Snelle tijd van Rolf Klees Grandioze Linda de Boer schitterde in Leeuwarden ROEMEENS ARAD TEGENSTANDER VAN FEUEN00RD VERDIENDE ZEGE DOS OP WISLA TOERSEN NA ZEGE IN TSJECH0-SL0WAKIJE NU KANSHEBBER OP DE WERELDTITEL ROGER VAN HAMBURG NIET NAAR BARCELONA OKKER VOOR 3e MAAL VERSLAGEN IN FINALE 10 Internationaal zeer sterke tijd DISCUSRECORD VAN LENNEP 3E IN ITALIË WERELDRECORD KAREN MORAS ISH Weer wereldtijd Chi Cheng Rob Bron halve- literkampioen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 20 J(JU LEEUWARDEN (ANP) Het staat al vast dat Roger van Hamburg die vorig jaar in Breda negen nationale records verbeterde, niet bij de Europese kampioen schappen in Barcelona zal starten. Roger komt dit jaar niet over uit Australië, waar hij traint bij de oud- coach van de Nederlandse zwemploeg, Forbes Car- lile. Sinds een maand hebben we niets meer van Rogers ouders (die in Singapore wonen) of van Carlile gehoord', aldus sportcommissievoorzitter Klaas van de Pol. .Het is een vreemde zaak. Van onze kant hebben wr Roger en Carlile van alle informatie voorzien. In hei laatste bericht dat wij ontvingen schreef Rogers vadei dat zijn zoon niet naar de Nederlandse kampioenschap pen kon icomen in verband met zijn examens. Wij hebben geïnformeerd of hij wel voor Barcelona be schikbaar kon zijn. maar sinds die tijd hebben wij taai noch teken gehad. Het kan zijn dat de reiskosten (plus minus 5000 gulden) voor de Van Hamburgs een be zwaar vormen. Als Rogers tijden zodanig waren dat KOGEL VAN HAMBl'K hij een kansje had om bij de eerste drie te komen zou de KNZB er wellicht ingestapt zijn. Maar daar hebben wij in het geheel nog geen contact met Singapore over Jaap Ploeg, oudtrainer van Roger van Hamburg, daar entegen, weet heel andere feiten te melden: .Rogers ouders zjjn al een week of drie in Nederland. Op bezoek bij oma op Rozenburg. Zijn moeder vertelde me dat zjjn studie voorgaat. Hjj moet in augustus examen doen. Oat is nog verstandig ook, anders makt hij weer een jaar achter. Zij weet echter nauwelijks hoe het met het zwemmen van linar zoon gaat. Niet zo best naar ik aanneem. Ik zeg maar zo: als het goed gaat hoor je het wei. De operatie, die hrj van de winter onderging, is vrij ingrijpend geweest. Roger heeft een tijdje slecht gelegen en is zelfs van Rydo naar Singapore gevlogen om bij zyn ouders weer op krachten te komen. Wij hebben afgesproken dat hij volgend jaar wel weer naar Neder land zal komen'. Hoe komt het dat deze informatie de zwembond nooit, heeft bereikt? Jaap Ploeg: .Dat behoren Rogers ouders zelf te doen. Ook al kan ik mij best voorstellen dat het er bij inge schoten is. Die mensen zijn maar een paar weken hier en hebben het enorm druk.' Klaas van de Pol: ,7* begrijp niet waarom zij mij niet even gebeld hebben'. meter verbeterde. - In Leeuwarden is een begin gemaakt met de nationale zwemka.mpioenschappeu. op Bunschoten, die op dese eerste dog maar liefst drie gouden plakken veroverde. Ton van de 1500 meter vrije, slag keren, en Linda de Boer die de nationale records op de joto van 800 en 1500 HANAU (ANP) De Duitse zwem mer Rolf Klees heeft in het afgelopen weekeinde tijdens de Zuidduit.se kam pioenschappen op de 1 0 meter school slag een uitstekende tijd (1.08.6) la ten afdrukken en zich daarmee aan gediend als een ernstige kandidaat voor eremetaal bij de Europese zwem- kampioenschappen in Barcelona. Het is de derde seizoentijd in Europa. Overigens stonden deze kampioen schappen in het teken van zich kwali ficeren voor de Duitse titelstrijd, die over drie weken zal worden gehouden. Een uitzondering op de matige regel was Peter Rosentoranz, die op de 1500 meter vrije slag tot een knappe 17.25.4 kwam. De grootste slokop toonde zich Ursula Römer, die drie ti tels in de wadbt sleepte: op de 200 meter vrij in 2.20.7 op de 400 meter vrij in 4,57.8 en op de 800 meter vrij 10.01.9. In Wurselen werden LEEUWARDEN (GPD) Wil Bun schoten-van Breukelen, de .moeder" van do hechte zwemfamilïe Naarden, was gisteren ongetwijfeld één van de gelukkigste mensen in het Leeuwarder zwembad 't Nijlan. Het slechte weer, dat de start van de nationale zwem- kampioenschappen een triest tintje gaf, deerde haar totaal niet. Haar pu pillen, onder wie haar eigen dochter Hansje, klommen met de regelmaat van een klok op het erepodium. Wil stak haar vreugde niet onder stoelen of banken: ,Ik ben er vreselijk trots op. Je kunt zien dat de meisjes en jongens er schik in hebben'. Het stralende middelpunt van de feestvierende Naairden-familie was het 15-jarige zwemwander Linda de Boer. De Hilversum se mavo-leerlinge (der de klas) had een grand.oze race op de ter kraakte, achter de rug. Net zo fris ails voor de start en vrijwel onbe wogen Jiet maakte Linda weinig of niets uit of ze wint of miet, als ze maar lekker gezwommen heef:', zei vader De Boer'nam ze de vele fe. Koataties m ontvangst. De mededeling dat zij met haair tijd 18.28.0 in Bar celona bij de Europese ti'-cistrijd tot de kamshebatera voor een medaille be hoort. ontlokte haar een verlegen wedstrijden ziijn beste tijd: 17.50.0. Zijn plaats in de ploeg voor Barcelona is nu wat minder stevig geworden. KNZB-trainiingsadiviseur Nico van Dam wikte daar gisteren nog niets over zeggen, maar het is duidelijk dat Van Klooster nu een vraagteken ach ter zijn naam zal krijgen. En dan zafl men er nog rekening mee hebben ge houden, dat hij nadat hij enkele we ken geleden angina had, nu nog last van zijn maag heeft. den-gezin, sters en start verschijnt, Ss Hansje Bunscho ten, die in de leeftijdsgroep onder 12 jaar drie titels voor haar opeiste. In. ternationaal gezien was vooral haar prestatie op de 100 meter vrije slag veelbelovend. Zij finishte in 1.05,8; een tijd die ook in de Verenigde Staten maar door weinig leeftijdgenoten werd gerealiseerd. Verder werd zij kampioene op de 100 meter vlinderslag (1.19,8) en de 100 meter rugslag (1.18,1). Ongetwijfeld zal Hansje, ,een begaafd en sterk meisje' aldus haar moeder, deze week nog van zich doen spreken. Op de 400 meter vrije slag bijvoorbeeld. Zij zal dan in verband met de beper king, dat mensjes en jongens onder 12 jaar per dag eleohls 400 meier mo gen zwemmen, zal zij niet de groep onder 14 maar bij de senioren starten. Bij de jongens onder 12 jaar kwam Tony Pouw van het Utrechtse Vecht streek tot opvallende oprichtingen. Hij beklom twee keer de hoogste tre de van het ereplatform. Op de 100 me ter vlinderslag finishte hij in de veel belovende tijd van 1.17,5 en de 100 meter vrije slag legde hij af ;n 1.08,4. Zijn clubgenoot Freddy Eefting trad op de 100 meter rugslag ook al op de voorgrond door in 1.17,5 te zegevieren. was hier ongetwijfeld Mïchael Halt- li aus, due een wars medaille jacht ont ketende en vier kampioenschappen in de wadbt sleepte. De kwaliteit was echter niet in verhouding met de kwa liteit 400 meter vrij in 4.32.6, 1500 me ter vrij in 18.17.3, 400 meter wissel in 5.03.3 en 200 mg in 2.20.9. Een ver rassende nederlaag leed Angelika Kraus, die een week geleden met 2.29.7 een nieuw Duits record op de 200 meter rugslag had gevestigd tegen Karin Bormann. De tijden, 2.32 tegen 2.32.2 waren overigens zeer zwak, In Rome werden bij de wedstrijden de zes heuvels enkele goede ver richtingen afgeleverd. Op de 200 me ter schoolslag heren won de Oost- diuitser Klaus Katzur in de snelle tijd van 2.28.6 voor de Westduiitser Walter Kusch (2.31.6) en de Oostduitser Egon Henninger (2.32.4). Matthias Pech- mann, eveneens O.-Dudtsland, won de 400 m. wisselslag in 4.49.4, terwijl zijn landgenoot Wolfgang Sperling de 400 meter vrij op zijn naam bracht ;in 4.20.6. Tenslotte toonde de Hongaarse zwemster Andrea Gyarmaty reeds nu een zeer grote vorm. In Boedapest won de 17-jarige Hongaarse broef voor veel Europees eremetaal drie afstanden in uitstekende tijden. Op de 100 vlinder kwam zij tot 1.08.1, op de 100 meter rug tot 1.08.6 en op de 400 meter vrij noteerde zij 4.51.3. start van Linda was bepaald im ponerend. Zij opende 1.07.1 verrassend sterk. Tot nu toe maakte ze op de eer ste honderd meter altijd een tijd rond de 1.09.0', vertelde haar enühousisate vader. De door velen gevreesde te rugslag bleef uit. Integendeel, na een verbazingwekkend constant tempo (de tussentijden waren gemiddeld 1.14.4) stevende zij op het nieuwe nationale 800-meterrecord van 9.48.6 af (haar oude record was 9.57.6). Ter verge lijking: de Oostduitse Karin Neuge- bauer is de snelste in Europa met 9.30.8. ,Ik zag', vertelde Linda later, ,de mensen Mappen en ik begreep daaruit dat ik een nieuw record h3d gevestigd'. Zij snelde voort en verbe terde haar 1500-meterrecord 19,03.8 met niet minder dan 35.8 seconden! Opvallend daarb.j was, dat z:j de laat ste honderd meter in slechts 1.11.1 af legde. Dat gaf niet alleen een duide lijke indicatie van haar ongelofelijke dondi'itie, maar en dat is eigenlijk nog belangrijker het bewees ook dat Linda, nu over een goede eind sprint beschikte. En dat was vroeger haar zwakke punt. Wat nu, zo vroegen velen zich af, is de oorzaak van deze enorme explosie van Linda de Boer? Het klinkt te genstrijdig, maar de blessure, die zij tijdens de paas-veldloop van de Rob ben opliep, heeft haar goed gedaan. Zii had die gedwongen rust gewoon nodig. Linda is een meisje dat zelf geen rust kan nemen. Ze wil elke dag weer het water in. Dat had ze al toen ze een jaar of zes was', aldns de heer De Boer. Een speciale voorbereiding op de Nederlandse kampioenschappen is er eigenlijk niet geweest. Natuur lijk heeft ze er mentaal we) naar top geleefd, maar van een periode bewust rustig aan doen was geen sprake. ,Ik moet tenslotte ook nog naar Barcelo na', zei ze zelf. Ze bleef dagelijks tien kilometer trainen en gistermorgen voor de wedstrijd legde drie kilometer a De de tweede Naarden.Jtanc Barcelona, viel wait tegen. Weliswaar greep ook hij de titel, maar zijn tijd 17.463 gaf weinig reden tot vreugde. Temeer, omdat hij zelf had gehoopt onder het nationale record van Roger van Hamburg (17.18.8) te bij ven. .Voor mijn gevoel ging Ik wel hard, maar aan de gebaren van Han Bun schoten begreep ik, dat ik lm werke lijkheid niet goed ging1, aldus Ton van Klooster, dne kort na de winter kampioenschappen in april zich voor Barcelona kwalificeerde door op een 25 meter baan onder de 17 minuten te blijven. De niet zo scherpe limiet voor de EK was 17.10.0. In een veertig meterbad was hij tot nu toe nog niet zo snel geweest. In Utrecht rnaaJkte hij tijdens de kring- GSTAAD (ANP) Voor de derde achtereenvolgende maal heeft Vom Okker de finale herenenkelspel van het toernooi om de open Zwitserse kam pioenschappen te Gstaad met een neder laag besloten. In 1968 verloor de Haar lemmer van de Zuidafrikaan Cliff Drysdale en vorig jaar was de Aus traliër Roy Emerson te sterk. Dit keer moest Okker zich met 3-6, 5-7 3-6 tegen Tony Roche (Aus.) gewonnen geven, nadat hij in de halve finales de Brit Roger Taylor verslagen had. Roger Taylor had veal moeite met zijn timing en was iang niet in de varan, U.e nam meip Rod Laiver te verslaan tijdent het coernoo. op Wimbledon. Vooral z.ja backhand was zwak. Ok ker promteerde van de zonnige weers- oniSLanai^neaen, die de Daan snellei deed zijn dan eerder in de week. In de eetsce set onak Oxker b.j de stand 3-2 door die serve van de Brit en nadat de Nederaander direct naar 6--1 doorliep veroverde hij in de tweede set met een .ayio's op en ingsopsiaguit flernaalde zich b.j de stand 3-1 en Okker beëin digde de partuj met een fraaie fore- aand orossdrive. Okker speelde in de r.naie zwakker dan tegen Taylor. Hij maakte ongebruikelijk veel fouten, /ooral met zijn backnand. Ook zijn service kwam niet best door. De links handige Rocne kwam geen enkele maal m gevaar. In de eerste game van de eerste set doonorak Koene de opslag van Okker op love en ook mn de negen- Je game moest de Nederlander zijn serv.ee afgeven (3-6). In de tweede set leek ukker's herstel nabij. Hij vverkte z.cih dankzij breaks in de eerste en vijfde game op tot een voorsprong va.n i-l, maar de hoek ge AustraLen- slaagde er ln terug te ko men tot 4-4. Toein Okker zijn service in de 12e game opn.euw vemioor, was het pleit bes.echt. Roche greep de winst op iiet cweede setpunt: 5-7. In de derde set speelde de vermoeidhe.d Okker da- .i.g paiven. In feite was dit slechts een ormaliteit voor Roche, die scoorde met fraaie volleys en enkele aces. Het laatste punt haalde Roclhe binnen met een baekhandvolley (3-6). De partij had 77 minuten geduurd. Okker en de Amerikaan Marty Riessen bereikten in het herendubbelspel de finale door een overwinning op de Zwitserse Dimiitr Stutrdza en Matlinas Werren 6 2 6-3 Het als eerste geplaatste duo Tom Ok ker - Martier Riessen verloor de finale van Cliff Drysdaile <ZAF) en Rogcw Taylor (GB) met 2-6, 3-6 2-6. Betty Stoeve verloor in de halve finales da- 2-6. De finale zal gaan tussen Rose mary Casals en Francoise Durr (Fr.), die de Westduitse Helga Niessen ver sloeg met 6-3 3-6 6-2. Helga Niessen en Betty Stoeve versloegen in de halve finales damesdubbelapel het Italiaanse duo Pericoli - Lazzarino met 6-3 6-2 De Amerikaanse Rosemary Casals be haalde haar tiweede titel door met Francoise Dunr (Fra.) in de finale van het damesdubbölspe.1 te wtinnen van de Nederlandse Betty Stoeve en de West duitse Heilga Ndesisen. De setstanden; waren 6-2 LISSE (ANP) Bij instuifwedstrij- den van De Spartaan in Lisse heeft Rob de Jong van Metro zijn eigen na tionaal record discuswerpen verbeterd en gebracht op 48,84 meter. Hij was sinds 23 mei van dit jaar reeds re cordhouder met een worp van 48 me ter precies. FLORENCE (ANP) De Nederlan der Gdjs van Lennep is zondag met ziijn Fiait Abarth 2000 derde geworden in de grote prijs van Mugello, de zesde wedstrijd in de competitie om hel Buropetse merkenkampioenschap, bij Florence gehouden. De Italiaan Ar- burio Merzarao zegevierde mei. een zelfde wagen. Hij had voor de 331 km 2 uur 30 min 28,8 sec nodig. Wat neerkomt op een gemiddelde van 131,977 km per uur. De Fin Leo Kin. nunen werd, eveneens met een Abarth 2000, tweede in 2.30.31,2. Van Lennep ging na 2.31.40,1 over de streep EDINBURG (ANP) De blonde Aus- stralische Karen Moras heeft zater dagavond tijdens de commonwealth games te Edinburg het wereldrecord zwemmen op de 800 meter vrije slag verbeterd. De 16-jarige studente won de finale in 9 minuten en 2,45 seconden. Het oude record was sinds 1 maart in haar bezit met 9 minuten en 9,1 seconden. ,De manier waarop zij de race beëin digde maakt duidelijk dat zij binnen kort onder de negen minuten kan zwemmen,' sprak de oudolympische kampioen John Devitt (Aus) na af loop. Karen Moras won in 1968 bij de Olympische Spelen van Mexico de bron zen medaille op de 400 meter vriie slag. BOEKAREST UT Arad is gisteren landskampioen van RoeniMii geworden en wordt dus de tegenstander van Feijenoorii in de I ronde van de Europabeker voor landskampioenen. Op de voorlaatste competitiedag won UT Arad met 3-1 thuis van SI» eul Rosu, terwijl de enige overgebleven concurrent, Rapid Boekarest uit met 0-3 verloor van Constanta Farul. I Het is het tweede seizoen achtereen dat UT Arad kampioen is van Roemenië. UT Arad is de voetbalclub van de textielarbeiders in Hongaarse grens, in West-Roemenië. gelegen oude v De vereniging werd in 1945 opgericht en heeft van di een vooraanstaande rol gespeeld in de nationale ,co voortdurende strijd tussen de clubs uit de .provincie' gen uit de hoofdstad Boekarest is de ploeg uit Zevenbi,.c lijk succesvol geweest. Voor de twee titels In successie seizoenen behaalde UT Arad al drie keer eerder het nat oenschap. UT Arad heeft ook twee keer het toernooi om voetbalbcker gewonnen, in 1953 voor het laatst. De coach is Nicae Dumitres, Coco Dumitres voor bekenden. De Roemeense kampioensploeg speelt tamelijk franjeloos er meense teams zeer rechtlijnig voetbal. Het systeem dat de zoenen word tg espeeld is een loepzuiver 4-2-4-systeem, dat kleine variaties aan de tactiek van de tegenstander De meestopvallende speler bij de komende tegenstander is aanvaller Otto Dembrovski, die slechts het tweede competitie bij UT Arad heeft meegespeeld, maar niet tien keer scoorde. Daarmee deelt hij de derde plaats op lijst in Roemenië, na Oblemenco van Universitatea Cr Tataru van Steaua Boekarest (16), met Dobrin van Neagu van Rapid Boekarest. Tot de steunpunten van t rode broek, wit shirt en rood-wite kousen speelt, behoren verder man Gheorghe Gornea, een oud-internatiional, middenvelder NIcoIm Lereter en aanvaller Flavius Domide. rvanPeijenoerd WENEN (ANP) Chi Chfil de atlete van Formosa, heeft a terdag tijdens atletiekwedstrijd# in Wenen het wereldrecord op 100 meter geëvenaard met «g tyd van 11 seconden. Deze pr#. tatie werd eerder geleverd do» Wyomia Tuys (VS). Op 15okt» ber 1968 tijdens de Olympischs Spelen in Mexico. Chi Cheng heeft nu vijf wereldrad im haair bezit, die zij alle ln een m bestek van nauwelijks vijf weken» overde. Het zijn die op 100 en 200 ter met respectievelijk 11 en 22,4 Ut yards (10), 220 yards (22,6) en lil meter horden (12,8). Overigens zal Chi Cheng de era twee weken niet meer kunnen top» Na haan- overwinning op de 100 rrrï horden in Wenen (13,3) liep zij dijbeenblessure op, die zeker veeris dagen rust vergt. Ingrid Becker (W-DId) eindigde li Wenen op de 100 meter als tweed- 11.3 sec. Zij evenaarde daarom li Westduitse record. De Duitse ven» de op het verspringen eveneaw n tweede plaats met 6,58 meier. Él nummer werd gewonnen door de olpt pisch kampioene Viorica Vlscopok nu (Roem) met 6,67 nieter. Bij de Franse k Parijs won Jean ter in 3 min 38 ook de prestatie van kogelattor Brouzet. die in de kwalificatie meter liet opnemen. In Dormagen (W-Dld) eindigde Ba Lesterhuis, de Nederlandse kamp»! en recordhouder hoogspringen rat 2.01 meter op een derde plaats li tier de Duitsers Spiegelvogel (2,05 al en Hartmaan (2,01 m). Bij wedstrijden in Mainz kwameo 'j ipvallendste prestaties op naam» Ie Amerikaan Lee Evans (400 ra i 16,1) en Uwe Beyei (W-Dld), fe) beste kogelslingeraar was met Uil meter. Charlie Greene (VS) zege» de op de 100 nieter in 10,2 sec. kampioenschap»» i Wadoux de 1500 1 8 sec. Opvallend«- WENEN: Chi Cheng, de atlete var, Formosa, heeft zaterdag tijdens atle tiekwedstrijden in Wenen het wereld record op de 100 meter geëvenaard met een tijd van 11 seconden. Deze prestatie werd eerder geleverd door Wyomia Tyus (VS) op 15 oktober 1968 tijdens de Olympische Spelen van Mexico. Achter haar de West duitse Ingrid Becker, die op de twee de plaats eindigde. IJSSKLSTEIN (ANP) Rob Bron uit Amsterdam is zondag door een overwinning tjjdens internationale mo torraces in IJsselstein op Suzuki Ne derlands kampioen in de 500 cc-klasse geworden. Het was z(jn zesde zege in successie. De voornaamste uitslagen zijn: 350 cc (internationaal), 10 ronden van 7,8 km: 1. Heman (Amsterdam) met Ya maha 35 min. 3,9 sec. (gem. snelheid 136.022 km/u; 2. Bovee (Meerlo) met Aermacchi; 3. Zegers (Dordrecht) met vIZ; snelste ronde: Heman 3.24.2 (140.070 km/u. >00 cc —(internationaal), 10 renden van 7,8 km: 1. Bron (Amsterdam) met Juzuki (Nederlands kampioen) 34.36,9 (137.794 km/u); 2. Smeets (Geleen) net Honda; 3. Bouwmeester (Abbe- res) met Honda; snelste ronde; Bron 1.23,8 (140.431 km/u. Zijspanklasse (nationaal), 6 ronden /an 7,8 km: 1. Vermeulen - Van Polen (Hilversum) met BMW 25.55,6 (110.373 km/u); 2. Gebroeders Smit (Zuid-Scharwoude) met BMW. AALT TOERSEN UTRECHT (ANP) -- Een beslist niet imponerend FC Utrecht, maar nog steeds altkomend onder de naam DOS, heeft zaterdagavond In Utrecht een verdiende 1-0 overwinning behaald in het intertotoduel tegen de Poolse club Wisla Krakau. Het enige doelpunt werd na 12 minuten gemaakt door Jan Groenedijk, die na een solo-actie van Jef Geurtsen profiteerde van een te laconiek ingrijpen van de Wis- la-defensie en met. een schot in de benedenhoek doelman Stromiarz pas seerde. Heb was eein doelpunt, dat op een psy chologisch juist momenit viel, want voordien1 waren de Polen duidelijk sterker geweest, waarbij vooral de snelle buitenspelers Adamus en Sku- plzik zich onderscheidden. Na het DOS-doelpunt viel Wisla echter sterk terug. Doelman Stromiarz had een maal aJlle geluk van de wereld toen hij een kopbal van Groenedijk vallend Hividovre FC Utrecht FC Winterhur 2 1 1 5 M 2 0 2 4 M 0 1 8 1 BRNO (ANP) Aalt Toerson heeft zondag tijdens de mntorwedstrijden om de grote prijs van Tsjeeho-SIowakjje op liet circuit te Brno de 50 co klasse, ge. wonnen. Hij legde met een Yamathi de zes ronden (83,6 km) af in 42 minuten en 15,9 seconden (gem. snelheid 119 km per uur), tweede werd de West Duitser Rudolf Kunz met een achter stand van b(jna twintig seconden. De Spanjaard Canelas Salvador eindigde als derde voor de Nederlander Martin Mi. (waart. Toersen winnaar in België. Oost- Duitsland en zondag in Tsjecho-Slowa- kiie heeft, met nog drie races te rijden nog reële kansen op een- wereld titel in de 50 cc-klasse. Na. de Asser TT. toen de Spaanse Der. birijder Angel Nieto de ranglijst voor het wereldkampioenschap met grote voorsprong aanvoerde, leek de man uit Staphorst uitgeschakeld. Drie over winningen brachten de Nederlander, die vorig jaar juist een punt te kort kwam en de titel aan Nieto moest laten, dicht by de Spanjaard. Na zijn zege van zon dag in de grote prijs van Tsieeho-Slo- wakije te Brno bedraagt het verschil met nog drie wedstrijden te rijden, elf punten. De bepaling dat do zes beste resulta ten van de renners bepalend zjjn voor het eindklassement in de competitie van tien races, is daarbjj in het voor deel van de Nederlander. Toersen kwam in het voorseizoen immers tot bescheiden prestaties. Nieto moet in de resterende drie wedstrijden winnen of tweede worden om puntenwinst te boe ken. Tot nu toe zegevierde Nieto vier maal. Toersen werd drie keer als triomfator afgevlagd. De race in de lichte klasse gaf ook nu een duel te zien tussen Toersen en Nie to, die meit zijn fabrieks.Derb! de Ne derlander op korte afstand volgde. Een f ebroken stuur schakelde de wereld- ampioen echter in de derde van de zes te rijden ronden uit. Daarna was de race beslist. De poging van de Duitsers Rudolf Kunz, om ae Jamathirijder van de eerste plaats te verdringen, was eigenlijk al bij voorbaat tot mislukken gedoemd. Moeiteloos reed Giacomo Agostlni in de 350 cc-klasse naar een nieuwe zege, bracht. Met. acht wereldkampioenschap pen is de Italiaanse MV-Agusta-renner na zijn landgenoot Carlo Ubbiali en de Rhodesiër Jlm Redman beiden goed voor negen titels 's werelds succes volste renner. Theo Bult ging op zijn Yamaha als achtste over de streep in deze klasse. Bij de kwart liters eindigde hy als vierde, amper honderd meter achter de Fin Saarinen, Voor Leo Commu was er in deze race, waarin direct achter de koplopers een fel ge vecht werd geleverd, een zevende plaats. De uitslag in de 50 cc-klasse is: 1. Toersen 'Ned. met Jamathi de 83.6 km in 42.15.9 (gem. snelheid 119 k/u); 2. Kunz (WD1) Kreidler 42.34.3; 3. Salvador (Spa) Derbl 42.4G.9; 4. Mij- waart (Ned) Jamathi 43.40,0; 5. Stripacuk 'Tsj) Ahra 44.32.9; 6. WC Rinaudo (Ita) Tomos 46.16.3. Stand wereldkampioenschap: 1. Nieto (Spa) 82 punten; 1 (Ned) 71; 3. Kunz (WDI) 56; 4. vador 'Spa) 44,5: 5. Schurgers 41; 6. De Vries (Ned) 36. 12ParlottlTIta) met Morbidclll delH' km in 49.10.6 (gem. snelh. 136K/ui. Braun (WDI) Suzuki 49.28,0: 3^ monds (Gr-B) Kawasaki 50.U«< Toersen (Ned) Suzuki 50.11-8; J són (Zwe) Manco 50.41.6; 6, n» (Hon) MZ 51.17.0. Stand wereldkampioenschap: 1. Braun (WDI) 84; 2. JansMB W 63; 3. Nieto (Spa) 42;4. (G-B) 42: 5. Gruber (VAD1' 5,1 Toersen (Ned) 28. stopte en bij een hoekschop va» to der van de Merkt waaruit Grotfmjj opnieuw inkopte, kwam Woydk M doelman te hulp en redde op de öw lijn. Negen minuten voor het era van de eerste helft mocht DOS strafschop neinen, toen Groen»;' door Polak werd gehaakt, maar W te zachite schot van Van Veea m door de Wisia-doelman gestopt M de rust werd het een zeer matige toning waarin Wisla steeds aandrong, maar de Poolse voorhoae toonde een groot gebrek aan vaardigheid. DOS: De HoogtHi» brand, v. Oudenallen, v. veen c Blauw - Nleuwenhuijs, Cote en v Merkt - Olsen, Groenedijk (Harte- man) en Geurten. De uitslagen in groep vijf van de k" tertotooompetibie zijn: FC Winterh* Hividovre 1-1 (1-0), FC Utrecht Wisla Krakau 1-0 (1-0). D« sU»d»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 10