Bedrijfsbrandweer Schelde' jubileert na 750 maal actie ringverwarming Kom naar de c.v.-showroom in ¥ÜSSSngen AFSCHEIDSRECEPTIE BEKENDMAKING Zware vruchtrui in de Zeeuwse boomgaarden Veilingen Kapelle en Fijnaart onder één directie 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 20 JUNI 1970 LEO VERWIJS en JANNY DE PREE geven, mede namens de ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk. De voltrekking zal plaats vinden op woensdag 1 juli a.s. om 14.00 uur in het ge meentehuis te Yerseke. Kerkelijke bevestiging dooi de weleerwaarde heer ds .1 Poldervaart, om 15.00 uur in de Ned. herv. kerk te Scho- re. Receptie van 17.00-18.30 uur in rötisserie .Inter Scaldis' te Kruiningen. Toekomstig adres: Steeweg 5, Yerseke. Yerseke, Damstraat 65 Schore, Langstraat 13 juni 1970 GETROUWD: KO DE VISSER en ANKE VAN LOO Middelburg. 19 juni 1970 Ter Hoogestraat 56. Onze lieve ouders, be huwd-, groot- en over grootouders M. KRUIJS VOORBERGE- NIEUWDORP hopen D.V. op donder dag 25 juni 1970 hun 50-jarig huwelijk te ge denken. Dat zij nog lang ge spaard mogen bleven, is de wens van hun dankbare kinderen, be huwd-, klein- en ach terkleinkinderen. Hoedékenskerke, juni 1970. Kerkstraat 4. Gelegenheid tot felicite ren van 19.00 tot 20.00 uur in .Hotel Wester- schelde'. Havenstraat, Hoedekenskerke Ringverwarming maakt het iedereen mogelijk om op centrale verwarming over te gaan. U kunt kiezen uit een compleet programma, drie volwaardige c.v.-systemen. Voor elk type woning, voor elk budget is er Ringverwarming. Vanaf 1900,-: Ring-o-heat. C.V.-systeem met convectoren, speciaal ontworpen voor kleinere eengezinswoningen en flats. Centrale verwarming zonder dat uw eigen haard overbodig wordt. Middelgrote woningen: Ring-o-square. C.V.-systeem met radiatoren, dat vrijwel zonder hak- en breekwerk gemonteerd wordt, met feilloze computergarantie op de temperatuur. Prijzen variëren van 3500,- tot 6000,-. Het luxe c.v.-systeem: Ring-o-matic. Hiermee kunnen al uw individuele warmtewensen werkelijkheid worden. Bellomypark 22, Vlissingen; maandag 22 en dinsdag 23 juni van 19.00 - 22.00 uur. r Of vraag uitgebreide documentatie. Een briefkaartje aan onderstaand adres is voldoende. Vermeld wel even naar welk Ringverwarming-systeem uw belangstelling uitgaat. Warmlecentrum Zeeland, Bellomypark 22, Vlissingen (01184 - 2954) j Kon. Julianastraat 56, j Middelburg, hun 55-ja- j i rig huwelijk te geden- j J ken. Zij vieren dit feest te j j Rotterdam 8. Graswin- j keistraat 11. j Hun dankbare kinderen. Heden overleed op het alleronverwachts, mijn zeer geliefde man en der kinderen zorgzame vader AARNOUT CIJVAT op de leeftijd van 39 jaar. A. Cijvat-Huibregtse Anja Diana Westkapelle, 19 juni 1970. Koudorpstraat 21. De fcegrafenïs zal plaatshebben, 22 juni om 12 uur op de algemene begraafplaats te Westka pelle. Heden overleed op het alleronverwachts, m(jn de schoonzoon en zwager AARNOUT CIJVAT op de leeftijd van 39 jaar. Zwaar valt ons dit verlies. J. Huibregtse A. Huibregtse-Westerbeke W. Huibregtse Rookstraat 14. Westkapelle, 19 juni 1970. Heden ontvingen wij het bericht van het plot seling overlijden van onze zeer gewaardeerde collega AARNOUT CIJVAT s een groot ver- Uitvoerders en kantoorpersoneel, aannemingsbedrijf W. P. Christiaansen Vlissingen, 19 juni 1970. Zeer onverwachts is uit ons midden heenge gaan, onze gewaardeerde medewerker A. CIJVAT op de leeftijd van 39 jaar. In leven uitvoerder nieuwbouw .Zonneveld', Domburg. Onze verslagenheid is zeer groot. Namens het gehele bedrijf, W. F. Christiaansen Vlissingen, 19 juni 1970. Met leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van de heer AARNOUT CIJVAT Wij verliezen in hem als secretaris van de supportersvereniging ,De Viking" een be kwaam en actief me dewerker. Namens het bestuur en leden, K. Minderhoud, voorzitter Westkapelle. 18 juni 1970 Geheel onverwachts werd uit ons midden weggenomen, onze ge liefde zoon, broeder, zwager en oom AARNOUT CIJVAT op de leeftijd van 39 jaar. Namens de familie, P. Cijvat J. Cijvat - de Potter Koudekerke, 18 juni 1970 Heden overleed plot seling, ons trouw lid A. CIJVAT oud 39 jaar. Zijn kameraadschap zal in onze herinne ring voortleven. Bestuur en leden hengelsportver Westkapelle. Westkapelle, 18 Juni 1970 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve broeder, zwager en oom op de leeftijd van ruim 77 jaar. De familie Van Strien Wolph aartsdij k 19 juni 1970 Kasteelstraat 25 De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 23 juni 1970, op de alg. begraafplaats te Wolphaartsdijk, om 14.00 uur, vanaf ho tel Ossewaarde. Heden overleed, tot onze grote droefheid, ii Hoek van Holland, onze lieve zuster JESANNA WILHELMINA DE KONING echtgenote van P. Ie Feber, op de leeftijd van 61 jaar. Breskens: J. de Koning A. de Koning - von Glinski Vlissingen: A. P. van der Vliet - de Koning L. J. van der Vliet S. van der Maden - de Koning M. C. van der Maden Vlissingen: J. de Koning - Stroo Wyndham/ Nieuw-Zeeland: G. de Koning Hoek van Holland, 19 jum 1970 De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 22 juni 1970 om 14 uur op de algemene begraaf plaats te Hoek van Holland. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in het Gasthuis te Middelburg, onze geliefde va der, behuwd- en grootvader JANIS ROELSE weduwnaar van P. K. Hugense, in de ouderdom van 75 jaar. Westkapelle: L. K. Roelse Zoutelande: K. Dingemanse - Roelse L. Dingemanse Jasper Ella Jantje Westkapelle, 19 juni 1970 Zuidstraat 140 Heden overleed geheel onverwachts, op de leef. tijd van bijna 91 jaar, onze geachte oom, de heer WILLEM DE KAM, weduwnaar van Neeltje Minderhoud Namens neven en nichten, J. A. de Wolff ex. test. Middelburg. 18 juni 1970. Sport laan 4. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op maan dag 22 juni 1970 om plm. 11.10 uur op de al gemene begraafplaats te Middelburg. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in de consisitorie van de christelijk gereformeerde kerk aan de Nieuwstraat, die aanvangt om 10.30 uur en geleid zal worden door de weleer waarde heer ds J. van Amstel. Heden is zacht en kalm van ons heengegaan mqn innige geliefde vrouw en onze geliefde zorgzame moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder GEERTRUIDA SCHMELZER, echtgenote van L. Timmerman, in de ouderdom van 80 jaar. Middelburg: L. Timmerman Amsterdam: A. M. Koppejan J. Koppejan-Frederiks Australië: L. Koppejan L. Koppejan-Re>ierse Hoogvliet: A. Koppejan J. Koppejan-Aarnoudse Koudekerke: F. B. Roos-Koppejan J. Roos Middelburg: M. Timmerman F. A. Timmerman-de Jager H. L. Timmerman E. A. Timmerman-de Rijk Schiedam: W. Verhocckx-Timmcnnan A. Verhoeckx klein- en achterkleinkinderen De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 22 juni a.s. om 15.30 uur op de alge mene begraafplaats te Middelburg. Na afloop der teraardebestelling wordt in de aula op de begraafplaats gelegenheid geboden de familie te condoleren. Aan huis liever geen bezoek. Heden ging van ons heen onze lieve schoonzuster, me- S. LE FEBER- DE KONING Haar hartelijke vriendschap zullen we nooit vergeten. Namens de familie: Th. de Koster- Ie F*eber N. Sommeijer- le Feber L. van Damme- le Feber Heden is overleden, na een kortstondige ziekte, onze huisge noot W. DE KAM op de leeftijd van bij na 91 jaar. Namens de bewo ners van hotel Van der Vliet, mevrouw M. C van der Vliet Middelburg. 18 juni 1970 Dam 6 Heden overleed, in het Gasthuis te Mid delburg, onze gelief de broeder, zwager en oom JANIS ROELSE weduwnaar van F. K. Hugense, in de ouderdom van 75 jaar. K. Roelse J. Roelse-Verhage W. Roelse W. Roelse-Verhage L. A. Roelse J. Roelse-Cijsouw W. van Vaardigem M. J. Minderhoud- Roelse P. Minderhoud J. Janisse W. Janisse- Minderhoud Neven en nichten Westkapelle, 19 juni 1970 Voor de vele gelukwensen, ontvangen bij ons 50-jarig huwelijksfeest zeggen wij, mede namens onze kinderen, kleinkinderen en achter en spoedig daarop van mijn geliefde vader JACOB DE LAAT wil ik u heel hartelijk dank zeggen. In het bijzonder gaat mijn dank uit naar dokter en mevrouw Gelder- blom en zuster Filius voor alle liefde en zorg aan mijn ouders besteed. J. M. de Laat Nieuwdorp, juni 1970. Havenweg 11. Na een moedig gedra gen ziekte is heden van ons heengegaan onze lieve zorgzame man, vader en opa op de leeftijd van 72 jaar. M. J. M. de Kam- Lako kinderen en kleinkinderen Vlissingen. 19 juni 1970. Paul Krugerstraat 325 De overledene is op gebaard in de rouw kamer van het zie kenhuis Bethesda. De rouwdienst zal worden gehouden op maandag 22 juni a.s. om 13.30 uur in het jeugdgebouw van de gereformeerde kerk, dr Oltestraat, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de algemene begraaf plaats. Liever geen bezoek. Voor de bewijzen van me deleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw en onze goede moeder, behuwdmoeder en oma, mevrouw JACOBA ADRIANA VAN GORSEL-VAN BAALEN betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, W. F. van Gorsel Kinderen en kleinkinderen Bergen op Zoom, juni 1970 Flat de Warande 738, Argolaan. Hartelijk dank, ook namens onze kinderen, voor de vele felicitaties, bloemen en ca deaus, die wij bij ons 25-ja- rig huwelijksfeest mochten ontvangen. P. D. Verburg N. Verburg-Lous Westkapelle, juni 1970. Camping ,De Boomgaard'. DS T. CABARET D.V. donderdag 25 juni hoopt voor te gaan ds T. Cabaret. Aanvang half acht in het Leger des Heilsgebouw Hoogstraat 18, Middelburg M. E. Nordlohne oogarts te Vlissingen AFWEZIG tot en met 12 juli Spoedgevallen worden waar genomen door dr Kroonen- berg, oogarts te Goes. Alle oud-leerlingen en andere belangstellenden worden in de gelegenheid gesteld, persoonlijk af scheid van JUFFROUW MOL als onderwijzeres van de o.l.s. te 's-Heer-Arends- kerke te komen nemen. Hiervoor wordt een receptie gehouden op 26 juni 1970 tussen 15.30-17 uur, in het verenigingsge bouw te 's-Heer-Arendskerke. Jac. Nieuwenhuyze, voorzitter Mevr. A. Philipse-Daniëlse, secretaresse Dankbaar en blij geven wij kennis van de geboorte van tize zoon ABRAHAM ERIK JAN (BRAM ERIK) J. de Nood H. B. de Nood-Helmholt Middelbur St-Laurens) 18 juni 1970 Noordweg 492 In verband met de vakanties worden tijdens de maand JULI door het MEDISCH OPVOEDKUNDIG BUREAU uitgaande van het Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid, GEEN SPREEKUREN gehouden in de vol gende plaatsen: Middelburg, Vlissingen, Goes, Zierikzee, Tholen. Voor de zeer vele bewijzen medeleven, ontvangen het overlijden van mijn geliefde moeder CATHARINA DE VISSER kleinkind, hartelijk dank. J. Dieleman J.Dieleman-Wisse i Kamperland, juni 1970. Onrustpolder 4. In tegenstelling tot bepaalde geruchten delen wjj de ge achte inwoners van Vlissingen en omstreken mede, dat de Eerste Vlissingse Begrafenisonderne ming op dezelfde voet wordt voortgezet. In verband met uitbreiding van de gemeente hebben wij ons verzekerd van een gediplomeerd medewerker, de heer S. Overtoom, om onze tak van dienstverlening met nog meer nauwgezetheid te kunnen uitvoeren. De ondernemers, J. M. Groen, Wielingenlaan la. Vlissingen, telefoon 01184 - 2772. S. M. Overtoom, Rochussenstraat 3, Vlissingen, telefoon 01184 - 3417. KAPELLE Er is »p het ogenblik in de Zeeuwse boomgaarden een zware vruchtrui aan de gnng. Door de droogte lijkt deze extra groot te zijn en daarom Is het moeilijk een definitief oordeel uit te spreken over de omvang van de ko mende fruitoogst. Toch staat vast dat we een goede perenoogst krijgen en dat er geen isprake zal zijn van een grote appeloogst'. Dit zei de voorzitter van de veiling In Kapelle.Biezelinge, de heer B. Leys In zijn openingsrede tijdens de donderdagavond gehouden ledenvergade ring. De heer Leys gaf een overzicht van de stand van de verschillende pererassen die overwegend goed is. Vooral Beurré Hardy zal een groite produikitie geven. Daar staat tegenover dat de stand van de Conference, welke rap 25 procent van de Zeeuwse perenproduiktie uitmaakt, op verschillende bedrijven minder is dan het vorig jaar. Bij de appels staan de vroege rassen er over het algemeen goed voor maar de Cox's Orange Pippin is erg wisselval lig en zal gemiddeld geen grote produk- tle geven terwijl de goudreinetle. wat voor Zeeland ook een belangrijk ras Is. op verschillende bedrijven zelfs slecht ts. Golden Delicious belooft een goede oogst te geven maar toch een kleinere produktie dan het vorig jaar. Winston staat er goed voor. De stand van de prui men is na de rijke bloei erg teleurstel lend en de oogst zal heel wat kleieier worden dan het vorig jaar. De stand van de zure morellen kersen valt ook tegen. Het kleónfrult heeft in toenemende mate te lijden van de enorme droogte. De teelt van het vroege ras Regina dat voor al ln Kapelle een belangrijke plaats in. neemt, ls een grote teleurstelling ge worden. De late rassen snakken naar re. gen. Frambozen zijn erg wisselvallig maar gomlddeld sleonïs matig. Rode bes sen zullen con k'.eine produktie geven Zwarte bessen staan er beter voor maar die zijn er niet veel meer. De stand van de bramen is nog goed maar ook hier voor ls dringend regen nodig. Ds H. Jagersma naar Assen BRUINISSE Ds II. Jagersma nit Arnhem, eervol ontheven predikant vat de Nederlandse Hervormde Kerk niet <J> bevoegdheden van een emeritus p, sinds 1 augustus 1968 leraar godsdienit. onderwijs aan de christelijke lycea t, Arnhem, zal zondagmiddag aanstaand, na vooraf in dezelfde dienst te zijn 1* vestigd door de consulent, ds \V. A. d» Pree. intrede doen als predikant vat de hervormde gemeente van Assen. Hij is daar beroepen in de vacature W. C. Verstoep, die oktober vorig ja:,: teln behoeve van het Nederlands Bij. belgenoolschap (secretariaat goede bit belgebruikis bevestigd als predikant voor buitengewone werkzaamheden, D; Jagersma werd 2 februari 1927 te Oude- ga geboren. Hij desd in 1952 examen voor onderwijzen- en was daarna van september 1952 tot 1 april 1961 te Ben- nekom werkzaam bij het christelijk on derwijs. Onderwijl deed hij staatsexa- men gymnasium A. Daarna studerde hij aan de rijksuniversiteit te Utrecht, Op 9 april 1961 werd hij bevestigd ah predikant van de hervormde gemeente van Elahuizen. Op 1 augustus 1965 ver. wisselde ds Jagersma deze gemeente met die van Bruinisse. In deze gemeen te werd hem in verband met zijn be noeming tot leraar godsdienstondervij, aan de christelijke lycea te Arnher. met ingang van 1 augustus 1968 eer. volle ontheffing uit het ambt van pre- dikant met de bevoegdheden van een emeritus predikant verleend. Te Brir nisse was hij onder andere lid van d* prov nciale commissie voor de cateche se in de kerkprovincie Zeeland, cursus leider van en docent Oud Testament aan de catechelenopleiding in de kerk provincie Zeeland, praetor van he; breed ministerie van de ring Zierikzee en verder was hij ook nog enige tijd Ie. raar godsdienstonderwijs Dij hot nijver heidsonderwijs voor meisjes te Biuiniü- se. Tijdens zijn verblijf te Arnhem was hij ook docent Oud Testament aan de catechetencursus in Gelderland. KORPS BESTAAT 25 JAAR VLISSINGEN Met hoog uit vijftien manschappen, die de beschikking hadden over een kleine motorspuit, ge trokken door een jeep, start te op 4 januari 1945 het vrij willige bedrijfsbrandweer korps van de NV Koninklijke Maatschappij ,De Schelde' in Vlissingen. Nu, anno 1970, kent de KNMS een moderne bedrijfs brandweer met meer dan veertig manschappen en in die vijfentwintig jaar is het nut van een dergelijke orga nisatie voor de scheepswerf en machinefabriek duidelijk en soms zelfs angstwek kend naar voren gekomen. Als levendig voorbeeld staat in de Van Dishoeckstraat heit Schei dekwartier dat op 4 februari 1967 bijna tot de grond toe afbrandde en direct herbouwd werd en waar in vandaag (zaterdag) met een receptie het 25-jarig bestaan van de bedrijfsbrandweer wordt ge vierd. Commandant van het korps werd op 1 januari 1970 de heer C. Schout, die daarmee wijlen de heer C. van Oyen opvolgde. De heer Van Oyen was in deze func tie het nauwst en het langst betrokken bij alle snel voort- gaandle ontwikkelingen van mo torspuit tot persluchtapparaten. De bedrijfsbeschermers moesten het irn de eerste periode alleen doen met water als blusmiddel, daarna kwam 't chemische schuim en de koolzuursneeuw en een be langrijk blusmiddel is sinds 1953 het droogpoeder. Het bescheiden materieel werd in 1957 uitgebreid met een autospuit met schuim- tank en een lagedruknevelspuiu In 1958 werden de persluchtappa raten ingevoerd. Het korps werd meer en meer capabel om door snel optreden en blussen met het meest effectieve middel uitbrei ding van een brand te verhinde ren. Intussen bleek het ook steeds noodzakelijk te zijn om de brand weermensen voor diverse taken op te leiden. Sinds de aanschaf van de autospuit krijgen ze een gede gen opleiding voor verschillende rijksdiploma's. De huidige bedrijfsbrandweer vormt een onderdeel van de be- drijfszeifbeschermingsorganisatie en is als zodanig ook actief als reddingsd.ensl. Er zijn twee ambulancediensten voor beide werven, ïn totaal met een bezetting van twaalf man, die allen een EHBO-opleiding heb ben gehad. Een belangrijk onderdeel van de bedrijfsbrandweer is het tienman sterke il ui kerskorps, waarop ook van politiezijde vaak beroep wordt gedaan. Binnen liet bedrijf hebben deze duikers vele taken zoals het re pareren van dokdeuten, het op duiken van materialen en het con troleren van het lassen van scheepshuiden. Volgens de bijge houden statistieken hebben de duikers sinds 1960 meer dan 150 karweien geklaard. Beide ambulancediensten hebben sinds 1963 b(jna 260 personen ver\ oerd. De brandweer die ook in nood gevallen buiten het bedrijf te hulp wordt geroepen is sinds 1945 748 maal binnen het bedrijf uitgerukt voor allerlei voorko mende ongevallen. In de laatste jaren, moet gemiddeld om de 2 dagen worden uitgerukt. .Hoogtepunten' van activiteiten lij brand waren naast de brand in het Scheldekwartier (ie grote brand van het oude be drijfsbrandweer zoveel mogelijk verlening bij de brand op het Bellamypark, Het materieel van de huidige be drijfsbrandweer bestaat uit twee autospuiten, een motorspuit, een ambulancewagen, een manschap- pen-ambulancewagen en een ma teriaalwagen. Tot slot hangen er in het bedrijf zo'n 900 brandblusapparaten. Om de manschappen van de be drijfsbrandweer zoveeel mogelijk paraat te houden, wordt één keer in de week een oefening gehou den. Dat de Schelde lang geen gek figuur slaat met haar bedrijfs brandweer is gebleken uit. diver se resultaten die de korpsen op de jaarlijkse landelijke brandweer- wedstrijden hebben behaald. Het optreden van de Sohetdr- manschappen werd zelfs in 1961 gehonoreerd met het landskampi oenschap. KAPELLE Met ingang van 1 juli aanstaande zullen fruitveilingen ,Ka- prt r li.; zelinge en Omgeving' te Kapel le en ..Voord Brabants Westhoek' te Fij- naart onder één directie komen. De heer C'. de Klerk, direkteur van de vei ling in Kapelle-Biezelinge, zal zich dan ook belasten met de leiding van de vei ling in Fijnaart. Dit werd medegedeeld tijdens de donderdagavond in Kapelle gehouden veilingsvergadering. De heer De Klerk (58 jaar) is sinds J960 direkteur van de veiling in Ka_ le-Blezelinge. Hij is reeds ruim 47 jaar in dienst van dsze veiling waar hij be gon als jongste bediende. Landelijk maakt hij deel uit van het bestuur van de vereniging van direkteuren en vei- 1 ingleiders in Nederland en heeft hij zit ting in de direkteuren advies-commissie van het. Centraal Bureau van de Tun- bouwveilineen. De heer De Klerk volgt in Fijnaart de heer K. Vos op die met pensioen gaat. Jn verband met besprekingen over sa menwerking tussen de veilingen in Zuid West-Nederland, waaraan ook de veiling Kijnaart deel neemt, richtte het be stuur van deze veiling het verzoek tot het bestuur van de veiling In Kapelle- Bie/.elinge hen te helpen bij het ver- i 1 tl v,«n het direktie-vakature. Na herhaald overleg werd dit gezamenlijk beleid besloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 32