Duits jacht schoot op volle zee in brand Strandreiniger-demonstratie beneden de verwachting Nu is het tijdvoor lékker met lékker: Beschuit met aardbeien. MR W.KOLKERT BENOEMD TOT OFFICIER O.M. TE MIDDELBURG SASSE POLITIE ARRESTEERDE BELGISCHE BENDELEIDER OUD-GEMEENTEARCHIVARIS P. VAN BEVEREN OVERLEDEN Mr. H. Rijpstra geïnstalleerd als commissaris van Friesland ,DJINN'-RADIQ-PROGRAMMA OVER ZEEUWSE ONDERWERPEN Abonnementsprijs PZC ALMANAK Installatie bleek geen ,alles-eter' Zomeravondconcert mêk 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 17 JUNI 1970 VLISSLNGEN Op volle zee. ter hoogte van het lichtschip Noord Hinder, is gisteren omstreeks zes uur het Duitse 16-meterjacht ,Ca- ranka 5' in brand geraakt. De vijf opvarenden, één vrouw en vier mannen, konden per reddingsboot bijtjjds het jacht verlaten, nadat ze in de gaten hadden dat er niets meer te redden viel. Eenmaal van boord en uit de buurt van het vlammende jacht deed zich een explosie in de machinekamer voor. Na een vergeefse poging van het Mon- roviaanse vrachtschip .Sepina R' werden de drenkelingen uiteindelijk opgepikt door de 400 ton metende Nederlandse kustvaarder .Twebro'. De geredden zijn allen Duitsers: de 61-jarige heer Effman (eigenaar van het jacht) en zijn vrouw uit Dortmund, de 31-jarige kapitein Pe ter Walden uit Travemunde, en de be manningsleden Wolfgang Paggl (21) uit Hamburg en Wolfgang Müller (44) uit Dortmund. De .Twebro' leverde de Duitsers aan boord van de loodsentender, die zes mijl buiten Westkapelle ligt. af en vervolgde zijn reis. De reddingsboot .Javazee' heeft ze daar afgehaald en naar Vlisstngen gebracht, waar ze een half uur na mid dernacht aan wal stapten. Het echtpaar Effmann liet zich direct per taxi afvoe ren naar hotel .Britannia', waar voor hen plaats was gereserveerd. De overi- fre opvarenden werden in het Strandho- el ondergebracht. In de lounge van het Strandhotei vertelt Peter Walden de toedracht van de ramp alles had hij zeer precies genoteerd op stukjes papier; .Om 16.55 uur zet ten we koers haar het lichtschip Noord H.nder Om 17.59 uur bemerkten we plotseling brand in de machinekamer. We hebben nog geprobeerd te blussen maar dat was geen doen, want ailes was hermetisch afgesloten. Toen we zagen dat het jacht reddeloos verloren was zijn we om half zeven in de reddingsboten gegaan'. Tussen door vertelt Peter Walden nog dat 7eerst de aandacht nog hehben ge trokken van de scheepvaart door drie vuurpijlen af te schieten. .Wolfgang Paggl was de moedigste, want hjj is terwijl de machinekamer al als een fakkel brandde, het ruim ingedoken om de vuurpijlen te pak ken'. Paggl was ook de enige die in het water moest springen om in de boot te komen. Op hun noodseinen kregen de drenke lingen vrijwel direct reactie van dei vrachtvaarder .Sepina R' uit Monrovia. Met vuurpijlen en zwaaien van vlaggen beduidden ze dat ze gezien waren. Door een verkeerde manoeuvre, waardoor de reddingsboot bijna in de schroefslag van de Monroviaan verzeild raakte, kon men vanaf de .Sepina R' geen lijn maken. Hei i 'chip schoot te ver door. Inmiddels was ook de Nederlandse kust vaarder .Twebro' dichterbij gekomen, de ze pikte de vijf drenkelingen een. twee. drie uit het water op. VLISSINGEN -- Aankomst van de vijf Duitse drenkelingen per reddingsboot Javazee' in de Vlis- singse Koopmanshaven. (Foto PZC) SLUISKIL In een woning bij Sluiskil heeft tie politie van Sas van Gent. naar eerst nu bekend is geworden, eind vorige «eek een goede bekende van de Belgische justitie aangehouden. De man, André T. uit Sint-Jans Molenbeek, was de leider van een bende die zich bezighield met diefstal, smok kel en het clandestien stoken van jenever. Bij de bende hoorde ook een inwoner van Sas van Gent. I André T. w as de enige van de groep die zich nog op vrije voeten bevond, nadat de gerechtelijke poli lie in België op een boerderij bij Waregem (tussen Gent en •erd dat hij naar Zecuwsch-VIaandi was uitgeweken, verzocht de Belgische politie de Nederlandse politie om arres tatie en uitlevering. Eind vorige week omsingelde de Sasse politie vlak buiten Sluiskil de woning waarin T. zich op hield. Hij zag nog" kans de polders in te vluchten, maar na het lossen van enkele waarschuwingsschoten kon hij worden gearresteerd. he. van het gebeuren aan me mee te geven. Dat kan later nog van nut zijn'. Öp het wiitiblad staat de omsohnjving van het gebeuren, inclusief de tijdstippen er positie-aanduiding. De .C'aranka 5' kwam van Amsterdam en was 's morgens tussen de pieren van IJmuiden doorgevaren om koers te zet ten naar Dover. Als einddoel had de I eigenaar Effman het Middellandsezee- geliied voor ogen. Om zijn jacht daar te krijgen had hfj walkaptein Peter Walden in dienst ■enomen. Deze had op zjjn beurt zjjn twee vrienden Paggl en Müller voor dit snoepreisje warm gemaakt. Dagboek Als waardevolle herinnering laat kap- tein Walden een bladzijde uit het dag boek van de kaptein van de .Twebro' zien. De kapitein was zo vriendelijk de ze bladzijde met een ooggetuigeverslag Zieri\zeese deskundige ZIERIKZEE Op 75-jarige leeftijd dinsdagmiddag te zijnen huize overleden de heer P. van Bevcren, oud gemeente archivaris van Zierikzee en oud-conser vator van het streekmuseum aldaar. De heer Van Beveren was nog tot voor kort aetief op zijn gebied, waar hij bij uitstek deskundig was. De heer Van Beveren. die 14 augustus 1894 in Zierikzee werd geboren, begon als fruitkweker en ontwikkelde zich tot een meer dan deskundig archivaris en amateurgeoloog, wiens kennis en in zicht landelijke bekendheid en waarde ring kregen toen hij na vijftien jaar als archivaris en conservator van Zie rikzee werkzaam te zijn geweest juni 1961 werd onderscheiden als eerste Zeeuw met de zilveren anjer. Zijn verdiensten werden voorts gewaardeerd mot de zilveren eremedaille van de stad Zierikzee. Bij de uitreiking van de z£l- ADVERTENTIE/ Vaderdag... ''assen (met bijpassende pochets) zakdoeken in doos manchetknopen zomerhoed paraplu weekendshirt (,E1 Mior') sokken (.Stemm') Duiveland. geprezen. Daardoor kon hij .een zeer omvangrijke bijdrage m woord en geschrift leveren aan de geschiedenis van Zierikzee en ontwikkelde hij zich tot een zeer door de vakgeleerden zeer hooggeschatte amateur-geoloog en ama teur-archeoloog en was hij onder meer iin staait belangrijk bij te dragen tot het tijdig erkennen en behouden van histo rische en archeologische monumenten'. De heer Van Beveren was onder andere voorzitter van de vereniging van oud leerlingen der tuinbouwwintercursussen, administrateur van de plaatselijke en eilandelijke VW en secretaris van de vereniging .Stad en Lande'. Hij schreef diverse artikelen van archeologische en geologische aard alsmede enkele boek jes. Zijn laatste boekje was .Het huis Repaer' uit 1968. De heer Van Beveren aam mede het initiatief voor de beken de fossielentochten op de Oosterschelde. LEEUWARDEN (GPD) Friesland» nieuwe commissaris der koningin mr Hedzer Rijpstra, is gistermorgen ge ïnstalleerd. In een korte bijeenkomst, die hi de middaguren werd gevolgd door een werkbijeenkomst van de Friese staten, vond de plechtigheid plaats. M Rijpstra, tot voor kort burgemeester van Almelo en daar voor van Terneuzen, volgt zoals bekend mr H. P. Linthorst Homan op, die na een ambtsperiode van 25 jaar op 32 mei afscheid nam. Mr Rijpstra ging m zijn installatlerede onder meer in op de interessante mo derne bestuursproblematiek, maar, zo zei hij, ,het streven zal gericht moeten zijn aansluiting te zoeken bij het be staande. Met name zal dit gelden in die gebieden, waar de eigen signatuur van grote betekenis is. De nieuwe commissaris bepaalde zich in zijn installatierede tot een aantal vraag stukken van algemene aard de ruimte lijke ordening, de economische ontwik keling, de bestuurlijke organisatie, de openheid. Hij had grote waardering voor de nieuwe wet op de ruimtelijke orde ning, die een groot stuk flexibiliteit mogelijk niaakt en .waar de planolo gie nog een ionge wetenscnap is en de inzichten in deze" wisselen, is flexibiliteit gewenst' Wel dient er tegen gewaakt te worden, dat andere aspecten van het overheidshandelen aan de ruim. telijke ordening ondergeschikt worden gemaakt. Mr Rijpstra rekent erop. dat in het komende jaar het regionale industrie gebied van de rijksoverheid nad-r zaJ worden bezien. De vraag rijst, aldus de heer Rijpstra. of. ...niet een grotere flexibiliteit op dit terrein gewenst is, opdat incidentele vestigingen of uit breidingen. welke voor "en regio van belang zijn. gereal.seerd kunnen Wor den.' MIDDELBURG koninklijk besluit is noenid lot officier justitie en hoofd v.wn lu arrondissementspart ket j to Middelburg mr W. Kolkort. Sinds mam J 966 was hij officier \a justitie en hoofd arron dissemeiitsparket te De Haag. De nieuw benoemde offi cier volgt te Middelburg mr -I. \ndreae op. die als zodanig op 11 mei af scheid num. Mr Andrcac werd. zoals gemeld, in een soortgelijke functie hen oei nd in liet arrondis sement Alkmaar. Mr Kolkert heeft dins dag een oriëntatiebezoek gebracht aan het parket te Middelburg waarbij hij onder meer overleg pleegde met mr Th. Le- bret. substituut-officier I van justitie. De nieuwe officier te Middelburg, die in 1913 werd geboren, begon zijn loopbaan als ambtenaar bij het openbaar ministe rie. vooral belast met za ken betreffende tucht recht .voedselvoorziening. In 1951 volgde zijn be noeming tot substituut officier te Amsterdam, in 1956 tot substituut-offi cier te Utrecht em in 1966 tot officier in Den Haag. Over datum van beëdi ging en installatie van mr "Kolkert te Middel burg is nog geen beslis, sing genomen. 1 MIDDELBURG De 391e uitzending (7e jaargang) van het KRO-radioprograrama Djinn' zal geheel gewijd zijn aan Zeeuwse onderwerpen. Dit .blokprogramma' gaat zaterdagmorgen (20 juni) van negen tot twaalf uur rechtstreeks de lucht in via de zender Hilversum III. ir Kalb. consulent van staatsbos beheer, zijn visie zal vragen op de dagrecreatie in Zeeland. Het KRO-team zal zaterdag be staan uit Jac. van Kollemburg, die een deel van de interviews voor zijn rekening neemt, Ton Zand- kamp en Wil Kamer als produ cers, Donald de Markas, presen tator van Djirtn terwijl Jan van Kampenhout het muzikale deel in dit programma voor zijn rekening neemt. De makers van 't Djinn-program- Het grootste gedeelte van dit pro gramma komt vanuit Kamperland waar de staf \an Djinn zich in stalleert in een als een soort nood- studio ingerichte caravan. Om hij het uitvallen van de apparatuur in deze caravan niet direct met lege handen te staan brengen de radio-mensen overigens ook nog een reportagewagen mee. De caravan kriigt een' plaatsje in het recreatiegebied .De Ruiter- plaat' aan het Veerse Meer. Daar vordt zaterdag de Zeeuwse dag van het paard gehouden. Deze gebeur tenis vormt de .kapstok' voor dit een idee geven van omvang en betekenis van deze paardendag. In deze radiouitzend-ing komen voorts nog een aantal andere Zeeuwse zaken aan de orde, zoals de watersport op het Veerse Meer, toerisme in Zeeland in het alge meen. Daarover wordt onder meer gepraat met de directeur van de provinciale Zeeuwse VVV. de heer J. de Regt. Over de sportvlieger ij in Zeeland wordt de mening ge raagd van de heer D F. P. Hoegm. voorzitter van de stichting, .Vlieg veld Midden-Zeeland'. Over de sportvisserij willen de Djinn-programmamakcrs spreken met de heer G. Noels te Goes, voorzitter van de federatie van deltavissers. Met de deltavissers heeft deze omroep overigens nog een andere band want in het week einde van 27 tot 28 juni zullen de houders van de zogenaamde KRO- coupons door de federatie in de gelegenheid worden gesteld om bij .De Piet' en aan de Schengekreek. aan het Veerse Meer, hun hengel uit te gooien. Een onderwerp, dat men zater dagmorgen ook in Djinn wil bren gen is de ringrijderij te Biggeker- ke terwijl onder meer ook nog rijdende studio omdat de werkwij ze in voorgaande jaien, vanuit restaurants en andere lokaliteiten, teveel bezwaren opleverden. De plaats, die voor zaterdag is ge kozen, op de Ruiterplaat temid den van net feestgedruis, op korte afstand van de grote ring waar de paardenkeuringen enz. zullen liaatsvinden, bezorgt het team ech ter ook nog genoeg hoofdbrekens Zo zal doof de PTT een dubbele kabel over een afstand van ander halve kilometer naar de dichtsbij- zijnde telefoonaansluiting moeten worden gelegd. De PZEM zal voorts oen kabel van negenhonderd meter lengte moeten leggen tussen de tijdelij ke studio en het dichts in de buurt staande woonhuis, om aldus het team in staat tee stellen op te nemen en uit te zenden. De PTT zorgt overigens nog voor een twee de aansluiting op het telefoonnet, omdat men natuurlijk ook buiten de uitzending om met de studio moet kunnen praten. Het Djinn-team gaat doelbewust niet naar de grotere steden voor het maken van hun programma's. Die krijgen op verschillende ma nieren toch al voldoende aandacht, zo is de opvatting. De makers stellen zich voorts op het stand punt, dat in dit .programma in principe alles mogelijk moet zijn. De te behandelen onderwerpen moeten vooral ook .licht verteer baar' zijn en behalve in de omge ving waar de opnamen worden ge maakt ook interessant genoeg zijn voor een luisteraar elders in het land. Daar is men tot nu toe in het al gemeen wel in geslaagd. De luis terdichtheid van Djinn bedroeg gemiddeld 1.8 miljoen luisteraars met pieken tot 2 miljoen. Zo stelt het team van Djinn met voldoe ning vast. ADVERTENTIE Het ministerie van economische zaken heeft in verband met de voortgezette kostenstijgingen de Nederlandse dagbladen toestem ming gegeven hun abonnements prijzen te verhogen. Op grond hiervan zijn met ingang van 1 juli 1970 onze abonnementsprij zen ais volgt vastgesteld: 5,50 per maand; ƒ16,20 per kwartaal; 17,20 per kwartaal franco per post. Van abonnees, die een machti ging hebben verstrekt tot auto matische periodieke afschrijving van hun abonnementsgeld van hun bank- T>f girorekening, zul len vrij gaarne aannemen, dat zij ermede akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden. De directie. Redelijke belangstelling, maar weinig enthousiasme .eeuwse Paard Toen Jopie uit Sint.Laurens jaria was, kwam zijn opa met een ori gineel geschenk op de proppen. Het ventje kreeg een bon, goed voor een aantal paardrijlessen. Nu was Jopie al enigszins bekend met paardekrachten. Als liefhebber van alles wat met auto's samenhangt, ging het jongetje er dan ook steeds meer toe over om diverse zaken vanuit de techniek te beooordelen. In de eerste rijlessen bleef het bi) een kennismaking tussen be. rijder en paard, maar al gauw brak het tijdstip aan dat er in galop moest tcorden gereden. Het beest liet het mooi afweten. Na een paar metertjes i» een sloom sukkeldrafje, vervolgde het paard stapvoets zijn weg. Niewe po gin. gen van Jopie om tot wat beter draafwerk te komen, mislukten jammerlijk. Het ventje kwam zeer teleurgesteld thuis. ,Da,t rotbeest ook', mopperde het knaapje. ,Nou wilde ik eens een keer fijn in galop rijden, maar niks hoor. Het paard sloeg iedere keer af.' DISHOEK De demonstratie met een strandreiniger - gister middag op het strand van de gemeente Valkenisse - is geen laaiend succes geworden. De trekker, waarachter de instal latie was gekoppeld trok wel fraaie diepe sporen over het strand, maar ploegde zich ver scheidene kéren vast in het rul le zand. En de opraapinrichting bleek nogal kieskeurig te zijn ten aanzien van het afval. Er verdween inderdaad enig grof vuil in de gazen bunker, maar het kleine goed, zoals zeekraal, houtjes met venijnige uitsteek- seltjes en stukjes glas van limo nade- en bierflesjes bleven lig gen. Er steeg dan ook geen massaal goed keurend gemompel op uit het gezel schap vertegenwoordigers t allemaal nogal laconiek op. ,Och', zei hij ,het is weer eens wat anders als een middag achter je bureau. En burgemeester H. Koe. voet» liet ons weten «lat de WV waarvan hij voorzitter is zeker geen spoedeisende vergadering /.al gaan beleggen, waarin de aanschaf van een dergelijke reiniger aan de orde dient te komen. De zogenaamde Blaakstrandreinl. ger met opraapinrichting is in .samenwerking niet de Koninklij ke Nederlandse Heide Maatschap pij ontwikkeld en beproefd onder uiteenlopende omstandigheden. Maar men had kennelijk buitor. de Zeeuwse gerekend. Na een paa: kilometer rijden op het strand van Dishoek was de voorraad vui: die door een pennenhaspel naai boven was gewoeld en v a eer. roterende gazen zeeftransporlband in de gazen opslagruimte was te recht gekomen nog zeer schamel heer H. Harmsen, hoofd machine- ontwikkeling van de Heidemlj voor de neren, die gereed zaten voor ne: spuien van kritische opmerkingen enige wind uit de zeilen door te ver klaren, dat ieder strand nu eenmaal anders is. In Hoek van Holland doei de installatie het prima, zo wist hij te vertellen. Maar daar is het zand naar zijn mening meer samenhan gend en vochtig. De problemen dn zich bij de demonstratie van dinsdag voordeden zijn volgens Je heei Harmsen vrij gemakkelijk op te van gen door een ander type trekker te nemen en een fijnmazige transport band in de installatie op te bouwer waardoor het zoals nu gebeurde niet meer mogelijk is dat grom slierten zeekraal in stukken worder geslagen en door de mazen heen val len. Ook het andere kleine vuil zou dan eerder meegenomen worden. Een opmerking dat een rupsbandvoertuig gemakkelijker door liet rulle zand kan komen kreeg ais commentaar van de deskundigen dat een dergelijke vormgeving zeer kostenverhogend werkt tn verband met de prijzige onderhoudspost. De installatie zoals die gisteren werd gedemon stee erd kost (zon der .rekker) 16.500, exclusief blw. Om een beeld te geven van de kosten voor het gebruik van een strandreiniger werd als voor beeld genoemd dat een loonbedrijf met de gemeente Den Helder een contract heeft afgesloten van 700 uren. waarbij het Inzetten van de reiniger neerkomt op J 40 per uur. MIDDELBURG. NIEUWE KERK AXTHON DE VRIES De eerste orgelbespeling in de reeks van zomeravondconcerien in de Nieuwe Kerk te Middelburg werd gisteravond gegeven door de hoofdorganist van die kerk, Anthon de Vries. Het moet een hele op gave zijn een serie te openen, waarvoor zeer bekende roncerlgevers zijn ge vraagd. Ton de Vries had een programma samengesteld, waarin de helft van de werken van Nederlanders was. en dat programma goed voorbereid Het was daarom niet helemaal juist dat velen niet gekomen waren om hun eigen organist te waarderen. Het aantal bezoekers was niet onbevredigend, maar het had in dit geval groter behoren te zijn, De Vries begon met .Preludium en fuga in C' van Dietrich Buxtehude, wiens ba rokke orgelcomposities een grote rijkdom aan klank bevatten en spreken van ge durfde fantasie. Hij gaf er een zeer wel luidende uitvoering van. waarbij de kunstzinnige opbouw duidelijk gerecon strueerd werd en alle speelse en virtuose passages goed tot hun recht kwamen. Met Bachs Pastorale was De Vries wat minder gelukkig, de eerste twee delen leden nogal aan matheid cn vaagheid, deel drie echter kreeg een kleurige regi stratie en het slot een mooie lichte ver tolking. Johann Brahms .Schmüeke dich, o liebe Seele' besloot het deel der Duit- Het Nederlandse deel van hel programma werd begonnen met .Deuxième Choral' van Jacob Bijster (1902-1958). die zelf met de titel van zijn werk al aantoont dat zijn muziek de geest van César Franck ademt, zij het in meer moderne stijl geconcipieerd. Zijn Chorals zijn mis schien niet zo duidelijk van opbouw ais die van Franck. maar toch zeer de moeite waard en dat wist De Vries ons te be wijzen door goede techniek en verant woorde registerkeuze. Albert de Klerk (geb. 1917). bekend als stadsorganlst van Haarlem, blijkt zijn werken vaak gedacht te hebben voor de twee stadsorgéls, nl. het Müllerorgel van de Sint Bavo en het Cavailló-Coll-orgel van het Concertgebouw. In de 5 orgelr werken van De Klerk die De Vries uit voerde. bleek hij door zijn registratie dat goed begrepen te hebben. Ze waren niet alle vijf even boeiend en helaas werd on ze aandacht enige malen ernstig afge leid door straatlawaai. Met de virtuoos gespeelde .Toccata' van Hendrik Andriessen (geb. 1892), een iets te lang geworden werkstuk, besloot Ton de Vries zijn orgelbespeling, waarvoor hij van zijn toehoorders een hartelijk applaus mocht ontvangen. Het volgende concert is a s dinsdag 23 juni; dan speelt Bert Matter uit Zutphen. Slachtoffer van ongeluk militairen Soesterberg te Veere begraven VEERE Op de algemene begraaf plaats te Veere is maandag het stoffe lijk overschot begraven van de 18-ja- rige C. de Buck uit Veere, één van de ilienstplichtige militairen die bij een on geluk met een militaire wagen bij Soes terberg om hel leven kwam. De uit vaartplechtigheid werd geleid door le- gerprediknnt 11. van der Veen. Vrien den \an het slachtoffer droegen de kist. De begrafenis werd bijgewoond door een deputatie van de compagnie van de ver ongelukte dienstplichtige onder leiding van luitenant-kolonel C. T. van der Pols en majoor T. Barendregt. Kapitein Jan sen vertegenwoordigde het garnizoen Middelburg. Namens de gemeente Vee re waren aanwezig de wethouders J. J. Bliek en P. J. Abrahamse en gemeente secretaris L. van der Hiele. Aan het eind van de plechtigheid bedankte be- frafenisondernemer I. N. Verhulst uit liddelburg ieder voor zijn aanwezigheid en deelname. invloed door het feit da: de "reini ger meestal wordt ingezet in de vroege ochtend, nog voor de komst van de badgasten. Burgemeester H. Koevoets, die de discussie na afloop leidde, vestigde er de aandacht op dat een van de belangrijkste zaken waar de vvv.- besturen zlah mee bezighouden, is de vakantieganger een schoon strand aan te hiedén. Hij zag in de demon stratie een mogelijke stimulans voor de loonbedrijven om nadere contacten te leggen met de makers van de ontwikkelde strandreiniger. waar mee na wijziging nog enkele weken op de Zeeuwse stranden zou kun nen worden geëxperimenteerd waarna men wellicht in overleg met een groep van WV's zou kunnen overgaan tot aanschaf van een strandreiniger, die dan op een zelfde wijze zou kunnen worden ingezet als dc apparatuur welke thans door de loonbedrijven ten dienste van nu'rdere ifuidbouwbednjvn., wordt gesteld. Voorlopig ziet het er echter naar uit, «lat «Ie Zeeuwse stranden nog niet mankracht /.uilen worden schoongc- houdon. Het is dan wel minder ef ficiënt (binnen dc gemeente Valke nisse zijn er dagelijks toch wel ge middeld vijf man voor in de weer maar de resultaten wegen to eb nog altijd op tegen die van dc strandrei. niger, zoals die dinsdag werd gede monstreerd. (ADVERTENTIE) In de Abdijgebouwen. Iedere woensdag-, donderdag en vrijdagavond. Aanvang 21 uur. Ingang: Nieuwe Kerk. HET WEER IN EUROPA ne. onbewolkt Barcelona, licht bewolkt Berlijn, zwaar bewolkt Kopenhagen, onbewolkt Llsubon. zwaar bewolkt •mburg zwaar bewolkt Madrid, zwaar bewolkt Malaga, half bewo.'kt Mallorca. licht bewolkt licht bewolkt ;s, /.waar bewolkt Rome. half bewolkt en. licht bewolkt Zürlch. onweer 33 graden 23 graden 26 graden 21 graden 21 graden 18 graden 22 graden 28 graden 27 graden 26 graden 2D graden 71 graden 27 graden 28 graden MOGELIJK ONWEER Vrij warm weer met zonnige perioden maar in het zuiden cn oosten van het land verspreid voorkomende regen of eershuien. Matige, in het Wadden gebied af en toe krachtige, oostelijke 'an onze weerkundige medewerker) Een zwak storingsgebied uit Frankrijk p?eft vaadaag een kleine buienkans. ■latige noordoosten wind. Temperatuur: 18 tot 20 graden. Zeewater: li graden. Vooruitzichten: een nieuw hogearukge- bied geeft de komende dagen zonnig cn geleidelijk aan wat warmer strandweer. ZON EN MAAN 18 juni Zon op 04.19 onder 21.03 Maan op 20.51 onder 02.34 ZON ES MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2