Ministers eens over Belgisch-N ederlands zeehavenoverleg BILT Rijssel verwacht veel van luchtlijn Regen verstoort vakantiepret aan Zeeuwse kust 2 Kwikstaart broedt in een kachel te Yerseke Binnenvaart op Walchers kanaal tijdelijk beperkt RAAD HULST EERSTE BOTSING OP NIEUWE SLOEWEG ALMANAK Organist Waasdorp geeft concert in kerk te Middelburg STRAF CONFORM TEGEN G0ESE BANKOVERVALLER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 4 JULI 1970 SCHEPEN DELWAIDE ,GEEN AUTEURSRECHT...' (Van onze correspondent) BRUSSEL (GPD) De Belgische minister De Saeger van openbare werken en zijn Nederlandse collega Bakker van verkeer en water staat hebben tijdens het periodieke overleg besloten dat zij zullen trachten te komen tot een geregeld bijeenkomen van hetgeen zij noem den: de havenbeheerders van de Belgische en Nederlandse zeehavens. Minister Bakker sprak van .institutionalisering' van het overleg, mi nister De Saeger heeft zich wat minder positief uitgelaten. Ook heb ben de bewindslieden afgesproken dat in het komende parlementaire jaar een verdragstekst inzake het afsnijden van de bocht van Bath aan beide parlementen zal worden voorgelegd en in september 1970 een rapport over de stand van zaken rond het Baalhoekkanaal. Belgische reacties op plannen die nog niet al te scherp omlijnd schijnen. Mi nister Bakker heeft ha het ministeri eel overleg van donderdag verklaard, dat de beide landen in de zogeheten .Gouden Delta', de keus hebben: of elkaar tot 't uiterste bestrijden of ongezonde con currentie vermijden en de gemeenschap- VERDRAGSTEKST OVER AFSNIJDEN BOCHT BIJ BATH tussen Antwerpen en Rotterdam, maar onze zegslieden schenen minder te voe len voor een overkoepelend orgaan zo als dat de beide ministers voor ogen staat. Daarentegen verzet zich nu eenmaal het ingeboren liberalisme van de Antwerp se scheepvaartmensen. .Tenzij wij', zo als één van hen zei .er aanzienlijk be ter van kunnen worden', maar dat zag hij neg niet zo direct. Van Belgische zijde heeft men er ove rigens oók nog op gewezen dat minis ter Bakker zeer duidelijk heeft gezegd dat Nederland zijn nationale zeenaven, beleid, zodra dat er is' moet trachten uit te bouwen in een Belgisch-Neder lands verband. Wij hebben de indruk dat men in Bel gië wat voorzichtiger staat tegen het te verwachten succes van het coördineren van de beide nationale zeehavenbeleiden. Men ziet er zeker het nut van in. maar voorziet vele praktische moeilijkheden. Hetgeen voor de Belgen overigens ze ker geen rede zal zijn niet loyaal hun deel te leveren wanneer men eenmaal zover zal zijn. Maar wanneer dat Vader van het overlegidee is de sche- pelijke mogelijkheden optimaal te benut- Raalhn^k pen oftewel wethouder voor de haven ten* UaulllUCIV van de stad Antwerpen.grand old man'jn scheepvaartkringen te Antwerpen Goed te spreken was wethouder Delwai- J.eo Delwaide (geboren in I89i), ene Mas reactie eerder aan de voorzioh- de over het plan eind september 1970 voor de aanstaande gemeenteraadsver- tïge kant. Men erkent daar dat er een rapport voor te leggen over de fftand kiezingen door zijn partij, de C\P, we. rewjs vee| samenwerking is met name van de onderhandelingen over het Baal. derom als lijsttrekker is aangewezen. Hij heeft ons gisteren bevastigd dat hij al jaren met het idee van zulk zeehaven- tverleg rond loopt en er propaganda voor heeft gemaakt: .Wanneer het komt' zei hij, ,ben ik daar bUj om i ik zal geen auteursrechten vragen'. Waarom de weerklank die zijn idee- en opriepen vro weest? De heer BREDANAARS TIJDENS DIEFSTAE SCHELDEPOORT OP HETERDAAD BETRAPT ;er zo gering is Jelwaide meende men toen vooral bezorgd was te hard VLISSENGEN van stapel te lopen. .Men zei altijd: van Vlissingen heeft in de nacht vanDaarbij is aan Belgische zijde nog ver. eerst moeten de havens van België hetdonderdag op vrijdag in samenwerking kiagrd dat .de toekomstige bestemming - - •<- wv van het land van Saeftinge zoveel mo- hoekkanaal. .Wanneer men vooral eens duidelijk uiteen zet wat er nog moet worden gedaan en dan probeert het daarover snel eens te worden' was zijn commentaar. Dat in het komende parlementaire jaar eindelijk een ver dragtekst betreffende het afsnijden van de bocht van Bath aan de beide na tionale parlementen zal worden voorge legd. seliijnt de voortgang van het tech- De. gemeentepolitie jniseh overleg niet te zullen beïnvloeden. i van Nederland'."De laatste jaren Bredanaars betrapt, d:e bezig zijn er trouweas veelvuldige contacten met het stelen van een partij laskabel. met de bedrijfspolitie van de NV .De «-.«.-.J., by de Scheldepoortwerf twee waren pen) zullen worden gevormd staat sahepen van de Antwerpse haven nog niet duidelijk voor de geest. Hij denkt dat toch vooral de politiek.verantwoor- delijken er zitting in zullen moeten hebben en degenen die het beheer De waarde van de partij bedroeg onge veer 7000 gulden. De portier van Schel- depoort had gezien, dat twee mannen een auto hadden geparkeerd op de Zuid- sloeweg om vervolgens via de schorren op het terrein van de werf te komen. Op het terrein deden deze mannen of ze er volkomen thuis waren. Zo maak ten ze voor het vervoer van de laskabel gebruik van een op het terrein staand van tweede orde- Hij was vooral blij «iat Icai-retje en vroegen ze aan een van de|££j£ een oude gedachte van hem misschien aanwezige Schelde-werknemers een eindelijk vorm zal krijgen. gulden te wisselen voor de koffie.auto. maat. De gemeentepolitie en de be drijfspolitie konden beide mannen, P. van Z. en P. C. M. de R., op heterdaad betrappen tijdens het overbrengen van de kabel naar de auto. Dinsdag zullen zij voor de officier van justitie worden geleid. gelijk onverlet dient te worden gelaten', aldus de letterlijke tekst van het com muniqué van het Belgische ministerie van openbare werken. Met betrekking tot het kanaal Gent- Terneuzen kon minister Bakker zijn Belgische ambtgenoot verzekeren dat de verdere uitdiepingswerkzaamheden bin nenkort zijn voltooid. Voor wat be treft de toegankelijkheid van de sluis en het verbreden van het kanaal kon hij niets anders doen dan een onder, zoek naar eventuele mogelijkheden te YERSEKK Bij dc tuinder B. Kraanje te Yerseke broedt sedert jongstleden voorjaar een witte kwikstaart. Hoewel in de koude meinachten de kas 's avonds werd afgesloten zaten iedere och tend toch weer de vogels trouw r>p wacht om by de opening van liet eerste raam de warme kas binnen te vilegen om hun nest te houwen in de heteluehtkaehel. Lit dit broedsel vlogen 5 jongen uit. Tot verbazing van de familie Fraanje begon echter onlangs liet paar wéér 'een nest te maken op dezelfde plaats waar het eerste nest gezeten heeft, met als ge volg dat de vrouwtjes van de witte kwikstaart: Thans opnieuw zit te broeden en wel od zes ei. tjes', aldus mevrouw Fraanje. .Het is bijzonder leuk de vogels in ie kas bezig te zien. Ze vliegen er rond en "eten de insecten, zo dat zc nog nuttig werk doen ook. Ze zijn gewend aan het werk dat nu eenmaal dagelijks in de kas gedaan moet worden en storen zich niet aan bezoek. Zelfs niet aan de heteluehtkaehel die in het koude voorjaar dat we gehad heb ben, soms wel eens moest bran, den voor de aardbeien. Nu is dat niet meer nodig, omdat er toma ten gekweekt worden', aldus de vrouw van de tuinder. We willen hierbij gaarne vermel den dat het broeden in een geslo ten kweekkas zeldzaam is. doch in een kachel ongetwijfeld uniek! VLISSINGEN In verband niet de bouw van de tweede Middelburgse brug over het kanaal door Walcheren gel den er op deze waterweg enkele door- aartbeperkingen. l)e doorvaartbreedte op de plek van de bruggebouw is mo_ nienteel 18.20 meter. Omdat voorzich tigheid tussen de in aanbouw zijnde landhoofden geboden is, mogen alleen lIvn: i Schouwen.Duiveland schepen met de vr'- Gewonde bij botsing in Oostburg OOSTBURG Mejuffrouw M. N. ui Oostburg werd vrijdagen.ddag b.j plaats zo ernstig gewond, dat zij per ambulance naar het Sint-Antoniuszie. kenhuis in Oostburg moest worden ver voerd. Mejuffrouw N. zat in de door me juffrouw M. M. G. B. uit Oositburg be stuurde auto, die op het moment van het ongeluk voorgesorteerd stond om vanaf de rijksweg vanuit de richting Sohoondijke de Catahjnenweg in te slaan. De Oostburger J. M. B. was op dat moment bezig met een inhaalma noeuvre, waarbij hij te laat de auto van mejuffrouw B. ontdekte en een botsing niet kon vermijden. De auto van de Oostburger kwam in de sloot berecht en werd geheel vernield. De voorgesor. teerde aiuto werd aam de achterzijde zwaar beschadigd. Aanbesteding van picknickplaatsen GOBS Bij de Grontnr.j te Goes is dezer dagen aanbesteed het vam picknickplaatsen aan tussen Kattendijke en Wemeldinj inschrijvers waren: 1 Sohouwen-Duive. land NV te Zienikzee voor ƒ129.050; 2 Gebroeders Otte te Nieuwdorp voor 130.000,-; 3 Leenliouts aannemingsbe. drijf te Sluis voor ƒ130.200 4 Aane- mingsbedrijf H. Stouten te Brouwers haven voor 131.000 5 firma Boóne en Besuijen te Goes voor ƒ131.800; 6 firma de Ruiter te Noordgouwe voor ƒ135.000: 7 Aannemingsbedrijf Zeeland te Middelburg voor ƒ135.800 8 J. den Ouden te Biervliet voor ƒ136.000 9 M. van de Velde te Bruinis5e voor 136.000 burg voor 137.000; 11 Duijnfrouwer NV te Goes voor 139.000; 12 firma Moer land te Sint-Annaland voor 141.000; 13 gebroeders Van den Dries te Driewe gen voor 141.000. Het werk werd aan de laagst inschrijver gegund. Voorts heeft de Grontmij aanbesteed de aanlej van een picknickplaats langs de zeedvjl nabij Kattendyke. De inschrijvers wa - isrv te Zie- K olgende .hoogst geoor- rikzee voor ƒ48.000 2 firma Boone loofde' afmetingen passeren: langte 130 - meter, breedte 15 meter en diepgang 5,5 meter. Voor schepen van een grotere breedte dan 15 meter maar en een kleinere dan 18 meter bestaat de mogelijkheid on der bepaalde voorwaarden een schrifte lijke doorvaartvergunning te krijgen. Onverminderd bliift van kracht dat de scheepvaart met een aangepaste snel heid en op veilige afstand de bouwput ten moet langsvaren. Voorzichtig Dezelfde instemming kon men be luisteren in hetgeen de heer Van Damme, burgemeester van Brugge- Zeebrugge, ons verklaarde: voor Zee- brugge zou die samenwerking tussen beide landen zeer goed en zeer nut. tig zijn. Wij onderhouden al goede betrekkingen met Amsterdam, Rot terdam en met Vlissingen, maar het zal onontbeerlijk worden geregeld overleg te plegen'. Of de burgemeester niet bevreesd was dat de kleine havens in het overleg wei nig te zeggen zouden krijgen? ,Br zijn wel grote bazen bij, maar my maken ze niet bang. Bovendien ben ik de me ning toegedaan dat er niet een secretari aat of een andere instelling moet komen die nu alles gaat regelen. Een zekere vrijheid moeten de havens behouden. Een zeker concurrentie moet er nu een maal zijn, een zekere zelfstandigheid zeker ook'. Dat waren dus twee nogal positieve Zeeuwse mosselen maken goede prijzen BRUINISSE (ANP) De aangevoer de mosselen, zowel uit Zeeland als uit de Waddenzee brengen bqzonder goe de prijzen op. Dacht men vorige week, toen de handel besloot om met de ex port te beginnen, dat er na de eerste aankopen wel een spoedige terugval zou optreden, dit bleek niet het geval te zqn. In de tweede week van aanvoer worden door de handel prijzen betaald die die van vorige week nog overtref fen. De meeste mosselen die thans wor den verkocht, gaan naar de Belgische kust. Bromfietser ernstig gewond bij botsing te Heikant raakt bq een aanrijding op het kruis punt Ferdinandusdijk-Julianastraat te Heikant. Na behandeling van dokter H. A. A. Brabers uit Clinge werd hq per ambulance naar het Sint-Liduïnazie- kenhuis te Hulst gebracht Het ongeluk ontstond toen de bromfietser op het kruispunt een auto passeerde, die voor gesorteerd stond te wachten op de auto van M. uit Koewacht. De bromfietser werd door M. geschept en vloog over de auto heen en kwam op het wegdek te recht. De wagen van M. liep hierbij vele deuken op en de voorruit werd vernield. De bromfiets werd zwaar beschadigd. HULST De raad van Hulst zal in haar vergadering \an donderdag 9 juli onder meer een voorstel te behandelen krijgen om over te gaan tot sanienvoe- j ging van alle vleeskeuringsdiensten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Een werkgroep j heeft zich met deze problematiek reeds geruime tijd bezig gehouden. Volgens Skeletdelen op strand in Breskens BRESKENS Badgasten hebben dezer dagen op het strand bij Breskens en kele skeletdelen aangetroffen. De vondst is bij de politie gemeld. De indruk be staat, dat de gevonden resten niets te maken hebben met recente gevallen van vermissing of verdrinking. Niettmin zal een nader ondrzoek worden ingesteld. KOPERS ONDER VALSE NAAM IN VLISSINGEN VLISSINGEN Blijkens opgaven bij de Vlissingtse recherche komt het de laatste tijd" regelmatig voor dat m dez.e gemeente winkelbedrijven om de tuin worden geleid door mensen, die artike len op rekening bestellen en daarbij een valse naam en of adres opgeven. Zo nam een zich noemende A. F. van der Vleede. Eggenstraat 7 te Vlissingen. een filmcamera van bijna zeshonderd gulden mee bij een fotohandelaar. Noch vanwege de slechte funderingen en xtjxtiju j- TT-scheuren in de muren. Ondertussen heeft men de heer Bedaux opdracht gegeven om een plan te maken voor een geheel nieuwe vleugel. Het maken van dit plan kost. evenals het maken van een restauratieplan 10.000 De fanfare .Nooit Gedacht' uit Graauw heeft een verzoek ingediend om gemeen, tegarantie van een geldlening die de muziekvereniging Noet aangaan voor de aanschaf van kostuums en muziek instrumenten. Het gaat hier om een be. drag van 5500 waarvan de gemeente de rente en aflosisng moet garanderen. B en w stellen voor deze garantie te verlenen. De vergadering begint om ze ven uur '8 avonds. goed geleide vleeskeuringsdienst moet komen. Het college stelt verder voor de archie ven van ae voormalige gemeenten Clin- fe, Graauw, Nieuw-Namen en Sinit- amsteen (nu behorende bij de nieuwe gemeente Hulst) naar Hulst over te brengen. Eén en ander zal moeten wor den gedaan door het centraal adviesbu reau voor organisatie, documentatie, re gistratie en personeelsbeheer. Dit zal in totaal 30.240 gaan vergen, inclu sief btw. Het college wil overgaan tot het ega liseren en verbeteren van de toe gangsweg van dc vuilnisstortplaats te Clinge. Hiervoor is een bedrag van 4823 nodig. In een reeds eerder genomen raadsbe sluit (1969) heeft men in Hulst voor de herindeling een plan laten opstellen om een vleugel van het gemeentehuis te Hulst te laten restaureren. Restauratie blijkt nu echter niet doenlijk te zijn| Besuijen te Goes voor ƒ49.000 3 H Stouten te Brouwershaven voor ƒ49.500 4 Duijnhouwer NV te Goes voor 50.200; 5 firma de Ruiter te Noordgouwe voor ƒ51.000 6 M. van de Velde te Bruinissf voor ƒ52.500 7 Leenlhouts aannemings bedrijf te Nieuwdorp voor ƒ53.000; S gebroeders Van den Dries te Driewe gen voor ƒ53.500; 9 J. den Ouden te Biervliet voor 54.000. Het werk werd aan de laagste inschrijver gegund. de naam Van der Vleede noch de Eggen straat bleek in VliSs.ngen voor të ko. Voorts werd bekend, dat een zich noemende mejuffrouw Hendrikse (Troel stra weg te Vlissingen) voor honderd guüden^babykleertjes .kocht' in een zaak voor baibytextiel en in een meubelzaak kreeg dezelfde juffrouw een tafelkleed van ongeveer vijftig gulden mee. Ge noemde dame heeft halflang los blond haar, droeg een jersey jas en een witte broek en was vergezeld van twee kleine kinderen. Vermoedelijk is ze zwanger. Ook werden een paar gevallen bekend van mannen, die onder het opgeven van •alse namen bestellingen deden in Vlis- singse drankzaken. Slot van pagina 1) creatieve sfeer, maar met name in de indusriële sector is er veel interesse en geestdrift voor de nieuwe verbinding via de lucht naar Nederland. Maandag begint de NV Nationaal Vliegbeheer de dienstregeling tussen Amstedam-Rijssel officieel, maar vrijdag maakte een tweeniotorlge .Dornier Skyservanf (10 passagiers) de .maiden-trip'. Dat gebeurde niet aan boord een gezelschap Nederland se journalisten: men was een dag de gast van de .Kamer van Koophan del' in het gebied, de .Chambre de Comcerce et l'Industrie de Lille-Rou- baix-Toureoing'. Die eerste vlucht in de rustig liggende Skyservant ver liep voortreffelijk, in 35 minuten was het gezelschap van het vliegveld in het Noord.SIoe boven de lucht haven KijsseL In Rijssel hoorde men. dat de ver wachtingen over de luchtlijn ook daar hoog gespannen zijn. Dat geldt vooral de mogelijkheden de econo mische banden niet Nederland te ver stevigen. De heer M. Delesalle, pre- MIDDELBURG De over vloedige regenval van de laatste dagen heeft van een aantal kampeerterreinen drassige velden en van opge wekte vakantiegangers mis troostige mensen gemaakt. Wind en water verdreven de vrrjetijdsvierders van de kust naar ,de binnenlanden' waar in de koopcentra de middenstanders vergenoegd in de handen wreven bij het horen van de rinkelende kas sa's. Tot een massaal vroegtijdig ver trek uit Zeeland is het niet ge komen. Wij zijn niet bang van een beetje slecht weer. Maar het moet natuuriyk niet zo blijven aanhouden, zo vertelde een Til- burgse mevrouw op een camping bij Westkapelle. Je moet natuur lijk wel oppassen om met dit weer niet chagarijnig te worden. Want alles in dc tent voelt voch tig en klam aan. Maar zolang de kinderen niet teveel jengelen en wij niet genoeg hebben gekregen van een kaartspelletje, houden we het «el uit. Op de stranden kon men gisteren alleen nog maar in dikke truien en regenjassen gehulde vakantiegan gers op de wandel aantreffen. ,Want ook de wind maakt bruin," stelde een optimist vast. Heit regenfront van de laatste week heeft overigens de vakantie, pret wel aardig verstoord in de afgelopen week. De uitzonder lijk droogteperiode werd gevolgd door een week met bijzonder veel neerslag. Het KNMI in Vlissin gen constateerde donderdag een neerslag van 11,9 mm. Het totaal van de afgelopen week bedroeg maar liefst 40 mm. De tempera tuur van het zeewater .kelderde' als gevolg van het stormachtige weer van achttien tot zestien gra. Voor de komende dagen Is het nog geen juichen over het weer. Wei wordt het ietfc minder koel. In Domburg hing bij de markt een bord waarop stond .morgen zon'. Maar dit is wel de weers verwachting voor Domburg al leen', zo meldde de winkelier die het opschrift verzorgde. (Foto PZC). Leeuwse Automaat De man in het Middelburgse café had een kwade dronk veer sich. Het nieuwe Zweedse parkeersys teem. (sinds vrijdag attractie op de Middelburgse Marktzat hem aardig dwars. ,Ik kan maar net een autootje houden' mokte de man. fin nou dit. Straks moet ik nog naar de sociale dienst om muntjes- Dat wordt gewoon te gek zeg Bij het zesde pilsje kreeg de man plotseling een hélder ogenblik. Jk zet mijn wagen gewoon op de ge reserveerde plaats van de burge meester' sprak hij triomfantelijk. J)an kan die zijn auto in een van de vakken bij de automaat zetten en ook eens een keer dokken. Want hij heeft dat ding tenslotte naar hier gebracht' 'S-HEERENHOEK Op de nieu we woensdag geopende rijksweg 58 heeft vrijdagmiddag het eerste ongeluk plaatsgevon den- Behalve dat de automobilist A. W. B. uit Kheden en de brom. fietser W. M. wit Souburg bij dit ongeval op het kruispu/nt Stoof. weg.Sloeweg bij 's-Heerenhoek enkele schaafwonden opliepen werden hun voertuigen geheel ver. meld- Nadat de beide bestuurders waren behandeld docrr dokter A. F. R. O prior jt, konden ze op eigen gelegenheid naar huis gaan. IJet ongeval on'i.onxl doordat W. M. de weg overstak op het moment dat A. W B. kwam aanrijden. sident van de Rijsselse luchthaven directie en bestuurslid van de ,Cham. bre de Commerce' wees er in dit verband op. dat Rijssel tot nu toe wel verbindingen naar het westen, oosten en zuiden had. maar dat een luchtlijn naar het noorden nog ont brak. ,Om van Rijssel in Rotterdam of Amsterdam of in Zeeland te ko men heeft men uren nodig. Men kan de reis ook per trein ondernemen: in beide gevallen is er veel tijd mee gemoeid'. Voor Midden-Zeeland ziet de heer Delesalle ook interessante aspecten in de verbinding tegen de achtergrond van de vestiging van het Franse Pechiney-concern in het Sloe- gebied. Eén miljoen Het Rijsselse luchthaven heeft aan. trekkingskracht op een sterk indu strialiserend deel van Noord-Frank rijk, vooral ten aanzien van de tex tielindustrie. de metaalnijverheid en; chemische bedrijven. Het werkgebied!^?11 van de .Chambre de Commerce' die onder meer ook de gronduitgifte van de industrieterreinen verzorgt om vat de steden Rijssel, Roubaix en Tourcoing. Een agglomeratie, die meer dan één miljoen inwoners telt. Van Rijssel uit heeft men nu dagelijkse luchtlij, nen.naar Lyon, Parijs en Londen en eenmaal per week naar Barcelona en daarbij komt vanaf aanstaande maandag de verbinding met het deltagebied en Amsterdam. Van de kant van .Air France' en de Nederlandse consul J. J. Destailleurs werd nog gewezen op de recreatieve aspecten, me met name aan de lucht- verbinding met Midden-Zeeland zijn veroonden: op de Zeeuwse wateren varen talrijke Franse Jachtjes en men achtte het mogelijk, dat de ei genaars in Zeeland .vaste' ligplaatsen zoeken, nU de luchtlijn een snel ver voer naar het deltagebied waarborg. In Rijssel bestaat de Indruk, dat die ontwikkeling voorzichtig zal begin nen. maar langzamerhand sterker zal worden. Hoe zijn in Rijssel de verwachtin gen over de toekomst van de lijn naar Nederland? De heer Delesalle: ,Wel, ik voorzie een soortgelijke ont wikkeling als bij de lijn naar Lyon. In 1962 begonnen we met twee pas sagiers. Nu zijn er elke dag zes tochten'. Van Ryssel uit vertrok vrijdag ook een groep Franse journalisten met de .Dormer Skyservanf voor een be zoek aan Rotterdam en Amsterdam, ïn veertig minuten waren de Neder landse journalisten 's avonds weer van Rijssel in het noordsloe. Om daar de douane voor de eerste keer te horen zeggen: ,Iets aan te geven, meneer?' Hoorzitting over bezwaren indijking in Terneuzen TERNEUZEN In hotel .Rotterdam' te Terneuzen kunnen op donderdag 30 juli bezwaarden tegen de indijking van schorren en blikken, gelegen ten noor. de Braakmanpolöer. tem over- n een commissie van het wa terschap ,De verenigde Braakma.npol. ders' hieraan uiting geven. Ook de on dernemen, het waterschap zelf, zal in de gelegenheid worden gesteld een toe- lidhtrng op dit voorgenomen plan te ge ven. De zifting begint 's morgens on tzien uur. MIDDELBURd In de Nieuwe Kerk te Middelburg geeft Nioo Waasdorp dinsdag 7 juli een orgelconcert. Als programma brengt hij werken van Cle- rambault, Böhm, Bach en Alain ten ge hore. sterdamsch Conservatorium. Zijn orgel leraar was de bekende pedagoog Jacob Bijster. In 1935 slaagde hij cum laude voor het orgelexanien en m 1958 leg de hij met succes het examen af voor de .Prijs van Uitnemendheid'. Daarna studeerde hij enige tijd te Parijs bij Maurice Duruflé. Bij Cor Kec bekwaam de hij zich verder in de improvisatie- kunst. Geregeld treedt Nico Waasdorp op als solist, terwyi ook verschillende radio- uitvoeringen op zijn naam staan; nog onlangs werkte hij mee aan een con. cert in de Grote Kerk te Haarlem ter herdenking aan ziin leraar Jacob Bij ster, waarbij hij di?ns tryptiek uitvoer de. Het volgende concert, dat eveneens in de Nieuwe Kerk wordt gegeven, zal verzorgd worden door dc organist Si mon C. Jansen uit Amsterdam. HET WEER IN EUROPA Athene, onbewolkt Barcelona, half bewolkt Belgrado, licht bewolkt Berlijn, half bewolkt Bordeaux, zwaar bewolkt Brussel, geheel bewolkt Frankfurt, regenbul Gcnève. half bewolkt Grenoble, zwaar bewolkt Helsinki, half bewolkt Innsbruck, regenbul Kopenhagen, onweer Lissabon, onbewolkt Locarno, zwaar bewolkt Londen, zwaar bewolkt Luxemburg, regenbul Madrid, licht bewolkt Malaga, half bewolkt Maliorca. geheel bewolkt MUnchen. half bewolkt Nice, licht bewolkt Oslo. licht bewolkt Parijs, zwaar bewolkt Rome. ltcht bewolkt Stockholm, licht bewolkt Wenen, licht bewontt Zurich, zwaar bewolkt 30 graden 25 graden 22 graden 18 graden 21 graden 14 graden 18 graden 19 graden 18 graden 20 graden 19 graden 16 graden 29 graden 26 graden 17 graden IS graden 31 graden 26 graden 24 graden 16 graden 25 graden 20 graden 17 graden 25 graden 21 graden 2! graden 16 graden val op het kantoor van de Nederlandsche Credictbank in zijn woonplaats door de rechtbank te Middelburg -eroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maan den met aftrek van voorarrest en waar van vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. V. zal zich voorts onder toezicht moeten stellen van het Zeeuws Consultaitie Bu reau (ZCBA) en voor zolang nodig zich ter behandeling laten opnemen in de rijkspsydhdatrische inrichting te Eind. hoven. De officier, mr Th. Lebret eiste zoals gemeld dezelfde straf tijdens de behandeling van de zaak op 39 juni De mededader eau cbeae bankoverval, de H. D. uit Yerseke is nog steeds op vrije voeten en bevindt zich waar schijnlijk ergens in Amerika. Deze D. eigende zich ook het belangrijkste deel toe van de buit, die in totaal 15.000 gulden bedroeg. De overval werd op de avond van de 19e december van het vori jaar gepleegd. De twee overvallers lie. ten zich daarna met een personenauto naar Luxemburg brengen vanwaar zij het vliegtuig naar de Verenigde Staten namen. V. die zich ophield in een hotel op Aruba, verraadde zijn verblijfplaats door met een kennis in Ge as te corres ponderen. Nadat de politie in bezit was gekomen van deze correspondentie loon men speodig tot de arrestatie, op Aruba, overgaan- VERWACHT. VRIJ VEEL BEWOLKING In het algemeen veel bewolking met In de ochtend enkele perioden met zon, te gen de avond van het westen uit wat regen of motregen. Overwegend matige zuidwestelijke wind. Iets hogere tempe raturen dan vrijdag. Vooruitzichten voor zondag en maan dag. Vrij veel bewolking, enige tijd regen of motregen en gematigde temperatu ren. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor zondag: aan tal uren zon 1 tot 7; min temp van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; max temp 0 tot 4 graden onder normaal; kans op een droge peri ode van minstens 12 uur 70 procent; kans op een geheel droog etmaal 40 pro cent. Voor maandag: aantal uren zon 2 tot 9; min temp van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; max temp omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur 80 pro cent; kans op een geheel droog et maal 50 procent. STRAND VERWACHTING Na opklaringen en zwak storungsfront met fn de late middag of avond wat regen. Matige zuid-westen wind. Over dag ongeveer 18 graden. Zeewater 17 graden. Vooruitzichten: Vochtige en zachte lucht met moge lijk nog wat regen. Waarna geleide lijk iets aangenamer strandweer. 5 juli Zon op Maan op ZON EN MAAN 6 juli Zon o» Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2