3 nieuwe Sunbeams Cursussen KNVB- afdeling Zeeland 0 Nieuw politiebureau Vlissingen Man trof buurman met schop op hoofd UITSLAGEN ATLETIEK TE GOES 's-H.-Hendrikskinderen won school korf baltitel 9 minder motor-ruimte, méér ruimte voor passagiers! PIK'S AUTOMOBIELBEDRIJF NV GARAGE JOOSSE GARAGE CAPPENDIJK Politierechter Middelburg VERDACHTE: ,H1J TROK MES' HW WON A0W- T0ERN00I R0BUR Frima won Arne- zeilwedstrijd VRIJDAG 19 JUNI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De heer en mevrouw De Vos-Janse geven met blijdschap ken nis van de geboorte van hun dochter Bibergen. 16 juni 1970 Esdoornstraat 21 Tijdelijk: Algemeen Zieken huis Winterswijk Heden ging van ons heen, nog onverwacht, onze geliefde zorgza me moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, zuster en tante, mevrouw TANNEKE JACOBA LEENHOUTS, weduwe van J. A. Buijze ln de ouderdom van 86 jaar. Heemstede A. C. Buijze J. Buijze-Glavimans Breskens: C. A. Buijze F. J. Buijze- Meliefste Amsterdam: M. Biryze W. Buijze-Wöhler klein- en achterklein kinderen Breskens, 18 juni 1970. Condoleantieadres: Wulpenlaan 11, Breskens De teraardebestelling ml! plaatshebben te Breskens op maandag 22 juni 1970 des na middags 14.45 uur vanaf hotel Valk, Grote Kade 33. Dp maandag 22 Juni 1970 hopen onze ouders k. huibregtse hun 25-jarig huwelijks feest te gedenken. Hun dankbare kinderen, Janny Piet Elly Gelegenheid tot felici teren van 7-8 uur in .Kasteel van Batavia', Westkapelle. Inplaats van kaarten Heden overleed on verwachts, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgroot vader weduwnaar van H. T. J. Burgers, in de ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam. H. J. M. Jongste- de Goey Vlissingen, 18 juni 1970. Bejaardencentrum .Ter Reede'. Condoleantie-adres Rembrandtlaan 28. De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 22 juni 1970 om 11.00 uur op de al gemene begraafplaats Vertrek van Rem brandtlaan 28 om 10.45 uur. Heden ayayleed onze Heden overleed, na lievo man, vader en een kortstondige ziek opa te, mijn zorgzame Jacob zandee man, onze vader, be op de leeftijd van 63 huwd- en grootvader, de heer jaar. Oost-Souburg: H. e. Zandee- willem goedhart Riemens op de leeftijd van 72 West-Souburg; jaar. J. J. Zandee w. Goedhart- a. M. M. Zandee- Barentsen Arens l. Goedhart Middelburg: A. Goedhart- C. M. Arens- Meedendoi-p Zandee Willy R. B. Arens Inge Oost-Souburg: C. e. van Gemst- Zandee J. J. A. van Gemst J. J. Zandee J. Goedhart M. Goedhart-Breas Wim Elna Robert G. M. D. Zandee- Baart Middelburg, 18 juni 1970 En kleinkinderen Oud Arnemuids- Oost-Souburg, voetpad 60 18 juni 1970 De teraardebestelling Regentessestraat 21 zal plaatsvinden De begrafenis zal maandag 22 juni 1970 plaatshebben op om 14.30 uur, op de maandag 22 juni 1970 alg. begraafplaats te om 12 uur. Middelburg. jacob zandee Is overleden. Personeel station Vlissingen Vlissingen. 18 juni 1970. Volstrekt enige kennisgeving Heden ging van ons heen onze lieve moeder ADRIANA BOASSON-KOOPMAN8 Zij werd ruim 83 jaar. Middelburg: Els Kloevekorn Amsterdam: Herman Boasson Wiep Boasson-Poelstra Middelburg, 16 Juni 1970. Noordweg 275. De teraardebestelling heeft 18 juni 1970 ;n stilte plaatsgevonden op de joodse begraaf plaats te Middelburg. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze lieve vader, groot- en overgroot vader JOOS DE WITTE beluigen wij onze hartelijke dank. Familie De Witte Voor de zeer vele blijken van belangstelling ter gele genheid van ons 65-jarig huwelijk, zeggen wij, mede namens onze kinderen en kleinkinderen, allen harte lijk dank. In het bijzonder het gemeentebestuur en on ze buurtbewoners. Oostkapelle, Juni 1970 Oude Domburgseweg 11 Voor de bewijzen van mede leven, betoond na het over lijden van mijn lieve, zorg zame man ARIJ DE NOOIJER Koudekerke, L. de Nooijer-de Rijke Daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te benade ren voor de overstelpende bewijzen van deelneming na het overlijden van onze ge liefde vader, behuwd-, groot-, overgroot, en bet overgrootvader LEIN JOBSE betuigen wij langs deze weg aan allen onze zeer hartelij ke dank. Inzonderheid aan de kerkeraad der gerefor meerde gemeente voor het hartelijk medeleven en aan dokter Simons voor de me dische zorg aan hem be steed. Uit aller naam, A. M. Dekker-Jobse Bij beschikking van de rech- ter-commissaris in het fail lissement van TEUNIS METHORST, frituurbedrijf. Keetenstraat 15 te Middel burg, is bepaald dat de in diening der schuldvorderin gen moet plaatshebben vóór 24 juli 1970 bij ondergete kende en dat de verificatie vergadering zal gehouden worden op maandag 17 au gustus 1970 te 10.00 uur in het gerechtsgebouw, Hof plein 8 te Middelburg. De curator, mr W. K. H. Dieleman Mede namens onze kinderen en kleinkinderen danken wij allen hartelijk voor de vele felicitaties en attenties, die wjj bij de viering van ons 60-jarig huwelijksfeest op 26 mei J1 mochten ontvan gen. A. Oele D. Oele-Meulenberg Wissenkerke, juni 1970. .Vredestein'. PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Tandarts H. H. DE VRIES heden geen spreekuur Bij beschikking van de ar rondissementsrechtbank te Middelburg van 27 mei 1970 is JACOBUS TRAAS, wo nende te Nieuwdorp, ge meente Borsele, onder cura tele gesteld. Bij voormelde beschikking zijn benoemd tot curator L. Traas, wonende te Nieuw dorp. gemeente Borsele, en tot toeziend curator p. S. Marinussen, wonende te Kloetinge, gemeente Goes. De procureur van verzoekster, mr J. G. van der Burgt Goes, 16 juni 1970 H. A. Reddingius tandarts AFWEZIG tot 14 juli 1250. 1250 de Luxe, 1500 Super. Komt u kijken en rijden. Prijzen vanaf 6995,- AUTOBEDRIJF J. J. WESTSTRATE ZN Industrieweg 1-3 - VLISSINGEN Telefoon 01184-4632 De totaal nieuwe 4-cilinder in lijn motor is bij de Peugeot 204 dwars ge plaatst en met versnellingsbak en differentieel compact samengebouwd. Alle ruimte die overblijft is voor de inzittenden en de bagage. Royaal plaats voor 4/5 personen in een auto van nog geen 4 meter lengte. U vervoert ook minder „nutteloos" gewicht: de motor is aluminium. 4x zo licht als gietijzer. Dus minder benzineverbruik, minder wegenbelasting! Vraag een proefrit met deze modernste autoPeugeot 204 PEUGEOT 20<3 met schuifdak 7990,- af Utrecht een nieuw wonder op wielen! stand„rdu,tv«rtng ƒ7490,- GOES - Telefoon OllOO - 6588 Dealer voor de Bevelanden NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Telef. 01182-551 Dealer voor Walcheren TERNEUZEN - Telefoon 01150- 2030 slot van pagina 1 het daarom moeilijk is om de juiste weg voor het optreden te vinden. Men moet bedilzucht voorkomen en tevens zucht naar overmatige popu lariteit vermijden. Dit eist geschikt heid en bekwaamheid van het per soneel. Waarderende woorden richt te de heer Van Aartsem aan het adres van commissaris Van Marion, die naar zijn mening zijn sporen had verdiend met zijn systematisch sur veillancesysteem. Tot slot bood de heer Van Aartsen het gemeentebe stuur en het politiekorps zijn ge lukwensen aan met dit nieuwe ge bouw en zei te hopen dat dit bu reau ten dienste zal staan van de gemeenschap Vlissingen. Na de druk op de knop en nadat het zenuwachtige ontvluchtingsa larm was verstomd, werd het woord verleend aan «Ie architect, <lc heer Luyt. Deze. vertelde dat het aan vankelijk liet plan was geweest om het politiebureau onder te brengen in het stadhuis, maar daar bleek de ruimte te gering voor. Hij wees ver der op de. prettige samenwerking en het vruchtbare overleg dat er was geweest met de dienst gemeentewer ken en de politic. De heer A. F. van de Fluym heeft zitting in diverse commissies die in nauw contact staan met de politie. Van dat standpunt uit bezien wilde hij ook zijn bijdrage leveren tot de opening van het nieuwe politiebu reau. Bij zijn speech werd hij ter zijde gestaan door de jeugdige Plo- nia Stroo en Peter Hollestelle, d.e de nodige gegevens aandroegen: 1946 commissie schoolvoetbal Vlissingen opgericht. 1948 de jeugd bij het vei lig verkeer betrokken (verkeers- proef) en 1954 commissie schoolsport dagen opgericht. Bij alle drie is de politie na,uw betrokken. Ter ge legenheid van de officiële opening had de beer Van der Phiym nu een klein album samengesteld met af beeldingen vam het oude en liet nieu we politiebureau. Voor alel korpsle den en ook de weduwen was er een exemplaar. Plonia en Peter boden voorts mr. Van Aartsen. burgemees ter Roemers, de heer Van Marion en hoofdinspecteur Schutte een exem- Ïlaar aan. terwijl de heer Van der fluym er ook nog een had voor oud-burgemeester Kolff en een hele stapel voor gemeentesecretaris J. W. Petera en de huidige raadsleden. Trots Commissaris Van Marion, die ver volgens achter hot katheder plaats nam, zei trots te zijn in dit bureau te mogen werken, een bureau dat aan alle eisen voldoet. HIJ bracht daar voor dank aan het gemeentebestuur en de raad. De vexbindingsappara- tuur in het bureau is tot. nu toe de modernste van het land. De tot standkoming hiervan heeft plaatsge- De burgemeester van Vlissingen, drs Roemers besloot het officiële ge deelte met een woord van dank tot de commissaris van de kon-'ngin en merkte, voorts op blij te zijn dat de heer Van Aartsen oog had voor de versterking van het politiekorps. Beneiden in de hal van het politie bureau vond tenslotte nog een kleine plechtigheid plaats, name lijk de onthulling door commissa ris Van Marlon van het cadeau van het gehele korps. De commis saris werd tot deze onthulling uitgenodigd door adjudant H. Wij- gergangs. Het geschenk was een schilderij, vervaardigd door de Vlissingse kunstschilder Frans Maas. dat een panoramisch beeld van Vlissingen geeft. Dc heer Maas zelf noemt het een samenvatting van alle objecten die het visuele aanzien van Vlissingen bepalen. Het sahilderij is drie meter lang en 1.50 meter hoog. Naast af beeldingen van onder andere de ge vangentoren. het stadhuis, de kranen van' de werf en het Lampsinshuis treft men op het schilderij ook een groot aantal figuurtjes aan. die men volgens de heer Maas met een ver- MIDDELBURG Al jaren be staande gevoelens van haat van J. K. uit 's-Gravenpolder jegens diens buurman H, C. H. kwamen donderdagmorgen tijdens de zit ting van de Middelburgse politie rechter mr J. H. Mulder weer eens aan de oppervlakte, waar J. K. zich moest verantwoorden voor het feit dat hij H. bij een handge meen in de vroege morgen van de 14 maart van dit jaar met een schop op het hoofd had geslagen. K. werd wegens deze geweldple ging conform de eis veroordeeld tot een boete van 150 gulden en een voorwaardelijke gevangenis straf van een week met een proef tijd van twee jaar. Een civiele vordering werd toegewezen, de schop waarmee K. H. te lijf was gegaan werd verbeurd verklaard. Als getuigen verschenen ter zitting de heer H. en zijn zoon en de zoon van de •erdachte. Vader en zoon K. kwamen Op de bewuste morgen wilde H. met een trekker naar zijn land en hti moest VLISSINGEN.Poli tie commissaris J. van Marion lept de heer en mevrouw Van Aartsen de wer king van de verbindingstafel in het nieuwe politiebureau uil. (Fo. to PZCJ daarvoor over de weg die langs het huls van K. leidt. Hij vond die weg geblok keerd door wagens van K. Zoon H. ging naar het huis van K. om die te verzoe ken de weg vrij te maken, wat K. wei gerde. Na enig soebatten tussen zoon van K. ,Ga weg", zei K. .Waarom?', vroeg H. .Donder op'. .Waarom?' Op deze wijze verliep de discussie, die toen K. vervolgens twee emmers water over het hoofd van vader H. uitgooide, over. ging in een gevecht op het erf van K; waarbij K. op een gegeven moment met een schop H. te lijf ging. K. trof H. met de schop midden op het hoofd. H. kreeg daar een 8 centimeter lange snee tot op het bot. Ook raakte K. de hand van H. Volgens de lezing van K. en diens zoom was hét allemaal uit zelfverdediging omdat, nadat hij H. met emmers water had gegooid, deze onder het uitroepen van ,tulg' een mes tegen hem had getrokken. H. verklaarde tegenover de politierechter wel een scheemes bij zich gehad te hebben, maar dat had hij altijd bij zich voor zijn werk. Beide getuigen H. ontkenden met klem dat er een mes was getrokken, maar mmschien was het bij het gevecht los geraakt. Volgens de zoon van H. had K. bij het gevecht tegen zijn zoons geroe pen .sla hem dood, sla hem dood'. K. ontkende dat zijn zoons aan het ge vecht hadden deelgenomen. Volgens K. was het sinds 1959, toen hij zich in de 's-Heer-Geertspolder te 's-Gra venpolder vestigde al hommeles tussen hem em H. H. zou hem grond afhan dig proberen te maken en ook zou hij de hond van K. hebben vergiftigd, wel ke laatste zaak voor de kantonrechter eens is uitgezocht, waarbij -van een e- ventuele schuld van H. overigens niets was gebleken. De officier, mr Ch. W. Mouton zei ïn zijn requisitoir in de mening le verke ren. dat K. van de neiging blijk gaf de dingen steeds in bepaald liclit te wil len zien. Op grond van de getuigenver klaringen was hij van mening, dat het verweer van K. diende te worden ver worpen. De offieïer merkte op dat .Zoonlief bij het gerecht niet nis altijd zo waarheidsgetrouw' bekend stond. Bo vendien. al was de bewering over het mes juist, dan nog was dat geen straf, isluitingsgrond, want K. had altijd de deur dicht kunnen doen, toen hij met werd bedreigd. Met betrekking an de zoon van K, I hebben vergiftigd, spran ae omcier van een .aantijging'. De officier achtte het ten laste gelegde bewezen en de politierechter deed uit. spraak conform de eis. K. verklaarde tegen het vonnis in hoger beroep te zullen gaan. MIDDELBURG Het Ligt in de I*. doeling van het. bestuur van de KNVB, afdeling Zeeland, om a.«. seizoen weer enkele cursussen te. organiseren. In de eerste plaats wil men trachten door het houden van scheid»rechterscur- sussen in verschillende plaatsen van de provincie het nog steeds nijpende tekort weg te werken. Er wordt voor al een beroep gedaan op oud-spelers of andere die om welke reden dan ook als actief voetballer zijn ge stopt om aan een sc-heldsreehterseur- sus deel te nemen. Voor h't volgen van een cursus komen zowel manne lijke als vrouwelijke kandidaten in aanmerking. Deze laatstcn worden uitsluitend heiast met liet lelden van juniorvvedstrijden. De leeftijd is van 18 tot 35 jaar en aan het volgen van een cursus zijn geen kosten verbon den. Men hoopt begin september ook te kunnen starten met een basisoplei ding. dlc 30 lesuren vergt met één een dergelijke cursus 34 kandidaten die allen slaagden. In aansluiting daar op werd afgelopen seizoen een cursus jeugtivoetballeiaer B georganiseerd. Het ligt in de bedoeling In aanslui ting op een eventuele basisopleiding volgend .seizoen weer een jeugdleS- derscursus B te houden. Men wil dan deze gang van zaken continueren. Zo als de laatste jaren gebruikelijk zal nu ook in Zeeland weer een trainers- cursus D worden gehouden. Bij vol doende deelname zal zo'n cursus wor den gehouden op een plaats die het best bereikbaar is voor de meeste kan didaten. Er blijkt in Zeeland een gro te behoefte te bestaan aan gediplo meerde oefenmeesters. Aan het volgen van een basisoplei ding, die 30 lesuren vergt met é:.n wekelijkse lesavomd van 2 lesuren zijn hoegenaamd geen kosten verbonden. De kosten, verbonden aan het vol gen van een D-cursus bedragen 270.. Dotx cursus omvat 31 lessen van 2Va uur te weten 5 lessen voetbal- theorie. 1 les leiding geven, 5 lessen EHBO-sporthyg.tne, 16 lessen voet baltraining i praktijk I en 4 lessen con ditietraining praktijkDe lessen In voetbal, en conditietraining vinden als regel plaats op zaterdagmorgen en de theorielessen op maandagavond. Het D-diploma geeft recht op een li centie oen als trainer op te treden van spelers, ten hoogste uitkomende m de 4 e klas van de oompetitie van de KNVB en ln alle afdelingscompetitie». Deze cursus begint In september 1970 en eindigt eind maart 1971. Inlich tingen over deze cursussen en aan- ieldin„ ijgbaar bureau van de KNVB, afdeling Ze". meldingsformulieren ervoor zijn op aanvraag verkrijgbaar bij het bonds- land. De Inschrijving sluit half Juli. GOES Robur organiseerde In Goes het jaarlijkse AOVV.toernool voor ve teranen. Hieraan werd door acht elf tallen deelgenomen. De uitslagen luidden ln poule 1: Ter- neuzen-Zeelandia 6-0; Walcheren- RAS 5-1: RAS-T erneuzen0.7; Zee- landia-Walcheren 0-1; Wa.lcheren.Ter- neuzen 2-1; Zeelandia.RAS 2-0;. In poule 2: HW-Scheidsrechters 3-0: Ro. bur.Hontenisse 1-2: Scheidsrechts- Robur 2-0: Honteimsse-HW 0-0 HW-Robur 4-0; Hontenisse-Scheids- rechters 0-0. In de strijd om de zevende en achtste plaats speelden Robur en Ras met 1.1 gelijk. Het was Robur dat het beste strafschoppen nam door ze alle vijf te benutten. Ras miste de tweede strafschop. Zeelandia en de scheids rechters speelden in de wedstrijd om de vijfde plaats en zesde plaats even eens gelijk 0-0. Hier waren de scheids rechters de beste strafschoppennerners. Terneiuzen en Hontenlsse traden tegen elkaar in het strijdperk om de derde en vierde plaats. Het was het gedu rende het gehele toernooi zeer produk- tieve Terneuzen dat met 3-1 aan het langste eind trok. De finale ging tus sen favoriet HW '24 en het verras send voor de dag komende Walcheren. HW '24 was duidelijk de sterkste, maar wist dit slechts met 1 doelpunt tot uitdrukking te brengen. Na afloop reikte voorzitter A. J. de Kok ln het clublokaal café Baarends de prijzen uit- De eindstand: 1 HW '24: 2 Wal cheren: 3 Terneuzen: 4 Hontenisse. 5 Scheidsrechters: 6 Zeelandia; 7 Robur en 8 Ras. MIDDELBURG Onder ideale zeil- omstandigheden zijn door de WV Arne onderlinge zeilwedstrijden voor kajuit- jachtjes gehouden. Er verschenen 16 boten aan de start, waaronder zowel grote als kleine jachtjes. Er stond niet veel wind en deze was nog erg veranderlijk ook. De morgen- wedstrijd leverde een zeer spannende strijd op tussen de eerste vijf boten. Er werd nogal eens van plaats ge wisseld en tenslotte werd Risseeuw eerste, tweede werd Frima en derde De Groot. 's Middags was de wind wat op ko men zetten, er werd nu maar 1 baan gevaren, terwijl er 's morgens twee gevaren waren. Dekker had in deze wedstrijd een voorpsrong opgebouwd, die voldoende leek voor de zege. Lang zaam maar zeker kwam Frima inlo- E»n en net voor de finish ging hi, ekker voorbij. Derde in deze strijc werd Risseeuw. In het totaalklassement eindigde als eerste H. Frima. tweede werd J. Ris seeuw. derde P. Dekker, vierde D. de Groot, vijfde F. v. d. Kreeke. zesde T. Slagboom, zevende M. Goedbloed en achtste J. P. de Hullu. De uitslagen van de avondwedstrij- den te Goes, georganiseerd door AV'56 lulden: 60 meisjes D: 1 M. Crucq AV'56 10.4; 2 A. de Ridder AV'56 10.9. 100 m Jongens B 1 H. van der Haar Dyn. 114; 2 L. Graven Spado 12.8; 3 P- de Munck AV'56 12.9: 4 R-anel AV 56 13. 100 m jongens A: 1 K. Kloet AV'56 11.8; 2 L. van de Boog AV'56 12 3 R. Eversen AV'56 12.2; 4 B. de Baat Diom. 12.4. 4 x 400 heren 1 AV'56 3.27.9 (uwe Zw. ree.;: 2 Zeeland Sport 3.28.2. 1500 m. jongens B: 1 H. van Duyzen RKHAV 4.23.3; 2 J. Eversdijk AV'56 4.30.-; 3 B. Boekhout ZS 4.30.1; 4 L. Graven Spado 5.22.1, 3000 m. jongens A 1 J. de Regt ZS 9 45.7; 2 G. Bras AV'56 9.59.5; 3 W. Roose AV'56 10.09.7. 100 m dames 1 E. Deurloo PAC 12.8; 2 T. van Maldege.n AV'56 14.3. 100 m heren 1 W. van de Hooft SS 11.3; 2 J van «Ss Dries ZS 11.4; 3 E. Pieters AV'56 11.9; 4 K. Sijp AV'56 11.9. 800 m meisjes B: 1 E. Kodde AV'56 2.46.2: 2 M. Pieters AV'56 2.49.-. 800 meter heren 1 J. PoiCiet AV'56 2.00.3; 2 W. de Grave ZS 2.02.4; 3 N. Phlipse AV'56 2.05.5; 4 J. Goeree AV 56 2.23.5. 100m jongens C 1 F. den Boer AV'56 13.2; 2 H. Mertems Spado 13.3; 3 K. Veraart Spado 14.2; 4 B. Ruyslnk AV'56 14.4. 100 m meisjes A: 1 C. Hofman SS 12.3; 2 J. Kodde ZS 13.4; 3 W. de Groot Mar. 13.9' 4 J. Hamelink AV '56 14.2. 1000 m jongens D 1 M. Koulen SS 3.27; 2 D. de Koek SS 3.29; 3 O. Sturm AV56 3.30.4; 4 R. Vermeulen AV'56 3.38.1. 1500 m heren. 1 J. Jong bloed. Diom. 4.02.9; 2 P. Vonck rkhav Mar. 4.11.8. 80 m meisjes C finale 1 E. Gelok ZS 11.2; 2 H. van Hertum AV'56 11.4, 3 E. Crucq-AV56 11.5, W Kodde AV '56 11.8. 800 m dames 1 E. Boers ZS 2.28; 2 M. Bun RKHAV 2.38.8. Kogelstoten jongens A 1 L. van de Boog AV'56 11.60; 2 K. Kloet AV'56 10.73: 3 R. Evertsen AV'56 8.41. Kogelstoten meisjes CIA. Dieleman ZS 6.98. Kogelstoten meisjes DIM. Crucq AV'56 6.59; 2 A. de Ridder AV'56 4.72. Ver heren 1 K. Kloet AV'56 6.23: 2 E. Pieters AV'56 6.01: 3 K. Sijp AV '56 5.95; 4 R. Eversen AV'56 5.47. Ver meisjes C 1 E.Gelok ZS 4.31; 2 A. de Munck AV'56 4.18; 3 H. van Hertum AV'56 4 08 4 W. Kodde AV '56 4.02. Ver meisjes D 1 A. de Ridder AV'56 3: 2 M. Crucq AV'56 2.94. Kogelstoten jongens D 1 O. Sturm AV'56 8.42: 2 M. Kouien SS 8.06; 3 D, de Koek SS 6.66; 4 R. Ver meulen AV'56 6.23. Kogelstoten jongens B 1 P. de Munck AV'56 12.42; 2" R, Snel AV'56 6.23. Ver meisjes BIJ. Hamelink AV'56 4.78; 2 H. Stroo Mar. 4.53; 3 M. Pieters AV'56 4.17; 4 E. Kodde AV'56 4.25. Ver meisjes A. 1 J. Kodde ZS 4 71. Ver jongens C 1 F. den Boer AV'56 4.75; 2 H. Mertens Spado 4.68; 3 B. Ruyslnk AV'56 4.44: 4 P. Epskamp SS* 4.14. Hoog dames 1 E. Deurloo PAC 155; 2 W; de Groot Mar. 1.30. 'S-HEER-AKENDSKERKE Op het gemeentelijk sportterrein te Goes werd om het kampioenschap van Zeeland ■ohoolkorfbal gespeeld tussen de chr. lagere school 's-Heer-Hendrikskïnde. ren. openbare lagere school Westka- Eelle en de Pieter Louwerseschool Sou- urg, respectievelijk winnaars van de eerder gehouden toernooien te Goes, Middelburg en Souburg. De school uit 's-Heer -Hendrikskinderen won. OLS Westkapelle - P. Louwerseschool Souburg: Ondanks een sterk overwicht in het begin van de wedstrijd slaagde de P.Louwerseschool er niet in een 'oorsprong te nemen. In de 12e mi nuut ma al? te Bram Minderhoud voor de ols Westkapelle het eerste doelpunt en na later bleek ook het enigste in deze wedstrijd. Na de rust deden bei de ploegen er alles aan om te doel punten. maar ondanks enkele goede schoten bleef het 1.0. Chr. School 's-Heer-Hendrikskinde. ren - OLS Westkapelle. Een beter spelende ploeg van de chr. school te s-Heer.Hendrikskinderen had gedu rende deze wedstrijd duidelijk het ini tiatief. In de zesde minuut opende Jo- han Harinck de score il-Ot. welke voorsprong kort voor rust door Sonja Prost werd opgevoerd tot 2-0. Direct na de hervatting werd het 3.0 door Ellen Janse, en" ondanks eeh groot overwicht van de chr. school té 's. Heer-Hendrikskinderen duurde het tot halverwege de tweede helft voordat Nico de Reiger er 4-0 van kon m: ken. Twee minuten voor het einde red de Rmus van de Sande voor'de ols Westkapelle de eer (4.11 P. Louwerseschool Souburg Chr. La gere school 's-Heer-Hendriksknderen: ln een doelpuntrijke wedstrijd hebben beide ploegen er een bijzonder aan trekkelijk partijtje van gemaakt. In de 2e minuut nam de chr. school 's.H- Hendrikskinderen een 0-1 voorsprong door Ellen Janse. doch in dezelfde mi nuut maakte de P. Louwerseschoo! ge lijk door P. Crucq. Hoewel be.de ploe- ?en fel op winst streden duurde het ot de 12e minuut voor er weer ge doelpunt werd. Sonja Proost maakte er 1.2 van. In de 15e en 18 minuut voerden Sonja Proost en Jaap van Schalk deze voorsprong op tot 1.4. Eén minuut voor rust bracht Zonise Hendrikse de achterstand voor de P. Louwerse school terug tot 2-4. Sjaak Caljouw maakte er kort na de rust 3-4 van. waardoor de spanning volop terugkeerde. De kans om uit een straf- worp gelijk te komen liet de P. Lou- werseschool onbenut, maar In de 33e minuut werd het toch 4.4 door weer Bjaak Caljouw. De chr. lagere school 's.Heer-Hendrikskinderen nam hierna weer het initiatief over en met twee doelpunten in de resterende minuten gemaakt door Ellen Janse en Elly Cabboort. behaalde het ook in deze wedstrijd de zege. Uitslagen: OLS Westkapelle - P Lou- werseschool Souburg 1-0, Chr. Lagere School 's.H-Hendrilcskinderen OLS Westkapelle 4-1, P. Louwerseschool Souburg - Chr. Lagere School 's-H. Hendriksklnderen 4-6 Eindstand 's-HHkinderen 2 2 0 0 4 10.5 Westkapelle 2 10 12 2-4 Souburg 2 0 0 2 0 4.7

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9