Zierikzeese Concertzaal Promenadeplan Nieuwe Burg voor decemberdrukte gereed Diploma-zwemmen Beschuit met aardbeien. Uitreiking diploma's r-k lts Hulst DIPLOMA-UITREIKING OP LAGERE TFXHN. SCHOOL IN MIDDELBURG Geslaagden van huishoudschool te Terneuzen Mogelijkheden voor vrachtverkeer DIPLOMA'S VAKSCHOOL GOES blijven aanwezig Lof Diploma-uitreiking chr. lts Axel Examens Overleg Aanrijding te Jeugd en Muziek landdorp Kortgi ene Kees Verkerk leidt rolschaatsen in Haamstede HINDER IN MIDDELBURGSE GRACHTEN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 30 JUNI 1970 Slot van pagina 1 wensen ten aanzien van verbetering van de gevel en voor het verdiepen van het souterrain achter het po dium. Het souterrain zou dienst kunnen doem als bijvoorbeeld verga derruimte en voor repetities den benaderd voor bijdragen, maar dat leverde weinig resultaat op. Wethouder Keuning: ,JEr ligt nu een heel modern plan. Ik heb bewonde ring voor de soepele manier, waar op de architecten met iets totaal nieuws zijn gekomen. Ik hoop, dat er gesubsidieerd zal worden tot een som van 650.000. Het gaat om een culturele voorziening voor de hele streek'. Op de foto: het interieur van de Concertzaal op dit moment (Foto PZC) peldijk; P iesseni Aan de rk lts Sint-Bernhard' te Hulst vond de uitreiking plaats van de diplo. ma's aan de leerlingen die met goed ge volg de 3-jarige cursus gevolgd hadden: Timmeren: J. Audenaerd, Overslag: E. v. Bellen, Hengstdijk: E. de Block. Graauw; E. Bogaerd, Hulst; R. Coone. Koewacht A. v. Damme, Stoppeldijk: J. Dobbelaar, Boschkapelle; H. Duerninck, Stoppel dijk: J. Erpelinck, Boschkapelle; L. Eysaekers, LamswaardeW. Janssen, Boschkapelle: W. de Jong, Brasschaet (B); A. Kuijpers, Hengstdijk; E. Lam bert. Boschkapelle; F. de Meijer. Stop- G. Neve, Kloosterzande; P. Boschkapelle; R. Rietjens, Koewacht; P. Weemaes, Graauw. Afgewezen werden 5 leerlingen. Metaalbewerken P. de Bakker, Boschkapelle: G. Boënne Graauw: Th. Cornelissens, Boschkapel le; R. Holmes, Clinge; C. Ivens, Sint. Jansteen; P. Jansen, Kloosterzande; H. Kegels, Kloosterzande; H. Lambrechts, Clinge; J. Pierssens, Heikant; G. Pie- ters, Hulst; R. Poppe, Clinge; Saman, Sint-Jansteen; I. de Schepper, Koe wacht; L. v. Waes, Terhole, J. Esse- ling. Hulst; G. v. Geertruij, Clinge; F. v. Haperen, Hulst; R. v. Itegem, Nieuw- Namëh; J. Kaijser, Hulst; A. Lammens, Hulst; R. Pardon, Walsoorden; W. Tael- man. Hulst; L. Thuije, Clinge; A. Thijs, Sint-Jansteen; L. Verschuren, Lams waarde: Th. Verstraeten, Clinge: L. v. d. Walle, Hulst; E. Willaert, Clinge; F. Zaman, Stoppeldijk. Afgewezen 3 leerlingen. Elektrotechniek: R. Blommaert, Clinge; S. Breepoel, Hulst; R. de Burger. Sint-JansteenJ. v. Goethem, Siat-Janst-sen: Th. Goos- sens, Clinge; A. Helmich, Hulst: E d' Hooghe, Sint-JansteenA. v. Kerckho. ven. Hulst: P. de Kind. Clinge. J. Kou- Hulst; J. de Poorter. Sint-Jansteen, de Poorter, Boschkapelle; P. de Schep per, Clinge; K. Sponselee, Lamswaarde; A. Stevens, Sint-JansteenF. Tottee, Sint.JansteenA. Willaert, Clinge; J. de Wit, Clinge; E. de Witte, Sint.Jan steen. Afgewezen: geen leerlingen. PROV. SCHIETWEDSTRIJDEN 3 EN 4 JULI TE BORSEE BORSSELE Op vrijdag en zaterdag 3 en 4 juli as zullen te Borssele de pro vinciale schietwedstrijden worden gehou den op de banen in de garage van de fa. de Muynck aam de Oostsingel. Prijzen voor beste leerlingen Eerste jaar met Prijzen keuzevakken TERNEUZEN In het Zuidlnndthea- ter te Terneuzen werd maandagavond tijdens een feestelijke bijeenkomst de einddiploma's uitgereikt aan de gesluag_ jden van de landbouwhuishotidschool ,Dë Leeuwtjes' te Terneuzen. Deze bijcen- I komst werd onder anderen bijgewoond door mevrouw Luhr, een vroegere lera. res van de school die nu in Amerika Woont en mej. A. van der Leeden, con sulente voor landhouwhuishouidscholen uit Goes. Mej. Van der Leeden vertelde dat de assistentenafdeling binnenkort zal ko men te vervallen. Hiervoor in de plaats zal een andere regeling komen. .Alleen weet nu nog niemand precies wat', al dus mej. Van der Leeden. Zij zei te ho pen dat de nieuwe huishoudschool, die is gepland dn de Serllppenspolder bin nenkort gereed zal komen' zodat alle I evzenementen in de school kunnen plaatsvinden'. De diplomauitreiking werd verricht door de directrice van de school, mej. De Buck. De geslaag den zijn: De geslaagden zijn. vormingsklas: J. T. van den Brink. A. F de Bruyne, E. J. M. van den Broecke, M. J. J. Dhuy- vetter, A. E. P. M. van den Eijnde. J. M. Hamelink. C. J. d'Hont, M. L. R. de Meijer, R. J. P. de Schrijver, A. M. Stuy en N. M. Welleman, Twee leer. lingen werdan afgewezen Assistenten A: C E. M. Bakker. J. de Braai, J. S. de Bok, M. de Clerck, E. J. van Duy- venbode, J. G. van Es, M. J. Haarsten. J. J. Hamelink, A. J. Heijnsdijk, A. C. de Kraker, N. M. van der Peijl, J. L. P. Roggeveen. A. J. M. van Rijsbergen. J. Verhelst. M. E. S. Verlinde. L. C. Vinke, J. C. van Zuuren, Y. C. J. Pie. ters. Assistenten H. A. T. van Breu- gel, T. P. Dekker. J. Guiljam. S. H. Hamel ink, A. F. Helmendag. J. Hoogendoorn, N. E. Jansen, M. P. Overeem, D. J. J. Richards, C. D. Rie- mens, S. A. L. Poortvliet. E. J. Scheir- penisse, M. M. Schoonakker, J. C. Taze- laar, C. L. Tollenaar. M. G Vermeu len, A. Vlaander, C. T. D. van de We- ge. Assistenten H B: J. J. Bakker. N. Barentsen, E. M. M. van Gelder, Geldof, J. M. Karrenbeld, N. A. Riemens, W. L. M. Schoof, G. J. C. Smies, P. M. Stravers, L. S. A. Poort vliet. Twee leerlingen werden afgewe. zen. RAAD MIDDELBURG EENSGEZIND: MIDDELBURG Dezer dagen vond in de Concert- en Gehoorzaal de uit reiking plaats van de diploma's en prij zen aan de leerlingen van de lagere technische school aan het Molenwater. Behalve het bijna voltallige bestuur en de leraren te Middelburg waren de leer lingen van de 2e, 3e en 4e klas aanwe zig. Ook vele ouders gaven van liet be langstelling blijk. De voorzitter van het bestuur, de heer J. J. Ubbink die de aanwezigen verwel komde deelde mede dat in de toekomst, ten gerieve van de ouders, de diploma- uitreiking wellicht in de avonduren zal plaats hebben. De beer Ubbink felici teerde de gediplomeerden en de bevor derden. In zijn toespraak tot de gediplomeerden wees hij er run op dat nu de examens voorbij zijn een zeer veelzijdige wereld voor hen openstond. Het is heel goed dat je een vak geleerd hebt. Je nebt daardoor een voorsprong op hen die dat niet hebben. Zorg er voor dat je "ie voorsprong behoudt.' Zo zei de heer Ubbink die het voorts noodzakelijk noemde dat men de liefde voor zijn vak behoudt. De voorzitter bracht ook dank aan de leraren en het •andere personeel van de school. De heer D. Roos, directeur van de lts wees de jongens er in zijn toespraak ook nog op dat het leven ook scha duwkanten kende. Er komt nog heel wat kijken voor je kunt zeggen: ,Ik ben er!' Aldus de heer Roos die eraan herinnerde dat dit de eerste maal is. dat de diploma's zijn behaald volgens de nieuwe wet voortgezet onderwijs. Dit behelst onder meer dat er keuzevakken •bij behoren. Behalve de diploma's werden ook de kla-sseprijzen, de door het bedrijfsleven beschikbaar gestelde prijzen de prijs van het Doetsfonds uitgereikt. De klassepnjzen (een leerling uit elke klas) worden niet toegekend aan de leerling die de hoogste cijfers behaalde. Al speelt dat ook een rol; andere fac toren zijn doorslaggevend, vertelde de uitvoeren, gedrag en karakter. We zouden het kunnen typeren met: de intermenselijke relaties. Doordat er dit jaar twee leerlingen op de school met een gelijk aantal punten als hoogste uit de bus kwam, werden er dit jaar bij uitzondering twee prijzen van het Doetsfonds uitgereikt. Dit fonds is genoemd naar een vroegere directeur en is bij zijn afscheid gevormd om elk jaar de beste leerling van de school een prijs toe te kennen. Door bonden en bedrijfsschajppen wa ren 7 prijzen beschikbaar gesteld. De uitreiking hiervan geschiedde door een vertegenwoordiger daarvan. De voorzit ter van het bestuur overhandigde de an dere prijzen met een persoonlijk woord voor elke prijswinnaar. Aam de scholengemeenschap ,De Vak. school' te Goes werd 't diploma voor as sistente in de huishouding met de nadruk op de huishoudelijke vorming uitgereikt aan: S. J. Bierens, L. A. den Butter, D. M. Geelhoed, J M. Harthoom, M. J. van He. mert, J. Hoeke-van Dijke, J. A. Ja- cobusse, M. D. de Koster, A. C. A. van der Malen, S. C. D. Mesu, J. Minnaar, L. P. v. d. Moere. P. A. M. Moer- C. A. Watermam, J. L. Schouten. Afge wezen 1. Het diploma van de kostuummaaistera. opleiding ontvingen: J. Cappon, R. Duin- kerke, H. J. Meijvogel, J. F. van Oeve- ren, M. E. C. Rombaut, M. F. Versluijs, L. L. B. Wisse. Af ge-vezen: geen. Het diploma van de vormingsklas ont vingen: J. A. M. Baarends, J. G. Bou. cherie, M. A. J. Chamalaun, J. Diele. mam, M. van Doeselaar, P. C. A. Franse, land, L. M. Nieuwenhuyze, Y. A. H. M..W. Kole, C. E. Lous, A. G. G. Louter, Pijnenburg, P. M. Qiiinten. L. J. de A. van Noordennen, W. J. Oele, C. J. Reijger. E. P Sinke. M. J. van Stel,Everweel, M. J. Schrijver, A. C. M. J. H. Zwart, K. E. Jonker. T. G. Bolle.Slabbekoorn. J. C. Wabeke, P. Beeke, E. J. van Gessel. K. Kieviet, C. Mol,1 A. van Belois. J. E. Colijn, C. J. Fessen, S. L. Priester, T. P. Ridderhof, E. M.IC. C. den Hollander. F. C. Hoogesteger, Sonke, C. J. H. Vermeule, P. van Wel. W. J. G. Kole, T. J. van Luijk, L. M, A. Noordhoek. J. E. NSlssei» w se, C. P. Sanderse, Tramper, C. M. Veerhoek. Zweden, J Bouwense, I. A. B. M. Cle ment. M. M. van Damme, M. Gubbels, H. F. W. Haslinghuis, J. de Jonge, P. Karman. M. J. Looijen. K. N. de Mul. C. C. NIjsten, A E. Prine. J. A. M. de Pundert, A. P. Ph. Stobbelaar, J. Visser. Afgewezen:4. De Oehtmanprijzen werden uitgereikt aan: M. A. J. Chamalau, M. J. Looijem, F. J. Snoek, M. A. Provoost, G. C. Ge- lok, A. C. Pannekoek, J. P. de Jonge, G. J. vam Oosten, J. P. Houtekamer, C. H. de le Leijs. C. M. Tuyt. J. C. Verrijzer, W. A. Almekinders, A. Vos, C. Rotte, A. de Hamer, E. Blok, L. C. Zwartepoorte, W. E. Heijns- Afgewezen 2. Het diploma voor assistente in de huis houding met de nadruk op de naald- vakken werd uitgereikt aan: J. B, Boei, W. J. Dninkerke, P. Goudzwaard, H. A. Hartman, J. M. C. op 't Hof, M. A. C. Korstanje, M. J- C. Luteijn, D. J. Maliekote. J. J. Molhoek, K. N. Paau- we, J. C. Slabbekoorn, G. M. Westdorp, Afgewezen: geen. Het diploma voor leerllngverkoopster werd uitgereikt aan: A. A. M. Baert, Y. van Beveren, F, P. Bosman. N. U. J. Geene, J. J. Glerum, C. W. van Huisstede, T. C. de Klerk, J. E, Mul der, C. J. de Pree, A. Ruster, P. S. Rijk, De klasseprijzen z timmeren-2 ITO meren 2 J. R. Meijer, timmeren 3A A. van Maldegem, timmeren 3B J. J. Vo gel, metselen 3 C. P. Louwerse, schil deren 2 W. Geschiere, schilderen 3 J. C. Wattel, metaal 2 ITO P. J. M. van der Welle, meta 1 2A J. M. Mol, metaal 2B G. Rewijk, metaal 2C C. Vinke. me taal 3A J. C. van Hoepen, metaal 3B A. de Waard, elektro 3 D. E. van Itngen, Elektro 3 D. Pouwer, autom. 3A H. de Puijt, autom. 3B W. van Keulen, autom. 4A W. J. Monné, autom 4B B. J. Vla ming. bakkers 2 J. F. Heijnsdijk, bak kers' 3 W. v. d. Driest. De prijzen van de bedrijfsbonden wer den toegekend aan: J. Riemens, ümme-j ren 3B (aannemerabond), J. Westerbe- ke metselen (aannesnersbond), W. de Rijke, schilderen (schildersbond), G. A. Provoost, metaal 3A (afd. metaal) J. P. Wagenaar, metaal 3B (afd. metaal), J. D. Coppoolse, autom. 4A (BOVAG), v. Haveren, autom. 4B (BOVAG). De prijzen van het Doetsfonds werden i behaald door: K. Brasser en G. J. Hen- j beiden van Elektr. 4. De namen van de geslaagden werden iia het nummer van zaterdag gepubliceerd. (ADVERTENTIE) MIDDELBURG De gemeente raad van Middelburg heeft maan dagmiddag met algemene stem men zijn goedkeuring gehecht aan het .Promenadeplan Nieuwe Burg'. Dit betekent dat zo mogelijk nog voor de decemberdrukte de Nieu we Burg zal zijn omgevormd tot een wandelstraat, gezellig gestof feerd met vitrines, bomen, straat lantaarns, bloembakken en ban ken. De kosten van deze omvor ming, met onder meer een geheel nieuwe, in verschillende zones ver deelde bestrating, komen op 70.000, waarvan de gemeente de helft zal opbrengen, de belangheb bende winkeliers, die op omzetver- hoging mogen rekenen, de andere ƒ35.000. B en w schreven in hun voorstel aan de raad dat deze straat, waar reeds een richtingsverkeer geldt, zonder bezwaar aan het verkeer kan worden onttrok ken. Hiermee waren drie bedrijven, twee aan de Lange Delft en één aan de Nieu we Burg het niet eens, omdat zij moei lijkheden voorzagen voor het vrachtver keer, dat aan de achterzijde van deze bedrijven, op het Walpleln, moet kun. nen laden en lossen. Realisering van het promenadeplan betekent, dat voor zware vrachtwagens maar één bruik bare. toegangsweg tot het Walplein over- biyft, langs de Koorkerkstraat. Vrachtwagens en vrachtwagencombina ties zullen dus op het Walplein moeten kunnen keren, reden voor de drie bedrij ven de raad en b en w te verzoeken het plan niet te aanvaarden voor de situatie met een zwaairuimte voor dit verkeer op het Walplein zou zijn aangepast. Maar nadat burgemeester drs P. A. Wo Iters in de vergadering van gister, middag had toegelicht dat de mogelijk heden voor lossen en laden en het ke ren zonodig door ingrepen aan trot toirafronding, beplanting en parkeerme- ters aanwezig zullen blijven en hij er bovendien op had gewezen, dat het plan Verschillende raadsleden hadden zich toen al in lovende zin over het plan uitgesproken. ,Een goed voorstel' juichte als eerste de heer C. A. Kam. meraad (wd) het promenadeplan toe, .elders in het land heeft men er goede ervaringen mee, het zal het wandelen en winkelen aantrekke lijker maken'. De heer Kammeraad zei graag te willen voorkomen, dat andere mensen hier de SIERIKZEE In het zwembad ,Del Val' in Zierikzee werd vorige week di ploma-gezwommen. Door het aanhouden de mooie weer kon er dit jaar veel geoefend worden. Badmeester Goddijn en de diverse gymnastiekleraren maak ten hier dankbaar gebruik van met als resultaat dat ruim 180 leerlingen een A- of B-diploma in ontvangst kon den nemen. De examencommissie be stond uit mejuffrouw J. de Koning en de Jieren H. Ensing, G. v. d. Tholen, M. Reks en C. Goddijn. De gelsaagden zijn: Rooms katholieke lagere school: A.di- nloma: P. Blommaert, B. de Boer, J. Folk- weert, M. Kouijzer, Ch. Ter. Horst, Ch. v. d. Sneppen, J. v. d. Sneppen, L. Sluijs, M. Rijpkra, J. de Bil, A. Kouij. zer. B-diploma: K. Berrevoets, D. Dekman, P. van Veldhoven, B. Braat, E. Post, W. Verkaat. Openbare lagere school. Nieuwe Boo- gerdstraat. A-diploma: M. Duinhouwer, E. de Oude, A. Kaashoek, R. Timmerman, K. Deur- loo en J. de Vriese;; B-diploma, A. HiUe- brand, W. Hillebrand, J. Kloet, J. v. d. Linden, W. Brouwer, R. de Jager, M. Gelderblom, M. Saman en J. Stenhuis. Theo Thyssenschool: A.-diploma: C. Zandijk, J. van Westen- brugge. Q. van Dijke, K. Jongschaap, T. de Bie, E. Schieman, A. Vermaak, W. Juffermans, S. Huizer, E. Barne- veld, G. v. d. Sterren, F Verheij en H. Asrna B.diploma: E. Begeman, E. Koopman, M. Koster, P. Krello, M. Bouwman, N. Kaar.p, D. Lupker. Christelijke nationale school. A-diploma: A. Kauwenberg, W. de Boer, R. Heijboer, J. Hoppers, C. Bolle, L. Dorst, K. van Vossen, A. Coppoolse, J. v. d. Doe, J. Goudzwaard, A. v. d. Dries, A. van Li ere, N. Bom, A. de Vlieger, P. Geluk, T. Verspoor, I Izeboud, H. Rotte. E. van Haveren, J. de Snayer, M. Favier, D. Abram.se, C. Kentes, J. Vink, J. de Wild en A. Lokerse. B.diploma: M. Orneé, K. Boer, J. de Boer, H. Varel, C. Boot, P. Wilbrink. J. Scjiiettekatte, J. Orneé, E. Geluk, ban Ommeren, Ch. Hekman, N. Kik, de Boer. W. v. d. Tuin, M. v. d. Waarden, M. Vink en B. v. d. Spek. Beatrixschool: T. de Boer. B-diploma: R. Ravi a en Servaes. Openbare lagere school Westen schou wen A. Kok, J. Kooman, J. Zillig, J. Staal, P. Teken en P. de Rijke. Lagere Agrarische School: A-diploma: Klaas Kik, Han Steunpoorte, Ch. Sloot, maker en Izak op 't Hof. B-diploma: Wim Mccrdink. Christelijke Mavo: A-diplma: J. van 't Hof, T. Stuy, B. van de Velde, F. CoppooIse.R. Ringel- berg. W. den Hartog, H. Buyse, J. van Dienst en L. Kunst. B-dlploma: J. v. d. Welle, C. Yzelen. berg, en F. Izebout. Huishoudschool .Prinses-Juliana' A.diploma: Marrie Eerland, K. v. d. Velde. L. de Zeeuw en J. de Bil. B-diploma: L. Wandel en M. Berre. voets. 2e vaardigheid: A. van Dongen. Rijksscholengemeenschap Prof Zee man' A-diploma: A, de Feiter, F. Teeuw, K. Jansen, E. Schell, J. de Bruine, A. Wagemaker, H. Slagter, K. van Leeuwen, P. v. d. Graaf, L. van Have- ren en J. Bom. B.diploma: A. Dokman, H. Slagter, A. Fluijt. Ie vaardigheid: K. van 't Hof en H. Roosetooom. A. van Donge, J. Juffermans, J. Blom. J. Vurendaal, A. Deurloo, P. van Alm kerk. C. Geuze, H. Goudzwaard, W. van Leeuwen, M. Kloet, C. van Herk, H. v. d. Wielen, W. Giüjamse, H. Ver- kaart, W. Janse. B. van Keulen, J. van Hengel en J. Verbeke. B-diploma: P. Kouijzer, A. Vaes. J. Meerdink, L. van Klinken, F. Donker, J. Schultze. A. Plandsoen, P. de Graaf, C. Sinke, C. Bolle. A. Bom, J. Koster, K. de Regt, S. Kooman, J. Verwoerd, W. Janse. H. v. d. Vlist, F. Timmer, man, R. Verwoerd en J. Verbeke. In de christelijke lagere technische school te Axel z(jn dezer dagen in aanwezigheid van ouders, leerkrachten, schoolbestuur en genodigdtin de diplo ma's uitgereikt aan de geslaagden in de vakken timmeren en metaalbewerken. Na een kort openingswoord waarin een speciaal woord van welkom werd ge richt tot de heer D. J. Oggel, wethou der van onderwijs van de gemeente Axel en de heer D. van Elsacker van «le stichting leerlingstelsel Zeeland, reikte de voorzitter van het schoolbestuur de heer A. de Ruyler uit Terneuzen aan 42 leerlingen het diploma uit. De leerling Wilfried Janssens behaalde in de afdeling timmeren met 7,6 het hoogst gemiddelde. Bij de afdeling me taalbewerken was dit Josephus Sijsmet 7,7. Bedden kregen een boekebon aan. eboden. >e heer Van Elsacker besprak vervoi- ens de mogelijkheden voor verdere stu- ie zowel in theoretische als praktische richting. De heer Oggel bood leerlin gen ouders en leerkrachten de geluk wensen aan namens het gemeentebe stuur. Na de pauze richtte de directeur van de school, de heer M. 't Gilde tot de leerlingen, maar vooral ook tot de ou. ders, enige stimulerende woorden tot voortzetting van de studie. Met dankgebed werd deze diploma-uit reiking beëindigd. Geslaagd voor het dipioma timmeren: Mart in ua J. Bakker, Sluiskil, Arm and E. A. v. d. Berg, Axel, Abraham Dek ker, Axel, Johannes P. Eckhardt. Axel, Izaak Eelenbaas, Axel, Corne lls den Hamer. Zaamslag, Pieter Jansen, Zaamslag, Wilfried F. M. Jans sens, Koewacht. Cyril lus Lammens, Paul Th. van Haestregt, Axel. Aanvullend getuigschrift timmeren: Pierre F. Vermeersch, Terneuzen. Geslaagd voor het diploma metaalbe werken: Eduardus J. Agterhuis, Axel, Jacobus de Blaey. Axel, Wim van Brug. lem Th. Hamslink, Axel, Johannes Bij de examens vam de eerste Neder landse modevakschoolvereniging ,En- said' slaagden te Breda voor tailleusse: mejuffrouw M. Kesteloo te Koudeker- ke en voor costumière: mejuffrouw J. v. d. Meule te Oostkapelle. Aan de technische hogeschool te Eind hoven is geslaagd voor elektrotechnisch Ingenieur C. J. Riemens voorheen te Oostburg. Aan de vrije universiteit te Amsterdam slaagde voor het kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid de heer E. J. de Regt te Amstelveen, vroeger te Vlissingen. De heer A. Ivens te Graauw slaagde voor het eindexamen in de afd. elektro. nica. Aan de huishoudschool ,de Oesterschelp' te Tholen slaagden voor assistente huis houdkunde de dames J. C. Bijl en M. C. Poot te Scherpenisse en voor assis tente naaldvakken mej. C. E. Slager te Scherpenisse. Bij de examens der .ENSAID' te Breda slaagde voor coupeuse-leidster mejuf frouw J. M. Gideonse te Oostkapelle, voor tailleuse mejuffrouw G. L. van de Ketterij te Arnemuiden, mejuffrouw E. Maljaars te Grijpskerke en mejuffrouw A. Boogaard te Zoutelande. SOUBURG Voor het staatsexamen mo.A Duits slaagde maandag in Den Haag de heer W. J. Antheunisse Oost. Souburg. Gediplomeerden mts Terneuzen TERNEUZEN Aan de mts-Terneu- zen haalden de volgende kandidaten hun voorlopig diploma: afdeling bouw kunde: R. v. Esbroek, Hulst; W. Franc- ke, Sluis; B. Herman, Hengstdijk; D. de Kramer, Groede; L. Krleckaeit Hengstdijk; C. Spierenburg, Oostburg; J. v. Steenbergen, Philippine; A. de Wit, Axel en A v. Zele, Hoofdplaat. Er werden 4 kandidaten afgewezen. Af deling electrotechniek: F. dë Bie, Hoofd, plaat; Th. Bleyenberg, Hulst; A. de Bruyne, Hoek; C. de Feyter, Temeu. zen; R. Heyens, Terneuzen; J. Vernim- men. Axel en P. de Waal, Lamswaarde. Er werden 5 kandidaten afgewezen. Af deling Werktuigbouwkunde R. Bau- wens, St.-Jansteen: J. de Braai, Ter neuzen; P. Colsen, Hulst; L. v. Dorst, Axel; I. Geensen, Axel; W. Haverbeko, Biervliet; J. Karreman, Oostburg; T, Kuypers, Lamswaarde: A. Mangnus, St..Jansteen; H. de Rechter, Clinge; W. de Schepper, Graauw: A. Stock man, Terneuzen: C. v. d. Velde. Sluis- C. v. d. Velde Terneuzen: P. Ver- eecken. Hengstdijk; J. Vergouwe, Ter- zen: A. Voogdt. Hoofdplaat en W. Vught, Hoek. Er werden 3 kandida ten afgewezen. 5en, Axel. Levinus Dekker, Axel. Wil- ansen. Axel, Joris S. Kolijn, Axel, Wil liam M. A. Lippens Axel, Adriaan van Meurs, Axel, Eddy C. A. Notachaele, Westdorpe, Adriaan Riemens. Axel, Cor C. Vermeersch. Terneuzen, Marlnus P. Witte, Axel, Rudv J. M. v. d. Bergen, Axel, Cornells M. Bolleman. Axel, Fran- siscus de Bruyn. Axel, Jacob M. van Drongelen, Axel, Marinus K. van Her- mon, Axel, Gijs'oregt C. Koekkoek, Axel, Johannes van Leeuwen, Terneu zen, Cornelis Maas Zaamslag, Enk Th. Muller Sas van Gent, André J. de Rid der, Zuiddorpe, Josephus L. Sijs, Axel, Nicolaas Vonck, Axel. Jon W. Koster, Axel. Aanvullend getuigschrift metaalbewer. ken: And.-.^3 den Bear, Axel, Abram Dekker, Terneuzen. Afgewezen: 1i\« kandidaten. dupe van worden, maar hij meende dat er voor de situatie op het Walplein een goede oplossing te vinden zou zijn, zo. danig, dat lange voertuigen het plein helemaal rond kunnen rijden. Drs G. M. Kerkhof (ar) prees de moderne opvat tingen van de betrokken ondernemers, de ondernemerszin van de middenstand, die dit plan samen met de gemeente heeft opgezet: Middelburg treedt hier mee in het voetspoor van een moderne ontwikkeling. Hij vond het alleen jam mer, dat de promenade in de richting van de Nieuwe Kerk geen aansluiting geeft op een andere winkelstraat, waar door men. in relatie met de Lange Delft min of meer een rondlopeinde promena de zou verkrijgen. Nadat de heer W. P. Rentier sgp) voor goed laden en lossen op het Wal plein. informeerde de heer H. Gillissen (pvda), die er van uitging, dat het college van fa en w ten aanzien van het lossen op het Walplein diligent zal zijn de bezwaren op te vangen of het Burg- Êlan past in .een grotere visie'. De heer ;illissen merkte op, dat het eenrich tingsverkeer in de Middelburgse bin nenstad voor de voetgangers nog geen rust heeft gebracht, weshalve hij burgse binnenstad. met de ontwikkelingen elders, hij. Over de situatie op het Walplein zei drs Wolters nog, dat men niet kan zeggen* dat het promenadeplan zonder cverieg tot stand is gekomen; het; overleg liep via de middenstands, centrale. Er is op het Walplein bij wijze van proef gemanoeuvreerd met een 8,5 meter lange reinigingsauto: dit gaf geen moeilijkheden. Aan de stoffering van de Nieuwe Burg Half augustus CV in plan Griffioen I MIDDELBURG Naar verwacht zal half augustns met de aanleg van cen trale verwarming in de woningen in hel plan Griffioen 1 kunnen worden begon- i. Wethouder J. van Bennekom, die «nt in de raadsvergadering van maan. dag meedeelde, had er eerder op gewe zen «lat de benodigde apparatuur welis waar was besteld, doch dat, wegens overbelasting van «le fabriek, op een le vertijd van zes weken moest worden gerekend. De heer Van Bennekom, die een en an der zei naar aanleiding van vragen van de heer M. Vinke (chu), deelde voorts nog mee, «lat van de aanvankelijke 59 huurders, die hadden blijk gegeven voor de installatie van de cv te voelen er uiteindelijk, na moer inzicht te hebben gekregen in de financiële konsekwen. ties, er 42 waren overgebleven. Ruim 3 ton binnen voor sportcomplex te Zierikzee ZIERIKZEE De actie, die momen teel wordt gevoerd voor een sporthal- zwembadcombinatie voor Schouwen.Dui- veland in Zierikzee heef.t reeds drie van de benodigde vijf ton opgeleverd. Dit bedrag betreft alleen de zogenaam de burgerzinlening (ƒ302.900). Van de andere acties (onder meer verloting en verkoop van shirts) is nog niets bekend. De actie voor de burgerzinlemng loopt al enige tijd in Zierikzee. In de andere gemeenten op Scïiouwen-Duiveland is de actie echter nog maar pas op gang ge. komen. De stand van zaken was maan. dagavond omstreeks 31 uur als volgt: Westerschouwen 9.750. Middenschou- wen ƒ2.400. Brouwershaven 4.800 Dul- veland ƒ9.500, Bruinisse ƒ1.300, overi ge (oud-inwoners etc) 12.400 en Zierik zee 262.750) Diploma-zwemmen GOES Namens de KNZB heeft de heer C. Wagenaar zaterdag in het Goe.se. zwembad zwemexamens afgenomen. Er' waren 96 kandidaten voor het A-diplo. ma, 52 voor het B-diploma, 4 voor het C en 2 voor het D-diploma. Alle kan didaten, 154 in het totaal zijn geslaagd. iromenade zal speciale aandacht wor- Jen besteed, onder meer door het plaat sen van een plastiek, het aanbrengen van bijzonder verlichtingsmateriaal, en straatmeubilair. Ten aanzien van de grotere visiie van de heer Gillissen merk te hij op, dat men het zo moet zien dat Middelburg voortdurend in beweging is, waarbij voortdurend wordt gestreefd naar ideale oplossingen. De promenade betekent minder rumoer en geen opstop pingen meer van het op de Markt naar de Nieuwe Burg afbuigend verkeer. Aan de hand van de ervaringen met de Nieu we Burg zal men zien welke andere maatregelen nog passen in een .grotere visie'. Dit is een aanloop naar een bin nenstad, die aantrekkelijk blijft, aldus burgemeester Wolters. Nadat in tweede instantie drs Kerkhof zijn wens van een rondlopende promenade nog nader had toegelicht hij dacht bijvoorbeeld aan het plaatsen van vitrines langs het gedeelte bij het gebouw van het water schap Walcheren, waardoor het publiek gemakkelijk naar andere winkelstra ten wordt geleid zegde de raadsvoor zitter toe er naar te zullen streven een zo goed mogelijke aansluiting te krij gen. In het protnenadeplan is uiteraard Met waardering werd gesproken over het Abdijconcert van de vereniging Jeugd en Muziek men kende hiervoor een subsidie van maximaal 510,- toe - - op 25 juni jl, Een leuk en verantwoord initiaXief' vond drs Kerkhof, waarmee de heer A. J. Schot (sgp) instemde. De heer Schot informeerde en pas. sant of er al een bespreking is ge weest met Jeugd en Muziek over het programma, waarop burgemees ters hem kon meedelen, dat het plan in onderdelen zal worden bekendge maakt, voor welke bijeenkomst de raad een invitatie krijgt. Voor een tentoonstelling van werken van de Middelburgse Louis Heymans in de vleeshal van het stadhuis ter ge legenheid van «liens tachtigste verjaar dag op 27 juni a.s.werd een krediet van 1000,- beschikbaar gesteld, waar aan de SGP-fractie geen steun kon ge ven: de expositie is ook 's zondags ge opend. ,Het werk van Heymans is de moeite waard', aldus de heer Schot, ,ik had het graag gesteund'. Een geldlening- voor de aanschaf van een dental-car voor de schooltandverzorgmg in Mul. delburg en de dorpen op Walcheren werd door de raad mede-gegarandeerd. De dental-car, zo bleek uit de toelichting van wethouder J. A. van Bennekom. gaat de verschillende scholen langs: voor Middelburg betekent dit vooral in de buitenwijken, door de opheffing van tijdverlies en het verkeersgevaar een mooie oplossing. Andere voorstellen, die vlot onder de voorzittershamer doorgingen waren die tot het verstrekken van een krediet van 14.950,- voor de verbouwing van de kantoorruimte bij het slachthuis, een krediet van 1700,- voor de aanschaf 7200,. voor een mobilofooninstallatie en portofoon voor de poliliesurveillan- ce en een krediet van 10.000,- voor de aanschaf en aansluiting eindappara tuur op het interlokaal radionet van de politie. Een bezwaarschrift van de algemene woningbouwvereniging te Middelburg betreffende in rekening gebracht bouw- leges voor 56 garages werd gegrond verklaard. De betaalde leges groot 2349,- zal worden gerstitueerd. Bij de rondvraag vroegen twee raads leden, de heren Rentier en Gillissen aandacht voor het Zanddorp, waai- sloopresten van de woningen niet snel genoeg worden opgeruimd; er zouden zelfs al kleine brandjes zijn ontstaan. Wethouder W. P. J. Baars zegde toe de in gebreke gebleven sloper onmiddellijk op zijn contractuele verplichtingen te wijzen. De heer M. Vinke (chu) vroeg het plan vuilstortplaats Nieuw- en Sint.Joosland (zijkanaal Arne) nog eens le willen toetsen aan een opmerking van «Ir Krui- singa, die storten in hel. algemeen uit den boze vindt. De omgeving van de Noordweg, zo sig naleerde de heer Vinke is ,een slagveld geworden met hier en daar een boom'. Vijfendertig bomen zijn er gerooid; dood door gaslekkages. Wethouder mr J. j. van der Weel zei dat de gemeente hier voor m gesprek is met het betrokken gasbedrijf; de lekkages op de Noord- weg komen niet voor rekening van het eigen energiebedrijf. De heer H. de Ru (pvda) wees op de gevaarlijke verkeerssituatie aan het be gin van de Veerseweg, waar on lans-s een ernstig ongeluk is gebeurd. Het is een flessehals zonder parkeerverbod; de heer De Ru deed de suggestie hier een zeebrapad aan te leggen. Drs H. W. Hietkamp (chu) werd een oriënterend londerzoek toegezegd naar de agressie ve verkoopmethoden van organisaties, die boeken en rijdschriften slijten. KORTGENE Op het kruispunt bij de molen te Kortgene ontstond maan. dagmiddag veel materiële schade bij een aanrijding tussen een motorrijder en een automobilist. De motorrijder, E, C. P. uit Goes verzwikte bij dit ongeval een enkel. De aanrijding ontstond door. dat de automobilist I. C. H. uit Kort gene, geen voorrang verleende. Geslaagd concert te Bruinisse BRUINISSE Zaterdagavond concer teerde de muziekvereniging .Apollo' uit Nieuwe-Tonge in de muziekhal van Bruinisse. Het programma dat ónder andere The Holy City vermeldde, werd uitstekend ten gehore gebracht daar de muziekvereniging een bekend en op hoog Seil staand korps is. arraner voor de muzikanten dat een fikse regenbui er voor zorgde dat een -j..., al vroegtijdig. an. Op idool ding hebben over rolschaatswedstrljden, die van 2 tot 4 uur zullen worden ver reden in de Julianastraa.t. De organisa. tie van dit alles berust bij de VVV ln sa menwerking met het Geschenkenhuis »pu de heer W. Goudzwaard. De strijd .Jtoar open voor kinderen van 6-8 jaar er vnr. 9-12 jaar. Door gemeentewerken ONDERZOEK NAAR STANK- .MIDDELBURG De dienst van ge meentewerken bestudeert momenteel «Ie mogelijkheden van de stankliinder langs de Middelburgse vesten en graehten. Dit werd in de raadsvergadering van maan dag meegedeeld door wethouder W. Baars. De heer Baars, die zei in afwachting van het rapport van gemeentewerken over deze aangelegenheid nog geen na dere mededelingen te kunnen doen, hoop te toch spoedig met voorstellen bij de raad te kunnen komen. De wethouder deeltie een en ander mee naar aanlci. ding van opmerkingen van het raads lid drs G. Kerkhof (ar). De heer Kerk hof betoogde te kunnen instemmen met een verbetering van de beschoeiingen langs de Herengracht, de Pcnninghoek- singel en de Seisdam de raad ver leende daarvoor een krediet van 25.000 gulden maar daarnaast toch nog zorgen te hebben over de .inhoud' van deze grachten. Ook de heer W. Rentier drong op reiniging aan. In antwoord op een vraag van de heer H. Gillissen (pvda) had burgemeester drs P. Wolters eerder gezegd «lat met de huurders van. panden aan het Oostkerkplein nog een nader gesprek zal volgen over geuite klachten over geluidshinder, hinder van auto's enz. De burgemeester zei te ho pen in een volgende vergadering over deze aangelegenheid terug te kunnen komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4