Luchtlijn via Zeeland naar Frankrijk-Rijssel nu officieel geopend Delftenaren te gast bij de vliegclub Midden -Zeeland' BILT B en w Goes: 6 ton voor reconstructie van Westerstraat Jongetje gedood bij ongeval te Hulst Goes wil droog' industrieterrein met 27 ha vergroten Agrarische dagen kampioenschappen Walcheren' dit jaar met de van landelijke rijverenigingen 2 PLANNEN VOOR UITBREIDING OP DUITSLAND Scbr<7$te VERBINDING MET ,GOESE POLDER' TOUWTREKKEN OM BERGING BINNENSCHIP Verkeersactie voor touristen in Zeeland Ontploffing legt afdeling NSM 2 weken stil leeuwse ALMANAK VRIJDAG EN ZATERDAG TE OOSTKAPELLE verwacht: PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 7 JULI 1970 MIST SPEELDE FEESTVLUCHT EERST PARTEN AKNEMUIDEN-ROTTERDAM -SCHIPHOL De nieuwe luchtlijn van de NV Nationaal Vliegbeheer (van Amsterdam naar Rijssel in Noord-Frankrijk via het Rotterdamse vliegveld Zestienhoven en het vliegveld Midden-Zeeland bij Arnemui- den) is maandag geopend. De verwachtingen zijn hoog, en men denkt nu reeds aan een verbinding met West-Duits- land, al zijn de plannen daar voor nog niet in een concreet stadium. Dat werd meegedeeld tijdens de persconferentie, die de directie van de NV Nationaal Vliegbe heer maandagmorgen op Schip hol gaf. Mede van de zijde van Hoechst- Nederland in Vlissingen-Oost wordt op de verbinding met Düsseldorf aangedrongen. Van uit Düsseldorf heeft men goede verbindingen met Frankfurt am Main. ,Het zal echter nog wel een jaar duren, eer het zo ver is', vertelde ons de heer K. A. La Bree, directeur van Natio naal Vliegbeheer. ,Het is niet onmogelijk, dat deze lijn naar Duitsland dan via Rotterdam en Eindhoven zal lopen', voegde hij er aan toe. Een directe verbinding door Nationaal Vliegbeheer van het vliegveld in het Noord-Sloe met En- van Zestienhoven zijn er al verschil lende verbindingen met Engeland. Wel zullen wij Trachten in de toe komst ons tijdschema zo aan te pas sen, dat het vroege vliegtuig vanuit Rotterdam naar Londen vanuit Zee land haalbaar wordt', deelde de dl- reoteur mee. Ook denkt de directie van Na tionaal Vliegbeheer aan doortrek ken van de nieuwe lijn naar Leeuwarden. Er is gebleken, dat 3500 Friezen per jaar via het vliegveld Eelde per KLM naar Schiphol vliegen. ,De helft van dat aantal zou voor ons wellicht al interessant zijn', aldus de heer La Bree. De dagelijkse diensten Amsterdam. Rotterdam-Midden-Zeeland-Rijssel en terug worden gevlogen met de twee- motorige Brittain Norman Islander .Seaport Comuter'. Voor rondvluch ten en als reservetoestel voor de lijn dienst wordt de Dornier ,Sky Ser vant' .achter de hand' gehouden, ter wijl (m Rotterdam) een Cessna en nog een Beagle Pup voor rondvluch ten dienst doen. Tijdens het week einde wordt .Seaport Comuter' voor rondvluchtjes boven Zeeland ge bruikt. vliegveld in lengterichting te bete kenen. De aanloop van het moderne kleinere passagiersvliegtuig is zo kort, dat met de nu 850 m lange startbaan kan worden volstaan. Wèl zal straks verharding van die start baan nodig zijn, als op het gebruik van zwaardere typen vliegtuigen zou worden overgegaan. Het veld Is thans goedgekeurd voor vliegtuigen van 4000 kg. Mist Het leek er een poosje op. alsof het gezelschap, dat vanmorgen uit Zee- SCHIPHOL-OOST BLIJFT VOOR DE KLEINTJES SCHIPHOL (ANP) In over eenstemming met de recente uitlatingen van directeur Van Stapele van Schiphol over het tot ontwikkeling brengen van kleine regionale luchthavens van ons land. heeft de Schiphol- dlrectie naar maandagoch tend werd bevestigd met op zet kortlopende contracten af gesloten niet de huurders van het oude Schiphol, dat thans Schiphol-Oost wordt genoemd. Op een persconferentie ter ge legenheid van de nieuwe lijn dienst van Schiphol naar Rijs sel in Frankrijk, verklaarde di recteur V. B. Feteris van Na tionaal vliegtuigbeheer NV, die de nieuwe dienst uitvoert, dat het snelle forenzenverkeer ten zeerste gebaat is met een snel le afhandeling. Hij was bang, dat daaraan op Schiphol mét zijn grote afstanden wel iets zóu gaan mankeren. Onderdirecteur dr D. Riemens van Schiphol deelde naar aan leiding daarvan mee. dat Schip hol-Oost achter de hand wordt gehouden voor het zogenaamde STOL-verkeer (Short Take of a Landing), dus voor de klei nere vliegtuigen op de korte afstanden, die geen lange lan dings- en startbanen nodig heb ben. Hij verwachtte dat dit STOL-verkeer in de komende vijf tot tien jaar sterk zal toe nemen. Uiteraard za! tegen die tijd voor een snelle busverbin ding van Schiphol-Oost naar Amsterdam, maar vooral ook naar Schiphol-centrum, worden gezorgd. land naar Amsterdam zou vertrek-! ken om daar de persconferentie bij te wonen, en daarna in Rotterdam een receptie mee te maken, aan de grond zou moeten blijven. Tegen half tien hoorde men de twee motoren van de Norman Islander brommen, maar station-manager A. Bogert van vliegveld Midden-Zeeland, achtte het, gezien het weer, niet ver antwoord piloot F. Stevens toestem ming te geven .de kist' in het Noord- Sloe aan de grond te zetten. Er is daar nog geen radar en andere elek tronische landingsapparatuur. Van wege de mist moest hij doorvliegen naar Rotterdam, en vandaar naar' Amsterdam, om daar de enige Fran se passagier af te leveren, die op el deze eerste dag meegekomen was voor een .dagje Amsterdam'. Later trok de mist op en kwam pi loot Stevens het bestuur van de Stichting Vliegveld Midden-Zeeland en de commissarissen van Nationaal Vliegbeheer. de heren D. F. P. Hoe- een. mr W. M. Otten, B. Idema en P. A. van de Velde afhalen, om hen in één ruk naar Schiphol te brengen. Rustig Op 700 meter hoogte en met rustig vaartje van 240 km per was het in de comfortabel zittende .Seaport Comuter' een .kalm ritje' van een dik half uur, waarbjj de twee elk 260 pk ontwikkelende mo toren de conversatie aan boord aller minst hinderden. werd naar Zestienhoven dam gevlogen. Daar werd geluncht. Even vier uur was er een receptie in het luchthavenrestaurant, waar de directie van Nationaal Vliegbeheer wethouder Polak van Rotterdam en tal van relaties ontving. De wethouder overhandigde directeur La Bree een boekwerk en een brief van Rotterdam's burgemeester, W. Thomassen, voor ziin collega van Rijssel. zoals het Noordfranse Lille in het Nederlands heet). Na een korte rondvlucht met be langstellenden vertrok de .Seaport Comuter' tegen zes uur weer naar Zeeland. Piloot Stevens moest daar na weer naar Amsterdam om zijn Fransman voor Rijssel af te halen. Vandaag begint het passagiers vliegen via het Sloe pas echt. Gisteren was het nog .spelevaren' met genodigden. Gistermorgen vroeg warén daar al zeven boekingen voor vandaag be kend. Groter Als er muziek in de nieuwe luchtlijn blijkt te zitten, denkt de directie ook aan grotere toestellen, dan de 10- persoons Normaal Islander, die naast de twee piloten acht passagiers en bagage kan vervoeren. De Twin- Otter is voor vervoer van 20 passa giers al een succes gebleken, en in Tsjecho-Slowakije wacht de Turbo- let op zijn vlïegpapieren. Het gebruik van grotere vliegtuigen behoeft nog lang geen uitbreiding van het Sloe- ADVERTENTIE KIJKPROBLEMEN worden opgelost door een MODERNE BRIL NIEUWE COLLECTIE BIJ OPTICIEN een naam in brillen VERKEERSLICHTEN OP RINGBAAN GOES B en w van Goes hebben nu een afgerond plan voor de reconstructie van de Westerstraat. Het college vraagt de raad in de jull.vergadering een kre diet van 603 000,- te verstrekken om dat plan uit te voeren. Het gaat om een gewijzigd voorstel. In oktober van het vorig jaar vroeg de raad van de voor. malige gemeente Goes het college een voorstel tot reconstructie van de Wes terstraat terug te nemen om nader stu die te maken van de verkeerstechnische problemen. In het voorstel, dat nu ter tafel komt is een verkeersliohtinstal]atie opgenomen, die op de kruising Ring. baan-west.Westerstraat.Troelstralaan moet komen. Daardoor zal de Westerstraat beter functioneren als verbinding tussen de woonwijk Goese Polder en het stads centrum. Het gereconstrueerde deel van de Westerstraat zal in de toekomst ook deel uitmaken van de in het rapport .Wegenstructuur Goes' genoemde stads. rondweg. B en w maken in een toelichting bij het voorstel melding van een rapport, dat is uitgebracht door het ingenieursbureau voor Verkeerskunde Den Haag.Zürich. Het bureau stelt daarin dat bij uitvoe. ring van een gelijkvloerse kruising een voorrangsregeling nodig zal zijn, wat tot consequentie zal nebben, dat de capaci teit van de Westerstraat en de Troel, stralaan wordt beperkt, terwijl de hoofd stroom over de Ringbaan.west ongehin derd doorgaat. ,Dit maakt de situatie met name voor het langzame verkeer van en naar de Goese polder bijzonder onveilig'. ,Om hierin verbetering te bren gen kan een rijbaanverdubbelmg in de ringbaan-west worden aangebracht. De plaatselijke rijbaanverdubbeling kan, vooruitlopend op de totale rijbaanver. dubbeling van de ringbaan-west als onderdeel hiervan worden gemaakt- In een later stadium kunnen verkeers lichten worden geplaatst, waardoor vermogensvergroting wordt verkregen tot een capaciteit, nauwelijks minder dan die van de aansluitende wegen', aldus de samenstellers van het rapport. en w merken daarbij op, dat plaat, selijke rijbaanverdubbeling van de ring. baan op korte termijn met te verwe zenlijken is, omdat daarvoor huizen zou den moeten worden gesloopt, die nog gekocht zouden moeten worden. Boven dien heeft men niet voldoende breed te om een zo grote tussenberm te ma. ken, dat er geen verkeerslichten hoeven te worden geplaatst. Het college wil daarom nu gaan werken met verkeers lichten en intussen een rijbaanverdub, beling uitstellen, totdat dat voor de he le ringbaan kan. ARNEMUIDEN De vlieg club .Midden-Zeeland' heeft deze week haar eerste gasten. Onder leiding van de instruc teurs T. Salverda en L. A. de Jager houden 20 leden van de Delftse Studenten Aeroclub op het vliegveld Midden-Zeeland een zweefvliegkamp van een week. Het is in zweefvliegkringen gebrui kelijk dat de ene club kampen gaat houden op het veld van een andere club. .Anders raak je zo uitgekeken op je omgeving. AJtijd maar hetzelf de veld wordt ook vervelend',ver telde een van de deelnemers. Zon dagavond gaat de Delftse club naar Woensdrecht waar een zweefvlieg kamp van twee weken wordt gehou den. Het is de bedoeling dat de vijf tien leerlingzweefvliegers dan hun zweefvliegbrevet hebben. De Delftse Studenten Aeroclub heeft haar eigen materieel meegenomen. Met een auto werden een .Rhonler- che' en een ,K7' aangevoerd. Ook heeft men een eigen her meegeno men. De toestellen worden onderge bracht in de landbouwschuur van de heer Winters, die sindB kort lid i» van de vliegclub Midden-Zeeland. Da zweef vliegers zelf zijn onder dak ge bracht in het Zilveren Schor. .Het is wel een beetje var, maar het is er erg goed', vertelde instructeur De Jager. Het vliegveld zelf valt bij de Delfte naren erg in de smaak. .Het is een fijn veld en de medwerking. die we krijgen van de vliegclub Midden-Zee land is geweldig', aldus de heer De Jag.er. (Foto PZC). VLISSINGEN Het ging er maandag heet aan toe tussen de bergingsbedrijven Polderman uit Hansweert en Muller uit Ternue- zen om machtiging te krijgen het vastgelopen Nederlandse bin nenvaartschip .Varauna' op de Westerschelde sleephulp te mogen aanbieden. Nadat de Polderman de hulp van de rijkspolitie te water had ingeroepen (de RP 10 hield gedurende de berging een oogje in het zeil), kon het zijn opdracht uitvoeren. Als eerste was Polderman bij hei S69 ton metende binnenschip, dat 's mor- gelopen. Het gelukte Polderman een ber- gingscontractje van schipper De feeïr los te krijgen, zodat de ber. ging kon beginnen. Muller, die ails tweede met zijn bergingsvaar tuig ten tonele was verschenen, was het niet met deze regeling eens. omdat het via de verzeke ringsmaatschappij van de reder permissie had gekregen de .Va rauna' te bergen. Omstreeks vijf uur 's middags gelukte het Polderman het met 260 ton draadstaai geladen schip in vrij water te trekken. Het vlottrekken was het werk van de .Inktvis' en .Haai'. Bij onderzoek bleek dat het binnenschip op vier plaatsen geplooid was. Toch kon de .Varauna' haar reis van Duis burg naar België vervolgen. GOES De toeristen die dit zomer, seizoen de Zeeuwse campings bevolken, zullen kennismaken met een extra ver- keers-actie van het district Zeeland van het Verbond voor Veilig Verkeer. Er zijn zo'n 25.000 folders gedrukt, waarin op geestige wijze wordt geatten deerd op ae verschillende verkeersge- j varen waaraan de toeristische verkeers deelnemer speciale aandacht dient te besteden. '12 adviezen voor een pretti-1 Se en toch veilige vakantie in Zeeland": het motto van de actie, die aansluit; op de landelijke verkeersactie met als j kernthema .reactie en verkeer.' De Ter- neuzense brigadier van gemeentepolitie, J. Smit. zorgde voor de tekeningen en de heer H. Ulrich uit Middelburg maak te de korte en puntige teksten. Er is vooral aandacht besteed aan ver. keersmoeilijkheden die op de Zeeuwse situaties van toepassing kunnen zijn, zoals ,Lr bent nooit alleen op de wereld, zelfs niet op een stille landweg' en .zelfs de langzaamste tractor wil wel wijken, gun hem daarvoor de tijd.' De folders worden door bemiddeling van de pro vinciale VW bij de campingeigenaren verspreid. Het is de bedoeling dat ook volgend jaar deze actie gevoerd worden. SLUISKIL De afdeling .Reforming' van de Nederlandse Stikstofmij in Sluiskil, waar waterstof wordt vervaar digd voor de ammoniakproduktie, is ze ker 2 weken buiten bedrijf door de ont ploffing die zich er vrijdag zoals gemeld voordeed. Door nog onbeken. le oorzaak explodeerde toen op een as een buis van 6 m doorsnede. NSM-directeur ir v. Gena vertelde maandag, nog steeds geen inzicht te hebben ;n de omvang van de schade. Het onderzoek naar de gang van zaken is in volle gamg. Het stilleggen van de afdeling .Reforming' heeft geen gevol gen voor de werknemers. Zij zullen zo veel mogelijk elders op het bedrijf wor. den ingezet. HULST Bij een verkeersongeval op de kruising van rijksweg 60 e»i de Absdaalseweg nabij Hulst is maan dagochtend een twee jarig jongetje uit het Belgische Waasmunster om liet. le ven gekomen. I)e moeder van het slacht, offer, de 26-jarige mevrouw C., moest met een shock en een lichte hersen schudding opgenomen worden in het ziekenhuis te Hulst. Het ongeval ontstond toen de auto be stuurd door de heer E. C.. op de krui-, sing rijksweg 60-Absdaalse weg wél voorrang verleende aan een auto ko mende uit de richting Perkpolder. maar geen voorrang verleende aan een vol gende auto, komende uit dezelfde rich, ting en bestuurd door J. J. de B. uiit Terneuzen. Er volgde een botsing, waar bij de Belgische auto over de kop sloeg. Hierbij wérd het tweejarig zoontje van de heer C. uit de auto geslingerd. Het kind overleed ter plaatse. De bestuur der. zijn vader, moeder en 18-jarige broer kwamen met de schrik vrij. De echtgenote van de bestuurder moest echter op advies van dokter J. Caspane naar het ziekenhuis in Hulst worden overgebracht. De auto's werden zwaar j beschadigd. UITGIFTE PERCELEN VORDERT ZEER SNEL GOES Het college van b en w van de gemeente Goes vraagt de raad om op de raadsvergadering van 15 juli goedkeuring te verlenen aan het vast stellen van het bestemmingsplan ,de Poel, le gedeelte', dat voorziet in de uitbreiding van het huidige droge in dustrieterrein van de gemeente in wes telijke richting. Hot ooilege deelt de raad mee dat menteel op het bestaande droge indu. striietenrerin, getogen ten zuiden spoorlijn Goes - VilliBSimgen en t» ten van de Goese Ziridwijk, no^ enkele percelen grond voor uitgifte be- sohikbaiair zijn. Ook het bijna bouwrijp "amaiaflcte industriegebied tussen de wanenburgse watergang en de spoor dijk Goes - Hoedékenskerke. ter grootte van 50 640 m2, zal. zo verwachten b en w, spoedig geheel zijn uitgegeven. Gelet op de prognoses van het ËTI en op de voorraad bouwrijpe grond, vinden burgemeester en wethouders van Goes het noodzakelijk om reeds nu nieuwe plannen voor uitbreiding van het .droge' industrieterrein in westelijke ridhting te ontwikkelen. Het bestemmingsplan ,de Poel, le gedeelte' omvat eem opper vlakte van oiroa 34 hectare, waarvan 2 hectare bestemd is voor de hoofdont- slufömgsweg de Poel. Na het bouwrijp maken van het bestemmingsplan wordt verwacht dat 27.5 hectare nieuw indu strieterrein verkregen wordt. De ge. meente Goes is momenteel voor 30 pro cent eigenaar van de gronden binnen het plan. Het college van b en w stelt de raad voor om akkoord te gaan met de aan schaf van een bestelwagen voor de af deling onderhoud van de dienst gemeen tewerken, omdat de te onderhouden bouwen (131) door de herindeling aan zienlijk verspreid zijn komen t? liggen. Voor de afwerking van het kleedge bouw bij de tennisbanen vn het Wesselo- park te Kloetinge wordt aan de raad een aanvullend krediet gevraagd 3620. De bejawrdeasociëteiiten te Goes en Kloe- tinge hebben om kredieten van de ge. meente Goes verzocht voor verbouwing en inrichting van de lokaliteiten. B en w stellen de raad voor om die Goese be. jaarden soos een krediet van 5710 voor het uitbreiden van de rijwielstalling, plaatsmig van een buffet en verbetering van de verwarming in de barak en het hoofdgebouw te verlenen. De sociëteit de .Terp' rn Kloetinge zal wanneer de raad met het voorstel van b en w ak koord gaat, een krediet ontvangen van 675 onder meer voor mrndhting en ser viesgoed. Voor het verfraaien van de wegen en plantsoenen in de nieuwe woonwijk Goese polder* waagt het college kre dieten van ƒ17.225 en ƒ24.725. zodat in september een aanvang gemaakt kas worden met het aanleggen van groen, stroken en het planten van bomen langs de straten in dit. bestemmingsplan. Voor de civieltechnische afdeling van de dienst gemeentewerken achten b en w de aansdhaf van onder andere een diree. tüeflcaet, bestelauto en sleuventriller noodzakelijk. De kosten hiervan worden eraaumd op ƒ19.700. Voorts stelt het ooilege de raaid voor een bedrag van ƒ1325 te voteren voor h=e reviseren van het uurwerk van de to. ren te 's-Heer-Hendrtkskinderen. In h« nieuwe winkelcentrum ,de Bussel' a Goes. Zuid wordt voor de aanleg van verhardingen een krediet van 48.000 gevraagd. Op onderwijsgebied zullen in de naiads, vergadering onder meer voorstellen aan de orde komen over het verlenen van kredieten voor de aanschaf van meubi- lair en speel- en leermiddelen van <J» Koningin Julianaschool te Goes en het treffen van voorzieningen aan de ver- warming van het schoolgebouw aan d« A. Joaohimkade te Goes. Ook word voorgesteld een krediet van 45.500 be. schrikbaar te stellen voor verbouwingen I aan de openbare lagere school te Oud. I Sabbinge. HET WEER IN EUROPA Athene licht bewolkt. Barcelona onbewolkt, Belgrado motregen. Berllln licht bewolkt, Bordeaux half bewolkt, Brussel licht bewolkt. Geneve half bewolkt. Grenoble licht bewolkt, Innsbruck zwaar bewolkt, Lissabon onbewolkt. Locarno onbewolkt, Londen zwaar bewolkt. Luxemburg zwaar bewolkt, Madrid licht bewolkt. Malaga onbewolkt, Mallorca onbewolkt, Nice onbewolkt. Parijs onbewolkt. Rome onbewolkt. Zilrlch onbewolkt. 24 p 33 F 26 F 26 F 29 F 21 gr 28 F 21 F 24 F Pa Het moet op een zaterdagmorgen in Breskens zrjn gebeurd, dat een man in de prille ochtend, zo om streeks zes uur het echtelijk bed verliet zonder zijn wederhelft daarvan in kennis te steUlenHet vrouwelijk aandeel van het echt paar werd rond zeven uur wak. her, constateerde een gapen/Ie, leegte naast haar en piekerde zich vervolgens twee uur lang suf, waar manlief zou kunnen uithan gen. Ongerust geworden door de geruisloze aftocht van de heer aes huizes belde de vrouw tegen ne. gen uur het kantoor om te vra gen of meneer soms overwerkver. plichttngen had. Op het kantoor icdst men echter van niets. De on gerustheid van ■mevrouv: stond net op het punt om om, te, slaan in paniek, toen pa zich f.egen tien uur in de morgen aandiende via de keukendeur.'Hij had al die. tijd gewoon in de achtertuin gewerkt- MIDDELBURG Eind deze week, vrijdag 10 en zaterdag 11 juli, worden te Oostkapelle de Agrarische dagen Walcheren' gehouden, waaraan tevens de provinciale kampioenschappen van de landelijke ruiters zijn verbonden met individuele dres- suurproeven, dressuurproeven voor viertallen en achttallen, een jachtspringconcours en springconcoursen in verschil lende klassen. Naast de keurin gen van het beste rundvee van Walcheren nemen de paarden op deze agrarische dagen een grote plaats in, want behalve dat men de landelijke ruiters in velerlei klassen en nummers aan het werk kan zien, zijn er inzendingen te bewonderen van leden van de afdeling Zeeland van de koninklijke vereniging ,Het Nederlandsche Trekpaard' en van leden van de vereniging voor Walcherse paardenfokkers .Hippos'. Het programma, waarin het aandeel van paarden en rundvee met allerlei evenementen wordt afgewisseld, is ditmaal hijzonder gevarieerd. De agrarische dagen Walcheren die nu voor de achttiende maal worden ge houden, zijn de laatste Jaren uitge groeid tot een evenement, dat zich niet uitsluitend op de boerenstand richt. Integendeel, het is een ont. moeting stad-platteland geworden, die zich vooral in een grote belang- Behalve de keuringen van rundvee, trekpaarden en schapen wordt er dit jaar voor het eerst ook mest- vee gekeurd. Deze categorie is, in vergelijk met het voor de dagen in. geschreven rundvee 143 melk koeien, stieren, vaarzen en jongvee met twintig stuks nog betrek kelijk klein, maar de belangstelling voor dit type is groeiende, zodat het comité van voorbereiding dit maal ook lets van de vleesrassen wil laten zien. Dertig inschrijvingen zijn er bij de trekpaarden, dertig inzen dingen komen van de leden van het schapenstamboek. Een bescheiden in. zending, maar onder de fokkers is, zoals de voorzitter, de heer J.S. Vos in zijn inleidend woord schreef, een kern die wat kan laten zien. Za. terdag, als de landelijke rijvereni gingen elkaar de Zeeuwse titels be twisten, zullen er zo'n honderd tuig- paarden te bewonderen zijn. ramma Progi Vrijdagmorgen, als burgemeester F. G. Spreeiger op het terrein van de heer A. Maljaars aan de Duinweg te Oostkapelle de dagen heeft ge opend. beginnen de keuringen van het rundvee, de trekpaarden, de scha pen en het mestvee. Het middagprogramma begint vrij dag met een voor de kenners van rundvee interessant onderdeel, de keuring van afstammelingen van de stier Zonnestein 24. Dat is om één uur. Om kwart voor twee begint de kampioenskeuring van de trekpaar den van .Hippos', even na twee uur vindt de kampioenskeuring koeien plaats, direct gevolgd door de kam- pioenskeurlngen voor de algemene kampioen bij het rundvee met de monstratie van de oud.kampioenen en de koe met de mooiste uier. Hef middagprogramma vermeldt verder de kampioenskeuring bij de vaar zen. een demonstratie van de prijs winnende schapen, en demonstraties met fok groepen rundvee, demonstra ties prijswinnaars en fokgroep trek paarden en met Hippos, fokgroepen. tweespannen en vierspannen. Vrijdagavond organiseren de platte lands jon geren een ontspanningsavond in de consumptietent. Zaterdagmorgen begint reeds om 8 uur de voorkeuring voor het con cours van de landelijke ruiters. De ze gaat door tot half één, maar In. tussen worden andere programma punten afgewerkt, zoals wedstrijden voor landbouwjongeren in veebeoor deling, trekkerbehendigheid en ge- wichtschatten rundvee. Even na half twee beginnen zater dag de springconcoursen, die afge wisseld met een .Klavertje drie' tot drie uur voortgaan, in de jeugdklas, de klas I. en de klas M. Om drie uur begint een parade van de lan delijke ruiters, die wordt besloten met de prijsuitreiking. Daarna vol gen nog attractienummers, groeps- sprlngen en hei springconcours in de klus M. Het comité van voorbereiding voor deze agrarische dagen Walcheren, waarin de verschillende landbouw organisaties en fokvereniglngen zijn vertegenwoordigd, heeft voor dit jaarlijkse evenement weeer een aan trekkelijk programmaboekje laten verschijnen, waarin de verschillen de rubrieken rundvee, mestvee, paar den cn schapen overzichtelijk zijn gerangschikt. Medewerkers van de bedrijfsvoorlichtingsdi'enstcn gever hierin boven allerlei interessante uit eenzettingen, onder meer over het be grip .standaardkoe', het foktechnlsch beleid, stamboekaanduidingen en pre dikaten en het melkbaarheidsonder. zoek. STRANDWEERVERWACHTING Vandaag flinke opklaringen met aan voer van warme lucht. Tegen de avond i een wat grotere onweerkans. Tempera tuur 24 tot 26 graden, zeewater 18 gra- den. Vooruitzichten: wat onstabiel met een onweerkans maar ook flinke perioden van zomers strandweer. Warm met grote kans op onweer. Weersvooruitzichten in cijfers gemid-1 deld over Nederland: Voor woensdag: aantal uren zon: 2 tot 10; mm. temp.: 1 tot 6 graden boven normaal; max. temp.: 2 tot 10 graden boven normaal; kans op een droge pe- riode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel diroog etmaal: 40 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 3 tot 11; min. temp.: 1 tot 6 graden boven normaal: max. temp. :2 tot 10 graden boven normaal: kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 80 procent: kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Normalen voor 5.9 juli, re-speclievehjt min. temp. en max. temp.: Den Helder 14 1' Eelde 12 21 De Bilt li3 22 Wissungen 14 20 Zuid. Limburg 13 23 Gemiddeld over Nederland 18 21 WARMER Droog, warm en op de meeste plaat*?# zonnig weer met later op de ong een kans op plaatselijk onweer. Zwakke tot matige in hoofdzaak oostelijke wind. maar aan «1e kust in de middag wind van zee, gepaard gaande niet afkoeling' ZON EN MAAN 8 juli Zon op 04.30 o Maan op 09.31 o

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2