EDDY MERCKS GAAT ZIJN TWEEDE TOUR DE FRANCE TOCH WINNEN! SILHOUETJES VAN DE 21 RENNERS JANSSEN: NEDERLANDERS MOETEN TEGEN DE BELGEN TEKEER GAAN Etappeschema NA 19 JAAR ALLE GROTE ITALIANEN BEDANKTEN VOOR DE ,EER' Ronde met vijf tijdritten, de Ventoux en Tourmalet op zn lijf geschreven KARSTENS NIET RECORD: 21 MAN IN DE TOUR STRIJD TUSSEN WILLEM II EN CABALLERO IRONDE VAN FRANKRIJK 1970 16 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 26 JUNI 1970 steeds serker mate zijn wil aan de wielerwereld is gaan opleggen. Wat Merckx betreft is er in het eve nement. dat vanavond (vrijdag) in de proceleinstad Limoges met het nu over al in zwang zijnde korte tijdrit je (7.4 kilometer) om het bezit van de lei derstrui begint, nog sïechts de vraag in hoeverre de Belg zal doorgaan met het vernederen van zijn strijdmakkers De .sfinx van Woluwe', de moeilijk te benaderen slanke atleet, die onze zuiderburen na Sylvere Maes in 1939, het vorig jaar weer een tourwinnaar schonk, zal moeten kiezen. Zal Merckx net als in 1969. toen zijn voorsprong op nummer twee. de Fransman Ro ger Pingeon, op de eindstreep van het vlakke wielerbaantje in het .Bois de Vincennes', 17 minuten en 54 secon den bedroeg, zijn medestrijders weder om zo'n smadelijke nederlaag toebren gen? Of heeft Merckx inmiddels in gezien dat die kameraden in de sport ook voor hem onontbeerlijke figuran ten zijn? Het resultaat van de Giro. waarin Gimondi op nog geen vier mi nuten als tweede kon eindigen, doet in die richting denken. Maar Merckx is onberekenbaar. Het zou wel eens kunnen dat hij nog grootser dan een jaar geleden, toen hij niet alleen den node ontbreken. De Italianen Felice Gimondi, Gianni Motta, Vitto- rio Adorni, Franco Bitossi, Koberto Poggïali en Michele Daneellie. Geen ge ring gezelschap dat de veilige ver diensten van de criteria in eigen land lieeft verkozen boven de onzekerheid van de schaduwpo6ities onder Merckx. Gimondi. winnaar van de tour in 1965 en vorig jaar. nadat Merckx wegens een dopmgsaffaire was uitgesloten, ze gevierend in de Giro. Motta. de man' wiens talent nooit helemaal tot uiting! kwam maar toch een figuur in eikel rennerskaravaan. Adorni, wereldkam pioen in 1968, het .wilde paard' Bi tossi. winnaar van vier etappes in de Italiaanse ronde en kampioen van zijn land, Poggiali, winnaar van de ronde van Zwitserland en Dancelli, winnaar eveneens van vier ritten in de Giro en vierde in het eindklassement. Pog giali was, nadat hij de ronde van Zwitserland zegevierend had besloten, de spreekbuis van de Italianen: ,Ik zou wel gek zijn om me door Merckx tc laten vernederen'. Zij allen hebben geen zin om in de ronde van Frankrijk, die met vijf per soonlijke tijdritten en aankomsten op de mont Ventoux en de Tonrmalet ge. heel op het lijf van Merckx CEES RENTMEESTER etappes won maar bovendien alle klas- schreven, om de tweede plaats te strij- sementen op zijn naam bracht, uit de bus zou willen komen. Er zyn er, die ret risico van een nieuwe vernedering niet hebben wil len lopen. Zij zullen in de karavaan met 150 renners de grootste aller tij- EDDk MERCKX LIMOGES (ANP) Er is dit jaar voor het eerst een boekje ver schenen, waarin omstandig de loop van elke etappe van de Tour de France wordt beschreven en dat bovendien ruimte biedt om de winnaar van de dag en van de vele klassementen te noteren. Dit drukwerkje is één van de facetten van de toenemende commercie in de ronde van Frankrijk. Het werkstuk van de wat hooghartige heren Felix Levitan en Jacques Goddet, die enkele jaren geleden het hoofd moesten buigen voor de reclame makende gemeente. Op het titelblad prijkt een fraaie kleurenfoto van ,good old' Raymond Poulidor, die op 34-jarige leeftijd in het land van Marianne nog altijd een grotere trekpleister is dan de in capaciteiten boven hem uitstekende Roger Pingeon. Daarom ook heerste er in de Franse publiciteit de laatste weken zo'n koortachtige activiteit om Poulidor, die op slechts dertig kilometer afstand van de startplaats Limoges een gerieflijke villa bewoont, over zijn voornamelijk morele inzinking heen te helpen. Het spel van ,ik kom nietik kom wel' van Poulidor, die een nerveuze aandoening in de buurt van het middenrif heette te heb ben, eindigde tenslotte met zijn volledige overgave. Poulidor doet mee aan de tour. cn is altijd goed voor een verhaal. Meer dan zwartkijker Roger Pingeon. Een goed verhaal over een landgenoot zal de publiciteit in het land van Marianne hard nodig hebben, nu het' vast staat dat ook de komende Tourj de France, evenals die van het vorig! Cr, geheel zal worden beheerst door Belgische wielerwonder Eddy LIMOGES (ANP) De Nederlandse wielrenner Gerben Karstens zal niet deelnemen aan de 57e ronde van Frankrijk. Ook de Belgïschi ex-wereldk- uurrecordhouder Ferdinand Bracke, eveneens lid van Peugeot, zal niet starten. De Nederlander en de Belg worden vervangen door de Fransen Martellozzo en Thevenet. den. Daar immers komt het op neer. Merckx gaat de ronde winnen, ten zij hem een ongeval zou overkomen, en alle anderen mogen om de twee de plaats vechten. Wie dat dan wel zal zijn? De voor naamste kandidaat is zeker Roger Pingeon. die ook in 1969 na Merckx met bijna voorsprong op Poulidor be slag legde op de ereplaats. Of de Fransman zich wederom in die positie zal kunnen manoeuvreren is echter de grote vraag. De afgelopen maan den immers kon Pingeon weinig over tuigen werk leveren. Zijn poging om in de zes provinciën (de vroege re Dauphine Liberè) te excelleren mis lukte door het toedoen van de Span jaard Luis Ocana, die eerder ook de Vuelta op zjjn erelijst had bljge. kandidaten zijn de Spanjaard Gandarias, vorig jaar met Rini Wagt- mans en de Italiaan Vianelli de .re velatie' van de tour. de Italianen Boi- fava en Polidorï, de Belgen Roger de Vlaeminck en Herman van Sprin- fel, de Zweed Gustav Petterson, van e vier broers het meest getalenteerd na de overgang naar de broepsklas- se. de Fransman Ricci, een jonge man, die mogelijk zou kunnen doorbreken en dan onze landgenoot Jan Janssen, Rini Wagtmans, Rene Pijnen en Joop Zoetemelk. Maar het zijn even zo vele vraagtekens, die pas op woensdag 12 juli nader tot de oplossing gebracht zullen zijn wanneer de tourkarai zich in de Alpen over de toppen de Granier. de Cucheron en de Col de Porte, heeft geworsteld. Frankrijk herademt. Niet dat men zo veel sportief vertrouwen stelde in de man, die lok in zijn glorietijd voortdurend in de schaduw van Jac ques AnquetU leefde. Want de pres taties van de .Limousin' gaven dit sei zoen geen reden tot Juichen. Een twee de plaats in de zwak bezette Cata laanse week achter de Italiaan Italo ZOioli was tot nu toe zijn opzie- barendste resultaat. Maar Poulidor was LIMOGES Nederland maakt een record in de Tour de France want 21 renners (eerst waren het er 22, maar Gerben Karstens viel gisteren af) heeft ons land nog nooit in dit spectakelstuk van de grootste orde kunnen la ten opdraven. Zij kunnen (weer wat Nederland betreft) voor een interessante Tour zorgen, want het gaat ongetwijfeld een gevecht worden om de nationale heer schappij tussen de ploegen van Willem n/Gazelle en Caballero, die naast het bestrijden van elkaar ook uit zijn op etappe overwinningen. In de Willem U-Gezalle-ploeg zyn op genomen de renners Evert Dolman. Harm Ottenbros, René Pijnen, Jan Ser pent!, Jar. van Katwijk, Jos van der Vleuten, Rini Wagtmans, Frits Hoo- gerheide en de Belgen Victor Nulant en Ward Seis. In de GabalJeroploeg rijden: Henk Benjamins. Arie den Hartog, Leo Duyn- dam, Huub Harings. Cees Rentmeester, Wim Schepers, ïïarry Steevens, Ge rard Vianen, Adrie Wouters en Cees Zoontjes. Twee Nederlandse renners zijn opgeno men in de Mars-Flandria-ploeg, name lijk Joop Zoetemelk, die tot ae Alpen zelfs een .beschermde' coureur is. het geen wil zeggen, dat hij tot de ber gen alle mogelijke bijstand van zijn ploeggenoten krijgt, en Eddie Beugels, terwijl in de Franse Big-ploeg uiter aard de enige Nederlandse tourwin naar Jan Janssen te vinden is. Kanshebbers onder hen voor een ere plaats? Op papier zijn er meerdere: Rini Wagtmans. René Pijnen, Arie den Hartog, Joop Zoetemelk. Jan Janssen, om er enkele te noemen. Maar Wagt mans verkeert niet in de vorm van vo- VLISSINGEN Mei 21 Nederlandse renners in de Tour de France kan de strijd ongetwijfeld aantrekkelijk worden. We zullen er in de volgende weken hopenlljk meer van merken. Wie die 31 zijn laten we u in de volgende korte .silhouetjes' over hun karaktertrekken ,zlen\ Een van de meest ervaren coureurs op het gebied van de Tour de France is Jan Janssen, een coureur die alle onderdelen van de wielersport beheerst Hoewel zijn scherpe sprint in de loop der jaren is afgesleten, is Janssen steeds een te duchten tegenstander. Feitelijk heeft Jan Janssen als wiel renner alles bereikt wat haalbaar is. Hij won klassiekers, het Wereldkam pioenschap en de Tour de France. Hij werd een aantal malen uitgeroepen tot de renner van het jaar. Gebrilde Frits Hoogcrheide is na een reeks van moeilijkheden naar de top der amateurs doorgestoomd. Bij de beroepsrenners moet hij zich ech. Ier opnieuw waar proberen te maken. Hoogerheide is geen klasse-renner, hij weet dit zelf beter dan wie ook. Toch kan hij voor de ploeg van groot nut zijn, omdat hij in staat is zichzelf geheel weg te cijferen. De pracht-atleet Arie den Hartog was als beroepsrenner vijf seizoenen ploegmaat van oa Jacques Anquetil. In die periode verscheen hij regelma tig in het grote werk. Als lad van de Caballero-ploeg maakte Den Hartog vorig jaar mee. dat hij graantjes moest pikken in criteriums, wedstrij den die hem niet liggen. Wanneer Den Harlog in forme steekt gaat hij met de beste coureurs mee omhoog. Hij heeft dit meerdere malen bewezen in grote wedstrijden. Niet Jan Harings maar zijn broer Huub Harings zal de familie-eer moe ten hooghouden in de Tour. Jan Ha rings heeft namelijk In de Omloop van de l'Oise een hersenschudding op- VAM OR IIIKII TfIT 10 Uil I .J PARLJS (ANP) Het stappenschema voor de 57e Ronde van Frankrijk die vandaag (vrijdag) in Limo ges begint, ziet er als volgt uit: 26 juni: Limoges: Individuele tijdrit over 7.400 meter, 27 juni- eerste etappe: Limoges - La Rochelle 224.5 km, 28 juni: tweede etappe: La Rochelle - Angers 200 km, 29 juni- derde etappe: a. ploegentijdrit In Angers: b. Anger - Rennes 140 km: 30 juni: vierde etappen: Rennes - Lisieux 229 km, 1 juli: vijfde etappe: a: Lisieux - Rouaan 94,5 km; b: Rouaan - Amiens 113 km, 2 juli: zesde etappe: Amiens - Valenciennes 135.5 km. 3 juli: zevende etappe: a. Valenciennes - Forest 119 km; b. ploegentijdrit in Forest, 4 juli achtste etappe: Ciney - Felsberg - Sarrelouis 232,5 km, 5 juli: negende etappe: Sarrelouis - Mulhouse 269.5 km, 6 juli: tiende etappe: Belfort - Divonne les Bairns 241 km, 7 juli: elfde etappe: a. individuele tijdrit in Divonne; b. Divonne Thonon les Bains 139.5 km, 8 juli: twaalfde etappe: Thonon Grenoble 194 km, 9 juli dertiende etappe: Grenoble - Gap 195.5 km, 10 juli. veertiende etappe: Gap - Le Ventoux 170 km, U juli: vijftiende etappe: Carpentras - Montpellier 140.5 km. 12 juli: zestiende etappe: Montpellier - Toulouse 259.5 km, 13 juli zeventiende etappe: Toulouse - Saint Gaudeus 190 km, 14 juli: achttiende etappe: Saint Gaudens - La Mongie 135.5 km. 15 juli: negentiende etappe: Bagneres de Bigorre - Mourenx ville Nouvelle 185.5 km. 16 juli: twintigste etappe: a. Mourenx - Bordeaux 223 5 km; b. individuele tijdrit in Bordeaux, 17 juli; eeneentwintigste etappe: Ruffec - Tours 191.5 km, 18 juli: tweeëntwintigste etappe: Tours Versailles 238.5 km. 19 juli drieëntwintigste etappe: individuele tijdrit Ver sailles - Parijs. ■TAARLEM (GPD) Negentien jaar na zijn adieu aan de Tour de France stapt Gé Peters weer het ronde- wezen van Goddot on tegenwoordig Levitan bin- ïen. Toen had hij het wel gezien na de beroemde val .an Willem de locomotief Van Est in een Ravijn. Van Mst was zijn gele trui kwijt. Er viel geen eer en geen iluit mee» te behalen. Nu komt Peters terug als ploeg leider. De lange van Haarlem start met zijn Caballero's anuit Limoges. Nog niet zo lang geleden en dan in weken te rekenen -- zou het een canard geweest zijn te melden, dat Ca ballero de Tour zou gaan rijden. Nu barst de equipe van zelfvertrouwen. ,De laatste weken in bij de groei van de vorm ook het resultaat gekomen. We wonnen etappes in sterk bezette internationale wedstrijden. Als ik zeg: we wonnen, dan bedoel ik ook regulair, dus niet gekochte overwinningen. Daar pas ik voor. Wamt als het er echt op aan komt val je dam behoorlijk door de mand.' ri>, jaar, door allerlei tegenslagen in <Ic eisen gezondheidssector ziet Rini zichzelf niet sterk genoeg voor een topklassering. En ook Bené Pijnen moet nog afwachten of zijn lichte bronchites, waarvan hij enkele dagen geleden last had. voorgoed verdwenen is. Als het Arie den Hartog meezit en als hij .forme' heeft, kan tilj een hoge klassering bereiken en Joop Zoe temelk kan nu bewijzen, dat zijn triomf in de toekomst ronde geen toe vallig gebeuren is geweest. En Jan Janssen? Hij verkeert momenteel in een beste vorm. veel beter dan vorig jaar en voor hem moet toch wel een hoge klassering weggelegd zijn. Hij is in elk geval de geroutineerdste van de Nederlandse afvaardiging. Hard tekeer gaan. HARD TEKEER GAAN Maar wat kam die omvangrijke Neder landse wielermeute nog meer doen dan prijzen proberen te bemachtigen of elkaar dwarszitten. Ze zou bijvoorbeeld ook kunnen trachten het Eddy Merckx heel moeilijk te maken. Jan Janssen ziet het zo: -De hele Nederlandse equi- £e moet zo hard te keer gaan. dat de eigische equipes na verloop van tijd zo kapot zijn, dat ze Merckx niet meer kunnen steunen'. Of het inderdaad een Nederland - België op de fiets wordt, Is de vraag kampt met een probleem. Hij steunt op een ploeg, die niet boven de middel maat uitreikt. Natuurlijk, hij heeft tot nu toe die handicap steeds omzeild, bij na lachend dat bezwaar gelogenstraft Maar er komt een lijd, dat ae knech ten uitgeput raken. Want een coureur, dit steeds meet versnellen, om een lei derstrui te verdedigen, om zijn baas te beschermen en dus alleen maar mag attaqueren als gevaar dreigt, krijgt een morele klap. Hij raakt ó<5k door het slopende werk .opgebrand'. De geschiedenis bewijst het: de meeste renners, die .n dienst stonden van Van Looy en Anquetil bijvoorbeeld wa ren voortijdig leeggereden. Er is inelijk een "root verschil tussen l... vallen met het doel winst te verga ren en de demarages, die nodig zijn om brutale vluchters in te halen. Eddy Merckx zal het tezijnertijd i ken. Misschien de komende weken al. Merckx "elooft overigens, dat slechts één renner als een potentieel concur rent zal opdagen. De Spanjaard Luis Ocana, ploeggenoot (en kopman) van Jan Janssen. Goed gesoigneerde Oca na won dit seizoen de Ronde van Spanje en de Daupine Libere en ma nifesteerde zich ook in andere ritten koersen als een sterke rivaal. En Jan Janssen heeft Inmiddels ver klaard zich voor de Spanjaard op tc zullen offeren als dat in de strijd te gen Merckx nodig is. .Want ik voel echt wel, dat ik zelf de ronde ntet meer kan winwMi', verklaarde de Ne derlander gretig. De komende dagen zullen wij andere facetten van deze, om tal van rede nen. toch interessante Tour de Fran ce belichten. Vaderlandse facetten der andere. Want 21 Nederlanders in de ronde van Frankrijk is een record, de moeite om er over te schrijven alles zins waard. gelopen. Huub Harings geniet in wie- Ierkringen speciaal bekendheid als cy_ clo-crosser. In dit onderdeel was hij reeds vijfmaal Nederlands kampioen. Sinds 1963 heeft hij jaarlijks deelge nomen aan het wereldkampioenschap veldrijden. Toch is Huub Harings ook een uitstekend wegrenner. Een van Nederlands meest klasrij- ke coureurs is ongetwijfeld Leo Duyn. dam. Wat hij echter te kort komt is doorzettingsvermogen. Duyndam heeft meestal niet de moed een etappekoers tot een goed einde te brengen. Bij de minste tegenslag gooit hij het bijltje erbij neer. Drie seizoenen kwam Eddy Beu- Beugels was als amateur een van de Nederlandse toprenners. Hij nam verschillende malen deel aan het wereldkampioenschap. Hij is steeds een renner geweest die de koers wist te ontleden en in de eindfase op het juiste moment toesloeg. De in Rotterdam geboren Evert Holman heeft zich in Limburg uitste kend aangepast. Dolman is een ren ner waarover veel gepraat en geschre ven is. Hij heeft naam gemaakt als verzamelaar van kampioenstruien. Ging echter ook vaak te onbesuisd met zijn krachten om. Dit leverde hem de bijnaam Dol (le) man op. Dol man is minder etappe-renner dan klas- sieker-renner. De Drentse eerste-jaars beroeps renner Henk Benjamins is de voorlo per van een grote groep Oost-Neder landers die straks mede de toon gaan aangeven in de Nederlandse beroeps- sport. Benjamins heeft lang nodig ge had voordat hij uit de regionale be kendheid naar voren kwam. Hij wist steeds wedstrijden te winnen, maar bleef teveel in eigen contreien. Met enige zorg ziet Jan van Kat. vijk het Tour-avontuur tegemoet. Hij s dit seizoen nogal geplaagd door blessures. Van Katwijk is echter vast ege is dit seizoen nogal geplaagd door sures. Van Katwijk is echter vast plan langer in de Tour te blijven dan hij het als amateur deed in de ronde van de toekomst. Toen verdween hij reeds op de eerste dag uit strijd gewoel omdat hij na het sluiten van de controle binnenkwam. Wereldkampioen zijn en niet als dusdanig erkend worden is geen pret je. Harm Ottenbros telg uit een wie- lergeslacht. heeft dit de afgelopen maanden aan den lijve moeten erva ren. Harm Ottenbros is geen renner die overloopt van klasse, wanneer hij successen wil behalen dient hij zelf het initiatief te nemen. Hij mist het klimmerschap, is echter wel snel in de eindsnurt en kan daarnaast een koers ontleden, waardoor het uiterst zelden voorkomt dat hii de beslissende slag mist. Op de tengere schouders van René Fijnen komt een zware taak te liggen. Door het gebrek aan conditie bij zijn streekgenoot R'ny Wagtmans zal nloegleider Vissers Pijnen ongetwij feld'als kopman laten vertrekken. De jeugdige Pijnen is een goed cou reur. een knaan die ontberingen kan verwerken en daeen achtereen in de voorste gelederen kan riiden Zeer re eent heeft hij dit in de ronde van Spanje nog bewezen waar hij negen dagen de leide-strui droeg. Pijnen is echter geen geboren klimmer. Vorig jaar moest er ernstig reke ning mee gehouden worden, dat de wielerloopbaan van de donkere Cees Rentmeester ten einde was. Een val tijdens een trniningsrit bezorgde hem een beenbreuk die zeer langzaam her stelde. Het geh-'o seizoen was voor Rentmeester verloren. Rentmeester ble-'f echter in zlin come back geloven. Hii had in 1970 weer nis amateur mnwi starten omdat hij nog geen wedstrijd als prof gereden had. De Zeeuw besliste echter dat hij beroepsrenner, was en bleef. Rentmees ter is een regelmatig coureur zo\va1 in groot ais in klein werk Hij is ech ter geen man die een tonplaats zal gaan innemen. Rentmeester weet ech ter tot hoever ziin capaciteiten reiken, hij zal niet verder springen dan d" stok lang is Dat Caballero toch aan de Tour dc France mag deelnemen dankt de ze ploeg voor een niet gering deel aan de door Wim Schepers in twee Fran se rittenkoersen geboekte resultaten. Nadat hij in de vijfdaagse van Duin kerken voor een etappezege l had, won Schepers in Circuit der 5 Provinciën op een dag twee ritten en werd tevens leider van het klassement. Deze hattrick werd uitvoerig behan deld in de Franse sportpers. Schepers heeft in zijn loopbaan vele knalver richtingen op zijn naam gebracht. Hij is een pur-sang doorzetter, die gebrek aan klasse weet te compenseren door geweldig doorzettingsvermogen. Het vinnige coureurtje Jan Serpen- ti vertrekt haar de Tour de Franca met in zijn achterhoofd nu eens af te rekenen met de tweede plaats. In zijn loopbaan is hij zo vaak op deze plaats terecht gekomen, dat hij in de vvieleipelotons de bijnaam .eeuwige tweede' kreeg. Serpenti kan van alle onderdelen van de wielersport iets, hij kan sprinten, redelijk klimmen, be hoorlijk tijdrijden Het grote werk am bieert hij omdat hier bekendheid in kan worden opgedaan. De naam Steevens heeft een bij zondere klank in de wielerwereld. Henk Steevens nam in het verleden deel aan de Tour dc France en ls te genwoordig ploegleider van de ama- teurploeg OVIS. Leo Steevens was on der meer deelnemer aan de ronde van Europa een wedstrijd die overignes 6lechts tweemaal werd verreden. Har- rv Steevens is een broer van dit duo. HÖ ,s de man met de meeste klasse van het huidige Limburgse wieder- corps. Steevens heeft als amateur tweemaal de Tour de l'Avenir gere den en won beide malen op punten. reeds drie seizoenen beroepsrenner is, heeft Steevens nog geen Tour de Fran ce gereden. Men heeft hem laksheid verweten, men denkt aan het geval Jan Hugens. eveneens boordevol klas se maar nooit verschenen in de Tour. Steevens gaat nu dus het seizoen van de waarheid in. Maakt hij de grote verwachtingen waar of blijft hij on derweg hangen. Jaren achtereen was Jos van der Vleu ten in de narigheden gewikkeld. En kele malen vie! hij bij een doping controle door de mand. hij werd van ereplaatsen gedeclasseerd, schor singen af te werken. Dit seizoen heeft Van der V'ieuten van de Neder landse profs het grootste aantal over winningen behaald. De allergrootsts zege heeft hij echter op zichzelf be haald. Hij is brandschoon door de wedstrijden gekomen, heeft zijn ver- 1ven in eigen kund" geniet vertrouwei der en mede-coureurs. Van dier Vleuten is een sterke bonk, een knaap die dagen achtereen met zijn krachten gaat smijten. Op vallende is echter aat liij hoogtes e« laagtes met elkaar afwisselt. De ene dag wint hij een etappe, daags daar op eindigt hij op een half uur. De gro te verdienste van Van der Vleuten ligt echter bij zijn volkomen wegcij feren van eigen belang. Vorig seizoen heeft Gerard Vianen rondgelopen met het idee met de wie lersport te stoppen. In het voorsei. zoen was hij dcK:r blessures geplaagd, in het verdere verloop van het sei zoen kreeg hij vaste inwoning van een lintworm. Vianen is echter een knaap met karakter. Hij heeft grote moeilijkheden moeten overwinnen voordat hij als coureur erkend werd. Vianen is een coureur die niet over da capaciteiten beschikt waarmede men rondewinnaar wordt, hij is echter een harde werker in cïe koers, een knaap met uithoudingsvermogen. De meeste zorg van ploegleider Vissers geldt de conditie van zijn kop man Riny Wagtmans. De Westbra bantse albino heeft vorig seizoen in da Tour de France een enorme publici teit gekregen Hij is daarna echter in het sukkelstraatje terecht gekomen. Vorig seizoen diende hij voortijdig te stoppen wegens oververmoeidheid, dit seizoen heeft hij door een hardnek kige knieblessure een zwak seizoen doorgemaakt. Wagtmans heeft echter eerder ln zijn loopbaan voor een totale instorting gestaan. Hij heeft de juiste mentaliteit en kan in de Tour mits de onwillige knie hem niet helemaal in dc steek laat toch aangenaam Voor veel Nederlanders ls Adr! Wouters een onbekend coureur. De Westbrabantse eerstejaars beroeps renner is op het internationale vlak weinig aan het werk geweest. Hij heeft zich de afgelopen maanden ech ter in enkele minder belangrijke Franse etappe-wedstrijden ontpopt als een geboren klimmer. Wouters wist zelf niet eens dat hij zo gemak kelijk omhoog gaat. Zijn enige angst is het dalen bij regenachtig weer en spiegelgladde wegen. •In'het verleden heeft één winnaar van de Tour de 'Avenier ook de Tour de France gewonnen. Zijn naam: Fe lice Gimondi. Joop Zoetemelk, de winnaar van de laatste Tour de l'Avenir moet in staat geacht worden over enkele jaren deze prestatie ook te kunnen leveren. Dit seizoen moet hij kanshebber zijn voor een van de ereplaatsen. Zoetemelk kwam als crosser ln de wie lersport. Heeft met verstand de lange weg bewandeld, forceerde zich niet in de eerste seizoenen en had daarnaast alle geluk van dc wereld door als ploeg leider Herman Krott te treffen. Zoetemelk is een renner die op alle onderdelen uitgezonderd de eind spurt uitblinkt. De voorkeur van de gedrongen Cees Zoontjens gaat uit naar het rij den onder moeiliike omstandigheden en bij slecht weer. Hij weet dan dat de flyers in moeilijkheden geraken en slaat zijn slag Een recent voorbeeld is de ronde van België dit seizoen. Tij'- dons een geweldige sneeuwjacht op de voorlaatste dag verdwenen van da 67 nog in koers zijnde coureurs er 40. Zoontjens bleef doorrijden en zei na afloop van de onmenselijke rit dat hij '•"Hlraaid lekker gereden had JOS VAN HEK VLEUTEN geweldige knecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 16