0KKERS OVERWINNAAR HEWITT BIJ LAATSTE ZESTIEN VAN WIMBLEDON AMATEURS GELIJK MET SAARLAND AG0STINI EN NIET0 ZIJN FAVORIET VOOR DUBBEL Ramsey: niets van Brazilië te leren PRIEM 8e IN ZWEDEN RUSSISCHE DAMMERS STAAN VOOR MET 16-12 Gutty niet in de Tour Over dood Piers Courage VERSLAGENHEID BIJ BRANDWEER NA ITALIAANSE BESCHULDIGINGEN Toptijd 100 m ondanks hoogteverschil: 55.9 Noorvrouwen en EZDW versloegen Minerva MARES TERUG NAAR MW Zwembad 't Harde blijft zondags toch gesloten Amateurploeg voor Zuid-Slavië VRIJDAG 26 JUNI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT |7 LONDEN (ANP) .Engeland heeft niets te leren van Brazi lië. al zjjn ze dan drievoudig wereldkampioen', was het ant woord van sir Alf Ramsey, de coach van het Engelse voetbal elftal. op één van de. vele vra gen tijdens zijn eerste perscon ferentie sinds Mexico. ,Wjj wa ren één van de beste ploegen van het gehele toernooi', zo vervolg de hij. Ook met de vraag hoe het dan kwam dat Engeland van West-Duitsland had verloren wist sir Alf wel raad: die ne derlaag in de kwartfinale is één van de mysteries van het voet hal. Zo is het spel nu eenmaal. Ik moet er echter wel aan toe voegen dat mijn spelers zeer veel last hebben gehad van de hoog te. Dat is, tussen haakjes, ook de reden waarom dit toernooi zoveel doelpunten en alle laat iu de wedstrijd ten gevolge van vergissingen van vermoeide verdedigers zijn gescoord'. Ook over de wedstrijd van Enge land tegen Brazilië, die eindigde in een 0-1 nederlaag voor Al bion. was sir Alf tevreden: .Brazilië was het meest bevreesd voor ons. Want wij bezaten (en bezitten) een dergelijke spel- vaardigheid, dat het voor Bra zilië inderdaad zorgwekkend was, maar voor de toeschouwers een lust om naar te kijken. Vooral echter speelden we zoals onze waardigheid dat vereist. Als deze wedstrijd over zou wor den gespeeld, dan zou ik het precies eender doen. Hetzelfde elftal zou in het veld komen en zij zouden dezelfde lnstruc. ties krijgen. Het was gewoon pech dat we verloren. Een ande re keer winnen we van Brazilië .Heeft Engeland zijn titel niet verspeeld, omdat het in tegen stelling tot Brazilië geen vleu gelspelers had', luidde een ande re vraag. ,De mensen moeten eens ophouden met zeuren over vleugelspelers'. kwam het prompte antwoord. .Als ze goed hadden gekeken dan zouden ze hebben gezien dat Brazilië geen ouderwets vleugelspel toepaste. Zelfs in de finale waren Ri- velino en Jair niet op de vleu gels te vinden. Het waren hun backs die daar speelden.' Bijzonder zwijgzaam tenslotte was sir Alf Ramsey ten aanzien van zijn aanblijven als mana ger van de Engelse ploeg. .Zeer veel mensen, vooral van de pers en de tv hebben erop gezin speeld, wel. zij kunnen blijven zinspelen. Er kan een hoop ge beuren in die vier jaar tot Mun- chen.' HELSINGBORG (ANP) De Zweed Jupp ltipfel won donderdag de eerste etappe van een internationale, wieler ronde in Zweden. Hij legde de 170 km van Malmii naar Helsingborg af in 4 uur, 8 min. en 5 sec. De Deen Hansen had als tweede 10 sec. meer nodig. Cees Priem finishte in 4.08.35 als 8ste en Fedor den Hertog eindigde in de zelfde tijd als elfde. Nederland werd in het ploegenklassenient tweede ach ter Tsjecho-Slowakije. EINDHOVEN (ANP) l'SV heeft zich donderdag weer actief getoond op de transfermarkt. Het bestuur van de Eindhovense eredivisieclub bereikte overeenstemming met MVV over de terugkeer \an spitsspeler Nico Mares (29) naar Maastricht. Voorts trok PSV de 17-jarige André van Gei*ven aan als reservedoelman. Van Gerven, die in Valkenswaard werd geboren, kwam uit voor Hamont-Lo in de eerste Belgische provinciale afde ling. Ook Standaard Luik had belangstel ling voor hem. De manager van PSV, Van Gelder, verklaarde: ,Van Gerven heeft een eenjarig contract getekend. Tot zolang blijft hij bij ons in oplei ding. Na dat ja air zullen we opnieuw een beslissing over hem nemen'. DOORNSPIJK (GPD) Het zwembad de gemeenteraad van Doornspijk heeft dit donderdag nog eens duidelijk uitgesproken. De raad keurde de kraakaeties op de zondagen 7 en 14 juni ten strengste af. Al in 1955, toen de raad niet een eerste krediet de bouw van het zwembad mogelijk maak te, werd beslist dat het op zondag ge sloten zou blijven. De raadsvergadering werd beheerst doo principiële discussies. Geen van de ie. den had een oplossing voor de proble men die zijn ontstaan door de kraak aeties. Burgemeester E. J. F. Wester huis vond dit bijzonder jammer en wees de raad op de gevolgen, namelijk dat hij nu als hoofd van depolitiegehouden is te zorgen voor de handhaving van de zondagsrust in 't Harde. De burgemees. ter meende overigens dat een flinke rel. waarbij de politie de krakers met geweld zou moeten verwijderen, de zon dagsrust grondig zou verstoren. .Ik zal passende maatregelen moeten nemen. Daarover had ik graag iets vam de raad willen horen. Ik zal het nu zelf uitzoe ken. Maar welke maatregelen het zul len zijn weet ik zo direct nog niet.' ROTTERDAM (ANP) De tweede wedstrijd In de serie van vier ontmoe tingen tegen de Russische dammers heeft het Nederlandse zevental mei 5-9 verloren, t an der Sluis en Scho tanus moesten in respectievelijk Gant warg en Davidof hun meerdere erken nen. De vijf overige duels eindigden warg had hij In alle onbeslist. Reeds na twee uur spelen was een 2-2 stand bereikt. Kocperman en Van Dijk kwamen in een overzichtelijke negen om negen posit it remise overeen en Wiersma slóeg bet renv.sevoorstel van Andreiko in een ingewikkelde stand met veel stukken op het bord niet af Dit deed wel oud-wereldkampioen T8jegolev tegen Sijbrands die ook een puntenverdeling voorstelde. De Rus had aanzienlijk voordeel en ls van huis uit wars van r.alonrcmises. Dat de partij uiteindelijk toch onbeslist ein digden kwam door het bijzonder knap. pe vea-dedigen van Sijbrands. Kort! daarvoor had De Ruiter in een niet-: stuk terug te winnen liep hij in een eenvoudige combinatie, en verloor ane.. Een uitstekende partij van de Rus. d.c hierdoor de stdnd op 7-5 bracht. Van der Sluis kon deze score niet meer ln gunstige zin voor Nederland wijzigen. Evenals de eerste partij tegen Gant- en klassieke stand rel en een jar De sche kampioen had nu echter rneer vat op de stand en manoeuvreerde zijn tegenstander ln een eindspel, dat Van der Sluis ondanks hardnekkig verde digen niet meer kon redden Hierdoor werd de eindstand 9-5 en leidden de Russen na twee wedstrijden met 16.12. teressante flankspel duel tegen Sjitkin remise aangetekend en kwam Drost ook al spoedig tot eenzelfde resultaat tegen Sretenïfski. Maar Davidof had via een sterke flankaanval de cen trumschijf van Schotanus na enige aanvallen weten te veroveren. B.j een poging van de Nederlander om z-.jn De Deen Torben Ulricht had zijn tan-I ge haar in vlechtjes gebonden in zijn partij tegen de Spanjaard Gimeno. Het macht niet baten: Gimeno won met I 4-6, 6-1, 6-2, 6.2. LONDEN (GPD) Tom Okker baalde gisteren weer enigszins verlicht adem toen zjjn nachtmerrie van Wimbledon-1970, Bob Hewitt, ecu daverende ovatie ontving van het volgepakte court number one, het tweede centre court. De kalende. Australiër, al jaren voor Zuid-Afrika uitkomend, vertrok geen enkele spier en die hadden trouwens al genoeg werk moeten doen op deze warme middag. Eren had de worsteling tegen de langharige Amerikaan Bob Lutz 22 jaar in beslag genomen. En al was de man uit- Los Angeles veel sneller ter been dankzij ongeveer acht jaar leeftjjdvoordeel, het economische en slimme spel van de zwaargebouwde Hewitt had opnieuw gezegevierd. Al was het dan op het nippertje: 1-6 5-7 7-5 9-7 6-3, na 1-3 in de laatste set! Hjj schaarde zich hiermee, hoewel een tikkeltje aarzelend, bij de aatste zes tien, hetgeen het ernstig gehavende zelfvertrouwen van Okker enigszins moet hebben gestut. Bob Hewitt mocht dan aan het eind stond hem nog een bijzonder aa/ngena- van zijn Latijn zijn bij het verlaten van me surprise te wachten. De Joego- de baan na 56 uitputtende games, er slaaf Zeljko Franulovic verras- PAPENDRECHT (ANP) Saarlan heeft in zijn tweede wedstrijd op Ne derlandse bodem de energievoorraad forser moeten aansprekn dan in de eerste wedstrijd, dinsdag te 's-Graven- zande. Dat de spelkwalitelt hiermee ZAND VOORT (GPD) Onder het zestig man tellende brandweerkorps dat tijdens de Grand Prix van Neder, land was belast met de brandpreven tie heerst diepe verslagenheid. De aan tijgingen in de Italiaanse pers. die de dood van de Britse coureur Piers Cou rage gedeeltelijk rechtstreeks schui ven op nalatigheid van de organisato ren hebben grote verbijstering gewekt. Vooral de beschuldiging van het Itali aanse dagblad .11 Giorno' dat verklaar de, dat ,ae vertraging hij de hulpver lening op Zandvoort heeft hijgedragen tot. Courage's dood', is door de coin, mandant van de Zandvoort se brand, weer, de heer A. Zeepvat, met hijzon der gemengde gevoelens ontvangen. ,I)nl staat ongeveer gelijk met de be sehuldiging van moord. Als een Ne derlandse journalist iets dergelijks had durven schrijven dan had ik hem een proces aangedaan. Ook nu echter ov er weeg ik om op de een of andere ma nier stappen te ondernemen tegen de ze verschrikkelijke laster'. De emotionele en verregaande be schuldigingen in de Italiaanse dagbla. den worden inderdaad niet geschraagd door een goede informatie. Zeepvat: ,Wij hebben het circuit in gevaarlijke en minder gevaarlijke stukken ver. deeld. Op nog geen tien meter waar het ongeluk gebeurde stond een brand weerman deze waren op gezichtsaf stand langs het gehele circuit gepos teerd en op nog geen dertig meter bevond zich een driedubbelpost. Deze bestond uit drie brandweerlieden, die in het bezit waren van een 25 kilo en drie 12 kilo droogpoederapparaten, benevens een asbest blusdeken en een waterreservoir. Bovendien kon één van deze mensen in een als ruimtevaarder gekleed asbestpak zich in de vlammen zee begeven. De voorzieningen waren optimaal'. EIGEN LEVEN Ook hot officiële polilie-onderzoek dat inmiddels is voorgelegd aan de or- flcier van justitie in Haarlem maakt melding van het feit «lat er op hel moment van de crash In de onmiddel lijke nabijheid vier man brandweer aanwezig waren, die terstond hebben geprobeerd om de brand te blussen, waarbij één van hen met gevaar voor eigen leven heeft getracht de coureur uit: zijn geëxplodeerde bolide te be. vrijden. Veel mensen hebben zich ech ter laten misleiden door het feit dat pas vijf minuten na liet ongeval een van de drie rond het circuit geposteer- Nederland verraste, DEN HAAG (GPD) Het met wei nig zwemsterren (bij de lieren) geze gende Nederland kan zich met de Eu ropese kampioenschappen in zicht, in de. handen knijpen, al is het daar. voor na Roger van Hamburg wederom dank aan het buitenlan«Tver schuldigd. Zondag 14 juni arriveerde in Nederland Peter Prijdekker (22) na een twintigjarig verblyf in Zuid- Afrika. De dag daarna trok hij zijn eerste baantjes voor het Haagse Zian. Zondag 21 juni al zwom hij 55,9 op vrije slag, een tijd die raste, zo niet verbijster, de. Peter Prijdekker werd op 22 juni 1948 in het Nederlandse Woerden ge boren, doch richtte twee jaar later reeds zijn toen nog zeer jeugdige schreden naar Johannesburg. ,lk ben naar Nederland teruggekeerd omdat ik mijn moeder na het overlijden van mijn vader wilde steunen. Zij voelde zich in Zuid-Afrika erg eenzaam. Het bevalt mij hier tot nu toe goed, al ben ik vaalt snel moe, omdat ik nog niet voldoende geacclimatiseerd ben. Tenslotte ligt Johannesburg 2000 me ter hoger. Die goede tijd kwam voor mij dan ook als een complete verras sing." Nederlander Peter Prijdekker (,lk ben Nederlander en zal dat ook blijven') heeft als beste tijden in Zuid-Afrika genoteerd: 53,9 op de 100 meter (als laatste lid van een estafetteploeg) en 2.01 op zijn lievelingsnummer, de 200 meter. Tijden die deelname aan de Eu ropese zwemkampioenschappen in Barcelona rechtvaardigen: .Ik hoop mij op de Nederlandse kampioenschap pen te kunnen kwalificeren.' Zian- trainer Charles Razoux Schultz meent echter: ,Ik geef hem eigenlijk alleen kans als vierde man op de estafette, maar dan moet Van Hamburg wel naar Nederland komen, Iets dat inder daad nodig is, vooral omdat de zwem band de inschrijving van de 4x200 nie ter-ploeg onlangs (voorlopig) annu leerde. Op de individuele nummers liggende Barcelona.kansen voor de. Nederland se Zuid-Afrikaan die het vergrijs de record van 5t,5 van Ronnie Kroon hoopt te breken volgens Razoux niet hoog: .Ik zul blij zijn als hij zijn Zuidafnkaanse tijden hier weet t zwemmen, maar ik heb de bond oi Peter attent gemaakt. Iets dat de goed Nederlands sprekende, meer dan 1,90 meter metende Prijdekker nog onbe kend was. De secretaresse van het bondsbureau w:s* het evenmin: .Prij dekker, wat is dat?' de grote brandweerwagens, met daar aan de schuimtrekker uitrukte. Zeep vat: .De inzet daarvan geschiedt na be vel van de wedstrijdleiding. Die beslist over toelating van een brandweerauto op de baan'. De wedstrijdleiding had op het moment van het ongeval bij het tijdwaarne- mershuis visueel inzicht op de gang van zaken, omdat daar een monitor was opgesteld. Er was in dit opzicht een afspraak met de NOS gemaakt. In de zaken die direct na de crash zijn gaan spelen komen twee factoren essentieel naar voren. In de eerste plaats was de telefoonverbinding met post 10 uitge vallen, waardoor de berichtgeving over het ongeluk over de politielijn moest lopen. Ten tweede had er vlak voor het ongeval van Courage een ander ongeluk plaatsgevonden, waarbij de Zwitserse coureur Jo Sifert was be trokken. waarover ook communicatie werd gevoerd via de politielijn. Door deze gelijkLijdige berichtgeving via de politie over twee ongevallen kon het voorkomen dat een mededeling die Si fert betrof, waarvan werd gezegd dat hij lopend door de duinen op weg was naar het rennerskwartier, werd ge ïnterpreteerd als zou Courage ko zijn geweest. Toen echter duidelijk werd dat de brand zich uitbreidde tot het duin. gebied is terstond groot alarm gesla gen en een wagen de haan oogestuurd. Er is echler één nalatigheid, die de organisatoren wel kon worden verwe ten. Hoe is het in vredesnaam nioge- lijk geweest dat er na Courage's fata le crash niemand van de wedstrijdlei ding heeft opgemerkt dat er in plaats van één, twee coureurs zoek waren. Esso en NAV-persehef Cees van Gel der bedenkt: ,daar kun je uiteraard lang over discussiëren. Natuurlijk had men eerst 190 procent zekerheid moe ten hebben over het feit wie de man was die door de duinen liep. Hoewel het niet mijn werk was kon ik me achteraf wel voor mijn kop slaan dat dit gebeurd is. Het was een schrijnend voorbeeld van communicatiestoornis. Iets dergelijks mag nooit, maar dan ook nooit meer gebeuren'. De Italiaanse beschuldigingen die door Van Gelder als ongelooflijk worden omschreven, worden door hem reso. luut van de hand gewezen. Hij is het eens met het polilie-onderzoek dat heeft uitgewezen dat het ongeluk van Cou rage te wijten was aan een rij- of rijmtechnische font. Zo lang dit echter nog niet is afgesloten valt "er nog geen officiële verklaring te geven. Aan te nemen valt echter dat de conclusie alleen maar zou kunnen luiden dat er sprake is geweest van een gewoon on geval zonder schuldvraag. Aan de hand van ooggetuigevarklaringen moet men concluderen dat er geen redding moge lijk was. Het politierapport is daar erg duidelijk in. Courage zat beknelt ln zijn bolide toen deze tot stilstand kwam, onmiddellijk daarna explodeerde en in vlam raakte. Ongeacht welke voorzorgsmaatregelen zouden zijn ge troffen, dan nog zou dit benzinebrand- ongeval fataal zijn gelijke tred kon houden bewezen ik Duitsers in liet duel met liet Neder landse zondaganiateurelftai. De in Pa- pendrecht voor 1000 toeschouwers ge-I speelde ontmoeting leverde niettemin wederom een stand van 1-1 op. omdat, ook de zondagamateurs aanzienlijk be ter speelden "dan hun zaterdagse col lega's. Het tempo lag hoger, waardoor het plaatsen wel eens minder zuiver was. Maar de wedstrijd werd er wel aan trekkelijk door. In de beginfase had de onzekere Ne derlandse defensie grote moeite de snelle Duitse aanvallen af te stoppen. Ln de zesde minuut lukte dit al niet: Sahmidt zorgde met een 15-meter schot, voor 0-1. Geleidelijk kwam Nederland beter in zijn spel. hoewel solo's van Ney en Betscheider, een bekwaam balartiesl, slechts in zwakke afronding hun e;n- de vonden. De lange, loopgrage Nij- kant was een aantal malen gevaar lijk, maar de Duitse doelman Haake toonde zich vooral op lijn uiterst be trouwbaar. Na rust waren op het Ne derlandse middenveld Kuiper en Spij ker vervangen door Goossen en Teske, wat de opbouw ten goede kwam. Linksbuiten Leissen kon dan ook spoe dig de gelijkmaker aantekenen, na een snelle aanval, waarbij zowel Nij- kant, Hol als hijzelf vrij voor doel kwam. Leissen namen zelf de moeite Haake te passeren: 1-1. Nederland verzuimde door te drukken wat zeker mogelijk geweest was. De achterhoede, vooral in de persoon van Stokkendreef, gaf geen kansen meer weg. Nijkant bewees drie minuten voor tijd ook dynamiet in de rechtervoet te hebben. Zijn keiharde poging van afstand kwam van de binn> de paai terug. Opstelling Nederland: Schipperen (Veerse Boys), na rust vervangen door Zoeter (De Musschen)Stokken dreef (Hengelo), J. Laoroix (Caesar, Kuiper (Emmenl, vervangen door Goossen (Hengelo), Smit (Sparta'25), Spijker i Hengelo i. vervangen door Teske (UVS), De Loo; Oldenburger iKmmem. Hol (UVS),| Af) 810. 60. 6-^3. 61; Bob Car-, Nijkant I Zand voortmeeuwen). Leissen i michael (Aus)Zeljko Franulovic! (SC Enschede). (Zsl.) 6—3, 6—2, 6—0. send als zesde geplaatst bleek deze klassering niet waar te hebben kunnen maken tegen de in Parijs wonende Australiër Bob Carmichael. Franulovic, een formidabele gravel- speler, werd door de 29-jarige ,ama. teuristische' tennisavonturier van het snelle gras gemaaid met de bijzonder sprekende cijfers 6-3 6-2 6-0. De 30- jarige Hewitt dus straks tegen zijn 29-jarige landgenoot, hetgeen hem ze ker niet onwelkom zal voorkomen. Een andere verrassing van formaat was het pijnlijk .wegvallen' van de Zuidafrikaan se prof Cliff Drysdale (twaalfde geplaatst) tegen de onbe kende Amerikaan Tom Gorman (24) uit Seattle, nummer twaalf van de Amerikaanse ranglijst. Ook Drysdale is er evenals Okker in zjjn proftijd niet beter op gaan spelen. De pittige Gorman stond in totaal niet meer dan reven gamee af (6-3 6-3 6-2), hetgeen behalve voor de rijzige 29_jajri(,s Drysdale, die meer malen op Wimbledon tot de laatste ronden doordrong, een regelrecht de bacle mag worden genoemd. De Amerikaan Arthur Ashe, die al di- vérse aantrekkelijke profaanbiedingen heeft afgeslagen omdat hij ,vrij mens' wil blijven, gaf de Arabische prof Is mail el Shafei ten aanschouwe van het uitverkochte centercourt tenniscollege. De Egyptenaar, die het laatste jaar sterk is vooruitgegaan, had bijna geen verweer tegen het nuchtere kracht, tertnis van ,Aces Ashe'. Trudy Walhof-Groenman maakte geen gelukkige rentree met een gezwachtel de en zeer pijnlijke pols, die haar (linkse) forehand verkrampte. Zij streed echter moedig tegen de rood harige Amerikaanse Valerie Ziegen- fuss (21) uit San Diego en zou zon der handicap van de blessure zeker hebben gewonnen. Het werd! nu 6-4 7-5 voor de Amerikaanse, die een voor. sprang van 3-1 in de tweede set nog zag wegsmelten. Marijke Schaar geniet nu de twijfel achtige eer te moeten strijden tegen de Amerikaanse Billie Jean King-Mof- fit-t. die zichzelf al driemaal de Wim- bledonkroon op het hoofd plaatste en ook nu weer een van de voornaamste favorieten is. De voornaamste uitslagen z(jn, derde ronde: Arthur Ashe (V.St)Ismael el Shafei (Egypte) 6—3, 6—1, 2—6, 6—0; Ken Rosewall (Aus)Tom Addison (Aus) 6—2, 6—4, 6—0; Denis Ralston (V.St) -Julio Loyo Mayo (Mex) 6-0, 6-0, 6-1; Tim Gorman (V.St)Cliff Drvsdale (Z.-Afr.6—3. 6—3, 6—2: Andres Gi meno (Sp)Torben Ulruch (Den) 46, 61, 62, 62; Tony Roche (Aus)—Mark Cox (G.-Br) 6—2, 9—7, 63; John Newcombe (Aus)Owen Davidson (Aus) 97. 63. 75; Mar- ty Riessen (V.St)Edison Mandarmo (Bra) 4—6, 7—5, 7—5. 6—1: Rod La- ver 'Aus)Rew McMillan (Z.-Af) 6 2, 3—6. 6—0. 62; Roger Taylor (G. Br)—Charles Pasarell (V.St) 8—6, 17—15. 6—4; Bob Hewitt (Z-Af)— Bob Lutz (V.St) 1—6. 5—7, 7—5, 9—7, 6— 3; Stan Smith (V.St)Manueal Oran- tes <Spa) 46, 63. 86, 63j Roy Emerson (Aus)Byron Bertram (Z- Damesenkel: derde ronde: Virginia Wade (G-Br)Peaches Bart- kowicz (V.St) 64, 64; Margaret Court (Aus)Maria Guzman (Ecu) 60, 61: Rosemary Casals (V.St) Wendy Overton (V.St) 63, 6—1: Ju lie Heldman (V.St)Helen Amoa (Aus.) 64. 6—2; Billie Jean King (V. St)Francine Bonicelli (Peru) 6—2, 6—1; Lea Pericoli (ïta)— Elisabeth Ernerst (G-Br) 6—4, 7—5; Valerie Ziegenfuss fV.St)Trudy Walhof (Ned) 6—4, 7—5; Marijke Schaar (Ned.)Betty Stoeve (Ned.) 62, 3 6. 9—7. Herendubbelspel, tweede ronde: OkkerRiessen (Ned/V,St)Graeb- ner'Scott (V.St) 2—6, 6—4. 4—6. 6—2, 6—2. (Deze partij was woensdag, met nog een set af te werken, gestaakt wegens de invallende duisternis). Ashe/Ralston (V.St)Di Domenico/ Di Matteo (Ita) 64. 61, 61. uplo elf- weg is de Tour de Fru_ bij. voordat «leze I* begonnen. HIJ heeft afgezien van deelname, omdat de anti-dopingtest. waaraan hij zich afgelopen zondag na het behalen tan «Ie Franse titel bij de profs moest on derwerpen, positief uitviel. Hengelwedstrijd De visclub .De Knorhanen' te Sint-Jan. 'steen hield dezer dagen een hïige'.wed- Istrrid, waaraan 4* hengelaars deelna men. De uitslag was: 1 F. van Swael, IHulst, 380 punten; 2 J. van Goothem, I Heikant. 180 punten: 3 E de Smet, Hei kant. 155 punten; 4 L. de Vos. Sint-.Jan- i steen. 125 punten; J. van Do.astiisr. Hulst., 110 punten: 6 E. Strobbe, Hv- 'kant, 85 punten; 7 mejuffrouw M. Eve- iracri, Sint-Jansteen, 70 punten; 8 R. de Cock, Heikant. 50 punten; 9. mevrouw 11. de Rijk, Kapeliebrug. 50 punten; 10 M. van Waesberghe, Heikant. 30 punten. DEN HAAG (ANP) De Nederland se amateurwielerploeg, die van 28 ju ni tot 5 juli deelneemt aan de Rondo van Zuidslavlë, is als volgt samenge steld Piet Legierse (Den Haag), Nico Ver meulen (Amsterdam). Jo van Pol (Montfort), Mathieu Pustjens (Roos teren). Hennie Kuiper Denekamp i. Gerard Leferink (Haaksbergen) en Sjef van der Burg iBerkel). De Ne derlandse dames Gertrude van der Plaat, Henny Faber-Hondeveld, Anne. ke Lute en Keetie Hagen zullen op 4 en 5 juli in Leicester deelnemen aan internationale wedstrijden. KAPELLE Met 1 juli als streef datum voor het einde \an de dames voetbalcompetitie voor ogen zijn vele clubs genoodzaakt een dubbel program ma af te werken. Competitieorgani sator EZDW gaf zelf het goede voor beeld door in amper vier dagen tijd drie wedstrijden te spelen. In de eerste haalde nien in een thuiswedstrijd te gen Aviolanda met 2-1 de buit binnen, daarna werd Minerva Arnemuiden met het kleinst mogelijke verschil 1-0 zijn ongeslagen thuisreeord ont nomen en vervolgens werd SHV met niet minder dan 17-0 verslagen. Noor. vrouwen bleef echter volgen door twee overwinningen op Minerva én de thuis, wedstrijd met 3-0 en in de uitwed strijd tegen Aviolanda met 4-0. Avio landa leed nog twee nederlagen thuis tegen EZDW met 2-0 en uit van Minerva met 2-1. Het topduel Noor- vrouwen - EZDW Bleef onbeslist 1-1. Minerva - Aviolanda: In een gelijk- opgaande wedstrijd heeft Aviolanda een wat ongelukkige nederlaag gele. den. Voor rust gaf Annelies van de Kastele Aviolanda nog uitzicht op een gunstig resultaat (0-1). Na rust werd het via Krina Schroevers snel gelijk (1-1). waarna Corrie Meerman en kele minuten voor tijd Minerva's vier de overwinning in successie gestalte gaf (2-1). Noorvrouwen EZDW: een romme lige, harde en incidentenrijke wed strijd waarin EZDW tot eigen verba zing overigens, (foutief begrepen speel, sterwisseling was de ooizaaktot 10 minuten na rust met een twaalf tal opereerde, Ondanks dit had Noor vrouwen voor rust het beste van het spel, docht door een vrije schop van Marja Versprille, toegekend wegens grof aanvallen van dezelfde speel ster kwam EZDW aan de leiding (0-1). Na rust toen de eerste helft als gezien werd beschouwd en voor noemde 10 minuten werden overge speeld was EZDW de toonaangeven de ploeg doch het verzuimde via een aantal kansen verder afstand te ne men. 3 minuten voor* tijd kwam Noor vrouwen onverwachts nog langszij door Ria. Hoogesteger, veroorzaakt door slecht 1-1. werken van Zu.dweg: Aviolanda - EZDW: Met de sporen van de wedstrijd tegen Noorvrouwen nog in de benen speelde EZDW met 4 invalsters deze wedstrijd. Het werd derhalve een aantrekkelijke partij voetbal. Gaby Scholten gaf EZDW al na 2 minuten de leiding. Ondanks di. verse pogingen van weerszijden kwam In deze stand voor rust geen wijziging Na de thee gaf Wille van de Berge EZDW een wat veiliger voorsprong (0-2). Aviolanda had bepaald pech toen een hard schot van Annelies van de Kastele achter dc gepasseerde Ro- setta van Craenenbroeck via de on derkant van de lat weer het veld in- stuitte. Het bleef b:j 0-2. ASSEN (ANP) Giucomo Agostini de supersnelle motorrenner met het uiterlijk van ecu filmheld, en de ten. gere Spanjaard Angel Nieto zijn na de tweede trainingsdag de duidelijke favorieten voor een dubbele zege in de Asser TT. De Italiaanse MV Agus- ta-rijder, zesvoudig wereldkampioen, is opnieuw in beide zware klassen Opmerkelijk zijn vooral de verrichtin gen van Agostini, die dit seizoen nog geen nederlaag leed in een Grand rTixmce. De felle wind maakte dat donderdag op het circuit van Drente in vrijwel alle klassen de trainings- records niet dichter dan op len hoog ste tien seconden konden worden be naderd. De wind scheen Agostini niet te deren. Hij stuurde in de 350 cc. klas zijn brullende driecilinder MV in drie minuten en 10,6 seconden rond het 7707 meter lange circuit en bleef daardoor slechts zestiende van een se- ,onde boven het record dal de Brit Mike Hailwood in 1966 had gevestigd. Ook in Assen zijn Agostini's renten eigenlijk al verslagen voordat de races in de 350 cc-klas en bij C kwartliters gereden zijn. De pech m feite zijn enige tegenstander. Minder zeker fs de nabije toekomst voor Angel Nieto, die vorig jaar juist maakte dat Aalt Toersen niet Neder lands eerste wereldkampioen motor- rennen werd. De overmacht van de Derbi-renstal is in de 50 cc-klas vrij wel zeker groot genoeg voor een zege van de Spaanse machine. Aanmerke lijk zwaarder is de tegenstand bij de 125 cc-motoren. De Duitser Dieter Braun, eerste in de competitie om de wereldtitel, heeft in Assen nog niet kunnen imponeren. Wereldkampioen Dave Slmmonds. die het gehele seizoen door het noodlot werd achtervolgd, heeft zich in de trai ning onder de snelsten kunnen rang schikken. Hij is 2.5 seconden langza mer dan Nieto. Iets dat in het Derbi. kamp «net weinig vreugde werd vast gesteld. Cees van Dongen, eervolle derde op de trainingsranglijst verraste door in de morgenuren de snelste ronde op zijn naam te brengen. De Rotterdammer kon echter niet voorkomen dat Nieto en Slmmonds op hun superieure machines in de mid dag hun tijden aanmerkelijk scherper stelden. De snelste trainingsronden tot don derdagavond zijn in de 50 cc-klas: 1 Angel Nieto (Spa) Derbi 3.50.2 (120,486 km per uur); 2 Salvador Ga. nellas (Spa) 3.54,3: 3 Jos Schurgers (Ned) Kreidler 3.57.5: 4 Martin Mij- waart (Ned) Yamalhi 3.58.8. 125 cc-klas: 1 Nieto (Spai Derbi 3.28.21 1133.217 km per iniri: 2 Dave Sim- monds (G-Br) Kawasaki 3.30.7; 3 Cees| van Dongen (Nëd) Yamaha 3.32.1; 4 Aalt Toersen (Ned) Suzuki 3.33.0. 250 cc-klas: 1 Phil Read (G-Br) Ya-1 maha 3 18.7 1139.584 km per uur); 2 Paul Samrt (G-Br) Yamaha 3.19.3; 3! Rod Gould (G-Br) Yamaha 3.19.5; 6 Cees van Dongen (Nedi Yamaha 3.22.8. 350 cc-klas: 1 Giacomo Agostini (Ita) MV Agusta 3.10.6 (145.519 km per uur): 2 Phil Read (G-Br) Yamaha 3.14.8: 3 Kei Carruthers (Aus) Ya. maha 3.16.1; 11 Theo Bult >Ned) uitstekend keepsterwerk van Aviolan- dadoelvrouwe Sarane van Gelder, voeg daarbij het prima verdedigingsspel van aanvoerdster Christian Ooenraad en het duidelijk overwicht van Noorvrou- wen bleef heperkt tot vier overigens fraaie doelpunten. Voor «ie rust twee van Jannie Slabber en Koos Minder- houd. na rust Lien Waterman en Nel Huibregt-se. Een verdiende en duide lijke overwinning voor de ploeg uit Westkapelle. BZDW-Aviolandaopnieuw h3d een nog steeds gehandicapt EZDW veel moeite met ae ploeg uit Woensdrecht. Aviolanda nam zelfs via Jennie Weijdt verrassend doch verdiend de leiding 0.1. ze kreeg zelfs mogelijkheden de voorsprong te vergroten. Toen ze deze onbenut liet. kwam EZDW vlak na rust g'kik via Gaby Scholten (1-1). Uiteindelijk bepaalde uitblinkster Myra Scha ie r de eind stand in deze spannende wedstrijd op 2-1. Noorvrouwen - M.nverva: Noorvrou wen heeft Minerva op overtuigende wijze zijn ongeslagen record ontno men. al waren hier enkele fou ten van Minervadoelvrouw Truus van Belzen voor nod.g. Via twee «loelpuiiten \an de attente aanvoerdster Jannie Slabber van de Noorvrouwen werd het voor rust nog (2-0) na rust bepaalde Ria Hoogeste ger de eindstand op 3-0. Een verdian- de Nonrvrnuwenzege. Minerva - EZDW: Ook :n deze thuis wedstrijd kon Minerva zijn hoge plaats op de ranglijst n.et waarmaken. Het feit, dat EZDW.keepster Rosetta van Craenenbroeck slechts drie terugspeel ballen te verwerken kreeg spreekt boekdelen. Ondanks dit duiaelijke EZDW-overwicht was er een fout van MinervadoehTouwe Truus van Belzen voor nodig om EZDW de meer dan verdiende overwinning te bezorgen. ja Versprille verkeerd, zodat EZDW op ietwat gelukkige wijze aan de overwinning kwam. EZDW - SVH het feit dat SVH slechts met 9 speelsters opkwam was aan de hoge score niet vreemd. Toch duurde het tot de Sste minuut eer Marja Ver sprille de score opende, na 15 minuten scoorde dezelfde speelster haar tweede doelpunt, toen begon de EZDW doel- puntenmachine pas goed op gang te komen, ondanks dat EZDW iceepster Rosetta van Craenenbroeck nog een strafschop toegekend wegens hands miste was de ruststand reeds 8.0 in het voordeel van EZDW, na rust werd er nog lustig op los gescoord zodat de eindstand op 17-0 kwain, de doel punten kwamen van Marja Versprille 10 x. Thea Bakx 4x, Marion Rooze lx. lx. Ivonne Hunders- maha 3 22.8. De stand luidt: EZDW km per j Noorvrouwen Minerva Octopus Aviolanda I SVH 5 7 1 0 15 38- 2 7 5 1 1 11 25- 2 6 4 0 3 8 17- 6 4 1 0 3 2 4-12 7 1 0 6 2 5-17 6 0 0 6 0 0.40

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 17