Binnenvaarder voor 1 gulden van de hand Misschien onderscheid maken tussen fijn en minder fijn Zeeuws strand' BILT ,Juf' Van Hoepen verlaat na 45 jaar het onderwijs Reddend schip bij brand in Walsoorden is nu gevonden zeeuws 2 Nu is het tijdvoor lekker met lekker: Beschuit met aardbeien. GEBOREN EN GETOGEN VLISSINGSE Feike Asma en de romantiek ALMANAK Opening uitgebreide jachthaven Zierikzee PROVINCIAAL VW-DIRECTEUR DE REGT OVER VUIL ZEEWATER IN VLISSINGEN Badmeester De Jong duikt met een gerust hart in zee Gelijk gekregen Consumentenbond Te vroeg PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 25 JUNI 1970 Openbare verkoping in Middelburg SCHIP MET ONBETAALDE SCHULDEN MIDDELBURG Voor een bedrag van zegge en schrijve één gulden 1,-) is woens dag bij een openbare verko ping voor de rechtbank te Middelburg een compleet vaargereed binnenvaartschip van de hand gegaan. De koper voor dit luttele be drag werd ook degene ,die om de veiling had gevraagd. Dat was de Terneuzensche Scheepsbouw Mij N.V. Hoewel allerwegen bekendge maakt. diende zich geen enkele andere koper aan. Dat was met te verwonderen, want op her vaartuig rusten zoveel schulden, dat degene die met een inzet van twee gulden hoger had geboden en aldus eigenaar was geworden er toch niet het minste zakelijke plezier aan zou hebben beleefd. Belangrijkste schuldeiser is de Terneuzense scheepswerf zelf. De TSM heeft namelijk van degene, die zich tot woensdag eigenaar kon noemen van het schip, dat de naam ,Dani-Mar' draagt, nog een bedrag aan reparatiekosten van bijna 77.000 gulden te vor deren. Daar komen ook nog eens de bergingskosten bij van rond 40.000 gulden, die de Terneuzen sche Scheepsbouw Mij. groten deels aan de berging.siuaatschap- PQ uitbetaalde. Voor al deze be dragen zou een geïnteresseerde eerst bij de werf tot een regeling moeten komen, alvorens hij de trossen van de ,Dani-Mar' weer zou mogen los gooien. Ook dan zou deze koper zich in wezen nog geen eigenaar van het scheepje kunnen noemen. Op de ,Dani- Mar' rust namelijk een Belgische hypotheek, waarvan nog geen cent is afgelost. Bij elkaar opgeteld belopen deze schulden al meer dan twee ton ofwel, zo schatten deskundigen, ruim tweemaal de eigenlijke waar de van de binnenvaarder. Eerste streven van de werf zal er, via een advocaat, nu op zijn gericht- om in België te bewerkstelligen, dat de hypotheek wordt opgehe ven. Dan zouden alleen de ber- gings- en reparatiekosten over blijven. De directie van de TSM koestert de hoop voor die reste. rende ton alsnog een koper voor het schip, en aldus genoegdoe ning van de vorderingen, te ver krijgen. Schipper De man waar het eigenlijk alle maal om zou moeten draaien, de laatste eigenaar, schipper Paniel Serge Vansevenant, woonachtig in het Belgische Werken laat sinds lang totaal niets meer van zich horen. Ook op de openbare ver koping. in liet gerechtsgebouw, schitterde hij door afwezigheid. Varen met de ,Dani-Mar' zou, zonder opheffing van die hypo theek, trouwens een bijzonder on. aantrekkelijke zaak zijn, omdat de hypotheekgever bij binnen komst vam het schip in België ongetwijfeld beslag zou laten leg gen. De oorsprong van deze onver kwikkelijke zaak gaat al terug tot eind november 1966. De ,Dani- Mar' lag toen. geladen met steen kool. afgemeerd in cle Zevenaar- haven te Terneuzen. Schipper Vansevenant had, voor de duur van het weekeinde, zijn schip ge. laten voor wat het was. Bij zijn terugkeer op de kade wreef hij zich de ogen uit. De .Dani-Mar was spoorloos. Slechts enkele stukken afgescheurde tros, nog aan de bolders, gaven een aanwij zing van het gebeurde. Het schip was onverwacht en in alle stilte weggezonken. Ofschoon de ber gers en ook de werf alle recht hadden om er vanuit te gaan. dat de Belgische verzekeringsmaat schappij van het schip de kosten zou betalen, bleek van enige be reidheid hiertoe uiteindelijk geen sprake. Experts van de assuradeurs ont dekten namelijk een gebrek aan de zogenaamde .spuipijpen', waar. van zij niet op de hoogte waren gesteld, terwijl zij ook de afwe zigheid van de schippeir onder de ze omy -ndlgheden ontoelaatbaar achtten. Op de openbare zitting in het gerechtsgebouw, voorgezeten door mr T. Attema, werden de niet aanwezige adspirant-kopers er nog eens op gewezen, dat zij bij koop verplicht waren direct een bedrag van 5000 gulden aan de executant uit te betalen. Zou de transactie om een of andere re den achteraf toch niet doorgaan, dan zou dit bedrag worden aan gewend voor de bekostiging van een .herveiling'. Deurwaarder P. van Maaren ping ook nog over tot het formeel voorgeschreven opbieden en afmijnen. Het bleef echter bij het bod van één gulden van de executant, de Terneuzen sche Scheepsbouw Mij. ,U zult nu verder moeten zien wat u met het schip doet', zo besloot mr Attema, nadat hij had vastgesteld dat de TSM eigenaresse van de Dina-Mar' was geworden. (ADVERTENTIE) TREINVERKEER GESTREMD VLISSINGEN Het treinverkeer tus sen Dordrecht en Zwijndrecht wordt aanstaande zaterdagavond (37 juni) vanaf 21.1)0 uur tot en met zondagmor gen 9 uur gestremd om de oude draai brug over de Oude Maas te kunnen verwijderen en de nieuwe liefbrug in ge bruik te nemen. Voor treinreizigers uit Zeeland heeft dit tot gevolg dat in Dordrecht moet worden overgestapt in bussen die naar Zwijndrecht en Barendrecht rijden. Doorgaande reizigers in de richting Am sterdam of Utrecht kunnen in Baren drecht de treinaansluitingen in die rich tingen vinden. Vooral reizigers voor Ut recht en verder kunnen in dit geval beter hun route via 's-Hertogenbosch kiezen. Overigens wordt de Zeeuwse treinreizi gers, indien ze op een bepaald tijdstip VEERTIG JAAR IN SOUBURG VLISSINGEN Het is haar beslist niet aan te zien, maar mejuffrouw J. A. van Hoepen gaat niet pensioen. De leer lingen van de Pieter Louwersesehool te Souburg, aan welke schooi juffrouw Van Hoepen nieer dan veertig jaar les heeft gegeven, hebben, duidend op haar grijze haren, al wel eens opgemerkt: ,U bent al oud, hé?', maar de vragende v< waarin deze opmerking werd gemaakt, wijst er wel op dat men zich niet hele. maal zeker van de zaak voelde. Hoe het ook zij, onlangs is mejuffrouw Van Hoe pen de 65 gepasseerd en gaat zij na pre cies 45 jaar het onderwijs verlaten. Juffrouw Van Hoepen, die een geboren en getogen Vlissingse is, jpng na de hbs naar de normaalschool m Vlissingen, maar deze werd op 1 november 1923 op geheven. Haar opleiding tot onderwijze, ras zette zij toen voort aan de rijks kweekschool te Middelburg. Op 25 juni 1925 (vandaag dus precies 45 jaar gele- (Zie slot pag. 7 kol. 4) grote kerk noordstraat, terneuzen Dat Feike Asma populair is, bleek overduidelijk uit de grote opkomst voor het orgelconcert dat hij woensdagavond gaf in de Terneuzense Grote Kerk. Het is wellicht een goede greep van de or ganisatoren geweest om na enkele .zwa re' concerten een populair, romantisch programma te doen verzorgen. En hoe wel Feike Asma de laatste tijd een ten dens vertoonde om zijn typische stijl wat te veranderen, deze avond was hij geheel de oude. Hij had ook heel oekende oude koeien uit de sloot gehaald, doch dankzij zijn enthousiasme ston ken deze koeien niet. Een programma, romantisch in het kwadraat: de tocca ta over psalm 146 van Jan Zwart, ,Wohl mir dasz ich Jesum habe' van Bach, de Koekoek en de Nachtegaal van HandeL En het was, zoals het programma aan duidde, inderdaad meer de Koekoek en de Nachtegaal dan het concert in f van Handel. Overigens was het een zeer grappige vertolking: de koekoek was welhaast lijfelijk aanwezig. Voorts ver tolkte de heer Asma de variaties over het .Gebed des Heren', de Marche Fune- bre van Guilmant en de Toccata van Grison. Allemaal goed in het gehoor liggende werken, die kennelijk de brede massa nog boeien. Een dissonant zelfs in dit pur sang romantische program ma was de andante (berusting) van S. Landsman. Bij alle waardering voor de virtuoze techniek van de concertge- :r dient de vraag te worden geteld of er dient de vraag te worden gesteld of elk programma aan ook. Dn bij de Toccata van Grison hoe technisch moeilijk ook begint een rechtgeaard muziekliefhebber toch een lichte hunkering te voelen naar een toccata van de grote J. S. Bach. Maar "•at wil men? Is de massa nog niet rijp oor echte orgelwerken Is men nog in het stadium van het pië tisme in de orgelliteratuur? Zoals Feike Asma deze avond speelde was hij de pië tist: weinig dogmatiek, veel en nadruk kelijk op het gemoed werken. En uit alles bleek dan toch wel een grote lief de voor zijn instrumenten en... voor de toehoorders. En in zijn eigen finale be roerde hij door een bewerking van be kende melodieën alle snaren van het sentiment en dat is wellicht het geheim van het succes dat hij ook deze avond oogstte en dat zich uitte via een warm applaus. v. E. Bromfietser gedood bij frontale botsing 23-jarige bouwkundig opzichter M. der Weele uit Renesse overleden aan gevolgen van een verkeersongeval dat woensdagmiddag plaatsvond op de IIo- gezoom te Haamstede. De heer Van der Weele reed om onge veer kwart voor vijf in de middag op zijn bromfiets over de Hogezoom, toen hij e; i moment zijn blik afwendde van de weg. Hierbij reed hij frontaal op een hem naderende auto. bestuurd door de heer H. A. J. B. uit Renesse. De heer Van der Weele werd met zijn bromfiets tegen de grond geslingerd. Hij liep een dijbeenbreuk op en een schedelbasis- fractuur op. Ter plaatse kon de heer Van der Weele toch nog de toedracht van het ongeval vertellen aan de in middels verschenen rijkspolitie. Hij werd overgebracht naar het zieken huis te Zierikzee, waar hij om half ze ven overleed. Het slachtoffer was drie weken getrouwd. Bromfietsers met elkaar in botsing: beiden gewond VLISSINGEN Twee bromfietsers zijn woensdagmiddag gewond geraakt toen zt) in de Paul Kru gerstraat te Vlissingen met elkaar in botsing kwamen. Om streeks kwart voor twee reden J. M. de G. uit Groede en M. de N. uit Vlissingen vlak achter elkaar door de Paul Kruger- straat, komende uit de richting van de Keersluis. Bij de Van Dishoeckstraat sloeg De G. plotseling linksaf, met het gevolg, dat de ander pardoes op hem reed. Beiden kwamen te vallen. Per am bulance werden zjj naar het St-Joseph- ziekenhuis vervoerd. De G. moest wor den opgenomen met een hoofdwond en deling naar huis gaan. Leeuwse Brug De kanaalbruq bij Souburg is smal. Zo smal zelfs, dat er een voorrangsbepaling geldt voor ver keer vanaf de Nieuwe Vlissing- seioeg. Deze week stonden ni ui- den op de brug een vrachtwa. gen en een personenauto tegen over elkaar. Beide chauffeurs wilden van geen wijken weten. Uit de vrachtwagen maakte zich een bonkige man los, die op de personenwagen afstapte, zijn ste vige knuisten op het geopende portierraampje van het autootje legde en de bestuurder nadruk kelijk toevoegde: ,Als je nou niet gauw achteruit rijdt doe ik pre cies hetzelfde als gisteren met die andere automobilist.' Geschrokken trok de personen- autobestuurder zijn wagen ach terruit tot bij het begin van de brug- De vrachtauto kon doorko men. Op lie eind van de brug liet de man van de personenwa. gen de vrachtauto even stoppen. ,Wat deed gisteren eigenlijk', wilde hij, vol bange vermoedens bij het zien van de handen als presenteerbladen, graag verne men. ,Och', zei de vrachtwagen chauffeur. Gisteren reed ik te rug.' Man zwaargewond door transportband AXEL Op het landbouwbedrijf vam J. de M- te Axel is M. AL N. uit Zaamslag dinsdagmiddag onder een transportband terecht gekomen. Met ernstige verwondingen is hij over gebracht naar heit Julianaziekenhuis te ZIERIKZEE De iachtaccommodatle in de Zierikzeese stadshaven is dit jaar sterk uitgebreid. Op zaterdag 4 juli zal het lid van gedeputeerde staten, de heer A. L. van Geesbergen. de vergrote jacht haven officieel in gebruik stellen. OPLICHTER TE GENNEP GEARRESTEERD MIDDELBURG De zich voor Smit- tenberg uitgevende oplichter, die dezer dagen voor 1350 gulden met een onge dekte cheque een tweedehands auto kocht' van de Middelburgse garagehou der Van L. en in de Brasserie te Mid delburg de eigenaar met een onbetaalde rekening van 85.50 liet zitten is ge pakt. De rijkspolitie te Gennep (Gelderland) betrapte hem daar op een parkeerover- treding met zijn inmiddels bij de poli tie bekende wagen. Ook in Gennep be diende V. M. B„ zoals de man werke lijk heet. zich van een alias. De 32-jari- ge B. werd op verschillende plaatsen im het land gezocht wegems oplichting en aanverwante praktijken. NA TIP VAN IJSKOOPMAN HONTENISSE Na van een ijskoopman uit Hansweert, de heer A. van Paassen, een tip ge kregen te hebben, is het gemeentebestuur van Hontenisse erin geslaagd, de identiteit van het schip te achterhalen dat in de nacht van zondag op maandag de bewoners van een brandend huis in Walsoorden alarmeerde. Het was het Zwitserse binnenschip .Woudenstein' dat door het loeien met haar sirene en het werken met schijnwerpers voorkwam dat er een ramp gebeurde. Door deze wijze van alarmering konden de bewoners, het gezin Neve. zich nog juist op tijd in veiligheid stellen. Het huis, dat tegen de Scheldedijk was aangebouwd, brandde geheel uit. De .Woudenstein' was op weg van Hansweert naar Ant. werpen met een lading machine-onderdelen. De aan boord zijnde Dordrechtse loods Boelsma en de kapitein, de heer G. Busschart uit Basel, zagen bij het passeren van Walsoorden het brandende huis en alarmeerden net zolang tot zij zagen dat de bewoners wakker waren ge worden. Het schip, eigendom van de rederij .Natural van Dam', is daarna doorgevaren. Nu de identiteit van het betrokken schip is achterhaald, heeft het gemeentebestuur van Hontenisse gemeend, de bemanning en de loods haar erkentelijkheid voor de be wezen dienst te moeten betuigen. Morgenmiddag (vrijdag) zullen burgemeester en wet houders de kapitein en de bemanningsleden alsmede loods Boelsma om drie uur op het gemeentehuis ontvan gen. Als blijk van dank wordt hen hierna een diner aan geboden. Ook zal dan de situatie rond het afgebrande huis nog een worden bekeken. Het gemeentebestuur is eveneens van plan om de red ders een stoffelijk blijk van waardering aan te bieden. Een groot aantal inwoners van Walsoorden is inmiddels niet een hulpactie voor het gezin Neve begonnen. Zo'n vyftien dames maken het nieuwe onderkomen van het gezin, een oud huis aan cle Walsoordenspstraiit dat door de gemeente is aangeboden, woonklaar. Dezer dagen wordt tevens een huis-aan-hiiis-collecte ten behoeve van het getroffen gezin gehouden. ADVERTENTIE HET HUK VAN ST. ELOY Bekoorlijk* neroden mot (marlen blijven ie eeuwen door hm ehorme behouden HET WEER IN EUROPA Barcelona zwaar bewolkt. 27 gr Brussel geheel bewolkt. 18 gr Gcnève zwaar bewolkt. 26 gr Innbruck regenbui. 25 gr Lissabon licht bewolkt. 28 gr irno licht bewolkt, 27 gr Londen regen, 18 gr Luxemburg regen. 19 gr Madrid half bewolkt. 32 gr Malaga zwaar bewolkt. Mallorca onbewolkt. Milnchen half bewolkt. Nice licht bewolkt. Parijs zwaar bewolkt. Rome. licht bewolkt. ZUrich zwaar bewolkt. Westerschelde moet recreatiegebied zijn en blijven VLISSINGEN/MIDDELBURG Het zal bij de Provinciale Zeeuwse VW een ernstig punt van overweging moeten worden of men bij de informatie over en propaganda voor Zeeland-Va kantieland niet enig onder scheid zal moeten gaan maken ten aanzien van de zuiverheid van het zeewater. ,Wij hebben de objectieve voorlich ting in ons vaandel geschreven. Dut kan consequenties hebben. Mis schien moeten we een splitsing ma ken tussen fijne en minder fijne stranden, of toelaatbaar en niet toe- laatbaar om er te zwemmen. Ik heb hierover nog niet niet het bestuur kunnen praten, maar ik kan mij voorstellen dat éls we eerlijke voor lichting geven, dat we dan ook déi moeten zeggen.' Aldus de eerste voorzichtige reactie van provinciaal WV-directsur J. P de Regt op het rapport van het rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater, RIZA, over de mate van vervuiling van het zeewater voor de Vlissingse badstranden. waarover de PZC gisteren hreef. Het is niet zo dat VW meer nadruk zou moeten leggen op de .schone' stranden, maar wel gelooft hij, zal de provinciale VW enige informatie moeten geven over het wel of niet toelaatbaar zijn van een zeebad aan de onderschei dene kustgebieden. Directeur De Regt vindt het niet leuk, maar hij moet constateren dat hij gelijk heeft gekregen. Geliik wat betreft het rapport van de Belgische Vertiruikersunie dat indertijd 2 1 voor Vlissingen gevaarlijk voor de volksgezondheid noemde. Het rap port werd niet helemaal serieus ge nomen. De Regt: ,Dt ben nooit be reid geweest om dat rapport te ba gatelliseren, en daarop kwamen toch neel wat geruststellende commenta ren neer. Ik heb toen gezegd ,men werkt in België wel snel, maar het is gedéén en we zullen dat rapport toch echter zeer. zeer serieus moe- neerbuigend naar Re'gië gekeken, maar dat rapport was toch geen slaz in de lucht.' De heer De Regt acht het open baar worden van het RIZA-rap- port zo vlak voor het zomersei zoen een Jieel vervelende zaak', hoewel hij bijzonder prijs stelt op openbaarheid van cle gegevens. Op korte termijn, maar dat kan toch altijd nog wel enkele jaren duren, is een rigoreuze oplossing nodig. Als- met laipmiddelen wordt gewerkt zijn we met een paar jaa,r helemaal ner gens meer. De vervuiling neemt nu eenmaal toe, het aantal bewoners stijgt, Ik geloof niet dat je er met een ander systeem en met zuiveren alleen bent. De VW-directeur zegt ook dat men geen genoegen moet nemen met .al gemene geruststellingen', zoals die ook na het verschijnen van het rap port van de Belgische Verbruikers- unie werden gcgovcn. ,We moeten ons beslist niet laten sussen, daar voor is de zaak te duidelijk. Men móet er met mee leren leven, dat is niet goed. Net zo min als men in de Rijnmond maar weinig meldingen van hinder doorgeeft onder het mot to dat het nu eenmaal bij de wel vaart hoort. Gelet op de datering van het rapport en liet publiceren zou nien nu al op z'n qui vive moeten zijn.' Het gaat uiteindelijk oni de vraag of men in Zeeland de Wester- schelde als waterrecreaticgebied wil afschrijven of wil behouden. ,\Vij willen het behouden, maar het provinciaal bestuur zal de ur genties moeten afwegen.' De heer De Regt wijst er nog op dat dit rapport gaat over de ver vuiling van zeewater in een kleine bevolkingsconcentratie. Hii is C. _ar- om wel benieuwd naar de resulta ten van het onderzoek van de Ne derlandse Consumentenbond aan de hele Nederlandse kust. .Hoe zal het dan wel ni^t zijn in de dicht bevolkte toeristencentra Schevenm- geu, Noordwijk, bijvoorbeeld?', vraagt hij zioh af. Dat onderzoek is ruim een maand geleden begonnen en zal niet voor eind dit jaar klaar zijn. aldus de Consumentenbond gis teren. .Maar als wij op een onhoud bare toestand stuiten dan gaan wij wel aan de bel hangen', aldus daai een woordvoerder. En tot slot zegt de heer De Regt een vraagteken bij dc visie van de commissie-Filius in Vlissingen op Vlissingen als recreatieplaats. Die .werkgroep ter bestudering van de ontwikkelingsmogelijkheden van Vlissingen als recreatie- en toeris tenplaats' onder voorzitterschap van wethouder I. Filius, sprak zelfs over uitbreiding van het strand. .Je zou je kunnen afvragen In hoe verre men het rapport van die com missie moet herzien', aldus de heer De Regt, van de provinciale VW. Wethouder Filius van VUssingen zelf riet het zo'n vaart niet lo pen. ,Er is geen noodzaak die vi sie te herzien', zegt hij, .omdat het om een technische en finan ciële aangelegenheid gaat. Wij zijn momenteel niet bezig met uitbreiding van het strand. Vlissingen heeft alleen nu het geld niet voor een zuiveringsinstalla tie, maar als die er kan komen samen met andere VValcherse ge meenten, dan is het probleem van de baan', aldus do heer Filius. commodatie van enige toeristische betekenis is bijgebouwd In Vlissingen of op Walcheren. De Vlissingse wet houder vindt persoonlijk dat vuil ei genlijk alleen maar gezuiverd zou mogen worden afgevoerd naar de Westerschelde, maar dat geldt dan voor het hele water, ook voor Ant werpen, Waarde en dergelijke Hij realiseert zich dat als er ln Vlis- singen ten aanzien van de rioolaf- voer niets zou gebeuren dat Vlissin gen dan wel wat minder aantrek kelijk als badplaats zou worden. lean als badgast daar altijd op ver blijven. wil men een bad nemen, dan verkeert Vlissingen nu in de geluk kige omstandigheid dat er een bin nen- en een buitenbad ia.' Oud-raadslid E. T. Oosterhuis, direc teur van het Strandhotel: ,Ik ben niet zo verontrust door het R1ZA- rapport. Mijn °;rote bezwaar is het ongelukkige tijdstip van publikatie in een provincie die zich toch no« recreatieprovincie noemt. Als je toen niet van plan bent om er direct iets aan te doen dan had men dit rap port net zo goed nog even achter z'n kiezen kunnen houden tot na d'- zomer. Ik heb al meermalen de raad ren moet hier zelf een voorbeeld ge ven, Ik geloof niet dat men te lang moet wachten op anderen.' Assistent-directeur A. W. J. v. d. Heijden, sprekend namens de direc tie van NV Grand-hotel Britannia ge looft niet dat de hotellerie of horeca van Vlissingen iets eraan moeten doen. Het is een heel gemeentebe lang dat zo'n zuiveringsinstallatie er zo ga-uw mogelijk komt. ,Het is geen fijne zaak. Natuurlijk zullen er men sen zijn die zich laten afschrikken Daarom: als er iets aan gedaan zou worden was dat wel prettig.' VLISSINGEN .Zelf in zee voor Vlissingen zwemmen? Ja, dat zou ik wel doen.-Ik heb er geen be zwaar tegen. Je moet je mond dichthouden, dat doe je toch al tijd met zwemmen En dan: zolang je geen open wonden hebt kan er dacht ik medisch gezien weinig gebeuren. Neen, geen reden tot paniek.' Aldus de privé-reaetie van Cees de Jong (33) uit Vlis singen. H(j is chef-badmeester van bet gemeentelijk badbedrijf in Vlissingen en spreekt over het RIZA-rapport inzake de vervui ling van het water voor de bad stranden (badstrand en Nolle. strand) te Vlissingen. Badmeester De Jong heeft nog een ander argument: ,De meeste mensen zwemmen bU opkomend water. De golfslag zal zeker mee tellen ten aanzien van de reini ging'. Het Vlissingse badstrand, waarvoor men moet betalen, wordt jaarlijks door zo'n veertig- tol zestigduizend mensen bezocht. Het cijicr is vrjj constant, b(j een goed seizoen is het cijfer nog wel een tienduizend hoger. Cees de Jong, die het chef-bad meesterschap als nevenfunctie h^eft naast z-ijn dansschool, ge looft cn hoopt wel dat de vervui ling van tijdelijke aard is. ,Een z 1 u v er in gsi nstal 1 a ti e zat toch al ergens in de pen. Maar het is wel zaak dat die '11 beetje gauw komt en dat dte vervuiling maar tijde lijk is', aldus De Jong. Hij ziet de zaak dus niet zo som ber in, ook al niet omdJat er nog heel wat vis zwemt in het Vissers- haventje vain Vlissingen, dat nog dichter by het lozlngspunt ligd dan het Vlissingse badstrand, dat er krap drie kilometer van ver wijderd is. 25 gr 29 gr 25 gr 25 gr 20 gr 27 gr 25 gr VERWACHTE (Van onze weerkundige medewerker) Het zomerse is even van het strand weer af. Vandaag wel opklaringen en overwegend droog bij een frisse zee wind. In de midaag ongeveer 18 gra den. Zeewater 18 graden. Vooruitzichten: koel en licht onbesten dig met voor het weekeinde nog een re- genfront. KOEL WEER Slechts hier en daar een hui en vrij veel bewolking maar ook nu en dan opkla ringen. Matige tot krachtige wind tussen zuid nest en nest en koel weer. Vooruitzichten voor vrijdag en zater dag, opgesteld door het KNMI op woens dag 0111 18.00 uur: Perioden met zon, later mogelijk re gen en temperaturen iets beneden nor maal tot normaal. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: voor vrijdag: Aantal uren zon: 5 tot 12. min. temp.: omstreek» normaal, niax. temp: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal, kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min. temp omstreeks normaal: Max. temp: om streeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 pro cent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Normalen voor 25-29 juni. min. temp: max. temp. Den Helder 13 19 EeLde ll 21 De Bilt 12 22 Vlissingen 13 20 Zuid-Limburg 12 22 Gam. over Ned. 12 21 ZON EN MAAN 26 Juni Zon op 04.21 onder 21.04 Maan op 00.14 onder 13.24

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2