VAL VAN JAN JANSSEN WAS SYMBOLISCH VOOR ZIJN AFSCHEID ALS TOURRENNER IBM: beste grootmeester- groep ooit in Nederland c ff! Rini Wagtmans en Zoetemelk zijn te lief voor elkaar §1 -V 4i Dit is mijn laatste Tour de France PYRENEEËN STAAN VOOR DE DEUR We gokten perfect en we verloren Roche won van Laver Rentmeester gevallen Wereldkampioen Spasski favoriet 4 ft7/ Lf-lr js§ 3 *4 E1 3 KLASSEMENTEN VAN DE TOUR DE FRANCE Zege van FC Utrecht Korfballers versloegen Engelsen koeken won in duitsland RECORD VOOR HEZEMANS complete formidabele lm n zoetemelk naar willem ii 970 MAANDAG 13 JULI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT II TOULOUSE De komende drie dagen zijn vrijwel beslis send voor het eindklassement voor de 57ste Tour de France, waarin de Nederlanders Joop Zoetemelk en Rini Wagtmans na Eddy Merckx de tweede en derde plaats bezetten. Want na de rit van maandag van Tou louse naar Saint Gaudens over een geaccidenteerd parkoers met enkele kleine, maar venij nige klimmetjes, wacht dins dag en woensdag het grote ge vecht op de pyreneeënreuzen, die in deze ronde van Frank rijk aanmerkelijk hoger zijn dan de bergen in de Alpenrit ten. Men mag rustig aannemen dat d eetappe van dinsdag verre weg de moeilijkste van deze tour wordt. Dan moeten de rertners vanuit Saint Gaudens na 24 kilometer al beginnen aan de klim naar de top van de Col de Mente (1350 meier en tweede categorie) en wacht na 65 kilometer in Bagneres de Luchon de klim naar de Col de Peyresourde (1563 meter en eveneens tweede categorie). Het feest moet echter dan nog pas begonnen. Want achttien kilometer na de top van de Peyresourde begint de kara vaan aan de Aspin, die slechts 1489 meter hoog is, maar zwaar genoeg is bevonden om bij de eerste categorie inge deeld te worden. Kort na deze berg begint dan de laatste en beslissende klim naar het. win tersportoord La Mongie. dat op 1770 meter hoogte tegen de Tourmalet gekleefd ligt. Vooral wanneer het warm is, zo heet bijvoorbeeld als de laat ste dagen, dan zullen de tijds verschillen bij deze aankomst bijzonder groot kunnen zijn. De verwachting is dan ook alge meen dat in deze etappe de be slissing over de tweede plaats valt. Daarbij lijkt Rimi Wagt mans gezien zijn prestatie op de Mont Ventoux iets in het voordeel ten opzichte van Joop Zoetemelk. Maar deze heeft in feite nog geen trap teveel ge daan en zou weieens voor een verrassing kunnen zorgen. De rit van woensdag van Bag neres de Bigorre naar Mourenx Ville Nouvelle is zeker niet minder zwaar wat het klim men betreft, maar de lange uitloop na de grimmige Aubis- que (bijna 80 km) kan alle ver schillen op de top weer onge daan maken. Deze rit over de Tourmalet (met 2113 meter het ,dak' van de tour), de Col de Soulor, dit jaar het strijd perk van de herinneringsprijs Henri Desgranges, de stichter ran de Tour en de Aubisque (1710 meter) is overigens vrij wel authentiek aan die van het vorig jaar. Toen kwam Merckx als winnaar te voorschijn met een winst van bijna acht minu ten, terwijl hij op de Aubisque slechts zeven minuten had voorgelegen. Het is dus blijk baar mogelijk om in die uitloop een voorsprong te vergroten. Maar dam moet je wel Eddy Merckx heten. n-7-1970 15® RIT CARPENTRAS >V® SsChateauneuf- jf\ du-Pape C.duMasduBel-Air Domazar Bellegarde (•J* Lunel "t-Gilles MONTPELLIER 3 TOULOUSE (GPD) De hefti ge smak, waarmee Jan Janssen op de sintels van de piste in Montpellier belandde, betekende een verdovend einde van een tourcarrière. In de ochtenduren, in hee>t Carpentras, aan het be gin van een tropisch weekeinde, had de nu 30-jarige, voormalige rondewinnaar het al onomwon den gezegd: ,Dit is mijn laatste Tour de France. Ik ben er te oud voor geworden. Het is voorbij, als de bergen je teveel moeite gaan kosten, als je niet meer met de beste klimmers mee omhoog kan. Nee, ik heb geen trek meer. Ik blijf nog wel een paar jaar fietsen, ja. Maar niet meer in de tour'. Waren hel, die woorden, die hem toch nog inspireerden tof het, meedoen aan het hels-gevaarlijke karwei, dat de laatste sprint op de sintelhaan was? Janssen, in de voorste linies, gokte al les, niet inzet van veel ervaring op wegdek van allerlei allure. Hij nam teveel risico en viel. Triest besluit van één van de laatste jachten op tour. winst. Bevestiging van wat hij enkele uren eerder al in ander verband had gezegd: ,We gokten en we verloren'. Het verlies brak baan na een week koersen. Zeven dagen vol aanvallen op Eddy Merckx, veelal alleen gelanceerd door Janssens BIC-nioeg, die het. tem po hoog opschroefde. Want: ,We wil der hem en zijn ploeg hard aanvallen. Misschien zou het ze teveel worden. We gokten en we verloren'. De klap viei niet aan de kant van Merckx, maar juist bij de Bio's die op een onza lige dag Iaiis Ocana en Jan Janssen zagen voortstrompelen met vele mi nuten achterstand. Janssen: .Zoiets mag natuurlijk niet gebeuren. Het be wijst alleen, maar, dat je er niet meer bent. Het was teveel. De jaren zijn gaan tellen en vandaar dat ik zo'n enorme bewondering voor Poulidor heb. Het zit er toch altijd nog zo'n beetje bij. Maar hij is dan ook de enig van de oudere garde. Ik kan dat niet meer opbrengen, en daarom; flnl met de tour.' 72-7-1970 16® RIT 259,5 km TOULOUSE - "^StrPons P'gcan HERXHEIM (ANP) De Nederland se amateurkampioen Cees Koeken heeft zondag in Herxheim (Pfalz) een wedstrijd over 175 km gewonnen. Hij legde de afstand af in vier uur en 22 minuten Hij behaalde de overwinning in de eindsprint waarbij hij zes sterke Europese renners achter zich liet. Als tweede eindigde de Oostenrijker Tuezl, de Belg Bellemans werd derde, diens landgenoot Lemmens vierde en de Duitser Iiuester en Schuellinger ein digden resp. als vijfde en zesde. Het grote peloton had een achterstand van drie minuten. DUBLIN (ANP) Rod Laver. die twee weken geleden zijn Wimbledon- titel kwijt raakte, leed zaterdag in het toernooi van Dublin opnieuw een sen sationele nederlaag, nu tegen zijn land genoot Tony Roche. Laver was volstrekt kansloos tegen Roche, die de eerste set gemakkelijk binnenhaalde met 6-3. De service van de man, die tot het toerinooi van Wim bledon als de sterkste speler van de wereld werd beschouwd, was zwak. Zijn tot voor kort zo trefzekere back hand produceerde slechts incidenteel een winnende slag en na de zekerheid van een gewonnen eerste set, stootte Roche onmiddellijk door in de tweede. Pas nadat hij een voorsprong van 4-0 had genomen, maakte Laver zijn eer ste en enige game in die set 6-3, 6-1. In het dames enkelspel toonde de Brit se Virginia Wade veel meer macht dan de Amerikaanse Va'lerie Ziegentluss, die met twee keer 6-3 werd verslagen. Virginia Wade verloor met de Zuid afrikaan Bob Hewitt de eindstrijd van het gemengd dubbelspel van Marty Riessen (VS) en Pat Walkden (ZA) 1-6 8-6 6-3. NüRBURGRING (ANP) De Neder landse autocoureur Toine Hezemans heeft vrijdag tijdens de (nog offi cieuze) training voor de elfde Adac- 6-uursrace, die zondag op de Nür- burgring wordt gehouden, het ronde- record gebracht op 9 minuten en 19.3 seconden. Dit betekent een gemiddel de snelheid van 147.6 kilometer per uur. Het oude record stond met 9.30.1 op naaim van de Westduitser Dieter Quester. Hezemans reed met een Alfa Romeo GT. SORMANI VOOR 160 MLN LIRE NAAR AC MILAAN MILAAN (AP) De Braziliaanse voetballer Angelo Benedetto Sommni is door AC Milaan aan Napoll ver kocht, naar verluidt, voor een bedrag van 160 miljoen lire. Sormani, een 31-jaar oude mid voor, iverd in 1961 door Santos aan Montova verkocht. Daarna heeft hij voor Roma, Samdorïa, Genua en Milaan gespeeld. Hot Milanese Internazionale heeft de Spanjaard Luis Simrez verkocht aan Sampdoria. Suarez, die op het ogen blik niet vakantie in Spanje ifc, zei niet tevreden te zijn met zijn transfer en dat hij er over met functionaris sen van Internazionale wilde spreken. Janssens voorbereidingen waren noch tans perfect geweest. Men zag hem in Nederlandse en Belgische contrei en in de weken vóór de ronde zw.e- rig en met machtsvertoon rondrijden. De plannen voor een ,coup' lagen klaar: verschuilen echter de rug van Ocana, die door alle Fransen (de Span jaard woont aam deze zijde van de Pyreneeëntot de meest geluchte con current van Merckx was bestempeld. Maar zowel Janssen als Ocana stort- ten ineen. Hoe? Janssen: ,Er was geen; speciaie ooi-zaak daarvoor. Geen ziek-1 te, of zoiets Gewoon een kwestie van; met tijd.g genoeg kunnen herstellen na een inspanning. Op de dag, dat ik met zoveel minuten achterstand bin nen kwam, was ik nota bene in het begin van de etappe nog bij een ont snapping betrokken. Toen we terug gepakt werden, konden anderen weer gaan bij een nieuwe poging. Ik niet meer. Zoiets is een teken aan de wand. Het blijkt allemaal te ziwaar gewor den.' De man, die altoos met zijn krach ten woekerde en wellicht Neerlands meest .complete' wielrenner was. om dat hij noch bergop, noch in een tijd rit, noch in een eindsprint voor de besten hoefde onder te doen, die Jan Janssen was altoos al bang voor de voortschrijdende jaren. Wat logisch is, voor wie hem kent als de niet extreem met atletische gaven begiftigde wiel renner, die hij is. Janssen deed veel, zo niet. alles op ,de moraal'. Geducht in de vlakke ritten, niet te lossen op de hellingen woeker de de vroege Nootdorper met zijn kratfiten, die wellicht daarom sneller begaven, sneller niet meer toereikend voor zulks een hels karwei als de toer. Want dat is het. Janssen: ,Als het zo doorgaat, zie ik de hele ronde kelderen. Het wordt te zwaar, ook voor de jongeren. Gisteren ha,d ik een dag, waarop ik om. zeven! uur opstond en om elf uur 's avonds! Sis gesoigneerd was en naar bed kon. at is teveel voor een wielrenner. Dat' kunnen alleen mensen van uitzonder lijke klasse. Zulke dagen benadelen de sport.eve inslag van de toer. Zij wor den ingelast vanwege de commercie. AJs het zo doorgaat, zal die commercie teveel gaan overheersen en dan is de toer kapot. Neem volgende week. Een etappe van meer dan normale lengte naar Bordeaux, dan nog eens een tijd- ritje en de volgende morgen vroeg honderd kilometer of nog meer verder-i op met de trein om daar dan te star ten. Zulke dingen het wordt te In Vincennes zal Janssen zijn toer-' zeges bracht. Mist Nederland daarmee zijn grootste en belangrijkste vedette in het toch| altijd weer fantastische toergebeuren Janssen: .Jongens als Joop Zoetemelk en Rini Wagtmans zijn formidabele j coureurs. Ze hebben de pech, dat ze nu eenmaal achter Merckx zitten, In dit tijdperk. Maar nu al laten ze gro te dingen zien. Als ze wat meer rou- tine hebben, kunnen ze knap werk verrichten. Gelukkig maar, voor de1 Nederlandse wielersport. Die staat er heel wat beter voor dan bijvoorbeeld de Franse. Er zit bij ons nog toekomst in, veel zelfs. Ik kan er zij het niet in de toer nog best van pro-1 fiteren, want helemaal versleten ben ik natuurlijk nog lang niet. Maar de] toer dat is voorbij.' TOULOUSE (GPD) Jan van Kat wijk is zaterdag in Montpellier, tij dens zijn geslaagde poging Godefroot, af te stoppen zodanig ten val geko men dat hij zijn duirngewricht brak. Caballern-renner Cees Rentmeester kwam eerder, in het peloton, ten val en blesseerde een arm. Beide Neder landers hebben er gisteren veel 1 ast van gehad, maar haalden toch met ge ringe achterstand de finish. Gisteren werd de karavaan ook opge schrikt met het bericht dat Eddy Merckx ten val was gekomen. Maar dat bleek later onjuist. Merckx stap te wel van zijn fiets, omdat hij een steentje in zijn oog had gekregen, maar hij kon spoedig het peloton weer volgen. VOETBAL In het wereldkampioen-] schap voor dames heeft Italië zater-! dag de halve finale tegen Mexico met! 2-1 gewonnen. In de finale speelt Ita-: lië tegen Denemarken. De strijd om de derde plaats gaat tussen Engeland! en Mexico. AMSTERDAM (GPD) Wereldkam pioen Boris Spasski zit dinsdagmid. dag te schaken in de glazen zaal van het Amsterdamse RAI-gebouw. Dan is de eerste ronde van het 1.0e IBM- tournooi in volle gang. Het feest ein digt op 1 augustus. Spasski zit daar maar teil dele voor zijn plezier, want dat de titelhouder gedoodverfd kan didaat is voor de eerste plaats durft geen insider te voorspellen. Daarmee kan men liet tournooi-comité compli menteren. Het is er kennelijk in ge slaagd een grootmeestergroep te com poneren, waarin vele azen zijn opge nomen. Dat is dan ook waar. Uit Spasski's sehaakland komen na melijk ook Gelier en Poloegajewski, die zeker zulke kanspaarden zyn als hun bekwame landgenoot. Daarnaast treden nog zeven groot meesters op. Geweldenaren als Gligo- ric en Hort, vechters als Janosevic en Tningov Jan Hein Donner die in de LSG-vierkamip tweede werd achter Spasski, maar vóór Botwinnak en Lar- sen, de Joegoslaaf Ciric, altijd goed voor een prijs enWolfgang Uhl- mann. De Oostduitser komt m Nederland uit, hetgeen een sensatie mag worden ge noemd. Eens speelde hij hier een Hoogoven-tournooi, dat was in 1961, daarna mocht hij om politieke re denen de grens niet meer over. In novemlber 1969, ter gelegenheid van het zone-touunooi in Berg en Dal, ont brandde rond hem een geweldige rel, die zelfs in het parlement hard door klonk. Hij werd destijds op Schiphol teruggestuurd. De verhoudingen lijken inmiddels wat milder te zyn geworden, waarvan de leiding van het IBM-tournooi direct gebruik heeft gemaakt. Uhlmann is een gerijpte grootmeester geworden, die telkenjare grote tournooien wint en met evenveel gemak slechts in de baan ligt. .Wisselvallig, met tenden- zen naar grote successen.' Het half dozijn ,ter completering' mag er overigens ook zijn. We noemen de Hongaar Csom, overtuigend winnaar van de meestergreep in 1969 en dus als promovendus geïnviteerd; kers verse kampioen van Nederland Ed- TOULOUSE (ANP) Er gaat een gerucht door de ka ravaan. Dat Joop Zoetemelk volgend jaar voor Willem II- Gazelle zal gaan rijden. Ze kerheid is over deze eventu ele transactie niet te verkrij gen. Zoetemelk zelf houdt zich bij vragen van de dom me, begrijpelijk, want in de eerste plaats loopt zyn con tract met Mars-Flandria pas op 31 december van dit jaar af, maar daarnaast zou zijn marktwaarde uiteraard enorm stijgen, wanneer hij er in zou slagen de tweede plaats in de Tour de France achter Merckx tot in Parijs te blijven bezetten. „KLASSEMENT 15e ETAPPE i wagtmans (Ned-Vissers) 3 uur 53 ™"',en 58 see. met; tijdssvergoeding .ij Basso (Ita-Albani) zelfde 'Vd, met tiidsvergoeding 3.53.48; 3 Nassen (Bel-Schotte) zc met tiidsver goeding 3.53.53; 4 Dolman (Ned-Vis- 5 Gulmard (Fra-Caput); 6 Wolfshohl (Wdl-Caput)7 Vnn den x?et?2.c <Bel-Driessens>8 Zoontjens "W-fAters)9 Benfatto (Ita-Gigan- V10 Steevens (Ned-Peters), alleen dezelfde tijd als Wagtmans; 11 SChleck (Lux-De Muer); 12 Van Rjckeghem (Bel-Cools); 13 Godefroot (Eel-Pezzi); 14 Mogens Frey (Den-De Gribadly)15 Mascaro (Spa-Lnngari- 9»)! 16 Polidori (Ita-Glganti)17 Zoe- (i'.' vJ (Ned-Sehotte)18 Tuniellero Ita-Maitini); 19 Durantt (Ita-Glgan- ti): 29 Perin (Fra-Cuput); 21 Aimar hra-SUMiialty); 22 Van Katwijk l^d"Y!?sers> 23 Gent Fra-Ca- Put); 24 Ottenbros (Ned-Vissers)25 Gosta Petterson (Zwe-Martini), (al- dezelfde tijd als Wagtmans ...53.58; 38 Merckx (Bel-Drlessens); -jK r (Bra-Caput)50 Hooger- newe (Ned-Vissers)59 Janssen (Ned S®JIenr)' allen dezelfde t(1d als Wagtmans 3.53,58; 61 Ocana (Spa- De Muer), 3.54,14. Tv 5°» jNed-Scholto)08 Benjamins INw-Peters)8(1 Van der Vleuten Merckx (Belg-Dricssens) 73.49.48; (Ned-Vissers): 100 Vianen (Ned-Pe ters), allen dezelfde tijd als Ocana 3.54,14; 105 Rentmeester (Ned-Pe ters), 4.02,17. KLASSEMENT 16e ETAPPE 1 Van Vlierenberghe (Belg-Martini) 8 uur 21 min. en 12 sec. met bonifica tie 8.20.52; 2 Benfatto (It-Giganti) z: met bon. 8.21.02; 3 Frey (Denf-Dt- Grlbaldy), 8.21.56 met bon 8.21.51; 4 Riotte (Fr-Stablinski) 8.21.56; 5 Gu- erra (It-Pezzi); 6 Huysmans (Belg Driessens); 7 Ottenbros (Ned-Vis sers) 8 Bruyere (Belg-Driessens) v. d. Vleuten (Ned-Vissers): 10 Gon zales Sp-Langaricaallen dezelfdi tijd 8.21.56; 11 Godefroot (Belg-Pczzi) 8.22.15; 12 v. d. Berghe (Belg-Dries sens); 13 Van Rycïceghem (Belg- Cools); 14 Guimard (Fr-Caput); if Basso (It.-Albani)16 Wolfshohl (W- Dld-Caput); 17 Wagtmans (Ned-Vis sers), allen dezeirde tijd 8.22.15. Ver volgens het grote peloton in 8.22.15 met uitzondering van: 99 Van Katwijk (Vissers) 8.23.29; 100 Benjamins (Peters) 8.24.25: 104 Rent meester (Peters) 8.24.43; 105 Hooger- helde (Vissers) 8.26.14. ALGEMEEN KLASSEMENT 2 Zotemelk (Ned-Sehotte) op 9.26; 3 Wagtmans (Ned-Vissers) op 12.09; 4 Pettersson (Zwe-Martini) op 12.21; 5 Poulidor (Fr-Caput) op 14.06; 6 v. d. Bossche (Belg-Albani) op 15,09; 7 v. Impe (Belg-Stabllnskl) op 15.12; 8 Galdos (Sp-Langa.riea) op 15.15; 9 Pintens (Belg-Cools) op 16.15; 10 Houbrechts (Belg-Pezzi) op 17.33; 11 Zubero (Sp-Langarica) op 17.34; 12 Aimar (Fr-Stablinski) op 17.47; 13 Belg-Cools) op 20.02; 16 Agostïnho (Pórt-De Gribaldy) op 21.08; 17 Bal- manion (It-Pezzi) op 21.25; 18 Paniz- sa (Il-Pezzi) op 22 58; 19 Schiavon (It-Pezzi) op 23.38; 20 Gandarias (Sp- Lanarica) op 25.22; 21 Schleck (Lux- De Muer) op 25.47; 22 Mori (It-Pezzi op 31.43; 23 Dolman (Ned-Vissers) op 36.37; 24 Laboudette (Fr-Caput) op 36.53; 25 Dumont (Fr-Plaud) op 37.30; 33 Janssen (De Muer) op 44.33; 39 v. cl. Vleuten (Vissers) op 51.07; 52 Steevens (Vissers) op 1.04.47; 53 Vinnen (Peters) op 1.05.28; 75 Van Katwijk (Vissers) op 1.31.05; 85 Zonn- (Sehottex) op 1.42.14; 101 Rentmees ter (Peters) op 2.17.33; 102 Benja mins (Peters) op 2.18.29; 108 Hooger- licide (Vissers) op 2.21.25. PLOEGENKLASSEMENT KLASSEMENT 15e ETAPPE 1 Vissers (Wagtmans, Dolman, Van Katwijk) 11 uur 41 min. 54see. (27 pnt); 2 Caput zelfde tijd (31 pnt); 3 Giganti zelfde tijd (44 pnt); 4 Schot- te zelfde tijd (54 pnt); 5 Cools zelfde tijd (69 pnt); 13 Peters 11.42.10. PLOEGENKLASSEMENT 16e ETAPPE 1 Martini 25.05.42: 2 Driessens 25.06.06 (26 pnt); 3 Vissers (Otten bros, v. d. Vleuten, Wagtmans) t (78 pnt): 4 Pezzi 25.06.26 (34 pnt 1 5 De Gnbaldy z t 39 pnt)11 ex aequo: Peters 25.06 45 Algemeen ploegenklasaement: 1 Langarica 247.10.56; 2 Pezzi 247.11.25; 3 Driessens 247.14.05; 4 Cools 247.17.19; 5 Stablinski 247.25.37; 8 Vissers 247.40.25; 15 Peters 249.51.08. PUNTENKLASSEMENT 1 Merckx 165 pnt; 2 Godefroot 162; 3 Janssens 105; 4 Basso 94, 5 Wagt mans 93. Rini Wagtmans kreeg zaterdag de prijs voor de grootste sprong in het al gemeen klassement. Hy steeg van de vierde naar de derde plaats. ALGEMEEN BERGKLASSEMENT: 1 Merckx (Belg) 84 pnt; 2 Gandarias (Sp) 74; 3 v. d. Bossche (Belg) 53; 4 Schiavon (It) 46; 5 Petterson (Zwe) 44; 10 Wagtmans (Nod) 24. die ScholL, diens voorganger Hans Ree en diens evenknie Kick Lange- weg. Tenslotte twee kandidaat-mees. ters. Lex Jongsma en Rob Hart och Beiden koersen op een zogenaamde meester-resultaat; ze zullen er hard voor moeten werken. Het 10de IBM-tournooi heeft aldus een grootmeestergroep. die tot de sterkste mag worden gerekend die ooit in ons land kon worden geformeerd. Ietwat paradoxaal zou men kunnen zeggen: .Het comité heeft het gemak, keiijk', waarmee kan worden bedoeld: de internationals komen graag naar deze jaarlijkse hoofdstedelijke kracht meting, omdat de sociale voorwaarden veelal uitsteken bij die in andere vol strijden. De gestage groei van het prijzenfonds en de jaarlijkse vert>eterde secundaire voorwaarden gelden min of meer ais uitgangspunt voor andere manifesta ties. Uit divense uitlatingen kan men daarnaast de conclusie trekken, dat het comité in deze sooiale gang wil volharden: dit ten gunste van het top schaak. Overigens is het IBM-tour, nooi veel groter dan het vierdubbel- mannenkwartet uit de topklasse. De meestergreep telt twaalf deelnemers. Onder hen zijn de Nederlanders Prins, Cortiever, Jan Timman, Piket, Van der Weide en Van Geet. Als gastmees- ters komen naar ons land: de Hon gaar Adarjan (winnaar Niemeyer- tournooi 1970); Hamann (Denemar ken); Westennen (kampioen van Fin land) Tatai (halve grootmeester, Ita- lië); Marovic (Joegoslavië) en Bed- narsiki Polen). De meestergreep is aldus opzettelijk sterk bezet. Van de zijde van het co mité geldt als toelichting: ,We willen dat de vlag de lading dekt, dat geldt zowel voor" de grootmeester-, de mees ter- als de reservegroepen.' Die reservegroepen. twee stuks met elk tien deelnemers, herbergen vele topspelers onder andere uit Canada, Verenigde Staten. Denemarken en West-Buits3and. Uit Nederland komen de belangrijkste hoofdklassers graag, een kar,3je wagen. De winnaars var. deze tienkampen verwerven -namelijk het recht in 1971 in de meestergreep te mogen opereren. Ook Ton Vissers blijft op de vlakte. .Natuurlijk zou ik Joop Zoetemelk graag in mijn ploeg hebben, wie niet. Niet alleen vanwege zijn kwaliteiten als coureur, maar ook omdat hij een uitermate nette jongen is. Hij past wat dat betreft precies in mijn straat je. Of er al onderhandeld is, wilde Vissers niet zeggen. Opmerkelijk in deze affaire waren zaterdag wel de uitlatingen van Wagt mans en Zoetemelk ten opzichte van elkaar. Wagtmans. nadat hij de rit van Carpentras naar Montepellïer had gewonnen en door de bonificatie naar de derde plaats achter Merckx en Zoetemelk was opgeklommen zei: .Ik hoop dat Joop Zoetemelk goed blijft rijden. Want als ik de tweede plaats moet veroveren ten koste van een landgenoot, dan zal ik toch niet tegen j hem in de aanval gaan. Ik geloof na melijk dat we elkaar beter kunnen ontzien, dan elkaar te vermoorden. Joop Zoetemelk moet echter niet den-] ken, dat ik een ploegmaat van hem ben. Hij zal zijn tweede plaats wel! zelf moeten bevechten.' WIELRENNEN Jan Krekels is za terdag derde geworden in een wed strijd voor beroepsrenners in de Bel gische plaats Mortsel. Er stonden 95 profs aan de start, winnaar werd de Belg Hooybergs, die de 160 kilome ter reed in 3 uur 49 minuten. Jan Harings werd zevende, Jos van Beers veertiende en Richard Buckakt zes tiende. WINTERTHUR (ANP) FC Utrecht1 heeft zaterdag in Zwitserland een spre kende overwinning behaald op de FC Winterthur in de wedstrijdreekd uit de Intertoto-competïtie. Na een ruststand van 2-0 won de FC Utrecht met 5-1. In de eerste helft ging de strijd vrijwel gelijk op met een tamelijk wisselend spelbeeld. Beide ploegen kregen een aantal doelrijpe kansen, FC Winter thur liet die ongebruikt. FC Utrecht niet. Steen Olsen opende de score in de negende minbuit en vlak voor rust ver dubbelde vam de Oudenallen de voor sprong. Na rust bleken de Utrechters technisch en conditioneel ten minste een klas sterker. In vijf minuten tijd beslisten Van de Merkt (64 en 68) em Groenendijk (66) de strijd. Na het eer ste doelpunt van Van der Merkt scoor de Konietzka tegen Er waren 1700 toeschouwers. De uitslagen van de andere wedstrij den uit de Dntertotocompetitie die za terdag werden gespeeld zijn: Linzer ASK (Oos)-Beveren Waas (Bel) 1-1, Zaglebie Sosnowiece (Pol)-Aik Stock holm (Zwc) 2-1, Hividovre (Den-Wisla Krakau (Pol) 0-1, Kaiserslautern (Wdl)-KB Koebenhavn (Den) 0-1. Rot- weiss Essen (Wdl)-Polonia Bvtom (Pol) 1-1, Wacker Innsbruck (Öos)- Horsans (Den) 4-0, Gwardia Warschau (Pol)-Aalborg (Den) 7-1. Eintracht Braunschweig Wdl-Grass choppers (Zwi) 8-0. De stand in groep 5. waar de FC Utrecht in speelt is nu: Wisla Krakau 3 3 0 0 6 51 Hividovre 3 2 0 1 4 83 FC Utrecht 3 1 0 2 2 6—5 FC Winterthur 3 0 0 3 3—131 Joop Zoetemelk, onkundig van de woorden van Wagtmans, zei na de ze ge van de Brabander: .Als Rini mij klopt in de strijd om de tweede plaats, is hij sterker geweest dan ik. Maar ik zal hem goed partij geven.' Het klonk allemaal te lief ten opzich te van elkaar. Zou Zoetemelk dan toch al gepolst zijn voor Willem II- Gazelle. Het zou niet de eerste keer zijn, wanneer er tiji ken zouden zijn ged< TOULOUSE De Belg Van VUer- berghe heeft de 16e etappe van de Ronde van Frankrijk op ~ijn naam gebracht. Op de foto: Van Vlierberghe tijdens een eerder gereden etappe. CROYDON (ANP) Het Nederland se korfbalteam heeft zondag in Crov- don. een voorstad van Londen, met 15-9 gewonnen van Engeland. De ruststand was 6-1 in het voordeel van Nederland, dat over alle linies su perieur was. liep voor rust moeiteloos •iit tot 6-0. Noortje Borger miste zelfs nog een trafworp. De Engelsen scoorden door Blaney tegen. Na de rust was de wedstrijd aantrek kelijker, De Nederlanders schakelden te- nig naar een lagere versnelling, waar- 'oor Engeland hét verschil tot 'n draag- ijk niveau kon beperken. Er werd om en om gescoord, het einde kwam met 9-15. Ans van der Velde speelde haar laat ste wedstrijd voor het Nederlandse twaalftal. ZATERDAG- 1EKER VOOR ZWARTWIT SPAKENBURG (ANP) De finale om de KNVB-beker voor zaterdag voetballers is gewonnen door Zwart Wit'28, dat zaterdag in Spakenburg Huizen roet 1-0 versloeg. Het doelpunt werd na 75 minuten door Moerker ken gescoord. Na afloop werd de gloednieuwe beker dé oude was reeds definitief bezit van Zwart Wit '28 door de heer Remmers, voor zitter van de sectie zaterdagvoetbal- uitgereikt. Er waren '2500 toeschou wers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 11