Middelburgse raad gaf krediet winkelcentrum in plan Dauwendaele Coaster ,Basse Indre' weer boven water Dode en gewonden bij auto-ongeluk te Noordwelle Nieuwe bond majoretten- en tamboerkorpsen in oprichting zeeuws fitU FINANCIERING HANGT SAMEN MET VERKOOP VAN GRONDEN Brug Scholen PROEF SLUITINGEN SPUISLUIS HARINGVLIETDAM SUCCES ,Expo Gouden Delta' in Middelharnis Vakantie VOORZITTER ZEEUWSE MUZIEKBOND: .VERZWAKKING, PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 21 j||||,J VOOR BOUWRIJP MAKEN f 1.390.000 (ADVERTENTIE) MIDDELBURG De gemeenteraad van Middelburg heeft maan dagmiddag zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van b en w een bedrag van 1.390.000 uit te trekken voor het bouwrijp maken van net terrein, waarop in Dauwendaele het winkelcentrum zal wor den gevestigd. Het bedrag is nodig voor de aanleg van rioleringen, verhardingen ten behoeve van parkeerterrein, wegen en voetpaden, het graven van een waterpartij met een voetbrug en de groenvoor zieningen. In het bedrag zijn ook werken begrepen in verband met bouw van de sporthal en de stichting van een kerkelijk centrum. De raming ziet er als volgt uit: werken voor het winkelcentrum 925.000, werken voor sporthal en kerkelijk centrum 316.000, aanleg voetbiug over waterpartij 45.000, aanleg van 8000 vierkante meter groen voorziening 64.000, stelpost voor aanleg en verharding voorpleinen 30.000, algemene kosten 10.000, totaal 1.390.000. B en w hadden in hun voorstel de verwachting: uitgesproken, dat in no vember van dit jaar een begin kan worden gemaakt met de bouwkun dige voorzieningen voor het winkel centrum. Daarom wil men voor die tijd het terrein bouwrijp hebben ge maakt en is het zaak, dat de finan ciële middelen voor de uitvoering van dit werk snel binnenkomen. Wethouder W. P. J. Baars liet duide lijk uitkomen, dat het plan financieel alleen uitvoerbaar zal zijn als de gron den worden verkocht, op welk punt in het college van b en w optimteme heerste: burgemeester drs P. A. Wol ters sprak de hoop uit, dat het werk snel in beweging kan komen. Voordat de raad zich unaniem achter het voor stel schaarde had de heer W. Don pvda zijn waardering uitgesproken voor de wijze waarop raad en belanghebbenden over het plan zijn ingelicht en de ma nier, waarop men het heeft ,rond' ge kregen. Bijzonder gelukkig vond de heer Don dat .situaties ais in omrin gende gemeenten' werden voorkomen. De heer M. Vinke (chu) drong op spoed aan, ,om het woongenot in de nieuwe wijk te verhogen'. De opening van Het nieuwe over dekte zwembad wil men laten sa menvallen met de opening van de tweede brug over het kanaal. Dt datum van deze feestelijkheden, is nog: niet exact te bepalen, maar zal vallen in oktober, november of de cember. Burgemeester Wolters deelde dit mee bij de behandeling van een voorstel 113.500,- uit te trekken voor de verbe tering van de Turfkaai en de Nieuwe Haven. Zoals gemeld zullen hier trot toirs worden aangebracht en zal de rij weg worden verbreed, zoals ook op Hout- kaai, Londensekaai en Bierkaai Is ge beurd, toen bij het gereedkomen van de Koningsbrug de verkeerssituatie aan Turfkaai en Nieuwe Haven vafi Vos- markt tot Stadsschuur is eveneens afhankelijk van het beschikbaar komen van de financieringsmiddelen, wellicht voor de raadsvoorzitter reden een sug- Ees tie van de heer Don niet te volgen, e heer Don attenteerde er namelijk op, dat aan het eind van dit jaar vier grote projecten gereedkomen: de twee de kanaalbrug, het overdekt zwembad, de verbetering van de kaaien en het Damplein, waarin mogelijk een aanlei ding lag voor gecombineerd feest. Drs Wolters ontvouwde hierop, dat al stap pen zijn genomen voor een gepaste ope ningsceremonie van de nieuwe brug en dat de opening hiervan wel zal samen vallen met die van het zwembad. Drs M. de Bruine (ar), die de verbetering van de Turfkaai en Nieuwe Haven het voorstel werd vlot aangenomen wilde zien in het kader van de verbe tering van de verkeerssituatie met de tweede kanaalbrug, kreeg de verzeke ring dat de uitvoering van de bijkomen de werken (toeleidenae wegen e.d.) vol gens plan verlopen. De heer Don infor meerde naar de functie van de verbin ding Hoogstraat - Kaaien in het toe komstige verkeersnet. .Voor de gemeente is een, verkeers- isehets opgesteld', aldus wethouder Baars, ,die regelmatig wordt ver fijnd. In die schets vervult de Hoog straat een functie voor de afvloeiing'. De heer Baars zei dat ook de wij. (ADVERTENTIE) UW OGEN VERDIENEN EEN GOEDE BRIL... Meer keus in moderne en klassieke monturen bij OPTICIEN Sinl-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN - Telefoon 2 der verband de traverse van de Kaai en, gerekend over een langere ter mijn. een waardevol element zal op leveren voor de afvloeiing van het verkeer. Voor de afronding van het project Dam plein zijn geen finamciermgsmoeilijkhe- den, zo verzekerde wethouder M. A. L. Hubregtse; men mag, zoals uit een na dere toelichting van wethouders Baars bleek, verwachten dat er, de goedkeu- ving binnen is, snel aan zal worden begonnen. Bij de vaststelling van bestemmings plan .Sint-Jonsstraat H en omgeving" wees de heer Don er op, dat het tekort op de uitvoering van ƒ96.000,- beter ten laste zou kunnen komen van de reserve grondbedrijf dan ten laste var het fonds stadssanering en .ontwikke ling. ,We moeten zorgen dat dit fonds voeding krijgt, er zit weimig meer in', aldus de heer Don, ,we komen bij sa neringen als bijvoorbeeld Bellinkstraat voor enorme kosten te staan'. De heer Rentier (sgp) wees op een gemiste kans in het gisteren vastgestelde bestem mingsplan ,de hoek Bree - Wagenaar- straa/t is bijzonder ongelukig', zo ze Hij, ,nu gaan we dat zo laten als het is'. Ben w zullen bezien om hieraan iets te doen is. Omdat de NV Projeotbouw Nederland had verzocht 27 garageboxen aan de Henry Dunanitlaan van de gemeente te mogen voor de toekomstige bewoneirs van de service-flat ,De Middelburcht' werd een voorbereidingsbesluit genomen, waardoor het mogelijk zal worden op een terrein tussen Elzenlaan, Espen laan en Beukenlaan 28 vervangende boxen te bouwen. .Is de prijs die de gemeente aan Pro- jectbouw lcrijgt even hoog als de kosten van nieuwbouw?' zo informeerde de heer H. Gillissen (pvda): de heer Gil lissen voelde weinig behoefte de NV Projectbouw subsidie te verlenen. Wet houder Baars zei dat gepoogd zal wor den de kosten van de nieuw te bouwen boxen niet te laten uitgaan boven de opbrengst van de oude. mee wordt gehouden, hoe de leeftijds opbouw en het aantal benodigde scholen van de bevolking in zo n wijk er na tien, twintig jaar zal uitzien. Wethouder Hubregtse kon haar ge ruststellen: landelijk zijn hiervoor vuistregels bekend en zo komen in Dauwendaele zeven permanente en drie semi-permanente scholen, welke laatste men later gemakkelijk weer kan verwijderen. Voor uitbreiding van de protestant- christelijke lagere school te Nieuw- en Sint-Joosland werd ƒ180.400,. beschik baar gesteld, voor de bouw van een vierde lokaal en een gemeenschapsruim te. Voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen werden verzoeken inge willigd van de r-k school aan Bachten Steene en de openbare lagere school ,De Dumenburch'. Mevrouw J. M. Bec- ker ing-Dal eb ouit werd benoemd tot hoofdleidster in vaste dienst van de openbare kleuterschool ,De Woelige Werf'. Bij het vaststellen van een uitkerimgs- en pensioensverordening voor de wet houders wees de heer Don op het ont breken van een wettelijke arbeidsonge schiktheidsverzekering en bij de rond vraag citeerde dit raadslid uit de PZC een uitlating van de Goese wethouder Prins over het reorganisatierapport, dat de gemeente wachtende is de heer Don wilde duidelijk stellen dat er geen brief aan de raad is geweest, dat dit stuk zich. reeds in de la van b en w zou bevinden. De heer Rentier had in de omgeving Penningthoek een terreintje ontdekt, dat wellicht mogelijkheden voor parkeren biedt b en w zullen dit onderzoeken. In deze raadsvergadering werden de geloofsbrieven van de nieuwe raads leden onderzocht en in orde bevon den: de installatie van de nieuwe raadsleden vindt plaats op 1 sep tember. Bij het besluit medewerking te verlenen bij de bouw van een tweede protestants- christelijke lagere school in Dauwen daele informeerde mevrouw M. A. van den Boogert-Selhorst of er ook rekening Wintermantels met zomerkorting Reeds ontvingen wij vele nieuwe wintermantels waarbij zeer mooie mantels voor de jeugdige grotere maat. Tot en met 31 juli a.s. geven wij op deze nieuwe mantels 10% zomerkorting Diverse modellen midi-mantels zijn reeds In huis, o.a. in zwart vanaf 109,- MODEHUIS Lange Zetke 9 VLISSINGEN Twee gewonden en zware schade bij bot sing in Vlissingen VLISSINGEN Op de hoek Ger- brandystraat en de Alexander Gogel- weg werden maandagavond twee au tomobilisten gewond bij een botsing. Hun beider auto's werden zwaar be schadigd. De auto van mejuffrouw M. H. uit Goes was zelfs total loss. Mejuf frouw H. kwam over de Gogelweg bij het nemen van de bocht naar de Gerbrandystraat op het linkerweg- gedeelte, waar op dat moment de heer edel te, waar op dat moment de heer J. M. uit Vlissingen reed. Een fron tale botsing was het gevolg. Beide au tomobilisten werden opgenomen in het Siut-Josephziekenhuis. De heer M. had een hersenschudding en mejuf frouw H. bekwam kneuzingen. Inbraak in keet op terrein spoorwegen MIDDELBURG. Maandagmorgen vroeg ontdekte men, dat in het afge lopen weekend was ingebroken in een directiekeet op het terrein van de NV Nederlandse Spoorwegen te Middelburg. Er waren acht flessen limonade en een >ak lucifers gestolen. Een koektrommel- Je was leeggegeten. Men kwam binnen door het stukslaan van een ruit, waar door de totale schade op f 20 kwam. ,Van Brave Hendrik' kreeg 2000ste gast Het was de heer J. Bastmeijer uit Zut- phen, die als attentie een oude prent, waarop kinderspelen in de Middelburgse Abdij in beeld zijn gebracht, kreeg aangeboden. DEN HAAG De proef slui tin gen van de spuisluis in de Haring- vlietdam tijdens de weekeinden van 11 en 12 en van 18 en 19 juli zijn volgens de deltadienst van rijkswaterstaat gunstig uitgeval len, ,We hebben alle informaties gekregen, die we wilden hebben. Het was ats het ware een labora toriumproef op ware grootte', al dus een woordvoerder van de del tadienst. De proef sluitingen zijn gehouden met het oog-op de komende af sluiting van het Brouwershaven - se Gat.- '-Met de werkzaamheden daar zal volgend jaar april wor den gestart. Dan zullen gelijktij dig twee sluitgaten in vijf weken tijd moeten worden gedicht: het noordelijke gat: door middel van mat een gewicht van 6.000 ton) en het zuidelijke gat met circa 180.000 betonblokken, af te wer pen van een kabelbaan. De cabi nes zullen medio mei 1971 alle blokken van een gewicht van 2,5 ton elk) hebben gestort. Voor de deltadienst was het be langrijk om te weten welke wa terdruk bij de sluiting van het Brouwer.sha/vense Gat zal optre den. Tijdens de beide proeislul- tingen in het Haringvliet konden alle situaties worden nagebootst, waartegen sraks de dam in het Brouwershavense Gat bestand zal moeten zijn. De scheepvaart heeft van de bei de proefsluitingen in het Haring vliet geen hinder ondervonden. Voor het middenstandsexamen .Algeme ne Handelskennis' slaagden te Goes de dames N, C. Hoogesteger-Zunjddiijk en J. Mijvogel, Kapelle, Jac. C. Hame link, Wemeldinge, Jacq. Hamelink en L. .J Hamefliink, Biezelinge en de heren Jac. Anthonise. K. J. van Liere en A. J. Wisse, Kapelle, C. G. J. Bouwman, Krui. ningen en L. M. Verhulst, Kloetinge. Allen werden opgeleid door de midden stands a/vondstihool te Kapelle. MIDDELHARNIS Voor de derde ach tereenvolgende maal wordt op Goeree Overflakkee een ,Expo Gouden Delta' opgezet. Ditmaal in de sporthal van Middelharnis. De expositie is er een van gladiolen, middenstand en land bouwmechanisatie op het bollengebied. Burgemeester Joh. van Es van Middel harnis, zal de ,Expo Gouden Delta' woensdag 29 juli officieel openen. De manifestatie duurt tot en met zaterdag 1 augustus. De organisatie berust bij de gladiolentelersvereniging .Goeree- Overflakkee'. De gladiool staat clus vier dagen in het middelpunt van de belangstelling ir Middelharnis. Een jury zal de ingezon den werkstukken beoordelen: ze bestaat uit drie man: J. Rademaker te Kruis land, L. B. Steketee te Yerseke en P. van Beveren te Staven isse. De organi serende vereniging heeft een speciale arrangeur aangetrokken (Dick Groo- tenboer uit Darksland) om de ingezon den gladiolen op deskundige wijze in vazen te steken en te etaleren. ROMP ZWAAR GEHAVEND leeuwse ALMANAK Er zijn nor/ altijd mensen, die niet graag willen toegeven dat ze een totaal verregende vakantie heb ben doorgemaakt. Die gaan als ze van vrienden zonnige verhalen uit zuidelijke landen horen, slaan bluffen over het weer, dat toch nog best meeviel. Maar dat de re gen het gezin enkele dagen voor 'het einde van de vakantie heeft weg getreiterd wordt er meestal niet bij gezegd. .Mijn vakantie is verlogen als alle andere keren', zo stelde een man uit Goes tevreden vast. Ik had. een lekker kacheltje in de caravan zodat ik vakantie vierde bij een temperatuur van 26 graden. Mijn geld is opgegaan bij het. kaarten en' ik ben brum ge worden van de nicotine.' Mogelijk sloop ter plaatse TERNEUZEN Voor (1e dijk van de Paulinapolder wordt op dit ogenblik het laatste hoofd stuk geschreven van het scheepsdraraa dat op 14 mei j I aan drie mensen het leven kost te. Geflankeerd door een ber gingsvaartuig rust op de slik ken de verwrongen, vervuilde en door roest aangevreten romp van de Franse coaster Basse Indre'. Een gapend gat ver raadt de plaats waar de neus van een Zuidslavisch zeeschip zich op die mistige meimorgen in de flank van het voor anker liggende kustvaardertje boorde. Het afgelopen weekend tilde een zwa re bok de .Basse Indre' van de slij- kerige Scheldebodem. De 900 ton blik die het scheepje aan boord had, werden door de bergers op een klei ne 100 ton na al eerder uit het wrak gehaald. Wat er nu verder met de gehavende scheepsromps gaat gebeuren, hangt af van de vraag of het mogelijk is de kustvaarder weer tegen een acceptabele prijs vaarklaar te maken. Een beslissing hierover is een zaak tussen de ver zekering en de eigenaar van het schip, de Compagnie Nantaise de chargeur de l'Ouest. Bij de bergings maatschappij, de Antwerpse Union de Remorquage et de Sauvetage, acht men het «iet uitgesloten dat besloten zal worden de .Basse Indre' ter plaatse te slopen. Maar het is ook mogelijk dat het gat dn de scheepsromp provisorisch zal wor den gedicht om het schip naar Vlis singen of Terneuzen te kunnen sle pen. Bij de ramp met de .Basse Indre' kwamen de kapitein, de machinist en een matroos om. De overige ze ven opvarenden, onder wie een Bel- fische loods, werden gered door de emanning van het Zuidslavische schip, dat bij de aanvaring zelf een gat in de boeg opliep. Aanvanke lijk konden alleen de lichamen van de kapitein en de machinist worden geborgen. De stoffelijke resten van de 27-jarige matroos werden pas en kele weken na de aanvaring in de pas van Terneuzen aangetroffen. Tot dat moment nam men aajn, dat hij na de botsing geen kans had gezien het snel zinkendie schip te verlaten en dat zijn lichaam zich nog in het wrak bevond. Foto: in afwachting van een beslis sing over wat er verder met het schip moet gebeuren, rust de .Basse Indre' momenteel op de slikken voor de Paulinapolder. (Foto PZC) Examens NOORDWELLE Eén dode en vier gewonden zijn er maandagmiddag ge vallen bij een aanrijding tussen twee personenwagens op de kruising Lockers- hof-Serooskerkseweg bij Noordwelle. De vijfjarige André Boogaard uit De Lier werd op slag gedood. Het slacht, offertje zat in de wagen vain zijn oom de heer W. J. Kooman uit Renesse, bij wie hij op vakantie was. De heer Koo man werd zwaar gewond overgebracht naar het Rodekruisziekenhuis te Zierik. De twee kinderen van de heer Koo. i de vijfjarige Catharina en de twaalfjarige Jacobus en de bestuurder ziekenhuis overgebracht Het ongeluk ontstond doordat dt Kooman geen voorrang Vcrieendi gens de enige getuige van het J. C. van 't V. uit Renesse, waj van de wagens in de flank gerajhj de botsing zouden de auto's een endiï lucht m zijn gevlogen. Beide in kwamen terecht in de twee nieter L, sloot langs de weg. De wagen vai heer Koomam lag op de kop, De mgs werden totaal vernield. SONMO ZETTE TEGENACTIE IN VLISSINGEN In oprichting is de Nederlandse Bond van Majo- rettenpelotons en tamboerkorpsen. Het is een initiatief van de heer D. in 't Veld uit Dordrecht, die aan alle gemeentebesturen ook aan die van de Zeeuwse gemeenten in een brief om adressenmateriaal heeft gevraagd. De Stichting Over koepeling Nederlandse Muziekor ganisaties SONMO heeft onmid dellijk een tegenactie ingezet en de gemeentebesturen gevraagd niet aan het verzoek van de heer In 't Veld te voldoen. ,Met het verenigingsleven is het slecht gesteld', meent de oprichter in zijn brief, ,moar er is tegelijkertijd een enor me groei van verenigingen, die te boek staan als majoretten- en tamboerkorp sen.' lie initiatiefnemer is van mening, dat er behoefte bestaat aan een instan tie, waartoe deze korpsen zich kunnen wenden bij moeilijkheden. De instantie zal zich ook moeten bezighouden met het geven van cursussen, liet organise- van concoursen en hetsamensmelten een muziekbibliotheek. ,Dit is de reden, waarom de bond in op richting is en wij een beroep doen op uw gemeente', aldus de brief van de op- :hter aan de gemeentebesturen. Dt )NMO heeft vrijwel onmiddellijk ge reageerd met een door alle aangeslotei muziekfederaties ondertekende brief aan de gemeentebesturen, waarin verwe zen wordt naar de brief van de heer In Veld. wij als landelijke organisaties op in-- festeld', aldus de SONMO, die mee- eelt naast de secties harmonie-fan fare- en brassband ook de secitie drumband te kennen, waartoe de tamboer-show- en majorettenkorpsen behoren. De SONMO verzoek de gemeentebestu ren niet op verzoeken als door de in op richting zijnde bond gedaan, te willen ingaan. .Oprichting van aparte bonden zou niet alleen ons organisatie-systeem negatief beïnvloeden, maar ook een verzwakking betekenen voor het Nederlandse muziek leven. ,Het werk van tientallen jaren, dat financieel door de overheid wordt 'gesteund, zou afgebroken worden' zegt de SONMO tot ae gemeentebesturen. Burgemeester van Hulst waarschuwt tegen verkopers HULST Burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst heeft ge meend de inwoners maar vooral de toeriisit'en en andere vreemde lingen, die zijn stad bezoeken, te moeten waarschuwen tegen lieden, die zonder vergunning al lerlei voorwerpen aan de man (en vrouwtrachten te brengen onder voorwendsel dat het goede en dure artikelen zijn. Het be treft hier voornamelijk horloges en andere ,sieraden', die voor goud worden verkocht maar ge woon onder de rubriek prullaria thuis horen. De burgemeester van Hulst bedient zich bij de waar schuwingen van een nogal origi nele methode. Hij heeft die waar schuwingen op een bandje laten opnemen dat telkens wordt afge draaid als ten gemeentehuizen nieuwe activiteiten van verkopers worden gemeld. Het blijkt nog te heipon ook. Er achter ,Ik sta, zowel persoonlijk als in mijn kwaliteit van voorzitter van de bond vpn harmonie- en fanfareverenigingen in Zeeland geheel achter de SONMO' deelde de heer Jac. Uitterhoeve, voor zitter van de Zeeuwse bond desgevraagd mee. ,Een dergelijke bond zou een door kruising en verzwakking van de be staande betekenen, waar ieder aan zijn trekken kan komen, ook de drumbands. De heer Uitterhoeve erkende, dat drum bands en majoret.tenpelotons een ver schijnsel van de laatste jaren zijn, dat niet te negeren is. ,Het is een groei- Jirooes, dat inderdaad niet zonder bege- eiding kan, en waar onzerzijds ook iets positiefs tegenover moe-t staan, willen we deze groepen niet te kort doen. Maar het vormen van een eigen organisatie zou afbreuk doen aan het geheel, en ook de plannen op subsidiegebied, die door de SONMO zijn opgesteld, en in het land ook al worden toegepast, door kruisen. Ik zou dat zeer betreuren', dus de heer Uitterhoeve. Teken ,Nng een hondje leidt tot versnippering', zei dc lieer \V. M. Goudswaard voorzitter van het tamboer- en trompetterkorps .Excelsior' uit Goes. Dit korps is aan gesloten bij de christelijke unie van tamboer-pijper- en trompetterkorpsen, die weer een onderdeel vormt van dc bij de SONMO aangesloten Nederlnndse federatie van christelijke muziekbonden. De heer Goudswaard meent wel dat men Bromfietsberij'dster na val naar gasthuis MIDDELBURG Maandagmiddag om half vijf is de 60-jarige mevrouw Van H. uit Middelburg met. haar bromfiets op het kruispunt Sêisstraat -Seisdam zodanig ten val gekomen, dat zij in bewusteloze toestand per ambulance naar het ziekenhuis moest worden over gebracht. Zij probeerde een nieuwe bromfiets en heeft vermoedelijk de bocht Sêisstraat - Seisdam mot tc hoge snelheid genomen. Mevrouw Van H. raakte de macht over het stuur kwijt, en kwam bij haar val met het hoofd op het trottoir terecht. Examen Aan de medische faculteit te Rotter dam slaagde de heer M. Heijboer uit Sint-Annaland voor het propedeutisch examen geneeskunde. Voor het diploma Nederlandse handels correspondentie slaagde mej. M, P. Da. löbouit te Nieuwerkerk. men. Alhoewel hier in Got); dc Ha werking uitstekend Is, beslaat c: en neiging in de harmonie- en tuk 'ereld wat minachtend op de tsrir korpsen neer te zien. ,Het is ge: a ziek', zegt men dan, maar Kerkuil! wijst wel het tegendeel', aldus de Goudswaard. Hij is van mening, i&v de belangen van drumbands binnen bestaande federaties moet wrfe ,Het zit er niet in dat de eventuele v. we bond bij de SONMO komt, Zij fö dan geheel alleen. In de bestaand; m nisaties heeft men nog de kanswtj HET WEER II Athene, onbewolkt, Barcelona onbewolkt, Belgrado licht bewolkt, Berlijn regenbui. Bordeaux zwaar bewolkt. Brussel half bewolkt, Frankfurt zwaar bewolkt, Genève regen, Grenoble regen, Helsinki zwaar bewolkt Innsbruck regenbui, Lissabon onbewolkt, Locarno regen, Londen zwaar bewolkt, Luxemburg zwaar bewolkt, Madrid onbewolkt, Malaga onbewolkt. MUnchen regen, Nice half bewolkt, Oslo regen, Parijs onbewolkt, Rome onbewolkt, Stockholm geheel bewolkt, Wenen licht bewolkt, Zllrlch regenbul, ZONNIGE PERIODEN' Enkele buien maar ook zonnig? j" den, matige tot vrij krachtige lijk® wind. Koel weer. STRA N D VERWACHTING Vandaag wel perioden met'u maar 1(1(1.L; WOi UÜLWUCU ,«v, j buienikans met een fris» westen wind. Temperatuur 16 a n s den- Zeewater 17 graden. ,,k Vooruitzichten: voorlopig koel. W' lijk wat stabieler met opklaringen- KOEL WEER MET OI* DEM®® PLAATSEN BUIEN, MOGBU® -m ONWEER. Weersvooruitzichten in cijfers dold over Nederland. Voor WKWtf UWU UVI I IN LUCliailll. (W— aantal uren zon: l tot 8; min- 0 tot 4 graden onder normaal, temp.: 5 graden onder norn,®L,; op een droge periode van '|1|nK^ uur: 60 procent; kans op een w droog etmaal: 30 procent; voor® dag; aamtal uren zon; 1 1t temp.: 0 tot 4 graden onder nou» max. temp.: 0 tot 5 graden om maal; kans op een droge Pfrif„9 minstens 12 uur; 60 procent; - een geheel etmaal 30 procent. 21 juli Zon op Maan op ZON EN MAAN onder X' onder«-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2