Alles doen om Schelde- verontreiniging snel en ,goed' te verminderen' Nomaden weg, ja of neen Zwervers pleegden een grote reeks inbraakjes Roolvink keurt ,Hoechstbeleid' Vlissingen goed Vliegveld Midden-Zeeland mist nog een radiobaken en nachtverlichting Politie voelt verdachten inbraak Schouwburg M'burg letterlijk aan de tand ANTI-STEMMING MET JUISTE GEGEVENS BESTRIJDEN LEIDER PETRUS VAN EST: ,KLAP IN GEZICHT' KORTSTONDIG OPSTANDJE AMBONEZEN IN VLISSINGEN Brand op vuilnisbelt Dow Chemical STIPT MAAR OOK SOEPEL' OOK INBRAAK IN GARAGE ZUIDSINGEL ALMANAK SUBSIDIE KVK IN DE KOSTEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 9 JULI 1970 I VOORZITTER KAMER VAN KOOPHANDEL: MIDDELBURG De voorzit ter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland, de heer C. A. Kameraad, heeft in de woens dagmorgen gehouden vergade ring van de Kamer de brief, die het dagelijks bestuur over de verontreiniging van de Wester- schelde heeft verzonden aan de staatssecretaris van sociale za ken en volksgezondheid, nader toegelicht. Zoals gemeld dringt het bestuur van de Kamer hier in aan op een zo spoedig en vol ledig mogelijke informatie over VLISSINGS COLLEGE BESLIST VANDAAG VLISSINGEN De laatste uren blijf in Vlissingen schijnen voor do ge strande groep nomaden te zijn aange broken. Indien vandaag (donderdag) de beslissing van het college van b en w negatief uitvalt, d3n zullen de woonwa genbewoners op korte termijn het ter rein rond het slachthuis moeten ontrui. men. Wordt op de wettelijke aanzeg ging niet goedschiks gereageerd dan zal de groep door de politie kwaadschiks worden verwijderd. Dit en meer heeft leider Petrus van Est woensdagmiddag op het stadhuis uit de mond van wet houder G. J. Janse van sociale zaken te verstaan gekregen. Van Eet voelt deze plotselinge ver anderde houding van de Vlissingse ge meente als een klap in zijn gezicht. .Commissaris Van Marion heeft ons beloofd dat hij oogluikend zal toestaan dat wij hier staan zolang mijn ouwe vader niet uit het ziekenhuis is ont. slagen. Hoofdinspecteur G. J. Schut ten, die ook bij het gesprek aanwezig was en de commissaris wegens vakan tie vervangt, kan zich nauwelijks voor. stellen, dat zijn superieur ooit iets in die trant heeft gezegd. Verder wenste hij geen commentaar te Woonwagenbewoners geen gehoor aan het bevel willen geven. Het leek hem redelijk eerst maar eens het besluit van het college af te wachten. Hoofdin. specteur Schutten hield zich ook :n zijn antwoord op de vlakte of vandaag, na een ongunstig eollegebe-^luit, de politie de zaak onmiddellijk .streng zal aanpak ken. ,Dait zien we dan nog wel de maag ligt. ,Als we het voltallige col lege bijeen kunnen krijgen dan zullen we ons standpunt in deze zaak bepa. len.' Hoewel hij zich best kan indenken, dat de woonwagenbewoners door hun sterke binding in de directe omgeving van Van Est-senior (hij ligt na zijn dubbele beroerte nog steeds buiten ken nis in het ziekenhuis) willen blijven, meent hij toch hun verblijf niet te kun. nen laten afhangen van de beterschap van deze man. ,Het college heeft de wa- ens nu een paar weken getolereerd, laar het kan zo niet blijven, straks hebben we er een tweede kamp bij, •ant er staan niet enkel eigen klnde- Yandaag zal het college zich beramen hoe deze zaak bij mogelijke onwil moet worden aangepakt. ,VVe zullen bespre ken op welk tijdstip deze mensen moe ten vertrekken. Zijn ze niet weg op het officiële tijdstip en geven ze geen volg aan onze maatregelen dan zul we op de een of andere manier sterke hand er in moeten mengen.' ,Ze weten trouwens ook goed dat ze op een onwettige plaats staan'. En daar bij merkt wethouder Janse nog op: ,We kunnen als gemeente niet overal maar woonwagens toelaten. We hebben een goedkeuring voor niet meer dan vijf. tien wagens op het kamp. Komen ei meer dan kunnen ze voor zeven dagen terecht op het passantenkamp.' Onheil Onwetend van het onheil dat boven het hoofd hing, ging een kleine deputatie woonwagenbewoners onder leiding van de heer Van Es: woensdag naar het stadhuis. Om half vier 's middags wa ren zij in de kamer van wethouder Jan. se ontboden Met de hand aan het wet boek kregen de woonwagenbewoners van de heer Janse te horen, dat ze de volgende dag zouden moeten vertrekken, vertelt Van Est: .Waar moeten we naar toe? We kunnen mijn vader, die dood. ztek in Sinb-Joseph ligt. zomaar niet aan zijn lot overlaten. Alle naaste fa milie staat hier eigentijk te wachten of hij er weer bovenop komt. Zodra de ouwe er ir.t is zijn we verdwenen. Het is nooit onze wil geweest hier te blij. ven hangen. Maar nu ze met zo weinig begrip ons er ineens bij het abattoir willen weg hebben, zullen we wel zien wat er over ons beslist wordt. Met ons wordt altijd maar gesold. Als de politie komt zullen we er heus niet met ge wéld tegen ingaan. Maar verder ook niks. Dan slepen ze ons maar weg.' De nomadenleider vraègt zich overigens af waar ze zijn familie naar toe willen slepen. ,Ze kunnen moeilijk hun vuile was als vuile was naar een andere ge. rneente brengen. En wij kennen ook wel de wetten, we weten precies wat we wel en niet kunnen doen. Als ze met onze ca ravans (ongeveer dertien) gaan slepen dan moeten ze ons ook een plek aan vijzen waar we dan wel mogen staan.' Standpunt Wethouder Janse wil eerlijk bekennen, dat de toestand met woonwagenbewo. ners hem als gemeente niet lekker op Terneuzense vissers vingen explosieve ,vis' TERNEUZEN De Terneuzense schippers E. en L. de Rooy van de kotter NZ 25 hebben woensdag morgen rond 4 uur de meest ex plosieve vangst van hun lang niet prille vissersleven gedaan- Tijdens de tongvisserij op de Wes- terschelde, ter hoogte van de Pau- ünapoldcr vonden ze een Duitse mijn met 1100 kg springstof in hun netten. De mijnopruimtngsdienst uit Den Helder heeft het gevaarte later op de dag onder toeziend oog van de RP 10 van de rijkspolitie te water buiten het vaarwater ge dropt. Het zal op korte termijn onschadelijk worden gemaakt. De beide vissers volgden de hele ope ratie vanaf een bevriende kotter, de NZ 12, waarop ze, op advies van de rijkspolitie te water, wa ren overgestapt. ,Je schrikt wel even', aldus de heer E- de Rooy, .vooral als je hoort dat zulke mijnen, als je ze verkeerd behan delt, nog steeds voor een behoor lijke explosie kunnen zorgen'. Die kans moet nu echter, aldus de rijkspolitie te water, uitgesloten woraen geacht: de mijn ligt. ge markeerd door een boei, veilig buiten de vaarroute. Voor de he ren De Rooy was het de eerste maal dat ze een oorlogssouvenir van deze omvang naar boven haal den. .Wel hebben we al eens een, oefenmijntje opgevist', vertelde de heer De Rooy. de bronnen van de vervuiling en door elk daarvan veroorzaakte soort en hoeveelheid van ver ontreiniging. De kanier heeft de staatssecretaris dus verzocht in alle openheid en liefst zo snel mogelijk alle gego tens op tafel te. brengen, omdat, zo. als de heer Kammeraad in de gis. teren in het gebouw van de kamer te Middelburg gehouden vergadering zei. men in deze zaak eerst tot dui delijkheid moet komen, uil men de nu gekweekte anti-Zeeland stemming met objectieve gegevens afdoende kunnen bestrijden. Aanleiding tot het verzoek aan de staatssecretaris was zoals bekend een schrijven van een van de leden van de kamer va.n koophandel, de heer E. T. Oosterhuis uit Vlissin- gen, aan het dagelijks bestuur deze zaak. De heer Oosterhuis, lid voor de horeca en recreatiebedrij. ven. wees er gisteren op. dat ei eigenlijk nog geen normen zijn vooi het vaststellen van de geschiktheid van open water om er in te zwem men. Men heeft de norm gehanteerd, die voor zwembaden met een eigen reinigingsinstallatie geldt (maximaal één colbacterie per milliliter water) terwijl een RIZA-deskundige heeft verklaard, dat de norm één voor open zwemwater net zo goed een norm ,tien' (tien colibacillen per mil liliter) zou kunnen zijn: m derge lijk water kan men nog zonder be zwaar zwemmen. VLISSINGEN. Rond één uur in de nacht van woensdag op donderdag begon een grote groep Ambonese jongeren zich voor de deur van de Vlissingse nachtclub ,La Cave' op genomen. waarvan er 57 een uit slag van minder dan tien hadden. .De zaak draait eigenlijk hierom dat er geen normen zijn', aldus dhr Oosterhuis, die met belang, stelling het nieuwe, deze zomer te verwachten rapport van dr Kruisinga tegemoet wilde Geen paniek Voorshands wilde de heer Oosterhuis vaststellen, dat er geen reden voor een paniektoestand is. in welk ver. band hij het betreurde, dat het pro vinciaal bestuur het in de openbaar heid brengen van het geruchtmaken, de rapport niet een betere begelei. ding had gegeven. Nu waren er kran ten, die het rapport brachten onder het motto ,Zee bij Walcheren voor baden ongeschikt', terwijl er in geen aanleiding aanwezig was om ae provincie op een dergelijke manier ernstige schade te berokkenen. Om dat de heer Oosterhuis had opge merkt dat het dagelijks bestuur van de kamer met de brief aan de staats, secretaris (gedateerd 23 juni) liel voorzitter Kammeraad de secretaris van de kamer, mr W. M. Otten in chronologische volgorde schetsen, wat de activiteiten van de kamer zijn geweest na ontvangst van de brief op 26 april. Mr Otten lichtte toe dat men zich eerst op de provin ciale griffie had willen oriënteren, maar het verkrijgen van gegevens was via de provincie niet mogelijk: men was op het rijk aangewezen, de beheerder van de rivier. Daarom werd besloten de staatssecretaris om openbaarmaking van de gegevens te vragen. TASJE POPFESTIVAL WERD NOODLOTTIG VLISSINGEN Vier Jonge zwervers die in Vlissingen zijn aangehouden heli- ben een reeks inbraken bekend waarbij zij geld, rookgerei, snOep en levensmid delen hebben ontvreemd. De inbraken zijn afgelopen week en be gin deze week gepleegd. Het viertal beeft rijf inbraken bekend gewonden te gedragen. Een auto maar de politie vermoedt dat zij er nog erd voor liet starten omstuwd doori meer op hun kerfstok hebben, gezien Ambonezen. Op het moment dat de bestuurder van de wagen Ijlings gas gaf. werd zijn wagen nageknuppeld met stukken hout. Reden van deze. uitbarsting is het groeiende ongenoegen onder de jon gelui, dat hun door een bepaalde maatregel van de nachtclubhouder van ,La Cave' de doorlopende toe gang tot de bar wordt ontzegt, zo vertelde één van de jongelui. Na hun ontevredenheid nog eens op een gatrouillerende politiewagen te heb- en gebotvierd, verspreidde de groep zich luidruchtig. PHILIPPINE De brandweren van Sais van Gent en Philippine zijn woens dagavond enkele uren bezig geweest met het blussen van een brand op de vuil nisbelt vam Dow Chemical in de Ka. naalpolder bij Hoek. Het vuur ging ge paard met een enorme rookontwik keling. Op de belt worden afvalstoffen van Dow verbrand. De brandweer is in het verleden al meer in actie moeten ko. men, wanneer het vuur te hoog oplaaide. Volgens een zegsman van de brandweer van Philippine zijn er bij de brand geen schadelijke stoffen vrijgekomen. Inbraak in Hema Hulst HULST In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in de HEMA te Hulst. Er is overigens niets vermist- Men heeft zich toegang verschaft door een: paar latje-s weg te halen van een raam en de ruit te lichten aan de achterkant van het pand. Voor zover kon worden -ordt er niets vermist. een reeks diefstallen die op het politie bureau is gemeld en die voor een deel in dezelfde nachten plaatsvond. Een wollen tasje met het embleem van liet Holland Popfestival erop. welk fes tival in Rotterdam - Kralingen onlangs werd gehouden, werd het viertal nood. lottig. Het tasje werd gevonden in het sigarenmagazijn .In de zoete roker* aan de Bonedijkestraat waar in de nacht van zondag op maandag werd ingebro ken. De Vlissingse politie ging daarna zoeken in .hippere' sfeer- In de buurt van het Fort de Ruyter m Ritthem, waar eveneens een inbraak is gepleegd, vond men een tent. Twee bewoners daarvan waren de 19-jarige G. S. uit Bielefeld (Duitsland) en de 20- jarige E. B. G., oorspronkelijk woon achtig in Rotterdam. Zij zwierven al enige" tijd door Europa.. Zij werden op de boulevard in dc Scheldestad aangehou den. Dat was dinsdagmorgen. HASHJIESH. Woensdagmiddag werden aangehouden de uit Warnsveld afkomstige E. A. G. D. N. (24 jaar) en de 18.jarige Mid delburger M. C. H. nacht, zondag op maandag, werd ge pleegd in de Ito in de Scheldestad waar. bij limonade en bier is gestolen. Beide inbraken werden gepleegd door S. en G. De 24-jarige N. en zijn kame raad uit Lochem hebben meer te ma ken gehad met een inbraak in het ge bouw van Radio Holland, vorige week woensdag, waarbij overigens niets werd vermist en een nachtelijk bezoek aan dc fritestent aan het Molenwater te Mid den vorige week of eind vorige week snoep en ander eetwaar werd meege. nomen. Verdachte N. vertelde over de inbraak bij Radio Holland: Jk zag licht branden en dacht toen; als die mensen licht laten branden is er wat te ha len.' De Vlissingse politie vermoedt dat bij verdere verhoren nog wel meer inbra ken tot een oplossing zullen worden ge bracht. In de bewuste nacht van net sigarenmagazijn en de lts werden ook inbraken gepleegd bij wasserij Modem Express. vlak naast het sigarenmaga zijn. waar 20 wordt vermist, alsmede in een directiekeet aan de Van Woelde- Hasjiesj H. had overigens met de inbraken niets te maken. De politie vond op hem een paar gram hashjiesh. Hij is overgeleverd aan de politie in Mid delburg. H. kende N. omdat die in zijn woonpand in Middelburg een tijdje heeft gebivakkeerd. Woensdagavond werd de vierde jonge man aangehouden, de 16-jarige P. L. die uit een inrichting in Lochem was ont snapt en zo'n dag of veertien heeft ge zworven. Het viertal opereerde in het algemeen twee bij' twee. Inmiddels hebben zij be. kend de inbraak in het sigarenmagazijn aan de Bonedijkestraat (waar ƒ150 in geld werd ontvreemd alsmede een aan tal aanstekers, totale waarde ƒ250, si garen, sigaretten, snoep en privé-le- vensmiddelen uit de kelder van het pand) en een inbraak die in dezelfde renlaan waar rookwaar en flesjes dranken werden weggehaald. Voor* aangifte gedaan van inbraken .n Walstraat bij de firma M. waar fy uit de kassa's is gehaald era in een t»-. galow van de familie De B. aan de j,. roen Boschstraat. Bij een oucle dam» de Koestraat is een portemonnee me;, genomen met 65 erin. Dc bejaarde vrouw had een papi^. tie op de deur geplakt met daarop! ,Ben even «eg, sleutel ligt onder dij mat en portemonnee in de metu. kast.' De politie voegt daaraan toe dat rr«| er op deze manier om vr&figt om worden bestolera. vooral nu nogal buitenlanders uit de hippe kringen Vb. Ook moet nog worden opgelost een fc, braak bij bakker Z. in Ritthem,. m ji nacht van vrijdag op zaterdag jongst! leden waar 300 is gestolen. Bij sonw ;e inbraken is dezelfde methode om TWEEDE FOSFOROVEN DRAAIT TONDER VERGUNNINC (Van onze parlement aire redactie) DEN HAAG Gemeentelijke overhe den kunnen in bijzondere omstandig heden een soepel beleid van de hinder wet toepassen. Dat is gedaan in Vlis. slngen bij bet In dienst stellen van een tweede fosforoven van Hoeclist zonder dat aan alle eisen van de hinderwet vergunning is voldaan. Dit heeft mini ter Roolvink van volksgezondheid m» gedeeld in antwoord op schrifWjfc vragen van het tweede kamerlid I» V isserij De heer B. VV. Schot uit Zlerikzee, lid voor de visserij, wees er op dat enkele jaren terug, in 1966, Zevibel zich een request over de vervuiling van het Westerscheldewater tot gs heeft gericht. ,De Belgen zijn nu het eerst met het rapport gekomen, an ders was er niets gebeurd', aldus de heer Schot, ,en in die tussentijd is de vervuiling natuurlijk nog toege nomen. Het verzetten van de grens voor het vaststellen van de schade, lijkheid is de oplossing niet. We moeten zorgen dat de vervuiling min der wordt'. De heer J. H. Roose uit Goes, lid voor de groothandel en tussenper sonen niet in zijn kwaliteit van wethouder van Goes: .Goes gaat ook op de Westerschelde lozen. Het wordt hoog tijd om de steeds ver dergaande verontreiniging te beteu. gelen'. De heer Oosterhuis: ,We zijn niet In een situatie van er is geen weg terug. Maar de juiste norm is niet één. Voorzitter Kammeraad tenslotte: ,We zullen alles doen om tot vermindering van de ver ontreinigingsgraad te komen*. SPEURWERK NA HAP IN STUK KAAS... MIDDELBURG Een stuk kaas, waarvan in brekers, die in de nacht van dinsdag op woens dag de Middelburgse schouwburg binnendron gen, een hap hebben genomen, kan de sleutel zijn tot de oplossing van deze inbraak, de zoveel ste gedurende de laatste week op Walcheren. Het stuk kaas -jonge kaas, zoals een recher cheur-gastronoom geheel verlekkerd vaststelde werd door de politie .veilig gesteld' en be vindt zich thans als een nog stille, misschien spoedig sprekende getuige op het bureau Achter de Houttuinen te Middelburg. De kaas was afkomstig uit de koelkasten van het Schouwburgrestarn-ant, waar overigens niet de grootste belangstelling van de dieven naar uitging. In het kantoor braken zij een stalen kast open, waaruit zij zich wisselgeld, vijftig rijksdaalder en dertig gul dens. totaal dus 155- toeeigenden. Om binnen te komen hadden zij aan de achterzijde van de schouw burg een deur geforceerd. Behalve het geld werden sigaretten en een hoeveelheid drank ontvreemd. De inbraak maakt door de .hap in de kaas' en het ver moeden, dat men zich in het restaurant nog aan de Irank te buiten is gegaan, een bijzonder amateurische indruk. Het ontbrak er nog maar aan, dat ter plaatse een hartig hapje werd bereid: uit een diepvri.askast werd een kip gestolen, die echter, zoals men gemakke lijk kon vaststellen, pas later, buiten het gebouw, is geconsumeerd De hap ln de kaas uit de koelkast h.eeft een gebitsaf- druk nagelaten, die uiteraard de volle aandacht heeft van de recherche. Aardig is in dit verband wel. dat een dergelijk voorbeeld, dat wat neigt naar roman tisch speurwerk a la Sherlock Holmes, in de handboe ken van de recherche voorkomt. Een schoolvoorbeeld, •1at men weinig in praktijk ziet brengen: de politie i» nu eens in staat eventuele verdachten letterlijk aan de tand te voelen. Geldkistje De gastronomische kraak in de schouwburg mag in verband gebracht, worden met een in dezelfde nacht gepleegde inbraak in NSl'-garage Poppe aan de Zuid singel, waar een geldkistje werd meegenomen dat 250,- bevatte. Hier drong men binnen door het in drukken van een raam, na eerst, aan de zijkant van het gebouw op een plat dak te zijn geklommen. In de omgeving vara de schouwburg werd vorige week ook al geistolen. In de nacht vara donderdag op vrijdag werd hier de friteskraam van de Middelburger aan de Koepoortlaan opengebroken. Het slot van de deur aan de zijkant van de kraam werd geforceerd- Men nam voor tweehonderd gulden aan lekkernijen mee, va riërend vara dozen met rollen drop tot panklare cro- quciten en ballen gehakt. Deze diefstal Is Intussen al weer opgeheld. In Vlissingen werden mede voor dit feit aangehouden de 19-jarige Duitse jongeman G. S. uit Blële.veld, die zwervende was en de 15-jarige, uit Lochem afkomstige jongen, die al door de politie werd gezocht omdat hij was weggelopen uit een inrichting. van de oven voordat de vergunning b gevolge de hinderwet ziijn verstrelï, niet veel terecht komt vara de insprad' van dc burgerij. Ook had hij go was op eventuele gevaren voor de volksp, zondheid door het al functioneren ïjj de oven. Minister Roolvink heeft nu in zijn at: woord laten weten, dat gemeenteUT overheid inderdaad zo stipt inogaü aan de eisen van de hinderwet gevo moet geven, maar dat er in bepaal gevallen an afgeweken kan wordu In verband hiermee merkt hij in rijt antwoord nog op, dat het gemeentel» stuur van Vlissingen in dit geval b recht- een uitzondering heeft gemaakt sChuld had, verlengd, aldus de mffl. ter. Alvorens tot uitbreiding met ee tweede fosforoven over te gaan Nee? het bedrijf intensief overleg geplet# met instanties als arbeidsinspectie, e gpectie milieuhygiëne, rijksinstituut»:, vering afvalwater, de provincie en di gemeente. wat de geluidshinder betreft, zo d«! minister Roolvink mee, is bekend dsi: ongeveer een half jaar geleden gr klaagd is over trillende ruiten. Nati die klachten wordt een onderzoek tngs steld. Als de klachten veroorzaakt wx- den door een of beide fosforovens da dit volgens de minister eerder nk voorzien geweest. De klacht over tri in Middelburg-Zor,d geconstateerde neer- j dalen van een harsachtige, druppefoor.l mige stof van bruine kleur dateert i] van een jaar terug. De bron is volgaaf de minister nooit ontdekt. Voorst deelt minister Roolvink tioj mee. dat de uitwerp van fluoride: uit de eerste oven bij meting gons; bleek te zijn era beneden de toege stane grenzen la» Er is volgens minister geen reden om aan te nerr.a dat dit bij de tweede oven i zal hggera. De onverwachte fluor- neerslag die is waargenomen mor volgens de minister veroorzaakt u doo"r het afwaaien van fluorhoud» de stof van vrachwagens die sis»- ken vervoerden. Hoedhst stookt op aardgas, hetgw volgens de minister betekent dat Sol toevoeging aan de lucht door Hoecbs een te verwaarlozen hoeveelhsi vorimt in het totale So2 gehalte dat - deze streek in de lucht voorkomt. Leeuwse Parkeermeters Met het plaatsen van parkeerme ters op enkele pleinen heeft Mid delburg zich toch wel wat op de hals gehaald. Wat is er gaande: in deze goede ambtenarenstad, die nogal een* de schrijftafel ran Zee. land wordt genoemd, wordt deswe. yen vaak vergaderd en men pleegt dat nogal grondig te doen. De ver gaderingen van de Middelburgse gemeenteraad zijn daar sprekende voorbeelden va.n. Maar er zi jn meer spraakwatervallen te vinden. Zo als de bijeenkomsten van het wa terschap Walcheren. Een van de hoofdingelanden kwam dinsdag ter vergadering, nadat hij de parkeer, meter aan welk apparaat hij zijn wagen had toevertrouwd een volle maaltijd had gegeven: twee dubbeltjes en een kwartje, samen goed voor twee uur parke- rm. Maar ziet: de vergadering liep iveer eens uit. En bijvullen van de meter is verboden. Hier ligt een levensgroot probleem: de Middelburgse parkeermeters kun nen de vergaderingen gewoon niet VOLDOET OPERATIONEELSLECHTS AAN MINIMALE EISEN MIDDELBURG Het nieuwe vliegveld Midden-Zeeland heeft nog dringend enkele voor zieningen nodig, wil men wer kelijk kunnen spreken over een .operationeel' vliegveld. Het is, in formele zin, operationeel ver klaard, maar in dit opzicht vol doet het slechts aan minimale eisen. Omdat het bijvoorbeeld nog niet is uitgerust met een radiobaken is voor het gebruik maken van het vliegveld een zicht van acht kilometer ver eist. Radiobakens kosten 5.000,- worden door de rijksluchtvaartdienst beschik baar gesteld. Een dringende eis is ook het aanbrengen van een nachtverlichting kosten 50.000,- a 80.000,-, verschil lende vluchten van de nu uitge voerde zomerdienst zullen bij voorbeeld al heel snel, als de da gen beginnen te korten, niet meer kunnen worden gemaakt. Het wat in tic gistermorgen gehou den vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid. den. en Noord-Zeeland een van de ondervoorzitters van de kanier. ir J. Bout (voorzitter van de directie van NV Kon. Mij De Schelde te Vlissin gen) die er op «ces dat het vlieg veld in werkelijkheid nu nog niet .operationeel' is. De heer Bout vond voorts, dat het vliegveld door het ontbreken van een nacflitverlichting zijn commerciële doel voorbijschiet. In een gesprek met een KLM-verte. genwoordiger had ir Bout er overi- De secretaris van de kamer, mr W. M. Otten (de heer Otten is bestuurs lid vara de stichting Vliegveld Mid den-Zeeland) kon het hier mee eens zijn, maar hij haastte zich toch er op te wijzen, dat er .operationeel bevorderende inrichtingen' zijn, zoals een visuele grondbebakening en een luchtzaik. Deze zaken kwamen aan de orde, toen de kamer een voorstel van het dagelijks bestuur goedkeurde, de stichting Vliegveld Midden-Zeeland een eenmalige subsidie te verlenen van 3500 als bijdrage in de bijko mende kosten van de inrichting van het vliegveld. Het bedrijfsleven heeft voor dit doel 200.000 geschonken en van de pro vincie was er een bijdrage vain 150.000. terwijl voor een veld met minimale inrichting 300.000 was geraamd. Er waren echter allerlei bijkomende kosten, zoals de inrich ting vara het kantoor en een bedrag van 15 000 voor extra verlenging van de erfpachtscanon, waardoor men nog niet helemaal ,rond' kwam. Uit dc vergadering werd nog ge ïnformeerd riaar een mogelijke week. endvertundlog voor recreatleverkeer met het Rsihrgebied. Br is een markt voor en dit wordt onderzocht, zo bleek uit het antwoord van de heer Otten, die de vergadering de verze kering gaf, dat men dergelijke za ken zoveel mogelijk zal .aanblazen'. Weinig bemoedigend moest zijn ant woord zijn op de vraag of er al aan verharding van het veld gedacht kon worden: .Zodra er drieëneenhalf mil joen beschikbaar komt.' Reisgids Een subsidie van ƒ1000 stelde de kamer beschikbaar voor de gekleur. de Zeeland.folder van de provinciale Zeeuwse WV. De rekening over 1969 werd vastgesteld met aan ontvangsten 441.051,27 en aan uitgaven 388.112.29. een batig saldo deriialve van 52.938.98. Bij de rondvraag sprak de hoer J Germing uil Goes zijn teleurstelling uit over het niet meer verschijnen van de .Zeeuwse reisgids'. .We mis. sen dit boekje bijzonder sterk, des noods moet er een gesubsidieerde uit gave komen', aldus de heer Germing. De voorzitter zegde een onderzoek toe. De heer A M. Zuidweg.Burger uit Krabbendijke pleitte voor een kleine correctie in ae vertrektijd van de eerste provinciale boot uit Breskens De eerste trein vertrekt uit Vhssin gen om 5.37 uur, de boot kot.it 5 35 uur aan, waardoor de aansluiting bij de geringste vertraging wordt ge mist. Als de boot vijf minuten eer. der uit Breskens zou vertrekken, zou drt een verbetering betekenen. De heer C. Pinxtoren uit Middelburg vroeg de inhoud van de nieuw ja rede van de voorzitter voorta ar een speciale vergadering ter discus sie te stellen, wat in een bestuurs. vergadering aan de orde zal komen. De "voorzitter, de heer C. A. Kam meraad deelde aan het slot van de vergadering mee. dat. in 1969 in ge heel Nederland 20,000 aanvragen ln verbarad met bedrijfssamering werden ingediend: in Zeeland waren dat er ruim 600. Aan het begin van de vergadering herdncht de heer Kammeraad «Ie op 2 juni overleden oud.seeretaris van de Kamer van Koophandel, de heer A. S. de Jonge, die meer dan veer tig jaar in dienst van de kamer Is geweest. De leden namen staande, en kele ogenblikken stilte in acht. Een vacature, ontstaan door het overlijden van de heer De Jonge, werd vervuld door de benoeming vara de heer Otten aüs lid van het borg. stellingsfonds. Tot assistent van de secretaris is per 1 juli jongstleden benoemd de heer J. Hageman. kamp (d'66). Het karaierlid had er de minister op wezen dat door het in dienst stelle: HET WEER IN EUROPA Athene half bewolkt. Barcelona zwaar bewolkt, Belgrado licht bewolkt. Bordeaux zwaar bewolkt. Brussel half bewolkt, Genève regenbui. Grenoble half bewolkt, Innsbruck zwaar bewolkt, Lissabon geheel bewolkt. Locarno onweer. Londen regenbui. Luxemburg licht bewolkt, Madrid licht bewolkt. Mallorca half bewolkt. Nice onbewolkt. Parijs half bewolkt, Rome onbewolkt. Wenen onbewolkt. Zürlch geheel bewolkt. KOELER Veel bcwollüng mot van het. zuiihw ten uit regen. Tot matig toenemen^ wind uit zuidelijke richtingen en lagd temperaturen. Vooruitzichten voor vrijdag en zate- dag- Perioden met zon. hier en daar een W en normale temperaturen. Weersvooruitzichten ira cijfers gcnöl- deld over Nederland. Normalen voor 10.14 juli, respectief* lijk miin. temp. en max. temp.: Den Helder 14 Eelde 12 2! De Bilt 13 Vhssingen 14 Zuid-Limburg 13 Gem. over Nederland 13 - Vandaag nog een verspreide bui overwegend droog met nu en dan t® Matige zuidelijke wind. Temperatuur 20 tot 22 graden. Zeewater: 18 grads- Vooruitzichten: in dc komende nog een buienkans afgewisseld niet Pe rioden van zon cn een vrij norma" temperatuur. 10 Juli Zon op Maan op ZON EN MAAN 04.32 11,51 onder 20-5J onder 23»»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2