Russisch-Roemeens verdrag: concessies van beide kanten Total vestigt in Sloe raffinaderij Romeinse midi's favoriet voor shows, maar niet voor de straat moeder sloeg baby dood Nieuwe Europese commissie beëdigd Minister: geen maatregelen na slechte hooi-oogst DOORRIJDEN MISDRIJF Nr. 1 IN VERKEER hSL Financieringsmaatschappij ontwikkelingslanden opgericht Nieuwe regeling hulp bedrijfs beëindiging Zeelieden moeten kunnen zwemmen' DONDERDAG 9 JULI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BOEKAREST BLIJFT ONAFHANKLIJKE KOERS VOLGEN (ADVERTENTIE) wissel (ANP) In Antwerpen wft na nu eerst bekend geworden Is, L, vrouw in de nacht van maandag op dnsda-' haar dochtertje van veertien •manden doodgeslagen omdat het ge- •chrei van het meisje haar teveel hin derde. De vrouw is aangehouden en heeft bekend. Slaan lijkt in het gezin van deze vrouw te eeiikte methode voor het oplossen van beoaalde problemen te zijn, want haar i zit ai enige Ujd een gevangenis straf uit omdat hij een Italiaan bijna haddoogeslagen. De 26-iarige moeder werd s nachts «•akker van het geschrei van haar doch tertje Karine, dat, samen met een drie- larie tweede kind bij de moeder in bec C Omdat het huilen de moeder hin. derde sloeg ze de baby tot ze het kind met meer hoorde. Ze is toen opnieuw loen S<ïePvrouw dinsdagochtend merkte dat het kind niet bewoog heeft ze het aan het voeteneind van het bed gelegd en is ze gewoon aan haar huishoude lijk werk gegaan. Dinsdagavond pas waarschuwde ze de buren en zei ze dat .Karine ziek was.' Er werd een zie kenwagen besteld maar toen die arri veerde constateerden de begeleiders dat he: kind dood was. De dood op de weg EINDHOVEN (ANP) Woensdag middag om kwart voor vier zijn ir Eindhoven de 27-jarige mevrouw A. F. Hendriks-van Engelen en haar 3-Jarig toontje, bij een verkeersongeluk om hel leven gekomen. De vrouw werd met haar zoontje op d£ fiets door een zware betonmixer van achteren aangereden. Het kind werd op slag gedood. De vrouw overleed kort na net ongeval in het ziekenhuis. NIEUW-LEKKERLAN D (ANP) D? 80-jarige heer T. de Lange uit Nleuw-Lekkerland is woensdagmiddag om het leven gekomen, toen h.j van achter geparkeerde aiuto's plotseling de Lekdijk overstak en door een passeren de autobus werd aangereden. Met een sdhedelbasisfracLuur is hij opgenomen in het ziekenhuis, waar lwj enkele uren later is overleden. AMSTELVEEN (ANP) Op de provinciale weg in Amstelveen is woens dagmorgen de circa 70-jarige mevrouw Stangenberger uit Amsterdam bij een frontale botsing van de door haar 71- jangie echtgenoot bestuurde wagen met een tegenligger om het leven gekomen. De heer Stangenberger, die vooraan een file reed, week om onverklaarba re reden ineens naar links uit en kwam in botsing met een tegenligger. Zelf liep hij borstletsel en een hersenschud ding cip. De bestuurder van de andere wagan kreeg alleen beenletsel. ROSMALEN (ANP) Op de rijks weg 55 in Rosmalen is woensdagoch tend de 76-jarig® Cornelia van Santen om het leven gekomen. De bejaarde vrouw, patiënte m de inrichting Ooude- water te Rosmalen werd bij het overste ken van de weg gegrepen door een Bel gische vrachtauto. Zij overleed ter plaatse. BRUSSEL (ANP) De nieuwe EEG- commissie die op 1 juli in functie is getreden, heeft woensdag voor het hof van de Europese gemeenschappen in Luxemburg een plechtige verklaring af gelegd waarbij ze zich verbindt haar tunotie voLled.g onafhankelijk uit te oefenen en zich te onthouden van elke daad, die niet verenigbaar is met haar functie.' De voorzitter van de Europese commis sie, de Italiaan Malfatti, heeft in een korte verklaring nog eens uitdrukking gegeven aan de vaste will van de ne gen commissieleden alles in het werk te stellen om de Europese integratie ver der te brengen en de gemeenschappelij. ke markt te vervolmaken. PARUS (AFP/RTR) De onaf hankelijke politiek van Roemenië binnen het Warschaupact, met na me wat betreft zijn nationale on afhankelijkheid en het onderhou den van goede betrekkingen met alle socialistische landen, komt ook tot uiting in het dinsdag on dertekende vriendschapsverdrag tussen Roemenië en de Sowjet- Unie. Dit blijkt uit de tekst van het verdrag, die door het Rus sische persbureau Tass in Boeka rest is vrijgegeven. De beide verdragspartners .streven naar verbetering van de situatie en het vei. llgstellen van de vrede in Europa, even als naar versterking van de samen- •erking en de betrekkingen van goed nabuurschap tussen de Europese sta ten op basis van de principes van soe. vereiniteit. nationale onafhankelijk heid, gelijkheid, wederzijds belang en met-inmenging in de aangelegenheden van de ander. Op dezelfde basis willen zij een doelmatig systeem voor de Euro pese veiligheid vestigen'. In een soortgelijke clausule in het ta mei van dit jaar gesloten Tsjechoslo. waaks-Russksche vriendschapsverdrag komen deze principes niet voor. Het principe van de niet.inmening wordt in dat verdrag wel genoemd in arti kelen, die betrekking hebben op de bi laterale betrekkingen. Ook de zogenaam de Brezjnev.doctrine van de beperkte soevereiniteit komt in het Roemeens- Russisch verdrag niet voor. Concessie Waar het verdrag met Tsjechoslo. wakije spreekt over de betrekkin gen tussen de .staten van de socai- fistische gemeenschap' (waarmee het Pact van Warschau wordt bedoeld) gaat het verdrag met Roemenië over de samenwerking .tussen socialistische staten'. Kamervraag over ambtswoning van ruim half miljoen DEN HAAG (.ANP) Het tweede- kamerlid drs. H. M. Franssen (pvda) heeft, de minister van binnenlandse za ken woensdag schriftelijk gevraagd of het waar is dat voor de burgemeester van Weert een ambtswoning is ge bouwd waarvan de totale kosten 570 duizend gulden hebben belopen. Drs Franssen is er benieuwd naar of de bcgrotingspositie van deze Limburg se gemeente en de beschikbare vaste financieringsmiddelen toelieten dat zon der schade te doen aa,n andere taken van deze gemeente tot deze, wat hij noemt, extravagante uitgave kon wor den besloten. DEN HAAG (ANP) —Minister ir P Lardinois van landbouw en visserij zie. geen aanleiding 0111 de veehouderij te hulp te komen vanwege de tegenvallen, de hooioogst, welke enerzijds een ge volg is van het koude voorjaar en an derzijds is ontstaan door de langdurige droogte. De mlmilsber heeft dit woensdag geant woord aain het. tweede-kamerlid Van dor Spek (psp), die op maatregelen had aangedrongen. Naar schatting be. draagt de opbrengstderving in de zui delijke provincies 10 k 15 pet, docih in de noordelijke provincies hier en daar 30 a 40 procent. Daartegenover staat, aldus minister Lardi-nois, dat algemeen kwalitatief een zeer goed produlkt met weinig verlie zen wordt gewonnen. Een definitief oor. deel over de ruwvoedervoorzienimg voor de komende winter is nog niet te ge ven. Minister Lardinois is er zich van be wust dat een aantail bedrijven vooral die bedrijven drie een zware veebezet ting hebben in moeilijkheden kan geraken. Dit moet echter geacht wor. clen tot de normale bedrijfsrisico's te behoren, zodat hij geen aanleiding tot bijzondere maatregelen ziet. DEN HAAG (GPD) Het misdadi ge doorrijden na een verkeersongeluk is een toenemend kwaad. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In het eerste kwartaal van dit jaar noteerde de politie in Ne derland 2224 gevallen van doorrijden na een ongeluk, tegen 1773 gevallen in het eerste kwartaal van vorig jaar. In het misdadig doorrijden zit een veel sterkere toeneming dan in de andere verkeersrms drijven (dronken rijden, dood of letsel door söhuld en joy.ridmg Het aantal gevallen van joy-riding was zelfs lager dan in het eerste kwartaal van vorig jaar. Het kwaad van door rijden na een ongeval staat nu in de lijst van verk-eersmisdrijven cp de tweede plaats: joy-riding 2307 gevallen, doorrijden 2224, dronken rijden 2001, scihuld aan dood of leitsel 1115. Vorig jaar stond doorrijden op de der. de plaats: joy.r iing 2657 gevallen, er dronken r ideih 1947 gevallen, doorrijden 1773, dood of letsel door schuld 1014. 0e betrekkingen wil met de landen van het Warschaupact, maar ook met China, Zuid-Slavië. .Albanië en de Azia. tische Volksdemocratieën. Een andere clausule in het Russisch. Roemeens verdrag kan echter uitge- worden als een concessie van Boe- st aan Moskou. Als een van beide verdragspartners het slachtoffer wordt van een gewapende aanval door een staat of een groep van staten, is de ander verplicht met alle beschikbare middelen, ook militaire, te hulp te ko. men. Dit artikel heeft dus niet alleen betrekking op een dreiging vanuit Euro. -ia waar de samenwerking in het Varschaupact tegen gericht is maar verplicht Roemenië ook tot hulpverle- wanneer het tot een gewapend liet tussen de Sowjet-Unie en Chi na mocht komen. voor die koffie en thee waar geen suiker in mag O Sucrosa.dc kaföricbcsparendezoetma- ker zonder bijsmaak, zonder nasmaak. Door staat, bedrijven, vakcentrales en particulieren DEN HAAG (ANP) - Woens-I^^,^^7!,"dTïJS dagmiddag heeft in Den Haag de c.enngsmaatschapp-.j deelgenomen, officiële oprichting plaatsgevon- De deelneming van de Nederlandse den van de Nederlandse Financie- ringsmaatschappij voor Ontwikke lingslanden NV, die ten doel heeft de activiteiten van het bedrijfsle ven in ontwikkelingslanden te fi nancieren. dere deelnemer* tezamen volgt In de statuten wordt het doel als geformuleerd: het stimuleren va ontplooiing voor het bedrijfsleven In del ontwikkelingslanden in het belang van] de economische en sociale ontwikkeling van die landen. Het maatschappelijk kapitaal van de financieringsmaatschappij bedraagt ƒ20 Toezegging igging heeft de verdragen met Hongarije, tsuiganje en Tsjechoslo- wakije gekregen. De verdragen met Polen en de DDR hebben een be perkter strekking. De zinsneden uit het verdrag met Tsje. choslowakije, dat de verdragspartners iedere gewapende aanval tegen de an der .zullen beschouwen als een aanval tegen zichzelf' blijft in het dinsdag gesloten verdrag achterwege. In de pre.ambuie spreken beide landen over de noodzaak tot handhaving van het Pact van Warschau, dat in 1955 :s sloten .ais antwoord op de Navo'. jemenië en de Sowjet-Unie zullen hun internationale vredespolitiek voortzet, ten. waarbij contact zal worden onder, houden met landen die een andere maat schappelijke structuur hebben, aldus de verdragstekst. Beide landen streven naar .algemene totale ontwapening' en naar .liquida tie van het kolonialisme'. Zij zullen de noodzakelijke maatregelen nemen voor vestiging van betrekkingen van goed nabuurschap tussen de Balkanstaten en in het Zwarte Zeegebied. DEN HAAG (ANP) De staatsse cretaris van economische zaken, drs I- J. M. van Son, verwacht dat nog deze maand overeenstemming kan worden bereikt met het bedrijfsleven over een nieuwe regeling van de bedrijfsbeeindi- gingshulp voor het midden-en kleinbe drijf. In antwoord op de schriftelijke vragen van de tweede.kamerleden Portheine en Geurtsen (beiden wd) schrijft de be windsman te zullen bevorderen dat de reeds binnengekomen meldingen om voor deze hulp op basis van de nieuwe re geling in aanmerking te komen, zo spoedig mogelijk door de stichting ont wikkeling en sanering voor het mid den- en kleinbedrijf in behandeling zul len worden genomen. miljoen gulden, verdeeld in 200.000 aan delen a, ad ƒ50 per aandeel en 200.000 aandelen b, eveneens ad 50 per aan deel. De A-aandelen kunnen uitsluitend bij de staat worden geplaatst. Behalve door de staat 5s de financieringsmaat- I schappij opgericht door een groot aan. tal Nederlandse ondernemingen, de drie I vakcentrales en enige particulieren. Van de participerende ondernemingen noe men wij: de Algemene Bank Nederland, de Amrobank. Philips. Koninklijke. Shell, Akzo. Hoogovens, Unilever, Fok-i ker. Van der Grinten, Hatema Texo- print. Van Leer, Bruynzeel. Curacaose1 Handelsmaatschappij. Heineken. Gras- so, HVA, de Koninklijke Nederlandse Stoombootmaatschappij, Cebeco, Am. sterdam Rubber, Wessanen. de Chemi. sche Fabriek Naarden. de Nederlandse Siemensmaatschappïj. Vredestein, Norit! en Nijverdal ten Cate In totaal be draagt het aantal oprichters meer honderd. Ze hebben gezamenlijk Raad voor de scheepvaart: AMSTERDAM (ANP) Ook bij de ramp met het ms ,Ceta' dat tengevol ge van een aanvaring met het Kali. aanse motortanksehip .I'unta Cervo* op 22 januari vorig jaar in het Engelwj kanaal nabij Dungeness vrijwel onmid dellijk zonk, waarbij twee van cle ze. ven bemanningsleden door verdrinking om het leven kwamen, is weer het !►"- lang gebleken dat bij mist iedere op varende zijn zwemvest klaar voor ge bruik dicht bij de hand heeft, *o<In nig, dat het in een gevaarsituatie on middellijk kan worden aangedaan, aldti* de raad voor de scheepvaart in zijn uitspraak inzake dit scheepsongeluk. Indien de bij deze ramp omgekomenen een zwemvest bij de hand zouden heb ben gehad, zou hun kaais op behoud aanzienlijk zijn verhoogd, aldus de raad. Dit geld in het bijzonder voor de kapi- tem. die niet kon zwemmen. De 47- jarige kapitein G. Smit en de Spaanse .velion verdronken. De raad merkt verder op. dat hij reeds verscheridene malen ais z.jn oordeel te kennen gegeven dat het noodzakelijk is dat zeelieden kunnen zwemmen. Ook bij deze ramp is gebleken da: niet kun nen zwemmen een aanzienlijk verhoogd levensgevaar oplevert. Voorts leert oe. ze ramp dat de opvarenden onvoldoen de op de hoogte waren van de uitrus ting van het reddingsvlot en de wijze waarop dit kan worden voortbewogen. OOK MIDI-MANTELS VOOR HEREN Italiaan!*: modeontwer pers maakt dat weinig uit. Ter wijl de mussen door de hitte bij na dood van het dak vielen, wa ren gisteren, op de eerste dag van do Romeinse modemarathon, zel/s een overweldigend aantal midi- mantels voor mannen te zien. Niet alleen mantels, maar zelfs midi- smokingjasjes, een wa,t bizarre vondst van kleermaker Rosati, die daarmee de society.ontwerper van herenkleding I.itrico naar de kroon steekt. Toch ziet 't er naar uit, dat alle Italiaanse kleerma kers, met hun klassieke wat vrou welijke lijn, het zullen moeten af leggen tegen Hugo Coccoli, een nieuwe ster uit Turijn. Coccoll's show in de marmeren gewelven van het Romeinse Hiltonhotel was zo'n succes, dat men er van over. tuigd is, dat het hem zal geluk ken om de herenmode net zo'n nieuwe impuls te geven als Cour- règes dat in 1965 met de dames- mode deed. De kostuums, die hij voor de winter 1970 maakte, zijn zo praktisch, comfortabel en func tioneel, dat experts ze als futu- rische Mao-pakken beschouwen. Maar eigenlijk is de afwerking daar te Engels voor. De knopen fabrikanten doen dit keer sledhte zaken met Coccoli, want bijna al zijn modellen sloot hij met weggewerkte risen. En daar zullen heel wat vrijgezellen em wel erg dankbaar voor zijn. Meer opvallend as het misschien dat Coccoli met zijn zuiver func tionele kostuums van jersey, fla. nel en wollen Shetland er in .tegen stelling tot zijn collega's niet veel voor voelde om mannen als een soort opgepoetste roodborstjes uit te dossen. De nieuwe Italiaanse heren- kostuums met de sterk getailleer de jasjes, met de hoog ingezette mouwen en brede revers en de pantalons met de vrij smalle rechte pijpen lin pruimenpaars, hazelnootbruiim, zwart en donker, blauw zullen voor u het weet ook al in Nederland te koop zijn. Want als u soms dacht dat de vipe van de stijlgroep Groningen alles zelf bedenken dan heeft u het mis. Herenontwerper Ger Dijkstra zat gisteren in het Ro meinse Hl tanhotel vergenoegd op de .eerste rij om de virtuoze kleer makerskunst van Coccoli af te kijken. En nu maar hopen dat de Boze prinsessen De grijze eminentie van de Ita. Uaanse haute-couture prins Sil vio de Medici, behalve manager tussen de bedrijven door ook nog de echtgenoot van ontwerpster prinses Irene Galiitzine, moet diep in zijn hart eigenlijk niets van de midi's hebben. Alsof hij er zich voor schaamt dat zijn vrouw terwiile van de commercie ook midi's maakt heeft hij de aan dacht dit keer vooral op de a cc as. soires en de geheel nieuwe prin ses Irene Gahtzine-cosmetica ge richt. Kort gezegd is dit de oor zaak van het allernieuwste schan daal in de Romeinse high-soceity, want buurvrouw prinses Luciama Pigmaibelli, die de mooiste vrouw van de wereld wordt genoemd en dis de Eve of Rome-make, up verkoopt is daar niet zo blij mee. Sindsdien kijken de dames elkaar niet meer aan. Het kan prinses Galitzine niet zo veel schelen, want 's werelds verve lendste vrouw aldus de Times, Jacky Onassis heeft beloofd op haar première te komen. Er is ook een invitatie naar Porto Ercole gestuurd. Maar tot dusver is het nog niet bekend of prin ses Beatrix komt kijken. Geen midi's De uitgelopen woterverftruitjes, door de Bijenkorf en verschillen de boetieks al in Nederland ge ïntroduceerd, zijn op het ogen blik in Rome de grote mode. De mooiste Italiaanse vrouwen dra gen ze onverstoord op mini-rok jes, want midi's zijn in de Ro meinse straten bijna niet te zien. Voorlopig voelt hier niemand voor een ommezwaai naar lang. Het is alleen aardig voor vrouwen met verschrikkelijk lelijke benen, al dus het meeste commentaar. Slot van pagina 1) tivitelten en hat agglomeratie-effect vergroten. ,De vestig.ng van een olie raffinaderij in het We3terscheldege. bied zou een duidelijke versterking betekenen van het industriële pa troon met het oog op de wederzijdse betrokkenheid van verschillende be drijven' aldus gs van Zeeland, des tijds m een stuk b(j de nota-Eilers. Een van de problemen hij de vesti ging van een "raffinaderij gold de mo gelijkheid van luchtverontreiniging, waarover gs van Zeeland aan prof. ir H, ilers. inspecteur van de volks gezondheid bij de hoofdinspectie voor de hygiëne van het milieu, om een rapport vroegen. Deze stelde on der meer: .Bij normaal bédrijf is praktisch de enige vorm van lucht verontreiniging van een ohe.raffina derij de aivoer uit de schoorstenen van de verbrandingsgassen en van de zwavelfabriek.' voor Total ruimte te reserveren op de Maasvlakte, bleven in Nederland Zeeland en Amsterdam over. Na het mislukken van de onderhan delingen met Rotterdam is het be. drijf dan ook gaan uitkijken naar vestigingsmogelijkheden buiten Ne derland. Daarbij werden onder meer contacten gelegd met Antwerpen en Wilhelmshafen in Duitsland. Men voelde echter veel voor een vesti ging ln Nederland. Een van de moeilijkheden was ech ter, dat de Nederlandse .uitwijkplaat sen', Amsterdam en het Sloegebied niet bereikbaar zijn voor mammoet- tankers. Dat zou betekenen, dat de aanvoer van de olie naar een raffinaderij via een pijpleiding zou moeten lopen: een forse investe ring. Mede door die omstandigheid drong Total bij de regering aan op een extra subsidie bij vestiging in Nederland. Het volgens de regeling vastgestelde subsidiebedrag van 3 miljoen vond men te laag met het oog op die extra kosten. Amsterdam had daarnaast als bezwaar voor de raffinaderij, dat er te weinig gunstige afzetmogelijkheden waren voor olie- produkten in de omgeving van de hoofdstad. De directeur van Total was gister avond niet bereid enige mededeling over de vestiging te doen. ,Er zal een communiqué verschijnen', zo zei men ons. Vervuiling Hij meent, dat de zw&veldioxyoe kan worden afgevoerd uoor schoorstenen van 150 meter leng te, zich in de hogere lucht snel zal verspreiden en op grondni veau weinig ot geen bezwaren oplevert. Mede naar aanleiding van deze conclusies toonde de provinciale raad voor de lucht- veromreiniguLg eu de provinciale stalen van Zeeland geen overwe gende bezwaren tegen de vestiging van een ruftinadcrij in hel Wes- tersciieidegeoied. V an tie kant van de vereniging milieuhygiëne Zee land weru gesteld, na, liet rap port.Eilcrs ie weinig gegevens be vat over de gevolgen van een rai finaderij-vestiging en niet alleen bepalenu mag zijn voor een be slissing. Er is maandenlang onderhandelt over de vestiging van Total in Ne. derland. In eerste instantie had hel Rotterdamse gebied de beste papie ren: Total had een voorkeur voor Rotterdam, maar daar bleek vesti- grig niet mogelijk als gevolg van de oeperkte ruimt.-, terwijl de regering geen toestemming kon geven voor vestiging m de Hockschc Waard, toea het evenmin mogelijk bleek DE ACTIVITEITEN VAN TOTAL' De Total-groep (Compagnie francaise des pétroles) onder houdt verbindingen met diverse maatschappijen en is betrokken by olie-exploraties in de gehele wereld, in Afrika, in Canada, in het Midden-Oosten. in Australië. Zo is zjj ook lielrok- ken bij de olie-exploratie in het Britse deel van het conti nentale vlak. In Frankrijk ver koopt zij het Nederlandse aard gas. waarvan de Gaz de France de directe afnemer is. Voorts Is Total betrokken bjj een aan tal pijpleidingmaatschappijen. De investeringen bedroegen in 1968 in totaal 1.185 miljoen francs, hetgeen een toeneming was van 29 vergeleken bij iet jaar daarvoor. Het grootste deel van deze investeringen werd in Europa besteed, name lijk 854 miljoen. In Afrika werd 195 miljoen geïnvesteerd, ln het Midden-Oosten 100 mil joen en in diverse andere ge bieden 36 miljoen Franse francs. De winst in het eerste half jaar 1969 bedroeg 167 7 miljoen Franse francs, èen toe neming vergeleken bij het eerste half jaar 1968 van ruim tien procent. Het jaarverslag over 1969 is nog niet beschik baar. De groep heeft een eigen tan- kervloot. ondergebracht in de Compagnie naval des pétroles In St-Nazaire wordt thans een tanker gebouwd van 270.000 ton. De maatschappij heeft dan ln totaal vier tankers in deze orde van grootte. De totale groep bestaat uit 167 verschillende ondernemingen. Volleybal op strand Koudekerke KOUDEKERKE De VW in Koude kerke heeft woensdagmiddag de jaarlijk se strandvolleybalwedstrijden gehouden, reorganiseerd in samenwerking met en- :e!e badgasten. Dit jaar was de deelna me minder groot dan verwacht. In te. stelling tot voorgaande jaren kon men nu dan ook volstaan met het hou den van één wedstrijddag. Aan de wed. strijden namen veertien teams deel. ver. d m twee groepen. De meer getramde volleyballers kwa men uit in de wedstrijdkias, waarin zes teams om de prijzen streden, terwijl de .plezieri-spelers uitkwamen in de toe. ristenklas, die acht deelnemende teams teida, Voor de winnaars in de wedstrijd» klas was een wisselbaker beschikbaar, terwijl de leden van het winnende team in de toeristenkias een mede:'. Ie kre gen. De uitslag van de wedstrijden ln de wedstr.jdklas was: 1 Otters: 2 Bas je: 3 Strand.opers4 Hoo-smijters I; 5 Vips; 6 Meeuwen-Zoutelandi. De uitslag in de toertstenklas was: 1 Hottentotten I; 2 Meppers; 3 Strand- boefjes: 4 Hottentotten II: 5 Hotten, totten Hl: 6 Loek van Croonenburg; 7 Groene Ster; 8 Hooksmijters n. Alle deelnemers ontvangen een prijs, naast de eerste pr.jzen zijn door de WV en de plaatselijke middenstand een groot aantal troostprijzen beschik baar gesteld, waaronder" -ten aantal flessen wijn. Vanavond (donderdag t om half acht vindt de prijsuitre.kmg plaats in café Kaapdu:n'. De voorzitter van de VW, burgemeester H. Koevoets int yalkenlese reikt de prijzen uk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9