Horecabedrijven en de benzinestations verliezen snel klanten De alternatieve routes n 9 Oud naast nieuw op Kerkplein te Goes ZWAARSTE KLAP VOOR KAPELLES ,DE CAISSON' Bromfietser rijdt tegen autoportier Examens punt komma 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 7 JULI 1970 OOK SCHADUWZIJDEN AAN DE WEGVERBETERING MIDDELBURG Eind vorige week stond het eerste slachtof fer van de wegverbetering in Midden-Zeeland met een foto in de krant: een gekreukelde auto in de takels van een kraan wagen. Een triest gezicht. Een droevig relaas valt er in deze eerste dagen na de openstelling van het nieuwe rijkswegdeelte eveneens op te tekenen uit de mond van andere slachtoffers, van mensen die hun boterham moeten verdienen langs de oude rijksweg, waar het nu maar erg stilletjes is geworden. De grootste klap is terechtgekomen bij motel-restaurant ,De Caisson', een gerenomeerd bedrijf met een muur vol aanbevelingsborden van in ternationale clubs naast de ingang; een vriendelijk rustpunt op de druk ke Zeeuwse doorgangsroute. Nu raast het verkeer op enkele honderden me ters afstand achter een dijk langs. Het uitzicht op de Caisson is thans volledig ontnomen. Het restaurant is bezijden de route komen te liggen. De gevolgen zijn ni Gevolgen De gevolgen zijn niet uitgebleven. Me vrouw Leijs van het motel-restau rant vertelt: tien minuten was die nieuwe weg geopend of we konden het al merken Anders zit het hier zaterdags en zondags stikvol. Nu komt er een enkeling, die onze zaak toevallig kent. Twee jaar geleden hebben we voor twee ton geïnves teerd in het motel, dat plaats biedt aan totaal twintig mensen. Anders zaten we het weekend vol. Dan slie pen er wel eens mensen in de linnen, kamer, maar dit weekeinde hadden we een klant en die had nog valn te voren besteld.' Dochter Leijs, die de benzine pomp beheert is helemaal pessi mistisch gestemd. ,Als het zo doorgaat zijn we binnen de kortst mogelijke tijd failliet. En dan sle pen we veertig mensen mee. want het gaat hiet met het aannemers, bedrijf dat we hebben om een eenmanszaak.' Zaterdagmorgen was er zegge en schrijve één klant aan de benzinepomp bij ,De Caisson'. En anders kan men aan de gang blijven.' Dat alles zijn te kenen aan de wand die de familie Leijs met grote zorgen vervullen. Er staat dan ook een kapitaal op het spel. Mevrouw Leijs: .In een halve week hebben we al drieduizend gulden minder omzet.' Maar hoe kan dat ook anders. Wij moeten het van de pas santen nebben. Die moeten onzer win ter goed maken Wij zijn puur weg restaurant dat het niet van de omge. ving moet hebben. We hadden de grootste koffieomzet van Zeeland. Woensdagmiddag 2 uur VERS RUNDVLEES abattoir, Seisweg, Middelburg Goed we zullen onze vaste klanten nog wel krijgen als ze het tenminste kunnen vinden Want de Caisson' staat nog niet officieel aangegeven voor de afslag naar de oude rijks weg vanaf de Vlakebrug. Er loopt een aanvraag bij de ANWB. Maar daar heeft men kennelijk ook meer te doen. .Elke dag zonder verwijzings bord is voor ons echter een strop', zo redeneert men bi] de Caisson en daar om heeft men nu eigenhandig een bordje geplaatst bij ae afslag, een bordje dat zondag overigens al weer werd weggehaald. Het onmiddellijk teruggeplaatste bordje ,M R Cais son'. in ANWB.blauw geschilderd is nu overigens de enige duidelijke ver wijzing na de levensgrote aftelbor den voor de richting Biezelingen en Brokh en Wemeldinge blijft ergens In de mist hangen bij deze verwijzingen. Pre. cies op het moeilijke punt van de af slag naar Biezelinge.Kapelle ergens middenin een bocht is echter geen bord te vinden. Zelfs bewoners uit de omtrek reden daarom de afgelopen dagen deze afslag voorbij. Cs er deze zaak heeft burgemeester H. G. van Suylekom van Kapelle inmiddels con tact opgenomen met de autoritei ten. Maar de hele verkeersoplossing zint de exploitanten van ,de Caisson met nevenbedrijven niet. .Als we geen toezegging hadden gehad, dat we nooit ongerust hoeven te zijn over een eventueel verlies van dit rust punt langs de weg waren we in 1959 nooit aan de bouw begonnen', zo stelt mevrouw Leijs. Nu zit ze met de brokken. ,Er is een vreselijke down stemming ondei het personeel. Wat wil je? Zij ondervinden ook de min. dere toestroming Goes heeft ten minste nog een achterland. Maar wij zitten wat dat betreft op een eiland.' Rinus Tilroe van de handel in cara vans bij de Smokkelhoek zit ook in de kwalijke zone. ,Ik heb het een beetje zien aankomen', zegt hij. .Ik ben van de fruitverkoop omgescha keld naar een andere bussiness. Of hij al wat heeft kunnen merken van verlegging van de doorgaande ver- keersroute. .Och zegt hij. ,er komen hier natuurlijk veel mensen die ons weten te zitten. Maar minder kijkers heb ik wel. Als ze straks die grote zandberg opruimen kom ik mischien weer een beetje in het zicht te liggen met mijn handel.' Eigenaar L. H. Rippe van hotel .Ockenburgh' in Goes maakt zich persoonlijk nog geen zorgen over de gewijzigde situatie. Wel heeft hij zon. dag gemerkt dat er minder diner- klanten waren onder de kust bezoe kers die *s avonds huiswaarts keer den. Maar dat zou naar zijn mening ook aan het slechte weer kunnen liggen of aan het feöt dat velen in Zeeland zijn gebleven. Ergens put hij nog voordeel ook uit het feit dat minder vrachtverkeer langs komt. vast. Pompbediende H. Ticheler van het Esso-station P. Luteijn mist voor. al op de vroege ochtend veel vracht verkeer voor de boot Vlissingen - Breskens. Voor diverse benzinepom- houders bestaat de mogelijkheid straks een benzinestation in te ne. men langs de n-euwe weg. In deze zin bestaat er dus nog enige compensatie. En dat is iets wat za ken als .De Caisson' eigenlijk mis sen. zo stelt burgemeester Van Suy lekom van Kapelle vast. zo moet het volgens burgemeester Van Suylekom oök mogelijk zijn om bedrijven als De Caisson op een of andere manier bijstand tc verlenen. ,Dit bedrijf heeft altijd een functie gehad. Men heeft al die jaren de weg gediend. Er was een rode kruispost en een telefoonpost en de wegenin formatiedienst kon er steeds terecht om te informeren over dc toestand van het wegdek. Wanneer nu een be drijf de dupe wordt van een wegver- andering stelt men daar niets tegen, over; dan voel ik dit aan als een ze kere vorm van discriminatie', aldus de burgemeester van Kapelle. die ver. der allerminst tevreden blijkt te zijn met de afslag van de nieuwe rijks weg in de richting van Biezelingen en Kapelle. .Verkeerstechnisch ge zien is die toestand daar rond die in de weg staande bitumen fabriek al les behalve ideaal', zo meent hij. Van andere zijden wordt gewezen op de gevaarlijke situatie dié er be. staat bij het kruispunt Vierwegen. Men had door de eerdere afslag naar Kapelle te verruimen verkeerstech nisch een betere oplossing kunnen krijgen zo wordt er gezegd. Ir F. sprenger. hoofdingenieur-directeur van rijkswaterstaat deelde desge vraagd mee, dat de toestand bij de bitumfabriek niet van blijvende aard is. ,I)e tweede rijbaan moet over een jaar klaar zijn en dan gaat die fa. briek daar weg. Wellicht zal het werk nog eerder klaar zijn en zal de toestand ter nlaatse veel overzich telijker worden.' Aldus ir Sprenger. Wat de situatie hij Vierwegen be treft: daarin komt ook verandering, zo deelde de hoofdingenieur-direc teur van rijkswaterstaat mee. Inmiddels heeft de Goese Midden- standscentrale besloten via grote bor. den langs de nieuwe route te wijzen op het belang van Goes als koop centrum. XW- EX ST-JOOSLAXD In zijn woonplaats is zondagavond op rijksweg 58 de 16-jarige jongen A. P. uit Nieuw en Sint.Joosmnd niet zijn bromfiets te gen een openstaand autoportier gereden en zodanig aan het gezicht gewónd dat hij zich in liet Gasthuis te Middelburg moest laten behandelen. Het ongeluk gebeurde om kwart over tien. Een inzittende van een Belgische personenauto, geparkeerd in de groen strook tussen de rijweg en het fiets pad. was even uitgestapt en had het er in volle v t tegenaan. Bezoek Duitse journalisten VLISSINGEN Een groep van vijftien Duitse journalisten brengt thans een be zoek aan het bedrijf van Hoeclist in Vllss ngen.Oost en aan de deltawerken. Het betreft hier een gezelschap verte genwoordigers van dagbladen uit de om geving van Frankfurt. Vandaag bezoe ken zij het bedrijf van Hoechst in Vlis- singen.Oost. waarna de deltawerken worden bezocht. Het gezelschap arri veerde gisteren in Vlissingen. waar in Britannia de maaltiid werd gebruikt. De deelnemers aan deze reis werden hier verwelkomd door ir H. Friedricht, di recteur van Hoechst-Vlissingen. Aan de hogere secundaire technische school te St.-Niklaas (België) slaa-J* voor het examen heiwerk, de heer Niis uit Sint-Janscean. Aan de mode-academie Ida de Leeuw van Rees te Amsterdam slaagden voor het examen coupeuse de dames C. Mei. se te Meliskerke en A. Vonck te St.- Jansteen. Voor het examen costumière slaagde mevrouw E. Eversdijk-Geelhoed te Kapelle-Biezelinge en mejuffrouw L Klaasse te Arncmuiden. Wijkzuster M. P. Maas uit Scherpenisst slaagde te Utrecht voor het diploma lesgeven bejaardengymnastiek. De heer P. van Dijke uit Scherpenisse slaagde voor het havo-diploma aan de Driestar in Gouda. De heer J. van Doorn uit Scherpenisse slaagde aan de th in Delft voor 't kan didaatsexamen werktuigkundig inge- Onredelijk Het gaat hier eigenlijk om net zo'n onredelijke situatie ais bij de parle vinkers in Wemeldinge, die niet on der de Deltawet vallen maar nu ook brodeloos komen. Zoals de oliemaat schappijen nu worden gecompenseerd Slot van pagina 1 .Slot Ostende' togen de grond en wordt er begonnen met het heiwerk voor de Amro-bank, die er in twee lagen een kantoor neerzet. Over anderhalf jaar staat tegenover de Goese Grote kerk een zeer moderne .door- kijkbank*. De schoonheidscommissie van de voormalige gemeente Goes heeft zich vorig jaar zonder vele aarzeling ak koord verklaard me de plannen om naast de uit het begin van de vijf tiende eeuw daterende grote kerk een eigentijds .glazen huis' te zetten. Amro-bank directeur II. G. Jung: .Wat er nu staat is lelijk en modern kan heel goed bij oud.' Het nieuwe bankgebouw zal geen dominerende plaats innemen op het Kerkplein. Het gebouw wordt vrij laag gehouden 7.80 meter en ook de breedte is gering. Het Am sterdamse architectenbureau Posthu mus en Meyjes en Narold heeft er rekening mee gehouden, dat de gro te kerk het gezicht van ds omgeving kwetsbaar maakt en men heeft de tekeningen zo gemaakt, dat het nieu we object niet zal overheersen. De Amro-bank geeft de voorkeur aan nieuwbouw, ornaat men sinds de fu sie van de Amsterdamse en de Rot terdamse bank zes jaar geleden met de gebouwen :n de Lange Kerkstraat en aan de Grote Kade zat. In beide banken was teveel kluis ruimte om er een op te heffen, zodat men in twee gebouwen werkt, terwijl het admini stratief om een geheel gaat. De bank, die tegenover de grote kerk wordt neergezet krijgt een voorgevel met een breedte van 18 meter, vrij wel geheel uit staal en glas be staand. Het pand krijgt een diepte van 31 meter. Een revolutionair as- peet van de bouw is de plaatsing van de kluis op de eerste verdieping inplaats van onder de grond of op de begane grond. Van buitenaf zal de kluis goed zichtbaar zijn. Het ont werp voor de bank toont een zowel van buiten als van binnen zeer open gebouw. Beneden komt een gedeelte lijk open en J~ f'--v"' en boven is geprojecteerd, De Ostendestraat zal door de bouw van de nieuwe bank een meter bre der worden. Het restaurant Slot Os tende komt vrijer aan het Kerkplein te liggen. Achter de bank komt een eigen parkeerterrein. Met de bouw ie een bedrag van 1,3 miljoen gul den gemoeid. Midden-Zeeland heeft er twee routes voor het doorgaande verkeer bij. Sinds vorige week woensdag ligt er tussen de' Sloedam en Biezelinge over één baan 19 kilometer rijklare rijks weg en ligt de provinciale Sloeweg tussen Vlissingen en 's-Heer-Arends- kerke. Mét de ,oude rijksweg' 58 zijn dat drie mogelijkheden voor de auto mobilisten om met name van Vlis singen uit .verderop' te komen en van de andere kant uit: drie mogelijkhe den om via Zuid-Beveland Walcheren binnen te rijden. poiuutu lntu| stand tussen Vlissingen-Keersluis en aan- sluitpunt op oude rijksweg bij Biezelinge 3) kilometer. Tijd 28 minuten minus 4 minuten wachten, 24 minuten. Vlissingen (Keersluis) - Biezelinge, via Nieuwland, parallelweg Sloedam, Lewe- dorp, Goes: er is vlot te rijden tussen Vlissingen en Sloedam en Sloedam en Le. wedorp; op dit laatste gedeelte (tot woens dag dé rijksweg) niet meer dan vier tege moetkomende auto's. Veel drukker verkeer tussen 's Heer Arendskerke en Goes en verderop tot Vierwegen. Bij Goes een ki lometer achter een landbouwtrekker rij den, verkeerslichten op traverse op groen, stoppen voor lichten bij Kloetinge. Af stand 33 kilometer. Tijd: 40 minuten. Vltesingen.Biezelinge, via provinciale Sloe, weg tot afslag naar oude rijksweg, en via Goes: op Sloeweg rustig verkeersbeeld, ver keersaanbod. dat passeren juist niet mo gelijk maakt, tot afslag naar Hoechst en B.lliton achter vrachtauto rijden. Vrij druk verkeer tussen "s Heer Arendskerke, Goes en Vierwegen. Stoppen voor verkeerslich ten bij Goes, Kloetingese lichten op groen- \f,stand 30 kilometer. Tijd 30 minuten. Het iB duidelijk dat het nieuwe stuk rijks weg tussen de Sloedam en Biezelinge voor de automobilist een aanzienlijke tijdsbe sparing kan opleveren in vergelijking met dc oude route via Lewedorp en Goes. Via de nieuwe route vergde de rit 24 minu ten, de tot voor kort gebruikelijke route kwam op 40 minuten een verschil van ruim een kwartier. Dat wordt vooral ver oorzaakt door vertragingen, die men kan opdoen op de oude rijksweg tussen 's Heer Arendskerke en Goes, die nog moet wor den benut door het lokale verkeer in de richting Goes en door het verkeer, dat bijvoorbeeld de route naar Rotterdam via de Zeelandbrug wil volgen. Een .vergelijkende-rit' tussen Goes en Vlis singen via de Sloeweg (oude rijksweg vol gen en bij 's.Heer Arendskerke de Sloe weg oprijden) en via de nieuwe rijksweg (oude rijksweg volgen en bij 's H. Arends kerke via stukje Sloeweg afslaan naar nieuwe rijksweg) leverde geen winnaar op. Tot de Vllssing&e Keersluis is de afstand via Sloeweg 24 kilometer en via de rijks weg 25 kilometer. In beide gevallen was de rijtijd 20 minuten Welke route is voor de automobilist de snelste? Naar de indruk van provinciale waterstaat hebben de afgelopen dagen ver schillende automobilisten de nieuwe weg. gedeelten eens beproefd onder meer om dat aan de weet te komen. Hier het re sultaat van vergelijkende ritten tussen Vlissingen.Arendskerke.Goes en Biezelinge, die één onzer verslaggevers maakte en waarbij waar mogelijk een snelheid van tachtig kilometer werd aangehouden. VLssingen (Keersluis) - Biezelinge. via 't nieuwe gedeelte rijksweg: vrij veel ver keer. rustig beid. Aan het e:nd van de Sloedam vier minuten wachten op een grijperkraan, die (nog) met gTond mani puleert. Vlak na het bord, da.t de afsplit sing naar Goes en Rotterdam aangeeft, krachtig remmen voor een Belg, die kennelijk heeft vergeten om af te slaan en even resoluut als achteloos keert. Af- wtn» MIOVIMCIACC «MtffHSTAAT ZKtLANO Na negen maanden duister nis zag ik het licht op 6 ju li 1970. Dit tot blijdschap van mijn vader, moeder en zusje Syl via. RINALDO AERTSSEN. Vlissingen, Constantijn Huygenslaan 1. AXDRIES THEODOOR (An dries) zoon van A. T. A. Stommen P. Stommen-de Lange broertje van Mirjam Met grote blijdschap en dankbaarheid aan God ge- wij kennis van de ge boorte van onze dochter en zusje ELISABETH MARIANNE We noemen haar Elsje. L. Verhage S. Verhage-Peereboom Peter Jan Heden is geheel on verwachts van ons heengegaan, onze lie ve, zorgzame man en vader KRIJN BALJÉ in de ouderdom van 87 jaar. D. Baljé-Back M. L. Bal jé Vlissingen. 6 juli 1970 Kasteelstraat 42 De overledene is op gebaard in de rouw kamer van het Sint- Josephziekenhuis. Be zoektijden van 10.30- 11.30 uur en van 16.00 -17.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 9 juli 1970. Vertrek Kasteelstraat 42 om 14.00 uur. Getrouwd: VESA VAHATALO en ELLEN HOOGENDIJK te Suomusjarvi (Finland) Helsinki-Goes, 4 juli 1970. Adres: 2055 Wohltorf, Am Brink 7, W est-Duitsland. Heden werd plotseling uit ons midden weg gerukt, onze huis vriend JOS DE NOOD op de leeftijd van 29 jaar. Luc. 1128. ds A. de Ridder E. de Ridder- Wouterse en kinderen Heinkenszand, 4 juli 1970 Meekrapstraat 8. Heden nam God tot Zich uit de strijdende Kerk in de Triomferende, onze zeer geliefde zoon, kleinzoon, broeder en neef JOHANNIS SIMON CORNELIS DE NOOD op de leeftijd van 29 jaar. Zijn genade is ons genoeg! Yerseke: Jac. de Nood Cor en Anneke Zaamslag: Fam. J. de Nood-Dekker Axel: Fam. A. de Nood-van Vuuren Zaamslag: Fam. S. de Nood-de Bruijne Yerseke: Fam. C. Hirdes De begrafenis zal plaatshebben DV woensdag 8 juli op de algemene begraafplaats te Tholen, om 2 uur, vanuit het verenigingsgebouw. Gelegenheid tot condoleren aldaar te 1 uur. Met grote verslagenheid vernamen wij het be richt dat, door een noodlottig ongeval, te Tho len is overleden, onze medewerker J. C. S. DE NOOD We verliezen in hem een trouwe en toegewijde kracht die vanaf 1961 in ons bedrijf is werk zaam geweest. Directie drukkerij en uitgeverij Oosterbaan Le Cointre NV, Goes Goes, 6 juli 1970. Met diepe verslagenheid vernamen wij het be richt, dat door een noodlottig ongeval is over leden, onze collega en medepersoneelslid JOS DE NOOD Zijn vriendschap en collegiale omgang zullen in onze gedachtenis blijven voortleven. Personeel drukkerij en uitgeverij Oosterbaan Le Cointre NV, Goes Goes, 6 juli 1970. Heden overleed plotseling, onze geliefde i en vader, broer, zwager en oom MICHEL M. PARREN op de leeftijd van 53 jaar. Oneonta, USA: A. Parren-Murdock L. Parren Oudenbosch: J. Parren Vlissingen: A. G. Berdik-Parren .7. Berdik en kinderen Zoutelande: A. F. A. Parren N. J. Parren-Gabriëlse Barendrecht: M. J. de Rijk-Parren J. G. de Rijk Zoutelande. 5 juli Bosweg 35. en kinderen 1970, Heden is van ons heengegaan, nog onver wachts in het pensiontehuis Noord-Beveland', onze lieve vader en opa HENDRIK JOHANNES VOGELAAR weduwnaar van Adrlana Markusse, in de ouderdom van bijna 83 jaar. Emmeloord: J. A. Vogelaar F. D. P. Vogelaar-van Sliedregt Wissenkerke: L. H. van der Maas-Vogelaar A. van der Maas En kleinkinderen Condoleantieadressen Emmeloord, Onderduikersweg 13, Wissenkerke, Dorpsdijk 98. De begrafenis is bepaald op woensdag 8 juli 1970 om 1.00 uur n.m. op de algemene be graafplaats te Emmeloord. Nog onverwachts nam God tot Zich, onze ge liefde en zorgzame man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PIETER JAKOBUS DE KAM op de leeftijd van 75 jaar. Ps. 89 29 (onberijmd). Middelburg: N. de Kam - Knuijt Terneuzen: A. Meyler - de Kam P. A. Meyler Middelburg: W. de Kam Terneuzen: L. J. Westerterp - de Kam U. T. Westerterp London (Canada)J. L. van Kampen - de Kam A. van Kampen Middelburg: P. N. den Hamer - de Kam B. den Hamer Ridderkerk: A. J. Latupeirissa - de Kam C. Latupeirissa Klein- en achterklein kinderen Middelburg, 6 juli 1970 Jodengang 13 De overledene ligt opgebaard in de rouwka mer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoek uren zijn dagelijks van 10.00 -11.00 uur en van 18.00-19.00 uur. De teraardebestelling vindt plaats DV donder dag 9 juli 1970 om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Vooraf vindt een rouwdienst plaats in een der zalen van de Getuigeniskerk aan de Adr. Lauwereyszstraat, voor familie en belangstel lenden, die aanvangt om 13.00 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds M. V. J. de Craene. Heden is geheel onverwachts van ons heenge gaan, onze lieve, zorgzame man, vader, groot- en overgrootvader MEINDERT ZEIJLEMAKER echtgenoot van Leentje Zeylemaker, in de ouderdom van 83 jaar. L. Zeijlemaker-Zeijlemaker M. Zeijlemaker S. M. Zeljlemaker-Geex-vliet Klein- en achterkleinkinderen Vlissingen, 6 juli 1970, Van de Spiegelstraat 3. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Sint-Josephziekenhuis. Bezoektijden van 10.30-11.30 uur en van 16.00-17.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben op don derdag 9 juli 1970. Vertrek Van de Spiegel straat 3 om 12,00 uur. Geen bloemen Liever geen bezoek. In volle vrede is van ons heengegaan, onze lieve zuster, behuwd zuster en tante in de ouderdom van 83 jaar. Vlissingen Nieuwstraat 125 R. Romer-Meerman Krabbendijke .Huize Nieulande': L. Meerman 's-Gravenpolder Kerkhoekstraat 19b: L. Pot-Meerman P. J. Pot Goes, 5 juli 1970 Huize Randwflck' De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 9 juli 1970 om 2 uur op de algemene begraafplaats te Goes. Liever geen bloemen Voor de bljjken van belang stelling en de bewijzen van medeleven, ons betoond na het overlijden van onze in nig geliefde moeder, be huwd-, groot- en overgroot moeder Uit aller naam, S. Schunselaar-Lejjnse Middelburg, juli 1970 Heden overleed, zacht en kalm, onze gelief de moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder MAATJE SCHKOKVEKS weduwe van Robbert de Noojjer, in de ouderdom van 81 jaar. Araemuiden: wed. M. de Ridder de Nooijer J. de Nooijer- de Nooijer B. de Nooijer J. de Nooijer J. de Nooijer- Meulmeester Klein- en achter kleinkinderen Arnemuiden, 6 juli 1970 Burgemeester Langebeekestraat 20a De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 9 juli 1970, om 12 uur, vanaf het verenigingsgebouw van de Ned. hervorm de kerk. I. L. M. Muris zenuwarts, woensdag 8 juli GEEN SPREEKUUR. Wegens de slechte weers omstandigheden komt er een INSTUIF IN KLUBHUIS ,DE SLOEP' Minister Lelystraat (achter Johanneskerk) van woensdag 8 juli tm vrijdag 10 juli en van maan dag 13 juli tm vrijdag 17 juli. 9.30 u-11.30 u: jongens en meisjes van 4-7 jaar, 14.00 u-16.00 u: jongens en meis-. jes van 8-12 jaar. Kosten: 0,25 per ochtend of middag. ledereen is welkom. Je hoeft niet perse lid te zijn van een van de klub- huLzen. Kop-staartbotsing bij Kruiningen Bij de verkeerslichten te Krumingen heeft zich zondagmiddag een kop-staart, botsing voorgedaan tussen twee auto's. De bestuurder vam de achterop rijdende auto kon door een defect aam de rem. men zijn voertuig niet tijdig tot stil stand brengen en botste met kracht op een voor do verkeerslichten gestop te wagen. De wagens hepen aanzien lijke schade op. Een van de wagens werd wegens de slechte toestand in be slag genomen. Koopavond voor invaliden in Goes GOES Op 11 september zal tussen 7 en 9 uur in Goes een koopavond voor invaliden worden gehouden. De Middenstand Centrale verleent daarmee medewerking aan een initiatief van de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening in Goes met medewer king van het Rode Kruis, de GMVO en de vier Goese serviceclubs. Het GMC bestuur heeft zijn leden verzocht op 11 september mee te dom en de win. kels open te houden. Nutsspaarbank in juni MIDDELBURG --In de maand juni hebben de spaarders bij de Zeeuws Nutsspaarbank ingelegd 13.428 193,W (vorig jaar ƒ9.805.108.19) cn opgeno men ƒ12.454.905.34 (v. j. ƒ.3.645.276.68). waardoor een spaaroverschot ontsta» van ƒ973.287.74 v. j. 1.159.831,81); Voor overig cijfermateriaal mogen «5 u verwijzen naar bijgaand maandover zicht. Het tegoed van de inleggers bedroe? per eind juli ƒ127.691.473,46 tegen 114.895.824,55 op eind juni 1969. Het aantal rekeninghouders steeg van eind juni 1969 tot eind juni 1970 van 64.145 tot 71.006.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4