W ereldvoedselcongr es bijna in slaap gesust Bejaardencomplex uit Veere's stadsgezicht Bezwaren tegen Sloe-uitbreiding TOENAME TELEFOONAANVRAGEN DOOR ARBEIDERS EN AOW-ERS Examens Top-kadercursus Hedenesse succes Typografische tentoonstelling VOOR RAAD VAN STATE Loodsentraject Terneuzen- Antwerpen opgeheven VRIJDAG 26 JUNI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 Jongeren bereiden eigen eindrapport voor DEN HAAG (GPD) Het con gres is moe; de pers is moe; zelfs de hongerstakers maken de indruk zonder overtuiging hun aandeel in het tweede we- reldvoedselcongres af te wer ken. De spandoeken en protestbor den sieren nog wel de paleis achtige entree van het congres gebouw in Den Haag, maar de jongeren zijn weg. Wie niet toe- Hardinxveld-Giessendam Gemeenteraad blijft tegen openstellen zwembad op zondag HARDIN.YVELD (ANP) De gemeen, teraad van Hardinxveld - Giessendani heeft dinsdagavond een meerderheids, voorstel van burgemeester en wethou ders om het gemeentelijke zwembad op zondagmiddag open te stellen met ne gen tegen zes stemmen verworpen. Men hield vast aa;n de verordening van 1958, waarin de sluiting op zondag is vastgelegd. Voor deze bijeenkomst bestond grote belangstelling. In de stra ten werd met spandoeken gedemon streerd. Tegen het voorstel stemden de fracties van de SGP, AR en CHU. Een amendement van de heer W. van Noordenne chu). dat ervoor pleitte 't bad op zondagmiddag beschikbaar te stellen aan een op te richten vereni ging die alleen ledon zou mogen toela ten, werd met acht tegen zeven stem. men verworpen. De CHU-fractievoor- zitter kon zich n'et met dit voorstel van zijn partijgenoot verenigen. Hij pleitte er echter wel voor jongeren tot 21 jaar alleen toe te laten als de ouders lid van de vereniging waren en deze op zondag geen wedstrijdsport tolere ren. Intussen is een actiecomité, dat een brief aan de burgemeester had gericht, dinsdagavond bijeen geweest om zich over de situatie te beraden. Alen wil de fracties van de PvdA en dc WD ver zoeken het raadsbelsuit ter vernietiging aan de kroon voor te dragen. Ver. wacht wordt dat de jeugd zondag aan staande opnieuw pogingen zal onder nemen in het zwembad te komen. Het comité is van mening dat meer dan 50 procent van de bevolking geen be zwaren heeft tegen het zwemmen op zondag en dat de verhoudingen in de raad geen Juist beeld van dezo opvat tingen geven. Eerste diploma's mondhygiëniste UTRECHT (ANP) In Utrecht Is donderdag voor de eerste maal het di ploma mondhygiëniste uitgereikt. De mondhygiëniste is een vrouwelijke hulp kracht die de tandarts bijstaat in zijn taak, het gebit in optimale conditie te houden. kundige voorlichting, met scholen, een belangrijke rol speelt. De opleiding kon na een lange voorberei dingstijd in 1969 starten nadat in sep. tember 1968 het ministerie van onder wijs en wetenschappen aan de curato ren van de universiteit in Utrecht lieit weten, de kosten van de opleiding op zich te nemen. De vijf studentes die destijds aan de opleiding zijn begonnen hebben allen het diploma behaald. Voor de nieuwe cursus, die in september be gint. is volgens de Utrechtse universi teit grote belangstelling. Kerkelijke mutaties GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Westkapelle kandidaat: J. Mijnders te De Meern (U). NED HERV KERK Beroepen te Naaldwijk bijzondere wijk- femeente ln wording) J. G. Jansen te ohiedam; beroepen te Zegveld en Goud- riaan-Oütolalnd (toezegging) A. W. van der Plas, kandidaat té Katwijk aan Zee. GEREF KERKEN Beroepen te Heemse J. Jeuring te öude Pekela. Beroepen te Rotterdam-Schie- broek als missionair predikant op Mid. den-Java (kadervormingswerk classes Zuid-Banjoemas en Tegal), Kandidaat W. M. Verbaan te Soest. Beroepbaarstel ling préparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard kandidaat W. M. Wijnbeek. Schouw 11 te Lemmer. Be. roepbaarstelling. kandidaat dr A. Dek ker. Rohmerfeldtstrasse 13. 4125 Rie- hen, Zwitserland. Préparatoir geëxami neerd maar nog niet beroepbaar kandi daat J. P. Dondorp, Comme instraat 122a Amsterdam. Beroepen te Scharnegou- tunv mejuffrouw E. E. Ebllng, kandidate te Eindhoven. Bedankt voor Dokkum, Haarlem-Zuid, Hoogeveen, Smilde en Stadskanaal L. Raven te Biersum. CHR GEREF KERKEN Beroepbaarptelling kandidaat R. van der Kamp. Oude Haagweg 751, Den Haag en kandidaat E. E. Slofstra, Monterse. weg 10 te 's-Gravensande zijn beroep baar. Bevorderd tot kandidaat, maar in verband met 6tudie nog niet beroepbaar, kandidaat C. W. Buijs, Bdileveldsingel 30. Nijmegen en kandidaat R. Hol, Fri- solaan 42, Ape doorn. Bedankt voor De. venter J. van Amstel te Middelburg. GEREF GEMEENTEN Beroepen te Leerdam, Nieuw-Beijerland, Waardenburg en te Poortugaal J. Mijn ders, kandidaat te De Meern. GEREF GEM IN NED Beroepen te Leerdam A. Wink, kandi daat te Gouda. UNIE VAN BAPTISTEN GEM Aangenomen naar Hoogeveen G. Bron- gers te Leeuwarden. NED. HERV. KERK Beroepen te Nieuvv-Beijcrland A. W. van der Plas kandidaat tc Katwijk aan Zee: te Wierden (toezegging) J. Kruijt te Hillcrgersberg; te Lunteren L. van Nieuwpoort te Sliedrecht; te Haarlem M. van der Bosch te Goes. Aangeno men naar IJsselstein J. W. Zimmerman voor Colljnsplaat (toezegging); naar Leens, Warfhuizen, Wehe, Zuurdijk (streekgemeente) Mome-ambt W. Hage, predikant voor buitengewone werkzaamheden (ver. prot. gemeente Nieuw Nickerie (Sur.) en wonende te Dalfsen. king moet uitzitten, laat het af weten. Dat geldt ook voor de anderen. De Wil-I lem-AlexanderzaaJ vertoonde gisteren (donderdag) tijdens de plenaire ver-| gadertog over het verontrustende feit dat de mere in snel tempo bezig is zijn aarde ln een vuilnisbelt te her scheppen, grote lege plekken. Van de> ruim tweehonderd bij dit congres ge accrediteerde persvertegenwoordigers had slechts een handjevol de moed kunnen opbrengen de discussies over ecologische problemen te volgen. Hard werken hoefden die paar journalis ten overigens niet. Het werd een ver gadering zonder spanning, meer een alleenspraak vain net deskundig pa nel, dat er niet ln slaagde en daar ook niet zichtbaar pogingen toe deed de zaal uiit zijn dommel te halen. Steeds leger werd de vergaderzaal; steeds voller de koffiebars en de zit jes in de wandelgangen. Een enkeling volgde van daaruit via televisie- scherm (gesloten circuit) en oorte-i lefoon nog wel het gesproken binnen, i maar de meesten konden ook dat niet: opbrengen. a de sleur van een te turend congres weg te zakken, is de Amerikaanse. De toespraak van de student Bob Peterson vorige week vrijdag heeft de langzaam opdringende slaap met één klap ver. dreven. Petersons luid toegejuichte woorden, waarin met de Verenigde Staten de vloer wordt aangeveegd, hebben de Amerikaanse ambassade in Den Haag geïnspireerd alle Ameri kaanse jon geren-congresdeelnemers uit te nodigen tot .overleg." Dat zoi gisteren, in de namiddag, plaatsheb ban. In het jongerendorp groepten na binnenkomst van de uitnodiging de Amerikanen samen om te bepalen of zij wel of niet op de invitatie zouden Eigen rapport Ook ,New Kanth' bereidt zich voor op 't naderende einde van het tweede we- reldvoedselcongres. Het komende weekeinde zal door de jongeren wor den gebruikt voor de evaluatie van het congres. In een plenaire verga- dring op zondagavond zal een eigen rapport worden opgemaakt dat een rol zal kunnen spelen bij de follow- up van het congres. Te lang .Veertien dagen is te lang, zeker met deze hitte', verzuchtte een FAO- funotionaris, die somber om zich heen kijkend het FAO-congres vergeleek met een leeglopend theater. ,Ik zou niet eens gek opkijken, als er straks meer corveeërs zijn dan congresgan gers.' PTT onderzoekt .explosie' telefoonaanvragen: Nieuwe groep' beslaat zestig procent aanvragen HAARLEM (GPD) De PTT heeft onderzocht waar de plotselinge stijging en de vraag naar nieuwe telefoon aansluitingen vandaan komt. Daarbij is gebleken dat nieu we groepen klanten bezig zijn zich aan te dienen. Zestig procent van de aanvragers behoort tot de handarbeiders en bejaarden. Uit deze krin gen kwamen tot voor kort relatief weinig telefoonabon- Zoals bekend trad er begin dit jaar een verdubbeling op in de be langstelling voor telefoon. In- plaats van de verwachte 16.000 stroom aanvragen in sommige, maanden op lot boven de 25.000. Pns nu bij het naderen van de vakantietijd is er enige verminde ring merkbaar. Het onderzoek naar de aarnvraag- explosie is gedaan door de PTT- researchafdelingen in samenwer king met het NIPO. In maart kregen ruim duizend willekeurig gekozen nieuwe aanvragers ver spreid over het hele land ondei meer de vraag voorgelegd waarom ze telefoon wilden hebben. De twee voornaamste redenen bleken te zijn: 1. Men meende dat het nu finan cieel niet meer te bezwaarlijk was: 2. Het gevoel dat een telefoon toch eigenlijk onmisbaar ia voor contact met anderen. De kwestie da.t men nu misschien korter op telefoon moet wachten dan vroeger blijkt van weinig in vloed te zijn op de beslissing te lefoon aan te vragen. Wel wees het onderzoek uit dat 51 procent het idee heeft dat de wachttijd nu korter is dan vorig jaar. Men is misschien geneigd te denken dat het idee :s ontstaan door pu- blikat.es maar dat bleek maar bij vijftien procent van de on dervraagden het geval te zijn. Bij na de helft (47 procent) had van kennissen of buren gehoord dat men tegenwoordig niet zo lang meer op telefoonn hoeft te wach ten. Na 3 weken al Eén op de vijf aanvragers (21 procent) had over de wachttijd informaties ingewonnen bij de te lefoondienst zelf. De enquête werd gehouden drie weken nadat de be wuste telefoonaanvraag wak inge diend. Bijzonderheid bij dit onder zoek was dat in die drie weken vijftien procent van de aanvra gers intussen al van telefoon was voorzien. Lrit het onderzoek heeft de cen trale PTT-afdeling marktanalyse en -prognose de conclusie getrok ken dat de stijging van de vraag geen tijdelijk verschijnsel is maar dat er te rekenen valt op een aan houdende sterke vraag uit de krin gen van arbeiders (35 pet) van de nieuwe aanvragen) en gepensio neerden (25 pet van die aanvra gen). In '70 slechts 170.000 De betrokken PTT-diensten hou den de ontwikkeling van de tele foon-aanvragen ook verder nauw lettend in het oog en wel door middel van onder andere verdere enquêtes en door vergelijkingen met de ontwikkeling in andere landen en die een grotere tele foondichtheid hebben. Zoals bek kend heeft de PTT maar een pro gramma dat gericht is op 170.000 aansluitingen in het komende jaar. BOEKENBEZIT PROVINCIALE BIBLIOTHEEK ZEEAND MIDDELBURG Het boekenbezit van de provinciale blbliotheeek van Zee. land is aangevuld met de volgende wer. ken: Agriculture moderne et socialisme; une expérience Yougoslave; Aron, R. Les désillusions du progrès; essai sur la dialectique de la modernité; Bamm, P. Adam und der Affe; Benthem van den Bergh, G. van. De ideologie van het westen: Boaiten, R. G. H. City-pastorie Oudezijds 100; Cammerer, J. S. Die gliiserne Wand; Essays tiber den Zwie- spalt von Natu wissenschaften und Theologie.; Constant P. S. van C. Nieu. wenhuys) Opstand van de Homoludeus; Dienstverlening voor huwelijkscontrac ten; Dijk, P. L, Inbreng, inbreng over hoorcollege over inbreng; Educational care of the handicapped child: Erasmus en zijn rijd.; 2 delen; Flam, L. Wording en ontbinding van de filosofie; Franz, J. und H. Meya. Arbeidslehre im Unter- richt der Hauptschule; Gortzak. W. Klui ven op een buitenbeen; kanttekeningen bij enige naoorlogse ontwikkelingen van het Nederlandse communisme.: Haas. G. C. de. Cultuur en cultuurbeleid: Hee keren, C. van., Helden, hazen en hon den; Hodson, H. V. The great divide; Ivens. J. The camera and I; Janssen, W. P. Onderwijs.onderwijzen, onderwijstech nologie; Keizer, A. Creatie en. evolutie; over het gelijknamige boek van J. Le ver; Kuitent, H. M. Anders gezegd; een verzameling theologische opstellen voor de welwillende lezer; Landau, J. M. The Arabs in Israël; Maur, W. in der. Die Zigeuner; Wanderer zwischen den Wei ten. Ontkerkelijking en buitenkerkelijk, heid in Nederland, tot 1960; Pauw- De Veen, L. De. De begrippen .Schilder', .schilderij' en .schilderen' in de zeven tiende eeuw; Population and food sup. ply; essays on human needs and agri cultural "prospects; Rapport, Tweede, van de Staatscommissie van advies in zake de grondwet en de kieswet.; Sam. son, F. E. Ons welz(jn en de water vervuiling.: Schlcsinger, A. M. Not hing stands still; Sorlin. P. L'antesé. mitisme allemand.; Vega, G. de la. Royal commentaries of the Incas; and general history of Peru. 2 delen; Wassenaar-1 Jellesma, H. C. Vaai oost naar west; relaas van de repatriëring van 1945 tot en met 1966; Webb, R. K. Modern Eng. land; from the eighteenth century to the present.: Zoon, J. H. Friesland tus sen hoop en vrees. NIEUWE AANWINSTEN TECHNISCHE BIBLIOTHEEK VLISSINGEN De technische bl bllotheek Zeeland is aangevuld met de volgende werken: BetontechnologieBoer. P. Wissel stroommachines; Buretail, A. F. Sim. pie working models of historie machi nes (easily made by the reader); Chris ten, P. N. Zwei Fliegen mit einer Klap- *e (spraakkunst, oefeningen, en idtoom- joek); Dekker, H. A. L. Handboekje voor het uitzetten van bogen; Dorge- lo, A. Bouwplannen beter voorbereiden; Fawcett, H. H. and W. S. Wood, Sa fety and accident prevention in chemi cal operations; Fischer, O... E. und R. Scheer. Fachwissen für Gas und Wasserinstallateure; Geertman, J. A. en A. Geertman, Economisch- technische verschijnselen, deel 1; Idem, deel 2; Hofstede, G. Inleiding tot de werkplaats meettechniek; Jane's all the world's air. craft 1913; Kreyl, J. Uitslagen voor de plaatbewerker; Krietemeijer, J. H. Cost cutting trends In a growth shipbuilding industrie: Krietemeijer, J. H. Metingen bij het dwarsscheeps tewaterlaten van kustvaartuigen en modelonderzoek. Krietemeijer. J. H. Standardization and series-production in the shipbuilding in dustry; Krietemeijer, J. H. Tewaterlaten van schepen 1963.1964, bijgewerkt tot 1967; Leipholz, H. Einführung in die Elastrizitatstheorie; Ludolph, G. L. er R. J. Legger, Mechanica voor het UTO. Mainson. E. J. en A. Davidse Schematisch overzicht de chmie; Noordermeer, L. M. C. Ontwerpen, te kenen en begroten van elektrische in stallaties; Patijn, A. A. Het moderne interieur; Rommelse, J. Electronics voor de praktijk.; Romijn, D. G. en J. J. Btórsehng, Het berekenen van bouw. constructies; Smith, K. M„ and P. Hol- roycL Enginering principles for elec- tridtal technicians; Spanende Werk. zeuge der Metallbearbeitung; Stegwee. J. G. C., J. W. M. Vaessen en R. C. van Eijk. Onderzoek van metalen en legeringen; Storm, G. J. Het ISO-pas- nngstelsel; Storm, G. J. De vakman c. Mjn tekening, vaktekenen en tekening, lezen voor metaalbewerkers, deel 1-- Idem, deel 2; Vliegtuigbouw,kundig in. erenïeur (Beroepenmonografieën)Wil son, W. K. Practical solution of torsio nal vibration problems. VEERE Rond mei 1971 zal als alles meezit even buiten Veere het bejaardencomplex gereed zijn, dat gebouwd wordt in op dracht van de protestantse stichting bejaardenzorg voor het platte land van Walcheren, De bouw, die wordt uitgevoerd door de Mid delburgse Aannemers Combinatie, vergt een bedrag van rond de vier miljoen gulden. Het nieuwe complex dat bijna honderd bejaarden zal kunnen huisvesten, is ge situeerd tussen Veere en Zanddijk (vanuit Middelburg gezien rechts van d« Veeree weg) in een voormalige boomgaard, die inmiddels bijna geheel is ge rooid. De ligging wordt om planologische reden wat achteraf gehouden om de entree van Veere zo weinig mogelijk te schaden. De bejaarden zullen voorden ondergebracht in twee vleugels (ln totaal met een accommodatie voor 86* personen), die verbonden worden met een entreehal. Deze wordt naa.r achter uitgebouwd voor de keuken, een recreatiezaal en een kapel (op de foto boven). Het bejaardenhuis wordt geen hoogbouw, want boven de eerste verdieping komt de kap, waaronder overigens het personeel wordt gehuis vest. In één van de vleugels komen tevens twee logeerkamers en twee aparte- menten voor het leidinggevend personeel. Ongeveer midden op de foto (in het linkergedeelte van heit bouwterrein) is dui delijk de in aanbouw zijnde ziekenvleugel te zien, die zeven personen zal kun nen herbergen. Aan de oostelijke kant wordt gewerkt aan de bouw van drie wo ningblokjes, die elk uit drie aparte bejaardenwoningen zullen bestaan. Onderaan op de foto de werkzaamheden voor de nieuwe Veeree weg. Het ontwerp van het bejaardencomplex is van architectenbureau Steen en Tuin- hof in Vlissingen. (Luchtfoto Slagboom en Peetere). CADZAND In het afgelopen winter seizoen ging in het oecumenisch vor mingscentrum .Hedenesse' te Cadzand de vierde top-kadercursus van start. Uit een groot aantal door de financieel bijdragende organisaties voorgedragen kandidaten werden 24 jonge boeren en tuinders geselecteerd. Het doel van de cursus is gericht op het bijbrengen van een goed en kritisch in zicht in de agrarische, en daarmee sa menhangende problematiek, in het to tale kader van de samenleving in natio naal en internationaal verband. Van de deelnemers mag verwacht wor den dat zij deel zullen gaan uitmaken van besturen van diverse organisaties, zowel op regionaal-, provinciaal- als in terprovinciaal niveau. Inmiddels is de eerste cursusperiode van de vierde top-kadercursus afgesloten met een tentamen dat op 2 juni in het landbouwcentrum in Goes werd i door enkele docenten, met name de heren: dr ir J. de Hoogh, notaris G. L. de Kok en drs Th. A. J. Meys. Voor enkele cursisten worden de tenta. mens op een later tijdstip vastgesteld. Het zomerprogramma van de top-ka dercursus bestaat voornamelijk uit zelf werkzaamheid thuis. Ook is een drie- gse excursie gehouden waarbij on der meer bezoeken werden gebracht aan de dienst stadsontwikkeling van de stad Rotterdam, de Koninklijke Ne. derlandse Hoogovens en Staalfabrieken NV te IJmuiden, het Haags gemeente museum en aan de tweede kamer. Begin 1971 hopen de cursisten in .Hede nesse' de tweede internaatsperiode te doorlopen. Deze periode duurt - als de eerste vier weken, wordt als sluitstuk van de cursus een examen afgenomen. De basis hiervoor is een gesprek over het door de cursis ten te maken werkstuk, waarvoor een lijst met keuzeonderwerpern beschik baar werd gesteld. Daarnaast wordt een schriftelijk examen voor het vak be. drajfseconomie afgenomen als vervolg op de vakken, waarin tentamen is afge legd. Door de oud-cursisten worden jaarlijks reünicbijeenkomsten georganiseerd, waaruit duidelijk het enthousiasme over opzet en uitvoering blijkt. MIDDELBURG .Letterlijk en figuur lijk' is de titel van een expositie van werken van hedendaagse kunstenaars, waarin letters, woorden en zinnen een poëtische werking hebben. Voorts wordt aandacht besteed aan de toepassing van letters iu vroegere eeuwen en de ver spreiding van verschillende lettertypen over de gehele wereld. De tentoonstelling wordt gehouden in de Vleeshal in het gotische deel van het stadhuis to het tijdvak van 11 juli tot en met 30 augustus. De opening wordt verricht door de heer mr J. J. van dei- Weel, vice-voorzitter van de Zeeuwse Museumstichting. De opening vindt plaats op vrijdag 10 juli om half vijf ten stadhuize. Aan de economische hogeschool te Rot- terdan slaagde de heer C. N. den Hamer uit Zaamslag voor het kandidaatsex amen. De volgende leraren van de lts ,Schou- wen.Duiveland' deden met goed gevolg examen: de heer Hoekstra voor de akte N II -a (technisch schetsen voor alle vakrichtingen); de heer Van de Kooi voor de akte N I (akte voor bevoegd las sen); de heer Van Aken, de heer Huur ling en de heer Rijpkema voor het ge tuigschrift applicatiecursus algemene handvaardigheid, de heer Rotte, diploma .Ward), (bevoegd muziekleraar). Te Delft slaagde voor de Staatsbevoegd- VOORSCHRIFTEN BRANDBEVEILIGING BEPLEIT DEN HAAG (ANP) - By dc Raad van State is een groot aantal bezwaren Ingebracht tegen het besluit van gedepu teerde staten van Zeeland, waarbij ander meer gedeeltelijke goedkeuring Is ver leend aan het bestemmingsplan ,indu- strietererin Sloe' der gemeente 's-Heer- Arendskerke, thans gemeente Borssele. Gedeputeerde staten hebben in hoofd zaak de overweging doen gelden, dat het scheppen van voldoende werkgelegen heid voor de groeiende bevolking een levensnoodzaak is. Hiervoor zijn onder andere industrieterreinen aan diep vaar water nodig, waarvoor slechte weinig plaatsen te vinden zijn. Het Sloegebied wordt echter een zeer geschikte plaats gevonden. Daarom heeft het ooilege aan industriebelangen de voorkeur gegeven boven landbouwbelangen, hoe pijnlijk dit wellicht voor de betrokkenen ook zal zijn. De bezwaren kwamen dan ook tevens van de zijde der landbouwers, van wie velen hun terrein moet worden ontei gend. Veelal betreft het landbouwgron den van goede kwaliteit. Velerlei be. zwaren voerde de .Stichting Technisch Bureau voor Brandschade Preventie' aan. De plan voorschriften dienen naar haar mening voorschriften te bevatten omtrent het toekomstige gebruik van. voor industriële doeleinden bestemde grond om de kans van vernietiging van het complex door een calamiteit zo ge ring mogelijk te maken. Brandschade de stichting sbids 1968 een campagne voert ter bevordering van de opne ming van brandveiligheidsvoorschrif- academie te Middelburg gehouden examen slaag den voor het rooms-kathollekgods- dienatdiploma de leerlingen* Pete' Theu- nis, Vlissingen; Wanda Lipow.ski. Sou burg; Marie-Louise Wijffels, Schoondij- ke; Raymond van Kobten, Vlisstose.n: Kees van Terheijden, Oostburg; Wirr. van RïeL, Middelburg. Voor het gods dienstdiploma volledig bevoegd onder- 0-- wijzer slaagde Harola van Damir.e. Ooi heid fysiotherapie de heer M. Verwijs.gem. Er werden geen kandidaten afge- te Vlissingen. wezen. ten en industriële bestemmingsplan nen. Intussen streeft de stichting er niet naar dat aan de industrie zwaar dere lasten worden opgelegd dan die, welke voor haar eigen beveiliging no dig zijn. Dat de opgeroepen bezwaren geen fan tasie zijn heeft men in de jaren 1967- 1968 ervaren, toen kort na elkaar drie grote olieraffinaderijen in Frankrijk, West-Duitsla/nd en Nederland (Shell Pernis) getroffen werden door calami teiten, die nog tamelijk goed afliepen. Aangenomen wordt dat het hier om ba sisindustrie gaat, één van de weinige die Nederland kan herbergen en één van de belangrijkste voor de 1 andseconomie. Naar sprekers mening hebben de autori. feiten onvoldoende begrip getoomd voor het gevaarlijke karakter der basisindu strie. Voorts dient de uitwerking ook te voorzien in preventie van buitengewone voorvallen. Hij was daarom van mening, dat een planologiscr voorschrift het aan gewezen middel is om het risico van ge voelige voorraden te beperken. Daar voor is volledige bevoegdheid van de lo kale overheid onmisbaar, welke hier ont breekt. Het standpunt van gs werd verdedigd door de afdelingschef der provinciae griffie te Middelburg, de heer M. F. de Jonge. Voorts sprak ir M. de Vink, directeur van de Provinciale Planologi sche Dienst. Ook was nog aanwezig de directeur van het Havenschap Vbssto- gen. de heer J. van Konijnenburg. De kroon zal tn deze zaak nader be- Met dankbaarheid en blijd schap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje JACOB ANDRIE8 H. de Visser C. de Visser-Franeke en kinderen Meliskerke, 25 juni 1970. Jan Geertsesweg 4. Heden overleed, zeer onverwachts, onze geliefde broeder en zwager CHRISTIAAN HEYBOER to de ouderdom van 72 jaar. Familie Heyboer. Rilland-Bath, 24 juni 1970. .Huize De Vliedberg'. De teraardebestelling zal DV plaatshebben op zaterdag 27 juni vanuit Centrum, ver trek 13.00 uur. Zeer getroffen berichten wij het plotseling heengaan, door een noodlottig ongeval, van on ze gewaardeerde medewerker en collega M. VAN DER WEELE op de leeftijd van 23 jaar. Zijn heengaan betekent voor ons een groot verlies. Bouwbedrijf Prince Haamstede, 24 juni 1970. D. C. BOM, arts te Vlissingen AFWEZIG Plotseling werd van onze zijde weggenomen, onze zeer geliefde en zorgzame moeder en KOOSJE DAANE weduwe van Jacobus Koster op de leeftijd van ruim 68 Jaar. J. Koster J. Kost er-van de Vrede Th. Koster M. J. Koster-Dekker Ph. Koster C. Koster-Sinke En kleinkinderen De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 29 juni op de algemene begraafplaats te Yer- seke, om 13.00 uur, vanuit het verenigingsge bouw, Molenlaan 1. TERNEUZEN Met ingang van 1 Ja nuari van dit jaar worden ^«'liepen niet meer vanuit Terneuzen belondst voor het traject Terneuzen - Antwerpen, j Sinds die datura Is dit traject voor re kening van YLissLngen gekomen. Hier mee is een eind gekomen aan een jaren lange strijd tussen de dienstleiding en de .Terneuzense Loods'. De .Terneozense Loods' heeft al vele malen om deze re geling verzocht. In het blad ,De Neder landse Loods' staat een ingezonden brief over dit onderwerp.' T. van der L. uit Terneuzen schreef: ,Wie echter zou denken dat al dit over. leg langzaam tot deze beslissing heeft geleid, vergist zich. Al onze argumen ten werden steeds van de tafel geveegd en niets wees in de richting van een op handen zijnde oplossing, totdat als een donderslag bi.i heldere hemel de beschik king van de directeur-generaal afkwam. Zij werd niet begeleid door enige moti. vering van de dienstleiding en dit is te kenend voor de wijze waarop het over leg binnen het loodswezen nog altijd plaats vindt. Dit aiies neemt n:ët weg dat wij verheugd zijn over het bereikte resultaat. Het is van groot belang dat de scheepvaart op het steeds drukker wordende kanaal van Gent naar Ter neuzen wordt bediend door een korps gespecialiseerde kanaalloodsen. Wij bo. pen dat deze overweging aan de beslis sing van de directeur-generaal ten grondslag heeft gelegen', aldus de brief schrijver.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 15