Peter Kisner, de grote verguisde EENLING PETER KISNER KAMPIOEN OP VEEL TE LICHT PARCOURS Cees Priem vertolkte glansrol VOOR KEES KOEKEN WAREN DE OMSTANDIGHEDEN OPTIMAAL Keetie Hage prolongeerde wielertitel BELLA WERD DERDE UITSLAGEN STRIJD OM DE WIELRENTITELS DEVRINDT NAAR PSV 10 Eddy Merckx kampioen van België Beslissend Uitkijken Prien RENTMEESTER IN DE TOUR PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 22 JUNI 1970 HELMOND Verlegen en schuchter liep het jonge blonde vrouwtje van Kis ner weg. toen wij haar iets wilden vragen over haar man, de nieuwe kampioen van Nederland. Zij wist niet wat er aan de hand was met die. vragenstellen j. Hot overrompelde haar en ook Kisner zelf. Het was typerend voor de nieuw, kampioen bij de profs. Hij had zoals gebruikelijk is b(j renners, die niet in een grote ploeg zitten en niet kunnen beschikken over een hotelkamer, aan men sen langs het parcours gevraagd, of h(j zich in de garage mocht omkleden Het was goed. Dezelfde Kisner mocht later, op het einde van de middag, bi: die mensen onder de douche. Tenslotte krjjg je niet elke dag zomaar een kers verse wielerkampioen in je douchecel Wie is Peter Kisner eigenlijk, de grote onbekende in de profwereld? En voel! "U 71 c" n" werkelijk de beste renner van Nederland? .Welnee, natuurlijk niet' zei hij, eerlijk en oprecht, .maar het was een fijn parcours voor me. Lekkei asfalt en beton en geen moeilijkheden'. Hij had zich wel serieus voorbereid op dit kampioenschap, dat wei. Hij had een maand speciaal getraind en koersen in Engeland gereden. De 25-jarige Kisner is de grote verguisde, eigenlijk, in vele opzichten. Hij is tweedejaars prof en rijdt in de trui van Goldor/Prijns/LV. Dat is geen Belgi sche ploeg van betekenis. Het merk heeft tien coureurs om' p wie Kisner. Andere coureurs moeten het bier van Goldor af als zij niet fietsen. Kisner vindt zijn ploegleider Verhelst e strijd, de Omloop van het Volk, teleurstelde. Hij had me de kans" moeten ge- zon me in conditie te rijden. Ik ben tenslotte de rapste man van zijn ploeg'. Die omloop bleef de enige wedstrijd in ploegverband. Voor de rest fietste Kis ner, die uit Amersfoort komt. maar vier jaar geleden naar Zceuwsch-Vlaan- dren trok en er dikke vienden werd met Theo Verschucren... en sinds kort in liet Belgische Stekene woont, wat criteriums in België en wat wedstrijden in Engeland. In Nederland reed hij alleen de strijd om het kampioenschap uit... Na Jacques Fryters, die zondag niet startte, evenals de zieke Karstens, dus weer een onbekende kampioen, die praktisch alleen maar in België werkt. En daar werd hij in Stekene dan ook nog door de supportersclub eruit ge schopt, omdat men een nieuwe lokale favoriet had gekregen, waaraan men zijn frankskes wilde spenderen. .Dat zal die club niet lekker zitten nu', peinsde Kisner. die niet hoopte dat men uitgebreide huldigingen op touw zou zetten. ,Daar houd ik mei van'. In ieder geval fietste Kisner niet van Helmond naar Amersfoort, zoals eigen- lyk zijn bedoeling was geweest. .Ik wilde dat na die 230 km nog doen om te trainen voor een koers van 400 km in Engeland, waarin ik zou starten. Ik rijd nu maar niet. Het staat zo gek als je met een rood-wit-blauwe trui door Ne derland fietst. Ik denk dat ik maar meteen naar mijn ploegleider Verhelst ga In Gijzegem. Die man zal opkijken'. Die man niet alleen. Dat is zeker. HELMOND (GPD) Caballe- ro-manager Frans van den En den zat nog vele minuten na de beslissende eindsprint van het Nederlands wegkampioenschap voor profs niet het hoofd in de handen in de verzorgingswagen. De dreun was dan ook hard aan gekomen voor hem en ploeglei der Gé Peters. Caballero zat met zes man in de kopgroep van 15 en er kwam geen Caballero-ren- ner op het ereschavot. Kampi oen van Nederland werd Peter Kisner, een man, die zegge en schrjjve dit jaar inclusief het ti telgevecht, vier keer in Neder land heeft gekoerst, drie criteria reed hij niet uit. Het vierde weL dat van zondag in Helmond want het was niets anders dan een kermiskoers en daarmee kon hij de rood-wit-blauwe trui aantrekken. Het kampioenschap werd zo een aanfluiting voor de KNYVU, die omwille van het geld toegestemd had in dit parcours, dat geen schifting van sterken teweeg kón brengen. Het werd een aanfluiting voor Caballero, die stevig afging. Sterke sprin ters als Steevens, Duijndam en Van Beers en daarnaast Sche pers, Holst en Benjamins, wer den volkomen in het pak gedaan door de eenlingen Peter Kisner en Harry Jansen. Ook Willem H moest onder het juk van de schande door. Van der Vleuten redde tenslotte de koers nog een beetje en werd verdiend derde (op een leeglopende achterband). De kreet van Willem li-ploegleider Ton V iwsers na afloop: .Een kampioen schap organiseren op zn'n parcours i een schande, een belachelijke zaak', was niet alleen zijn mening. Alleen de KNWU zal er wel anders over denken. Alsof niet zaterdag een coureur als Kees Koeken, en nü dan een aardige jongen, maar toch geen renner van klasse. Peter Kisner, als eerste over de streep was gegaan. De slag kwam vooral voor Ca ballero hard aan. Men was vol op timisme en blakend van zelfver trouwen en sterkte uit Zwitserland gekomen. Steevens. Duijndam en ï>en Hartog hadden zich officieel aan de vooravond in de ploegbe- spreking als kampioenskandidaten aangemeld. En het echeen ook al lemaal naar wens te gaan lopen, ook al kreeg Caballero vijf lekke banden in de beginfase. Dat werd allemaal goed opgelost. Nadat er wat korte schermutselingen hadden plaatsgevonden (waarbij Van der Vleuten al zijn vorm had getoond en Jam Janssen door Willem H'ers uitgekreten werd tot hulp van de Ca- ballero's bij de bewaking van Va.n der Vleuten en Wagtmans) ging Kisner alleen op pad. Hij wilde zich alleen maar laten zien, maar het werd se rieus toen er ineens in een rap tempo een sterke kopgroep van elf man ont stond: de CabalTero-renners Benjamins, die uitstekend gerouleerd uit de ronde van Zwitserland was gekomen. Holst. Schepers en Steevens. de Willem II,era Dolman, en Van Midden, de Mars.ren- ners Zoetemelk en Beugels. Kisner (Goldor). Deelen (Batavus.) en Key- nig KRO IMet een voorsprong van 2 minuut 20 scheen er niets meer te kunnen gebeuren, omdat in de grote groep vooral de Caballero-coureurs af stopten, de groep waaruit René Pij nen vertrokken wat, omdat hij last van bronchitis had (dokter Rolink haxi hem geadviseerd het kalm aan te doen. gre poii m Voorin dan werd het uitkijken naar tactische manoeuvres. En die kwamen niet. Er werden nauwelijks seneuze po gingen ondernomen om een werkelijk machtige finale te creëren. Men reed domweg gebroederlijk naar de finish. Alleen in de laatste ronde waren er wat gebruikelijke demarrages, zoals van Zoetemelk. Van der Vleuten (die een lekke band In de voorlaatste ron de mooi had opgevangen) en Dolman. Banjamins en Daan Holst zorgden voor neutralisering van die pogingen. De andere Caballero's ondernamen zelf niets. Ze wachtten af. Zelfs toen de sprint van grote aflstand werd aan getrokken door Daan Holst. Verbit terd zei Gé Peters na afloop: .Daan deed het goed, maar die anderen van ons lieten de verkeerden aan zijn wiel springen. Je kunt je afvragen hoe het mogelijk is, dat zoiets gebeurt. Met zoveel man van voren zitten en dan nog verliezen. Maar het gebeurt. Je ziet het.' Inderdaad. Kisner en Harry Jansen doken aan het wiel van Holst. Kisner bleek tenslotte iets sneller dan Harry Jansen, die op zijn gloednieuwe toerfiets reed. Jansen: ,Het is jammer natuurlijk da.t ik net niet won. Maar ik ben het alweer vergeten. Ik zette kennelijk iets te vroeg aan voor mijn spurt.' Kisner dus in de nationale trui. Leuk voor Kisner natuurlijk, maar een la cher van de eerste orde. De KNWL' zal er zich waarschijnlijk niets van aantrekken. Het parcours was, omdat het veel te gemakkelijk was, inder daad een belachelijke zaak. De zwak ke broeders konden nu blijven mee. draaien. Kisner vond het best zo. Be grijpelijk. Maar de wielersport wordt met zoiets natuurlijk niet gediend. De finish va werd Harry derde werd. n de profs. Peter Kisner gaat als eerste over de streep. Jansen, geheel links Jos van de Vleuten, die op een platt VVOIR (ANP) Eddy Merckx heeft het w egkampioenschap van België ge wonnen, Hat werd betwist in een rit over 246 km te l'voir. Merckx reed de afstand in (i uur 35 min. 50 sec. Herman van Springel ein digde met een achterstand van 1 min 46 sec. op de tweede plaats, terwijl de derde aankomende, Monseré. een achterstand op Merckx had van 4 min 47 sec, Frans Verbeek was vierde, Ge orges Pinten» vijfde en Walter Gode- froot zesde op vijf en een halve mi- ITALIE ABANO (ANP) Franco Bitossi heeft zondag te Abano het Italiaanse] wegkampioenschap gewonnen hij i reed de 262 km op het parcours van Venetië in 7 uur en drie minuten. Tweede werd Felice Gimondi in de zelfde tijd. De uitslag was verder: 3 Marino Bat- to op 5.43; 2 ItaJo Zillioli; 6 Enrico Paolini7 Aldo Moser; 8 Michele Dan- celli; 9 Renato Laghi; 10 Mauro Rimo- netti. Eddy Schutz is zondag in Dudeldange voor de vijfde maal kampioen van Luxemburg op de weg geworden. Hij legde de 45 kilometer tegen het hor loge af in 1 uur 8 minuten en 55 seconden. Schutz was de enige serieuze kandi daat wegens de afwezigheid van John Schleck. DUITSLAND De 33-jarige Rudi Altijg behaalde zon dag te Nümbracht in Nordrhein-West- falen de Duitse wegtitel. Hij reed de 180 km in 4 uur 52 minuten en dertig seconden. Als tweede eindigde de kam pioen van 1969. Pit Glemser, in dezelf de tijd. De uitslag luidde verder: 3 Wilfried Bölke; 4 Dieter Puschel; 5 Albert Fritz. ZWITSERLAND Kurt Rub bracht zondag te Le Locie de Zwitserse wegtitel op zijn naam. Het Zwitserse wegkampioenschap werd in twee gedeelten verreden. Een rit over 160 kilometer werd gewonnen door Rub in 3 uur. 54 minuten en 35 seconden met op de tweede plaats Pe ter Abt in dezelfde tijd. Het tweede geedelte was een tijdrit over 32 kilo meter, die gewonnen werd door Louis Pfenninger in 43 minuten en dertig seconden. Tweede werd Kurt Rub in 45.11. Het totaal klassement luidt: 1 Rub 4 uur 39 min. 44 sec; 2 Thal- mann 4.40.25; 3 Abt 4.41.11; 4 Louis Pfenninger 4.55.24; 5 Zimmermann 4.57.10. FRANKRIJK De 27-jarige Paul Gutty heeft zich voor een jaar het rechl verworven het blauw-wit-rode tricot van nationaal wegkampioen van Frankrijk te dra gen als opvolger van Raymond De- lisle. De in Lyon woonachtige Gutty be haalde de titel door als eerste te fi nishen in de 266 km lange rit te Ren- nes met een voorsprong van twee mi nuten op Guimard, Raymond, Bellone en Riotte, die in deze volgorde na hem over de eindstreep gingen. Dehsle werd nu tiende met drie minuten achter stand. HELMOND (GPD) Voor Kees Koeken, een 21-jarige tuinders- zoon uit Achtmaal, waren de omstandigheden optimaal bij de Ne derlandse amateurkampioenschappen in Helmond. Er stond niet al te veel wind, zodat hg niet het risico brengende werk van het .waaiersrijden' hoefde aan te pakken. (,Ik heb daar geen lef genoeg voor. Dat is niets voor mg'), er waren geen heuvels in het parcours (,Ik hen geen specifieke klimmer'). Er was slechts de zinderende hitt op 'n kermisachtigkoers circuit. Het was allemaal naar de zin cn wens van de jonge Brabander, eens de lieveling van KNWTT-coach Middelink, die in hem een groot talent zag, maar hem liet vallen, .omdat hij het karakter miste voor een topwielrenner, omdat hij iedere keer het hoofd liet hangen, omdat hij kortom een jongen met weinig moraal was.' Deze coureur dan, die zich een week tevoren tot wielerkampioen van Brabant had laten kronen, behaalde de Nederlandse wieier- titel na een gevecht, waarin de zon de grootste sloper was. Geen Fedor den Hertog, die het excuus van maagkramp aanvoerde, toen hij onverwachts, na ogenschijnlijk gemakkelijk gereden te hebben, van de fiets stapte. Geen Popke Oosterhof, die in een kansloze groep bleef hangen. Geen Duyker. Geen Janbroers. (,Ik ben mijn moraal kwijt. Ik ga morgen niet koersen, ik ga naar Zandvoort'). Geen v. d. Burgt. geen Bravenboer. Enfin, geen van de grote mannen van dit ogenblik. Wel en dat is hoopgevend enkele jongeren, die in aantocht zijn zoals Henny Kuiper en vooral Cees Priem, die de opvallendste verrichting leverde van de hele dag en tenslotte als derde finishte na een opwindende jacht, waarbij hij 25 meter te kort kwam op Kees Koeken. wens van het begin tot het einde van de koers langs het parcours gonzen. Priem kreeg .n hel begin een lekke band en raakte meer dan een minuut achter. En waar ande ren de moed opgaven, ging hij op schitterende wijze door. Tenslotte zou hij als enige met pech terug, komen naar de hoofdman en door stoten naar de kopgroep. Er was nog een naam die als maar ge noemd werd. Hij zou de kampioen worden: Fedor den Hertog. Hij knip. oogde links en rechts. Zijn ploegleider Herman Krott en velen met hem wis ten al wie de winnaar zou zyn. De grote vraag was op dat moment, half koers, toen hij inderdaad sterk reed, maar iedereen achter zich aan kreeg: wint hij en hoe gaat hij dat doen. Want Fedor had te kennen gegeven dat hij bij een opperma'htige triomf er wel eens aan kon gaan denken om prof te worden. Er was namelijk tot vrijdag avond nog zwaar opgeboden door on der andere Mars en Willem II. Zelfs had de Franse manager Piel al laten weten dat hij Den Hertog als prof graag in wat tijdritten wilde laten starten. Maar de ontgoocheling was groot. In eens kwam de groenwitte trui van Den Hertog niet meer door in de jacht- groep en d3ar kwam hij zeulend aan. En schamper riep een soigncur uit een .vijand g' kamp: .De goa is afge stapt. een god met maagkrampen. Inmiddels hadden vele mannen met naam, zoals dus ook de kampioen van vorig jaar Janbroers, de strijd ge staakt. Of de knokker Bravenboer. Met name de jongere garde wilde echter niet var, opgeven weten. Er kwam een groep van achttien dappe. ren. bij wie steeds weer opduikende namen als Delnoy, Cornelisse, Van der Donk. Jeuriaans, Koeken. De Koning. De Kuiper, Van der Loo, Luppens, Van Pol. Pennings, Pr.em en Westerus. Ook Oosterhof. nu de favoriet, reed van vo ren. Maar de afstand ging tellen en de hitte. Er werd als maar gedemar.| reerd. Tenslotte sprong Henny Kui-i per. met Priem de revelatie van dit jaar hij droeg een dag de oranje-trui in Olympia's ronde), alleen weg. Koe. ken zag het gevcar. Hij moest een gat van vijftig nieter overbruggen. Hel lukte. Het tweetal werd niet meer teruggezien, beltalv door de 19-Jarige Priem, die in een on gelooflijk mooie solo tot dicht bij de twee koplopers kwam. Kuiper bad in middels via een briefje van zijn ploeg leider als Instructie gekregen dat hij een lange sprint moest uitlokken. Koe ken had liet door. Hij bleef ook al omdat Priem snel aan kwam stuiven zelf in hoog tempo aan kop. Priem kwam amper 25 te kort. Koeken bleef Kuiper een lengte voor. Maar toen kwam dan ineens de in feite beslissende klap van de strijd. Van der Meuten begon aan een achtervolging, met de Caballero's Duijndam en Van Beers, plus de uiterst slinune Harry Jas'ien (Sonolor) aan het wiel. Huub Harings, de bedrijvigen en in het grote spel geslepen vos, zag direct wat er aan de band was. Hij schreeuwde naar zijn (Caballero.) bazen langs de kant: ,Zeg aan Duijndam, dat hij niet rijdt, want hij brengt twee gevaarlijke mannen mee naar voren.' Duijndam kreeg ook instructies om geen s'enr- werk te doen. maar de Zuidhollander luisterde niet. Hij stoorde zich niet aan de ploegdiseipline. Hij hielp Har ry Jansen, één van de rapste sprinters' van dit moment, en Van der Vleuten, de krachtmens, mee naar voren. De aanslu t ng kwam. Het kwaad was gebeurd. Want de groep werd nu te groot om te controleren, ook al zaten er zes Caballero's in de formatie van i vijftien. De .met-verbondenen' voelden i zich voortreftelijk in deze grote allian tie. En daarachter had men de kansen op nog een verrassing opgegeven en langzaamaan lieten figuren als Wagt mans en Janssen het afweten. Alleen Ottenbros het zich nog wat bewonde- Kees Koeken, die toegeeft liever op liet vlakke parcours van Helmond te hebben gereden dan op het circuit van Beek met de Adstceg had zich terdege op dit kampioenschap voorbereid. Hij had stevige traiuingsritten gemaakt van veel kilometers en hij had tubes van 180 gram op zijn wielen gelegd. ,Ik wilde persé kampioen worden. Ik ben ooral biij voor Sjefke Janssen dat het gelukt is. We hadden met onze Mars-Flandria-ploeg nog niets groot» gewonnen en het is natuurlijk goed \oor mijn startgeldwaarde.' Want Koe. ken is een zakelijk denkend coureur .Ook al ben ik maar een amateur', zo als hij een tikje verontschuldigend zegt. ,Als ik in Holland geen startgeld krijg dan fiets Ik liever In België. Daar fiets Ik veel fijner. Het zijn afstanden van 120 kilometer op de kasseien met zo'n tachtig vertrekkers. Dat ligt me veel meer. En nogmaals: als ze me in Holland niet goed betalen, rijd Ik er niet.' Dat alles heeft ar toe geleid, die instel Ung, dat de band met Middelink prak tisch afgesneden is. Terwijl Middelink 'u het begin wegliep met Koeken en hem wedstr.jden liet rijden. d:e ande ren graag hadden meegemaakt, zoals de ronde van Mexico bijvoorbeeld, waarin Koeken een etappe won, maar door zonnesteek '.-an de fiets moest en in een ziekenhu.s terechtkwam. Koe ken behoort na zijn uitstoting door Middelink in 1968 niet meer tot de Ne derlandse wieier.elite ook al was zrijn amateur-uitslagenlijst voor criteriums indrukwekkend: in 1967 vijf overwin, nmgen, in 1968 drieëntwintig in 1969 zestien en tot nu toe elf. Niet-vrlen. den van Koeken zeiden na zijn over winning het kan jaloezie geweest zijn direct: laten we eerst maai eens drie dagen wachten op de uitslag van de controle... De KNWU die ken nehjk om een fors bedrag aan gar ar. tiestelhng van het kampioenschap vei legen zat, had Helmond boven Bcel inet zijn Adsteeg verkozen. De KNWT had de hitte mei. Het werd nu toch eei astige wedstrijd, zodat Van de Burgt toch geen kinderachtige coureur, nr lijn opgeven mompelde: ,Wie hier win is een heel sterke jongen.' Koekei: was een sterk? winnaar op zijn elgc. 'errein. Een Koeken die verwacht var Ytiddelink dat hij nu weer meer in d belangstelling komt, ook al hield h ïlweer een slag om de arm ten opzie .e van de Tour de l'Avenir. Niemand behalve dan weilich Koeken zelf, Sjefke Janssen (,Voo de koers was hij al mijn favoriet' en zijn supporters geloofden ir het begin in de kansen van Koe ken. Zijn naam werd toen ook nog niet genoemd. Wel van renners als De Koning, Van der Donk, Rink Cornelisse, Henny Kuiper, De Leeuw, Luppens en Priem. De naam van de renner uit Goes bleef trou. Cees Koeken uit Achtmaal werd zaten dag Nederlands kampioen wielrennen op de weg voor amateursFoto: één ronde voor de finish: Koeken, gevolgd door Henny Kuiper, die tweede werd Zonder zich erg in te spannen heeft de 20-jarige Keetie Hage uit Sint-Maartensdijk haar kampioenschap op de geprolongeerd. Nadat zij de gehele wedstrijd op ruim acht km lang, geheel vlak parcours bij Helmond in het gezelschap van Hennie Hon- develd uit Apeldoorn steeds verder voor het traag rea gerende peloton had uitgere den, demarreerde Keetie in de laatste paar 100 meter zo onweerstaanbaar, dat de blonde Gelderse nog op ruim zes lengtes werd gefietst. Hennie Hondeveld, die nu voor de derde maal in successie met zil ver tevreden moest zijn (in 1968 was zij door Keetie's zusje Bella geklopt), had in de laatste ronde tevergeefs geprobeerd aan de aan dacht van de titelhoudeter te ont snappen. Het tweetal was overigens al kort na het begin van de bijna 62 km lange race uit het veld ontsnapt en had een voorsprong van bijna vier minuten opgebouwd, waarvan tenslotte twee minuten en 06 sec overbleven, pp die achterstand spurtte Bella Hage, die voor Kee tie's doorbraak in 1969 drie jaar achtereen onbetwist de sterkste dame op de weg was geweest, naar het laagste plaatsje op het erepodium. Voor een der deelneem sters, Corry Boon uit Den Helder, eindigde dit kampioenschap in het Helmondse ziekenhuis. Zij kwam in het begin van de race ten vai en liep een herschudding en snij. wonden aan gelaat en linkerbeen op. Zij zal minstens een week in ht ziekenhuis moeten blijven. Keetie Hage vond het allemaal erg gemakkelijk gaan. ,Ik had lie ver in Beek gereden dan was hel wat moeilijker geweest.' Keetie Hage heeft niet specifiek getraind voor dit kampioenschap. .Een keer zestig kilometer. Dat leek me vol doende. Ik heb trouwens al acht overwinningen gebaald, dit Is mijn negende. Voor Keetie Hage was 't dus slechts een routinezege dit kampioenschap. De uitslagen van dc strijd om de Ne derlandse kampioenschappen op d'e weg in Helmond zijn: PROFS: 1 Peter Kisner (Stekene. Bel gië) de 230 km m 5.23.36; 2 Harrie Jamsen (Westzaan); 3 Jos van der Vleuten (Mierlohout); 4 Harry Stee. vens (Elsloo); 5 Evcrt Dolman (Klim men); 6 Peter Heynig iRotterdam); 7 Cees Zoontjens (Tilburg); 8 Jos van Beers (Vosselaar): 9 Wini Deelen (Rot terdam); 10 Henk Benjamins (Hol- landsche Veld); li Albert van Midden 1 Hilversum12 Wim Schepers (Meers); 13 Daan Holst (Amsterdam); 14 Eddy Beugels (Slttard); 15 Leo Duyndam (Poeldijk) allen in dezelfde tijd als de winnaar; 16 op 9 min 20 see, Richard Bucackl (Axel): 17 op 9.23 Harm Ottenbros (Hooge.rheide) 18 op 10.23 Piet Hoekstra (DokkumRi 19 op 10.30 Jam Krekels (Born); 20 j Jan Serpenti (Wijk aan Zee); 23 Cee.s Rentmeester (Ovezamde); 24 Frits I Hoogerheide (Ossendrecht)27 ex aequo o.a.: Wim du Bois (Zuidlzande). Twintig renners vielen onderweg uit. AMATEURS: 1 Cees Koeken Acht maal 1 177 km in 4 uur 20 min 26 sec: 2 Hennie Kuiper (Denekamp) zt: 3 Cees Priem (Goes) op 20 in; 4 Matthijs de Kening Scherpenzeelop 47 sec: 5 Nico Vermeulen (Amsterdam) zt; 6, Theo van der Loo (Weert) zt; 7 van Pol (Montfort) op 56 sec: 8 Theo van Poecke (Koewacht) zt; 9 Peter van der Kruys (Helmond) zt; 10 Mar cel Pennings Amsterdam) zt; 11 Ka- rel Delnoy (Nljswüler) op 1 min 2 sec.; 12 Peter van den Donk (Rosmalen) op 2.18; 13 Wim Luppers (Purmerend) op 2.27; 14 Rink Cornelisse (Amster dam) op 3.13: 15 Ben Jurriaans (Am sterdam) zt. DAMES: 1 Keetie Hage (Sint-Maar tensdijk) 61,95 km in 1.40.03; 2 Hennie Hondeveld (Apeldoorn) zt; 3 Bella Ha ge 'Den Haag) op 2.56; 4 Janny Jon kers (Gameren) zt; 5 Eefde Helder (De Woude) zl. 6 Truus Smulders iGerwen) zt; 7 Thea Hardeman (Hil versum) zt; 8 Irene Trompert-Paul (Den Haag) zt; 9 Arekc van der Laar (Aalst) at; 10 Anneke Lute (Castri- cum) zt. EINDHOVEN' (ANP) De Eindho- vense eredivisieclub PSV heeft zater- (lug de 25-jarige mldvoor van Andcr- lecht, Jolian Devrindt, voor een niet bekendgemaakt Iransferbedrag ge contracteerd. Devrindt, voor wie ook Feljenoord grote belangstelling aan de dag heeft gelegd, keerde enkele dagen geledon met het Belgische elf. tal terug uil Mexico, ««ar h(j aan het wereldkampioenschap heeft deel genomen» Devrindt is de eerste Bel. gische topvoetballor die naar Ne land komt. HELMOND (ANP) ,We zullen pro- lieren in de eerste acht dagen een rit te winnen en daarna zien we wel ver der', zei manager Frans van den En den, toen hij zondagmorgen vlak voor de start van het nationale wegkam pioenschap van dc profs in Helmond de Caballoroplocc voor de komendo Ronde van Lrankrijk bekend maakte. Speciaal met het oog op die eventuele clappezege is dan ook de Westlander Leo Dujndam in de formatie opge nomen. De ploeg, die dinsdag met de nacht trein naar de startplaats Limoges ver trekt. bestaat uit acht renners, die de ronde van Zwitserland met succes hebben gereden: Henk Benjamins (Hol- landsche Veld). Leo Duyndam (Honse- ersdijk) Huub Harings 1 Sibbe), Arie den Hartog (Elsloo) Harry Steevens (Elsloo). Wim Schepers (Meers), G-e- ad Vianen (Cockenge) en Cees Zoon- jes (Tilburg), aangevuld met Cees Rentmeester (Ovezande) en Adrie Wouters (Zundert). Van dit tiental zullen volgens Van den Enden, die zelf als chauffeur van ploegleider Gé Peters het spel van nabij gaat meemaken zeker Harings, Rentmeester, Wouters en Zoontjens een knechtenrol toebedeeld krijgien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 10