Koper- en bronsdiefstal als bron van inkomsten Schokkend over de Dam N-Beveland woongebied Onvoorwaardelijk' voor autorijden na teveel drankgebruik Tuinbouwcommissie ZLM bitter gestemd over houding minister 7 INBRAAK VIA KAPOTTE RUIT Examens MULO-EXAMENS MIDDELBURG B en w Vlissingen willen zwembaden in Kanaal overnemen Géén boete voor niet aangeven van een hond.... Rode Kruis Terneuzen schenkt f 1000 aan Peru Raad Hontenisse over gegadigden met industrie bij haven Walsoorden Tv-opnamen voor .Zingend geloven' POLITIERECHTER MIDDELBURG BOTSING NA PLOTSELING UITWIJKEN UITDAGING AAN FRUITTEELT WEKT WREVEL Onderhoud was teleurstellend geslaagd? DFsQ S T E pastilles-een geslaagd geschenk Afscheid Afzet Gemeentesecretarie Veere verhuisde VRIJDAG 12 JUNI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JONGEMANNEN STONDEN VOOR POLITIERECHTER MIDDELBURG ,We zaten zon der werk en hadden geld nodig. Daarom besloten we tot de dief stal'. Dat was de sobere verklaring van twee jongemannen, die don derdag afzonderlijk voor de politierechter in Middelburg te rechtstonden wegens inbraak in een metaalbedrijf in Vlissingen waarbij het tweetal voor een waar de van vijfhonderd gulden aan ko per en brons ontvreemdde. Vooral omdat hij reeds over een uitge breide straflijst beschikte, kreeg L. B. uit Souburg de zwaarste straf. Politie rechter mr W. van Solinge veroordeelde hem lot een voorwaardelijke gevange nisstraf van tien dagen, niet een proef tijd van twee jaar en een boete van tweehonderd gulden. De officer, mr Th. Lebret had eerder tegen B. dezelfde boe te maar een voorwaardelijke gevange nisstraf van drie weken geëist. Tegen de tweede verdachte, A. V. uit Vlissingen. bij wie geen recidive kon worden geconstateerd, luidden eis en vonnis alleen een boete van 150 gulden. Tijdens een ontmoeting in een café, was, zo bleek ter zitting, net plan opgeko men om zich in bezit te stellen van de waardevolle metalen. ïn de nachtelijke uren gelukte het aan het tweetal om via een kapotte ruit binnen te komen. Omdat B. die bij dit bedrijf had ge werkt, wist waar zich de sleutel be vond, kwamen ze ook zonder moeilijk heden in de .koperloods' en konden zij meenemen wat er van hun gading was. Ofschoon zij de buit zorgvuldig wegstop ten in een leeg olievat, leidde het spoor spoedig naar hen en werden de twee jongemannen weldra in de kraag gegre pen. Vooral B. bleek justitie en reclasse ring zorgen te baren. Zo constateer de mr Lebret in zijn requisitoir te gen de 18-jarige B. dat hij door dit reit nu wel duidelijk was .losge weekt' uit de sfeer van de kinder rechter en dat het nu ook wel defi nitief de laatste keer was, dat hij tot een voorwaardelijke eis kwam. .Ondanks eerdere voorwaardelijke straf fen, ben je toch weer op het dievenpad gegaan. We zitten als rechters nier toch niet om je te pesten?' Aldus mr Van Solinge die aan deze verzuchting nog toevoegde: .Wie garandeert ons, dat je niet opnieuw gaat gappen om deze boete te betalen.' R. bleek tenslotte zo in zijn schik met het vonnis, dat hij tot slot de politierechter spontaan de hand drukte. Vervoer 3. en K. G. twee jongemannen uit Hoek, waren met anderen meegereden naar Sluiskil. Toen zij weer verder wil den bleek er voor hen geen vervoer meer aanwezig te zijn. Het tweetal besloot daarop zich dit vervoer eigenhandig te verschaffen. Via een platje, een trap en een garage verschaften zij zich toegang tot een garage in Sluiskil. In die garage viel hun keus op een Taunus. die zij trompt naar buiten duwden. Omdat Ie contactsleuteltjes in het slot staken leverde het wegrijden geen problemen op. Toen de pret van deze rit over was hadden B. en G. de auto bij de Valput in Hoek .weggezet.' Zo vertelden zitting. Beiden ontkenden op besliste toon de opzet te hebben gehad om het vervoermiddel ln de kreek te laten ver dwijnen. Bovendien hadden zij de schade betaald. Officier mr Lebret bleek echter niet tot andere gedachten te brengen. Naar zijn opvatting was hier geen spra ke van jov-rlding maar van diefstal na inbraak. Hij vorderde tegen ieder een boete van tweehonderd gulden. Het von nis was conform. Misselijk Bij het aan de rijksopleidingsschool kleuterleidsters gehouden examen voor de akte A (leidster) slaagden: Inge Goe- degebuure. Vlissingen; Janny de Groote, St-Maartensdijk; Barbara de Jonge, Axel; Ana Kornman, Goes; Rita Lalkens, Breskens; Levien de Leeuw, Goes. Sr werden geen kandidaten afgewezen. Het examen wordt voortgezet. Eindexamens gymnasium Eindexamens stedelijke scholengemeen schap Middelburg, afd. gymnasium. Voor diploma A slaagden: mej. F. M. H. Drijber, mej. C. A. Melis en mej. Ch. M. G. A. Weststrate, dhr. P. Dieleman en P de Widt; voor diploma B slaagden mej. M. A. A. Schoenmakers en de heren P. J. E. Frantzen. P. A. Hessing, A- L. Huber, W. Lindheer. R. W. Liezenga, O. P. Minet en C. H. Reijerse. Afgewezen: geen. Voor het mulo-examen slaagden donder dag te Middelburg voor diploma A de da mes: M. E. Plugge, O.-Souburg; M. van Zanten, Vlissingen: J. C. de Rijke, Vrou wenpolder: M. Schipper, Vrouwenpolder; D. L. Buijs. Middelburg: J. M. Clari6se, Souburg; C. Dingemanse. Zoutelande; P. J. J. van Emmerik, Vlissingen; M. J. N. Francke, Breskens. Geslaagd voor diploma A de heren: iiri ,_rT. B. C-van de Putte, Souburg; C. M. Ree-|verenjg.j €n de acconl(x)aties afstoten, dijk. Souburg; R. P- de Rooij, Souburg; I gemeente wil deze nu in eigendom B. C. van Steenkiste, Vlissingen; J. A. I overnemen tegen betaling van de daarop Stroo, Breskens; A. Wanjon, O.-Sou-1rustende restant-schulden. Van de zijde burg; H. C. A. de Rijk, Middelburg; |van ,je jvi. A. de Ruijterschool blijkt ove- J. R. Suurmond, Souburg; C. J. Ritico, i rigens belangstelling te bestaan voor Cadzand; P. A. Seen, Schoondijke; C. A. I overname van de ac.comodalie van de Verstraaten, Oostburg: P. de Wolf, Cad-1 Vüssingse Zwemclub voor botenberging zand; J. de Looff. Veere: P. Franke, |en dergelijke. Ten aanzien van de ac- r- comodatie van de bad. en zweminrich- Ondanks het feit, dat zij inkomsten had uit een Belgisch ppnsioen, had mevrouw M. J. T. uit Middelburg ook nog aan spraak willen maken op een uitkering via de bijstandswet. Op de herhaalde vraag van de dienst sociale zaken in haar gemeente, antwoordde zij steeds, inderdaad geen pensioenuitkeringen uit België meer te ontvangen. Ter bevesti ging daarvan tekende mevrouw T. zelfs een verklaring, waarop haar de steun werd toegewezen. Men vertrouwde de zaak echter toch niet helemao' en na enig aandringen v'el zij tenslotte door de mand. Politierechter mr Van Solinge, die het een .misselijke streek' noemde om te trachten via een valse verklaring on rechtmatig gelden binnen te krijgen, re kende voor dat de gemeente Middelburg hier was benadeeld voor een bedrag van 877,50 gulden. De officier, die voor dit ,van twee wal letjes eten' eveneens geen goed woord over had vorderde een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van drie jaar met de bijzon dere voorwaarde, aat zij binnen een ter mijn van twintig maanden de ontvangen steun weer aan de gemeente zou terug betalen. .Anders vraag ik tenuitvoerleg ging van de gevaneenisstraf. U moet be talen.' Aldus de officier. Mr Van Solinge bepaalde tenslotte de voorwaardelijke gevangenisstraf op twee weken met een proeftijd van twee iaar met de voor waarde tot terugbetaling. VLISSINGEN In de vrijdagmiddag 26 juni te houden raadsvergadering stel len b en w van Vlissingen voor om de zweminrichtingen van de Vüssingse Zwemclub en de bad- en zweminrichting van de bad- en zwemvereniging .Luctor et Emergo', beide gelegen aan het Kanaal door Walcheren, van deze vere. nigingen over te nemen. Deze zwemin richtingen zijn respectievelijk sinds 1 januari 1969 en 1 mei 1969 voor het pu bliek gesloten. Voor de stichting en inrichting ging van de exploitatie nog niet geheel waren afgelost. Voor de Vüssingse Zwemclub is 't schuldrestant 38.987.25 en voor .Luctor et Emergo' 23.499,30. De verenigingen beschikken nieit over fondsen waaruit de aflossing kan plaatsvinden. Bovendien willen beide Veere; J. J. Hubregtse, Middelburg: C. H. Croesbeek. Vlissingen; J. W. de Zwart, Schoondijke; M.-C. Versluis, Veere; J. Koppejan, Domburg; J. L. Verberkmoes, Vlissingen. Geslaagd voor diploma B de dames: F. Stroo, Middelburg: J- Wljkhuys, Vlissin gen en de heren J. Janse, Arnemuiden; W. Roelse. Westkapelle; J. Wouters. Westkapelle; W. Pouwelse, Westkapelle: P. Visser, Vlissingen; A. C. Weststrate, O.-Souburg: R. G. Janse, Middelburg. Met middenstand. Afgewezen 3. Geslaagd voor diploma A de heren: P. Franke, Veere; J. J. Hubregtse, Middel burg; J. G. de Looff, Veere. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het doctoraal natuurkun. de de "heer J. G. Smits, vroeger woon achtig te Vlissingen. Voor het examen gemeenteadministra tie I slaagde de heer K. J. Huisson, ad- lijke oefening M. W. Braak, Vlissingen, E. M. C. Don, Oostkapelle en J. J. de Klerck, Schoondijke. Aan de Hogere Paedagogische school te Oudenbosch slaagden voor het havo- diploma de heren Th. Buijsse, Fr Haaks man de Koster, Fr. Timmerman en R. Wijffels, allen uit Aardenburg. Voor het examen Assistent K slaag, den van ,Het Molenwater' te Middel burg: A. van Beers, C. van Eenennaam, M. L. Janssens, M. Jobse, J. Pouwer, P. N. M. Verburg, M, W Vos, M Le- fèvre, S. J. Nagtegall, A. Uitdewilgen, M. C. N. Wolff. Afgewezen: geen. Aan de christelijke pedagogische aca deme voor Zeeland, te Middelburg slaagden voor het examen voor de ak te onderwijzer (es) de volgende kandi. daten: J. Dieleman te Axel, T. vam Elsacker, E. van de Kieboom, H. La. feber, S. Moorman, W. Timmerman, G. van Damme en A. Baarends te Goes, W. Scheele te Yerseke, A. Beimers, S. den Hollander, T. Kamphuis. C. Abra. hamse. J. Constandse en M. Siljé t< Middelburg, M. de Regt, M. E. van Strien, A. Stroo, C. Andriessen er Lies te Vlissingen, J. Hanse en J. Dieleman te Zierikzee, R. Roelse, Provoost en W. Schoe te Domburg, C. van 't Hof, G. Will en A. Rouw te Terneuzen, B. Koole te Serooskerke, P Stroosnijdcr te Oost. en West Sou. burg, E. Bosselaar te Oudelanden, H Duijnbouwer te Kloetinge, E. Sanders te Schore, H. Plomp te Soest. Er na men 34 kandidaten aan het examen deel. Er moesten geen kandidaten wor den afgewezen. ting .Luctor et Emergo' zal nog nage gaan worden of hiervoor een bestemming is te vinden, dan wel of de opstallen dienen te worden gesloopt. MIDDELBU RG M. W. uit Terneu. zen, die zich donderdag voor de politie rechter te Middelburg moest verant. woorden voor het feit, dat hij had na gelaten bij zijn gemeente aangifte te doen van zijn hond, kreeg ontslag rechtsvervolging. W. was tot deze aangifte verplicht in verband met de heffing van de gemeen, telijke hondenbelasting. Politierechter mr W. van Solinge, ze het strafbare feit haer wel bewezen te achten, doch stelde dat anderzijds W. het tenlastegelegde toch niet kon wor den verweten. W., die nog maar sinds kort in Terneuzen woonde, had in zijn vorige gemeente wel steeds een aangif teformulier voor de hondenbelasting ontvangen. Dait was in Terneuzen niet gebeurd. Wel had hij plotseling een pro ces, verbaal van het gemeentehuis ge kregen. W. verklaarde ter zitting beslist niet te hebben geweten, dat hij eigenhandig aangifte had moeten doen. Officier mr Th. Lebret had eerder ge. steld, dat hier wel een straf op zijn plaats was, en een boete van 10 gulden geëist Engelina is weer vlot HANSWEERT Het motortankschip .Engelina', dat was vastgelopen op de platen van Ossenisse. is weer vlot. De bergingsvaartuigen .Inktvis' en Zeetij ger' van het bergingsbedrijf L. Polder man uit Hansweert kregen het schip bij half tij los. TERNEUZEN De afdeling Ter neuzen van het Rode Kruis is een actie begonnen ten behoeve van de slachtoffers van de aardbevin gen in het Zuidamerikaanse Peru. Vooruitlopend op het uiteindelijk resultaat van de actie, heeft de afdeling Terneuzen reeds een be. drag van 1.000 overgemaakt. haven Walsoorden. En nu zegt u, voor. zitter, dat er opnieuw onderhandelingen gaande zijn met een belangstellende. Is dat ook werkelijk waar?' Burgemeester mr M. Soniers keek het raadslid Anne woensdagavond tijdens de raadszitting van de gemeente Honte nisse na deze uitlating hoogst verwon derd aan: ,u trekt onze uitspraken in deze zaak toch niet in twijfel?' Met iet wat verheven stem antwoordde de heer Anne hierop, dat hij het zo niet bedoel de, maar dat hij extra wilde benadruk ken, dat een aantal goede industrieves tigingen in Walsoorden broodnodig is voor de economische vooruitgang Hontenisse. Niet de gehele raad stond achter de wordt voorzien. Volgens het voorstel van b en w moet de redactieraad van het periodiek .Rond de vogel' bestaan uit twee raadsleden, de voorlichtingsambte naar en de chefs van de verschillende secretarie-afdelingen. De heien Rootus, Perdaen en P. Mangnus vonden het ech ter gewenst ook een buitenstaander Ln de redactieraad te benoemen. Het raads lid Rootus zou graag een vertegenwoor diger van de jeugd in de redactieraad hebben. Het raadslid Mangnus zei, dat de inwoners van Honteoiisse zonder een buitenstaander en alleen maar ,met men. sen van onder de toren geen cent in spraak' in het gemeenteblad zouden heb. ben. Burgemeester Somers was het niet met de zienswijze van deze raadsleden eens, hij zei dat de kolommen wel de. gelijk voor iedereen zullen worden open gesteld en dat hij zelfs graag reacties op allerlei zaken die spelen binnen de gemeente, zal inwachten. De meerder heid van de raad was de zelfde mening toegedaan, want het voorstel van b e werd geaccepteerd. MIDDELBURG Het wegdek van de Dam noordzijde, een oude keibestrating, xrerkeert in bijion. Ier slechte staal: automobilisten vergelijken het rijden hier met een cross' over een wasbord. Er is echter thans op korte termijn een voorstel lot verbetering in de ge meenteraad- te verwichten. Ge. meentewerken heeft het plan tot verbetering rond, maar het vrach ten is op de financieringsmiddelen. De keien zullen vermoedelijk wor den vervangen door gebakken ma. teriaal. (Foto PZC) GOES Zoals bekend maakt het IKOR zaterdag 13 juni een aantal televisie opnamen in de Grote Kerk te Gee» voor het tv-programma ,Z ngend gelo. ven' dat op 26 juli wordt uitgezonden. Belangstellenden die de opnamen wil len meemaken dienen zaterdagmiddag om drie uur in de kerk aanwezig zija. De opnamen duren tot half zei. MIDDELBURG Vijftien tot twintig glazen bier. Dat bleek de .consumptie' van J. P. uit Wol- GOES De tuinbouwcommissie van de ZLM is bitter gestemd over de uitdaging van minister P. Lar- dinois van landbouw en visserij om met bewijzen te komen betreffen de Franse subsidies voor de fruit teelt. De wrevel kwam tot uiting op een onlangs gehouden vergade- ring van de commissie, waarin de noodsituatie in de fruitteelt een groot deel van de besprekingen be heerste. De commissie stelde, dat al meerdere malen een lange lijst met subsidies is gepubliceerd, maar, zo constateerde men, ,de minister wil niet praten over de nawerking van de omvangrijke subsidies, die tot voor kort werden gegeven, en hij rekent de zeer hoge toeslagen, die met toestemming van de EEG werden gegeven, ook niet tot de subsidies'. De zaak kwam in de commissieverga dering aan de orde, nadat de heer J. H. Stoutjesdijk, voorzitter van de werk groep .fruitteelt in nood', verslag had gedaan van de demonstratie, die de Nederlandse fruittelers onlangs massaal in Den Haag hielden en over de korte bespreking, d.e een delegatie uit het bedrijfsleven toen met de minister had. De heer Stoutjesdijk stelde dat vrijwel iedereen ervan overtuigd is, dat het zeer slecht gaat in de fruitteelt en dat verder gaande maatregelen nodig zijn om de telers door dc crisis heen te helpen. De heer Stoutjesdijk vond het daarom des te teleurstellender, dat de minister in het gesprek na de de- montratie ,zo bijzonder weinig begrip toonde' Hij noemde het onderhoud dan ook ,zeer onbevredigend'. De commissie was van mening, dat de houding van de minister ten aanzien van sub sidies, die de fruitteelt elders in de EEG ontvangt een ambtelijke houding aanneemt, wat wrevel wekt. Men be sloot het er niet bij te laten en in over leg met de topfiguren van de organi. satie te blijven aandringen op een .menselijke en rechtvaardige behande ling'. Tevredenheid was er over het verloop van de fruitacfce, waarbij alle leden, van de eerste en tweede kamer der staten.-gcneraal een doos fruit cadeau kregen. Er kwamen veel reacties van ministers ook van minister-presi dent P. de Jong en van kamerleden en er kwamen toezeggingen binnen dat men aandacht aan de problematiek zal schenken. slot van pagina 1 weinig huizen over veel gemeentel te verdelen'. Burgemeester Evers ,We zeggen niet. dat het provinciaal bestuur" schuld heeft, maar we wil. len wel graag uitspraak. dat Noord-Beveland een aangewezen woongebied is'. Daarbij noort dan de wens van de beide burgemeester om meer woningen toegewezen te krijgen. In de afgelopen 5 jaar wer den er op heel het eiland 40 woning wetwoningen gebouwd en er zijn mo menteel 20 keuzewoningen in aan bouw op het eiland. Overigens menen de burgemeesters, dat er een kentering op komst is voor Noord-Beveland. Er zijn ver uit. gewerkte plannen voor de bouw van 80 particuliere woningen door een belegger en de heren Wisse en Evers zien daarin win duidelijke erkenning van de geschiktheid van Noord.Be. veland om te wonen. ,Als een parti. culier hier 80 huizen gaat bouwen, dan Ls dat een bewijs, dat men er iets in ziet'. De burgemeesters zelf Ze stellen, dat do ligging ten op zichte van de Zeeuwse industriege bieden gunstig is en ze verwachten. COLIJNSPLAAT Verkrot. hnj. Onbewoonbaar verklaar de huizen op Noord-Beveland. (Foto PZC) dat de werkers in de industrie Noord- Beveland zullen vinden. Als hogere overheden maar uitdrukkelijk verkla ren, dat Noord_Beveland een aange wezen woongebied is. .Dan komt er meer interesse voor particuliere bouw*, zo redeneren de heren Wisse en Evers. En als er fors gebouwd faat worden, dan willen ze een sprei- fang over de kernen om alle dorpen leefbaar te houden. (ADVERTENTIE) phaartsdijk te zijn geweest toen de Goese politie P., na een aanrijding, eens aan de tand voelde. Een bloedproef had een alcohol promillage van 2,90 aangewezen. Dit alles vond officier van justitie, mr Th. Lebret, ernstig genoeg om tegen P., die zich donderdag voor de politierechter te Middelburg moest verantwoorden, een onvoor waardelijke gevangenisstraf van een week en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twaalf maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar te eisen. Mr Lebret verzocht voorts om onder toezichtstelling van P. van Het Zeeuw» consultatiebureau voor alcoholisme. Politierechter mr W. van Solinge legda deze straf conform op, met uitzonde ring van de ontzegging van de rijbe voegdheid, die hij bepaalde op negen maanden, waarvan drie maanden voor. waardelijk. P. die in een bestelauto reed. had op de Westsingel in Goes de botsing ver oorzaakt door plotseling naar links uit te wijken. M. G. uit s-Heer-Arendskerke was ln Souburg met zijn auto in botsing ge komen met een andere wagen. Toen de izittenden van deze auto" zagen, dat G. bepaald niet vast ter been was, waarschuwden zij de politie. Een bloeproef leverde een promillage van 2,30 op. ,Dat had nooit goed kunnen gaan'. Zo stelde de officier, die tegen G. een on voorwaardelijke gevangenisstraf van een week en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid eiste. De politierechter bepaalde het vonnis op een week onvoorwaardelijk en gelet op bijkomende omstandigheden, een ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zeven maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk. Roekeloos Aan het slot van de bijeenkomst \verd| iHet was een roekeloze daad om die afscheid genomen van de heer P. J. J. autobus op dat moment nog voorbij te Dekker als voorzitter van de tuinbouw. willen nJden-' Zo zei de politierechter commissie De heer .1 A otrPi.,«r 1 te^en J' B' uit Vlissingen. die tijden» comnmwe. De heer J. A. ogelaar!een inhaalmanoeuvre op de Nieuwe, bracht hem namens de commissieleden Vlissingseweg op een tegenligger was dank voor het vele werk dat hij in de-! gebotst. Een inzittende van déze auto ze functie had gedaan, voor de pret- bad daarbij ernstige verwondingen op- duitse markt werd nog concurrentie on dervonden van onder plastic geteelde aardbeien uit Italië. De aanvoer van nabuuraardbeien is begonnen. De stand is goed, doch de droogte kan veel na deel veroorzaken. Er wordt van dit produkt een sterke vraag verwacht, met zeer bevredigende prijzen. Wat het harde fruit betreft, merkte de heer Dekker op, dat de vraag naar Golden Delicious zwak is, met lage prijzen. De vraag naar Goudreinette en Winston is beter, maar gezien de tijd jaar zijn de prijzen toch ook matig. Er wordt een grote perenoogst verwacht, niet alleen in ons land doch ook Westeuropese ceDtra. Appels zul- i«n geen topopbrengst geven, doch wel een vrij goede oogst. De vruchtzetting van de Goudreinette is tegengevallen, de Cox d'Orange is onregelmatig. Een goed overzicht kan echter nog niet den gegeven onder meer ornaat droogte en rui de vooruitzichten nog sterk kun nen wijzigen. De tarieven van de water, leiding gaan voor .grootverbruikers' zeer drastisch omhoog. Getracht zal worden om door overleg tot een aan vaardbare oplossing te komen. tige, opbouwende wUze waarop onder zijn leiding kon worden gediscussieerd en voor de voortreffelijke manier waarop hij de belangrijkste punten doorgaf en Jiogerop' verdedigde. Als blijk van waardering bood hij een boekwerk aan. De heer Dekker gewaag, de in zijn antwoord van de vriend schappelijke sfeer die de vergaderin gen steeds kenmerkte. Soms was men het oneens en werd er fel gedebatteerd, maar dat maakte de bijeenkomsten zijns inziens juist waardevoller. .Er was daarnaast respect voor eikaars standpunt en men kwam uiteindelijk steeds tot overeenstemming. Het is vaak moeilijk iets concreets te bewerk, stelligen, dat is ook in deze vergade ring weer gebleken, maar toch moet men doorgaan om voor goede doelstel- de bres te staan', aldus dc voorzitter. Betreffende de afzet van de tuinbouw, produkten deelde voorzitter P. J. J. Dek ker meer dat er grote aanvoer is van to. maten, die tegen redelijke prijzen wor den verkocht, namelijk rond 7,- per bakje van 6 kilo. Op de Westduitae markt wordt vrij veel concurrentie on dervonden van tomaten uit de oostblok. staten. De afzet van komkommers verloopt moeizaam en de prijzen zijn laag. Dit is een gevolg van zware concurrentie van Roemenië, Bulgarije, enzovoort. Men verwacht dat het aanbod uit deze landen strak3 zal afnemen, wat een prijsherstel tot gevolg kaïn hebben. De aanvoer van andere groentesoorten is niet groot. De prijzen van bloemkoolen andijvie zijn bevredigend. De kas. sla-periode is beëindigd, zodat thans al leen natuursla wordt aangevoerd. Het prijspeil is gunstig. De kwaliteit loopt sterk uiteen. De afzet van asperges loopt goed: er is veel aanvoer, maar tevens een goede vraag. De aanvoer van glasaardbeien loopt snel terug. In het algemeen is de teelt van dit pro dukt lonend geweest, ondanks grotere aanvoeren dan vorig jaar. Op de Weet, VEERE De gemeentesecretarie te Veere is verhuisd. Woensdag bracht men de hele inventaris naar het nieuwe secretarie, een oud patriciërshuis aan de Kaai 21. over. Donderdag schikte men zich in en vandaag vrijdag, gaat men er weer gewoon aan het werk. Reden van de verhuizing is dat secretarie-ruimte in het raadhuis te klein werd. De afdeling finan ciën en de gemeenteontvanger zwierven al geruimte tijd langs verschillende panden te Veere en zaten reeds enige tijd in het ge bouw aan de Kaal. Het telefoon nummer van de secretarie is voor taan 455. Raadsvergaderingen, hu welijken en andere plechtigheden blijven in het raadhuis plaatsvin den. gelopen. B. zei ter zitting, dat het gebeurde zich had afgespeeld tussen lioht en donker en daardoor ook te tegenLg- 6er niet tijdig te hebben opgemerkt, et vonnis tegen B. luidde een boe te van driehonderd gulden en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar. De officier had eerder een boete van vijfhonderd gulden en twee iaar ontzegging van ae rijbevoegdheid geëist. Ook L. L. uit Antwerpen, die bij ver stek terechtstond, was bij het passeren in moeilijkheden gekomen. Op de weg van Oostburg naar Schoondijke was hij met zijn auto uit een file gekomen. Hij was juist bezig een aantal auto's te passeren toen er plotseling een te. genliggar kwam opdoemen L. kwam daardoor in een benarde si tuatie. Hij gooide heft stuur om en reed met aanzienlijke snelheid, naar schatting 70 kilometer per uur. over het fietspad en pardoes in een sloot. Mede-inzittenden werden daarbij ern stig gewond. De politierechter, die er nog rekening mee wilde houden dat L. als dienstplich tig milita.r over een met al te groot inkomen beschikte, bepaalde de straf op een boete van tweehonderd gulden en een ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tija van een jaar. De officier had eerder een boete 1 vierhonderd gulden en een van twee jaar gevorderd. C. van O. uit De Klinge (België) was. zo stelde de officier, op een weg in Terneuzen toch gaan inhalen terwijl er een tegenligger naderde. Van O. had daardoor zijn auto abrupt naar rechts moeten sturen waardoor twee hier rijdende bromfietsers in moei lijkheden waren geraakt. De officier eiste voor dit feit een boe te van tachtig gulden. Van O. en ook enkele getuigen ver. klaarden de tegemoetkomende auto, dia bovendien met grote snelheid reed, niet tijdig te hebben zien naderen. Politierechter mr Van Solinge stelde tenslotte dat overtuigende bewijs hier niet was geleverd en besloot tot vrij. spraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7