Spoedig inspraak bij tracering van wegen' Spoedberaad Britse kabinet Maandag illegale verhoging van de melkprijs? Minister Luns weer terug uit Japan Politiek steekspel rond de Vietnam-oorlog 3 Minister Bakker bij opening Ketelbrug: Bosbranden rond Middellandse Zee Spoedig rapport over vervuiling zeewater bij Scheveningen Zomeropruiming BADDOEKEN 1,75-1,98-2,90 BADLAKENS 3,90 - 4,98 - 6,98 NW niet achter stakers in Groningse bouw VS-senator Javits: .LEIDERS VAN WEST-EUROPA DENKEN KLEIN' PAPA GODET WIL TOCH NIET IN OPPOSITIE Pleidooi voor landingsrechten KLM Akkoord nieuwe cao journalisten Onenigheid in Nijverdal over raadslid NVSH biedt hulp aan bankroofster uit Doesburg Nederlandse skiër omgekomen AMPULLEN AANGESPOELD BIJ DEN HAAG Alarmcentrale ANWB JULI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZWOLLE (GPD) Nog dit jaar zal begonnen worden met het ver lenen van meer inspraak aan betrokkenen, wanneer het gaat om de tracerin? van wegen. Minister Bakker deelde dat mee tijdens de toe spraak, die hij woensdag hield ter gelegenheid van de openstelling van de Ketelbrug in de IJsselmeerpolders. De uitvoering van allerlei projecten betekent vaak een ongewenste ingreep voor individuele bur gers of groepen belanghebbenden. Wegenplannen roepen altijd grote en kleine weerstanden op. Formeel kan de enkeling in vele gevallen pas bij de onteigeningsprocedure zijn opmerkingen kwijt, maar dan heeft hij toch nog het gevoel dat er eigenlijk alleen over details valt te praten. We hebben ons er op bezonnen.' zei hp minister, ,of er geen procedure te vinden is die bij het publiek en vooral bij belanghebbende enkelingen de onjui- ste indruk kan wegnemen, dat een machtig apparaat er slechts op uit Ls zijn eigen zin door te drijven en ander mans belangen daarbij te licht te tellen. Het bezwaar van het individu dat bij de vaststelling van vvegtrace's zijn stem nauwelijks kan laten horen, is gerecht vaardigd dit in tegenstelling tot al lerlei instanties, zoals landbouwschap, natuurbescherming en dergelijke die meer mogelijkheden hebben hun bezwa ren kenbaar te maken.' tevreden wordt gesteld: we kunnen er wel voor zorgen dat niemand terecht of ten onrechte de indruk krijgt dat zijn belangen niet geteld of zijn sug gesties niet gewaardeerd worden.' Toelichting Dit Jaar wil rijkswaterstaat beginnen mat een nieuwe gang van zaken ta ge. vallen van voldoende belang. Nadat een trace is ontworpen, zal het plan in kaart worden gebracht, van een duidelijke toe lichting worden voorzien en daarop naar de gemeentebesturen won-den gezonden. Deze zullen het enige tijd ter inzage leg gen en vereenvoudigde afschriften ter beschikking stellen. Dit wordt dan in de plaatselijke pers meegedeeld. De raad van de waterstaat houdt daarop een voorlichtingsbijeenkomst en nodigt be langstellenden uit voor een openbare hoorzitting waar ieder zijn standpunt uit de doeken kan doen. De adviesprocedure verloopt zoals ge bruikelijk, met dit belangrijke verschil dat de commissie voor de wegen ook haar oordeel zul moeten geven over wat op de hoorzitting te berde is gebracht. Het advies van de raad en het rapport van de commissie voor de wegen worden openbaar gemaakt en belanghebbenden worden door de minister in kennis ge steld met daarbij een motivering. ,We zulien nooit bereiken 1' aldus de mi nister, ,dat alle tegenstrijdige belangen j» verzoend worden dat altijd iedereen SAINTE MAXIME CRTR) In de nabijheid van Bastia, de hoofdstad Corsica, zijn dinsdagochtend twee branden uitgebroken. Verscheidene c pings moestén worden ontruimd. Brand weerlieden slaagden er in een munitie opslagplaats voor het vuur te behoeden. Ook in Zuid-Frankrijk, op ca tien kilo meter van Sainte Maxime, is een bos brand uitgebroken. De inwoners van een dorpje in de nabijheid en enkele villa's, waarvan enige in vlammen opgingen, werden geëvacueerd. Het vuur wordt aangewakkerd door een sterke mistral. Tot nu toe hebben zich geen persoon lijke ongelukken voorgdaan. Tegen de avond hadden de circa dui zend brandweerlieden die het vuur be strijden enkele branden onder controle. De grootste brand echter die reeds 1200 ha, an de as had gelegd, breidde zich nog uit, onder meer in de richting van een aantal valla's tussen Sainte Maxi me en Saint Tropez. Een boerderij is in vlammen opgegaan en verscheidene we gen zijn door het vuur afgesneden. Op Corsica werden tegen de avond vier dorpjes in de omgeving van Bastia door branden bedreigd. nister Bakker gisteren tussen de bui en door de klapbrug zakken, waar mee de openstelling van de Ketel brug als verbinding tussen Noord oostpolder en Oostelijk Flevoland een feit werd. Daarmee is Lelystad op een berijdbare afstand van 50 km zienlijk dichter tot elkaar genaderd. Voorlopig blijft da.t echter nog theorie, want hoewel de brug berekend is op het drukst denkbare verkeer, bestaan de aansluitingen nog uit de lokale smalle polderwegen. Waterstaat kon echter moeilijk de 32 meter brede, 800 meter lange brug die 30 miljoen gulden kost heeft voor het verkeer geslc laten, tot in 1975 de hoofdverbindingen van Haarlem naar Leeuwarden en Gro ningen up to date zijn. Het feest in de Noordoostpolder en Fle voland was er in ieder geval niet min der om: muziekkorpsen, majorettes, toe terende mastodonten en leuzen, die va rieerden van een juichend ,een nieuwe en hechte band tussen noord- cn west- Nederland' tot .Onze brug kost 80 min, voor ons strand helaas geen poen.' Dat laatste kwam dan van de schooljeugd, die op milde wijze demonstreerde tegen het nog ontbreken van strandfacilitel- ten. slot van pagina 1 van paniek te bespeuren was, was in de Londense City. Daar daalde niet al leen het pond sterling, maar ook de aandelenhandel was aanmerkelijk min der winstgevend. De staking kwam niet helemaal onver wacht. Nadat Jack Jones het gehele weekeinde met de werkgevers had on derhandeld en een compromis had ge vonden. was hij maandagavond voor de tv verschenen. Hij had Engelands 47.000 havenarbeiders gevraagd niet zoals aan vankelijk de bedoeling was geweest dinsdag het werk neer te leggen, maar door te gaan totdat de 80 gedelegeer den, die zitting hebben in het bestuur, woensdag de voorstellen hadden bestu deerd. Ondanks zijn verzoek was meer dan de helft van de havenarbeiders dinsdag niet op het werk verschenen en ook gis teren waren de Britse havens volkomen verlamd. Onder de indruk van dit mas sale protest meende het vakbondsbe- s'.uur dan ook de voorstellen der werk gevers niet te kunnen aanvaarden. Zelfs een pleidooi van Jack Jones kon hen niet van gedachten veranderen. Zij hielden vast aan de «is, dat het loon met 9 tot 10 pet verhoogd moet worden weigerden het compromis van 4 pot te accepteren. DEN HAAG (ANP) Het ministerie van verkeer en waterstaat zal binnen kort de resultaten publiceren van het onderzoek dat het rijksinstituut voor zuivering van afvalwater naar vervui ling van het Noordzeewater voor dc kust bij Scheveningen heeft ingesteld. Ook de conclusies die op grond van dit onderzoek kunnen worden getrokken zul len worden bekendgemaakt, aldus heeft minister Bakker (verkeer en water staat) mede namens de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, meegedeeld in antwoord op vragen van het tweede-kamerlid, mr M. J. J. A lmkamp (d *60). (ADVERTENTIE) VmMBMMWMMMM Prachtige kwaliteit- Kleine weeffoutjea. TEXT'» Vlasmarkt - Middelburg Lange strijd Jones verklaarde na afloop van de con ferentie dat de leiders klaar zijn voor een lange strijd. ,Wij streven er niet, naar de economie van Engeland te ruine ren. We vallen ook de regering niet. aan. We willen alleen een eerlijk loon voor hardwerkende mensen,' was zijn bood schap. Kantoorbediende verduisterde negentien mille UTRECHT (ANP) De Utrechtse re cherche heeft de 26-jarige mejuffrouw B. uit Utrecht aangehouden onder ver. denking van verduistering in dienstbe trekking tot een bedrag van ongeveer 19.000 en valsheid In geschrifte. Mejuffrouw B. werkte al tweeëneen half jaar als kantoorbediende bij een Utrechtse assuraMtiemaa/tsöh aippij Haar directeur was gemachtigd voor be paalde klanten cheques uit té schrijven. Deze taak delegeerde hij aan mejuffrouw B.. die daarvan het laatste half jaar misbruik heeft gemaakt. Ze schreef en kele malen cheques op haar eigen naam uit en incasseerde de bedragen bij de bank. Het geld besteedde zij aan een auto, een vakantie en de financiering van een huis, dat inmiddels weer is veldtocht. Van het geld is mets meer over. De frauderende dame is in verze kering gesteld en zal aan de officier van justitie worden voorgeleid. GRONINGEN (GPD) bestuur van de NWlbouwbond in Gro ningen staat niet achter de nieuwe sta king die gisteren voor 24 uur is uitge broken op drie Groningse bouwobjecten .Grote Ioonverschillen' met het westen, die volgens de man achter de staking Fre Meis wel 50 gulden per week zou- en zijn, wijst de NW-bond als mo- tef voor de staking af. Die verschillen zijn er on werkelijkheid niet, aldus het districtsbestuiur. Alles wat volgens de cao mogelijk is wordt ook in Groningen betaald. Een andere zaak is waar de mensen mt zwarte lonen wordt betaald, daar staat de bodn helemaal buiten. Bij de stakmg die woensdag :s uitgebro. ken zijn ongeveer 150 arbeiders betrok ken. Vorige week is er ook al een dag gestaakt om de nieuwste looneisen van de werknemers. 50 gulden per week er bij kracht bij te zetten. Inmiddels is er een inzamelingsactie gehouden voor de stakingskas. Daar is nu ongeveer 6.000 gulden in gestort. Intussen heeft Fré Meis als adviseur vam het actiecomi té bouwvak im Groningen verklaard dat er voorlopig en ook na de bouwvak- vakantie geen algemene staking inzit. We laten door niemand anders dan door de arbeiders zelf de taktiek van de sta king bepalen, aldus de heer Meis. WASHINGTON (REUTER) De re- publikeinse senator Jacob Javits meent dat de leiders van West-Europa nog ,in 1 het klein denken'. Hij zei dit in een ver-, slag aan de Amerikaanse senaatscom missie voor buitenlandse betrekkingen over de bijeenkomst van Navo-parlemen- tarlërs vorige maand in Brussel en over zijn bezoek aan Italië, Engeland en West-Duitsland. .Ondanks de enorme economische groei Het district-1 in de afgelopen 20 jaar. is West-Euro- 'pa psychologisch en politiek nog steeds niet !n staat zijn plaats te vinden', al dus Javits. Hij meent dat deze situatie de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en West-Europa bemoeilijkt, met name in het militaire en economische vlak. Volgens Javits moeten de Verenig de Staten bij het nemen van beslissin gen over de vermindering van de Ameri kaanse strijdkrachten in West-Europa rekening houden met deze .psycholo gische realiteit'. Hij verklaarde zich te gen een aanzienlijke troepenverminde- ring, omdat hierdoor desintegratie van de Navo versneld zou kunnen worden, waardoor vitale Amerikaanse veilig heidsbelangen gevaar lopen. Hij had ge constateerd dat West-Europa vervuld is van een gevoel var. zwakheid ten opzich te van de Sowjet-Unie. Tegelijkertijd waarschuwde Javits de Europese Economische Gemeenschap te gen een protectionistische handelspoli tiek, die niet alleen tot een grote ,han- delsoorlog' zou kunnen leiden, maar ook een soortgelijke ontwikkeling in de Verenigde Staten zal stimuleren. Een dergelijk beleid zou volgen Javits ook aanleiding kunnen zijn voor de Ver enigde Staten om zich snel uit Europa terug te trekken. (ADVERTENTIE) en. bruggan Ulea naiuur- htm Op Ï0h»3l r»geb«iwd cm (t in beweging le zeiten. biedt meerl Een kabelbaan, s door hel centrum— Doiiiro- drijvende dolllnetium-. de lot 170 m verhoogde Euromast., overdekte promenodos.café s, eethuisjes en wlnkeltles midden op straat— Dat alles 5 maan- - -—i- wijkfeesten. Rotterdam Communicatie 70 Feestelijke ontmoeting van mens en stad rika niet losser maken, maar die met andere landen daarentegen wel verste vigen. In de herfat zullen besprekingen tus sen Japan en de EEG worden gehou- Op de foto: de familie Van Aken, die- zoals we gisteren reed* meld den, hun voch tige noodwoning in hef. zogenaamde beton-dorp Overschie ontvluchtten, hier portiek, waar ze nu wonen' u het ARUBA Frente Obrero, de Cura<jao- arbeiderspartij, die als gevolg manipulaties rond de recente ki swijztging op de Nederlandse Ai len, in de oppositie is gedrukt, doet alsnog pogingen een portefeuille te her in het .nieuwe' kabinet-I'etro. De moeilijkheden rond Frente Obrero ontstonden, toen partijvoorzitter Papa Godet zichzelf als kandidaat-minister naar voren schoof. De overige politie ke partijen lieten onmiddellijk een .on aanvaardbaar' horen. Toen ook andere, meest nogal revolutio naire kandidaten uit Frente Obrero wer den gestuurd, besloot Papa Godet met zijn a&nihang in de oppositie te gaan. Het roer is echter plotseling weer om- een telegram aan de regeringspar tijen heeft de Franse-leiding de wens te kennen gegeven alsnog in de rege ring te worden opgenomen. Als kandi- '..minister wordt nu de heèr Tho. uit de omgeving nister Amador Ni van overleden De nieuwe regeringspartijen hebben op dit telegram nog niet gereagerd. Het ligt ook niet voor de hand, dat zij er op dit moment veel voor voelen de pas "afgesloten en moeizaam verlo pen onderhandelingen, weer te herope nen. BUITEN WESTEN DES LANDS Minister negeerde ultimatum FNZ DEN HAAG (ANP) Het ziet er naar uit dat de coöperatieve melkinrichtingen buiten het wes ten des lands maandag a.s. hun consumptiemelk met één cent per liter zullen verhogen. Daarmee zullen zij de prijsvoorschriften van het ministerie van economische za ken, die naar hun oordeel hun ren tabiliteit en het boereninkomen in gevaar brengen, willens en wetens overtreden. Nelissen. De FNZ wilde de cent 'hoging, die per 15 juni voor het wes- l des, lands was toegestaan, per 15 juli ook voor overig Nederland. Zou de minister dit niet toestaan, dan zouden de coöperatieve melkinrichtingen na die datum toch de verhoging Genegeerd SCHIPHOL (ANP) Bij een gesprekden', zei de minister. Op een desbetref - met ministerpresident Sato en mijn Ja-jfende vraag antwoordde minister Luns. panse collega Aichi heb ik het pro- dat Japan zeer bezorgd ls over de rno- bleem van de landingsrechten van de;gelijke vermindering van de militaire KLM in Tokio via de route over Sibe-: aanwezigheid van Amerika in Azië. rië wel aangesneden. In principe is erl AMSTERDAM (ANP) De tussen de delegaties van de Vereniging De Neder- die dateert ut Ik hoop en verwacht dat de onderhan-! delingen in janurai 1971 tussen Neder-i landse en Japanse regeringsdelegaties tot het geweste resultaat zullen leiden', aldus antwoordde de minister van bui- tenalndse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, na negentien uur vliegen, woensdag op Schiphol, waar hij zojuist was terugge-landse Dagbladpers en de Nederlandse k«mi uit Tokio. Het bezoek aan Ve„„i8i„K van Jonranlivtai gevoerd© .De Japanse regering heeft grote be-;onderhan<|p|ingen over «*n nieu«'e Cil° langstelling voor een akkoord met de oor dagbladjournalisten hebben tot over- EEG. Japan wi de banden met Ame- eenstemming geleid, zo blijkt uit NIJVERDAL (ANP) In Nijverdal, behorend tot de gemeente Hellendoora, opwinding ontstaan over het niet aanvaarden door de voorzitter van het stembureau van de akkoordverklaring van de lijstaanvoerder van de PvdA. de heer H. I. Hamming, op zijn benoeming tot raadslid, omdat de verklaring te laat zou zijn Ingediend. Aan de ene kant staan de de verklarin gen van de heer Hamming en van een relatie van hem, dat de envelop met de bus van het gemeentehuis was daan. Aan de andere kant de verkla ringen van de voorzitter van het stem bureau, loco-burgemeester P. Molenaar en van een getuige, dat bij de laatse controle van de brievenbus om twaalf uur 's nachts geen envelop met inhoud van de heer Kamming was aangetrof fen. Daar tussenin staat een grote onbeken de, die een anonieme brief aan de ge. ARNHEM (GPD) woensdagmorgen gezamenlijk uitgege ven communiqué. Het akkoord houdt in, dat de salaris schalen per 1 juli van dit jaar met ze ven procent zuilen worden verhoogd. Met ingang van 1 november aanstaande en 1 april volgend jaar zal de salaris schaal worden aangepast aan een even tuele stijging van het pnjspeiL De laagst gesalarieerden krijgen een extra sala risverhoging. De vakantiebijslag wordt met ingang van 1970 gebracht op 6.7 cent. Na 1 mei 1971 zullen de va lies met één dag worden uitgebreid. Het onderhandelingsakkoord, dat nog ter goedkeuring aan de bevoegde orga nen van de twee verenigingen dient te worden voorgelegd, voorzien onder meer in de opneming van voor dagbladen in loondienst werkzame fotojournalisten m de cao. Het bevat een reeks herzienin gen van de structuurwijzigingen (fu sies en dergelijke) betrekking hebben de bepalingen, zoals een vervroeging van het tijdstip waarop de journalis tenverenigingen daarbij moet worden ba. trokken. Het aantal werkuren bij het overschrijden waarvan sprake is van overmatige werktijd, zijn verlaagd, met name voor de sportjournalisten. Hét ligt in de bedoeling, dat de nieuwe cao een looptijd zal hebben tot 1 juli 1971- Volgens de FNZ heeft minister Ne lissen het ultimatum genegeerd, ook is h:j niet ingegaan op het aanbod van een gesprek, dat de bond in zijn telegram deed. Wel liet de minister in een brief aan de FNZ weten dat hij in overeenstem ming met zijn al eerder bekend ge maakte standpunt, verdere beslissingen over de melkprijs pa-s wil nemeai als de uitslag bekend is vtam het rentabili- teitsonderzoek, dat het produktschap voor zuivel op zijn verzoek bij melk inrichtingen uitvoert. De bedoeling van de FNZ was oor spronkelijk. de illegale melkprijsverho- gmg reeds vandaag te doen ingaan. Om dat zo'n verhoging midden in de week technische problemen met zich brengt, zullen de meeste melkinrichtingen ech ter tot maandag wachten, een enkeling verhoogt zijn prijs vandaag al. de, zoals bekend, in zijn vorige weekBij het ministerie van economische za- j Ijg.j j nQg gean beslissing :emd. meente schreef m de nacht juli een enveloppe, geadresseerd aan het stembureau, die door een familie lid op maandag uit de gemeentelijke brievenbus zou zijn weggenomen, weer in de bus te hebben gedaan. De politie, die nu in de zaak is ge mengd, zal snel Waahheid moeten bren gen, want dinsdag aanstaande moeit over de benoeming van de nieuwe raadsle den worden beslist. Overigens wordt de heer Hamming ver weten wel lang mat zijn akkoordver klaring te hebben gewacht. Hij had daarvoor vier weken de tijd en kreeg tien dagen geleden nog een schriftelijke SONDRIO <AP) Jan Visser, 50. een Nederlander uit Zwijndrecht, is woens dagmorgen omgekomen na een val uit een skilift op de 2757 meter hoge Stel- vio. Visser, die met zijn echtgenote in een hotel bij de Steiviopas logeerde, was in een eenpersoonscabine op weg naar Trincerone.top toen de deur van zijn cabine openvloog en hij eruit vieL Hij maakte een val van ongeveer 6 me ter. Op weg naar het ziekenhuis :n Bormdo, aan de voet van de Stelvao. pas, is de heer Visser overleden. (Van onze correspondent in Washington) J^e politieke analisten van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse za ken weten niet wat ze moeten denken van de berichten uit India over het vredesini tiatief van de Sowjet-Unie. dat een Genève-achtige conferentie zou beogen van alle partijen in de Vietnam-oorlog. Men vindt het verdacht dat de Ameri kaanse regering nog steeds niet officieel op de hoogte is gesteld van de inhoud van het Russische voorstel, en twijfel is gere zen of er werkelijk wel sprake is van een voorstel, of alleen maar van een gebaar. Zeker is dat Washington uitermate ge ïnteresseerd is in de geruchten, en eigen lijk zijn oren niet kan geloven. Nog deze week keerde William Rogers, de ml- I nist.er van buitenlandse zaken, terug van een I reis naar Azië en Londen met een pessimistisch j verslag vam zijn bevindingen. In tegenstelling j lot de optimistische uitspraken van Witte-huisad- i viaeurs, zou Rogers vooral in gesprekken met I zijn Britse collega, Douglas Home. tot de con- I clusie zijn gekomen dat de oorlog in Indo-China nog jaren kan duren, en dat er geen vorderingen aan de ccmferenftietafel in Parijs verwacht moe- Oot-Azië. Bovendien zou Hanoi zich dan ook meer dan ooit verplicht voelen aan China, hoe ten worden na. het Cambodjaanse offensief. Hij wel het een strakke band tot nog toe heeft weten zei zondag nog in Landen dat hij niet geloofde dat Hanoi voorlopig geïnteresseerd zou zijn in vredesonderhandelingen, voornamelijk omdat Noord-Vietnam na het offensief niet vanuit een zwakke positie zou willen praten. Dat is maar een van de talrijke visies die in Washington in de afgelopen dagen te horen zijn geweest. Een andere theorie, die ervan uitgaat dat de berichten uit India een kern van waar heid bevatten, is dat Noord-Vietnam juist wei nu zou willen onderhandelen, omdat het Cam bodjaanse avontuur van president Nixon hen daarvoor in een gunstige positie heeft geplaatst. Vanuit, dait standpunt bekeken zou Hanoi de nieuw-verworven gebieden in Cambodja (ruim de helft: van het land in handen van Noord-Vietnam, in tegenstelling tot ééntiende voordat de actie begon) willen behouden, met als opzet de ver bannen prins Sihanouk weer terug te brengen naar zijn land. Wanneer Hanoó daar inderdaad in zou 6lagen, kar het uiteraard van nu af aan rekenen op Sihanouks onvoorwaardelijke steun en medewer king. De Russen zouden het gevaar van deze op- set hebben doorzien, want wanneer prins Siha nouk na zijn gastvrije verblijf in Peking zou te rugkeren, zou de Sowjet-Unie een belangrijke populariteitsronde hebben verloren van China in het politieke gevecht om de gunsten van Zuid- te vermijden. Om die reden kan het onverwachte initiatief van de Sowjet-Unie bedoeld zijn, niet zozeer om Amerika te helpen een einde aait de oorlog te maken, maar om zichzlelf te dekken te gen een uitbreiding van de Chinese invloedssfeer. In dar. geval moet het initiatief meer gezien worden als een gebaar. Deze laatste theorie lijkt het meest waarschijn lijk, omdat Hanoi, althans uiterlijk, er geen en- kei belang bij heeft om met eventuele concessies te verliezen wat het met de lange strijd met Amerika heeft gewonnen; namelijk de toenemende erkenning door het Amerikaanse volk, dat de oorlog te maken, maar om zichzelf te dekken te- WERELDGEBEUREN maar alleen aan de conferentietafel. En aange zien Hanoi niet de minste reden heeft om te veronderstellen dat er met president Nixon een redelijk politiek vergelijk getroffen kan worden, is hot niet realistisch o<m aan te nemen dat de Noordvietnamese leiders nu wel bereid zouden zijn om te gaan praten. Ook moet niet uit het oog worden verloren dat de berichten over het in India gelanceerde Russische vredesvoorstel kwam op het ogenblik dat minister Rogers overleg pleegde met de Britse regering. Engeland en de Sowjet-Unie wa ren de voorzitters van de conferentie van 1954 en 1963 in Genève over Indo-China en Moskou heeft met de berichten uit India in ieder geval be-, reikt dat men aan die voorzittersfunctie werd herinnerd. Dan is er nog de vraag van de houding van China, dat zich veel militanter heeft opgesteld' in de Vietnam-oorlog dan de Sowjet-Unie en zich dan ook onmiddellijk kantte tegen het idee van een conferentie toen de Russische ambassadeur bij de Verenigde Naties, Jakob Malik, in april het iclee ervoor opperde. Malik heeft die suggestie toen afgezwakt, blijkbaar beducht voor de terug slag die een verder initiatief zou kunnen hebben op de relatie met Hanoi. Washington reageerde meteen op Maliks hint, en er was in die dagen zelfs een merkbare roes van opwinding in offi ciële Amerikaanse regeringskringen bij het idee dat het tot een conferentie zou kunnen komen. Die roes is er nu niet. na de berichten uit India, alleen een overwegende ongelovigheid. Men ver geet er daarbij ook niet op te wijzen dat het voorstel van de Russen op een tijdstip komt, da.t het Midden-Oosten centraal staat in de ver houding met Amerika, en dait het ook wel eens bedoeld zou kunnen zijn als een tijdelijke blik semafleider van de zich snel toespitsende pro blemen rondom de Russfische militaire steun aan Egypte. Door bemiddeling het hoofdbestuur van de Nederland se Vereniging voor Sexuele Hervorming heeft de 26-jarige Doesburgse W. T.-Y., die maandag de gemeentespaarkbank in Doesburg heeft overvallen, mevrouw De Kat uit Rotterdam als raadsvrouwe toe gewezen gekregen. Mevrouw De Kat maakte eerder deel uit van het hoofdbestuur van de NVSH. Naar we dinsdag reeds meldden pleeg de de Doesburgse de bankoverval om naar Engeland te kunnen gaan voor het plegen van abortus. De inmiddels ge scheiden vrouw is in verwachting van haar zesde kind. De NVSH beoogt met de juridische begeleiding van deze zaak nog eens met nadruk te '.rijzen op de noodzaak van het legaliseren van abor tus. .Dagelijks worden we met de meest ellendige, op dit terrein liggende za ken geconfronteerd. Op het ogenblik kunnen we niets anders dan hen ver wijzen naar Engeland, maar niet ieder een heeft daar geld voor', aldus het hoofdbestuur van de NVSH. DEN HAAG (ANP) Op het strand tussen Kijkduin en Scheveningen zijn woensdagochtend honderden ampullen aangespoeld met een witte vloeistof. Het. onderzoek door de gemeente apo theek in Den Haag naar de inhoud van de op het strand gevonden ampullen had woensdagmiddag tegen rijf uur het vermoeden opgeleverd dat het om een fysiologische zoutoplossing gaat. Men verwacht vanochtend met zeker heid te kunnen weten wat de samen stelling van de vloeistof is. Over de herkomst is nog niets bekend. De poli tie heeft op het strand en in de woon wijken van Den Haag die het dichtst bij zee liggen, een waarschuwing ver spreid de ampullen niet van het strand mee te nemen. Aan de politie in Mon ster en Wassenaar is gevraagd op te letten of op de stranden bij dte gemeen ten ook ampullen zijn aangespoeld. Bij J >litie in Wassenaar zijn nog geen ngen binnengekomen. In Monster kon woensdagochtend in verband met de hoge stand van het water nog niet gezocht worden. Fam. Mulier-van den Bogaard uit Beek en Donk (L) rijdens met een Renault 8, gebroken wit van k'.eur verblijvend op een camping in Zoutelande. Dhr Gerrit Slagboom uit Kinderdijk rijdend met een VW-kever, gebroken wit van kleur kenteken AX-93-19 ver blijvend op een camping in Zeeland. Fam. H. de Hoog uit Ede rijdend met een donkergroene Morris 1100 verblij vend eigens in Nederland. Dhr W. Goedman uit Middelburg rij dend met een beige citroen Aimi break kenteken 61-45 AU reizend in Neder land. Bovenstaande personen worden dringend verzocht de ANWB alarmcen trale in Den Haag te bellen telefoon 26 44 26.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 3