Engelse verkiezings kandidaten zoeken persoonlijk contact gast^H^ Weinig kans op opening van Beneluxgrenzen op 1 november Fabery de Jonge Het betekent alles in het Engelse systeem NS-Vakantie- dagtochten RICHTLIJNEN VOOR SUBSIDIËRING TOERISTISCHE ACCOMMODATIE TECHNISCHE GEBREKEN OORZAAK VAN VEEL VERKEERSONGELUKKEN Vragen over reis drs Bakker naar Zuid-Afika Belgen zijn bang voor toevloed van pornografie VRIJDAG 12 JUNI 1970 PROVINCIAL! ZEEUWSE COURANT 17 (Van onze correspondent in Londen) We hebben Wilson op een van zijn dagelijkse boemel- treintochten gevolgd naar Norfolk later gingen we per auto de rimboe in. Een extra reden voor de premier om daar heen te gaan was, dat deze lieflijke uithoek van East Anglia sinds de oorlog dwars tegen de draad in stemt. Geen partij kan daar thans enig risico lopen. Wilson ligt in zijn propaganda op Heath voor, omdat hij anders dan deze de gewone man opzoekt én omdat hij vergezeld is van zijn echtgenote Mary, eveneens een pluspunt op de ongetrouwde oppositieleider. Bovendien zijn de mensen vooral in de afgelegen gebieden verguld om handjes te schudden met de grote man uit Downingstreet. De Britse stembusstrijd draagt in menig opzicht een presidentieel karakter, omdat het Engelse volk niet alleen een regering kiest, maar meteen ook een premier. Want de leider van de winnende partij wordt automatisch rege- ringsaamvoerder, die bovendien de macht bezit ministers te benoe men en te ontslaan. Wilsons landelijke rondwan delingen' worden met opzet niet van tevoren aangekondigd om woelige demonstraties van wilde extremisten te voorkomen. Wilson is een echte televisiepre mier die op de camera's speelt, vaak de indruk wekkend dat hij met willekeurigen spreekt, teiwijl dit in feite hoofdzakelijk de plaatselijke partijgetrouwen zijn hoewei deze onvermijdelijk een zekere hoeveelheid tegenstanders in hun kielzog meevoeren die hier en daar uit de hand lopen, hoewel Wilson ook hen meestal al gauw met een sarcastische opmerking weet te temmen. De plaatselijke partijfunctionaris sen staan wat schuchter op de Wilson redt zich daaruit doorzijn ,Tory-vrienden' iets quasi har telijks te zeggen. Zinspelend op een bezoek van hun eigen leider, die, naar hij weet nooit zal komen opdagen Maar de premier was toch wel even verbouwereerd toen op een stationnetje een pittig school meisje met een spits gezichtje en lange vlechten op hem afstorm, de, uitroepend dat ze niet van zijn politiek was gediend. Wilson had geen tijd en kennelijk ook geen zin in een weerwoord. Hij keek wat roekeloos over het mets- je naar zijn partijgenoten die aar. zeiend en potsierlijk, omdat zij slechts met een handjevol waren, het Engelse equivalent vam ,dat hij een toffe jongen is dat willen wij weten' aanhieven. Gelukkig voor Wilson die op deze tochten, evenals in de rest van zijn propaganda de eigen politiek bewust zo weinig mogelijk aan roert, poserende als de grote man die daarboven ver verheven is klonk het schrille fluitje van de conduoteur en konden hij en zijn vrouw naar hun coupé terug vluchten. Het viel ons op dat waar wij kwamen het bijna overal de par. tijveteranen zijn die dit hardu tijdrovende voorbereidingswcrk verrichten om elke Labourkiezer naar de stembus te krijgen. Dat was ook Wilsons boodschap, als hij in een opkamertje voor een open raam, uit een deuropening of aan een wankel balkonnetje de memigte toesprak, een politiek in houdloze speech, waarin hij ie dereen met een kwinkslag aan spoorde zijn plicht te doen. Zijn opmerking dat zijn vrouw Mary in deze streek was geboren scheen weinig indruk te maken. Verre oom perronntejes waar de trein enkele minuten stilhoudt en ook Wilson moet wel eens naar zijn wiorden zoeken voor de korte informele ontmoeting. De Labourmannen dragen enorme rood-gele verkie zingsrozetten op de label en daar mee in overeenstemming een vuurrode da.s op een hardgeel overhemd, maar soms staan ze daar in hun zwart zondags best. Een had zelfs een bolhoed op. Koel Labour wint' Jongeren lopen mot een spandoek mei het bezwerende opschrift: .Labour zal winnen.' Er is ook de onvermijdelijke grijsaard, of een hoog bejaarde dame zoals de 90-jarige overgrootmoeder wier enige wens al vervuld was na melijk Wilsons hand te mogen drukken, hetgeen ze dan ook met aandoening deed. Een variant Is de in partijkleuren kermisachtig uitgedoste Labourhaby die door de partijleider moet 'worden ge knuffeld. Soms wordt het gezapige gesprek wreed door een groepje schreeu wende tegenstanders verstoord. Koel was bepaald de ontvangst op het stationspleintje van Kings Lynn, na een tot bijna midder nacht durende autotocht door het ongerept bloesemende landschap. Jonge Tories hieven een langge rekt boe aan en torstten een bord verkondigde dat Labour Enge land in de steek heeft gelaten. Op het marktplein was het wel kom warmer. Hier waren niet al leen Labourleden verzameld maar ook nieuwsgierigen die zich ver drongen om de premier van dicht, bij te zien. Kinderen kregen Wil sons handtekening. Een puur 19e eeuwse atmosfeer heerste er in het sombere achter. atfatraatje waar in een pover huisje het Labourcomité voor de wijk is gevestigd van welks in spanningen de plaatselijke cam pagne geheel afhankelijk is. Hier verschenen de Wilsons te midden van de stapels enveloppen met het verkiezingsmanifest van de plaatselijke kandidaat. Op de ta fels lagen de lange lijsten met namen van kiezers die huis voor huis door hen moeten worden be werkt. Wilson met zijn grijze lokken leek meer op de verre oom die even zijn halfvergeten familie kwam opzoeken dan de voor ge wone stervelingen onbereikbare Britse premier. Hij schudde tal loze handen met partijwerkers en mensen in hun voortuintjes. Kin. deren die op een schuurtje za ten hieven ritmisch in de handen klappend een spreekkoor aan met de woorden .Harold, Harold, Ha. rold.' Het ging er allemaal hoogst ge moedelijk toe, hetgeen niet wegnam dait er ergens iemand klaarstond met een ei dat bij het vertrek van een nieuwe woningnederzel- ting op het dak van Wilsons au to uiteenspatte, wat de volgende ochtend met de zwaarst denkba re kop in de kranten werd ver meld. Op een hoek, een sombere man, met een bord ,de boeren zullen het rottige Labour niet ver geten.' Tenslotte reed Wilson, in de duisternis, diep in slaap op de achterbank van zijn auto naar Downingstreet terug. De politieke standwerkers, groot en klein, gaan elke dag in deze zomerse atmosfeer door met hun spreekbeurten en het bezoeken van de kiezers; Wilson zal dit op het einde van zijn campagne vier dagen lang in zijn eigen district Huyton, onderdeel van Liverpool doen. Het publiek heeft de politieke grootheden dagelijks tot dodelijke verveling toe op de televisie kunnen zien. Maar het kan gebeuren dat de metalen klopper op de voordeur daalt en even later de premier zowaar in je eigen huiskamer staat (ADVERTENTIE) Een dagje naar Scheveningen of de Efteling, naar Volendam of Avifauna, naar Giethoorn of Texel. Keuze uit meer dan 30 mogelijkheden. Alle informatie in de brochure Vakantiedag tochten op de stations. voordelig uit met NS Voor het jaar 1970 De staatssecretaris van economische za ken, drs. L. J. JVI. van Son, heeft de richtlijnen subsidiering toeristische n<- comroodatie J070 bekend gemaakt. De ze nieuwe richtlijnen dienen ter ver vanging van de regeling, die tot dus ver voor het verlenen van subsidies voor het tot stand komen van toeristische voorzieningen is gehanteerd. |De richtlijnen subsidiëring toeristische accommodatie maken het in de eerste plaats mogelijk van overheidswege sub- James Allen, de Amerikaanse on derminister van onderwijs, heeft zijn functie neergelegd. De reden ervoor is niet opgegeven maar men neemt aan dat zijn heengaan verband houdt met het feit dat hij onlangs in het openbaar kritiek uitte op de politiek van Nixon in Cambodja. 2 kampeer- of bungalowbedrijven of daarmede gelijk te stellen toeristische verblijfsaccommodatie; 3 jachthavens, die ln het bijzonder bestemd zijn voor het gebruik door toeristen 4 zwembaden, die in het bijzonder bestemd zijn voor het bezoek door toe risten; 5 toeristische attractiepunten. On der attractiepunten worden in dit ver band verstaan: voor blijvende exploi tatie bestemde, kunstmatig aangelegde complexen, die als bezienswaardigheid of anderszins op grote schaal door toe risten worden bezocht. Daarnaast ma ken de richtlijnen het mogelijk subsi dies te verlenen voor de infrastructuur tuur wordt in dit verband verstaan, de openbare wegen die rechtstreeks toe- - i.1 v J vnnli-rinv van hi gang verlenen tot de betrokken bedrlj- VPri.~.r h., ven en de noodzaketiikp voorzien in wn 1 zienlngen la door de nieuwe richtlijnen belangrijk uitgebreid. Deze subsidiëring was op grond van de bestaande rege ling tot dusver beperkt tot kampeerter reinen. jachthavens en zwembaden. Nu kunnen ook de belangrijkste andere ca tegorieën van toeristische bedrijven in beginsel voor subsidiëring van overheids wege in aanmerking komen. In dit ver band zij vermeld, dat d>- betrokken toeristische projecten dezelfde zijn ala die zjn genoemd in de op 4 maart 1970 kondigde kredietbeschikking toeris- e accommodatie, die kredietverle- onder gedeeltelijke overheldsga- sel zowel voor kredietverlening als voor subsidiëring in aanmerking worden ge bracht. Belangrijk is voorts, dat op grond van de nieuwe richtlijnen ook particuliere projecten kunnen worden gesubsidieerd, terwijl voordien uitsluitend voor voor zieningen, uitgaande van publiekrech telijke organen rijksbijdragen konden worden verstrekt. De staatssecretaris van Economische zaken acht deze uitbreiding en wijzi ging in de toepassing van de mogelijk heden tot subsidieverlening van over heidswege gewenst 0111 naast de moge lijkheden van de kredietbeschikking toe ristische accommodatie, waar nodig een meer effectieve en doelmatige impuls te geven aan de uitbreiding en de ver betering van de toeristische uitrusting lall(j met het oog. op en en de noodzakelijke voorzieningen in de plaatselijke netten van drinkwa ter, gas en elektriciteit en riolering Het toepassingsgebied van de subsidi ering van overheidswege voor toeristi sche projecten en infrastructurele voor- Vier procent van ongelukken door technische tekortkomingen Vooral personenauto «ÜSKÏ slecht onderhouden (ADVERTENTIE) Neem gratis een gast mee op reis. Op zaterdag of zondag in juni, juli en augustus. Net zo ver en zo lang als u maar wilt. Het kost n nooit meer dan per persoon. flO.- Nieuwe directeur voor de STIRK DRIEBEKGEN Dc Stichting ten dien ste van het rekreatiewerk van kerken de STIRK beschikt niet ingang van 1 juni jongstleden over een nieu we directeur. Als opvolger van wika L. A. C. van Ginkel, die najaar 1969 bij de NCRV in dienst trad, werd de heer W. van der Loon uit Yorden be noemd. De heer Van der Loon was van 1965 af direcLeur van 't provinciaal centrum voor gereformeerd jeugdwerk Gelderland waaraan ook het vorrnings- en t.oerus- tingscentrum .De Drietlp' te Ellecom verbonden is. Zijn nieuwe taak zal voor een deel ook op het toerusten van jeugd bepaald zijn. omdat de Stirk door zijn komst de training van teamleden voor het interkerkelijk rekreatiewerk zal kun lien intensiveren. Het werktterrein de stichting is echter breder. Een jaar geleden was dc taak van de Stirk nog samen te vatten in .hel ordineren, stimuleren en begeleiden plaatselijke en regionale rekreatiewerk- projecten'. Nu ligL de nadruk veel mf~ op de bgerippen .mentaliteLtsvorining niveauverbetering', zowel ten aanzien van de projecten van interkerkelijk re creatie werk. als van de inbreng van de kerken bij allerlei recreatieve ontwikke. lingen in onze samenleving. KLM IN CONFLICT MET BUITENLANDSE MAATSCHAPPIJEN SCHIPHOL (ANP) Tussen de KLM en een groot, aantal buitenlandse lucht vaartmaatschappijen, die in ons land een vestiging nebben, is een ernstig conflict gerezen naar aanleiding van een reclamebrief, die verkoopleider E. D. M. Kruyff vorige week aan de Nederlandso reisbureaus (de zogenaamde IATA* agenten) heeft rondgestuurd. Dat de KLM zich in deze briel' zelf de meest punctuele maatschappij noemt met de beste vliegers, uitstekende koks (die geregeld eerste prijzen winnen) en dal zij zich zelfs prijst voor de beste verbindingen met liet buitenland, acht de concurrentie normaal en acceptabel, doch dat daarnaast enkele bij naam genoemde buitenlandse maatschappijen ongefundeerd worden gekraakt heeft zo wel bij de reisbureaus als de buiten landse maatschappijen hevige veront waardiging gewekt. Het wordt be schouwd als een ernstige inbreuk op de etique in de betrekkingen tussen de luchtvaartmaatschappijen en als een .ongemanierdheid, die zijn weerga niet kent.' Het bestuur van dc AFARIN. de As sociation of Foreign Airline Represen- talivos m the Netherlands, heeft zich De' Nederlandse staatssecretaris vorige week terstond telegrafisch met I nanciën, Grapperbaus, toonde een klacht tot president-directeur G woensdag bepaald pessimistisch, van der Wal van de KLM gewend. I Hij meent dat het nog wel tot I juli DEN HAAG (ANP) Vorig jaar werd in Nederland waar geen ge meentepolitie is, vier procent van alle autoongelukken uitsluitend of mede veroorzaakt door technische gebreken aan auto's. In de ge- meente Den Haag was dit percen- I tage ruim 2,5. Wordt hiermee de invloed van het tech nisch gebrek aan voertuigen op het on- gevallencljfer enigszins geïllustreerd, daarnaast is er de invloed van de tech nische staat, waarin het voertuig ver keert, maar die nog juist binnen de I wettelijke normen blijft. Door verwaar., j lozing, waarbij bij'zonder gedacht wordt aan remmen en lianden, zijn er auto's, die niet het remvermogen opleveren, dat DEN HAAG (ANP) Het tweede-ka- mogelijk of wenselijk is. merlid H. Wïerenga (pvda) heeft de minister .president schriftelijk gevraagd de beweegredenen mee te delen om de aan minister drs Bakker gerichte uitno. lid wil onder meer weten of de aanvaar, ding van deze uitnodiging moet worden gezien als een uiting van een zich wij. zigend beleid van de Nederlandse rege ring ten opzichte van Zuid-Afrika. van vele automobilisten is da laat ste er ook de oorzaak van, dat vaak zoveelste hands auto's gekocht worden, die er uiterlijk misschien nog aardig uit zien, maar diie in feite voor de nieuwe, te goeder trouw zijnde eigenaar, als ri dende doodkist fungeren, aldus de hoofd inspecteur. Bovendien zijn dit nog de percentages, die becijferd werden uit de door de po litie geregistreerde ongelukken. Ze wer den woensdag verstrekt namens de cen trale politie verkeerscommissie in een toelichting op het kernthema voor veili- Gebleken is. aldus de verkeerscommissie, dat een belangrijk deel van het Neder landse wagenpark in onvoldoende staat van onderhoud verkeert, wat vooral voor de personenauto's geldt. Zo moest in het laatste kwartaal van vorig jaar de rijkspolitie op de auto snelwegen 802 keer een proces-verbaal uitschrijven wegens het rijden in een auto. die ernstige technische gebreken vertoonde. Bovendien werden 2881 waar schuwingen uitgedeeld. Hij wijst er in dit verband op dat het laatste bezoek van een Nederlandse mi nister aan Zuid-Afrika in 1957 plaats vond, toen de toenmalige minister van economische zaken dr J. Zijlstra aan 'het hoofd stond van een economische missie. Na de gebeurtenissen in Sharp- ville in 1960. die een keerpunt beteken, den in de publieke cpinie ten opzichte van de apartheidspolitiek, heeft geen enkel lid van de regering nog een be zoek aam dat land gebracht. De heer Wleringa informeert er verder naar of, voordat de uitnodiging is aanvaard, de wens te kennen is gegeven dat vice- premier Bakker ook gesprekken wil voc- ,.e tecMsche ren met tegenstanders van de apart.Idienst \an de verkeerspolitie vorig Jaar' heidspolitiek. Voorts vestigt hij er de 3652 motorvoertuigen. Naar aanleiding aandacht op dat de Zuidafrikaamse mi- hierv ,n ,verd ,014 Ilpr<,onpri „„..„rh„ nister Schoeman heeft verklaard .dat de J., personen gever ba- Nederlandse pers en televisie in handen "seerd, 107 moiorvoertuigen werden in is van linksgezinden'. Deelt de minis- beslag genomen en ter beschikking van ter-president deze mei^g en indien dit de justitie gesteld. 1678 motorvoertui- W "SSL". J1* d.o°r ™_e- ?en vcrtoondPn onherstelba: Vooral personenauto's - ter kennis laten bren gen van de Zuidafrikaanse regering', al dus de heer Wierenga. Tenslotte ver zoekt vraagsteller de minister-president te willen bevorderen dat minister Bak. ker bij zijn bezoek uitdrukkelijk onder de aandacht brengt van de Zuidafrikaan se regering, dat Nederland in de Ver enigde Naties enige malen bij stemmin gen de apartheidspolitiek heeft veroor. deeld als een misdaad tegen de mense lijkheid. (gen en werden vernietigd. gebreken LONDEN Popzanger Lord Butch heeft zich. voor de derde maal in de Engelse verkiezings strijd geworpen. Foto: hij hield gisteren een wervingstoespraak la Westm insler. In Den Haag werden vorige week vrijwillige keuringen gehouden. Van de aangeboden personenauto's had rond 45 procent technische gebreken. Bijna de helft was ernstig: aan ban den. remmen en stuurinrichting. Dat juist de personenauto's de meeste technische gebreken vertoonden, wijt hoofdinspecteur M. van den Berg van dc Haagse politie aan de hogere leef tijd van de personenauto in verge, lijking met die van de vrachtauto. .Koopjes' Bovendien hebben naar zijn mening nog I steeds te veel bezitters van personenau. to's een te geringe financiële marge. Daardoor moeten ae noodzakelijke repa- STAATSSECRETARISSEN ZIJN PESSIMISTISCH BRUSSEL (ANP) De ministers van financiën en van economische zaken van de Benelux gaan tijdens een speciale vergadering op 22 juni in Brussel een nieuwe poging doen om tot overeenstemming over de harmonisatie van de accijnzen te komen zodat (wat tijdens de Be- neluxrcgeringsconferentie vorig jaar in Den Haag was afgesproken) op 1 november van dit jaar de grenzen open kunnen. Veel kans dat dit punt alsnog geregeld zal kunnen worden is er overigens niet. volgend jaar kan aanlopen voordat de grensformaliteiten niet betrekking tot de accijnzen tot het verleden behoren. zich Knelpunten Grote knelpunten, aldus de Nederlandse staatssecretaris van buitenlandse zaken, De Koster, zijn nog steeds de belastin gen op de zogeheten energiedragers (benzine bijvoorbeeld), sigaretten, wijn. bier en gedistilleerd. De Belgen hebben nog moeilijkheden met een heel speciaal punt Zij hebben woensdag tijdens de ministersbij eenkomst in Brussel die diende om de aanstaande regeringsconferentie van 6 juli in Luxemburg voor te bereiden la ten weten dat ze nogal in hun maag zitten met de mogelijkheid dat bij open grenzen een stroom van pornografische lectuur zich vanuit Nederland naar het zuiden zal gaan bewegen. Ze willen daarom graag een Neder landse lijst (een soort van porno grafische index dus) van lectuur die niet naar België gebracht zal mo gen worden. Woensdag is ook een schema gemaakt van punten die men door werkgroepen nog wil laten afhandelen voor 6 juli om daarmee de agenda van de regerings conferentie zoveel mogelijk te beperken. Verder is woensdag gesproken over een verzoek van de interparlementaire Beni;- luxraad om inzage te verkrijgen van de adviezen en voorstellen van het Bene- lux-stimuleringscomité dat wordt Coördinatie De ministers van economische zaken en van financiën hebl.cn afgesproken dat men elkaar voortaan tweemaal per jaar (In mei en november) zal gaan ont moeten om te werken aan een procedure voor coördinatie van het economisch be leid van de drie landen. Dit besluit is er vooral op gericht om in de EEG een gezamenlijk optreden van de drie t.e kunnen bereiken De bewindslieden hebben woensdag ver der twee verdragen getekend, een voor de jaelit- en vogelbescherming en een voor eenmaking van het accijnsgebied. Het jacht- en vogelhescherniingsverdrag regèlt. vooral waarop men voortaan zal mogen jagen. Hel verdrag tot eenma king van liet accijnsgebied is ongeveer analoog aan dat tot eenmaking van het douanegebied, maar liet staat los van de kwestie \an de harmonisatie van de ae- cijnzen. NS zoekt naar oplossing BABY'S BIJ NS KIND VAN DE REKENING ENSCHEDE (GPD) Sta- tion Hengelo. Langs spoor 2 loopt de stoptrein richting Almelo binnen. Twee gekop- peelde diesellocs voor een lange rij wat ouderwetse, blauwe wagens. De eerste groep pendelend fabrieks- en kantoorpersoneel gaat na een volbrachte werkdag op huis aan. Als de trein zich weer in bewe ging zet, blijft op een verlaten perron een figuur eenzaam achter een moeder niet haar baby in de kinderwagen. Zij stond al een kwartier voor de vertrektijd te wachten, maar toch heeft zij de trein gemist. Van achteren naar voren is zij met haar kinderwagen de hele trein langs geweest. Nergens was een wagondeur breed genoeg om de kinderwagen door te laten in de ouderwetse wagons. De stati onschef zegt. wacht u maar op de volgende trein', maar geeft er geen garantie bij dat de moeder en haar kind daar wel in zullen kunnen. Een paar minuten later het open stationnetje van Borne. Op het perron een moeder met baby in de kinderwagen en een kleuter aan de hand. De conduc teur zegt: .wacht u maar op de volgende trein'. Hij geeft geen ga rantie dat het dan wel lukt. Wat betreft service van de spoor wegen lijkt het natuurlijk nergens op, vooral niet op een verbinding tussen Hengelo en Borne, dat is aangewezen als de woongemeente bij uitstek in de stedenband Twen te. Het gebeurde nu op een behaaglijk warme zomerdag. Zal het van de winter als de moeders met hun ba- bies onbeschermd tegen vorst en sneeuw staan te wachten, nog steeds gebeuren Hoogs twaarsf •oordvoerder toor van de NS in Utrecht op deze vraag. ,We gaan zoeken naar een oplossing voor dit probleem en de mogelijkheid is niet uitge sloten dat we binnenkort tot een oplossing komen. Op welke ter mijn kan ik op het ogenblik nog niet zeggen'. .Het probleem is ontstaan met ingang van de nieuwe dienstrege ling, toen we voor het eerst op Torenzentijd wter getrokken trei nen gingen inleggen. Getrokken treinen bestaan uit rijtuigen, die door een locomotief worden ge trokken. Dat inleggen van getrok ken treinen was noodzakelijk om het aantal zitplaatsen tijdens de forenzentijd op te kunnen voeren, omdat dieseltreinstellen te weinig rufrwte boden. Het is gemakkelijker bij een ge trokken trc'.n een rijtuig aan te ha ken dan bij 'n dieseltrein 'n trein stel aan te koppelen. We gingen er bij het nemen van deze beslis sing van uit dat een bagagewa gen bij een forenzentrein overbo dig was. omdat forenzen niet veel meer bij zich hebben dan een akte tas'. Oplossingen .Het materieel waarbij het kinder wagenprobleem zich voordoet, is in de jaren dertig gebouwd. Rij tuigen van na 1954 leveren geen enkele probleem op. We overwe gen op het ogenblik twee moge lijkheden om de moeilijkheden op :e lossen: we haken alsnog 'n ba gagewagen aan die wt door om. setting van de dienst elders uit het land moeten halen. Of we scha kelen een andere wagon in van ;en nieuwere datum waarbij we :>p het balcon een scheidingsstang verwijderen, zodat kinderwagens naar binnen kunnen. Dames met kinderwagens zullen dat rijtuig dan gauw genoeg ontdekken'. wel heet vrremdellngea- binnenlandse toerisme. Voor de financiering van de betrokken projecten dient, waar nodig, in de eer ste plaats een beroep te worden ge daan op de mogelijkheden van krediet verlening onder gedeeltelijke overheids- garantie. die voorzien zijn in de Krediet beschikking toer.st/^ehe accommodatie 1-970. In dit verband s nog van belang, dat met name de kleinere toeristische bedrijven ook gebruik kunnen maken van de Krediiet&eschikking Midden, en Kleinbedrijf. Indien echter een onren dabele top resteert, kan in de investe ringskosten van toeristische projecten een subsidie worden verleend voor het bereiken van een rendabele exploitatie. Deze ubsidie bedraagt ten hoogste het bedrag van de onrendabele top. Wat be treft de infrastructurele voorzieningen, hierin kan 'n subsidie worden verleend van ten hoogste 95 pet van de kosten van deze voorz.eningen. Deze subsidie wordt uitsluitend \-erleend aan publiekrechte lijke lichamen, aangezien de kosten van de Infrastructurele' voorzieningen ten laste van deze lichamen komen. Een subsidie in de investeringskosten of de kosten van de infrastructuur van een toeristisch bedrijf wordt evenwel slechts verleend indien dit noodzakelijk is om gewenste toeristische ontwikkeling de betrokken streek op gang te brengen. De projecten waarvoor subsi die-aanvragen worden Ingediend, moe ten dienen om een eerste of verdere aanzet te geven aan de toeristische ontwikkeling van een bepaalde regio. De subsidie-aanvragen voor de toeris tische projecten en-of infrastructurele voorzieningen moeten worden ingediend bij de gedeputeerde staten van de be trokken provincies. Gedeputeerde sta ten zenden de aainvragen, voorzien van hun advies aan het ministerie van eco nomische zaken. De subsidie-aanvragen dienen vergezeld te gaan van een tech nische beschrijving met tekeningen en van een begroting van de investerings kosten van het toeristische project dan van de kosten van de kosten van infrastructuur. Een subsidie-aan vraag voor een toeristisch project dient tevens vergezeld te gaan van een dui delijke financierings- en exploitatiebe groting. MINISTER ROOLVINK: Geen verbod op tv- filmpje over afkoop van rentekaarten DEN HAAG (ANP) Het is niet Juist, tlat liet ministerie van sociale zaken en volksgezondheid de stichting SGCUtera heeft verboden een televisiefilm te ma ken waarin de mensen nog eens worden geattendeerd op hun rechten bij de af koopregeling voor een rentekaart-verze- kenng. Dit heeft de minister, B. Roolvink, mee gedeeld in antwoord op vragen van het tweede kamerlid J. Vellenga (pvda). Het ministerie was niet bereid voor de helft deel te nemen in de kosten van een televisiefilmpje van Socutera. mede omdat werd betwijfeld of dergelijke voorlichting doeltreffend zou zijn. Naar het oordeel van minister Rool- om de gega- psorn van hun rechten op de hoogte te brengen. Niettemin hebben velen tot nu toe nog geen aanvraag ingediend. Minister Roolvink ontkent ten stelligste dat het niet-medewerken aan het Socu- tera-project een gevolg zou zijn van het feiit dat niet voldoende geld beschik baar is om de afkoop van alle rechtheb benden te betalen. Ieder die volgens de geldende bepalingen voor een afkoop som in aanmerking komt kan er zeker van zijn dat hetgene dat hem toekomt zal worden uitbetaald. Voor enige on gerustheid is geen enkele reden, aldus minister Roolvink (ADVERTENTIE) MODERNE HORLOGES De wereld bekende merken «-"f Pontiac, Tissot en Omega fct geven U garantie voor be- Pa? trouwbaarheid. Gaarne tonen jeji wij U onze zeer grote kollekties. Prijzen vanaf f 60.- JUWEUEfiS - HORIOGERS - SINDS 1S34 LANGE KERKSTR. 30 - TEL SOOS - GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 17