Jochen Rindt won sombere Grand Prix van Zandvoort Atletiekmeisjes kwamen verrassend voor de dag Swift-dames en Hellas-heren wonnen zevenhandbaltoernooi Walcheren MEISJES AV '56 WINNEN COMPETITIESTRIJD de Belg Jacky lekx TWEE RECORDS CORA HOFMAN P3ERS COURAGE DODELIJK VERONGELUKT Snelste ronde voor Come-back Piers Courage REAL MADRID IN FINALE SPAANSE BEKER T rainerscursus D KNVB-Zeeland ZEILRACE ZEELANDBRUG Successen voor Zeeuwse atleten WERELDRECORD 100 M HORDEN ATLETEN DERDE IN BARCELONA MAANDAG 22 JUNI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ]3 DORDRECHT Zaterdagmiddag Do estafette werd mot niiinr vu<u- lieeft een niebijesploeg van AV '5G uit sprong gewonnen door de vier mci^oi Goes niet groot verschil de atletiek- van AV '56 Willy Kodde, hi competitie-wedstrijd te Dordrecht ge- ker, Elly Crucq en Hcnm<- van Jl-.r- wonnen voor Olvmpia '48 uit Gouda, ium lieten 31 seconden '.oor zien at- De meisjesploeg" uit Goe* behaalde drukken op de -i x 60 meter 5442 punten en Olympla '48 4784 nun- Op elk nummer mochten cr.» n 1 - ten. Niet minder 'dan 13 ploegen na- per vereniging star.en. ter i r> - men aan deze meisjescomiietitiewed- te twee op elk nummer v.->- 'i'-n g«-- strijd deel. klasseerd. Zo bereikte Elly Crucq op .Marathon uit Vllssingera behaalde een de 80 meter een derde plaats rn«j'. tiende plaats met 3843 punten. 11.5 sec. Karin Nrsse op t.- - 1. Vier van de vijl nummers werden ge- stolen een vijfde plaats met s.n» me- wonnen door de Goese meisjes. Henny ter en Anja de Munck op het vcr- van Hertum nam twee overwinnin- springen een vierde plaats met 05 gen voor haar rekening. De 80 meter meter. won zij in de goede tijd van 11.2 se- Met het puntentotaal van 5442 staat conde, terwijl zij ook het kogelstoten de meislesploeg van A"V al. veruit won met 30.11 meter. aan de kop van de competitie in het Willv Kodde won het verspringen met district west II (Zuld-Holiand en 4.23 meter. land) voor de C-meisjes tw.x-de kras. Het hoogspringen leverde voor Mar- AV '56 dat ook vorige week b.j de jan Cappon en Els Bakker een gedeel- D-jongenacompetttie de sterkste bleek de tweede plaats op met 1.30 meter, te zijn, maakt een goede kans om zo- Ook Gerrie Dijkstra van Marathon wel bij de C-meisjes als bij de D-Jon- kwam tot deze hoogte. gens kampioen te worden. Kindt nam in de derde ronde van de wedstryd de kop over van de snelste starter, Ferrari-rijder Jacky Ickx. De Belg hield tot de 50ste ronde de twee de plaats. Even leek het erop, alsof hij aanvoerder Rindt zou gaan bedrei gen. In zijn jacht op de eerste plaats verbeterde Ickx het ronderecord. Het kwam echter niet meer tot een strijd om do leiding, in de 51ste ronde kreu pelde de rode Ferrari de pits binnen met een lekke band. Het euvel was binnen anderhalve mi nuut verholpen, maar Ickx viel terug naar de vierde plaats. Nog voor het vallen van de finishvlag lukte het hem de derde plaats over te nemen van zijn Ferraii-teamgenoot Clay Regazzonl. Deze deed geen moeite de Belg achter zich te houden. Voor Lotus-ontwerper Colin Chapman was de overwinning van Rindt een triomf. Na een minder succesvol sei zoen 1969 heeft hij bewezen, dat zijn nieuwe ontwerp, de Lotus-72, zijn ren stal weer op het eerste plan kan bren gen. Het succes is niet alleen aan de wagen te danken, rijder RtocBt wordt al lang 's wereld snelste coureur ge noemd. Ook vorig jaar voerde hjj enige tijd bij de Nederlandse Grand Prix aan. Pech verhinderde hem echter in de meeste formule-1 wedstrijden te fi nishen. Ook voor Ferrari betekende de Neder landse Grand Prix een come-back. Beide ingeschreven wagens konden zonder moeite de middenmoot in het veld vóórblijven en kwamen als derde en vierde aan de finish. De wedstrijd maakte duidelijk, dat de wagens met Ford-Cosworth motoren miet meer oppermachtig zijn. De BRM's met hun motoren van eigen fabrikaat, lagen in het begin van de wedstrijd op de vierde en vijfde plaats. De winnaar van de Belgische Grote Prijs, de Mexi caan Pedro Rodriquez, raakte een kans op een goede klassering kwijt, omdat hjj twee pitstops moest maken door moeilijkheden met zijn wegligging. Jackie Stewart bereikte, dankzij de lek ke band van Ickx, de tweede plaats. Stewart kwam daardoor op de eerste plaats van de wereldkampioenschaps ranglijst. Jack Brabham, die vóór de race de ranglijst aanvoerde, speelde op Zandvoort geen rol van betekenis. Ook als hij niet tweemaal had moeten stoppen met een lekke band, zou het hem niet gelukt zijn bij de eerste zes te eindigen. Door de twee stops, werd Brabham nu op één na de laatste. Laatste werd oud-wereldkampioen Graham Hill, die dit jaar kennelijk al leen nog maar voor spek en bonen rijdt. Een andere rijder van de oude garde, oud-wereldkampioen John Sur- tees, bewees zondag, dat hij beslist nog wel meetelt. In een overjarige McLa ren werkte hij zich gedurende de 80 ronden lange wedstrijd geleidelijk naar voren. Drie ronden vóór het einde lukte het hem de tweede Lotus-cou reur, John Miles, van de zesde plaats te verdringen. Surtees verdiende zo ook nog een punt voor het wereldkampioen schap. De andere McLaren-rijders ver ging het minder goed. Dan Gurney, speciaal voor de Nederlandse wedstrijd uit Amerika overgekomen, reed slechts één ronde, toen gaf zijn McLaren het op. Zijn teamgenoot Peter Gethin kwam tot die twintigste ronde. In de 23ste ronde raakte Piers Coura ge niet zjjn De Tomaso aan de ach terkant van het eireuut van de baan. De wagen vloog in lirand. De 28-Jarige Engelse coureur werd op slag gedood. Het ongeluk veroorzaakte veel ver warring langs het circuit. Slechts aan de dikke rookwolken was te zien, dat er iets aan de hand was. Ooggetuigen verklaarden, dat ze Iemand uit de auto hadden zien sprin gen. Zonder dit bericht te controleren, gaf de wedstrijdleiding onmiddellijk door, dat de rijder ongedeerd was. Pas 'later bleek, dat de coureur in zijn wa gen was verbrand. Een brandweerman, die Courage probeerde te bevrijden, slaagde hier niet in. De coureur zat gevangen in de wrakstukken van zijn fel brandende wagen. Stukjes bran dend magnesium, een lichte metaal- legering, die bij de bouw van race wagens wordt toegepast, zetten een deel van het bos in brand en vernielden stukken wegdek. Na groot brand alarm kon uitbreiding van de bosbrand voorkomen worden. Direct na het bekend worden van de tragische afloop van het ongeluk werd de feestelijke prijsuitreiking afgelast. Winnaar Jochen Rindt zag af van het rijden van een ereronde. Een toerwa- genrace, die na de Grand Prix zou wor den gehouden, werd door de wedstrijd leiding afgelast. Men vond het te ge vaarlijk de race door te laten gaan. omdat op de plaats van het ongeluk het wegdek te zeer was beschadigd en de dranghekken waren vernield. Piers Courage was gehuwd en vader van twee kinderen. Zijn echtgenote woonde de wedstrijd bij. Courage nam sinds 1963 deel aan autoraces. Vorig jaar haarde hij opzien, door met een verbeterde formuIe-2 auto tweede te worden in de Grand Prix van Monaco. Dit jaar reed hij voor het Frank Wil liams-team met een Italiaanse De To rna 60-racewagen. De officiële uitslag is: 1. Jochen Rindt (Oostenrijk) met Lotus 72. 80 ronden in 1 uur 50 min 43.41 sec (gem. snelheid 181.777 km uur); 2. Jackie Stewart (G_B) met March, 80 ronden in 1.51.13.41; op één ronde: 3. Jacky Ickx (Belg) met Ferrari: 4. Clay Reggazoni (Zwits.) met Ferrari; 5. Pierre Beltoise (Fr.) met Matra; 6. John Surtees (G-B) met McLaren; op 2 ronden: 7 John Miles (G-B) met Lotus-72; 8 Henri Pescarolo (Fr) met Matra: 9. Ronnie Peterson (Zweden) met March: op drie ronden: 10. Pedro Rodriquez (Mex) met BRM; op vier ronden: 11. Jack Brabham (Austr.) met Brabham: op negen ronden: 12. Graham Hill (G.B) met Lotus-4S. Snelste ronde: Jackie Ickx (Belg) met Ferrari 1.19.23 (gem. snelheid 190.518 km/uur). De stand in de strijd om het wereld kampioenschap van de coureurs is na de grote pr(jzen van Zuid-Afrika, Span je,Monaco, België en Nederland: 1. Stewart 19 pnt; 2. Rindt 18 pnt: 3. Brabham 15 pnt; 4. Rodriguez 10 pnt; 5/6 Hulme en Beltoise elk 9 pun ten. HANS TEN HOUTEN. MADRID (ANP) Real Madrid heeft zich zaterdag toch weten te kwalifi ceren voor de eindstrijd om de Spaanse voetbalbeker. De Madrilenen hadden de eerste halve finalewedstrijd thuis tegen Atletieo Bilbao met 0.1 verlo ren. De return leverde echter minder Problemen op: een overwinning van -0 voor Real Madrid. In Zaira,goza versloeg de club van die naam Valencia met 1-0. Zaragoza had de eerste ontmoeting echter met 0-2 verloren, zodat Valencia in de finale tegen Real Madrid aantreedt. ZANDVOORT De zeer snel en regelmatig rijdende Oostenrijkse coureur Jochen Rindt heeft zondag met zijn overmachtige Lotus-72 in recordtijd de Nederlandse Grand Prix op het circuit van Zand- I voort gewonnen. De door ruim 50.000 belangstellenden bezochte wedstrijd werd overschaduwd door het dodelijk ongeluk van de Engelse rijder Piers Courage. MIDDELBURG De KNVB afde ling Zeeland heeft dit seizoen weer niet succes een trainingscursus D ge organiseerd. Aan de cursus, welke in Goes werd gehouden, onder leiding van docent H. de Jong uit Brielle, na men 15 kandidaten deel, waarvan er 6 zijn geslaagd, 8 een her-examen moe ten afleggen (in september aanstaan, de) en 1 is afgewezen. De geslaagden zijn: J. Baas. Nieuw- land; A. J. G. Courtin, Heinkenszand; A. de Dreu, Goes; G. L. van de Linde, I Kruiningen; H. Scherbeyn, Hoofd - I plaat; P. J. de Smïdt, Heinkenszand. De kandidaten, welke een her-exa men moeten afleggen zijn: J. A. Fritan Nieuw- en Sint .Joost land: P. C. de H.aze. Geersdijk; A. Hemdrikse, Mid- delburg; P. W. Hirdes, West-Souburg; j A. J. Hoefnagel, Breskens; G. Siere- veld, Arnemuiden; J. van Stel, Kort- gene en P. H. de Winde, Breskens. omdat de windmeter niet goed functio neerde. De aangekondigde 3 meter per seconde rugwind, is in ieder geval niet juist, want het was tijdens de ice nagenoeg bladstil. Cora Hofman maakte er met een tweede plaats in een ook zeer knap pe 11.8 een dubbele Nederlandse triomf van. Hetzelfde gebeurde ook op de 200 meter, waar de Frie zin Aflöke Brijker in 24.6 en op nieuw Cora Hofman in 24.8 voor de Duitse sprintsters Walter en Krüger het finishlint bereikten. De oranje-suprematie op de sprint werd aan het einde van de middag door het estafette-kwartet BrHker Van den Beg - Hofman Vooye nog eens fors onderstreept. Gevieren .treinden' ze naar de overwinning en een nieuw Nederlands record in 46.2. De tijden van Cora Hofman op de 100 en 200 meter betekenen twee Zeeuwse records. De oude records stonden op haar naam met respectievelijk 11.9 en 25 sec. Carla Grimbergen, lid van het orga niserende De Spartaan, liep zich in haar allereerste 1500 meter direct naar een Nederlands record. De frêle Lisser at lete finishte in 4.34.6, een tijd ruim schoots binnen de limiet voor uitzen ding naar de Europese jeugdspelen in Parijs, maar niet snel genoeg om de sterke Duitse Schenk voor te blij ven. WOLPH AARTS DIJK De water sportvereniging ,N"oord-Beveland' te Kortgene en de watersportvereniging .Wolphaartsdijk' organiseren op zon dag 12 juli een zeilwedstrijd op de Oosterschelde voor RORC jachten van (le klassen I, II, II, IV, V en van de overeenkomstige IOR-klassen. Start en finish zijn op de Oosterschel de voor Colijnsplaat. gestart wordt om 9.00 uur. Als w.sselprijs is beschik bar de Zeelandbrugbokaal, geschonken door de Zeelandbrugmaatschappij, waarom vorig jaar voor het eerst werd gezeild. De bokaal werd toen door W. Kesteloo te Nieuwerkerk met .Polka' gewonnen. Winnaar van deze wissel- prijs zal zijn degeen met de snelste- berekende tijd iri alle RORC-klassen. AMSTERDAM (ANP) De voet baller Wïm Suurbier heeft alsnog het contract getekend, dat de eredivisie vereniging Ajax hem oorspronkelijk had aangeboden. Het vierde Nederlandse record kwam zaterdag al tot stand. Op de los van de interland verwerkte vijfkamp het de haagse Henriette Vooys op het eerste onderdeel, de 100 meter horden. 14.4 voor zSeh afdrukken. Met deze tijd was ze niet alleen veruit de sne ste vijfV. am pater, maar bovendien snel ler dan ze voor de hordenrace in de startblokken kroop. Ondanks deze .uitspatting' kwam de Haagse er. evenals naar teamgenoten, In het viifkasnpkl assem ent niet aan te pas. De Duitse meisjes Jaxt, Wilms en Görhs verdeelden de ereprij zen. Een opvallende rol was weggelegd voor de forse Sliedreohtse Elna Schalk. Dit meisje heeft het in zich een t weede Els van Noordduin te worden. Zij liet de kogei maar 2 ern onder het junioren- record (van Els van Noordduin) plof fen: 14.22 meter. BERGEN OP ZOOM Tijdens atle tiekwedstrijden in Bergen op Zoom heeft Louis van de Boog van AV '56 uit Goes het kogelstoten jongens A gewonnen. Hij kwam tot een af stand van 11.62 meter. Hairrie van Duyze van RKHAV uit Hulst won de 1500 meter jongens B in 4.14.7. Peter de Munck van AV '56 wierp de discus bij de jongens B 34.82 meter, goed voor een eerste plaats. Sylvia bpuy van Marathon uit Vlis singen werd winnares van het kogel stoten meisjes C met 8,74 meter. Jan Polfliet van AV '56 kwam op de 800 meter tot 1.54.4 slechts 0,8 seconden boven het Zeeuwse record. Tijdens atletiekwedstrijden die don derdagavond door Roosendaaise vere niging Thor op het Red-Bandsport- park werden gehouden won de Goese- naar René van Zee, lid van atletiek vereniging Hulst, de 5000 meter in 16.16.4 min. René van Zee die reeds direct na de start de kop nam. bouw de iedere ronde zijn voorsprong uit en won met 40 sec. voorsprong op Van Bastelaar van Thor. Ook verscheidens C-meisjes van Ma rathon namen aan deze wedstrijden deel. Op de 80 meter werd Janny Meerman eerste in 12.1 sec. terwijl Jo"- sé van Rijswijk derde werd in 12,6 sec. Beide meisjes sprongen ook hoog. zowel Janny en Jose sprong 1.20 m en werden hiermede derde en vierde. Sylvia Spuy wieg» de discus 22.61 me ter Lia Stroo wierp bij de dames en discus 23,86 meter. LISSE (GPD) Dat de Nederlandse meisjesploeg de atletiekinterland tegen West-Duitsland zou verliezen was, ge. zien de forse nederlagen van de voor- Ïaande jaren, een uitgemaakte zaak. lat het verschil gisteren in Lisse ech ter tot slechts 2 punten beperkt zou blijven (65-63) was een grote verras sing. Duidelijk bleek in Lisse. dat de prestatiecurve van de Nederlandse melsjes-atletiek zich in opwaartse richting beweegt. De vier Nederlandse records van Riet ven den BerT, Hen riette Vooys, Carla Grimbergen en het vier maal honderd meter estafette- team kunnen hiervoor als voornaam ste bewijsstukken worden aangevoerd. Op de sprint ziet de toekomst er voor de nationale damesatietiek zonnig uit. Riet van den Berg liep op de 100 me ter heel soepeitjes naar 11.6 seconden, waarmee ze 0.2 seconden van haar na tionale record afhaalde. De erkenning van dit record is overigens dubieus, WARSCHAU (ANP) Tijdens de Ku- socinski Memorial atletiekwedstrijden in Warschau heeft de Poolse atlete Teresa Sukniewicz zaterdag een nieuw wereldrecord gevestigd op de 100 me ter horden. Zij maakte een tijd van 12,8 secon den, eentlende seconde sneller dan de tijd van de Oostduitse Karin Balzer vorig jaar september in Oost-Berlljn. Wilma van den Berg maakte op de 200 meter, die zij won. een tijd -van 22.9 seconden, 0.2 seconde sneller dan haar eigen Nederlandse record. De rugwind was echter te sterk: 2.7 meter per seconde zodat de tijd niet voor erkenning als Nederlands record in aanmerking komt- Op de 800 meter eindigde Anneke de Lange als derde met een tijd van 2 mi nuten 6.1 seconde, de beste Nederland se jaarprestatie. De wedstrijd werd gewonnen door de Russische Sjtoela (2.05.1) voor de Poolse Wierzbowska (2.05.2). Tijdens de Amerikaanse studenten kampioenschappen in Desmoines (Io wa) heeft Ralph Mann zaterdag het wereldrecord op de 440 ayrds horden van de Zuidafrikaan Gert Potgierter met 0,5 seconde verbeterd en gebracht op 48.8 seconden. Potgieter vestigde zijn record in 1960. De tijd van Mann op de 440 yards komt overeen met ongeveer 48.5 se conden op de 400 meter horden. Het wereldrecord op deze afstand staat sinds de olympische finale van Mexi co op naam van de Brit David He- mery met 48.1 seconden. Een beeld uit de wedstrijden tussen Walcheren II en Volharding II uit Goes. De Walcherenspeler Bertus van Hove probeert te scoren. Foto PZC) VLÏSSINGEN De start van het gro te internationale junioren- en senioren- toernooi van Walcheren op zondag zaterdag was de eerste dag was enigszins teleurstellend voor de actieve toernooileiding, want drie teams kwa men niet opdagen. In ponle B van de damesjunioren was het Tachos. in pou le D GSC 2 en bij de damessenioren in Poule E Marathon 2. Naast de moei lijkheden die niet opkomen altijd met zich meebrengen begon het, direct na het beginsignaal van de eerste weds try. den flink te regenen. ,Het was echter muar een buitje voor het stof, zoals één van de organisatoren set laconiek betitelde en hij kreeg gelijk, want voor het overige gedeelte van de dag bleef het droog en kon het toch al overladen programma keurig op tijd worden af gewerkt. Opvallende was dat er deze keer veel toeschouwers waren die af en toe kon den genieten van aantrekkelijke wed strijden. Natuurlijk waren er chauvi nisten die. toen de wedstrijd tussen de dames van Walcheren en EBHV gelijk eindigde (2-2), teleurgesteld zei: Kan- sein, te veel om op te noemen, maar benutten, ho maar'. Hij vervolgde: .Het moest zeker zo gespeeld worden, want Swift-Roermond en Helasl-Den Haag moesten de finale spelen'. De teleurgestelde maakte echter een flinke misrekening, want in poule A hadden de dames uit Roermond alle wedstrijden gewonnen en Walcheren had, uitkomende in dezelfde poule, ver loren van Swift. Het was dus eer. uit gemaakte zaak dat Swift in de finale zou komen tegen Hellas, dat alle wed strijden gewonnen had in poule B. Het gelijke spel tegen EBHV speelde dus besiist geen rol meer, maar wel moest nu het doelgemiddelde van de Walche ren- en EBHV.dames beslissen over het spelen om de derde en vierde plaats De eer viel Walcheren te beurt en zo kon een teleurgesteld Walcherensup- porter toch zijn damesteam nog zien spelen tegen de SOA-dames uit Breda. Tijdens dé prijsuitreiking werd duide lijk dat een dergelijk toernooi organi seren niet mogelijk is zonder medewer king van velen. Dank werd gebracht aan de Stichting Sportbelangen uit Vlissingen, de EHBO en niet te verge ten het grote aantal scheidsrechters, deze keer uit geheel Nederland. Uitslagen De prijswinnaars van zondag waren: Damessenioren poule A en B: 1 Swift - Roermond, 2 Hellas Den Haag, 3 Walcheren - Vlissingen, 4 SOA Breda. Damessenioren poule C: 1 Rapid 1 - Breda, 2 Marathon 1 - Vlissingen. Damessenioren poule D: 1 Olympus 2 - Vlissingen, 2- Rapid 2 - Breda. Damessenioren poule E: 1 Delta Sport- Zierikzee, 2 GSC 2 - Goes. Damesjunioren poule A en B: 1 Swift - Roermond. 2 GSC 1 - Goes. 3 Walche ren Vlissingen. 4 Rapid - Breda. Damesjunioren poule C: 1 Olvmpus 2 - Vlissingen, 2 EBHV 2 - Breda. Dames junioren poule D: 1 Walcheren 2 - Vlissingen. Herensenioren poule A en B: 1 Hellas - Den Haag, 2 Olympus - Vlissingen. 3 Swif? - Roermond, 4 Walcheren Vlis singen. Herensenioren poule C: 1 Rapid - Bre da, 2 Break Out - Roosendaal. Herensenioren poule D: 1 Walcheren 2 - Vlissingen, 2 Volharding 2 - Goes. Herensenioren poule E: 1 Rapid 2 - Breda. Heren junioren poule A en B: 1 Break Out - Roosendaal, 2 Niloc - Amster dam, 3 GSC Goes, 4 Marathon - Vlis singen. Herenjunioren poule C: 1 Sios - Ber gen op Zoom. Er was ook nog een poedelprijs, een groot stuk worst wat aangeboden was aan dc toernooileiding. Deze poedel prijs werd aangeboden aan Ada van Ooyen van Zeeland Sport de al vroeg in de morgen een blessure opliep en eigenlijk niet meer kon meespelen. Omdat haar ploeg dan echter niet vol ledig !n het veld kon komen bleef zij echter doorgaan, wat haar de poedel prijs opleverde. Zaterdag was het de middag voor de jeugd. De jeugd speel- j de. ondanks de warmte, met alle be-| schikbare energie en de aanmoedigin- ZANDVOORT Een bedrukte Jochen Prix aks winnaar gehuldigdHij is voor het wereldkampioenschap Rindt wordt na afloop van de Grand, ook eerste in liet. puntenklassement ZANDVOORT Jackie Ickx moest een fraaie tweede plaats tijdens de Grand Prix afstaan aan Jackie Ste wart, nadat hij een pitsstop moest ma ken. Foto: Ickx tijdens de stop. gen waren niet van de lucht. Toen na afloop van öe finalewedstrijden de ba lans werd opgemaakt bleken de vol gende teams prijswinnaar te zijn: Jongens.pupi'len: 1 Fortuna - Bergen op Zoom, 2 Olympus - Vlissingen, 3 Marathon 1 - Vlissingen. Jongens-adspirantenpoule A en B: 1 Walcheren - Vlissingen, 2 EBHV - Breda. 3 Olympus - Vlissingen. Meisjes-adspiranten: poule" A en B: 1 EBHV 1 Breda, 2 Zeeland Sport 1 - Vlissingen. 3 GSC 1 - Goes. Meisjes-adspiranten: poule C: 1 Zee land Sport 2 - Vlissingen, 2 Olympus 2 - Vlissingen. Meisjes-adspiranten: poule D: 1 EBHV 2 - Breda, 2 Sluiskil. Meisjes-adspiranten: poule E: 1 Mara thon 2 - Vlissingen. Meisjespupillen: poule A en B: 1 Wal cheren 1 - Vlissingen. 2 Marathon 1 - Vlissingen, 3 Olympus 1 Vlissingen. Meisjespupillen: poule C: 1 Marathon 2 - Vlissingen. Meisjespupillen: poule D: 1 Walcheren 4 - Vlissingen. Meisjespupillen: poule E: 1 Sluiskil. De Nederlandse herenatleten zijn in Barcelona, in de voorronde van het toernooi, om de Europese beker als derde geëindigd. Zij hebben zich daarmee niet weten te plaatsen voor de halve finales, die op 1 en 2 augustus in Ziirich worden gehouden. De uitslag- 1 Spanje 64 punten: 2 Roemenië 50; 3 Nederland 44; 4 Grie kenland 41. De Nederlandse estafetteploeg op de 4 x 400 meter werd eerste m Barce lona en verbeterde tevens het Neder lands record. Louis Franssen, Alfred Moser, Fred van Herpen en Rein van der Heuvel lieten een tijd van 3.0S.4 afdrukken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 13