Begin bouw sporthal en winkelcentrum Dau wendaele-no vember Frans Dirkse exposeert in zaal Slot Ostende te Goes Binnenschip zonk op de Westerschelde Tilburgse jongen door verstikking om het leven 2 WATERPARTIJ EN VOETBRUG Voetbalkooi Scholen Kaaien Woningbouw STRAATRELLEN IN VLISSINGEN MR HUBER VERRICHTTE OPENING BROERTJES (6 EN 10) VERDRONKEN BIJ CADZAND ALMANAK Logé van familie uit Middelburg VROUW GEDOOD DOOR SPEEDBOOT OP VEERSE MEERl ZEEUWS VERKEER IN WEEKEINDE: VAN ,VRIJ DRUK' TOT ,DRUK' PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 13 JULI jJ VOOR BOUWRIJP MAKEN KREDIET VAN f 1.390.000 MIDDELBURG B en w van Middelburg hebben de gemeen teraad voorgesteld, een krediet van 1.390.000 uit te trekken voor het bouwrijp maken van de gronden in het plan Dauwen- daele, waar het winkelcentrum zal verrijzen. Verwacht wordt dat men in november van dit jaar een begin kan maken met de bouwkundige voorzieningen. Daarom is het nodig dat voor die tijd het terrein bouwrijp wordt gemaakt Het plan omvat onder meer het aanleggen van de nodige rioleringen, verhar dingen tb.v. parkeerterreinen, wegen en voetpaden, het graven van een waterpartij met een voetbrug en de nodige groen voorzieningen. Dp kosten van het bouwrijp maken zijn als volgt geraamd: werken ten behoeve van het winkelcentrum 925.000; werken tbv sporthal en kerkelijk centrum ƒ316.000; aanleg voetbrug over waterpartij ƒ45.000; aanleg van 8000 vierkante meter groenvoorziening 64.000; stelpost voor aanleg en verharing op voor pleinen ƒ30.000; algemene kosten Wegens het ontbreken vati de des betreffende gegevens zijn in de ra ming de kosten van de aanleg van de nutsvoorzieningen niet opgenomen. Zodra deze gegevens bekend zijn zul len b en w "de raad hiervoor nog een aanvullend krediet vragen. Voetgangers zijn hier genoodzaakt van de rijweg gebruik te maken en de breedte van de weg geeft aanleiding tot verkeersopstoppingen. Daarom Is het wenselijk deze stra ten eveneens een negen brede rij weg te geven en trottoirs aan te leg gen om het verkeer van en naar de Roningsbrug vlot te kunnen afwik kelen. Verbreding van de Hoogstraat is echter moeilijk te realiseren om dat hiervoor verschillende panden ge schillende van die huizen op de mo numentenlijst. Door het slopen van de school aan de Nieuwe Haven wordt het echter thans wel mogelijk de verkeersverbeteringen op de Turf- kaai en de Nieuwe Haven, het ge deelte Vismarkt - Stadsschuur, aan grote behoefte aan een speelterrein voor de jeugd; in de Stromenwijk wil I de jeugd graa°r een terreintje om op te kunnen voetballen. In de Stromen- wijk doet zich daarvoor nu een mooie gelegenheid voor op een terrein tus sen de Rijnstraat en de IJsselstroat. De vereniging voor lager onderwijs op gereformeerde grondslag zou hier een kleuterschool slichten maar heeft dit voornemen laten varen. Omdat het terreintje aan drie kan ten wordt begrensd door straten is het voor de veiligheid van de jeugd en het verkeer noodzakelijk een hoge afrastering rond het terrein te ma ken. Een ander voorstel dat in de verga dering van volgende week maandag aan de orde komt betreft de verbe tering van de verkeerssituatie op de Turfkaaï en de Nieuwe Haven, waar voor een krediet van 113.500 wordt gevraagd. Bij het gereedkomen van de Koningsbrug met toeleidende we gen is de verkeerssituatie hier aan merkelijk verbeterd, zo schrijven b en w de raad in hun voorstel: de rij wegen langs de Houtkaai. de Lon- dense Kaai en de Bierkaai zijn ne gen meter breed, terwijl langs de huizenkant ruime trottoirs zijn aan gelegd. Geheel anders is echter de situatie op de Turfkaai, Nieuwe Ha ven en Hoogstraat. De raad krijgt aanstaande maandag het bestemmingsplan St-Jorisstraat II ter goedkeuring aangeboden, voor het gebied begrensd door Bree, Zuid singel, Bleek. Haringsplaats, Span jaardstraat, Balans en Wagenaar- straat. Aan de Sint-.Jorisstraat zal een protestants-christelijke kleuter school worden gebouwd, op de plaats waar twee afgekeurde scholen en een fabriekje hebben gestaan. Om de bewoonbaarheid van in dit f ebied gelegen woningen te vergro- en zijn achter de huizen onislu:- tingsstraatjes geprojecteerd, waar door de mogelijkheid ontstaat om de woningen aan de achterzijde te berei ken en autoboxen te bouwen. Voorts kunnen diverse achtertuinen worden vergroot, zodat in deze tuinen de bouw van garages mogelijk zal zijn. Om een zoveel mogelijk gesloten straatwand te krijgen is aan de westzijde van de Sint-Jorisstraat een blokje van vier woningen met gara ges geprojecteerd. In Dauwendaele er zijn hier thans 536 woningen gebouwd en nog 264 in aanbouw is een tweede pro testants-christelijke lagere school nodig. De eerste zal vermoedelijk be gin 1971 reeds volledig bezet zijn. B en w hebben de raad voorgesteld medewerking te verlenen aan de bouw van de tweede school, waartoe de Vereniging voor Protestants- Christelijk Onderwijs een verzoek heeft ingediend. De eerste school, in aanbouw in Buitenhove, komt ver moedelijk in januari aanstaande ge reed. De school is thans tijdelijk ge vestigd in de onenbare lagere school ,De Oosterburch.' De Algemene Woningbouwvereniging wil te Nieuw- en Sint-Joosland 20 bejaardenwoningen bouwen, in Dau wendaele 17 premiewoningen en in liet plan Klarenbeek 18 premiewo ningen. De vereniging kan hiervoor een geldlening sluiten groot 2.500.000 mits de gemeente garant staat voor tijdige aflossing en ren tebetaling. B en w stellen de raad voor hiervoor garant te staan. In Nieuw- en Sint-Joosland bestaat Slot van pagina 1 het. Bellamypark. Hier raakten de Ambonezen en Skyriders in een wa re veldslag verwikkeld. Messen fli-t sten door de lucht, stenen werden gegooid en met meest weerzinwek kende attributen werd in de rondte geslagen. Omdat de recherche een bloedbad vreesde, begaf zij zich met lange wapenstoken in het strijdge woel en trachten hierdoor het ge vaarlijke wapentuig uit de handen j van de kennelijk blindgeworden, haatdragende jongens te slaan. Hier- j bij werd rechercheur Leydekkers met een nies in zjjn hand getroffen en werd rechercheur Dul een lichte hersenschudding geslagen. De heer Leydekkers kon. na verbonden te zjjn weer dienst doen: de heer Dul daar entegen zal een week het bed moe ten houden. Agent Fïcheroux had enkele dagen tevoren met een steen een beenwond opgelopen. Omdat de rechercheurs de strijd niet langer alleen konden, werden ook de witgehelmde agenten met hun wa penstokken in het driftige gevecht ingezel De politiemensen slaagden er tenslote in de vechtlustgen uit elkaar te slaan. Hierbij werden twee Skyriders gearresteerd, de twee ele menten waar de hele oproer van meet af aan om was begonnen, de zekere C. en M. uit Vlissingen. C. j was degene die rechercheur Leydek- j kers met een mes had gestoken. M. nam b|j zijn aanhouding een vijan dige houding aan en bedreigde een Een .voetbalkooi' dus, en w de raad voorstellen ƒ5500 uit te trekken. In Nieuw- en Sint-Joos land is het mogelijk het bestaande schoolpln van de openbare lagere school zo uit te breiden, dat het als openbaar speelterrein kan worden februikt. De kosten van deze uit- reiding zijn geraamd op 7000. Omdat de NV Projeetbouw Neder land heeft gevraagd de 27 garage boxen in Griffioen II bij de Henry Dunantstraat te mogen kopen voor de toekomstige bewoners van de ser viceflat ,De Middelburcht' willen b en w op een terrein tussen Elzen laan. Espenlaan en Beukenlaan 28 vervangende autoboxen bouwen. Het overige gedeelte van dit terrein kan gebruikt worden voor de aanleg van een speelplaats voor de jeugd. Het gaat hier om een voorbereidingsbe- sluit; het bestemmingsplan moet er namelijk nog voor worden gewijzigd. Voor aanschaf van materieel voor de reinigingsdienst willen b en w ƒ125.000 uittrekken: 78.400 voor een kolkenzuiger, ƒ35.200 voor een veegunachine en 11.400 voor een veegcarrier. Anders voorstellen, die in de ver gadering van maandag aan de orde komen zijn die tot het verlenen van een aanvullend krediet van 15.000 ten behoeve van de waterleiding maatschappij Zeeland in oprichting: tot aandelenruil in verband met hét totstandkomen van de NV Provincia le Zeeuwse Energie Maatschappij: tot verbetering van het pand rijksweg 41 te Nieuw- en Sint-Joosland, de voormalige burgemeesterswoning: tot het verlenen van kredieten voor leermiddelen van de ol school ,De Dunenburch' en r-k lagere school aan Bachtensteene: tot benoeming van mevrouw J. M. Beckerig-Dalebout tot hoofdleidster aan de kleuterschool .De woelige werf' en tot benoeming voor één dag tot ambtenaar van de burgerlijke stand van de heer W. Don, lid van de gemeenteraad. De heer Don heeft dit gewaagd ten be- hoeve van een familie-aangelegen- héld; de gemeentewet maakt een der gelijke benoeming voor één dag mo gelijk. - politieman met een mes en een fiets- ketting. Verder werd nog een jonge man A. ingesloten en twee Ambone- In de vergadering v de maandagmiddag 20 juli zullen de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden worden on derzocht. zen werden opgepakt. Allen zijn zon dagmorgen na verhoor weer op vrije voeten gesteld. A. bleek er bij nader inzien niets mee te maken nebben. Om elf uur zaterdagavond werd het; politiebureau door ongeveer vijftig Ambonezen, gewapend met allerhande materiaal, bestormd. Met grof geweld konden de politiemensen de Ambone zen uit elkaar jagen. Kort nn elven bracht dc politie opnieuw een .storm ram' op de Nieuwendijk. De witte verkeerstechnische wagen kwam nan- rjjden en voor nachtclub ,La Cave' werd het achterdeksel gelicht en ren den de gewapende agenten met ijse- Ijjke snelheid over de straten achter Ambonezen aan. Tot op boulevard De Ruyter werden ze achtervolgd. Ze waren" echter watervlug en ongrijp baar. Voortdurend doken de agressie ve jongens van links en rechts weer op. Zo gebeurde het dat een Ambo nees, als een bezetene tussen verbou wereerde omstanders en geparkeerde auto's op de Nieuwendijk een bak steen aan gruzelementen gooide waar bij de brokstukken her en der tegen verschillende voertuigen aanspatten. Tegen half twaalf keerde de rust weer in de binnenstad en bleven stil le getuigen zoals stukken nylontros op straat achter. Dit verdere rustige verloop is vooral te danken aan de inmenging van ouderen en een aantal bestuursleden van de sociaal-cultu rele stichting .Somukil' in Middel burg, die de Ambonese jongens aan. spoorden het centrum te verlaten. .Poelan, poelan' (ga toch naar huis), was hun terechtwijzing, die regelma tig gehoord werd. Met .Somukil' bad de korpsleiding donderdagavond al een gesprek gehad, waarin zij toezei al het mogelijke te zullen doen de ge dragingen van de jongelui wat af te remmen. De hele rel vindt met name zijn oor zaak in een reeds jarenlange vete, die tussen de Ambonezen en de Sky. riders uit Vlisisngen en Souburg be staat. Dit is ook het oordeel van de politie. Tijdens de woeste toestanden in de stad kwam wethouder Pilms zich van de rellen- op de hoogte stellen. Ook de officier van justitie mr J. A. Blok observeerde het vechten tussen de jongeren en de sterke arm. De verdachten M. en C. uit Vlissingen zullen nog deze week aan de officier van justitie in Middelburg worden voorgeleid. CADZAND Een 6-jarig en 10- jarig jongetje, broertjes uit Brus sel zyn zondagmorgen bij C ad zand in zee verdronken. De twee broer tjes waren onder toezicht van 2 meisjes aan het pootjebaden toen Ze plotseling werden vermist. spoelde later aan bij een paalhoofd. Dat van zijn broertje was zondavand nog niet gevonden. De ouders van beide jon gens vertrokken zondagmorgen om vier uur met vakantie naar Engeland. Inter pol is ingeschakeld bij hun opsporing. De familie had een zomerwoning bij Retranchement. .eeuwse Bezoek ,Zeg ik ben weer in het land, zo het een oud-Middelburger een vriend via de telefoon toeten. En ik logeer daar en daar. Kom je even een borrel drinken T' Dat was niet in dovemansoren gefluisterd. De vriend spoedde zich via de korste route naar het adres dat hem uit het vluchtige telefoonge sprekje was bijgebleven en belde aan beneden in het grote flatge bouw, waar zijn vriend ergens zou verblijven. Js dat hier waar ze een borrel weggeven', riep de man jolig door de huistelefoon, toen hem via het apparaat werd ge vraagd wat hem naar de flat voer de. ,U kunt hier rustig wat komen drinken', werd er door het gat in de muur meegedeeld. Met het vooruitzicht van een schuimend glas pils rende de man, enkele tre den tegelijk nemend naar de aan gegeven verdieping. Op het adres trof hij een bejaard echtpaar, dat hem vriendelijk toeknikte. De heer des huizes begon maar meteen met het inschenken van een li keurtje, want het echtpaar was toch aan het slaapmutsje toe. Het drankje ging er bij de late gast in als koek. Pas bi) het derde glaasje viel het de bezoeker op dat 'de man die de telefonische uitno diging had laten uitgaan niet tot het gezelschap in de kamer be hoorde. Dat kon aardig kloppen, zo leads de bejaarde gastheer uit. U bent hier op nummer 67 en uw vriend logeert op nummer 76. Maar we vonden het zo gezellig om ook eens een keer onvemoacht bezoek te krijgen.,.'. GOES Voor het eerst sinds 201de-e.\ploltant N. van der Wolf, die de. ruimte, voor de expositie ter beschikking jaar exposeert de Goese schilder heeft gesteld. Frans Dirkse weer in ziin woon-In de Srote en in hct restaurant van .j Slot Ostende hangen 40 werken van plaats. Zaterdagmiddag opende Frans Dirkse, die samen een creatieve burgemeester mr F. G. A. Huber K'StfS 55 i vrije tijd, de heer Dirkse is huisschilder van beroep. De geëxposeerde werken, waaronder veel stadsgezichten, geven geen chronologisch overzicht van het werk van de laatste 25 jaar. De schilder heeft vrijwel alle werken uit eigen bezit tentoongesteld. Er hangen enkele schil derstukken uit particuliere collecties, die speciaal voor expositie ln bruikleen zijn gegeven. Opvallend in veel van de wer ken ziin de hevige klem-tegenstellingen., Frans Dirkse is 43 jaar. Hij schildert van Goes de expositie van Frans Dirkse in café-restaurant Slot Os tende aan de Singelstraat. Mr Huber toonde zich tijdens de druk bezochte opening bijzonder verheugd met de tentoonstelling. ïiy sprak de hoop uit, dat Goes meer en meer een ontmoetings plaats gaat worden voor culturele mani festaties. De burgemeester had veel waar dering voor het initiatief van Slot Osten- 30 jaar. In het totaal heeft kif v|jf maal geëxposeerd. De laatste groeit de belangstelling voor zijn wen sterk. Een expositie vorig najaar in KloeUs™ een initiatief van de commissie concL ten Midden-Zeeland, werd een suets Vanaf 26 september zal Dirkse opnirn in Kloetinge exposeren. In november^} dit jaar stuurt hij zijn werk voor fct eerst buiten Zeeland: dan zal het tentooi-i gesteld worden in Amsterdam. I De expositie in Slot Ostende is de mende zes weken voor ieder vrij toe?g. kelijk. Men kan er terecht gedurende openingsuren van het café-restauran De ingang is gewoon via het restaura- Op de foto: burgemeester Huber fei» teert de schilder Frans Dirkse met m expositie in Slot Ostende (foto VV NA AANVARING MET ZEEBOOT HANSWEERT, GOES Het drukke en gevaarlijke vaarwater van de Westerschelde heeft weer eens een dure tol geëist. Zondag morgen om ongeveer acht uur is bij de Plaat van Ossenisse, ter hoogte van de havenuitgang van Hansweert, het Nederlandse bin nenschip ,Sandria' uit Rotterdam, in aanvaring gekomen met de Zuidafrikaanse vrachtvaarder .Stellenbosch' uit Kaapstad. De 75 ton metende Rijnaak zonk daarbij onmiddellijk. Schipper Rob de Jonge en zijn 23-jarige zuster Luca de Jonge konden worden ge red. De in 1962 gebouwde Sandria was met een lading van 876 ton rollen ijzer en plaatetaai op weg naar Antwerpen, 't Scjhip voer als laatste van een rij van drie schepen, niet onder andere de Bel gische aak .Hektor' en het schip Lu- ma',. bestuurd door een broer van solui de buurt, rond-kruisende douane- inkla-mngsboot .Watersnip" uit Hans- weert. Omdat het binnenscheepje zeer snel zonk, hebben de be-rnararingsleden niets kunnen redden. Ook de hond van Luca de Jonge (een cocker-spaniël) .kon niet meer gered worden. De 19-jarige scfhöpper is samen met zijn zuster onder gebracht bij zijn broer, de heer L. de Jonge, die met zijn sdhip .Luma junior" onmiddellijk na het ongeval terugkeer de naar de haven van Hansweert. De Steil-mbosch heeft slechts lichte schade aan de boeg opgelopen en kon na een ondc-rzoek om ongeveer 12 uur zijn reis naar Antwerpen voortzetten. Een overhaast^ in droge kleren gesto- zrjns om langs de Stellonbosch te varen. .Mijn sdhip Jag al helemaal met het voorstuk van Hansweert, <le vaargeul overstak in de richting van de zwarte boei 49. Ter hoogte van deze boei gekomen, werd het scheepje overdwars geramd door de Stellenbosch (6609 brt), die ge deeltelijk met stukgoed geladen even eens op weg was naar Antwerpen. Het schip had geen loods aan boord. Hoewel de zeeboot nog een anker heeft uitgeworen en waarschuwingssignalen met de fluit heeft gegeven, was de 17 rrujlfi-vaart van hot schip te groot om nog een aanvaring te verm jden. Binnen een minuut verdween de Sa-n- dria onder de golven en de beide be manningsleden konden zit-h alleen nog maar in redding brengen door recht streeks in het koude Westerscheldewa- ter te springen. De drenkelingen wer- ONDERAARDSE GANG OP STRAND VAN DISHOEK STORTTE IN DISHOEK De 15-jarige Theo Kuys uit Tilburg is zondagmid dag op het strand van Dishoek door verstikking om het leven ge komen, toen de onderaardse gang die hij aan het graven was plotse ling instortte. Met man en macht begon een tiental strandbezoekers meteen na de ontdekking met de uitgraving. Dit nam, omdat men aanvankelijk niet zeker was van de plaats waar de jongen zich be vond, zoveel tijd in beslag dat de levensgeesten al waren geweken toen men op het lichaam stuitte. Theo Kuys logeerde met zijn familie bij Middelburgse kennissen die hem een dag-je mee naar het strand hadden ge nomen. Bij het daghutsja dat de kenm-is- sen hadden gehuurd groeven hij en nog 2 jongens totaal drie kuilen van onge veer 1.20 meter dieipte. Terwijl een van de jongens erop lette dat niemand zidh ophield op de plaats tussen de kuilen, begon de jongen uit Tilburg met het maken van een tunnelverbinding tussen de kuilen. Dat is hem noodlottig gev deai. De onderaardse gang stortte ir. de jongen werd onder het zand bedol ven. Enkele artsen met vakantie, die in de nabijheid op het strand verbleven, heb ben nog kunstmatige ademhaling en hartmassage toegepast maar deze hulp mocht niet meer baten. Ook de komst van de zuurstofkoffer uit de ambulance van de Middelburgse brandweer kwam voor het slachtoffer te iaat. Op de foto; politie en badgasten zoe ken op strand te Dishoek, ter op de Westerschelde al vele maien heeft doorkruist en ook de gevaarlijke situatie bij de Hansweerlse havenuit gang .goed kent. Eén opgeluchte mevrouw De Jonge (haar schoonzuster was door de dok ter naar bed gestuurd om te beko men van de schrik) zei dat het een gelukkige omstandigheid was dat er tijdens de ongelofltsi-eis maar twee bemanningsleden aan boord waren. Meestal zijn cr ten minste drie be manningsleden, maar Majorie de Jonge een zusje van de schipper - - was toevallig dn Hansweert van boord gestapt en zou de reis naar Antwerpen met haar verloofde over land maken'. I Ook komt he* nogal eens voor dat er! familieleden a^n boord zijn. zodat alles, volgens mevrouw De Jonge, nog vrij goed Is afgelopen. De eigenaar van net schip, de heer L. P. de Jonge, va der van de bemanning van de San- dria, vaart momenteel met zijn binnen schip in Duitsland. Hij is tegen het I ongeval verzekerd. Rijkswaterstaat heeft de plaats van het gezonken schip] met boeien gemarkeerd. De verzeke-i ringsmaatschappij zal vandaag al na-; taan of het mogelijk is het sch-.p at waarschijnlijk gebroken is lichten. VROUWENPOLDER De 39 rige mevrouw F. E. van der Men- len uit Eindhoven is zaterdag avond bij het zwemmen in hei, Veer se Meer door een speedboot overvaren. Het slachtoffer werd ii het onderlichaam getroffen door de schroef van de boot, die werd bestuurd door de 37-jarige A. P.S, uit Dordrecht. Kort na aankomst in het St-Joannaziekenhuis ii Goes overleed het slachtoffer. Ms Van der Meulen was gehuwd co moeder van zes kinderen. De vrouw was met een groep van zeventiental personen allen opv3ra:- den vam drie b;j de dam gemeerde jat ten aan het zwemmen in het Veen» Meer toen de speedboat die bij ee Jadht hoorde, te dicht onder de ri voer en middem tussen de groep baden en baadsters terecht kwam. De speed boat behoorde bij het jaoht .Santa .Mi- rlna.' Speedboaten mogen niet dichter dam 5 meter de wal naderen. Verkeersenquête van waterstaat VLISSINGEN .Druk tot de de verkeersgroep van de rijkspolitie het verkeer tij dens het weekeinde in Zee land. De gloednieuwe rijks weg 58 van de Sloedam naar Biezelinge gaf dan ook een beeld te zien, dat met deze beschrijving in overeenstem ming was. De oude rijksweg daarentegen gaf een zeer rustig beeld, hetgeen waar schijnlijk mede zijn oorzaak vond in het feit, dat deze weg onder ?s-Heer Arendskerke door versperringen wordt onderbroken in verband met het uitvoeren van werken voor de .aanrij-lussen'. Op de nieuwe Slocweg van 's-II Arendskerke naar Vlissingen-Oosi was zaterdagmorgen omstreeks 10 uur .geen kip' Ie zien. Zondag avond reed over deze weg - naar het oog - maar een enkele auto. 000 auto' De verkeersenquête werd op een aantal Zeeuwse wegen - ook op die naar de Zeelandorug - gehou den door rijkswaterstaat en pro vinciale waterstaat, met het doel intensiteit en richting van de ver keersstroom te meten. Ook in bus sen en treinen werd geteld. De tel ling duurde van 9 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds, en wordt dinsdag weer voortgezet. Zaterdagmorgen om half twaall bleek de stationsbrug bij Middel burg al een flessehals 'voor het doorgaande verkeer. De auto's vormden een file tot op de Poe. lendaelesingel en aan de andere kant van het kanaal tot ver over de spoorwegovergang. Twee char mante damesagenten van de Mid. wijze, terwijl de stoplichten .knip oogden'. Zondagavond laat vormde liet ver hoor tusen Bergen op Zoom en Rilland nog een fillc van om- -trecks 10 km. De provinciale boten konden de drukte echter wel aan. B(j Vlis singen werd regelmatig met drie lioten gevaren. Dodelijke ongelukken deden zich op de weg met voor. Wel viel er een aantel gewonden. VRIJ ZONNIG Op de meeste plaatsen droog en vr(j win- nig weer, maar ooral in het noorden van het land ook enkele wolkenvelden. Ovei- wegend matige aan de kust af en Me krachtige wind uit zuidwest tot west. On geveer dezelfde temperaturen als van daag. Vooruitzichten voor dinsdag en woensd3J Tnmelyk koel en enigszins onhestendij Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 2 lot9; min. temp.: omstreeks normaal; mo.v. temp.: 1 tot -t graden onder normaal: kans op een droge periode van minsten» 12 uur: 70 procent: kans op een geheel droog etmaal 40 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 2 tot 9: min. temp.: van ongeveer normaal tct 3 graden onder normaal; max. temp tot 5 graden onder normaalkans opeen droge periode van minstens 12 uur: M procent; kans op een geheel droog el- maal: 50 procent. Normalen voor 15-19 juli: min. temp. max temp- Den Helder 14 19 Eelde 12 21 De Bilt...13 22 Vlissingen 14 20 Vliegv Z-Limburg13 22 Gemiddeld over Nederland 13.2 208 STRANDWEERVERWACHTING VANDAAG: droog met flinke opklarifr gen. Matige zeewind. Temperatuur 19» 20 graden, zeewater 18 graden. VOORUITZICHTEN: door lucht, van i' oceaan iets aan de koele kant. De fronten van depressies met meer bewolking trék- Kon voornamelijk via het Wnddengebl!" en beïnvloeden ons gewest nauwelijks. 14 juli Zon op Maan op ZON EN MAAN onder 20 .J5 onder OOJU

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2