BRAZILIË EN W.-DUITSLAND ZIJN IN GEDACHTEN AL BIJ DE FINALE STRAALT STER RIVERA TEGEN DUITSERS 00K? VEEL KANSHEBBERS IN GRAND PRIX ZANDV00RT ZATERDAGSPELER DOET ZELF KEUS SiSi Sinas 99 Uruquay protesteerde weer verre reis tegen WK voetbal op televisie De netste WK voetbal Vroege start ten gerieve voetbalfans Bevoordeeld 0DDS-0N WEDJE VOOR BRAZILIË Moeilijke uren BOBBY M00RE COMMENTATOR RUSSEN BOOS OP VAN RAVENS Nederlaag was teveel voor hem Seeler wel Ton Sybrands nog voor Koeperman Voetbal Kampioensreceptie van All Ready INEKE MEEUSEN WON 400 METER Nieuwe wagen RONDERECORD J0CHIN RINDT GIM0NDI WON ZESDE ETAPPE WOENSDAG 17 JUNI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 (Van onze speciale verslaggever) GUADALAJARA (GPD) .Verhuisdag' in Mexico. Vier ploe gen dienen zich woensdag te melden voor de halve finales van het wereldtoernooi. Maar van minstens één formatie worden de koffers ongaarne in de residentie opgeladen. Italië en West-Duitsland strij ken in de buurt van Mexico-Stad neer. Brazilië blijft in zijn luxu euze. Guadalajaraanse suites en Uruguay sputtert zeer heftig tegen nu weer die vliegtocht van Mexico naar de plek waar Brazilië wacht. Tot diep in de maandag bleef dan ook de situatie onzeker en de FIFA mikpunt van veel kritiek. Want in wezen hebben de Uruguezen na tuurlijk gelijk, al handelt de wereldvoetbalbond nog zo reglementair juist als ze zelf zegt. Oorspronkelijk zouden de winnaars van de kwartfinales in Mexico en Quada- lajara in Mexico City tegen elkaar spelen en de beide anderen in Guada- laja. Maar, had de FIFA daaraan t sle beslissing is duidelijk: mocht Mexi co het halen, dan zou het in het Azte ken-stadion de halve finale als thuis wedstrijd mogen spelen. Mocht dat niet het geval zijn, dan kon de FIFA al tijd nog alle kanten uit, en dat zou dan de meest praktische kunnen zijn (mikken op een grote recette in de .voetbalitempel'), of de meest oppor tunistische: min of meer toegeven aan de publieke opinie en de grote finale trachten zo interessant mogelijk te maken. Voor dat laatste heeft men gekozen. Door Brazilië in de gelegenheid te stel len in het Jaliseo-stadion, waar het zich helemaal thuis voelt, Uruguay te ontvangen, nemen de kansen op een finale met Brazilië zo mogelijk nog meer toe. En Mexico^ dat zich na de uitschakeling van de eigen ploeg he lemaal achter de Brazilianen heeft op gesteld, zal uitlopen om dat te zien: Zuid-Amerika tegen Europa, de wraak voor Engeland 1966. Met aan de ene kant de meest gerenommeerde verte genwoordiger van het spectaculaire, louter aanvallende ,Latyns-Ameri- kaanse" voetbal: Brazilië. Want ook al stamt Uruguay topografisch gezien uit die school, de ploeg van Hohberg heeft hier niet de geringste sympathie. Omdat zij... verdedigend speelt, vrij hard ook nog, en in" de Puebla-Tolu- ca-groep uiterst moeizaam (verlies te gen Zweden onder andere) te werk King:- Niet denkbeeldig is, dat in de FIFA- gelederen die sentimenten wel degelijk nebben gegolden, toen men de stadions voor de halve finales veranderde: Ita lië-West-Dudtsland in Mexico en Bra- zilië-L'rugts-—- in Guadalajara. Hoe moeilijk die beslissing is te .verko pen' blijkt wel uit de redenen waar mee men het besluit omkleedde .Wanneer de oorspronkelijke volgorde zou zgn gehamdhaafd, zouden drie ploe gen opn:euw op reis hebben gemoeten, nadat ze voor de kwartfinales in en kele gevallen ook al moesten verande ren. Met de nieuwe volgorde wordt het reizen zoveel mogelijk beperkt'. Wat natuurlijk onzin is, want nu moeten West-Duitsland (uit Leon) en Uru guay (dat al in de buurt van Mexico zat), toch ook op reis en vér. Nee, met de nieuwste veranderingen is eigen lijk alleen Brazilië wezenlijk bevoor deeld en dait heeft vooral Uruguay lelijk gestoken. Zodat men dan ook begon met zeer hoog van de toren te blazen en wei gerde in Guadalajara te spelen. Wat de FIFA tot nieuw beraad noopte, zon der dat het een wijziging tot gevolg had. René Courte, perchef van de FIFA. boos: .Als de Uruguezen met willen spelen, dan moeten ze zich maar terugtrekken, maar dan tijdig, want dan kunnen we de Russen vra gen of zij de halve finale alsnog wil len betwisten'. Nu had natuurlijk Uru guay de wind al tegen bij dit protest. Eerder namelijk, voor het duel tegen de Zweden, had de Uruguese cnef d'equipe op een speciale persconferen tie ook al eens uiterst onparlemen tair geprotesteerd tegen de aanwijzing op het laatste moment van de Ameri kaan Lanjuer als scheidsrechter, in plaats van de Braziliaan De Moraes. Was dat, op zich, een zwakke beslis sing van Rous die daarmee onge- dat die bond zo maar niet altijd kan doen en laten wat zij wil', sprak een official. Inmiddels was men al bij de Brazilia nen te rade gegaan teneinde hun opi nie te vernemen. Een begrijpelijk hooghartige: .Het geeft niet waar wij spelen, ik wil er geen woorden over vuil maken', was de eerste reactie van Zagallo. die zich, ook als gewoonlijk, over de spel-technische kanten van de zaak al evenmin wilde uitlaten: ,Het wordt een zwaar duel, maar dat is een normale zaak in een wereldtoernooi. Het is nog niet anders geweest. Maar onze kansen dienen hoog te worden aangeslagen'. Omdat Uruguay aanval- lemd inderdaad ver beneden de Zuid- amerikaanse maat blijft. Maar daar staat tegenover, dat het Hohberg-team dat eindelijk eens kon worden samen gesteld uit spelers van Penarol en Na- cional, veruit de sterkste clubs in Uru guay, verdedigend voor de Brazilianen angstaanjagend sterk moet lijken. Middenvelder Clodoaldo dan ook: ,AIs zij met 1-0 voor komen, onverhoopt, dan wordt het voor ons bijzonder moei lijk. Nemen wij de leiding dan is de wedstrijd voor meer dan de helft ge denkingen van Clodoaldo, heerst als algemene mening in Guadalajara, dat DEN HAAG' (GPD) De NOS-tele- visic zendt vanavond (woensdag) via Nederland I beide lialve.finalewed- st rijden \an het toernooi om het we-| reldknmpioenschap voetbal in Mexico uit. Rechtstreeks wordt van 22.55 tot 00.45 uur de wedstrijd Italie.West-Duitsland uitgezonden, van 00.45 uur tot 02.15 uur (niet rechtstreeks) gevolgd door de wedstrijd Brazilië-Uruguay. Een samenvatting van deze halve finales wordt donderdag van 18.15 tot 18.45 via Nederland 1 uitgezonden. De za terdag te spelen finale, om de derde en vierde plaats wordt rechtstreeks van 22.55 tot 01.45 uur uitgezonden. De finale om de eerste en tweede plaats, die zondag wordt gespeeld, wordt rechtstreeks van 18.55 tot 20.45 via Nederland 2 uitgezonden. LONDEN (ANP) Brazilië is bij de l.ondense bookmakers zo sterk favoriet voor het winnen van de .coupe Jules Rimet' dat het alleen mogelijk is om een ,odds-on' weddenschap op Pele en de zijnen af te sluiten. Dat wil zeggen dat men minder te rug krijgt dan men inzet. In dit geval, nu de cotes voor Brazilië 8 tegen 11 bedragen, ontvangt men bij .winst' voor een inzet van elf gulden dus slechts acht gulden. West-Duitsland, de tweede favo riet, staat genoteerd voor zeven tegen twee. Italië, de tegenstan der van West-Duitsland ln de halve finale, noteert vier tegen een en Uruguay is de outsider met acht tegen èen. De zaak van het al of niet in Mexico spelen kwam bovendien maandagmor gen nog in een stroomversnelling, toen zelfs een telegram van de Uruguese president Pacheco Areco arriveerde: jNeem met niet anders genoegen dan liet Azteken-stadion'. Wat dan wel on geveer dc laatste stuiptrekking van het Uruguese protest betekende, want trainer Alphonso Hohberg besliste daarna kort en goed: .President of geen president, wij spelen, waar dan ook'. En dus arriveerde dinsdagmor gen in Guadalajara Uruguay met toch nog een glimlach. .Met al'dat gedoe hebben we de FIFA moeilijke uren bezorgd. En er nog eens op gewezen, MEXICO (ANP) Bobby Moor de aanvoerder van het Engelse elftal, zal niet samen met zijn collega's naar Engeland terug keren. Hij blijft in Mexico als commentator voor de Britse com merciële televisie bij de halve finales van het wereldkampioen- Moore voor zijn commentaar schap voetbal. De .independent television' was bereid om het bedrag bekend te maken, dat krijgt. MEXICO-STAD (AP) Coach Fer- rugio Valcareggi van Italië heeft zijn spelers een dag volledige rust gegund na de schitterende 4.1 overwinning op gastheer Mexico. Terwijl de spelers zich vermaakten in en om het zwem bad ran hun hotel aan de rand van Mexico-Stad, had Valcareggi tijd om de ploeg met lofuitingen te overladen en zich vol vertrouwen te tonen voor de komende wedstrijd tegen West. Duitsland. ,Zij zijn allen in uitsteken de fysieke conditie, in topvorm en vol vertrouwen. Ons enige programmapunt voor de wedstrijd bestaat uit een half uur gymnastiek. De jongens die nog niet gespeeld hebben zullen, zoals gewoonlijk, gereed zijn om in geval van nood in te vallen.' Valcareggi wilde zich nog niet uitla. ten over de opstelling. Deze zal hem, ondanks het behaalde succes, wel heel wat hoofdbrekens kosten. Want hoe kan hij zonder strubbelingen Gianni Rivera uit de ploeg laten Rivera, onbetwist de 6ter van de wed strijd tegen Mexico, heeft tegen Zwe. den en Uruguay aan de kant gezeten, en in de wedstrijd tegen Israël en Mexico alleen m de tweede helft ge speeld. Die laatste drie kwartier te- ger Mexico toonde hij echter het bes te voetbal dat de Italianen in Mexi. co te zien hebben gegeven. Hoewel Valcareggi overtuigd is van het tech nisch kunnen van Rivera vindt hij hem te langzaam en te kwetsbaar voor een keihard toernooi. Al enige dagen voor het begin van het kampioenschap was Rivera aan het mokken gesla. fen over vermeende isolatie, ijn kritiek werkte als het werpen van een steen in de rimpelloze Italiaanse vijver en even zag het er naar uit dat hij terug naar huis zou worden ge stuurd. Door bemiddeling van Artemio Franchi, voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, werd echter een compro mis bereikt. Rivera mocht blijven maar algemeen was de indruk dat hij niet de kans zou krijgen om voor de derde maal een wereldkampioenschap te spelen. Het beroerde spel tegen Zweden en Uruguay dwong Valcareg. gi van zijn diensten gebruik te ma ken. en hel verschil" kon zeer dui delijk vastgesteld worden. Opeens werd de zo tegengevallen voor hoede voorzien van prachtige passes en ontstonden scoringskansen. De roemde vleugelspeler Luigi Riva, die in MOSKOU (AP) De Russische kran ten en het publiek hebben zich boos gemaakt op de enige Nederlander, die aan het wereldkampioenschap voetbal in Mexico heeft deelgenomen, scheids rechter Lull van Ravens. Hij zou drie minuten voor het verstrijken van de verlenging van de strijd Rusland-Uru guay een bal, die achter de doellijn was geweest, verder hebben laten spe len waardoor Esparrago het winnende doelpunt kon scoren. Het regeringsblad Izwestia vond deze fout van Van Ra vens beslissend voor de uitslag var een wedstrijd die zo goed voor Rus- iand was begonnen. Ook correspondenten van het blad .Avond Moskou' waren na bestude ring van de film van de wedstrijd Rusland-Uruguay tot de conclusie ge komen dat Van Ravens ten onrechte had laten doorspelen. .Alles wees er op dat een loting onvermijdelijk was. maar de scheidsrechter maakte een te leurstellende fout', aldus het blad. De Russische voetbalenthousiastelin gen die de wedstrijd zondagavond laat op het beeldscherm hebben gezien, wa ren het erover eens dat het doelpunt te wijten was aan een verkeerde scheidsrechterlijke beslissing, maar waren verder reuze ontevreden over het spel van hun kampioenen. Het was geen vertoning die een kwartfinale waardig was, zei één van de tv-kij- kers. Onze achterhoede kon ermee door, maar de voorhoede was slecht. goa nen maken, was tegen Mexico ineens goed voor twee treffers. Nu rijst de vraag of "Valcareggi toe zal geven aan de druk, die van alle zijden op hem wordt uitgeoefend, om Rivera tegen de Duitsers een plaats in de beginop. stelling te geven. Laat hij hem er we derom uit. dan bewijst hij ongetwij feld zijn tegenstanders een dienst, van bauer bij de Westduitsers. Inmiddels verklaarde het onderwerp van de con troverse dat hij .gemengde gevoelens' had over de wedstrijd tegen Mexico. .Natuurlijk ben ik verheugd over mijn optreden, het was één van de beste wedstrijden van mijn hele leven,' zo zei hij. ,Ik voelde mij in perfecte con. ditie en had geen moeite om mij aan te passen aan de andere voorhoedespe lers. Ik scoorde een goal, kreeg er bij. na een en de twee doelpunten van Ri va ontstonden uit snelle combinaties met mij.' ,Aan de andere kant ben ik zee schokt door de beslissing, mij alleen in de tweede helft te laten spelen. Ik vind dat ik een plaats in de aanvangs. opstelling had verdiend, wat ik hier en in tien jaar topvoetbal heb bewezen. Het ligt echter niet aan mij om be sluiten te nemen, en ik zal zonder klagen elke beslissing van coach Val careggi aanvaarden, maar niemand kan mij verhinderen mij verstoord te voe len door deze toestand. Dat vind ik menselijk.' MEXICO (AP) Tot nu toe hebben ongeveer 400 spelers deelgenomen aan de wedstrijden van de wereldkampioen schappen. Slechts ongeveer dertig waar schuwingen zyn uitgedeeld maar niemand is van liet veld ge. stunrd- Als dit zo biyft in de de mifinales en de finale zullen de ze kampioenschappen de historie ingaan als de netste en meest gedisciplineerde. Er is meer aanvallend voetbal geweest dan verwacht werd. Twintig wedstrijden hebben in to taal 78 doelpunten opgeleverd. West-Duitsland nam de meeste voor zijn rekening 13, Brazilië 12, Italië 5 en Uruguay slechts 3. De halve finales verzekeren dat in de finale een Europese ploeg tegen een Zuid-Amerikaanse speelt. Tot nu toe heeft een Europees land nog niet in Latijns Amerika de wereldkampioenschappen ge. wormen. Het begon in 1930 in Uruguay toen dit land de beker won, daarna won Uruguay op nieuw in 1950 in Brazilië en dit laatste land kon in 1962 in Chili de kroon opzetten. Slechts één Zuidamerikaanse ploeg heeft in Europa gewonnen, dat was Bra zilië in 1958 in Zweden. West-Duitsland won in 1954 in Zwitserland, Engeland in 1966, Italië was de winnaar in 1934 en 1938. DUSSELDORF Uit wanhoop c Engelands nederlaag tegen West- Duitsland in de strijd om het wereld, kampioenschap voetballen heeft een 33-jarige Brit zich door het raam van zijn flat in Düsseldorf gegooid. Hij maakte een val van zes meter en is met ernstige inwendige kneuzingen in een ziekenhuis opgenomen. De poli tie heeft zijn naam niet onthuld. de Brazilianen het, gesteund door het .thuispubliek' wel zullen klaren, zij het met een geringer verschil in doel- Sunten dan .normaal'. verigens: bij het spreken over de Brazihaanse stap naar het Azteken stadion komt toch ook nog wel een nieuwe, zij het niet zo erg grote han dicap voor de sterren-formatie naar voren. Zij zullen namelijk zo'n dui zend meter hoger moeten gaan voet ballen dan tot dusverre en daarover wordt een beetje gepiekerd. Hetgeen meteen inhoudt, dat de gedachten al bij de finale zijn. Zoals ook die van de Duitsers. Waartegen Helmuth Schön vóór het vertrek van Leon naar r'oebla, naar ne voegere' trainings kamp van de Belgen, waarschuwde: ,Ik geloof dat teveel van onze spelers al aan zondag denken. Dat is ver keerd: Italië wordt voor ons even moeilijk als Engeland'. En wie beter dan Karl-Heinz Schnel- Unger kan dat beamen? Hij zegt: ,Ik geloof dat Italië sterker zal zijn dan Engeland, zoniet aanvallend, dan toch zeker verdedigend. Hun defensie, met zulke spelers als Burgnich en Fachetti staat als een eik. Er is natuurlijk wel een wapen tegen, maar ik betwijfel of dat hier in Mexico kan worden gehan teerd. Ik weet wel bijna zeker vai. niet. Want alleen snel spel kan die de fensie ontrafelen en welke Europese voetballer kan hier berhaupt snel spelen?' Schnelhnger zal wellicht Schön van de nodige adviezen kunnen voorzien, hoewel de blonde ausputzer van de AC Milan dat zelf betwijfelt: Schön weet net zoveel van het Italiaanse voetbal als ik. Hij kan toch ook niet anders constateren dat zij, net als de Engel sen, ook maar met twee spitsen spe len, Riva en Bonimsegna. In ieder ge val zal Riva door Bertie Vogts moeten worden bewaakt en hoe dan ook uit geschakeld'. De samenstelling van de achterste lijn van de Duitsers levert problemen op, omdat de Bremer Hortst Höttges met een bloeduitstorting in de rechterknie (botsing met Bobby Charlton) niet zal kunnen spelen. Hii wordt wellicht vervangen door Bernd Patzke Standaard Luik, Eintr. Frank furt. nu Hertha Berlijn), maar een herhaling van het verrassend goed uit gevallen experiment dat Schnellinger en Schulz tezamen bracht, lijkt niet uitgesloten, al zal daarvoor hier en daar in hei team .geschoven' moeten worden. Seeler zal in ieder geval weer wél kunnen spelen. I)e oude vos: .Ik moet en ik zal mijn vierde wereldtoernooi compleet maken, net als Charlton en Pele Tenminste Zo ver als mijn ploeg het brengt, na tuurlijk'. De Hamburger liep nog wat trekkebenend over het trainingsveld, nadat Schön zi|n mannen had gecom mandeerd torh, ondanks het slopende duel tegen Engeland, do spieren weer te gaan .loslopen'. Maar hij zei: /Woensdag zal net weer perfect gaan. Ik heb nu eenmadl zoveel blessures gehad ln mijn loopbaan, dat ik zelf ook wel precies weet wat er aan di hand is. Én ik heb net zoals mijn he le familie wat wij in Duitsland noe men: .Heilfleiseh'. Verswondingen ge nezen bij ons bijzonder snel'. En de bonkige Uwe stortte zich onvervaard MONACO (ANP) Het damtoer- nooi om de challenge mondial waar van de winnaar wereldkampioen An- dris Andreiko raag uitdagen, is dins dag in Monaco voortgezet met de par tijen van de twaalfde ronde. De Ne derlander Ton Sijbrands versloeg Agli- ardi (Mon) en kwam daardoor alleen aan de leiding met 18 punten uit elf partijen. De uitslagen van de twaalfde ronde zijn: Saletnik (It) -Slaby (Belg) 2-0: Gantwarg (Rus» - Koeperman (Rus) 0-2: Agliardi (Mon) - Sijbrands (Ned 0-2; Ramcharan (Sur) - Hisard (Fr) 1-1; Kazemier (Zwit) was deze ronde vrij. Stand aan de kop: 1 Sijbrands 18 ptn uit 11 partijen- 2 Koeperman 17 uit 10: 3 Gantwarg 15 uit 11; 4 Hisard 14 uit 11. ZANDVOORT Jack B ralham trainde gisteren op het Zandvoortse circuit voor GOES Het laat zich aanzien, dat 1970 één van de hele spannende jaren uit de geschiedenis van de formule-1 racerij gaat worden. Er is tot nu toe nog niets gebleken van overmacht voor een bepaald merk en een bepaalde rijder boven alle andere deelnemers. Voorspellingen voor de afloop van de Nederlandse Grand Prix- formule-1, die zondag op het circuit van Zandvoort wordt gereden, zijn dan ook niet te maken. De race op Zandvoort is de vijfde wedstrijd, die meetelt voor het wereldkampioenschap 1970. De vier voorgaande races zijn ieder door een andere rijder en een andere wagen gewonnen, een vrijwel uniek gebeuren. De 44-jarige Jack Brabham reeds 25 jaar in het vak won de eerste race, de Grand Prix van Zuid-Afrika. Regerend wereldkampioen Jackie Stewart schreef met een March de grote prijs van Spanje op zijn naam. De derde race, die van Monaco, werd zesde plaats wordt gehonoreerd met een verrassende overwinning voor Lo- één punt. tus-rijder Jochen Rindt. Hij greep Het ia duidelijk, dat er na Zandvoort Jack Brabham, die op kop lag, in nog veel kan vevraaderen. Zeker zullen de laatste ronde, toen de vermoeide ;n Zandvoort starten de rijders Ro- Australiër te laat remde voor de laat- driquez (BRM), Stewart (Tijrrell- ste bocht. Brabham werd nog twee- March), Chris Amon (STP-March i. de. De vorige week verreden Grand Jochen Rindï (Lotus). Graham Hill Prix van België eindigde uiterst onver. (Walker-Lotus), John Surtees (Sur. wacht met een BRM-overwinning. Het tees-Mc. Laren), Jack Brabham (Bra- Engelse merk. een afkorting van Bri- bham). Dennis Hulme (McLaren». J tisch Race Motors maar in de volks. P. Beitoise (Matra) en Jacky Ickx mond vaak Britse Race Misère ge- (Ferrari). noemd, was de laatste jaren weinig Behalve deze toen .vaste' rijders zijn succesvol. DLt jaar heeft de firma een financiële injectie gehad van een cos- metica-fabriék. Voor het geld heeft men ingenieur Tony Southgate aan getrokken. de man die indertijd voor Dan Gurney de prachtige Eagle-race. wagen ontwierp. Op de lange rechte einden van het Belgische circuit van Francorchamps was de nieuwe BRM zo'n 40 kilometer per uur sneller dan de toch al niet langzame March van Jackie Stewart. Met zijn overwinning schoot BRM.rijder Pedro Rodriquez op naar de derde plaats op de wereld- kampioensdhapsranglijst. De lijst wordt nog steeds aangevoerd door Jack Brabham met 15 punten. Tweede is Stewart met 13 punten. Voor een Grand Prix-overwmning krijgt een coureur 9 punten, een twee de plaats is goed voor 6 punten, derde vner punten, vierde 3. vijfde 2 en de een eiveneens Italiaanse Bellas! Deze laatste wagen is gloednieuw. Het zelfs de vraag of net voertuig tijdig klaar zal zijn. Jackie Stewart heeft de twee voor gaande Grote Prijzen van Zandvoort gewonnen. Jack Brabham is ook goed thuis op het circuit, hij won er in 1960 en in 1966. De BRM's. die in Bel gië zo goed gingen, zullen met het bochtige Zandvoort wat meer moeite De grote vraag is Ferrari. Het voor heen zo beroemde Italiaanse merk heeft het de laatste tijd moeilijk. De 24_iiurs race van Le Mans i« een debacle voor de Italianen geworden. In Grand Prlx.races werd de laatste overwinning behaald in 1968, tijden* de Grand Prix van Frankrijk. Fer- rari-rijder was toen ook Jacky Ickx. Mede onder druk van de geldschie ters zal Ferrari in Zandvoort alle» op alles zetten. Men heeft twee wa gens ingeschreven, de tweede wordt waarschijnlijk gereden door de Zwit ser Reggazoni. Wie ook gaat wünnen, het zal 80 ron den lang hard gaan op Zandvoort. Bij voor-trainingen werden al gemiddeld rondetijden boven de 190 kilometer per Om voetballiefhebbers te gerieven zal de Grand Prix om één uur starten. De finish wordt voor drie uur ver. wacht, zodat men oen zeven uur thuis op televisie nog de finale van het wereldkampioenschap voetbal kan vol gen De spoorwegen hebben tussen Haarlem en Zandvoort vele extra trei nen ingelegd. Voor en na de Grand Prix worden nationale races gehou den. Aan de start komen alle ster ren, waaronder Toine Hezemans met een fabrieks Alfa Romeo. Puibliek, dat vroeg arriveert, zal wor den beziggehouden door disc-jockeys van radio Veronica met een grammo- foonplatenshow en demonstraties van paraohute-ispringers. Om twaalf uur begint de eerste natoonaie race. Voor die tijd wonden Rob Janssen en Jaap Dik gehuldigd voor hun grootse pres. tatie in de Londen-Mexicorally. HANS TEN HOUTEN ZEIST (ANP) Zoals bekend heeft het KNVB-bestuur in zijn vergade ring van 25 april besloten het Neder, lands amateiirelftal dat in liet eind- toernoni om de Europese beker voor amateurlandenteains in Italië zou uit komen, zonder enige restrietie door de bondsoefenmeester te doen samenstel len, met inachtneming van de persoon lijke keuze van iedere speler of hij in een wedstrijd die op een zondag is vastgesteld wil meespelen. Het be stuur heeft er destijds op gewezen dat nimmer de persoonlijke vrijheid van de speler in deze discutabel mag worden gesteld. In de algemene vergadering van de sectie zaterdagamateurvoetbal, op 6 ZIER1KZEE Ter gelegenheid var het behaalde kampioenschap in de tweede klas van de Zeeuwse Korfbal, competitie belegt het bestuur op vrij dagavond 19 juni aanstaande om 20.00 uur een receptie :n hotel .Duyvelandts Koffyhuys' te Z-erikzee. VLISSÏNGEN In een zwemverslag over de kringcompetitie nummer II in Teraeuzen is een storende, fout geslo pen. Niet Ria Doense van SZV (zoals werd vermeld, won de 400 meter vrije slag (meisjes onder 16 jaar) maar Ine ke Meeusen van de Zeehond uit Vlis- singen. Het was de eerste zege van. Ineke Meeusen. In de uitslagen stond de rangschikking wel goed vermeld. I jtuii gehouden, is het besluit genomen dat in de toekomst in de gevallen dat het Nederlands amaateurelïtal op 'en zondag zal moeten spelen over leg dient te worden gepleegd met de verenigingen van de spelers, d.e tot, de selectie behoren en in het zater dagvoetbal uitkomen, met de spelers! zelf en bij minderjarigen met de ou. ders of voogden Maandagavond heeft het bestuur van de KNVB, in Zeist bijeen, besloten om zijn standpunt met het oog op het toernooi in Italië, om te zetten als vaste richtlijn voor zijn beleid in de toekomst. Hieruit volgt dat met ingegaan wordt op de conclusie van de algemene ver gadering sectie zaterdagamateurvoet bal om de verenigingen in het over leg te betrekken, maar dat uitslui tend de spelers van het zaterdagvoet bal zelf hun keuze dienen te bepalen en dat. indien zij minderjarig zijn, de ouders of voogden in het overleg worden betrokken. er nog zestien andere genodigd, van wie de toen snelst en mogen starten, tijdens de training van vrijdag en zaterdag zal dit wor den uitgemaakt. Voor het eerst sinds jaren zal de Amerikaan Dan Gurney weer deelnemen aan het Grand Prix- Eebeuren. Gurney neemt in het Mc- aren.te&m de plaats in van de on langs verongelukte coureur-construc teur Bruce McLaren. Hoewel Dan Gurney lang niet meer heeft meege daan aan een Grand Prix mag hij toch zeker niet tot de outsiders wor den gerekend. Een ander, die als hij inderdaad komt voor een ver rassing kan zorgen, is de spectacu laire Amerikaanse rijder Mario An- dretti, diie zich zal moeten klasseren met een STP-Marcfh. Als de wagens in de training snel genoeg zijn kan men in de race twee nieuwe typen formule.l auto' zien. De Engelsman Piers Courage heeft inge schreven met een Italiaanse De To- maso. terwijl de Zwitser Silvio Mo- ser zal proberen iets te bereiken met; ZANDVOORT (ANP) Tijdens de training voor de grote prijs van Ne derland op het circuit van Zandvoort heeft de Oostenrijkse autocoureur Jo chen Rindt met een Lotus 72 Ford het officieuze ronderecord verbeterd en gebracht op 1 minuut 18 seconden, achttiende van een seconde sneller dan de tijd van de Brit Jackie Stewart. De officiële trainingen voor de grote1 prijs van Nederland worden gehouden op 19 en 20 juni. FINHAÜT (ANP) Dc Italiaanse wielrenner Felice Gimondi heeft dins dag de zesde etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. Hij legde de 195 km van Meiringen naar Finhaut af in 6 uur 13 minuten en 48 seconden. Zijn landgenoot Roberto Poggiali werd tweede en behoudt de leiding in het algemeen klassement. De beste Nederlander was Arie den Hartog, die als vijfde eindigde. De uitslag van de zesde etappe Is: 1 Gimondi li i 195 km in 6.13.48: 2 Poggiali (It. z. 3 Bitoss: (It) z t.; 4 Panizza (It) 614 48: 5 Den Har. tog z. 6 Colombo In z t.; 7 L. FiénnLnger (Zwiz. t.; 8 Mori (It) z. t.; 9 David (Belg) z. t_; 20 Sche pers 6.17.44; 21 Beugels z. t.; 30 Stee- vens 6.22.05: 32 Vianen z. t.: 49 Ben jamins 6.27.46: 54 Gerrits 6.30.41; 60 Zoontjes z. t. Algemeen klassement: 1 Poggiali 29 uur 47 minuten 44 seconden: 2 L. Pfen- ninger 29.48 47; 3 Mori 29.48.58; 4 Den Hartog 29.49.00; 5 Colombo (It) 29.49.40; 6 Rub (Zwi) 29.50.21; 7 Bttos- si (It) 29.51.37; 8 Crepaldi (It) 29.51.56: 9 Gimondi (It) 29.52.21; 10 Vanucci (It) 29.52.13: 21 Schepers (Ned) 30.01.32; 25 Beugels (Ned) 30.06.03 29 Vianen (Ned) 30.07.30; 31 Steevens (Ned) 30,10.10: 54 Zoontjes 'Ned) 30.32.12; 61 Benjamins Ned) 30.52.47; 63 Gerrits (Ned) 31.07.36. (ADVERTENTIE) 3 bekertjes of driekantjes voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9