PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TOESTAND JORDANIË KRITIEK Buitenlanders als gijzelaars Laboratorium ,De Voorst' start studie methodieken afsluiting Oosterschelde Tweede kamer voor experimentenwet Kamer achter wet op ziekenhuisbouw PALESTIJNEN EISEN VERTREK JORDAANSE OPPERBEVELHEBBER KANSEN VOOR ONDERWIJS Zuigeling dood aangetroffen in genarkeerde auto Vandaag in de krant... KAMER TROK JASJE UIT CHRISTIENTJE MAG BLIJVEN LANDELIJKE RICHTLIJNEN KABELBANEN EN/OF DOORLAATCAISSONS? IN 1971 MOET BESLISSING WEL VALLEN Twee Het geïnfor meerde volk 213e jaargang nr. 135 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 11 juni 1970 Oiracu, M MB. Mij an uu fro.incm. cour.nl. r. v.m. n r. an Sow. HoorarM.ctl.. C. A. fl "ik'" """d W*lrt*»34B60' 5144 <b" "d 35°3, 01,8SS84- *"p ï75,) M'««lbur». M.rkl 51. tel. 7651 I. 2078/3169, adv. 6248). 0 (6(8 red, 7853. adv 5213). (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Alles wijst erop dat de tweede kamer vandaag nog akkoord gaat met de nieuwe expe rimentenwet onderwijs waaraan gisteren de gehele middag en een deel van de avondvergadering is besteed. De nieuwe wet wil een re geling treffen op onderwijskundi ge experimenten die buiten de ka ders van de geldende onderwijs wetten vallen te kunnen uitvoeren. De wet wil zo stelde staatsse cretaris Grosheide van onderwijs het in een toelichting aan de ka mer de mogelijkheid openen te beginnen met experimenten die in de toekomst tot een geheel nieuwe structuur van het onderwijs kun nen leiden. Tegen het wetje op zich was in de kamerI nauwelijks bezwaar, toch duurden de de batten vrij lang vooral naar aanleiding van enkele ingediende voorstellen tot wijziging. Hierbij was vooral een amen dement van de socialist Laban dat ge steund werd door WD, PSP en D 6f langdurig onderwerp - van gesprek. De nieuwe wet wil namelijk dat de coördi natie van de te houden experimenten geschiedt door de bestaande onderwijs raad. Het amendement wil dit recht toekennen aan een speciale commissie van ten hoogste 15 leden, commissie ex perimenten onderwijs genaamd. Volgens de indieners van het amendement biedt een dergelijke nieuwe commissie betere waarborgen voor goede coördjnatie. Twee kampen Dadelijk raakte de kamer in twee kampen verdeeld. Aan de ene zijde de confessionele regeringspartij aan de andere kant de oppositie de WD, De liberalen hadden name lijk via de hand van de onderwijs deskundige Vonhoff hun handtekenin gen onder het amendement gezet. KVP'er Hutschemaekers noemde het amendement inconsequent. Ar-afge. vaardigde Veerman meende zelfs dat het in strijd is met de grondwet, waarna het CHU-kamerlid Schoring zijn vertrouwen in de onderwijsraad uitsprak en nadrukkelijk zei geen behoefte te hebben aan een nieuwe commissie. Staatssecretaris Grosheide meende dat het niet elegant is de onderwijsraad, die nu al zeven jaar de experimenten advi seert, zonder meer aan de kant te zet-| ten. Bovendien zal een nueuwe oommis. sie de coördinatie eerder bemoeilijken dan verbeteren, omdat er dan weer een instituut bij komt. Ook wilde de be windsman op dit moment niet graag vooruit lopen op een overleg, dat binnen een drietal maanden zal zijn afgerond c waarna waarschijnlijk een hele nieu we visie op onderwijsexperimenten ver kregen zal zijn. OOSTVOORNE (ANP) Een vyf we ken oude baby van het echtpaar O. tel istvoorne is zondagmiddag dood aan getroffen in een te Rockanje gepar keerde auto. zo is woensdag bekend geworden. Het echtpaar had geruame tijd het kind achtergelaten om In een plaatselijk ca fé wat le drinken. De plaatselijke arts, die de dood constateerde, stelde de poli tie in kennis, waarna dr Zeldenrust sec tie verrichtte. Deze heeft tot nu toe nog geen rapport uitgebracht over de doodsoorzaak. Het onderzoek naar de Juiste toedracht van de zaak is in han den van de rijkspolitie te Rockanje. TBR MINISTER Polak wil het insti tuut van de terbeschikkingstelling herzien... (pag. 3) Weg DE DIJKGRAAF van het water schap Schouwen is tegen de ont- sluitingsweg in het noorden van het eiland, (pag. 4). Binnen- en buitenlands nieuwspag. 1, 3 en 9. Zeeuws nieuws: pag. 2, 4, 5 en 9. Radio en tv: pag. 11. Sport: pag. 7. Financieel nieuws: pag. 13. Lerarenopleiding Een suggestie van de oppositie om de hele wet dan maar aan te houden tot dit overleg is afgerond wees staatsse cretaris als ondoordacht van de hand. Experimenten die staan te dringen om uitgevoerd te worden, komen daardoor in net nauw. Vooral de vernieuwde le rarenopleiding zou dan komend school jaar niet van start kunnen gaan. Los 'van wat er ook uit het overleg komt, kan deze nieuwe experimentenwet nor maal en goed functioneren. Aan het einde van de debatten liet de lieer Laban dan opk blijken de staats secretaris het recht van de twijfel te gunnen en het amendement te willen in trekken. Voorwaarde is, dat de kamer van het overleg op de hoogte gehouden zal worden. Een toezegging in deze rich ting betekende intrekking van het amen-1 dement. De wet wordt in de loop van de dag ongetwijfeld aangenomen. DEN HAAG (ANP De hoge temperatuur, ook in 's.lands ver gaderzaal, is woensdagmiddag aan leiding geweest tot een uniek be sluit: bij wijze van uitzondering stond kamervoorzitter mr F. J. F. M. van Thiel toe dat de kamerle den hun colbertjasjes mochten uit doen. Van die gelegenheid werd spontaan een druk gebruik ge maakt. De temperatuur in de ka mer bedroeg woensdagmiddag 82 graden fahrenheit (of 29 graden Celcius). De kamervoorzitter wees erop dat zelf, zeer recentelijk teruggekeerd van een reis door de west, de ho ge temperatuur als vrij normaal had ervaren. Zijn besluit baseerde hij op het eerder op de dag door de anli-revoluibionaire mr W. Aan- tjes geschapen precedent in de vaste commissie voor justitie. Want als voorzitter van deze com missievergadering had mr Aan. tjes de aanwezige kamerleden ook al toestemming gegeven in hemds mouwen aan de beraadslaging deel te nemen. Foto: links Dijkstra (d '66), rechts Laban (pvda). BEIROET. AMMAN. CAIRO (AFP, RTR. GPD) De toestand in Jordanië is gisteren kritiek geworden. Het conflict tussen uiterst links (de Palestijnse commando's) en uiterst rechts (de generaals van het Jordaanse leger) dreigt te ontaarden in een burgeroorlog. Koning Hoessein heeft in een dramatische radioboodschap gisteravond een beroep op de strijdende partijen gedaan. Op dat moment werd het aantal doden op 500 geschat en gingen de gevechten nog altijd door. President Nasser van Egypte en kolonel Kadhafi van Libië zonden boodschappen aan koning Hoessein en de Palestijnse leider Yassar Arafat. De Palestijnen hebben de VS ervan beschuldigd pogingen te doen een broer van koning Hoessein, prins Hassan op de troon te willen helpen. Hassan zou bereid zijn het met Israël op een akkoordje te gooieD DEN HAAG (ANP) Het departe ment van justitie heeft besloten Ctiristientje, een Joegoslaviseh, in dh-i gië geboren pleegkind, een verblijfsver gunning te verstrekken, zodat het meis je kan worden opgenomen in het. pleeg-1 gezin Van Dinter-van Oorschot. Minister Polak en staatssecretaris Wiersma (justitie) hebben dit aan de tweede kamer meegedeeld. Nu het kind reeds twee jaren in het pleeggezin ver blijft. is besloten de overige bezwaren uit een oogpunt van kinderbescherming niet te laten prevaleren, aldus de me dedeling aan de kamer. Daarin wordt nader ingegaan op de gang van zaken bij de raad voor de kinderbescherming in Den Bosch betreffende het geval- Ohristientje. Geconcludeerd wordt on der meer, dat bij de behandeling van deze zaak onvoldoende onderling overleg: heeft plaats gevonden op het bureau van de raad. .Ook de desbetreffende maatschappelijke werker is daarin te kort geschoten', aldus de brief. Uit het onderzoek is tenslotte geoieken, dat alle betrokkenen, niet name öe heer Van de Ven (de maatschappelijk wer ker) zijn tekortgeschoten in nel zoeken en vinden van wegen voor een goed on-, derling overleg. De strijd tussen Jordaanse legereenhe den en Palestijnse commando's heeft gis- teren het leven gekost aan de Ameri-' kaanse militaire altaché, majoor Robert Perry. Perry werd in zyn kamer door een verdwaalde kogel getroffen. Een tweede Amerikaan is gewond. De Pa lestijnen houden 35 Amerikanen, Brit ten, Fransen, Canadezen, Japanners, Ll- banezen, Italianen, Koreanen en Ara bieren gevangen in het Philadelphia-ho tel in Amman. Het Jordaanse leger zou verscheidene vluchtelingenkampen van de Palestijnen hebben gebombar deerd, waarbij vrouwen en kinderen ziin gedood. In Cairo heeft het centrale comité vanl de Palestijnse verzetsbewegingen gister-1 middag een communiqué uitgegeven waarin de .Jordaanse autoriteiten volle dig verantwoordelijk worden genoemd voor het voortduren van het doden in Jordanië.' Het communiqué beschuldigt .verantwoordelijke kringen die ervan worden verdacht nauwe banden te heb ben met de Amerikaanse inlichtingen dienst (CIA) zich niet te houden aan de artikelen van de wapenstil3tanda) over eenkomst.' Het communiqué stelt de volgende eisen: Inachtneming door de Jordaanse autoriteiten van het bestand. Verwijdering van de provocatieve elementen die verantwoordelijk zijn voor de tragische gebeurtenissen van de afgelopen dagen, te weten: Sje- rif Nasser Ben Jamil, opperbevel- nebber van de Jordaanse strijdkrach ten en oom van koning Hoesein, Mohamed Rassoel el KUani. oud minister van binnenlandse zaken en oud-chef van de Jordaanse inlich tingendienst, Sjerif Zeid Ben Sjaker, commandant van een bataljon Jor daanse tanks. Onze correspondent in Beiroet voegt hieraan toe: directe aanleiding tot de gevechten was het bombardement op de Israëlische stad Tiberias, eind verleden week. Officieel gold het hier een re presaille voor Israëlische beschietingen, maar in werkelijkheid werden hier or ders van de hoogste militairen overtre den. De commando's zouden enkele of ficieren onder druk hebben gezet, dio daarop min of meer tegen wil en dank opdracht tot het afvuren van raketten hebben gegeven. De Jordaanse legerlei ding wilde" namelijk tot elke prijs nieu we provocaties van Israël voorkomen, om heviger bombardementen op eigen steden inclusief Amman te voor komen. Bovendien vreesden de autori teiten, dat de muiterij van grote leger onderdelen catastrofaal zou worden als niet onmiddellijk werd ingegrepen. Verder op de achtergrond is er de al lang gekoesterde wens de commando's voorgoed onder controle te krijgen. Het is zelfs waarschijnlijk dat de beschieting van Tiberias mede is aangegrepen om al bestaande plannen eindelijk te kunnen uitvoeren. Bij de laatste regeringswis seling. nu anderhalve maand geleden, heeft koning Hoessein premier Talhouni voor de keus gesteld: of hij zou een re gering samenstellen waarmee de Pales tijnse commando's binnen enkele maan den in het gareel zouden zijn gebracht, of hij zou als premier en politicus voor goed naar de achtergrond verdwijnen. Hij werd nog sterker onder druk ge zet niet het dreigement dat de uiterst rechtse Wasfi Tall eventueel tot pre mier zou worden benoemd. Die had al een lijst met 21 sterke mannen klaar liggen. In alle verwarrende gebeurtenissen neemt de opperbevelhebber van het Jor daanse leger, Hoesseins oom Ben Jamil Nasser, een belangrijke plaats in. Hij ooral zou de confrontatie met de com- nando's hebben doorgedreven. Die heb ben de generaal trouwens altijd al be schouwd als de gevaarlijkste tegenspe ler. Ook nu is weer een aanslag op Nas ser gepleegd, en mislukt. Volgens de guerrilla's kan er slechts rust komen als hij wordt vervangen. KONING HOESSEIN WEEKEINDE OOK ZOMERS ,(Van onze weerkundige medewer ker). Al kan er tijdelijk waf. bewol king zijn en al kan tijdens het weekeinde de kans op onweer eer iets groter worden, toch wijst de tendens van het juniweer op een ook tijdens het weekeinde aanhouden ran een zomers weer type. Slechts enkele landbou wers die naar regen verlangen kregen woensdagmiddag met een bui hun wens vervuld. Dit was met name het geval boven het zindelijk deel van de Veluwe, een klein deel van Utrecht en Noord- Brabant en in Limburg. In Ede bleef een zware bui, die tot een hoogte van 11 kin reikte onge veer B uur hangen en gaf daar 63 mm regen. In de kustgebieden geeft, een zeewind 's middags wat afkoeling, maar landinwaarts blij ven de middag te rnperature n tot 25 graden of iets hoger stijgen. Op deze weg kan het de wcrrmsts juni sinds 1950 worden. Kantlijn Jongen verdronken MIDDELBEERS (ANP) Woens dagmiddag om ongeveer twee uur is in het riviertje de Grote Beerze te Wes- telbeers de 14-jarige J. Vennix uit Dies- sen verdronken. De jongen was met zijn vader naar het] hooiland gegaan en zocht verkoeling in' deze ondiepe stroom. Op het punt ech ter waar het ongeluk gebeurde komt een waterloop in het riviertje uit en door de hoge waterstand in het voor jaar is daar een diep gat ontstaan, waar het slachtoffer in terecht is gekomen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De tweede kamer heeft gisteravond in meerderheid haar voldoening uitgesproken over een wetsontwerp dat de bouw van ziekenhuizen en andere instellingen ten bate van de volksge zondheid regelt. Drs Tilanus (chu), een der beide artsen in de tweede kamer, noemde de weit richtgevend voor de ontwikkeling van de gezondheidszorg in ons land. Hij achtte het een winst dat degenen die een ziekenhuis willen bouwen thans zekerheid krijgen over het landelijke plan waarin hun initiatieven moeten passen, terwijl ze nu ook kunnen weten binnen welke tijd ze de verklaringen voor de bouw kunnen krijgen. De heer Tilanus vroeg zich tevens af of het nodig is dat de ziekenhuizen koplopers zijn wat de rentevoet betreft als ze leningen uitschrijven. Hij wil graag van staatssecretaris Kruisinga weten hoever het staat met de plannen voor een .bank voor het Nederlandse ziekenhuiswezen'. Ook van de zijde van de PvdA werden vragen over de dure financiering vam ziekenhuisbouw gesteld. Alle grote partijen steunen de plannen van de staatssecretaris. Gezien het bijzondere belang van het wetsontwerp, zoals de heer De Vreeze (kvp) liet blijken. De KVP-fractie beschouwt het wetsontwerp als een belangrijke bij drage tot het in de hand blijven houden van de ontwikkeling van het zie kenhuiswezen. Dr Lamberts (pvda) zei dat ook zijn fractie het wetsontwerp steunt, maar alleen omdat een half ei beter is dan een lege dop. Volgens het socialistische kamerlid had de staatssecretaris heel wat verder mogen gaan met zijn plan nen. Zo is de PvdA onder meer van oordeel dat in elke regio een academisch ziekenhuis behoort te zijn. VOLLENHOVE Binnen een jaar zal by rijkswaterstaat de beslissing vallen over de metho de, die zal worden toegepast bij de afsluiting van de drie grote stroomgaten in de deltadam door de monding van de Ooster schelde: de Hammen, de Schaar van Roggeplaat en de Roompot. Wat het worden gaat cais sons, kabelbanen met beton blokken of een combinatie van beid© zal afhangen van het de afdeling afsluitingswerken van het waterloopkundig laboratorium, ons mee naar de plaats, waar piete peuterige doorlaatcaissons van rode kunststof Ln eem sluitgat waren ge zet. Geknield aan de rand van het resultaat van een uitgebreid modelonderzoek in het water loopkundig laboratorium ,De Voorst' aan de rand van de Noord-Oostpolder. Tussen de bosschages daar is een reusachtige hal met een vloerop pervlak van ninar even 2,5 ha gebouwd, waarin twee modellen w/i van het Oosterseheldegehied zijn S,ll aangelegd en van een uitgebreid arsenaal van instrumenten en re. gistratieapparaluut zijn voorzien. Het ene ls een overzichtsmodel van het hele kombergingsgebied van de Oosterschelde (lopend van de Volke- rakdam in het oosten tot een rand ver in see); het andere is een de. taalmodel van het gebied waarin wa. terstaat tussen de duinkoppen van Schouwen en Noord-Beveland het tracé voor deze laatste en grootste deltadam heeft uitgezet. Sinds enige tijd zijn beide modellen operationeel. Toen we gisteren de Oosterscheldehal binnenstapten lood- VOLLENHOVE Plattegrond van het overzichten ste ir T. van der Meulen, hoofd van gebied van de Oosterschelde in het openluchtlaboratorn, water legde hij uit in welke richting de proeven en het onderzoek hier gaan. Tussen nu en medio 1971 zal .De Voorst' zich een duidelijk beeld moe. ten vormen en de uitvoerders in Zee land een verantwoord advies moeten geven over: .de vormgeving van de sluitgaten; de sluitingsmethodiek: de volgorde van de afsluitingswerk zaamheden; de lengten van de bodemverdedi gingsconstruoties aan weerskanten van de sluitgaten: de ontgrondingen tijdens de bouw van de dam. We hebben eigenlijk de keus uit wee betrouwbare methodieken', ver- el de ir H. A. van der Tuin. de ut voerende' hoofdingenieur van de leltadienst. die de leiding heeft van iet grootscheepse karwei tussen de wee Zeeuwse eilanden. ,We kunnen loorlaatcaissons gebruiken en we tunnen kabelbanen over de sluitga. en bouwen, die betonblokken in net vater gooien. Bij de afsluitingswerk. 'lamheden aan de dam door hei Brouwershavense Gat worden beide] methodieken volgend jaar voor het eerst gelijktijdig naast elkaar toege-| (Zie slot pag. 4 kol. 1 commissie - Biesheuvel heeft een voortreffelijk werkstuk gepubliceerd, een .tandig maar helder rap port over openbaarheid co openheid bij de centrale over heid. Bijna twee Jaar geleden werd de commissie ingesteld met ais op dracht gedachten te formuleren over a* openheid van bestuur. Zij diende teven* te gaan of er in ons land een juri disch verankerd recht op informatie zou moeten komen, een vraag die nu de commissie bevestigend heeft beant woord. Dat antwoord is zelfs de kern van het stuk geworden, voorzitter Bies heuvel wijst daarop in een woord voor af- er is een wetsontwerp .openbaarheid van bestuur" aan het rapport toege voegd, waarin de opvattingen van de commissie zijn neergelegd. Om dat oeè- werp gaat het in feite. Eén conclusie van de commissie ls ei genlijk op elke pagina herkenbaar, namelijk dat de minister .niet alleen verantwoordelijk is voor wét. rnaar ook voor dat er openbaar gemaakt wordt'. Met andere woorden: de plicht tot openbaarmaking is een essentieel deel van de ministeriële verantwoordelijk heid. Vanuit deze gedachtengang nu heeft de commissie het werk van de centrale overheid getoetst op openbaar heid en openheid en zij is daarbij tot frappante resultaten gekomen. Zij heeft gelukkig niet geaar zeld de werkelijke waarde na te gaan van allerlei staats rechtelijke ficties, quasi-zekerheden die langzamerhand zo geheiligd zijn door de traditie dat niemand ze durft aan te pakken. De commissie-Biesheuvel was in dit opzicht zonder enige vrees, zij er niet voor teruggeschrokken allerlei gebruiken en opvattingen te .ontmytho logiseren'. Om enkele voorbeelden te noemen: het primeurrecht van het par lement, het geheim van Soestdijk, de waarde van vertrouwelijke adviezen. Men kent de traditionele opvatting over het .primeurrecht van het parlement": de staten-generaal zouden het recht hebben als eerste ken nis te nemen van mededelingen van de regering. Die opvatting is zegt de commissie-Biesheuvel in de praktijk onhoudbaar, zij toont dat met ailerlei voorbeelden duidelijk aan. Daarbij heeft zij een nieuw uitgangspunt geformu leerd, dat naar ons gevoel zonder meer een vondst is: .Het parlement is de ver tegenwoordiging van het geïnformeer de volk'. Let wel, er staat niet ,van het volk', maar .van het geïnformeerde volk'. Dat houdt in feite in, dat de regering de burgers nooit informatie kan weigeren met een beroep op een parle mentair primeurrecht. De commissie zegt ervan: ,Het parlement, dat per de finitie de openbaarheid niet schuwt doch juist zoekt, kan nooit een hinderpaal zijn op de weg naar meer openheid je gens de bevolking'. Dit onderdeel van het rapport vooral vormt een boeiend hoof ri jstuk, v.aarin de voors en tegens van het vermeende primeurrecht uit de doe- Iken worden gedaan. Het is te hopen, dat ook staten- en gemeenteraadsleden dit Ideel zullen lezen. I Weliswaar is het rapport geschreven voor de centrale overheid, maar ook de .lagere organen om die merkwaardige Nederlandse uitdrukking (maar eens te gebruiken kunnen hun opvattingen (en hun werk) toetsen aan deze nieuwe studie. Recentelijk nog wer den we geconfronteerd met de gram schap van een gemeentebestuur (of van de ambtenaren van dat bestuur, zoiets is nooit helemaal duidelijk): een bepaald nieuwsbericht had namelijk in de krant gestaan vóórdat de raadsleden op de hoogte waren gebracht. We hebben in een dergelijk geval altijd de neiging om te vragen: .Nou en?' De commissie-Bies heuvel zegt het principieel: de gekoze nen vertegenwoordigen ,de geïnformeer de burger'. Het Is uit de tijd om bepaal de informatie vast te houden op grond van de onhoudbare opvatting, dat eerst raad of staten moeten worden geïnfor meerd. De commissie wijdt trouwens in teressante bladzijden aan de positie van de ambtenaren als het om het recht op informatie gaat. Ook op dit stuk van za ken worden allerlei vooroordelen ge slecht De commissie-Biesheuvel zijn twee grote verdiensten aan te rekenen: in de eerste plaats heeft zij de open- iheid en de openbaarheid van bestuur vooral principieel benaderd, vervoleens [heeft zij haar principiële opvattingen (voortdurend en consequent toegepast bij het doorlichten van de centrale over heidstaak. Men kan mr Barend Biesheu vel en de zijnen niet verwijten, dat zrj moeilijkheden hebben omzeild dan wel vaagheden hebben opgediend. Hun con clusies zijn duidelijk en passen bovendien bij de huidige geëvolueerde, maar wel gangbare opvattingen over de openheid van bestuur. Een dergelijke openheid is geen doel op zichzelf, maar dient de re latie burger - bestuur (de juiste volg orde) te versterken. Het is te hopen, dat de regering bereid zal zijn het bij het stuk gevoegde wetsontwerp over te ne men. zodat het bij de kamer kan wor den ingediend. Voorts mag de verwach ting worden uitgesproken, dat óók sta ten en raden zich met het rapport zullen bezighouden. Zij zijn er zich niet altijd van bewust, dat zij niet meer als in hei verleden .de hoogmogenden' zijn. maar vertegenwoordigers van we herhalen het nog maar eens ,het geïnformeer de volk'. Met die uitdrukking kan ei genlijk het hele rapport-Biesheuvel wor- 'den samengevat. Voor de tweede maal binnen een week heeft president Nixon woensdag zijn kabinet gewijzigd. De Amerikaan se president benoemde zijn minister van arbeid George Schultz tot hoofd van het bureau voor bedrijfsvoering en bud getvraagstukken. Als plaatsvervangend hoofd van heit bureau, dat direct onder het Witte Hu-s staat, werd Capar Wein berger benoemd, tot nu toe hoofd van de federale handels commissie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 1