Ontstellende verhalen tijdens proces-Stangl Haven Vlissingen had een gunstig 1969 7 Afgrijselijk Aantal verkeers- misdrijven gestegen GR0ETPLICHT LEIDT TOT PROTESTACTIE OUDER MOEILIJKE OMSTANDIGHEDEN: GEEN UITBREIDING, FELLERE CONCURRENTIE UITZAAI VAN SUIKERBIETEN WAS DIT JAAR OVERAL TE LAAT Statencommissies advies- en bijstand zijn samengesteld PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PZC ZATERDAG 27 JUNI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GETUIGENVERKLARINGEN OVER TREBLINKA (Van onze speciale verslaggever! DUSSELDORF Meedogenloos ondervroeg president dr Heinz Meven van de gezworenenrecht bank in Dusseldorf gisteren de be- jaarde getuige in het nu al weken durende Stangl-proces, Samuël Rajzman, uit Montreal. Al na tien minuten moest het getuige- verhoor worden onderbroken, omdat de 68-jarige Canadees-Poolse oud-Treblin. kagevangene het niet meer aan kon. hij kon zijn emoties niet meer bedwingen, toen de president hem liet vertellen over de moord op zijn moeder, zijn vrouw en kinderen, zijn zusters, een tante en wat neven en nichten. Hij vroef vijf minuten tijd om in de wandelgangen van het reusachtige paleis van justitie in Dusseldorf wat op verhaal te komen. De president schonk hem royaal een kwartier. Verdachte Franz Stangl lei. der van de jodenmoordbrigade van de SS in Treblinka keek hautain neer op de wenende getuige. Ook de 49-jarige magazijnchef Elias Rosenberg uit het Israëlische Bat-Jam moest gisteren on der druk van de vragen van president] der Heinz Meven de meest afschuwelijke details over zijn slavenarbeid in het Poolse Treblinkakamp uil de herinne ring maa/r boven halen. De president kent geen pardon. Hij moet overal het naadje van de kous van weten. VS onderworpen. Kurt Franz is een van de vier tot levenslang veroordeelden uit een vroeger Treblinkaproces. Aanstaan de dinsdag zal het hoogste Westduitse gerechtshof in Karlsruhe beslissen of hun berechting in een revisieproces zal moeten worden overgedaan. Het verhaal over de zelfs het klein, ste greintje menselijkheid tartende historie van Treblinka wordt in Dusseldorf weer eens tot ln de klein ste details in de protocols opgete kend. Daarvoor gaan president Me ven en de bijzittende (beroeps)- rechters, de twee officieren van jus. titie en drie nevenaanklagers vol gende maand ook op stap naar de verenigde Staten. In het bijzijn van Duitse consuls zullen ze daar ook nog twee vroegere Treblin- kagevangenen uit San Francisco en Seattle naar hun verhaal over die gruwelperiode van hun leven vragen Daarvoor ook zal de al tot levenslange opsluiting veroordeelde voornaamste handlanger van de Treblinkacomman- dant Stangl, Kurt Franz, op 10 juli door de rechtbank en de overige procesdeel- aan een kruisverhoor worden Getuige Rosenberg onthulde uitvoerig hoe na een bezoek van Himmler, Eich. mann en een SS-officier uit Warschau het uit was met het begraven van de slachtoffers. Van spoorstaven werden roosters gemaakt en daarop moesten na dat bezoek de lijken worden verbrand. Twintig Joodse slaven moesten ook de massagraven weer openen om de daarin begraven lijken naar de brandstapel te verhuizen. Het meest afgrijselijke de tail van Elias Rosenberg's verhaal: voor zwangere vrouwen moesten aparte vuur tjes worden gestookt. De gptuige die door een vlucht uit het kamp zijn eigen leven veilig heeft we ten te stellen weet ook nog dat een groep joodse mannen die wederspannlg- heid lieten merken niet werden vergast maar niet chloorgas werden bespoten. Het erbarmelijke lijden van die slacht offers heeft 24 uur geduurd. MEER DRUG ZAKEN VOOR RECHTER DEN' HAAG (ANP) In het afgelopen jaar zijn ongeveer 550 personen wegens misdrijven van de opiumwet met de jus titie in aanraking gekomen tegen 350 in 1968, zo blijkt uit CBS-gegevens. De ze misdrijven betroffen voornamelijk het verhandelen, aanwenden en onbe voegdheid in bezit hebben van verdo vende middelen als opium, Isd, hasjiesj, marihuana en dergelijke. Er werden in belde jaren vrijwel even veel personen veroordeeld. Namelijk rond 250. Dit houdt in dat in het afge. lopen jaar rond 300 zaken werden gese poneerd tegen 100 in 1968. Van de 550 afgedane strafzaken hadden 73 betrek king op vrouwen, dit is 13 procent (1965-196S: 12 net). De helft der ver- DEN HAAG (ANP) Het aantal ver. keersmisdrijven in Nederland waarop een onherroepelijke veroordeling volgde is in 1969 ten opzichte van net jaar daarvoor gestegen met. vierhonderd, lit voorlopige cijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek blijkt dat dit aantal in I9G9 13.700 bedroeg tegen 13.300 ïn 1968. Wegens het onder dranklnvooed rijden i met een motorrijtuig werden 4.800 ver oordelingen onherroepelijk tegen ruim 4,400 in 1968 ongeveer 8 pet) voor bromfietsers liep het cijfer met ruim 100 terug tot 1170 en voor fietsers met 75 tot 860. Het totaalcijfer der veroor-! delingen van onder drankinvloed ver kerende bestuurders van voertuigen liep met 3 pet op tot ruim 6800. Voor door-I rijden na een ongeval liep het cijfer op| tot rond 3700 oneeveer 8 pet) en voor het besturen van een voertuig nadat de bevoegdheid is ontzegd tot 1 000 (om. geveer 7 pet). Er waren rond 1000 ver oordelingen wegens het veroorzaken van dood of zwaar lichamelijk leisel door schuld bij een motorrijtuigenongeval 'ongeveer 6 pet): In 100 gevallen was ae schuldige onder drankinvloed (vorig jaar 90). Het aant-al veroordelingen we gens joy-riding liep terug tot 940 (min 14 pet). Eis 16 maanden wegens weigering te salueren UTRECHT (ANP) De Vereniging van Dienstplichtige Militairen heeft 1 ju Ij woensdag uitgeroepen tot na tionale groetdag. De nationale groetdag wordt gehouden op de dag dat het hoog militair gerechtshof uitspraak zal doen in de zaak tegen de soldaat H. van H. tegen wie 16 maanden is geëist dat hij niet meer wilde salueren. De VVDM heeft met verontwaardiging van deze eis kennis genomen en wil door middel van de nationale groetdag protesteren tegen de groetplicht. De VVDM vindt dat de sfeer binnen de krijgsmacht wordt bedorven door aller, lei traditionele futiliteiten. .Van der H. wordt behandeld alsof hij een onverbe terlijke misdadiger is", aldus de VVDM- in een verklaring, waann de groetdag wordt aangekondigd. .De groetplicht] moet worden afgeschafL 22 jaar (38 pc-t in 1965-1968). slechts 4 pet was 40 jaar of ouder (8 pel). In de grootste drie gemeenten werd 56 pet der misdrijven gepleegd tegen 69 pet :n 1965-1968. in Noord- en Zuid-Holland samen 75 pet (82 pet). Van alle betrok kenen ondergingen er 127 (23 pet) pre ventieve hechtenis, waarvan 78 lan ger dan 1 maand. Komende jaren zal veel afhangen van container-terminal VLISSINGEN De NV Haven van Vlissingen heeft over 1969 een voordelig exploitatiesaldo ge boekt van 1.362.110,83. Daar door kan het afgelopen jaar ge rangschikt worden onder de gun stige jaren. Dat het resultaat nochtans enigszins is achtergeble ven hij 1968 1.500.440,59) is het gevolg van de grote kosten- en loonstijgingen, die niet geheel kon den worden doorberekend en de grotere concurrentie van andere havens. Omdat nog n!et over de kade. en ter- reönuitbreiding kon worden beschikt werd ook in 1969 nog dikwijls onder bepaald moeilijke omstandigheden ge werkt. Directeur C. Oreel vermeldt daar om in zijn jaarverslag met waardering de grote inzet van de 118 personeelsle den. De kade in Vlissingen-oost zal eind volgend jaar gereed komen en zal wor den Ingericht als containertermlnal. De ze terminal zal omstreeks februari 1971 in gebruik worden genomen. Deze activiteiten zijn voor de nv ge heel nieuw en mede door de hoge af schrijvingen op deze investeringen kosten rekening moeten worden ge houden waardoor de bedrijfsresulta ten over de komende jaren by die van 1969 zullen achterblijven. Veel zal af hangen van de ontwikkeling van het containervervoer op Vlissingen. In het afgelopen jaar werd 648.000 ge ïnvesteerd waarvan 410.000 voor be stelingen die al in 1968 werden gedaan. Deze investeringen hadden hoofdzake lijk betrekking op loodsen en vork trucks. Met het oog op de inrichting van de container-terrrr'nal in Vlissingen.oost waarmee een investering gepaard gaat van circa 11 miljoen gulden, wordt ver wacht dat in 1970 daarvan circa drie miljoen daarvan en in 1971 circa acht miljoen uitgegeven zal moeten worden. In de dekking hiervan is voorzien. brt), de stuwadoorsafdeling was goed bezet. Het totale kwantum verwerkte lading vermeerderde met circa acht pro cent en bedroeg 565.482 ton. De zeer arbeidsintensieve categorie stukgoederen alsmede de massagoederen verminder den echter met achttien procent. Dit is voor een deel toe te schrijven aan de grotere concurrentie van andere havens. Hoewefl de omzet van de tankinstallatie groter was dan in 1968 bleef deze bene den de verwachting, het toeristenver keer per Flandriadienst en Benelux- dienst nam af: in 1968 42.036 passa giers tegen 39.211 in 1969. Zes passagiersschepen Uepen I" 196( Vlissingen binnen Het aantal binnen schepen was vrijwel gelijk aan 1968: 2260 stuks met 1.204.168 ton laadver mogen. MIDDELBURGER DIRECTIE-VOORZITTER VAN DEN BERGH JURGENS Drs F. A. Maljers, directeur Unilever- Turkije, volgt per 1 juli rar G. F. J. van der Gaag op als voorzitter van de directie van Van den Bergh Jurgens in Rotterdam. De heer Van der Gaag komt op het hoofdkantoor in Rotter dam in de centrale leiding, die verant woordelijk is voor het internationale be leid op het gebied van margarine, spijs- vetten en oliën. De heer Maljers is 36 jaar. en werd in Middelburg geboren. Hij bezocht Zeep.Mij. In 1965 werd hij voorzitter van de directie van Productos Lever in Clolombia. Van begin 1967 voerde hij de landelijke directie over Unilever-Turlcije. VEEL KLACHTEN B EN W TERNEUZEN GAAN MET COKESFABRIEK PRATEN OVER STOF P. J. Huybrecht: .Rapport had openbaar moeten zijn' TERNEUZEN B en w van Ter- neuzen gaan 4 september met de cokesfabriek in Sluiskil en de ar beidsinspectie overleggen wat er gedaan kan worden tegen cokes- stof bij de kranen van het bedrijf Daarover zijn diverse klachten binnengekomen. Zelfs de keu ringsdienst van waren in Goes werd ingeschakeld.' zo vertelde de wethouder voor milieuhygiëne, de heer R. Hol donderdagavond tij dens de raadsvergadering. Dividenden Nadat van het voordelig exploitatiesal do zijn afgetrokken de aan commissaris sen, directie en personeel t,e betalen tan tièmes en de vennootschapsbelasting, blijft er een saldo van 664.101,29. Inclusief het onverdeeld winstsaldo van 1968 blijft over voor dividenden en re eerveringen ƒ664.680,95. Hierover zal aan dividend worden uitgekeerd veertien procent, waarvan vijf procent primair en negen procent superdividend. Aan de reserve zal voor aanvulling op pensioenen worden toegevoegd 20.000 en aan de statutaire reserve I 22.500. Bil de reserve voor investeringen wordt 413.000 gedaan. De overige gelden gaan naar de reserve voor afschrijving op ver. vangingswaarde en naar een rekening onverdeelde winst. Zoals al eerder gemeld liepen in 1969 135 meer zeeschepen de Vlissingse ha ven binnen (totaal 1678 met 4.397.213 Examens St-Vergilius in Breda Aan de hogere technische school .St.- Vergilïus' te Breda, waarbij ook aange sloten zijn de school voor laboratorium- fiersoneel en de avondschool voor ana- isten, slaagden: aan de opleiding vooi chemisch analist (hbo-A) aan de school voor laboratoriumpersoneel: T. A. M Baert, C. A. de Jongh. F. M. N. H. Kes- beke, G. J. M. van Nispen, J. C. M Uitenhoven. Aan de avondschool voor analisten slaagden: P. A. J. M. Bijsterveldt. A. C. M. Damen, P. C. Delft, H. W. Djadoenath. M. L. T. Ha mer, J. Klein. H. de Kort. R. W. Lubbers. J. A. van Marie, A. H. M. vron Oers, J. C. M. Pullens. J. C. Punt, J. A. Raay- makers, C. G. A. M. Roosmalen en C. P. M. van Rooy. Aan de opleiding voor scheikundig laboratormmpcrsoneel: G Dei-lagen, G. H. M. van Dun, A. M. G Graumans, J. M. F. Mous, J. M. F. Nuy- C. C. J. Nuijten, C. H. Rienhart woordde burgemeester J. C. Aschoff dat het college een datum in juni had vast gesteld, maar dat de deskundigen van de cokesfabriek toen met vakantie waren. ,Een vreemde zaak, die mensen wor den toch wel vervangen?', reageerde het PvdA-raadslid. Zijn fractiegenoot P. J. Huijbrecht was teleurgesteld, dat de raad het rapport van de arbeidsinspec tie nooit had gezien. .De uitvoering van de hinderwet mag dan formeel een zaak van het college zijn, zo'n belangrijk rapport moeten openbaar gemaaict wor den'. Wethouder Hol betoogde dat b en w de raad steeds uitvoerig over de zaak hebben voorgelicht. Bovendien lag het rapport ter inzage bij de stukken en is de kern ervan samengevat in nota's van b en w bij de beantwoording van de vragen over de stofklachten. De heer ,T. M. Hamelink (pvda) die al in 1967 had gevraagd om de cokesfa briek te verzoeken stofvorming tegen te gaan, kwam uitvoerig op de moei lijkheden terug. Hij verweet het college traagheid bij hot afhandelen van de klachten. December 1969 kwam de arbeidsinspec tie met een rapport over de colces-kwes- tie, pas drie maanden later werd dat door het toenmalige college doorge zonden aan de directie van het bedrijf. Als eindresultaat is er nu de bespreking op 4 september. De heer Hamelink stel de voorop, dat zijn fractie de cokes- fabriek op geen enkele manier .vil hin deren. Wél vond hij dat b en w niet actief genoeg waren geweest. Hij had verder erg weinig houvast aan een brief van het college, waarin werd gezegd dat men ,de hinder zoveel mogelijk zal doen beperken'. Geen oordeel Wethouder Hol kon zieli geen oordeel •ornien over de motieven die het vorige •ollege van I» en w ertoe brachlen kele maanden te wachten met doorzen ding van het rapport. Hij vertelde, dat de cokesfabriek ln 1967 had meegedeeld dat er voor het iaden en lossen van cokes nieuwe v schriften waren uitgevaardigd. De heer Hol was het overigens met de heer Ha melink eens, dat, toen de zaak in l opnieuw aan de orde was gesteld, cokesfahniek in een brief wat minder gelukkige formuleringen had geuit. ■Overigens is het in belangrijke mate te wijten aan de oostenwind, dat de hinder de laatste tijd toeneemt', meende de wethouder, op een vraag van de heer Hamelink. Waarom er pas in september over de moeilijkheden gesproken wordt, ant- TERNEUZENSE POLITIE HIELD WEGGELOPEN DUITSERS AAN BIERVLIET De Temeuzense ge meentepolitie heeft vrijdagmiddag in Biervliet een Duitse jongeman en een Duits meisje, respectievelijk R. P. N (17 jaar) jwi A. G. E. (16 jaar) aange- en J. B. J. van der Sanden. Aan de houden. De jongelui, afkomstig avondschool voor analisten slaagden: Wiokrath, waren van huis weggelopen. H. W. Lion, J. A. W. Oers, J. M. van Ze zullen op korte termijn weer naar Utjden en P. Vrins. I Duitsland worden gebracht. Engelse .Guardian' meldt: Cambodja werft blanke huurlingen HAARLEM (GPD) Blanke huurlin gen die in Blafra cn Kongo hebben ge vochten worden aangeworven door Cam bodja. Ze zouden worden gebruikt om Caml>odjaanse soldaten op te leiden. Voorts zouden zij voor hoge autoritei ten in Pnom Penh al» lijfwacht moeten fungeren. Volgen» het Brit»e blad ,The Guardian' zouden de huurlingen, die ooral In Kongo berucht zijn geworden gaan verdienen. gulden per maand len huurlingen. afkomstig uit Brussel en Parijs, via Hongkong naar Cambod ja gereisd. Het blad .Star' in Hongkong weet te meiden dat zij als toeristen naar Hongkong komen, van waar z:J doorvliegen naar Pnom Penh. Een niet met name genoemde huurlingenleider vertelde tegen de .Star* dat de organi satie van huurlingen, geleid door de Brit Mike Hoare en de Belg Schramme, een lijst van namen heeft van alle huur lingen en dat deze organisatie, na een verzoek van de Cambodjaanse regering, contact met haar leden had opgenomen. Ook met ïn Zuid-Afrika en Khodesië verblijvende huurlingen zou contact zijn opgenomen om te komen vechten voor het regime van Lon Nol. VLISSINGEN De teelt van suiker bieten loopt dit jaar niet op rolletjes. De tegenslagen zijn van de uitzaai tot op heden zoor groot geweest en nog is het einde van de ellende niet te over- Zo meldt het maandblad van de Sui ker Unie. Verschillende factoren spelen dit jaar een rol. In het begin bleef het veel te nat, waardoor de uitzaai sterk werd belemmerd. Nu kampt men bij-na in het gehele land weer met droogte en daardoor spelen hagelschade, ziekten en de bladluisontwikkeling een belangrijk woordje mee. In de uitzaai is dit jaar precies een achterstand van een maand ontstaan. De middelde zaaidatum zal rond 4 mei liggen. Over de laatste 25 jaar is de ge middelde uitzaaidatum 4 april geweest. In het blad geeft ir N. van den Hil een overzicht van het percentage bieten dat nog na 1 mei gezaaid is. In de noorde. lijke provincies was 90 pet. maar in de Noordoostpolder, Oostelijk Flevoland en Noord-Holland slechts 50 pet. In Zuid- Holland 75 pet. Gelderland 80 pet, Lim burg en Oost-Brabant 30 pet, Mudden. Brabant 80 pet, West-Brabant 75 pet. de Zeeuwse eilanden 50 pet en Zeeuwsch- Vlaanderen 45 pet. Ook in dit jaar zijn de noordelijke pro vincies duidelijk later dan de rest van hot land. In het noorden heeft het op vele plaatsen in mei helemaal niet meer geregend en de opkomst van het gewas is daardoor in het noorden veel later dan in de rest van het land. Begin juni zijn daar percelen die nog niet zijn op. gekomen. Het overzaaien heeft dit jaar (vooral in het zuidwesten) een grotere omvang aangenomen dan gewoon is. Er gaat haast geen jaar voorbij, dat er wel en kele honderden hectaren bieten moeten worden overgezaaid. Dit jaar ligt naar schatting de overgewaaide oppervlakte op 1000 hectaren, waarvan vele percelen zelfs voor de tweede maal zijn overge zaaid. Deze overzaai is in hoofdzaak te wijten aan een te dunne opkomst als gevolg van insectenvraat, terwijl in en kele gebieden het jonge bietengewas door hagel zo zwaar werd getroffen, dat overzaai noodzakelijk werd. In vele streken is er na de zaaiperiode te weinig regen gevallen, waardoor een dunne opkomst een vrij algemeen beeld is. De verwachting werd uitgesproken, dat er na een eventuele neerslagperiode nog heel wat ongekiemde zaadjes tot le- ■en zullen komen. MIDDELBURG De commissa ris van de koningin in de provincie Zeeland heeft na overleg met de fractievoorzitter in de staten de commissies van advies en bijstand samengesteld. De voonsitters en vice-voorzitters der commissies van advies en bijstand en de adviserende leden van de commissies van voorbereiding, zjjn door gedeputeerde staten in hun vergadering van 9 juni 1970 aangewezen. De samenstelling der commissies is als volgt: COMMISSIES VAN VOORBEREIDING Commissie voor economische aangele genheden: Mr K. A. Keunlng (mr P. J. Boersmai. P. A. Roels (W. Don), E. Ph. Nieuwkerk (C. F. van der Peijl). W. Huson (C. Balkenende I. drs W. L. A. Lockefeer (G. A. Claeijs), F. Dieleman (A. Maljaars), L. A. M. Elenbaas (L. M. Moermond), J. F. van de Voorde (C. Th. A. van Waterschoot). J. Roodenburg (H. Kapenga), A. J. Kaland. C. Hoek, mr J. F. G. Schlingemann. J. van den adviserende leden. Commissie van financiën: W. Don (P. A. Roels), mr J. P. Boersma (R. Hol). P. G. van den Bosse 'E. Ph. Nieuwerkerk)J. A. van Bennekom 'I. Filius), drs W. L. A. Lockefeer (drs W. R. V. Dusarduijn), R. van Ommeren (A. J. Schot), ir W. Landheer (J. Hoekstra), C. Th. A. van Waterschoot J. F. van de Voorde), H. Kapenga (J. Roodenburg), G. J. J. de Waal, J. van den Bos, M. J. van Poelje, adviserende leden. Commissie van onderwijs enz. Mr J. P. Boersma (mr K. A. Keuning), A. C. van Overbeeke (mevr. C. C. van Zanten-Leijsen), J. A. Scheele (H. IJs- sel). J. A. van Bennekom (D. Geuze), G. A. Claeiis 'P. J. Everaert), C. Boen der (A. J. Schot), L. M. Moermond (L. A. M. Elenbaas, C. Th. A. van Water schoot (J. F. van de Voorde). H. Kapen ga (J. Roodenburg). J. van den Bos. mr J. F. G. Schlingemann. A. L. van Gees- hergen, M. J. van Poelie. adviserende leden. Commissie voor de ruimtelijke ordening enz. R. Hol (mr K. A. Keunig). dr E. J. Prins 'N. Filius). ir J. Prins (P. G. van den Bosse). D. Geuze (C. Balkenende), drr W. R. V. Dusarduijn (P. J. Everaert). A. Maljaars (F. Dieleman), ir W. Landheer 'L. A. M. Elenbaas), C. Th. A. van Wa terschoot (J. F. van de Voorde). J. Roo denburg <H. Kapenga). G. J. J. de Waal, C. Hoek. mr J. F. G. Schlingemann, A. L. van Geesbergen, adviserende leden. Commissie voor sociale zaken enz. J. Stenvert (P. A. Roels!. mevr. C. C. van Zanten-Leijsen (J. J. Vergouwe). H. IJssel (J. A. Scheele). I. Filius (W. Hu son). P. J. Everaert (C. Verdonk). A. J. Schot 'F. Dieleman), J. Hoekstra (L. M, Moermond). J. F. van de Voorde (C. Th, A. van Waterschoot), H. Kapenga (J. Roodenburg), J. van den Bos, A. L. van Geesbergen. adviserende leden. COMMISSIES VAN ADVIES EN BIJSTAND: Commissie voor de provinciale stoom- hootdïensten. M. J. van Poelje, voorzitter, mr J. F. G. Schlingemann. vice-voorzitter, J. Sten vert (R. Hol). J. .T. Vergouwe (A. C. van Overbeeke), H. IJssel J. A. Scheele), W. Huson ID. Geuze), P. J. Everaert (drs W. L. A. Lockefeer). F. Dieleman (A. Maljaars). J. Hoekstra (L. M. Moer- mond). J. F. van de Voorde (C. Th. A van Waterschoot), J. Roodenburg (H Kapenga). Commissie voor de waterstaat Mr J. F. G. Schlingemann. voorzitter, J. van den Bos. vice-voorzitter, N. Filius (J. J. Vergouwe). P. A. Roels <R. Hol), ir J. Prins (C. F. van der Peijl). C. Bal kenende (I. Filius). C. Verdonk 'G. A Claeijs 1. A. Maljaars 'R van Omme ren). L. M. Moermond 'J. Hoekstra), C. Th. A. van Waterschoot 'J. F. van de Voorde). H. Kapenga (J. Roodenburg), G. J. J. de Waal. Commissie voor de streekplannen C. Hoek, voorzitter, mr J. F. G. Schim- o-emann, vice-voorzitter: R. Hol (mr J. P. Boersma). dr E. J Prins (A. C. van Overbeeke). P. G. van den Bosse (ir J Prins). C. Balkenende 'D. Geuze), drs W. R. V Dusarduiin (drs W. L. A. Loc kefeer). A. Maljaars (R. van Ommereni, L. A. M. Elenhaas (ir W. Landheer), C. Th. A. van Waterschoot '.T. F, van de Voorde), ,T. Roodenburg (H. Kapenga) G. J. .T. de Waal. De tussen O genlaatste namen zijn de plaatsvervangende leden. Raadsoergad ering Stavenisse STAVENTSSE De gemeenteraad van Stavenisse houdt woensdag om half acht een openbare raadsvergadering. Op de agenda staat onder meer een voorste! van b en w tot wijziging van de ge meentebegroting van 1969 en 1970. Verder wordt gesproken over de verle ning van een crediet voor aanschaf van meubilair en ontwikkelingsmateriaal voor de kleuterschool. Ook staat op de agenda een voorstel tot: overdracht van aandelen van de nv waterleiding maat schappij .Midden-Zeeland'. Tevens zal werden gediscussieerd over een voorbe- reidingsbesluit voor het bestemmings plan .Schoolstraat'. God nam onverwacht van onze zijde weg. mijn lieve, zorgzame man en onze onvergetelijke vader en opa DIGNXJS REMIJN op de leeftijd van 51 jaar. Vaste Rots van mijn behoud'. Goes: G. E. Remjjn-Oosterkerk Kloetinge: Plet Jeannette en Danny Goes: Lies en Jan De begrafenis zal plaatshebben op maandag 29 juni om 2 uur vanaf Joost de Moorstraat 5, op de algemene begraafplaats te Goes. Liever geen toespraken Onverwacht is van ons heengegaan, tot onze grote droefheid, onze lieve schoonzoon, broer, zwager en oom DIGNDS REMIJN op de leeftijd van 51 jaar. Goes: mevr. E. AL Oosterkerk - Sampon Goes: A. W. Vermeulen - Remjjn P. C. Vermeulen Leen Goes: W. A. de le Leys - Remijn Johan en Heidi Lien Den Bosch: A, J. Oosterkerk Goes, 24 juni 1970 Op 24 juni jl overleed plotseling te Kufstein (Oostenrijk), op de leeftijd van 51 jaar, onze collega DIGNUS REMIJN Wij betreuren het verlies van deze goede col lega, wens praktische hulpvaardigheid en op gewekte vriendschap wij zeer zullen missen. Hij ruste in vrede. Het Korps Gemeentepolitie van Goes Heden werd, tot onze diepe droefheid, van ons weggenomen, onze lieve man, zorgzame vader, grootvader en overgrootvader, de heer CORNELIS NICOLAAS QUIST echtgenoot van J. van Vliet, weduwnaar van J. Moggré, op de leeftijd van 72 jaar. .De Here zal uw uitgang en uw ingang be waren van nu aan tot in eeuwigheid'. Schoondljke: J. Quist - van Vliet Axel: M. C. Cappon - Quist P. Cappon Geldrop: C. J. Scheele - Quist E. F. Scheele Dordrecht: J. W. Gispen - Quist IJzendijke: J. C. P. Quist A. L. Quist - den Hamer Kleinkinderen en achter kleinkind Schoondijke, 26 juni 1970 J. Ruysdaelstraat 1 De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 30 juni 1970 om 3.00 uur namiddags, op de alge mene begraafplaats te Schoondijke. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in het gebouw ,Laus Deo'. Tot onze diepe droefheid werd van ons weg genomen, onze zeer geliefde oma MAGDALENE DIELEMAN echtgenote van Mark van Stralen, in de ouderdom van ruim 72 Jaar. Kleinkinderen De Bruyne, Streefkerk, De Koeyer en Van Stralen Hoek, 26 juni 1970 Beatrixstraat 10 Heden is zeer onverwachts van ons heenge gaan, onze lieve, zorgzame man, vader, be huwd- en grootvader JAN LABRUJERE ln de ouderdom van 75 jaar. Vlissingen: M. Labrujere-Eckhardt Terneuzen: N. M. Barenian-Labrujere D. Bare man Vlissingen: H. M. Lommers-Labrujere J.'C. Lommers Terneuzen: A. J. J. Labrujere S. Labrujere-Pijpelink Vlissingen: M. Stroo-Labrujere C. L. Stroo Rhoon: P. M. Bresser-Labrujere M. T. Bresser En kleinkinderen Vlissingen, 26 juni 1970, Paul Krugerstraat 23. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Sint-Josephziekenhuis te Vlissingen. Bezoektijden van 10.30-11.30 uur en van 16.00- 17.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 30 juni 1970 op de algemene begraaf plaats te Vlissingen. Vertrek- Paul Kruger straat 23 des voormiddags 11.00 uur. Voor ona geheel onverwachts nam de Here tot Zich, onze lieve, zorgzame man, vader, be huwd-, gToot- en overgrootvader WILLEM WORTEL eerder weduwnaar van A. Bloem, gepensioneerd commandant van Kon. Mij Shell, ln de ouderdom van 77 jaar. Vlissingen: B, J. Wortel -Ruijg Ridderkerk: W. Wortel H. Wortel - Stoutjesdjjk Terschelling: H. A. Wortel Vlissingen: C. M. Leijnse-de Ruijsscher E. Leijnse Klein- en achterklein kinderen Vlissingen, 26 juni 1970 Paul Krugerstraat 31 De overledene ls opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis .Bethesda'. Bezoekuren van 14.30 -15.30 uur en van 19.00 -19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woens dag 1 Juli 1970 om 14.00 uur op de algemene begraafplaats. Vertrek van huis om 13.45 uur. Heden overleed, geheel onverwachts, onze ge liefde vader en opa ADRLAAN DEN HERDER op de leeftijd van 78 Jaar. Gouda: A. den Herder Apeldoorn: A. Eckhardt-den Herder J. G. Eckhardt Goes: J. Fokke-den Herder L Fokke Rotterdam: P. den Herder J. A. den Herder van Coot en Wolphaartsdyk: A. den Herder A. J. den Herder- Cortvriendt Leusden: W. den Herder A_ A. den Herder-Klompa En kleinkinderen Wolphaartsdijk. 25 juni 1970, correspondentieadres: Papeweg 10. De begrafenis zal plaatsvinden op heden, za terdag 27 Juni 1970, om 11.00 uur vanaf hotel Ossewaarde. Bevorderd tot Heerlijkheid. Heden nam de Heer tot Zich in Zijn Heerlijk heid, Zijn kind, onze lieve, zorgzame vader, groot- en overgrootvader BAREND DE GROOT weduwnaar van Jacoba Marinussen, ln de ouderdom van 83 jaar. Joh. 14 2. D. Midavaine-de Groot J. Midavaine J. de Groot M. de Groot-Steutel K. Reynierse-de Groot J. Reynierse J. M. J. Hevnsdijk-de Groot J. Heynsdljk B. de Groot M. de Groot-Roskam M. de Groot Klein- en achterkleinkinderen Middelburg: Australië: Middelburg: Amsterdam: Middelburg: Vlissingen: De overledene ligt opgebaard m het mortua rium van het Gasthuis te Middelburg. Bezoek uren dagelijks van 10.00-11.00 uur en van 18.00-19.00 uur. De uitvaartdienst heeft plaats dinsdag 30 Juni om 11.00 uur in de zaal van het Leger des Heils, Hoogstraat, waarna de teraardebestel ling plaatsheeft op de alg. begraafplaats om 12.30 uur. Heden werd van ons weggenomen, in het ver pleeghuis .Ter Valcke' te Goes, onze lieve va der, grootvader en overgrootvader, de heer MARTIN US SCHIPPER in de hoge ouderdom van 97 jaar. 's-Heer- Hendrikskmderen: wed. C. Schipper-Kraak M. Schipper A. Schipper-van Schalk 's-Heer-Hendrikskinderen, 26 juni 1970, Oude Rijksweg 32. De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 30 juni 1970 om 2 uur op de algemene be graafplaats te 's-Heer-Hendrikskinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7