Sigarettendiefstal in Middelburg werk van Goes'-Amsterdams duo VW-Zierikzee biedt massa evenementen «BILT" Zeeuwse ,Dag van het paard' op 20 juni in Kamperland ,Afreageeractiviteiten' voor vakantiegangers in Zeeland Nu is het tijdvoor lekker met lekker: Beschuit met aardbeien. 2 VLIEGENDE HOLLANDER EN VLIEGENDE HOLLANDERS.. Brabant wil bij zeehavenoverleg Auto schoot onder oplegger: man lichtgewond ALMANAK Zeeuwse politie controleerde reeks voertuigen Non-stop-program op kustvaarder HABIT ROUGE DE GUERLAIN Gelieven vinden Waterloo in Spui verwacht: PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 12 JUNI 1970 OPLETTENDE POLITIE SLOEG ZEER SNEL TOE DIEVEN REDEN MET GESTOLEN AUTO VOOR.... MIDDELBURG De politie heeft bijzonder snel klaarheid gebracht in de sigarettendief stal 177.450 stuks met een waarde van 12.500,bij de groothandel Maljers Zn NV (Végé Zeeland). Nog de avond na dinsdag, toen 's morgens vroeg de diefstal in het Végé- complex aan Achter de Hout tuinen werd ontdekt, werd in Goes de 24-jarige P. J .W. gear resteerd en gistermiddag werd in Amsterdam de 30-jarige A. F. de G. aangehouden. W. en De G., die elkaar in Goes leerden kennen, hebben de diefstal sa men gepleegd. W. heeft intus sen een volledige bekentenis af gelegd. De G. werd nog donder dag van Amsterdam naar Mid delburg overgebracht. Gister avond werd hij in het politiebu reau te Middelburg ingesloten, waar hij vandaag zal worden verhoord. W. wordt reeds van daag voorgeleid aan de officier van justitie. De eveneens gesto len auto, waarin de sigaretten werden vervoerd is evenals de sigaretten zelf nog niet gevon den. Voor het vervoer van de grote hoe veelheid sigaretten hebben De G. W. inderdaad gebruik gemaakt de kleine vrachtwagen, de lichtgrijze Ford-Transit kenteken XF 59.61, die in de nacht van de sigarttenroof uit Middelburg werd gestolen. Met deze als kampeerauto ingerichte wa gen, eigendom van H. uit Mid delburg die zij op particulier terrein .vonden' met de sleutel in het contactslot, zijn zij in de rich ting van het gebouw van de groot handel gereden. De slgarettenroof uit het naast het politiebureau gelegen gebouw ,,on groothandel heeft zich daarna simpel, geluidloos en professioneel voltrokken. keerd, waarna zij zich te voet de achterzijde van het gebouw ver plaatsten. Hier is W. door een open staand bovenraam geklommen om ver volgens een van de achterdeuren voor De G. te openen Samen hebben zij toen de dozen sigaretten voor de ach terdeur opgestapeld. Pas daarna hebben zij de auto voorgereden, er is snel in geladen, de deur kon correct gesloten worden, omdat W. langs dezelfde weg als hij gekomen was. door het raam. het gebouw verliet. Bij de diefstal heeft De G. het .professionele element' inge bracht: het gebouw en de andere voor raden werden keurig achtergelaten, er werd niets vernield, er werden geen flessen drank aangesproken. Het is de gestolen auto geweest, die de politie op het spoor heeft fezet, dat tot de aanhouding leidde, len wel bijzonder oplettend agent van de Goese politie heeft de auto de nacht van de inbraak in Goes De auto was toen al verdwenen, maar de Goese politie trok onmiddellijk na of op de plaats waar men de auto had gesignaleerd, aanknopingspunten te vinden waren. Zo viel de verdenking op W. die nadat hij op het politiebu reau was ontboden, snel door de mand viel. Door dit verhoor kwam men op het spoor van De G. die naar alle waarschijnlijkheid nog in de nacht van de inbraak met de wagen naar Amster dam is doorgereden. W. en De G. houden vol niet te weten, waar de auto gebleven is. In tussen is wel geblekem, dat de Am sterdammer van het duo de .vakman' is, die W. met wie hij In Goes in contact kwam, in dit avontuur heeft betrokken. Spi oor Er was op dat moment uiteraard geen enkele reden tot verdenking, maar de attente agent maakte er toch een men tale notitie van en toen de volgende morgen dinsdagom half negen het telexbericht over de gestolen wagen op liet Goese bureau binnenkwam, herin nerde de politieman zich onmiddellijk de wagen met gordijntjes voor de ra men en zelfs het kenteken. DEN HAAG (ANP) De tweede kamerleden W. P. G. Assmann en N. H. L. van den Heuvel (beiden kvp) hebben de minister van verkeer en wa. terstaat gevraagd de provincie Noord. Brabant alsnog een zetel te geven in nationale commissie zcehavenover- Nu blijkens rapporten van het provin ciaal bestuur van Zuid.Holland en het Rijnmondorgaan westelijk Noord-Bra bant onder de aandacht is gebracht als vestigingsgébied voor industrieën waarvoor in het Waterweggebied geen mogelijkheden meer beschikbaar zijn, is Noord-Brabant door het Reimers. waalplan en door het industrie- en ha. venscjiap .Moerdijk' met haar belan gen rechtstreeks betrokken bij de vraag stukken van de zeehavenontwikkeling in de zuidelijke delta, aldus beide ka merleden. ZAAMSLAG Een inzittende van et Belgische personenauto, A. C. J. R. uit Khokke, is donderdagmiddag aan het hoofd gewond toen de wagen op de weg Hoek - Terhole bij Zaamslagveer in botsing kwam met een trekker met op legger. Beide voertuigen reden in de riclv ng van Zaamslagveer, toen de vrachtwagencombinatie, bestuurd door J J. D. uit Terneuzen, plotseling rechts af sloeg. De Belgische personenauto be stuurd door mevrouw M. M. R. uit Knokke, schoot gedeeltelijk onder de oplegger. De heer R. kwam met zijn hoofd tegen de voorruit. Hij kon, na door een arts te zijn behandeld zijn reis vervolgen. De schade aan de auto was aanzienlijk. Veel schade bij aanvaring op kanaal door Z.-B. HANSWEERT Op het kanaal door Zuid-Beveland deed zich bij Hansweert een aanvaring voor tussen het Belgi sche motorschip .Mistral' (950 ton) en hel Nederlandse motorschip .Arjopi' (350 ton). Bij deze aanvaring liep de .Arjopt". die met fosfaat op weg was van Antwerpen naar Hafen Viklor (Duitsland), zware averij op aan de boeg. Hoewel de .Arjopi' geen water maakte kon men de reis toch niet voortzetten. Het bergingsbedrijf L. Pol derman uit Hansweert heeft donderdag een noodreparatie verricht, waarna de .Arjopi' met de bergingsschepen .Inkt vis' en .Zeetijger' naar Terneuzen werd gesleept. De .Mistral', met zand op weg van Neder Hemert naar Oudenaerde, liep slechts lichte schade op en kon zijn r»r.s normaal voortzotten. Leeuwse Toespraken Jp een school in Goes zijn deze oeek de geslaagden toegesproken '.oor tioe-e voorzitters, die van de ■xam ene om missie en die van de ■udercommissie. Je kunt het slech. er tref/en, want als je gezakt ■ent, hoor je niks. Vfaar het was heet en een van :<e voorzitters geniet de prettige eputatie lang, zeer lang van stof e' zijn. Omdat men het ergste voorza.g, greep de andere voor zitter in: '.Zullen we eens wedden wie de kortste toespraak kan houdent' De uitdager mocht beginnen. Na vier woorden verliet hij het ka theder. .Allen van harte gefeliciteerd', zei Zijn tegenstander dacht even na -n begon toen met een lieve glvm- 'achJi llen hartelijk gefehci- irerd...' vjaarmce hij op winst stond. maar de sukkel raasde ge. roonfegetroiow voort, pnede na mens...' en toen had ie al verlo- Afzetgebied Noch W. noch De G. schijnen eerder in het Végé-complex geweest te zijn. Maar zij hebben uiteraard zonder veel moeite het tabaksmagazijn weten te vinden, waarop hun onderneming zich concentreerde, een landelijk crimineel verschijnsel. In verschillende andere plaatsen in Nederland, zoals in Dord recht en Breda, zijn grote sigaretten- diefstallen gepleegd, steeds bij de groot handel. Voor de sigaretten schijnt men een aardig .afzetgebied' te hebben. De politie heeft in deze zaak dus wel bijzonder snel toegeslagen. Bij de Mid delburgse gemeentepolitie verklaarde men gisteren, dat de zaak .nog niet -eheel is afgerond, maar dat een be- ioorlijk succes is geboekt', waarbij men veel hulde had voor dit .speurwerk van de Goese collega's'. Bij de Goese po litie gebruikte men bescheiden de kwa lificatie geluk gehad', te bescheiden, want de zaak werd zo snel opgelost dankzij oplettendheid van combinatie vermogen. Het is niet uitgesloten, dat de politie een bijzonder goede slag heeft geslagen en nog andere feiten r~- licht zullen komen. GS VERDEELDEN PORTEFEUILLES MIDDELBURG De leden van ge. deputeerde staten hebben iu onderling Overleg de verschillende portefeuilles de- fenitief verdeeld. De verdeling is als volgt: de heer J. van den Bos beheert de af- d ling provinciale financiën; gemeente- financiën van Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland, onderwijs, volksgezond heid, maatschappelijk werk en visserij. De heer M. J. van Poelje beheert do afdelingen provinciale stoombootdiens, ten, gemeentefinanciën van Zeeuwsch- Vlaanderen, Schouwen-Du:veland, Tho- len en St-Philipsland- Zeelandbrug, open baar verkeer, vaste oververbinding Wes- terschelde, havenschap Vlissingen (in oprichting), havenschap Terneuzen (in oprichting), personeelszaken, toezicht op rechtspositieregelingen lagere pubhek- rechtelijke lichamen, interprovinuciale ziektekostenregeling, bestmirsschool Zee land. interne zaken. De heer Van Poelje is ook eerste waarnemend commissa ris. De heer A. J. ICaland beheert de afde lingen openbare Nutsvoorzieningen (energie en water), luchtverontreiniging en hinderwet en economische aangele. genheden. De heer Kaland is tweedo waarnemend commissaris. Mr J. F. G. Schlingemann oeheert de afdelingen gemeente- en provinciegren zen, waterstaatszaken (polders, water schappen, wegen en overige zaken), ont eigeningen en belemmeringswet, water verontreiniging, agrarische zaken en voorlichting. De heer A. L. van Geesbergen oeheert de afdelingen culturele zaken, museum, bibliotheek, sport, jeugdzaken, recreatie en toerisme. De heer C. Hoek beheert de afdelingen ruimtelijke ordening, volks huisvesting en werkgelegenheid. De samenstelling van cie verschillende kamers ter behandeling van administra tieve geschillen is als volgt: le kamer (ter behandeling van de administratieve geschillen met betrekking tot het keer en de waterstaat): vh J. van Poelje en mr J. F. G. Schlingemann. 2e kamer (ter behandeling van de ad ministratieve geschillen met betrekking tot de algemene bijstandswet en woon- ruimtewet) J. van den Bos en A. van Geesbergen. 3e learner (ter behandeling van de admi nistratieve geschillen met betrekking tot het onderwijs en de volkshui westing, alsmede van alle overige aan de be slissing van gedeputeerde staten onder worpen geschillen): C. Hoek en A. J. Kaland. Deze verdeling geldt voor het tijdvak tussen 1970 en 1974. .TERNEUZEN Een stom verbaasde Willem van der Decken (alias: Frans van Glansbeek), de kapitein van het verdoemde schip .De vliegende Hollander' maakte donderdagmiddag in Terneuzen kennis met zijn moderne tegen hangers: de bemanningsleden van de luchtmachthelikopter ,Wilma'. De ,Wilma' gaf in het kader van de braderie een spectaculaire red dingsdemonstratie. Verder kreeg het publiek de gelegenheid om de helikopter, die landde op de ge dempte vissershaven, van dicht bij te bekijken. Daarvoor bestond nogal wat belangstelling. Voor de demonstratie werd een van de be manningsleden in de koele Oostkolk gegoojd. De .Wilma" wierp vervolgens een rubberboot uit en haalde de man, die zijn positie kenbaar maakte via een rookgordijn, naar binnen. Rond half vijf vertrok het toeslei naar de basis. De tweede braderiedag was min stens zo druk als de eerste. Op de kiosk op de markt trad de poppenkast van ,De Williando's op, de koninklijke harmonis .St-Ce- oilia' uit Kloosterzande zorgae er 's avonds voor muziek en datzelf de werd bekwaam ter hand (en ter mond) genomen doo? de Ter. .Matrozenkapel. (Foto PZC) MIDDELBURG Met 113 personeels leden verdeeld over 51 controleposten hebben de verschillende Zeeuwse politie korpsen donderdag hun steentje bijge dragen aan een landelijk technische controle van motorvoertuigen. In totaal heeft men in Zeeland 3748 auto's en mo toren onderzocht op technische gebre ken. Hiervan bleken 31 voertuigen over gladde banden te beschikken. Bij zeven voertuigen werkten de renunen niet zo als het moest en van twee voertuigen functioneerde de stuurinrichting niet he lemaal zoals het behoorde. Bij 53 voer tuigen werden technische gebreken van andere aard (bijvoorbeeld lekkende uit laten) geconstateerd. Behalve technische gebreken konden de voertuigen ook nog andere gebreken (zoals onleesbare kentekenplaten), ver tonen. Tachtig van de gecontroleerde voertuigen bleken dit soort gebreken te hebben. Ook heeft men een onderzoek naar de .papieren' ingesteld. Vijf be stuurders bleken in het geheel niet ui het bezit te zijn van een rijbewijs. ,Erg weinig', vond de Middelburgse politie, die de gegevens van Zeeland verzamelde. ,Aan de Jiand van andere steekproeven hadden wij er veel meer verwacht. Iu Middelburg hebben wij soms twee van dit soort gevallen per week.' Overigens waren er wel 91 bestuurders die geeni ONTMOETING VAN HIPPISCHE- EN FOKKERS WERELD KAMPERLAND De Ruiterplaat bij Kamperland wordt zaterdag ZO juni voor een dag domein van de beste Zeeuwse paarden en hun ruiters. Op die dag organiseren de Zeeuwse afdelingen van de paarden, en ponystamboeken samen met de gewestelijke bond van lande lijke rijverenigingen in Zeeland de .Dag van het pnard'. De hippische en de fok kerswereld ontmoeten elkaar op de Rui. terplaat en presenteren zich gezamen. lijk aan iedereen, die interesse heeft rijbewijs bij zich hadden. In deze groep' g-ms hjer om een aantal taalkun. j;« ««Ir rraor, j --1- i WETSONTWERP DELTASCHADE IN SEPTEMBER IN DE KAMER Van een onzer redacteuren) DEN" HAAG Het ziet er niet naar uit dat de deltaschadewet (voor deren dan oesterkwekers) in de ste week van september in behan deling komt bij de tweede kamer. De kamercommissie, die de behande ling heeft voorbereid, streeft ernaai het openbaar debat over deze wet. telijke schaderegeling (ex-artikel de deltawet) te doen honden De ministers van verkeer en waterstaat, van sociale zaken en volksgezond- heied, van financiën en van landbouw en visserij hebben de kamer thans het gewijzigd ontwerp van wet toe gezonden. De tekst van het wetsont werp is daarmee aangepast aan de wijzigingen, die de kamer al eerder per aparte nota hadden bereikt. kunnen er nog zitten die ook geen rijbe wijs bezitten. Heel wat minder mensen hadden het kentekenbewijs niet bij zich. Slechts 37 hadden dit papier vergeten. In 3 gevallen was het kentekenbewijs niet op de eigen naam overgeschreven.) Het onderzoek werd verricht in Terneu zen met 6 man (2 posten), in Goes met 8 man (3 posten), in Vlissingen met 14 man (2 posten), in Middelburg met 0 man (2 posten) en de rijkspolitie met 66 man (36 posten). dige en redactionale veranderingen, alsmede om een aantal toevoegingen aan leden van de verschillende wets artikelen, waarin onder meer de be roepsmogelijkheid voor hypotheek houders die het met eens zijn met de vastgestelde regeling, werd vastge legd. Het wetsontwerp genummerd als kamerstuk 9914 is al vier jaar ge leden ingediend: het dateert van 16 september 1966. oor paarden. Men heeft daartoe een programma samengesteld, dat 's mor gens tegemoet komt aan de wensen -■an de kenners in de paardenwereld n 's middags aan die van de leken, die er iets meer van willen zien en weten, aardensport heeft ook in Zeeland latste jaren meer beoefenaars ge kregen en de stamboeken willen samen met de landelijke rijverenigingen op de ,Dag van het paard' tonen, dat het gaat om een langzaam maar zeker po pulair wordende vrijetijdsbesteding. Op de Ruiterplaat zullen ook verschillen de ponyrassen present zijn en de orga nisatoren achten dat van veel belang. Van de leden van de koninklijke Ne derlandse federatie van landelijke rij. verenigingen is 43 procent van de le. den beneden de 18 jaar. Als men goed wil leren paardrijden, dan is het goed er jong mee te beginnen en de zijn daar zeer geschikt voor. eerste Zeeuwse dag van het pa; men met name aandacht besteden aan de educatie-ve kant. Op de Ruiterplaat wordt zaterdag juni een grote diversiteit van rassen bijeen gebracht, die in Zeeland beschik baar zijn. Men besteed de morgenuren aan een keuring van warmbloedpaar- paarden, Fjordenpaarden, New Forest, pony's en Shetlandpony's. Die keurin gen zijn vooral bedoeld voor de kenners. Men heeft nog geen kans gezien alle keuringen die jaarlijks in Zeeland wor. den gehouden op één dag bij elkaar te brengen, maar dat is niet wegens ge brek aan overeenstemming, maar meti name vanwege te hoge kosten voor ver voer. Zo worden deze week zaterdag in Hulst Haflinger- en Dartmoor-keurin gen gehouden en in Rilland-Bath Haflin- gerkeuringen. Ook van die rassen zullen trouwens paarden vertegenwoordigd zijn op de Dag van het paard. Na de keuringen op de Ruiterplaat wordt er namelijk 's middags een rassenshow ge houden met de beste vertegemvoordigèrs één hengst en drie merries per ras van de Shetland-, Dartmoor-, Welsh., New Forest- Connaniara.. IJslandse pony's en Fjorden-, Haflinger-, Ara bische. warmbloed-, en trekpaarden. Daarbij wordt door deskundigen com mentaar gegeven over de verschillen de kenmerken van de diverse rassen. Overigens kan men de belangrijkste ge-! gevens over de rassen ook vinden in een handige catalogus voor de Dag van| het paard. In de middag worden demon straties gegeven van wat men met een j paard eri èen pony kan doen. Zo zall het publiek individueel en groepsgewijs! dressuurnjden kunnen bewonderen, er j wordt gevoetbald op pony's, cr zijn! springdemonstraties en shows met aan gespannen paarden. De Dag van liet paard begint 's morgens om half tien j en het middagprogramma start om lj Landelijk experiment van actiegroep KATS MIDDELBURG Vakantiegan gers die deze zomer in Zeeland I bijkomen van hun vele dagelijk se beslommeringen zullen wor den geconfronteerd met activi teiten die het verblijf a.an de kust wellicht nog wat aangena mer kunnen maken. Een groep studerende en reeds afgestu deerde wetenschapsmensen heeft bij wijze van experiment een programma van .afreageer- activiteiten' opgesteld. Dit 24 uur continuprogramma gaat zich afspelen op een kustvaar der, die de ene keer vanuit een Walcherse plaats uitvaart en een andere keer de Zeeuws- Vlaamse kust of de kust van Schouwen als startplaats neemt. De groep, die achter dit alles staat noemt zich KATS, een titel, die uit ge. werkt betekent.Kontinu Aktie Trai ning Sentrum'. Het gaat hier om men sen die, ontevreden met de huidige toepassing en isolationistische posi tie van de sociale wetenchan, deze wetenschap en hun persoonlijke ver mogens in willen zetten voor men sen die tot nu toe geen direct ge bruik hebben kunnen maken van de kennis, techniek en vaardigheden van de sociale wetenschappen en voor mensen die vanuit een bewuste keu ze werken aan liet tot stand brengen van een meer rechtvaardige eu meer menselijk maatschappij. Dat alles vertelt de heer R. J. Kopuit, een van de initiatiefnemers. Om de doelstellingen te kunnen uitvoeren heeft men een aanloopperiode nodig. En die heeft vorm gekregen in het zomerprogramma. Hoewel er veel po gingen in het werk worden gesteld om de recreatiemogelijkheden van vakantieoorden uit te breiden valt het, zo menen de KATS-mensen, niet te ontkennen dat verveling, mono tonie etc. een veel voorkomend ver schijnsel as. Een programma dat de mogelijkheden biedt om een stuk recreatie te bele. ven waarin tot creativiteit en activL teat wordt uitgenodigd en waarin gelegenheid bestaat om vanuit de re creatie te komen tot een stuk ont dekking van zichzelf en de omgeving lijkt volgens de initiatiefnemers alle kans van slagen te hebben. Het programma is een collage van film, muziek, spel. non-verbale expressie, werken met verf. karton, bollen, touav en papier, straattheater, ont spanning en engagement. De groep KATS wil twee keer per week een groep van vijftig tot honderd mensen bereiken. Men mikt op jonge echtpa. ren en jonge alleenstaanden, zo in de leeftijd tussen de negentien ende vijfendertig jaar. Voor jonge echtparen bestaat er gele genheid de kinderen mee aan boord te nemen, naar een crèche voor de opvang zorgt. Op 4 en 5 juli zal in Loenersloot worden proefgedraaid. Op woensdag 15 juli vaart de eerste woensdag 15 juli vaart de eerste groep uit vanuit de. haven van Burgh- sliiis. Bij de WV's in Renesse en Haamstede vindt de voorverkoop plaats. Het landelijk unieke expe riment wordt door diverse instellin gen gesubsidieerd. Er loopt op dit moment nog een aanvraag bij het ministerie voor cultuur, recreatie- en maatschappelijk werk. (ADVERTENTIE) AFTERSHAVE DEODORANT COLOGNE Exclusief bij: PARFUMERIE VAN RIEMEN KLOKSTRAAT 10 - GOES (ADVERTENTIE) SPUI Een poging van een ro mantische jongeman uit het Bel gische Sint-Niklaas om zijn 14. jarige vriendinnetje te ontvoeren is woensdagavond wreedaardig gestrand In de buurtschap Spui tussen Axel en Terneuzen. De jongen, de 17-jarige T. G. V. en zijn vriendinnetje O. E. B. uit Temse (België) waren in een leeg staande woning aan de Pooters- dijk getrokken. De Terneuzense gemeentepolitie haalde beide jon gelui daar rond 22 uur uit. Toen bleek, dat ze de benen hadden ge nomen omdat de ouders van het meisje bezwaar maakten tegen de verkering, die overigens al bijna een jaar duurde. De ouders van het paar hebben hun kin deren inmiddels op liet Terneu zense politiebureau afgehaald. IEDERE DINSDAG TOERISTENDAG ZIERIKZEE Zierikzee moet het vindt de plaatselijke VW als toeristenstad in het komende seizoen helemaal gaan maken. Een evenementencom missie heeft daartoe voor de zes dinsdagen vanaf 30 juni tot en met 4 augustus een uitvoerig programma opgesteld. Dit pro gramma moet het verblijf in Zierikzee zowel voor toeristen als voor Zeeuwen extra aan trekkelijk maken. Wie 's morgens om tien uur in Zie rikzee arriveert kan daar ten eerste de kinderen kwijt. In gebouw ,De Lichtboei' is een opvangcentrum voor kinderen tot 14 jaar ingericht. On der toezicht van ervaren jeugdleiders kunnen zij zich daar nan velerlei spelen overgeven. De ouders kunnen inmiddels op hun gemak naar de jachthaven wandelen, waar om half elf een RTM-romdvaart- boot vertrekt. Die boot gaat ergens op het wijde water een charmante zeemeermtei opvissen. Als deze meer min zich eenmaal aan boord bevindt, dan zal iedere dinsdag weer blijken, dat zij behalve charmant ook een niet van talent ontblote vocaliste is. Met de zingende meermin aan boord komt de boot om twaalf uur in de jachthaven terug. Vandaar vertrekt dam een optocht naar de Vismarkt, waar de meermin weer iedere dinsdag de mosselverkoop zal openen. Hon- gerigen kunnen gaan eten. er is een ten-asje en de meermin zal nogmaals optreden. Kunstmarkt Op de Vismarkt zal ook <le hele dag, van tien uur 's morgens tot acht uur 's avonds een kunst- en antiekmarkt in bedrijf z(jn. En 24 kramen zijn daar onder meer pottenbakkers, schilderijen, tekeningen, sieraden, edelsmeden, houtdraaïere, literaire publikatïes verkopende auteurs en vele andere attracties ondergebracht. Wie de Vismarkt gezien heeft kam om drie uur by de Noordhavenpoort terecht. Daar zal mevrouw Van Oe- veren uit Kortgene met een aamtal mensen uit de Bevclanden en Wal cheren iedere dinsdagmiddag een half uur durende show van oude Zeeuwse klederdrachten verzorgen. Terug op de Vismarkt kan men m half zeven tot acht uur genieten van het optreden van de Boerenkapel van .Kunst en Eer' uit Zierikzee. In de Graanbeurs kan dc jeugd 's avonds terecht voor een beatfestijn, dat tot twee uur 's nachts zal duren. Voor de eerste twee dins dagen zijn reeds gecontracteerde groepen Btntangs en Sandy Coast. Behalve beatgroepeu zal ook een disk-jockey actief zijn in De Graan beurs. Wijnfeest Mensen dio een ander feest wensen, stappen natuurlijk naar hotel Mon- dragon, >vaar dinsdags, ook lot diep in de nacht, wijnfeesten worden ge houden. Het orkest vam Piet Daalhuizen treedt daar op. vocaal terzijde ge staan door artiesten als Imca Ma rina, Joke Bruys, Lenada. Axinet Wes terman, Hannie Meister en Saakia en Serge. Tijdens de wijnfeesten wordt ook een talentenwedstrljd gehouden. Jong talent mag meezingen met de groep van Piet Daalhuizen. Voor de winnaar is een radio-optreden voor zowel Vara als Tros weggelegd, ter wijl een platenmaatschappij een plaatje zal maken. Hoogtepunt van alle dinsdagfeesten wordt echter het optreden van vele volksdansgroepen op het Havenpark op dinsdag 28 juni. Daar komen on der meer volksdansers uit Finland, Tsjechoslowakjje, Turkije. Zweden en Goes. Op dinsdag 30 juni. de eerste evene- mentendinadag, zal de experimentele theatergroep .Blauwe Schuit' uit Eindhoven naar Zierikzee komen, 's Middags zaJ de groep een theater- workshop voor de jongeren inrichten, 's avonds volgt een openluchtoptre den. LAGERE TEMPERATUREN Droog en zonnig weer. maar in de kust gebieden tijdelijk enkele wolkenvelden. Overwegend matige noordelijke wind en belangrijk lagere temperaturen dan gis teren. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 nur: Overwegend zonnig en droog met nor male tot iets boven normale temperatu- Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor zaterdag: aantal uren zon: 7 of meer; min. temp.: van ongeveer nor maal tot 3 graden boven normaal; max. temp.: van ongeveer normaal tot 4 gra den boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 pro cent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 7 of meer; min. temp.: omstreeks normaal; max. temp.: vaai 0 tot 6 graden boven normaal; kans op een droge periode ■an minstens 12 uur: 95 procent; kans P een geheel droog etmaal; 80 procent. Normalen voor 11-14 juni. respectieve lijk min. temp. en max. temp.; Den Helder 12 1T Eelde 9 De Bilt 10 20 Vlissingen 12 18 Zuid-Limburg 10 20 Vandaag een iets frissere zeewind met in de ochtend mogelijk wat bewolking, maar verder overwegend zonnig. Tempe ratuur 21 tot 23 graden. Zeewater 17 graden. Vooruitzichten: een hogedruk- gebied komt van IJsland dichter bij en zal ook tijdens het weekeinde goed bre-- strandweer brengen. ZON EN MAAN 11 juni Zon op 04.20 oi Maan op 11,44 o: Athene onbewolkt. Barcelona zwaar bewolkt, Belgrado half bewolkt, Brussel onbewolkt. Frankfort licht bewolkt, Genève half bewolkt, Innsbruck half bewolkt. Kopenhagen onbewolkt Lissabon half bewolkt. Locarno onbewolkt. Londen onweer. Luxemburg half bewolkt. Madrid licht bewolkt, Mallorca zwaar bewolkt, München licht bewolkt. Nice onweer. Oïlo zwaar bewolkt. Parijs zwaar bewolkt. Rome. onbewolkt. Wenen onbewolkt,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2