't BEVAHUIS Wedvluchten extiA zomerpantalons weekenders EERSTE VLUCHT JONGE DUIVEN KENDE EEN VLOT VERLOOP NIEUWE AANWINSTEN OPENBARE BIBLIOTHEEK TERNEUZEN NIEUWE AANWINSTEN CHR. OPENBARE BIBLIOTHEEK AXEL PONTIAC OUWENEEL NV VRIJDAG 19 JUNI 1970 Duivenrubriek tr .meter. A. de Poorter 1, 6. 9; H. Calon Knappe prestatie 5: Klaassen Taillie 3; Gebr. Huigh 4; Ff f c janssen 7, S; S. TAillie 10. Vanuit C 1 1 T* Dourdan met 55 duivien. lste 1244 nieter A- OCheele, lemeuzen Per„ni;J!ll,u,t\ laatste 1079 meter. J. Pijcke Avondvierdaagse te Hontenisse een succes De avondvierdaagse te Hontenisse is WSV ,De Vogel' uit Hengstdijk, WSV 1 een volledig .succes geworden. Weliswaar I .Beaterix' uit Terhole en net .Gemeen-1 Vorig weekend stond er in de afdeling Zeeland van de bond van zaterdag vliegers een Orleans op het program ma, I" Zeeuwsch-Vlaanderen stond die vlucht in het teken van een zeer knap pe prestatie van A. Sclieele uit Ter- neuzen, die plaatselijk hel concours ovccrlieerste en ook in de afdeling een reuze uitslag lakte. Voor de zondag- vliegers was het een dubbeivlucht... de eerste Belgiëvlucht voor de jonge dui ven en voor de oude een Dourdan- vlucht. Wegens de in Frankrijk heersende mot regen konden de Dourdanvliegers pas na tien uur gelost worden, doch gezien de gemiddelde snelheden die gemiddeld een 100 meter per minuut hoger lager dan die van de Moescroenduiven, kan men spreken over een vlot verloop. De Moescroenduiven kwamen vlot af .doch de eerste duiven waren later dan men verwachtte. Verliezen onder de jonge duiven, die voor het eerst in een con- vooy van vele duizenden duiven ge lost werden, waren er praktisch niet. In België stond de eerste nationale vlucht van het jaar op het program ma. Er vlogen 3038 duiven, welke om 5.20 uur te Brive gelost konden wor den. Vooral in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren pakte men ze in zeer vlot tempo, hetgeen gezien de oostelijke wind op zaterdag, niet te verwonderen was. De grote kanshebber voor de nationale zege zijn Bekaert en zoon uit Kruis houten. die hun fondnaam eer aandeden. Hun duif was thuis om 15.30 uur. In Antwerpen constateerde Egied de Clercq uit Bomem om 16.45 uur zijn zelfde duif, welke om 1969 de eerste provinciaal vanuit Cahors vloog. Deze duif zit meer dan een uur provinciaal los. In Gent waar de eerste nationaal zal vallen, waren het Bekaert en Zoon, die ook nog om 16.00 uur en 16.10 uur constateerden, doch deze duiven komen, fezien de afstand, achter die van M. v. d. Sljpe uit Gent, die om 16.30 uur en 16.51 uur draaiden. In het bureau Gistel, het centrum van de Weatvlaamse vedetten waren het Dr. van Theemse uit Zande om 16.04 uur en gebr. Denijs uit Gistel om 16.07 uur. Dokter Ide draaide ze. alsof het een vitesse vlucht gold, om 16.15 uur, 16.18 uur en 16.22 uur. In Ronse begon A. de Paepe om 15.33 uur en J. Portois om 15.57 uur, terwijl M. Delbar om 16.17 uur, 16.35 uur en 16.36 uur een zeer knappe prestatie le- De Antwerpse duiven, die te Dourdan om 8.20 uur gelost werden, deden 1225 mpm. Hier zijn het de gebroeders Weijn uit Sint-Nikloos, die een Unionzege be haalden. Dobbelaere 2; A, de Poorter M. Verhei-brugge 4; J. Tournois 5; P. de Hullu 6; C. van Acker 7; Klaassen Tail- lie 9; J. de Zwart 10. Pv Hoop Biervliet met 195 oude duiven vanuit J lste 1177 meter per minuut laatste 1053 meter. C. Temmerman 1; J. van Ee 2; J. Boeije 3. 8; H. de Dobbelaere 4; W. de Jonge 5, 10; A. du Puy 6; Th. de Boevere 7; P. WEEda 9. Vanuit Dour dan met 124 duiven, lste 1268 meter per minuut. De Regt-Bracke 1P. Pladdet 2; E. van Rattingen 3. 4; A. de Eoevere 5; A. du Puy 6; M. Lecluyze 7; Dinge- manse en zn 8; Gebr. Ducheine 9; Abr. Versluys 10. Vanuit Moulins lste 14.56 uur. J.' Mangnus 1, 2 3; Van de Linde- du Puy 4. VZV Hogweg te Hoofdplaat met 337 jonge duiven uit Moescroen. lste 1190 meter per minuut, laatste 987 meter. A. de Wever 1; B. de Poorter 2; Scherbeijn en zn 3. 4, 7; Th. Steijaert de Waele 6; H. de Poorter was aan het iets te warme weer, maar vergeleken met andere plaatsen waar eveneens een a vondvierdaagse werd ge. houden, stak Hontenisse bijzonder goed af. In totaal zijn 110 wandelaars ge start. Zonder uitvallers kwamen zij de laatste dag aan de finish, waar ze door vele belangstellenden met bloemen in gehaald werden. De eerste dag was ge start in Kloosterzande, de tweede keer in Hengstdijk, de derde dag was Terhole aan de beurt en de laatste kilometers werden gewandeld In de omgeving Vogelwaarde. De afstanden waren 5. 10 en 15 km, Deze avondvierdaagse werd georganiseerd door WSV .Hontenisse' de heer O. Vosvetd namens de organ: satoren de prijzen uit. Bij de 5 km ging de eerste prijs naar WSV .De Vogel uit Hengstedijk, terwijl de tweede prils voor de Kabouter*; van .Scouting Vogel waarde' was. Bij de 10 km waren net de wandelaars van WSV .Hontenisse' die met de eerste prijs naar huis gingen, de tweede prijs was voor .Beaterix' uit Terhole en de derde prijs was voor een groep dames uit Ternole. Er werd nc een extra prijs uitgereikt aan de ou< ste deelneemster, mevrouw Sponselee uit Terhole, voor haar prestatie, deze avond vierdaagse helemaal uitgelopen te heb ben. Romans; Anthony. P. Sos de demon; Bassett, J. De admiraal; Blauw, J. Goede grond; Boudier-Bakker, 1. Het spiegeltje; Brou wer, E. Het woud der balsemienen; u jB uc ,taclc u uc wil^i o,—Brown, H., De verwrongen wereld; Bur- Blaakman 9, 10. Met 80 oude duiven, lste ^*7?' njan uit Rusland; 1229 meter, laatste 1036 meter. A. de Christie, A. Een handvol rogge: Chris- Hamer 1. 8: A. Hamelinck 2; A. de Wever!tie, JL Het vate paard; Clae^ E. F~ 3: A. v. d. BToecke 4; J. Steijaert 5; '™an Coene; Claes, C. en E. Speeln Th. Steijaert 6; M. Vermeere 7; Poor-ILamplicht over het erf; CorelL H. ter Pre 9: C. Seynesael 10. Met 79 duiven Vijf vingers van een handvol angst; vanuit Dourdan. lste 1282 meter per Couperus, L.^M. Fidessji. Couperus. L. minuut, laatste 1105 meter. A. Hame- Uitslagen Eerste de beste te Schoondijke vanuit Moescroen met 58 oude duiven, lste 1111 meter per minuut laatste 1058 meter. P. Cornells 1; S. TAillie 2; S. Huigh 3. S; G. Dobbelaere 4. 7; J. de Zwart o; Gebr. Huigh 6; H. van Kouwenberg 9; P. de Hullu 10: Met 155 jonge duiven, lste 1198 meter per minuut laatste 1086 Schietingen Aan de schieting bij J. eVrmmmin te Stoppeldijk namen 44 schutters deel. De uitslag was: hogevogel R. de Guytenaere Stoppeldijk; eerste zijvogel R. de Guy tenaere, Stoppeldijk: tweede zijvogel E. Lambert, Boschkapelle. Grootste aantal (4 stuks) A. Stallaert, Boschkapelle. De schieting bij R. de Vilder te Hulst trok 18 schutters. Uitslag: Hogevogel J. Pauwels, Kloosterzande; eerste zijvogel J. Pauwels. Kloosterzande; tweede zij- vogel A. v. Giesen. Hulst; grootste aan tal (3 stuks) W. Blommaert, Hulst. Aan de schieting bij A. Stallaert te Boschkapelle namen 42 schutters deel. De uitslag was: hogevogel C. Bogaert, Lamswaarde; eerste zijvogel Fr. Kou ijzer, Kloosterzande; tweede zijvogel J. Pauwels. Hengstdijk; grootste aantal (4 stuks) R. Herrewegh Lamswaarde. Aan de vrijdagavondschieting bij J. de Vilder te Clinge namen 60 schutters deel. De uitslag was: hogevogel Christiaensen, De Klinge (B); eerste zijvogel A. Christiaensen. idem; twee de zijvogel G. de Wit. Clinge; grootste aantal (6 .stuks) J. de Vilder, Clinge. slag: Wip I: hogevogel H. Kieldrecht (B); eerste zijvogel R. de King, Koewacht: tweede zijvogel M. Matthieu. Sint-Gillis (B). Wip II: hogevogel J. de Vliegher, Koe wacht: eerste zijvogel A. v. d. Branden, Kapellebrug: tweede zijvogel A. v. d. Gijsel, Kapellebrug, grootste aantal vo gels (5 stuks) J. v. Puyvelde, De Klinge (B). De schieting, georganiseerd door de schuttersmaatschappij ,De oude Molen' te Koewacht telde 4 deelnemers. De uitslag luidde: hogevogel E. v. Damme, Koewacht; eerste zijvogel A. Rombout, Koewacht; tweede zijvogel W. Vermondt Koewacht; grootste aantal (6 stuks) A. Pieters, Wachtsteke (B). Aan de zaterdagschiating bij A. Verras te Graauw namen 67 schutters deel. De uitslag was: hogevogel A. de Koster, Graauw; eerste zijvogel Th. Schudding Kieldrecht (B); tweede zijvogel A. d Koster, Graauw; grootste aantal (6 stuks) P. Leeraert, Hulst. De zondagschieting bij A. Verras telde 73 schutters. Uitslag: hogevogel Claessens, Graauw; eerste zij vogel de Rooy. Graauw; tweede zijvogel W. Sorbet-,Graauw; grootste aantal (7 stuks) L. de Rooy, De Paal (Graauw) Aan de schieting bij E. Marcus te Groe nendijk namen 50 schutters deel. De uitsliSSjm wels, --„~ Verhoeven. Kloosterzande: tweede zij vogel J. de Waal, Kloosterzande: groot ste aantal (6 stuks) J. Hiel, Walsoor den. Wip II: hogevogel J. Hiel, Walsoorden: eerste zijvogel A. Pauwels. Kloosterzan de; tweede zijvogel J. Hoop. Klooster zande: grootste aantal (5 stuks) J. de Kort, Kloosterzande. De schieting bij J. Leeraert te Hulst trok 50 schutters. Uitslag: Wip I: ho- >gel G. Blommaert, Hulst: eerste zij- vogel A. Nijs, Hulst; tweede zij vogel linck 1; P. van Waes 2, 10; H. de Poor ter 3; Th. Steijaert 4; Wabeke en zn 5: E. Temmerman 6; A. Temmerman 7, 8; R. Blaakman 9. De getrouwe duif te Cadzand met 327 jonge duiven, lste 1307 meter laatste 1056 meter. J. v. d. Plasse 1, 2, 3, 4; J. Visser 5, 8, 11, 12; W. Goos- sen 6; A. Duininek 7: I. Porreij 9; R. de Lijzer 10. Met 67 oude duiven eveneens Moescroen. late 1253 meter per minuut laatste 1079 meter. A. de Putter en zn 1; A. Duininek en zn 2. 9; I. Pleijtie 3; J. de Meij 4; J. Visser 5, 7, 8; J. Huigh 6; I. Poerreij 10. ,De Getrouwe Duif' vanuit Dourdan met 100 duiven. Ie 1290 mpm laatste 1097 m. W. Gossen 1, A. Duininek en Zn 2, 3, 4, 9, 10. R. de Lijzer 5, G. Schrier 6, 7,1. Porreij 8. Vanuit Moulins: J. Kools 1 A. Mabelis 2, 3, A. Vasseur en Zn 4, I. Gossen 5, 7, M. van Hee 6. .Steeds Sneller' te IJzendijke met 147 oude duiven vanuit Moescroen. Ie 11S4 mpm. P. Neve 1. 3, 8, M. Rodts 2, Putter en Zn 4. H. v. d. Bossche 5, L. d. Velde 6, A. Boerjan 7, M. Notschae- le 9,10. Met 286 jonde duiven. Ie 1219 mpm. H. Hamelinck 1. 3. 4. 10. J. Dumon- seau 2, 5, L. Claeijs 6, R. Thomaes 7, 8, P. Neve 9. Met 85 oude duiven vanuit Dourdan. Ie 1248 mpm. F. Dieleman 1;.A. Mus- sche 2, A. Noteboom 3, 7, C. Geernaert 4. H. v. d. Bossche 5. B. Tange 6, Fl. Aerssens 8, R. Thomaes 9, A. Verwulst 10. Bond van zaterdagvliegers PV De Schel- devlïegers te Borsele met 165 duiven. 1009 mpm. laatste 820 m. W. Wis- kerke 1. 3. 9. M. Welle man 2. J. Duyn- kerke 4. P. Zweemer 5, J. Walhout 8, J. Duynkerke 7,10. EMM te Terneuzen met 92 duiven. Ie 1014 mpm. laatste 803 m. A. Scheele I. 2, 3, 8. D. Deurwaarder 4, 7. A. de Bruyne 5. A. Smallegange 6, 9, me vrouw Wieland 10. gevogel vogel 1 V. de Vos. Hulst. Wip II: hogevogel G. Blommaert, Hulst eerste zijvogel V. zijvogel J. Nijs, -. (7 stuks) A. Asselman, Hulst. Nijs, Hulst: grootste aantal Aan de schieting bij J. Maes te Kruis, dorp namen 41 schutters deel. De uit slag was: hoge vogel P. Claessens, Hengstdijk; eerste zijvogel P. Claessens, Hengstdijk: tweede zijvogel Th. de Kort Kloosterzande. M. Psyche; Eden. D. De wijngaarden van Yarrabee; Ellin, S. Kaartenhuis; Fasquelle, S. Ontmoeting in Venetië; Galouye, D. F. Blind heelal; Gulik, R. H. van. Het Chinese lakscherm; Har- rington, J. Inspecteur Kerrigan en de vermoorde minnaar; Hartog, J. de. De kunstenaar; Heeresma, F. en H. Hee- resma. Teneinde :n Dublin; Hesse, H Narziss en Goldmund; Hollander-Bron der. W. de. De trein die nooit meer stopt; Jousma, A. Toetanchamon; Kem perman, J. Drie alleen: Kerouac. J. Op weg; Kerr, J. De kliniek; Koeprin, A. I. De kuil; Koolhaas. A. Ten koste van een hagedis Kortooms, T. Deze jon geman; Kray-Sijsma, C. Drie woorden maar; Landell, O. J. de. Daar gaat een prinses voorbij; Lartéguy. J. Spook beeld uit de hel; Leupen, H. Daho zon der tulband; Levi, P. Eens was ik een mens; Lewis, A. Cook. Jenny; Maclean, A. De laatste grens; Mandel, P. Het zwarte schip; Moore, B. Ik ben Mary Dunne; Nabokov, V. Wanhoop; Ooster- broek-Dutschun, A. Het bittere erfdeel; Parker. N. S. De elfde zoon; Pike, J. A. en D. Kennedy. Contact na de dood; Proust, M. Combray; Schmitz, J. H. De heksen van Karres; Simenon, G. Mai- gret en Fëlicie; Simenon. G. Ongestraf te misdaad; Söderberg, H. Dokter Glas;. Solomon, R. F Het beloofde land; Stein beck, J. E. De felle gloed; Susann. J. De liefdesmachine- Toonder, J. G. Kas teel in Ierland; Toussaint, A. L. G. Het huis Lauernesse; Velde, R. van de. De fuik; Vestdijk, S. De beker van de man; Visser-Roosendaal. J. Omnibus; Wal lace, E. Het spook van Garre Castle; Winder, M. A. Blijvende winst; Wolkers, J. Een roos van vlees. Buitenlandse romans: Anderland, R. Verrat is kein Gesell- schaftspiel; Becker. J. Jakob der Lüg- ner; Böll, H. Der Zug war piinktlich; Kleist, H. von. Der zerbrochene Krug: Pfeiffer. M. Der Chef heirate ich; Gui- try. S. Des Merveilles; Maurois. A. Les silences du colone' Bramble: Same, D. Noir est le cavallier; Sarraute, N. Le planétarium. Studieboeken: Polak, F. L. Prognostica; Grote Win- Het boekenbezit van de chr. openbare bibliotheek te Axel werd uitgebreid met de volgende werken: Romans: Aafjes, B. De rechter onder de magnolia. Airtïv, R. Een wieg vol narigheid. Aken, P. van. Het hart en de Mok. Ballard, J. G. De kristallen ■de. Betteridge Anne. Waar liefde het spel is. Bobrowsky, J. Litause klavieren. Breedvold, W. Cafe-restaurant ,Het verloren paard'. Brome, V, Het to tale offer. Brouwer. A. Marijke. Bruce, o.ss 117 is niet blind. Bruyn v.. Vlucht naar het eiland. Burnier, A. Een tevreden lach. Burrage A. M. Een minuut voor middernacht. Claes, C. Zil veren zeden. Clarke, A. C. Even diep ademhalen. Claus. A. Natuurgetrouwer. Demedts. A. Je komen halen. Dick, Ph. K. Laarzen in de nacht. Douwe, Trant Het rijkste uit het hele leven van Douwe Trant Dwinger, E. E. Siberisch dagboek. Dijk-Has. N. van. Recht als een rieten fluit. Eeden, F. van. Van de koeie meren des doods. Eemlandt, W. H. van. Arabeske in purper. Eem- H. van. Een Rubens op drift. Elsschot. Willem. Het dwaallicht. Els- schot. Willem. Villa des roses. Gann, (K). Liefde dooft in vuur. Gaskm, C. Vrouwen aan de top. Gide. A. De immoralist. Gorris, Gabriël. De cleyne klum. Graaf. A. de De toekomst in handen. Graaff. B. de. De blikken domi nee. dl 2. Griffiths, H. Aurelio en de wilde hengst. Guareschi. G. Don Ca- mi-llo, basta! Gijson. Marnix. De val van zijne excellentie. Havank. Schaduw's be devaart. Havank Grüss Gott, Schaduw. Herzen, Frank. De zoon van de woord bouwer Hever, G. Omnibus. Hollander. Bronder. W. den. De trein die mooit meer stopt. Huizingam. L. Prins Adri. aan en Prins Olivier, lnnes, Michael. Appleby kijkt op de klok. Jong, A. M. de. De schotel die kwam en ging. Jous ma A. Toetanchamon Ka-Tsetnik 135633. Galilea. Kampen, A. van. terugkeer dl 3. Kressing, H. De koken de dictator. Krosenbrlnlc, H. Enneken. Lampo, H. De goden moeten hun ge tal hebben. Lansink, H. Elze va- J~ koster. Laurence, C. Venus als pleegster. Llewollijn R. D knoop. Luellen, Valentina. Gravin en tsarin.a. Lugt, A. van der. De dochters Noë. Maas, H. H. J. Peel omnibus, rson, G. De zoon van mijn prinses, •ister. X (ps) Neem bet maar ge rust' in. Minton, P. Het mysterie van het oude hu's.Moor- Ringnalda A. M de. Uitzicht op morgen. Nowhafer. R. (L), Op vleugels van de storm Noote- boom. C. Philip en de anderen. Nord, P. Een duikboot verdween. O'Bnne. M. Dodelijke afrekening. Peypers. A. De vallei van een obermann. Portis, C H. Oog om oog.... Queen. E Een plaats om te sterven. Queen, E. Verdacht en voortvluchtig. Randell, Chr De wankele vlam. Rhvs, J Goedemorgen, midder nacht. Saint Phalle, Th. de. De kaars. Sant, M. van Aan de linge staat een- steeg. Scott, M. Receptie in Nieuw Zeeland. Shecklev. R. Stel eens een domme vraag. Simenon. G. Maigret als ongewenste gast. Sjöwall. M. en P. Wahlö, De vrouw in het Götakanaal. Solzjenitsyn, A (I) In de eerste cir kel. en Kanker paviljoen. Speelman. E. De hemel heeft geen achterdeur. Ste venson. R. L. Treasure island. Timmer mans, F. Jan de Kraai. Vance. J. On der de wankh Vinkenoog. S. Zolang te water. Visser, E De rode hand. Weerd, H. de Dit eiland.... mijn haven. Wever- bergh, J. Gilgamesj herschrijven. Wol kers, J. Turks fruit. White, A. Comman do's in de Ardennen. Wit, A. de. Gods goochelaartjes. Wyndham, John. Choc- ky ruimte verkenner op aarde. Zeno (ps). Vuil spel. Zilinsky, U De glorie van gisteren. Engelse romans: Delfoe D. Captain Singleton. Hemingway, E. Two stories. Fifty grand, The undefeated. Stevenson R. L. The bottle imp. Twain, M. Tom Sawyer. Vickers, G. The deer stealers. Studieboeken: Achterberg, G. Blauw zuur. Antonisse, J. De jacht in Neder land. Arrabal. F. De architect en de keizer van Assyrië. Bemmel, A. C. V. an. Een moderne ark van Noach. Berg. 3. Grote liefdesaffaires. Berkouwer. G. G. Verontrusting en verantwoordelijk heid. Bless, W. Witboek over de nieu we katechismus. Boer, D. Het nieuwe smalfilmboek. en Het tweede smalfim- boek. Camus, A. De vreemdeling. Con centratie in het bedrijfsleven. Deel, T. van. Strafwerk Denis, A. en M Denis. In de ban van de bush. Drees, W. Monarchie-democratie-republiek. Eeden, F. van. Ik heb de witte water-lelie lief. Explosieve ontwikkeling 2 dln. Faber, H. De pastor in het moderne zieken huis. Fuchs. W. R. Moderne wiskunde. Gevoelige harten. Gilliard, E. Th. en K. C. Parkes. Vogels. Gollwitzer, H. De rijke Christenen en de arme Lazarus. Guepin, J. P. In een moeilijke houding gesehr. opstellen. Hendricks, K. Bloe men sViikken van week tot week. Hoe- kema, A. A. Spreken in tongen. Honden leven. Hulst, H van, A. Pleysier. Het rode vaandel volgen wij. Iven, W. en A. Scheffer. Bloemen en planten. Jager, O. Land van Jahwe. Jonckheere, K. oe Vlamingen. Jong, A. de. Minderen, meerderen, mensen. Jong de L. Het ko ninkrijk der Nederlanden, dl 3 Kam. J. van de, Op de grens van lajid en zee Kampen, A. van. Plesmnn, grondlegger van de gouden KLM 1919-1969. Kamps M. en A. C. W. Tjoelket. Wie speelt mee? Kerk bu't.en de kerk. Kuik W. D. 45 gedichten. King, C. Scott Mijn leven met Martin Luther King. Know- les. D. Toewijding en dienst! Kricke- berg, W. en H. Trimbom. De godsdien sten van Azteken, Maya en Inca. Lange, D. de. Het woord in de tijd. Lanyon, W. E. De wereld van de vogels. Lindig, B. Kinderspelen... om te stelen. Louijs, Pierre. Zangen van Bielts. Matthews, L. Harrison en M. Knight. De zintuigen der dieren. Ogilvv. C. Stanley en J. T. Anderson. Getallentheorie. Peru. Pot- horn. H. Dieren bouwen staten Pres- ser. J. Orpheus en Ahasverus. Reitsma, J. Hersengymnas: iek. Revolutie en ge rechtigheid. Roggeman, W. (M) Free, en andere jazz-essays. Rop. A. L. de. De sprookjes van móeder de gans. Rot huizen. G. Th Aristrocratisch christen dom. Sampson, A. De nieuwe Europe anen. Schneider-Lever. E. Welke kat is dat? Schulte Nordholt, J. W. De Vere nigde Staten. Schuier, F. De beslagen spiegel. Sivirskv. A. (L.T.) Werk "uit Hongarije. Smèets, R. Mozaïek voor iedereen. Smith, E Schotland, Tenhaeff W. H. C. Magnetiseurs, somnabules en gebedsgenezers. Toneeldicht jokt som. tijds. Vali-Wohl, A. Je leeft maar een maal. Vandeloo. J. De glimlach van Stanisloo Oio. Verkuyl, J. Breek de mu ren ar! Visser, H. A. Met conflicten leven. Vloten. J van Nederlandse ba ker- en kinderrijmen. Weinreb, F. Col laboratie en verzet 1940-1945. 3 dln. Wie- senthail, S. De zonnebloem. kier Prins dl 10 (leeszaal); Levinas, E. Het menselijke gelaat; Eversdijk Smul ders, L. Een jaar bij de yogi's van In dia en Tibet; Alkemade. A. J. M. De katholieke emancipatie; Boiten, R. G. H. City-pastorie Oudezijds 100; Bosch. A. C. D. van den. Het onze vader van daag; Buskes, J. J. Mensen die je niet vergeet; Beuningen-Fentener van Vlis- slngen, Ch. E. van. Een nieuwe wereld voor onze kleinkinderen; Argyle, M. As pecten van sociale psychologie: Leeu wen, G. van. Creatief gezinsleven; Kool Smit, J. E. e.a. Rok en rol; Tienen, A. J. M. e.a. Opbouwwerk als een sociaal- agogische methode; Ouderdom en samen leving; Arbeidswetgeving, Veldkamp G. J. M. Broodnodig; Kleijn, W. van der. Plussen en minnen; Deelgenoten in ontwikkeling; Tinbergen, J. Naar een nieuwe wereldeconomie; Tariq, Ali, Nieu we revolutionairen, linkse oppositie; Bo gaert, K. A. M. e.a. Kosten en effectivi teit; Bedrijfsautomatisering. Luijk. H. Taakverdeling en functie vorming; Ope rationele research in Nederland, Dirks, H. Het probleem van de opvolging; Mo len, B. van der. Wie is wie in de 2e ka mer; West, D. J. Jeugddelinquentie; No ta, J. A. De adoptie: Jong, A. P. de. Ko ninklijke luchtmacht; Aerde, R. van. Portret van de KMA.: Verhoeff, L. Jam Soldaat in oude prenten; Bradford, G. e.a. 50 famous tanks; Perrett, B. Fighting vehicles of the red army; Gel- dard, F. A. Handboek van de psycholo ge; Samen-spel; Berckel, F. L. van. jtuderen; Explosieve ontwikkeling, De, van de natuurwetenschap, dl. 3; Ploeg. J. van. Natuurkunde voor het hoger zeevaartonderwijs, dl. 2; Blij, F. van der e.a. Infinitesimaalrekening; Flegg. H. Gr. Schakelalgebra; Leeuwen. F. van. Op de drempel van de diepte; Stolk, A. Avonturen met apen; Teilhard de Char- din, P. De toekomst van de mens; Bak ker, L. F. Kwakzalverij en onbevoegd uitoefenen der geneeskunst; Menzel, R. SportxegeLs die iedereen moet kennen; Koog, J. van der. Kanobouw en kano sport; Fuchs, K. O. von. Omgang met rijpaarden; Bottinga. G. H. Hockey; Buningh-Groot, R. Monumenten in kruissteek; Geddes, E. en M. McNeill, Zwart-wit werk: Kok. G. A. de. Van nabij en verre; Wïntzell. A. en L. Knut- son. De Boxer: Lambrechts. J. Rasver betering van postduiven: Radtke, G. A. Grasparkieten, rrrjn hobby; Bergmans, J. Alles over kamerplanten; Herwig, R. Kamerplanten van maand tot maand; Lundbeck, K. Waterplanten in eigen tuin: Danser, L. S. en P. Meunkken. Vane snoekbaars: Perrett. R. e.a. Vang aal; Roberts, J. G. e.a. Vang ruisvoorn; Steuart, D. L. e.a. Vang karper; Tom- bleson, P. ea. Vacg brasem: Vinken, A. A. C. e.a. Vang met de vaste hen- gefl; Autotest: Haclc, G. Maak uw auto sneller; Heldt, B. H. Autotechniek In de historie; Blackman, R. V. B. The world's warships; Lenton, H. T. e.a. Wairships of world war II; Taylor, J. W. R. vil aircraft of the world Taylor, W. R. Warplanes of the world; Aircraft seventy; Gatland, K. W. e.a. De ruimte verder ontsloten; Ray, C. De edele win- ~erd en de grote wijnen van Italië; Sentein-Stoelen, M. R. Middelheim; Ber- net Kempers, A. J Borobudur; Jansen, H. De lotgevallen der Nederlandse kerk gebouwen: Eckhardt. H. Oud huis nieuw; Mills, V. Affiches maken in uw vrije tijd; Kleyn. J. A. Flitsen zonder fratsen; Gelder, H. E. van e.a. Glas in Nederlandse musea; Blauwdruk van de opera .Reconstructie' Film, 7de kunst. 10de muze. Welt zwischen Gestern und Morgen. Straub. M. Het toneelstuk; Klein Zweeds woordenboek, (leeszaal); Klooster, W. G. e.a. Inleiding tot de syntaxis; Bonder, R. e.a. All in one; Zei ler, B. Schiller; Carrol. L. Brieven aan kinderen; Oudshoorn, J. van. Bezwaar lijk verblijf; Velde, R- van de. Recht op antwoord: Rostand. E. L'Aiglon; Dür- rematt, F. Die Physiker; Minco, M. De andere kant: Musil, R. Drie vrouwen; Wertheim, M. Prenten aan de galg; Hoeck, A. van. De miskraam van moe dertje Dipenda: Duyvetter, J. Mal en mooi in de mode; Daniken. E. von. Wa ren de goden kosmonauten? Kolosimo. P. Zij kwamen van andere planeten; Hoffmann. E. Goden- en heldensagen. 2ex.; Scullard, H. H. Kleine atlas van de antieke wereld; Forrest. W. G. De opkomst van de Griekse democratie; Ariëns Kappers- von Reden. S. Het raadsel der Etruriërs; Standaard ge schiedenis van de 2e wereldoorlog: dl. 5. (leeszaal): Weerklank van Anne Frank: Thomas. D. A. De slag in de Javazee: Gibson. G. In Zoeklicht en afweervuur 9; Standaard geschiedenis van de twintig ste eeuw; dl. 1: (leeszaal): Chorafas. D. N. De revolutie van de kennis, Algra, A. e.a. Dispereert niet. dl 2; Rooy mans, G. J. Uit republiek en konkrijk: Willem. Notities over mensen; Soustelle, J. Zo leefden de Azteken bij de invasie van de Conquistadores; Ben Ami. Tussen ha mer en sikkel; Muskens, M. P. M. In donesië; Ellemers. J. E, Van idee tot moderne staat; Graaf, J. P. de. Over China gesproken; Groen, B. De ver beelding aan de macht: Fermi, L. Mus solini; Boer. M. G. de. e. a. Kleine schoolatlas der vaderlandse en alge mene geschiedenis; Kossmann, A. K. Reisverhaal; Zijdenbos. B. Zeilend rond de wereld; Gids voor bergwandelaars; Egeraat, L. van Autotochten door Ne derland; Fuchs, J. M. e.a. Gids voor fietsers; Egeraat, L. van. Autogids voor Duitsland: Stolk. A. Nacht van de gier; Egeraat. L. van Autogids voor Spanje en Portugal; Tien Franse tounstenwe gen; Gids voor Sicilië: SchWfibische Alb en Bodensee: Berlijn; Scholte, H. Va kantiegids voor Griekenland: Baanen, B. Oostelijk Oostenrijk: Dussel, W. Schotland: Gids voor Noorwegen; Kes- sens, J. W. e.a. Gids voor Zweden; Mourik, R. S. van. Gids voor Hongarije; Dominicus. J. Portret van Tunesië: Es- ser, G. Gladstone en Disraeli: Sijpe. P. van de. e.a. Te voet door Vlaanderen, dl 3: Oostenburg. T. H. Tutoburgerwoud en omgeving; Egeraat, L. van. Gids voor ue Rijn; Gids voor de Beierse Al] Gids voor Noordelijk Engeland en les: Beekman. L. Schotland; Egeraat. L. van. Centrale Pyreneeën en T.oiirdes; postduivenhoudersvereniging ,De Reisduif' te Breskens hield een wed vlucht vanuit Rouen over een afstand vam 280 kilometer. In totaal werd met TERLENKA EN TREVIRA EN in diverse kleuren Een goed idee voor vaderdag Komt u de complete collectie eens zien NOORDSTRAAT 47 - TERNEUZEN TELEFOON 2473 diploma hoera natuurlijk bij: Juwelierabedrijven De postduivenhoudersvereniging Reisduif' te Graauw hield een vlucht op Beaumetz. De uitslag was: kwam, bedroeg 1059 meter per minuut. De uitslag luidt; 1 A. Versprille; 2, 10 E. P. Pieters; 3. 4, 5. 6 P. Verdunnen; 7 J. P. van de Lijke; 8 R. A. Simpelaar; 9 C. J. Klaasse. postduivenhoudersvereniging .De Snelle Duif' te Clinge nam deel aan een wedvlucht op Beaumetz met als uitslag: oude duiven 26: 1 H Wiellaert: 2, 6 en 8 H. de Schepper; 3 P. Mariman; 4 P. Bracke; 5 A. Verstraeten; 7 en 10 A. v. Cauteren en 9 E. Pilait. Jonge duiven 38: len 7 J. Lernout; 2 en 10 Goethem; 3 H. de Cock: 4. 6 en 9 Goethem; 5 H. de Schipper en 8 N. Wïelaert. Jaarlingen 28; 1 en 4 M. Wielaert; 2 A. v. Cantare: 3 P. Bracke; 5 H. de Schipper; 6 J. Ler nout: 7 J. v. Goethem; S en 9 J. de Wit en 10 Th. v. Goethem. postduivenhoudersvereniging De Snelle Duif te Clinge organiseerde een wedvlucht op Tours met 48 duiven. De uitslag was: 1 J. Bracke; 2 C. v. Duijse: 3 en 9 J. de Bisschop: 4 en 10 E. Pilaet;j 5 R. v. Ga ener: 6 J. Stevens: 7 E. Pees- sens en S P. Boïsens-Drumont De postduivenhoudersvereniging .Recht voor allen' uit Sluis deed met 99 oude duiven mee aan een prijsvlucht uit Baumetz. De hoogste snelheid bedroeg 1145 mpm en de gedetailleerde uitslag luidt: 1 en 4 J. de Zutter, 2 O. de Meij. er, 3, 7. 8. 10 J. vain Ommen, 5 P. de Clerck, 6 en 9 A. Verheije, Aan dezelfde vlucht werd met 143 jon- fe duiven deelgenomen. Hoogste snel. eid 1086 mpm. Uitslag: 1 A. van de Bussche, 2 P. Maenhout, 3. E. Baert, 4 A. van Hanegem, 5 M. van den Bus sche, 6 A. Dierkx. 7 J. van der Wege, 8 J. Coppens, 9 G. de Meijer en 10 O. de Meijer. De uitslag van de prijsvlucht uit Tours luidt: 1, 3, 4 A. de Smit, 2 J. de Zutter, 5 J. van de Wege, 6, 7, 8, 9, 10 J. van Ommen. De postduivenhoudersverem ging ,De snelle duif' te Clinge organiseerde een wedvlucht op Quévrain. De uitslag was: Oude duiven: 141. 1, 6 J. Piet ere, 2 J. Govaert, 3 J. de Letter, 4 Ch. v. d. Branden, 5 O. Masculin, Bolsens-Sturm, 8 E. Verstraeten. 9 P. Braoke, 10 P. v. d. Branden. Jonge duiven: 97. 1 J. Willaert. 4 Fr. Vos. 3 6 A. Vervaet. 5 P. Nachtegael- van Helsland, 7 J. de Burger, S J. Go vaert. 9 J. Bracke. 10 E. Pilaet. Jaarlingen: 52. 1 E. Pilaet. 2. 8 Nachtegael van Helsland. 3 E. de Bot. Ch. v. d. Branden, 5 P. Bolsens.Sturm, 6. 9 E. de Koek, 7 R. Willaert, A. de Cock. ;ebr. De Koster; 5 B. de Booy; 6 em 10 C. Plea ret; 8 L. v. Wiemberg:en en 9 A. de Block. Jaarlingen 79: 1 en 8 ge br. De Koster; 2 H. Plasschaert; 3 L. v. Vliembargen; 4 D de Booy; 5 G. Bo- cijkens; 6 H. van Campen; 7 en 9 E. MaAthijsen en 10 G. Piearet. wedvlucht op Tours. Uitslag: aantal duiven 22: 1, 5 en 7 H. Plasschaert; 2 C. de Clercq; 3 A. v. Waterschoot; 4 Th. Weemaes en 6 Em. Verstraeten. Dourdan. De uitslag luidde: Oude duiven: 75: 1. H. v. Caonpen; 2. P. de Caluwé: 3. W. Kuipers; 4. A. de Block; 5. P. Bauwens; 6-9 A. de Poor- W. Laurensens; 8. H. Plasschaert 10. G. Vroen. Jaariingen 43: 1.4 H. v. Campen; 2. de Coster: 3. H. Plasschaert: 5. Leeraert; 6. P. Plat jouw; L C, Picavet Kampioenschappen schuttersbond in Kloosterzande lezer dagen werden in Kloosterzande .oor de negentiende maal de kampioen schappen gehouden van de Schutters bond Zeeuwsch-Vlaanderen. voor dit kampioenschap erg gre moesten voorwedstrijden worder den in Aardenburg, Zuiddorpe en Kloos- oor Tirol; Gids voor Corsica Davids. S. Gids voor Sardinië: Nieman. R. M. Zuid- en West-Spanje en Portu gal: Kreuk, W. de. Reisgids Noord- Span je: Egeraat. L. van. Gids Canarische eilanden en Madeira: Rome in de wandeling; Gids voor Florence; Egeraat. L. van. Wenen in dc wande ling; Hora Adema, W. e.a. Londen in de wandeling: Harrison, P. New York in de wandeling. P. Weemaea; Waterschoot; 10. Jos Comput. postduivenhoudersvereniging ,De Postduif' te Heikant organiseerde een wedvlucht op Beaumetz. De uitslag luidde: Jaarlingen: 98. 1 Catrs Smet, 2 L. Thuye, 3 J. Vereeoken, F. v. d. Velde, 5 W. v. Heerberghe, 6 A. Bosman, 7 A. Pieters, 8 L. Bosman, 9 P. Bols en, 10 C. de Beule. Oude duiven: 79: 1, 2, 3 Gebr, Sturm, Alb. Janssens. 6 C. Smet, 7 L. v. Goetehem, 8 A. Bosman, 9 C. de Beule, 10 C. Maes. Jonge duiven: 45. 1, 6, 9, 10 C. Ver- durmen, 2 A. Beauram. 3 A. de Heegher, 4 G. de Rechter, 5 C. de Moor, 7, 8 P. Audenaerde. Dezelfde postduivenhoudersvereniging hield ook een wedvlucht op Tourfe. De hiervan was. Aantal duiven: 21. 1, 4. 6. 7 A. Bos- Chr. de Bruyn, 3, 8 Gebrs Verstraeten, 5 E. Maês, 9, 10 W. de Kind. •enhoudersvereniging .tie' te Hulst organiseerde een wedvlucht op Tours. Uitslag: aantal duiven 44: 1 R. de Koek; 2 J. v. d. Laan; 3 A. Nijs; 4 E. Verstraeten: 5 J. Wee. maes; 6 en 10 J. Antheunus-van Hels. land; 7 R. Blommart; 8 G. Snelders Fr. de Bruyn. postduivenhoudersvereniging .De Combinatie' te Hulst hield eveneens een wedvlucht op Beaumetz. De uitslag was oude duiven 151: 1 J. v. Helsland: 2 en 9 Fr. Kroes; 3, 7 en 8 gebr. Kramers: 4 A. d'Hondt en zn; 5 A. van Hels land; 6 J. v. Helsland en 10 E. Ver straeten. Jaarlingen 122: 1 H. Bom- maert; 2 A. d'Hondt en zn: 3 J. v. Hels land; 4 A. v. Helsland: 5 A. Peeters: 6 en 7 A. de Poorter; 8 A. Nijs; 9 A. de Langt en 10 J. Freijses. Jonge duiven 70: T J. Blommaert: 2 J. v. Helsland: 3A. Dobbelaer; 4 en 6 Walle; 5 A. de Lang; 7 L Blommaert, S W. Blommaert; 9"C. Lib- binick en 10 W. Blommaert. ,De Reisduif te Philippine nam deel aan de prijsvlucht vanuit Beaumetz. Het aantal deelnemende duiven bedroeg 201. De snelheid van de eerst aankomen de duaf was 1125,9 meter per minuut. De uitslag hij de oude duiven luidt: 1 L. Taalman; 2 A. Krijger; 3 J. Haak; 4 L. van Craenenbroeck; 5 E. de Mul" 6 en 8 Joh. Moelker; 7 F. Roegiest; C. de Clerg en 10 J. Rammeloo. De postduivenhoudersvereniging .Nieuw Leven' te Koewacht organiseer de een wedvlucht op Tours. De uitslag was: 42 duiven: 1 en 6 H Beghijn; 2 P. v. Goethem; 3 en 10 Fr. Rogiest; 4 Fe. Herman: 5 J. Verschueren: 7 L. Balaert; 8 P. de Litter en 9 gebr. Ele- gart. De postduivenhoudersvereniging .Nieuw Leven' te Koewacht organiseer de eveneens een wedvlucht op Beau metz. De uitslag was: oude duiv— De postduivenhoudersvereniging .Do Herleving, te Kloosterzande- organiseer de een wedvlucht op Beaumetz. De uit slag luidde: Oude diuiven: 1 B. v. Waes, 2 A. Vcr- cauteren en zn, 3, 4 en 6 J. dc Kort, 5 R. v. Goethem, 7 A. dc Rooy. 6 J. Sponselee, 9 P Lafcber en 10 A. Lauret. Jaarlingen: 74. 1 A. verctt'i'i-ri-n en zn. 2. en J. de Kort, 4 A. de Rooij, 5 R. Mahu, 6. 9 J. de Bruyn, 7, 10 B. v. Waes, 8 E. de Koek. Dezelfde postduivenhoudersvereniging hield ook een wedvlucht op Tours. Er namen 47 duiven aan deel. De uitslag was. 1, 4 A. Oolpaert, 2 A. Bacrt, 3, 6 R. Maes, 5 L. Staiiaert. 7 Th. Weemaes. S Fr. Roctus, 9 P. v. Goethem, 10 A. Ver. vaet. De duivensociëtc.'. ,De Herleving' te Kloosterzande organiseert!" ven wed. vlucht op Dourdan. De .uitslag luidde! 87 oude duiven: 1-4 B. v. Waes: 2. P. Reijns; 3. Fr. Roctus; 5. -lo de Kort: 6. A. Vervaet; 7. R. Mahs; S. P. Ver- schueren; 9. Roels; 10. P. v. Leemput, 45 jaarlingen; 1 Fr. Roctus; 2. A. Ver vaet; 3. P. Verschueren: 1. P. v. Leem- 5-8 A. Vercauteren en Zn; 6. R. put: 5-8 A. Mann: 7-10 E. de Koek; 9. A. Want. De duiven maatschappij ,De Herleving' te Kloosterzande hieid ven wedvlucht op Doormk. De uitslag imdde: Oude duiven 70: 1. A. Vercauteren en Zn; Everaert; 5-7-, Lauret. Jaarlingen 69: 1-2.9-10 J. de Bruijn; 3-6 E. Aarsen; 4. A. de Rooij: 5. A. Baert; 7. J. de Jong; 8. R. de Booij. Uitslag wedvlucht .De Snelvliegers' te Oostburg op 7 juni vanuit Dourdan met 99 oude duiven. Hoogste snelheid 1235 m. 1 A. Boonman: 2-4 R. Verstraeten: 3 Daansen; 5 A. van Hijfte: 6 P. Bar- 7-8 J. Bakker; 9 J. Krijger; 10 M. Krijger. Uitslag wedvlucht ,De Snelvliegers' te Oostburg op 7 juni vanuit Moeskroen met 228 jonge duiven. Hoogste §nelheid 1190 meter. 1-2-8 M. Krijger; 3-5-6 J. le Roy; J. Verkeste; f P. T 2-9 A. de Rooij; 3-6 Tr. Voet: J. Sponselee: Barra; 10 J. Rieteco. terzande. Bij de voorronden plaatsten zich twaalf viertallen voor de finale. Voor het persoonlijk kampioenschap plaatsten zich drie schutters alsmede de kampioen van vorig jaar. De uitslag bij de viertallen is: 1 .St-Sebastiaan', Westdorpe met de schutters A. de Be ien-, A. Goethals, G. van Waas en J. Bruggeman, 39 punten: 2 ,De Herle ving', Sluiskil, 34 punten; 3 Sint-Jan- steen 3, 29 punten; 4 Graauw. 22 pun ten; 5 Kloosterzande L 21 punten; 6 St-Jansteen I, 20 punten: 7 St-Jan- steen H. 15 punten; 8 Kloosterzande H. 14 punten; 9 Koewacht, 14 punten; 10 Zuiddorpe 9 punten. l en 2 J. de ëïock: 3 P. Goossens: 4|" De uitslag van het persoonlijk kampioen- |p ?Va^' J.'" 9?e"ie,": R,.^A^Yeokol:^'De duivensociëteit .De Sr.viie Duif te schap: 1 N. Goossen. Kloosterzande. s R Terho!e r-e:d wedvlucht op Door maten; 2 J. Bruggeman. Westdorpe. en, 5' mk. De uitslag was: —n Haelst, Zuiddorpe, i,. A AJ vtvtv'/ ui!24 duiven: 1-3.4 H. Cols er.; 2-6 J. Hie- v. Koewacht. 6 puil- X' ,ft -------- lag was: oude duiven 86: ïieiirr^n^ Block: 3 P. Goossens: 41 HeiJmans. Uitslag wedvlucht .De Snelvliegers' te Oostburg op 7 juni vanuit Moeskroen met 108 oude duiven. Hoogste snelheid 1188 meter. 1 J. v. d. Walle; 2-4 L. Verheije; 3-6 A. Daansen; 5-7 A. van H.jfte; 8 J. Rieteco; 9 M. Krijger; 10 W. van Unen. De postduivenhoudersvereniging .De Zwaluw" te Slat-Jansteep organiseer, de een wedvlucht op Beaumetz. De uit slag was: oude duiven 110: 1 A. d'Hondt en zn; 2 en 7 A. Sturm: 3. 6 en 8 J. Antheurus; 4 J. Wieland; 5 B. v. Waes: 9 A. Jansen en 10 A. de Meijer. Jaar lingen 60: 1 en 7 gebr. Verstraeten: 2 en 3 A. Sturm: 4 A. de Meijer; 5 Fr. Blommaert; 6 E. de Kind; 8 A. d'Hondt ea zn; 9 C. Rottier en 10 L. v. RemorïeL De Sluiskil se postduivenhoudersvereni ging .De Reisduif hield een prijsvlucht vanuit Moeskroen. Het aantal jonge dui ven bedroeg 97. De uitslag bij de serie O luidt: 1 J. van Doeselaar; 2 A. de Clerck; 3 R. Schelfhout: 4 J. de Witte; 5 J. van Doeselaar; 6 R. Schelfhout: 7 C. van Biezen; 8 A. Snoeck; 9 J. van Doeselaar. In de serie A werd R. Schelfhout eersta en J. de Witte tweede. De uitslag in de serie S 3 luidt: 1 R. Schelfhout; 2 J. de Witte: 3 C. van Blezen; 4 A. Bouchaut; 5 A. Bouchaut sr: 6 M. de Smet. Bij de oude duiven namen er 65 deeL De uitslag in de serie O luidt: 1 J. Maes: 2 A. Bouchaut jr; 3 P. de Lavoir; 4 P. Claes; 5 J. van Avermaete. In de serie A werd J. Maes eerste. Ver der luidt de uitslag: 2 A_ Bouchaut; 3 P. de Lavoir; 4 P. Claes. In de serie S 3 luidt de uitslag als volgt: 1 J. van Avermaete; 2 P. Claes; 3 P. de Lavoir; 4 J. Maes; 5 F. Sijs. De postduivenhoudersvereniging ,De Snelle Duif' te Terhole organiseerde een wedvlucht op Beaumetz met 42 duiven. De uitslag luidde: 1, 5 en 7 H. Coisen; 2 en 4 A. Vermeulen: 3, 6. en 8 Bisschop; 9 J. Hillaert en 10 L. punten; 6 punten; 4 A. Suy. Koewacht, 6 pun ten. De uitslag bij de viertallen: 1 St-Se bastiaan. Wesitdorpe, 19 punten: 2 Wil lem Teil, Kiooste'rzsinde. 18 punten; 3 Ons Verinaak. Axel. 14 punten; 4 De Friezen, Graauw, 14 punten; 5 De Frie- H, Graauw, 7 punten. Tijdens de wedstrijden werden ook schie- deelnemers liep tegen de honderd. N; afloop werden in hotel ,De Linde' de prijzen uitgereikt. Dc voorzitter van de bond, de heer J. Bruggeman. dankte allen die aan dit evenement hun me dewerking hebben verleend- de Schipper; 5 H. Tudenderde en 9 G. v. Laere-de Paauw. Jonge duiven 140: 1 W. Verkist; 2 G. Lakkee; 3. 6. S en 9 R. v. Hijfte 4 A. IJsebaert: 5 A. Mattens: 7 C. Goossens en 10 W. v. d. Biet. De duivensociëteit .Nieuw L^ven' te Koewacht organiseerde een wedvlucht op Dourdan. De uitslag was: Oude duiven 74: 1. F. Martens; 2. H. Audenaerde; 3. A. de K.. at; 4. G. de Caluwé: 5 H. Verbist; 6 P. van Goe them: 7. J. Verschueren: 8. gebr. Ele- geert; 9. H. Beghijn; 10. L. Belaert. Jaarlingen 71: 1-8 R. de Schepper; 2. H. Beghjjn: 3.7 R Martens: 4 P. v. Goethem; 5-9 A. IJsebaert; 6. A. Ze- gers; 10. Th. Gijsel. laert; Hemelaar; op rouaan. De uitslagen: 1. 3, 4, 6 en 8 A. Smallegange. 2 D. Deurwaarde, 5. 7. 9 A. Scheeiee. 10 J. Dhaeze. Snelheid eerstaankomende duif 1053,2 meter per minuut, laatstaankomende 1004.5 meter per minuut. De postduivenhoudersvereniging .De Voorwaarts' te Zaamslag nam deel aan de prijsvlucht vanuit Rouen met 61 oude duiven. De eerste tien prijs winnaars waren: 1. 4 en 5 H. de Fevterj 2 en 7 Bareman Je Blaay; 3 P. Kood- man; 6 en 9 H. Scheele; 8 J. v. d. Voor de en 10 F. de Jonge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 31