ik ton. slotte in de Pyreneeën ritten van d< tour m'n herstel helemaal gevonden heb. Ik weet dat ik kan slagen bij de profs. Vorig jaar durfde ik nog nauwe lijks te dromen van de Ronde van Frankrijk en nu heb ik dit evenement al uitgereden.' Kees Rentmeester is al weer vergeten dat hy tijdens de Tour de France vaak heeft gedacht: als ik terug ben smijt ik de fiets zover weg ais hij vliegen will. Miaar gisteren trainde hij ail weer tussen de buien door en woensdag neemt hij deel aan de Acht van Chaam. Vrijdag strijdit hij mee om het kam. Ïioensöhap van Nederland over 50 m op cle baan (in het Olympisch Stadion van Amsterdam). Op 8 au gustus start hij de vierdaagse Parijs - Luxemburg. Kees Rentmeester is ver vuld van optimisme: .Ek heb geen en kele last meer van due beenbreuk van jaar. Het is volkomen her- En dat geeft zelfvertrouwen.' Kees Rentmeester is weer zijn woonplaats Ovezande. schrikkingen van tie tour neer vergeten. ffielerevenement ter wereld en tot grote verbazing van de vol gers die speciale aandacht had den voor de Nederlandse renners reed hij deze Ronde van Frank rijk uit. Kees Rentmeester wil wel toegeven :,Ik sta er zelf soms nog perplex van dat ik tenslotte de Tour de France nog zo gemak kelijk heb uitgereden.' Aanvanke lijk ging het kennelijk niet al te best met Rentmeester in de tour. Terug in het rustige Bevelandse dorp Ovezande tracht hij rustig zijn be levenissen ui de Tour de France te analyseren maar hij moet zich zelf bekennen dat hij het antwoord niet op alle vragen kan geven. Hoe ls het bijvoorbeeld mogelijk dat hij vlak voor. Sn en vlak na de Alpen als een vaat doek reed (,als er een paar rennera ge.°st werden was ik er altijd bij') terwijl hij later ;n de Pyreneeën ör de voorste linies de bergen beklom Na een hele Tour de France meege maakt te hebben compleet met do cols van de Alpen en de Pyreneeën kan Kees Rentmeester dan ook geen duidelijk antwoord geven op de }'r,^aS of hij nu wel of niet een rede lijke klimmer is. Rentmeester daar over: .In de aanloop naar do Alpen, toen er van bergen nog helemaal geen sprake was, maar er alleen nog maar klimmetjes waren als hij ons in de Limburgse heuvels, werd ik al <M de wielen gefietst. Manr later op de Col de Mente, de Peyresourde en Winnaar Juul B reus sing van de mos- 'eironde van Philippine wordt gehul- "W- (Foto PZCJ LEEUWARDEN (GPD) In Barcelona zal Linda de Boer hoogstwaarschijnlijk een van de weinige leden van de Nederlandse zwemploeg zijn die het Europese erepodium mag beklimmen. Gis teravond stelde de zeer snelle vijftienjarige Naarden-zwemster zich opnieuw en met nadruk kan didaat voor een medaille op de 800 meter. Had zij zondag tijdens haar kampioensrace op de 1500 meter het 800 meterrecord reeds gekraakt van 9.57,0 naar 9.48,6 op de tweede dag van de nationale titelstrijd in het kou de en daardoor sfeerloze zwem bad 't. Nylan ging zij nog eens drie volle seconden sneller: 9.45,6. ,En zij kan nóg sneller', meende trai ningsadviseur Jo Schreurs, die de laat ste tijd enkele keren het Naaiden- gezin heeft bezocht en met Wil Bun schoten van Breukelen overleg heeft gepleegd om tot een hogere sprlntenel- he.d van Linda te komen. Zondag bleek al dat die samenwerking succesvol was geweest en gisteren werd dat weer be vestigd. .Toch zijn we er nog niet', ver telde Schreurs. ,Het was de bedoeling dat Linda ai zou gaan in 1.06.0. Maar haar eer ste honderd meter was nog iets lang zamer dan gisteren: 1.07.6 tegen 1.07.1. Ondanks de minder goede start lukte het Linda bijna hot 400 meterrecord van Anke Rijnders (4.48,3) scherper te stellen. Zij kwam tof 4.48,8 en was daarmee voor het eerst onder haar tijd van zondag. Er volgde een kleine terugslag, maar de lange eind sprint bracht Linda weer haar fraaie perspectieven op eremetaal in Barce lona. Als Linda begin september die beloften waar maakt, zal Wil Bunschoten van Breukelen zo goed als zeker geen ge tuige zijn van dit hoogtepunt in dt succesrijke carrière van haar jonge pu pil. De Naavden-trainstcr Ls namelijk niet ingegaan op de uitnodiging \an de bond mee te gaan naar Barcelona. Co. ordinator Cees de los: ,AUe tmin sters en trainers, die pupillen in Bar celona hebben, zijn door ons uitgeno digd. Wij betalen de reiskosten en zij moeten dan zelf hun verblijf rege len. Toen ik Wil destijds opbelde om te vragen of ze meeging, zei ze nee. Waarom niet? ,Ach, je weet hoe ik ben. Ik wil niet afhankelijk zijn. Bo vendien is de wijze waarop in die ploeg woWlt geleefd niet de mijne. Ik richt me altijd volledig naar die kinderen en voor hen is het alleen maar belangrijk of ze sehik in zwem men hebben', aldus Wil Bunschoten. Zij is overigens niet de enige, die geen gebruik maakt van het aanbod van do KNZB. Ploeg (VZC), Demuth (Zwemlust) en Razoex Schuitz iZI. AN) blijven eveneens thuis. Fiola BRUSSEL (ANP) De Belgische wielerbond heeft de volgende renners aangewezen voor de strijd om het wereldkampioenschap voor profs op de weg, in augustus te Leicester: Jos Bruyere, Roger de Vlaeminck, Walter Godefroot, Jos Huysmans .Eddy Merckx, Jean-Pierre Monsere, George Pintens, Herman vain Springel. Frans Verbeek en Jos Spruyt. Reserves zijn: Noel van Clooster en Tony Houbrechts. WASHINGTON (ANP) De Ameri kaan Cliff Richey heeft zondag het heren enkelspel gewonnen van het in ternationale tennistoernooi in Was hington. In de eindstrijd versloeg hij zijn landgenoot Arthur Ashe met 7-5 6-2 en 6-1. De overwinning leverde Richey 7000 dollar op. ongeveer 25.000 gulden. Ashe werd 4000 dollar rijker (ZCE). Gerritse (AZPC). Bartelsman (Dolfijn), Geurtsen (HPC), Biggelaar (PSV), mevrouw Leeuwis (HDZ) en waarschijnlijk ook Prins (MOSA) hebben wel ja gezegd. ,Zij mogen in Spanje natuurlijk wel met de meisjes en jongens praten en ze aanwijzingen geven, maar zij maken geen deel uit van de ploeg. Dat kan uiteraard niet. Van Dam en Schreurs zijn belast met de technische leiding en mevrouw Storm van het IJ gaat mee als ploeg- leidster', vertelde De Vos. De clubtrainers krijgen tijdens de voorbereidingsbijeenkomsten van de EK-kandidaten die volgende maand in Utrecht worden gehouden, nog eens de kans hun speciale wensen kenbaar te maken. ,Nee, dit zijn eigenlijk geen centrale trainingen zoals drie vroeger werden gehouden', stelde de KNZB-coördina- tor, ,De meisjes en jongens blijven gewoon volgens de schema's van hun eigen trainer doorgaan. Maar die bij eenkomsten zijn noöig om er een ploeg van te maken.' De kans, dat de Naarden-zwemmer Ton van Klooster zijn plaats in die ploeg behoudt, is gisteren weer wat groter geworden. Weliswaar zullen nog niet alle vraagtekens, die zon dag door een wat tegenvallende pres tatie op de 1500 meter achter zijn naatn werden geplaatst, zijn doorge streept, maar hij liet gisteren op de 800 nieter (kampioen in de acceptabe le tijd van 9.09.1) zien dat hij over vkl00S- i is. Ton t zijn inzinking ter zelf daarover: ,Ja, het ging weer. Ik had nu ook geen last meer van mijn maag en ik voelde dat ik lekker door het water gleed.' Hij krijgt de komende dagen nog meer gelegen heid zijn examen positief af te slui ten. DEN HAAG (ANP) Drie Neder landse amateurwielerploegen zullen in de komende weken m het buitenland de laatste loodjes gaan leggen aan hun voorbereidmg voor de wereld kampioenschappen. Van 22 juli tot en met 1 augustus wordt de Ronde van Polen verreden, waaraan een ploeg van vijf man zal deelnemen. Het zijn Theo van Loo (Weert). N. van Hoog straten St-AnthonisXicolaas Kootl (Valkenswaard). Henk v. d. Laar (Son) en Henk Botterhuis (Sam- beek). Als ploegleider zal de heer Schouten (Amsterdam) optreden. Van 28 juli tot 1 augustus wordt de Ronde van Schotland verreden. Onder leiding van de heer Poot uit Utrecht gaan hierbij zes renners van start: Wim Bravenboer (Rotterdam), Cees Koeken (Achtmaal). Ben Jan broers AmsterdamMatthys de Ko ning ScherpenzeelFrits Schuur (Hoogezand), en Arend Hassink (Nee- de). Tenslotte komen vier renners aan de start in de Rheinland - Pfalz - Rundfahrt, die van 21 tot en met 30 juli zal worden gehouden. Het zijn Popke Oosterhof (Eelde). Tino Ta bak (Egmond aan Zee), Henk Niéuw- kamp (Bome), en Piet van Katwijk (Oploo), leider is de heer Bos (As. sen). NIJMEGEN (ANP )-— De 54e internationale N ijmeegse vier daagse maandagavond in het Goffertstadion officieel geopend. Ook deze keer was de inbreng van de burgers tijdens de parade groot. Een van de hoogtepunten was de gymnastiekdemonstratie en- show door majorettes en gymnastiekverenigingen van de koninklijke plattelandsjongeren afdeling Nijmegen onder leiding van mej. Beyon. In verband met het slechte weer was het Gof. fertstadïon bij wijze van uitzon dering; niet vol. Ongeveer 20.000 toeschouwers zaten op de tribun nes. 8.000 minder dan de totale capaciteit. Tijdens de o pening van de vierdaagse bleef het lan ge tijd droog. Een enkel buitje kon het enthousiasme van toe schouwers en deelnemers niet temperen. Veel succes oogstte het Heeres muziekkorps Zes uit Hamburg onder leiding van ma joor Schade met spectaculaire en originele nummers. Ook de Ame rikaanse band lokte applaus uit met een dixielanduitvoering. De marinierskapel van de Ko- d:ng van majoor der mariniers Laro. De hele dag ls het een drukte van belang geweest bij de startbureaus waar alle wan delaars zich moesten melden. Men kon direct al kennis maken met de manier waarop de stad Nijmegen zich heeft opgemaakt voor het wandellogioen. Meer dan in voorafgaande jaren heeft men geprobeerd de wandelaars een goed onthaal te bezorgen. Dins dag gaan de naar schatting 14.000 wandelaars op pad voor de eerste marsdag. Deze gaat door de Betuwe met als pleister plaats Eist. Volgens de weers verwachting zal het koel zijn met enkede buien. R1JFWETERING (ANP) Meer dan 10.000 wielerliefheb- bers een veelvoud van de am per 1600 inwoners die het lan delijke dorpje in de Hollandse polder telt hebben maandag avond in Rypwetering Joop Zoe temelk ingehaald op een wijze als was niet Eddy Merckx doch de 23-jarige Nederlander winnaar van de 57e Ronde van Frankrijk geworden. De tocht over de enkele wegen, die het dorp telt. duurde bijna anderhalf uur. Steeds weer liep de auto waarop de verlegen lachende vedette zat, vast in de enthousiaste menigte, die niet meer dan een smal pad midden op de rij weg vrijliet. Een ijlings gevormd tamboerskorps en het muziekgezel schap .Nieuw Wetering' begeleidde dei coureur, die na vorig jaar de Ronde van de Toekomst te hebben gewonnen, nu als profrenner iaternationale faam' heeft verworven door zijn tweede plaats in de algemene rangschikking van de Tour de France. Het was niet slechts het feest van Joop Zoetemelk, doch eerder dat van de gehele bevolking. Van hoofdagent Bosma, de enige politieman van het regelen te nemen, tot de ijverige voor zitter Van Leeuwen van het organisa-i tiecomité toe. Zijn vele bewonderaars ,er is geen I supportersclub en dus hebben we geen! geld, daarom doen we dit maar" aldus voorzitter Van Leeuwen bood de in Rijpwetering geboren en getogen sportcrack vervolgens een receptie in het versierde dorpshuis aan. Een feest, dat voor een aanmerkelijk deel werd gefinancierd uit giften die maandagavond ter receptie binnen kwamen. Het werd een bijeenkomst die froots was door de ongedwongenheid ie er heerste. Uren later dan de or-i ganisatoren zich hadden voorgesteld schudde Zoetemelk eindelilk de laat ste hand. Niemand maalde daar om bij deze receptie die gedragen werd' door spontaniteit. .Je hebt geen etappe gewonnen', zei Rijpweterings wielerpastoor Van Die- PHILIPPINE Het zeer sterke reimersveld en de barre weers omstandigheden hebben van de Mosselronde te Philippine een ware slijtageslag gemaakt. Na een uiterst spectaculaire strijd zegevierde Juul Breussing, die onlangs ook de omloop van Z. Vlaanderen won. Er kwamen vele renners aan de start die het vizier voor deze koers op scherp hadden staan, want toen burgemeester R. A. J. den Boer van de gemeente Sas van Gent het startsein wilde ge ven was de meute van zo'n 90 renners al niet meer te stoppen. Van de grote favorieten die wa ren aangekondigd ontbrak alleen Henk Nieuvvkamp, maar die had in H. Snoeyink voor een, wat la ter blijken zou, uitstekende plaatsvervanger gezorgd. Een te leurstelling voor het publiek was het ontbreken van de plaatselijke favoriet Graham Thomas. Deze sympathieke Engelsman zit in de selectieploeg voor de wereldkam pioenschappen en moest in het buitenland tezamen met andere leden van de Engelse ploeg selec tiewedstrijden rijden. Reeds na één ronde moest de eerste renner met materiaalpech opgeven: het was Jaap Moelker uit Wemeldin- ge die deze .eer' mocht opstrijken. In de volgende ronde was het zijn ploegmaat en streekfavoriet Theo van Poecke die wegens een defect ver- snedlmgsappanaat moest opgeven. Het tempo in de groep bleef bijzonder hoog en daardoor mislukten vele ont snappingspogingen. Ton Damen en Pe ter Godde probeerden om weg te ge raken maar zonaer resultaat. Daarna kozen de sterke Cees Bal en de niet minder sterke Juur Breussing 't haze- pad. Een van de vele premiesprints de inleiding tot deze ontsnapping Door een valpartij achter in de groep bleven er nog meer achter en van die achterblijvers heeft vooral Rudie Lam mens uit IJzendijke zich als een dui vel geweerd om in het peloton terug te komen. Alleen kon hij met de wind als grootste tegenstander het niet bol werken en zijn achterstand op de groep werd steeds groter. Vooraan was er nieuw leven in de strijd gekomen. De twee vluchters waren teruggepakt en er kwam een meuwe ontsnappingspoging. Peter God- de, Wim Everts? opnieuw Juur Breus sing en C. Geerts. probeerden het op nieuw maar ook zij konden niet uit de greep van het peloton komen. Een peloton waarin vooral Cees Priem en Cees Koeken bijzinder actief waren. Even was het rustig maar toen kwam er een de mar age van Toine van den Bunder, later kreeg hij nog het ge zelschap van de snelle Jan Aldershof, Wim Evertse en Ton Damen. Een ron de duurde deze ontsnapping toen was alles weer bijeen. Toen was het de beurt aan Cees Koeken, maar ook dit vliegertje ging niet op. Wim Evertse had blijkbaar teveel zijn krachten ge- verd en moest opgeven. Na Cees Koe ken probeerde Ga by Minneboo het eens maar ook al zonder succes. Oorzaak van de vele mislukte ontsnappings pogingen ligt misschien in heit feit dat iedereen bijna altijd in het zicht van het peloton bleef. Met nog dertien ronden te rijden kwam dan wat later blijken zou de beslis sende ontsnapping, Harry van Leeu wen en Bertus Slings trokken er tus sen uit en kregen in de volgende ron de gezelschap van Juul Breussing. l'c- ter Vonk en H. Snoeyink de invaller voor Henk Nieuwkanip dus. Daarna hebben vele renners nog geprobeerd het gat dicht te rijden maar nie mand kwam er meer bij. Wim de Waal was de eerste die het probeerde maar langzaam maar zeker groeide de voor sprong tot een halve minuut. Met nog vijf ronden te rijden ge loofde Harry van Leeuwen niet meer in de ontsnapping en liet zich terug zakken. Het peloton was toen onder aanvoering van vooral de weer zeer sterk rijdende Kees Priem weer terug gekomen tot op 10 seconden. Juul Breussing een van de grote animators van deze koers dwong zijn metgezellen om nog harder te gaan fietsen om toch maar buiten de greep van de groep te blijven. Ron- denlang was er de spanning: zullen ze gepakt worden of niet Het lukte het peloton niet. hoewel Priem de laatste rondes niet van de kop van het peloton was weg te slaan. Het feit dat er twee ploegmakkers van hem vooraan waren deed hem niets. Hij reed als een bezetene. De strijd om de eerste plaats werd dus een spurt van vier. Bertus Slings manoeuvreer de zichzelf in een kansloze positie voor de zege door zich tegen de dijk te laten opsluiten door Juul Breus sing. Deze laatste had ook in de eind sprint geen tegenstand van betekenis zodat de zege terecht kwam bij de man die er het meeste recht op had. Door deze overwinning in deze zware mosselronde bewees Juul Breus sing dat zijn overwinning m de Om loop van Zeeuwsch-Vlaanderen geen verrassing moet z'jn geweest. De ren ners van de Trico-Noble-Acifitploeg waren toch wel de grote animators van deze prachtige koers. Harry van Leeuwen won lichtjes afgescheiden dc- stnjd om de vijfde plaats, Wim de Waal won de spurt voor de zesde plaats voor Peter Remijn en Cees Priem De uitslag: 1 Juul Breusssng de 105 km in 2.41.10; 2 Bertus Slings. 3 H. Snoeyink, 4 P Vonk. 5 H. van Leeuwen. 6 W. de Waal. 7 P. Remijn. 8 C. Priem, 9 H. v Hooydonk, 10 A. van Hoek, 11 M. Zoons. 12 W. Prin sen, 13 K. Frijters 14 H de Vos. 15 Ad Buo, 16 H. Bakker, 17 P. Legierse, 18 P. Franken. 19 Cees Koeken, 20 P. v. d. Donk. Direct na afloop diende Bertus Slings protest in bij de jury- Hij zou in de spurt gehinderd zijn door Juul Breussing. Zeer terecht oor Joop Zoetemelk is gisteren uitvoerig in zijn woonplaats gehuldigd. Hiér trekt hij in een open wagen door Rijpwetering. weken een bijzonder dankbaar gehoor trokken, .maar voor mli heb je ze allemaal gewonnen. Je hebt gereden met al die eenvoud die je zo siert en daarom vieren we dit feest zo graag*. Burgemeester P. M. F. Smolders van Alkemade, tot welke gemeente Rijp wetering behoort, roemde vervolgens de sportiviteit van Joop Zoetemelk. .Die eigenschap mag elke sportman ten voorbeeld worden gesteld', waren zijn woorden. AMSTERDAM In het IBM-schaak- toernooi in Amsterdam heeft wereld, kampioen Spassky alleen de leiding feitomen. De uitslagen en standen lui en: Uitslagen 6e ronde IBM-schaaktoer. noo:. Grootmeestergroep Ree Csom 1.0. Ghgoric - Poloega- jewski afgebr, Jongsma - Hort 0.1, Scholl - Geiler *A-Vz. UMmann Har- toch afgebr.. Ciric - Lange weg 1.0, Ja- nosevic Spasski 0.1, Tringow - Don- ner ^.-Mi- Stand na 6 ronden: 1 B. Spasski (Rusl) 4%, 2-4 L. Poloe- gajewski (Rus), S. Gligoric (Z.S1), W. Uhlmarm (Odl) ZVz plus 1 afgebr., 5 E. Geiler (Rus) ZVz, 6-8 D. Ciric (Z- Sl). G. P. Tringow (Buig). V. Hort (Tsj-Sl) 3 pnt, 9 E. C. Scholl (Ned) 2*4 plus 1 afgebr., 10-12 D Janosevic (Z.Sl), J. H."Dormer (Ned). H. Ree (Ned) 21it. 13 R. G. Har.och (Ned) 2 plus 2 afgebr., 14.15 K. Laingeweg (Ned), I. Csom (Hong) 2, 16 A.'K. P. Jongsma (Ned) l*é- Meestergroep Cortlever v. d. We:de afgebr., Ha- mann - Bednarski afgebr., Piket Prins 0-1, Tatad - Westerinen afgebr., Timan - Adorjam Vz-Vz, Marovic Van G«et 1.0. Stand na 6 ronden: 1 A. Adorjan (Hong) 5 pnt, 2 L- Prins (Ned) 4 plus 1 afgebr., 3 J. Thrunan (Ned) 4 pnt. 4 D. Marovic (Z-Sl) 31-a, 5 S. Tatai It) 3. 6-7 J. J. Piket (Ned), H. Wester.nen (Fin!) 2!y pnt, 8 S- Bednarski Cortlever Geet (Ned) 1^, 12 P. v. d. Weide (Ned) 1 plus 1 afgebr. PARTIJEN De part verliep e wit: D. Ciric (Z-Sl), zwart: K. Lange- weg (Nederlapd). Siciliaans I e2.c4 c7-c5, 2 pgl-f3 d7.d6, 3 d2-d4 c5xd4, 4 pf3xd4 pg§-f6, 5 pbl.c3 pb8-c6. 6 lfl-c4 dd8-b6, 7 pd4.b3 e7-e6. 8 0-0 If8.e7, 9 kgl-hl 0.0, 10 f2.f4 tf8-d8, II Ic4-d3 a7-a6, 12 ddl-f3 db6-c7, 13 lcl-d2 b7.b5, 14 a2.a3 bö-b4, 15 a3xb4 pc6xb4, 16 pc3.bö dc7-b8, 171d2xb4 a6xbö, 18 tal-el tf8.eS, 19 pb3-d4 Ic8-d7, 20 c2.c3 db8-b7, 21 h2-h3 ta8-b8. 22 g2-g4 e6-e5, 23 pd4-e2 Id7-c6, 24 pe2-g3 e5xf4, 25 df3xf4 Ie7-f8, 26 g4.g5. Zwart geeft hat op. Wit: D. Janosevic (Joegoslavië), zwart: B. Spasski (Sowjet Unie). Siciliaans e2.e4 c7.c5, pgl-f3 d7-d6. 5-d7, 12 f4_f5 eóxfö, 13 Id3xf5 pc6.e6, 18 tal-fl tb8xb2, 19 dc8-c7, 20 kgl-hl tb2xc2. 21 tc2-c4, 22 dg4.g3 Ie7_h4. 23 i g7xh6. 24 pal-e3 pe6.g5, 25 Pg5xf3, 26 pe3xc4 d5xc4- Wit geeft het op. deelde de jury dat Juul Breussing met van zijn lijn was afgeweken maar dat Slings zichzelf in een moeilijke spurtpositie had gezet. ADSPIRANTEN Voordat de amateurs van start gin gen was het de beurt aan 38 adsp;- r an ten die 10 ronden moesten afleg gen. In totaal dus 33 km. Het was zoals de meeste adspirantenwedstrij- den een vrij vlakke wedstrijd met wei- nig of geen ontsnappingspogingen. Het zware parcours en het verplichte verzet lieten dit van die jonge knapen ook niet toe. Hot werd zoals gewoon lijk een massasprint en Peter Dekker uit Amsterdam had niet voor niets de lange reis naar Zeeuwsch-Vlaande ren ondernomen. Hij veroverde voor de eerste maal ln zijn nog jonge loop baan de bloemen. Ook hier moes: de plaatselijke favoriet Fr. Verstapten z-.jn supporters teleurstellen. Hij kon zich niet binnen de prijzen rijden. Uitslag: 1 P. Dekker, 2 J. Komngs. 3 J. Kruunenberg. 4 J. Verbruggen, 5 C. Boot, 6 G. Snoeren. 7 A. Biddelo, 8 M. Melsen, 9 P. Bierkens, 10 H Goeyers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7