Zeeland bij bekkens in Biesboschgebied zeeuws 4 Diploma's van chr. nijverheidsschool te Goes UITSLAGEN ZWEMWEDSTRIJDEN LAGERE SCHOLEN TE SLUIS Aandacht voor de leefbaarheid van Terhole BEVORDERINGEN CHR. PED. ACADEMIE VOOR ZEELAND Examens RESULTATEN AVONDSCHOOL NED. GENOOTSCHAP GOES BEVORDERINGEN PED. ACADEMIE RIJKSOPLEIDING ONDERWIJZER RIJKS0PLEIDINGSSCH00L VOOR KLEUTERLEIDSTERS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 1 JULI 1970 C slot van pagina 1 Zeeland tot het Biesboschprojeot is een van de stappen om de drinkwa tervoorziening voor de provincie zo veilig mogelijk te stellen. Zoals men weet werkt het rijksinstituut voor de Drinkwatervoorziening aam de voorbereiding van basisplannen voor de drinkwatervoorziening waarbij on der meer regionale werkgroepen ge vormd zijn. De werkgroep water voorziening Zuid-West-Nederlamd met vertegenwoordigers van het rijks instituut en de West-Brabantse en Zeeuwse waterleidingmaatschappijen is tot de conclusie gekomen dat behalve de benutting van de grond- waiterwinntag in dit gebied om be voorzien in de behoefte tot 2000 de meest economische oplossing is: be trekken van water uit de Biesbosch. Een visie, die wordt gedeeld door het rijk instituut voor "Drinkwater voorziening, men vindt het zaak dat Zeeland en West-Brabant zich in be langrijke mat. afstemmen op de Bra bantse Biesbosch. Basisph an Het plan voor spaarbekkens in dit gebied op het ogenblik in be. gin van uitvoering is een g menlijke opzet van Rotterdam de provincie Noord-Brabant. Er is een speciale naamloze vennootschap opgericht voor de uitvoering, het be heer en het onderhoud van de bek kens, een gezamenlijke produktieon- derneming, waarin rekening is ge houden met de participatie van an dere deelnemers in ZuicLWest-Neder land. bantse grond nog 10 miljoen kubieke meter voor Zeeland beschikbaar ge houden wordt. In de overeenkomst ten aanzien van het Biesboschprojeot willen de part ners vam Zeeland nog een aantal bepalingen opnemen. Zo is er de be paling dat de thans aangeboden aan. delen voor overname aan de vennoot schap worden aangeboden, als de drinkwatervoorziening niet of niet meer afhankelijk zal zijn van het Biesboschwater, terwijl Zeeland de aandelen ook niet mag overdragen aan derden zonder instemming van Noord-Brabant en Rotterdam. Gs van Zeeland hebben de raad van commis sarissen van de nv al meegedeeld met deze en enkele andere, admi nistratieve bepalingen akkoord te gaan. De Brabantse staten wordt dan ook voorgesteld, dat .vanwege de pro vincie Noord-Brabant in de aandeel, houdersvergadering zal worden ge stemd voor uitgifte van maximaal vier aandelen aan de provincie Zee land'. GOES Aan de christelijke nijver heidsschool voor meisjes te Goes slaag den de volgende meisjes voor het diplo ma, Assistente A: Janny de Boer, te Baarland: Dieny Guiljan en Hannie Nieuwenhuljse te Borssele; Connie Heuseveldt te Drie. wegen; Janny v. d. Weele te Geersdijk; Lies Cornelisse, Mieke Dekker, Ineke van Gilst, Tiny Hoek, Ella Mechielsen, Lia Mechielsen, Corrie Mol, Marianne Moorman, Toos Poortvliet, Marian Rouw, Benny Schrier, Marjo Smit, He- leen van Snronsen Anne Marie van doe Visse, Wilma de Witte en Trudi Zandee, allen te Goes: Ria Ro vers, 's-Gravenpolder; Anneke La.- vooij te Hansweert, Sjaan van Schalk te 's-Heer.Hendriksklnderen; Marga Lu- kasse te Hoedekenskerke; Annemarie Slabbekoorn en Lei da van Zweden te Kapelle-Biezelinge: Lenie Willeboer te Kruiningen; Janny van Boven, Marja Meulbroek en Anneke Witte te Nieuw, dorp; Ali Vleugel te Wemeldinge; Mien de Jonge, Rina de Korte, Cobi Kuzee te Wolphaartsdijk, Hannie van den Berge en Wil] ijde Rooij te Yerseke. Afgewezen: geen. Voor het diploma assistenten H' Ina, v. d. Heijde en Hennie Verluis te Colijnaplaat; Jannie Scherp te Gee ra- dijk; Marijke van Brussel, Agatha Ko. Ie en Sletske Oom te Goes; Truus Smits te Heinkenszand; Heieen Karre- .man en Coby de Nooyer te Kapelle; Paula Stroosnijder te Nisse; An ja Wa genaar te Wemeldinge: Aarda de Smit te Wissenkerke; Ria Goetiheer en Fran- sien de Leeuw te Wolphaartsdijk. Afgewezen: geen. AFSCHEID ZESDEKLASSERS OPENBARE BASISSCHOOL ZONNEMAIRE De zesdeklassers van de openbare basisschool te Zonnemaire hebben dezer dagen afscheid van de sdhool genomen. Zeven kinderen gingen de school verlaten. Tijdens deze af- scheidsmiddag speelden de leerlingen van de lagere klassen het toneelstukje .Koning Rijstepap', dat zij hadden' in. gestudeerd onder leiding van mevrouw HeUendoorn. De leerlingen van hogere klassen zongen liedjes uit een kinder musical Het land van koning Zinge zang'. De verbindende tekst hierbij werd uitgesproken door Nella de Vlie. Ser. Het hoofd van de school, de heer Maademaker, reikte vervolgens de diploma's uit. Van de zeven leerlingen gaan Car Stoel en Gobi Goudzwaard naar de brugklas van de scholenge meenschap, Annie Fokker en Nella de Vlieger naar de huishoudschool. Peter de Miunnik en Hans Flikweert naar de LTS en Leo Fokker naar de lagere landbouwschool. Als afscheidscadeau bo den zij auto-poüsh en after-shave aan. Deze middag werd ook bijgewoond door de leerlingen van de christelijke basis school en kleuterschool. In 1973 De spaarbekkens in de Biesbosch krijgen een opslagcapaciteit van 500 miljoen kubieke meter water per Zeeland denkt men eraan, zo'n 6C miljoen kubieke meter water per jaar te reserveren, zo heeft ir. T Verheul, de directeur van het rijks- instituut voor drinkwater in Den Haag onlangs laten weten. De be doeling is, dat de Biesboschbekkens in 1973 in prodnktie komen. Met een deel van die capaciteit is het de bedoeling de drinkwatervoorziening in Zeeland voor een lange periode veilig te stellen. Daarnaast wordt er zoals bekend nog gedacht aan spaarbekkens in de Grevelingen en het Volkerak en ligt, er het bekken in de Braakman, terwijl uit Bra- Vangst in maart Zuidhollandse en Zeeuwse stromen VLISSINGEN De totaalaanvoer van vis van de Zuidhollandse en Zeeuwse stromen bedroeg over maart 1970 res- stond 390 kg en 1332 kg uit garnalen voor de consumptie, die 1641,- en 4942.- opbrachten. Er werden 1.072.700 kg 279.262,-) en 2.724.700 kg 420.046,-) mosselen voor de con sumptie aangevoerd. Aan aal en paling wera respectievelijk 7235 kg en 5125 kg binnengebracht, wat 36.886,- en 23.750,- opleverde. Aan oesters was de opbrengst 812.121 stuks (61.072 kg) en 767.171 stuks (57.930 kg), wat fi nancieel 469.014,- en 405.600,- bete kende. Tenslotte werden er nog 1772 kg en 3535 kg wulken binnengebracht, wat 1702,. en 2828,- opleverde. Meeuwen oefent tegen Oostkapelle Vanavond woensdag spelen Oost kapelle en De Meeuwen een vriendschap pelijke wedstrijd. Voor De Meeuwen is dit een oefenwedstrijd, omdat het team nog steeds meedraait in de bekercompe titie. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van Oostkapelle. Examen zwemmen In het zwembad ,'t Watergat' te IJzen- dijke werden dezer dagen de examens voor het behalen der zwemdiploma's af. genomen. De geslaagden waren: voor diploma A: M. Veraart, R. Ver aart, B. Corijn, F. Verdurmen, A. Coe- quit, A. Blaakman. E. de Wale, E. Del. laert, C. Haverbeke, A. Lammens, M. de Jaeger: C. Buysse; R. Buysse, M. Deyveneyne, M. Haers, A. de Jaeger, F. Brouwers, H. v. d. Voorde, J. Dees. Diploma B: P. de Milliano, A. Blaak, man, I. Swartele, P. Deveneyns, C. Wijf fels, W. van de Bulck, M. Maes, G, Hen- drikse, R. van Overlooo, M. Wieme, J. v. d. Meulen, R. Wijffels, M. RosseeL, N. Dellaert, J. de Rocker, O. Claeijs, A. Verdonck, R. Verstraeten, M. Del laert, T. Boerjan, A. Calon, L. de Cock, F. Snelle. A. Lievens, J. Wieme, R. de Koever, A. de Koeyer. M. Boelee, W. Verduyn, E. de Greve-Pielaet, E. Claeys- Simons, R. de Neve. Zwemvaardigheid 1: E. Ma.rteijn, R. Minnaert, M. Dieleman, F. Haverbeke, C. Starmans, J. Termote, A. de Greve, E. Weterings, L. Hermans, M. van van Waes. Zwemvaardigheid 2: C. Hermans, R. Scherbeyn, H. Wijffels, T. Groosman, P. Weterings, A. Lievens. Zwemvaardigheid 3: G. van Loon, P. de Wilde, J. de Smet, J. Dellaert. Zwemvaardigheid 4: J. Verdurmen, P. Haverbeke, P. van Tiggelen, R. Wijf fels. SLUIS In Sluis vonden zaterdag de traditionele zwemwedstrijden plaats voor de Slulse scjhooljeugd, waaraan deze maal ook werd deelgenomen door leerlingen van de openbare lagere school te Retrandhement. Er bestond een be hoorlijke belangstelling voor de wed strijden. De prijsuitreiking vindt op een later tijdstip plaats tijdens een feeeste- lljke bijeenkomst. De uitslagen zijn: 25 meter schoolslag 2e en 3e klas meis jes: 1 Marga de Milliano (34.5); 2 Jac. queline Herman (36.6); 3 Judith Her man (39.7); 4 Brigit Badts (40.5); 5 Ineke Aernoudts (42.1.) 75 meter schoolslag meisjes 4e en 5e klassen: 1 Carolien Claerhoudt (1.35.2); 2 Marleen Aernoudts (1.41); 3 Elice de Dalie (1.43.3); 4 Monnique Berckmoes (1.50.8); 5 Jennij de Back (1.53.1); 6 Annemarie de Meijer (1.53.0); 7 Vivian Lempereur 2.09.8 100 meter schoolslag meisjes 5 en 6e klas: 1 Yvonne Tas (2.00.0); 2 Carolien Claerhoudt (2.09.3); 3 Kris van Hee (2.11.4); 4 Christa van Vooren (2.12.5); 5 Christi de Milliano, 6 Ellen Leer (2.14.6). 50 meter schoolslag meisjes 3e en 4e Was: 1 Anita Schramm (1.09.0); 2 An- net Hermans (1.20.2); 3 Christian Buijs- se (1.21.8); 4 Marjo Canon (1.41.0); 5 Trees Aernoudts (1.25.5); 6 Jacqueline Herman (1.25.9). 75 meter schoolslag jongens 4e en 5e klas: Jean Pierre du Fossé (1.29.6) 2 Patrick van Landschoot (1-34.5)3 Peter Dusarduijn (1.42.6); 4 Kees Her- rebout, Retranchement (1.46.7); 5 Wil ly Ekkébus (1.49.9) 6 Lex van Paroe- len (1.51.3). 100 meter schoolslag jongens 5 en 6e klas: 1 Harrij du Fossé (1.51.7): 2 Jan Leenhouits (2.02.6); 3 Mlke Leun- ;ans (2.03.6)4 Han de Milliano (2.06.7); Roeland Kapsenberg (2.06.8); 6 Jean Pierre de Meijer (2.08). 50 meter vrije slag meisjes 5 en 6e klas: 1 Yvonne Tas (056): 2 Carolien Claerhoudt (1.03.5); 3 Iris van Hee (1.14.9); 4 Qhrista van Vooren (1JL6). 50 meter borstcrawl jongens 5 en 6e klas: 1 Eddi Speller (43.17); 2 Henk de Weers (46.3); 3 Mike Leurgana (46.6); en Harrij du Fossé (.ast); 4 Pe. ter Baay (1.06). 50 meter schoolslag jongens 3e en 4e kias: 1 Jean Pierre du Fossé (055); 2 Lex van Pamelen (1.095); 3 Luc de Baets (1.09.9); 4 Wilfried van Rijn (153.1); 5 Patrick Vermeire (1.14.1): 6 Mario Lenirgans (1.17). 50 meter rugslag jongens 5e klas: 1 Harrij du Fosse (53.2); 2 Jan Leenihouts (150.7)3 Peter Afscheid schoolhoofd In de parochiezaal .Sancta Maria' te Aardenburg werd in het bijzijn van leer lingen, oud-leerlingen, school- en kerk bestuur van Eede en vele genodigden, afscheid genomen van de neer U. F. Rootsaert, hoofd van de rk lagere school te Eede, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hij was ruim 40 jaar aan de school te Eede verbonden, eerst als onderwijzer, daar na als hoofd van de school. De heer Rootsaert werd toegesproken door pastoor O. de Munck als voorzit ter van het schoolbestuur. Als blijk van waardering werd het scheidende hoofd van de school namens het schoolbestuur, leerlingen, oud-leerlingen en collegae een boekenkast aangeboden. Verder voerden het woord de heer Ge. leijns, inspecteur van het lo, burge meester van Berckel, een vertegenwoor diger van de onderwijzersbond en de heer W. Staelens, namens de collega's en als nieuw hoofd van de school te Ede. De leerlingen van de school vierden ver volgens een toneelstukje op en zongen de heer Rootsaert een lied toe. Na een dankwoord van de heer Root saert volgde een afscheidsreceptie waar van door velen gebruik werd gemaakt. (1.135) 4 Jean Pierre de Meijer (1.16.6) 5 Patrick Vermiere (1.14.1); 6 Mario Leurgans (1JL7). 6 keer 25 meter estafette meisjes: r-k meisjesschool; 2 ol scholen Sluis en Retranchement Dlus chr. sch. Sluis. eer 25 meter estafette jongens: chr. school Sluis en ol scholen Sluis Retranchement; 2 r-k jongensschool. Aan de traditionele kilometer werd ook door enkele ouders deelgenomen: da. mes en meisjes: 1 mevr. J. Henry (18.44.7); 2 Marja Kapsenberg (20.03); 3 mevr. Herman-Fremouiw (20.05); 4 mevr. Barendse-Smlt, 5 Yvonne Tas; 6 Iris van Hee; 7 Carolien Claerhoudt; 8 Ellen Leer; 9 Christie de Milliano; 10 Lia de Bree. Heren en jongens: 1 Theo Bercmoes (14.55); 2 Wilfried Berckmoes (16.15); 3 Julien du Fossé (17.25); 4 Frank van den Neste; 5 Herman Claerhoudt; 6 Frank de Badts; 7 Geert Kees Kap senberg; 8 Guido van Daele; 9 Sjaak de Smit; 10 G. Groosman; 11 Harry du Fossé; 12 Mike Leurgans; 13 Pa trick van Landschoot: 14 J. Leur. ans; 15 Roeland Kapsenberg; 16 (enk de Weers; 17 Han de Milliano; 18 Paul de Milliano; 19 Kees Herre- bout; 20 Guido Dumarey. Gouden bruiloft In het Marls Stelle te Aardenburg werd, na een dankdienst in de parochiekerk, de gouden bruiloft geweerd van het echtpaar E. van Vooien M. Plog. Het echtpaar trad in 1920 te Biervliet in het huwelijk en woont sedert 1964 ln Aardemburg. Velen maakten van de ge legenheid tot feliciteren gebruik onder andere het gemeentebestuur van Aar demburg. Onder de vele aangeboden bloemstukken en geschenken was ook een fraai geschenk van de buurtbewo. ners. De muziekvereniging ,Kon Aar. denburgse Fanfare' bracht een serenade, waarbij de marjorettes voor het eerst naar buiten optraden. Junioren voetbaltoernooi Als afsluiting van het voetbalseizoen organiseerde de W Koewacht het jaar lijkse Willy Martens voetbaltoernooi. Jammer van het slechte wee-r want dit hield de belangstelling wel iets tegen De spelers echter :naakten er een spor tieve strijd van. De uitslag was: 1 Steen; 2 Hulstc -loo; 3 Koiwacht; 4 Hontenisse; 5 Axel; 6 AZW. De prijs voor de sportiefste ploeg tvas voor Hulsterloo. Aanrijding zijn bil een ongeval op de split sing Serooskerxseweg-Stoofweg een au. t- en een bromfiets ernstig beschadigd. De aanrijding ontstond toen de bestuur der van de personenauto, de heer H. K. uit Sin the rn (Did), komende over de Serooskerkseiweg er rijdend in de rich. *'- Stoofweg geen voorrang verleen- an de op het fietspad in de rich ting Haamstede rijdende bromfiets, be stuurd door de heer J. S. te Maasdam. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op initiatief van het gemeentebestuur van Hontenisse werd dezer dagen in het Dorpshuis te Terhole een gespreksavond georganiseerd. Dit naar aanleiding van een door enkele inwoners van het dorp aan een aantal raadsleden gezonden brief met diverse grieven over het naar hun mening steeds minder leefbaar worden van Terthole. In zijn inleiding stelde burgemeester M. Somers begrip te hebben voor de on rust over verschillende zaken. Hij be. klei. toonde nogmaals dat een en ander beslist de aandacht van het gemeente bestuur had en gezien het feit dat het *;emeenteibestuur er van overtuigd ia Jat Terhole een leefbare gemeenschap dient te blijven verzekerde hij de be- zou geven aan diverse plannen om de leefbaarheid te bevorderen. Hij noemde met name het nieuwe bestemmingsplan dat vandaag (woensda^1 ui de ge meenteraadsvergadering aan de orde zal kormen. Hierin is de mogelijkheid op genomen voor onder andere het bouwen van een veertigtal nieuwe woningen, als mede sanering van een aantal oude wo ningen. Nadat gemeentesecretaris De Schepper nog een nadere toelichting op dit nieuwe bestermimingiaplan had gege ven en door enkele van de ruim 70 belangstellenden vragen gesteld waren, werden nog enkele kleinere problemen aan de orde gesteld zoals bijvoorbeeld he* aanleggen van een crossterrein en een trapveldje voor de jeugd. Een be langrijk punt van bespreking ./as ver. der de slechte staat van de riolering te Terhole en het plaatsen van enkele speelwerktuigen. Deze laatste zaken zul len, blijkens een mededeling van bur. femeestér Somers, op korte termijn door et gemeentebestuur onderzocht wor den, evenals de mogelij' eid voor de schooljeugd om in plaats van te Kloos- terzande in Hulst zwemles in schoolver band te krijgen. Dit laatst, omdat naa,r de mening van enkele Terholenaren het voor de kin deren gemakkelijker is om per fiets het zwembad te Hulst te bereiken dan naar Kloosterzande te (moeten fietsen. Alles bij elkaar Is het een geslaagde gespreksavond geworden, waar zowel de inwoners van Terhole als de leden van het gemeentebestuur (er waren naast het college van b en w ook acht ge meenteraadsleden aanwezig) op plezier- ge wijze met elkaar van gedachte kon den wisselen over de diverse proble men die in en rond Terhole de aan. dacht vragen, Aan de universiteit van Nijmegen slaagde dezer dagen voor het kandi daatsexamen reenten uiej. C. C. M. Hermsen te Vlissingen. Voor het diploma .lesgeven bejaarden- gymnastiek' slaagde te Utrecht mejuf frouw M. P, Maas te Scherpenisse. Aan de modevakschool Ensaid te Breda slaagden: voor costumière: Annelies Vanhulle te Zuidzande, voor tailleuse: Nelly Vreeke te Oostburg, mevrouw A. Dieleman te Temeuzen, mevrouw P. Op peneer te Temeuzen en Karin van Hoe ve te Hoek, voor coupeuse; Jenny Dob. be laar te Zuidzande, voor coupeuse-leid ster: mevrouw H. Grootjans te Vlissin gen, voor modelontwerpster: José van Voorenberghe te LJzendijke, voor hand. werkontwerpster: mevrouw A. Stroo te Breskens en Jeanette van de Vijver te Hoek. Voor het uitgesteld examen kleuter leidster slaagden aan de rijksopleidings school te Middelburg voor de AJcte A: Joan de Quartel te Middelburg en Jan. ny de Nooijer te Souburg. Bij de examens van het Ensaid te Bre da slaagde voor cosbumiëre mej. A. Ie Due te O-Souburg. Aan de r.k havo te Etten-Leur is be vorderd van de vierde naar de vijfde klas Rob Michielsen, vroeger te Vlis singen thans te Etten-Leur. De heer W. Hageman uit Clinge slaag de hts .St.-Virgilius' te Breda voor het eindexamen chemische tech niek. De heer K. Fios uit Kapellebrug slaag de aan de r.k universiteit te Nijmegen voor het kandidaatsexamen rechten. Te Utrecht slaagde voor het examen Ni-akte natuurkunde en mechanica de heer Hoogesteger te Wemeldinge. Voor het te Temeuzen afgenomen mid denstandsexamen algemene handelsken. nis slaagden de dames A. M. Broekho ven, M. de Ridder en de he-ren P. F. Noens, F. T. No ens en D. Oggel, allen te Axel. Aan de universiteit van Amsterdam slaagde voor het examen MO-B Duit. se taal en letterkunde de heer B. Ver- poorte te Axel. Aan de technische hogeschool te Delft is de heer M. A. Deurwaarder te Oost burg geslaagd voor het examen elektro. technisch ingenieur. MIDDELBURG Aan de christelijkeiL. van Steenbergen (taak), L. Verbart, pedagogische academie voor Zeeland te S. Vermeulen, L. van der Vliet (taak), Middelburg werden bevorderd van havo- D. Wiskerke, C. Zmdhof, C. Aarnoutse, 4 naar havo-5: |H. Altena, V. Bode, H. Cal jouw, I. Ie M. Blokland, K. van Dijk, J. de Feijter, M. Geerse, A. van der Heijden, L. Hoo- gerland, K. Imanse, B. de Jonge, Knuijt, L Koole, N. Moens, T. Raas, de Schipper, J. Sinke, T. Tissink, T. van de Voorde, A. Weerpas, L. Vermuë, H. van Benthem, H. Bongere, D. van den Bout, N. Constandse, B. Corbijn, B. Cor nelisse, N. Fill us, A. Flissebaalje, W. de Looff, D. Meulrneester, P. Noordhoek, K. de Rijke, P. Speckens, C. Tlicissen, A. Verspuy, J. Westerweel, A. Wille- boordse, A. AUewijn, G. Beirnaert, B. van Belzen, I. Blok, P. de Boevere, G. J. Burger, J. Coppoolse, K. van Dongen, A. Jasperse, R. Lako, A. Meeuse, K. Meijer, E. Rouw, R. Stokman, F. Ver- straten, W. Zwigtman, M. Haaijer, L. van der Borgt (taak), H. Kleij (taak). Uitgestelde beslissingen: voor 10 leer. lingen. 16 leerlingen werden niet bevorderd. Bevorderd van OO 1 naar OO 2: J. W. Antheunisse, M. Anthonise, Baay, K. Brouwer, N. Dieleman, J. Geelhoed, H. Griffioen, J. de Jager, A. de Jonge, J. Kamermans, B. de Léeuw, M. van der Maas, H. Michielsen, M. Nieuwenhuise, P. de Footer, K. van der Schuit, K. Vijfhuize, B. van de Wege, J. van Hoorn, L. Adriaanse, E. de Boe vere, J. Boone, F. Doppegieter, D. van Dijke, T. Geerse, O. Huijsman, W. Jan. sen, R. Knuijt, N. Melse, J. Pals, R. Pos, E. de Rijke, P. van Sabben, J. Schouwe- naar, J. W. van Soelen, T. Soeting, P. de Wolf, A. de Wolf, M. Bernard. L. Bosselaar, W. van Damme, C. Dooren- bos, H. Heijnsdijk, G. Heuseveldt, K. op 't Hof, A. Kamermans, M. Koeman, J. Knekelberg, E. Merkens, B. de Muijmck, E. Nieuwenhuijse, J. Peeters, E. Remljn, F. Ronner, N. Siljée, L. Speckens. K. Sijp, C. Torbijn, J. Vermaat, H. Ver. meulen, L. Westdorp, F. Hanny. Uitgestelde beslissingen voor 2 leerlin gen. 2 leerlingen werden voorwaardelijk be vorderd. 3 leerlingen werden niet bevorderd. Bevorderd van OK 1 naar OK 2: A. Acda, J. Baidenmann, L. Bal. T. van den Boomgaard, A Cats, N. Francke, C. Franse, R. van Groningen, A. Ha-eck, A. Hamélink, A. Haverkate, J. van 't Hoff, I. van Lankhuijzen, A. Lantsheer, A. van Mansfeld, C. Marls, E. Paauwe, R, van Prootjen, F. Rejjngoudt, C, Smits, Cointi-e, L. Coppoolse, M. van den En- de, T. Goedbloed, N. de Jong, S. Kodde, A. Kögeler, G. Kuiper, A. Kwekken- boom, E. Leendertse, W. Lievense, A. Louws, L. Luteijn, L. Melse, W. Men. heere, A. Mostert, A. de Putter, Stroo, D. Verstraten, A. Wattel, P. van Sprang. 1 leerling werd niet bevorderd. Bevorderd van OK 2 naar OK 3 L. Arenaman, R. Bakker, Y. Bout.erse, T. van Dis, E. Franse, C. Hubregtse, A. Lodders, E. Proost, E. Rotte, A. Sneep, J. Speelziek (taak), M. Stouten, N. Stoutjesdijk, M. Verpoorten, A. de Wild (taak), J. Boom, A, van Gilst, R. Ia Grand, G. Hontelé, H. Jager, S. Joziasse, H, de Kolc, I. Kunnen, R. Len selink, A. Loeve, A. Valk, M. Verstraa. te, E. de Visser, L Volmer, L. van Zant- vliiet. Uitgestelde beslissing voor 2 leerlingen. 1 leerling werd niet bevorderd. Aan de avondschool van het Nederlands genootschap tot opleiding van leraren voor 't beroepsonderwijs te Goes slaag den voor he,t Pedagogisch Diploma.: Th. P. J. de Bakker en H. F. W. Jan sen te Oostfourg; A. Flipse te Middel, burg; G. J. M. Fruytier te Terhole; Ch. M. van Kaam te Steenbergen; A. J. Lambert te Axel; A. J. Oos terling te Sluiskil; J. A. Osté en G. Tanis te Temeuzen; G. P. J. Hoovers en J. G. Verhoeven te Roosendaal; Ch. J. A. Schrauwen en G. N. M. Theuns te Bergen op Zoom en Ch. Schot te St- Maartensdijk. 1 leerling werd afgewe zen. Bovendien slaagden voor het staats examen ped. getuigschrift de leerlingen A. J. van Loon te Bergen op Zoom C. J. L. Sanderse te Vlissingen. Bevorderd werden naar het 2e studie jaar (VLO II): F. J. Boone te Oost. burg; J. M. v. d. Borgt te Hansweert: T A. Burm te Nieuw Namen; J. Cortvrlendt te Sluiskil; H, A. Dierkx, R. Scholten en P. O. M. Ver te Goes: S. W. v. d. Kieft te Sas Gent; M. T. L. Rottier te Osenisse; P. M. Smallegange te Hoedekenskerk- J. J. M. Telgenkamp te Kapelle; A. Vos te Biezelinge; M. Grootjans te Ktoe. tinge; H. W. L. M. Bouwens en J. W. M. Slokkers te Steenbergen; E. J. M. De Bruyn. F. M. van Loon en J. J. C. To- mas te Bergen op Zooim; M. C. A. J. Buys te Sanddaardbuiten; M. J. van Hekelen te Halsteren; L. B. P. Groffen te Hoogerheide; A. M. van Nispen te Roosendaal; J. A. Nuyten te Woens- drecht; L. E. Roozemond te Sint-Phi- lipsland en C. L. M. Matthijssen te Bergen op Zoom. Afgewezen 7. Bevorderd naar het uerde studiejaar (iLOI.l): D. Beyer te Ooltgensplaat; J. Huijsen te Halsteren; B. P. van Ine- veldte Roosendaal; J. Kodde te Seroos- kerke; A. Lisseveld te Brouwershaven; J. Mmnébacht te Woensdrecht d. Minnen te Oudenbosch; J. P. M. Oerlemans, F. P. J. Talboom, L. J M. van Pul te Bergen op Zoom; D, J. A. Romibouts te Stampersgat; K. G. Siecker en R. C. F van Acker te Axel; A. J. Vervaart te Lepelstraat; D. A. de Witte te Wolphaartsdijk: A. J. Zandee te Biezelinge; M. W. van Dijke te Póórt, vliet; M. C. J. M. de Greefte Nieuw- Vossemeer; J. J. M. Jonkers te Steen bergen; J. W. Kriselijn te Zonnemaire; P. W. G. Quist te Tholen; N. A. v. d. Spil te Hansweert; P. van Ast te Scher penisse; C. M. Balje en M. Brunke te Vlissingen; P. J. de Cock te Kuitaart; K. J. C. Hamelink te Hulst; M. C. de Jonge en L. R. Sierevled te Terauezen; F. S. C. Luycks te Sluiskil; P. van Minde _te Kloetinge; J. P. Reynhoudt MIDDELBURG Aan de ped. acade- rijksopleiding voor onderwijzer te Middelburg werden bevorderd van havo 4 naar 5: Joop Abma, Middelburg; Adii Bauer, Kruiningen; Annelies Bosch, Vlissingen; Pieter v. d. Bulck, Vlissingen; Kees Cappon, Heinkenszand; Jannie Copper, Veere; Bram Coppoolse, Vlissingen; Ab van Daalen, Vlissingen; Janny Dekker, Nieuwdorp; Janny v. d. Hagen, Vlissin. gen; Sietske Hiemstra, Vlissingen; Hans Huysen, Borssele; Anneke Ja,nissen, Sou burg; Els de Kan, Vlissingen; Marina Kole, Niieuwdorp; Giel Leenhouts, Oost burg; Peter Meliefste, Vlissingen; Bram de Meijer, Biervliet; Eric Pannekoek, Bergen op Zoom; Roelof van Pesch, Haamstede: Berto Rietema, Middelburg Thijs Schipper, Vlissingen; Jos Schou. ten, Middelburg; Francis Sonke, Krui ningen; Mattie Steur, Burgh; Edwin Wise, Vlissingen; Gooziena Bijl, Tholen; Jan Duym, Vlissingen; Jaap Flohil, Noordgouwe; Chris Geurimk, Tholen; Mariette van Gink, Vlissingen; Wim van Goudswaard, Kortgene; Marianne van Hanegem, Vlissingen: Harry Jacobse, Souburg; René Kopmels, Yerseke; Mar co Kreiken, Vlissingen; Henri van Laar schot, Middelburg: Jeanneke Oranje, Koudekerke; Hans Pollemans, Zuidzan de; Dré Roest, Goes; Kees Schipper, Ovezande; Leo Smalheer, Brouwersha ven; Yvon Smit, Middelburg; Annette Theunis, Vlissingen; Janny Vermare, Driewegen; Eric de Vries, Middelburg; Camiel Weering, Vlissingen; Wim Be- suyen, Veere; Jan Willem Catsman, Goes; Daan Hengst, Westkapelle; Koos Jager, Middelburg; Anmet v. d. Linde, Heinkenszand; Gerard Noorthoek; St. Philipsland; Han Petiet, Vlissingen; Hu- go Polderman, Goes; Aad Pot, Vlissin gen; Lejo de Regt, Oostburg; Jan de Roos, Oostburg; Loes Schinkel, Vlissin. gen; Dick Sieling. Tholen; Wim van Steenis, Kloetinge; Anneke Sturm, Kloe tinge; Rob den Teuling, Sas van Gent; Ron Verkerk, Vlissingen: Kees van Wel, Goes; Henny IJzerman, Vlissingen. 8 leerlingen werden niet bevorderd; 3 leerlingen kregen herexamen. Beroepsopleiding onderwijzer(es) van 1 naar 2: Wim Bakker, Yerseke; Marian de Bruy- ne, Baarland; Jan Everwijn. Haamste de; John Hage, Breda; Marja Hofstee, Goes; Gerda Lute. Vlissingen; Kees No. bels, Oost-Flakkee; Arno v. d. Plank, Assen; Rian Risseeuw, Oostburg; Anne- Marie Somers, Hoedekenskerke; Hans Zanruiter, Yerseke; Paul Bezuyen, Zie. rikzee; Jaap Gelok, Middelburg; Bettie v. d. Griend, Temeuzen; Mare Groosman, IJzendijke; Wim v. d. Hemel, Sas van Gent; Ruud Janse, Vlissingen; Jeanne Lammens, IJzendijke; Harm Tom v. d Linde, Heinkenszand; Leo Nienwenliuy- ze, 's-Heer.Arendskerke; Marlike Pol dermams, ZierikzeeRaymond Rammeloo Sas van Gent; Paul Scherbeyn, Hoofd plaat; Willy Spinnewijn, Hoofdplaat; Gert Jan Verburg, Souburg; Ria Bas ting, Zuidzande; Annie Deurloo, 's.Heer- Abtskerke; Nick Flipse, Wolphaarts dijk; Saskia Gelderblom, Nieuwdorp; Jaap Gesink, Vlissingen; Lian Moens, Sluiskil; Ineke Remeus, Goes; Leni Roelse, Vlissingen; Kees de Ruysscher, Biervliet; Frans Schrijver, Goes; Truus Step, Middelburg; Marjan Trompert, Kloetinge; Rirni van Vugt, Temeuzen; Lia Westerweele, '3.Heerenhoek. 10 leerlingen werden voorwaardelijk be vorderd; 3 leerlingen werden niet be vorderd. 2 naar 3: Leo van Aken, Vlissingen; Cyril Barbê, Hoek; Harold van Damme, Ooigem; Tonnie Doeland, Vlissingen; Jan van Ha. negem, Vlissingen; Sylva Karstanje, Re tranchement; Rob Kest, Vlissingen; Han van Popering, St.-Annaland; Ben de Reu, Arnemuiiden; Kees de Rijk, Schoon- dijke; Peter Theunis, Vlissingen, Rob de Boo, Kwadendamme; Frans v. Dixhoorn, Vlissingen; Jan van Iwaarden, Hein kenszand; Rijk v. d. Lagemaat, Middel, burg; Jan de Oude, Biervliet; Rinus Va der, Souburg; Jan v, d. Velde, Tholen; Piet v. d. Vlies, St.-Philipsland; Rob Frederiks, Middelburg; Jaap Guéramd, Vlissingen; Wim de Grave, Souburg; Nelleke Holster, Kruiningen; Piet Leen houts, Oostburg; Ella Lizierse, Katten- dijke; Erna Oranje, Vlissingen; Anneke de Oude, Biervliet; Maria Risseeuw, Schoondiijke; Toby Visser, Middelburg; Bas de Vos, Ooltgensplaat. 1 leerling werd niét bevorderd. KWJ en soos gaan dicht in vakantie De besturen van de jongerenverenigin gen te Vogelwaarde, t.e weten de KWJ en jongerensoos ,de Pijp' hebben, beslo. ten om gedurende de vakantieperiode en wel vanaf 1 juli as hun aktiviteiten stil 'e leggen in verband met de diverse an ti -e zomeramusement-mogelijkheden, zo- ■Js kermissen, vakantiereizen enz. Het .Walhalla' en ,'t Fulkske' zullen dus voor de wekelijkse bijeenkomsten gesloten zijn, maar wel blijft incidenteel de mo. gelijkheid aanwezig deze zalen voor feestavonden vain die leden te gebruiken. MIDDELBURG Aam de rijksoplei. dingsschool voor kleuterleidsters te Mid delburg werden bevorderd van 1 naar 2: Cecile Aemouts, Sluis; Elly Beun, Bres kens; Iris Borst, Middelburg; Paulie Borgstijn, Vlissingen; Ines Flikweert, Breskens; Nella Koeman, Waarde; Mar ja Lodewijk, Renease; Jacqueline Mabé- lis, Tholen; Lieneke Minderhoud, Mid. delburg; Riet Moeliker, Tholen; Anne lies Paridaen, Aardenburg; Janny Pruis, sen, St.-Maartensdijk; Joke de Roos, Oostburg; Corrie Tennekes, Zierikzee; Rose-Mary v. d. Walle, Sluis; Alice v. d. Weele, Temeuzen; Wllly de Weerdt, Zierikzee; Marian Aarnoutse, Goes; Liesbefch de Böck, Souburg; Wilna Danc- kaerts, Vlissingen; Addy Dagevos; We meldinge; Marik; Joustra, Vlissingen; Henny Laroes, Vlissingen; Ellen v. d. Limde, Heinkenszand; Inke Mach geels, Souburg; Els Minderhoud, Vlissingen; Janny Nagelkerke, 's-Heer-Abtskerke; Ria Rui8»en, Wemeldinge; Anja Schoon,, Vlissingen; Marianne Spee, Kloetinge; Hennie. v. Splunder Goes; Pauline Tuin man, Vlissingen; Élly de Vos, Middel, burg. 2 leerlingen werden voorwaardelijk be vorderd. Van 2 naar 3: Ina Adriaanse, Goes; Marianne v. Dalen, Vlissingen; Marieke de Dreu, Goes; Truus Gelijns, Middelburg; Ria Gilijam. se, Haamstede; Jeannet; Hage, Nieuw- land; Magda Haverbeke, IJzendijke; Jo ke de Kater, Middelburg; Willy Keij. mei, Breskens; Ineke Kopmels, Waarde; Jenny Mol, 's-Heer-Arendskerke; Jen- neke' Nederlof, Middelburg; Liliam de Paormentier, Vlissingen; Leny de Pag- ter, Vlissingen; Kitty Regeling, Vlissin. gen; Corry Verschuure, Souburg; Cari- ne de Voogd, Vlissingen; Tllly v. Wa_ tersch-" Kloosterzande; Paula Vinke, Hengstdijk. 3 leerlingen werden voorwaardelijk be vorderd. te Kamperland; P. A. van Troost te Lajmswaarde; J. J. W. van Vanhoinime- rig te Goes en F. M. Verstelle te Philippine. Afgeiwezen 8. Bworderd naar liet vierde studiejaar (LOI 2) N I: P. C. Bruys te Bergen op Zoom; M. J. M. van Kaam te Steen- a;A. M. C. Koks te Roosendaal; Rabout te Schoondijke; O. M. de Regt te Axel; J. A. Af. van Wesen. beek te Heerle en P. C. J. de Bruyn te Hoogerfheide. Afgewezen 4. Bevorderd naar id Nb: W. J. Brasser te Westkapelle; S. S. J. Chamalaun te Kwadendaiinime; A. P. Heynen te Roo sendaal; S. Hiuissoon te Colijnaplaat; A. E. C. M. Kieboom en W. G. H. Simons te Bergen op Zoom; M. P. Witte te Axel. Bevorderd naar id N IV: Th, Bakx te Bergen o<p Zoom; J. J. Bolier te Scher penisse; C. P. Af. van Gurp te Nieuw. Vossemeer; G. Ktaassen, J. L. Koens en A. J. Tholens te Temeuzen; P. J. L Lansbergen te Vlissingen; G.J. D. Roel se te Middelbui'g; P. de Smet te Phi lippine; J. C. Snepvangers te Steen bergen. Afgewezen 2. Bevorderd naar ie La: M. L. van Kem pen te Ooltgemspaat) H. J. van Oeve- ren te Nieuw Vossenieer; G. Klaas. Bevorderd naar id Nil: M. L. vam Kaïn pen te Ooltge-nsplaat; H. J. van Oeve- ren te Elleaneet; L, M. Vereeke te Goes; naar id Ni: F. Plh. Klaassen te Hlaste, ren; J. H. Locht te Middelburg em A. C. M. van Trier te Vlissingen: naar id Nw: H. Minnaar te Katten dijke en R. E. P. van Vooren te IJzendijke. Bevorderd naar id N V: J. H. de Jong te Hoogerfheide (tevens naar LOI-2 Nu); M. Sloover te Goes en P. van Veen te Bergen op Zoom. Afgewezen 1. Bevorderd naar het 5e studiejaar (LOI 3) N I A. W. G. Barkel te Souburg; C. Berrevoets te Zierikzee; K. J. Duete- kom en W. A. Segeler te Afiddelburg; I. de Graaf te Oud-VossemeerH. Ja cobs te Wouwse Plantage; C. J. vam Oost te Middelhamis; M. A. Rens te Hoogerhende en C. H. Verhagen te Hals teren. Afgewezen 3. naar ic N m. L. de Blaey en J. Keirrupe te Goes; D. v. d. Boogaart te Kortgene; L. A. van Geersdaele te Walsoorden; G. Joosse te Middelburg em W. L. van Loon te Bergen op Zoom; naar id N IV: S. Brink te Zeirkzee; J. P. M. Buys; A. P. M. Nmrten en C. P. de Waal te Bergen op Zoom: J. S. van Dijk te Somimelsdijk; G. Gelten te Steenbergen; G. Goossens te oensdrecht; P. J. de Graaf en B. van Sdhaik te Temeuzen; J. L Grim te Vlissingen; L. W. M. de Jong te Steenbergen; C. A. M. Koks en J. F. C. Schraauwen te Roosen. daal; C. Wolvetang te Goes en K. Das- se laar te Hengelo; naar id N IVw: P. J. G. Timmermans te Halsteren. Age- wezen voor N IV: 1 Bevorderd naar id N V: H. Laponder te Middelhar. nis en A. A. Pieters te Souburg. Bevorderd naar id Nb: .J A. J. vam Geel te Woensdrecht; M. P. D. Hazen en J. P. E. van Til'borg te Bergen op Zoom; W. G. de Hond te Tholen en W. P. Leendertse te Kamieperlandnaar id Nh: G. C. Doornen te Kruisland en P. A. Fopima te Middelhamis; naar id Ni: J R. Akkerman en J. B. Hage naars te Vlissingen; C. C. van Sabben te Temeuzen en G. H. v. d. Kamp te Goes; naar id Nj: S. G. Helmons te Nieuw-Voseimeer; J. W. Situuirmam te Middelburg en A. de Vries te Bergen op Zoom; naar id Nu: A. J. Domisse te Koudekerke; C. Hoogerheide te We meldinge; A. Pierssens te Terneijzen.; M. A. Reyerse te Goes en A. S. Ver- jaat. te Sint-<Maarlensdijk. Afgesezen 1. Bevorderd naar td Nw: J. P. M. Er. nest te Oud-Gastel; J. A. M. Nefs te Hlasteren en C. B. J. van Overveld ta Woensdrecht. Kerkelijke mutaties NEDERLANDS HERV. KERK Beroepen te Blaauwkapel-Groenekam W. C. Hovius te Katwijk aan zee; te De Bilt (toezegging) A. Romein te We- zep; te Sloten (Friesland) (toezeg ging) J. L. Couvee te Nieuw-Weer- linge; te Eindhoven wijkgemeente Woensel 2 tweede predikantsplaats D. P. Rijtima te Pacscns. Aangenomen naar Lage Zwaiuwe H. J. Soethouit te Slochteren, Bedankt: voor Zeeten-Andelst toezeg, ging P. J. Bos te Anneide; voor Sommels- dijk H. A. van Slooten te Nijkerk; voor Hoenderloo (toezegging) K. den Hartog te IJlst; voor Spijkenisse W. Sirag te Rotiter d a im-Zu i d GEREFORMEERDE KERK Beroepen te Sur huisterveen drs J. Hielema te Victoria (Canadian chris. tian reformed church GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Bedankt voor: Hoogeveen M. Brand es te Hengelo; voor Hoogkerk M. van Doom te Vil&ardingen; voor Haaren A. Kooy te Emmen; voor Mussel, Uithui zen en Zuidwolde P. Deddens te Rozen- buig. CHR. GER, KERK Beroepen te Hillegom; R. van der Kamp, kandidaat te Den Haag. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed, tot onze grote droefheid, na een kortstondig ziekbed, weledelgeboren vrou we ROLINE MARDE WICHERS WIERDSMA in de ouderdom van 78 jaar. Haar huisgenoten: N. Slot-Kristaiyn A. J. den Hollander-van Sluijs. Domburg, 30 juni 1970. Domburgseweg 2b. De teraardebestelling zal plaatshebben te Domburg op vrijdag 3 juli 1970, om 11.00 uur. Met groot leedwezen geven wij kennis van het plotseling heengaan van de heer J. DOEDENS in leven administrateur Het bestuur van de Stichting Samenwerking Goes Met grote verslagenheid geven wij kennis van het plotselinge overlijden van onze zeer ge waardeerde collega, de heer J. DOEDENS Het personeel van de Stichting Samenwerking Goes S. Kroonenberg, oogarts, wegens familieomstandig heden op heden 1 juli GEEN SPREEKUUR. Plaats uw familieberichten in de PZC Heden overleed plot seling onze geliefde zwager en oom JAN GABRIÊLSE ln de ouderdom van 78 jaai'. St. de Vos M. de Vos- van Breda J. Tanker Wed. P. Gabriëlse- Heyt Neven en nichten Westkapelle, 30 juni 1970 Heden overleed plot seling, onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgroot vader JAN GABRIRLSE echtgenoot, van Catharina van Breda, in de ouderdom van ruim 78 jaar. Westkapelle: C. Gabriëlse- van Breda S. Huiszoon- Gabriëlsc J. Huiszoon A. Toutenhoofd- Gabriëlse K. Toutenhoofd J. Gabriëlse M. Gabriëlse-Brand M. Gabriëlse- Gabriëlse A. Gabriëlse A. Gabriëlse A. Gabriëlse M. Gabriëlse- C.ysouw Klein- en achter kleinkinderen Westkapelle, 30 juni 1970

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4