Geef burger wettelijk recht op informatie Suggestie voor behoud ,Roïma' Britten geven Wilson een laatste kans Schippersechtpaar verliest 3 kinderen Voorzichtig met openheid' Dr Haex weer voorzitter van gezondheidsraad caballero. de sigaret. Vijf jaar en tbr voor doodslag op Danny Visser ENGELS VERKIEZINGS VOORSPEL IN VOLLE GANG Elementen van volksvermaak JONGETJE DOOR ,STRAF'-SCH0P ZIEKENHUIS IN WOENSDAG 10 JUNI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 COMMISSIE-BIESHEUVEL. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De burger dient het recht te krijgen op volledige in formatie over het gevoerde en te voeren bestuur. De organen van de centrale overheid moeten bij de wet worden verplicht die informatie te verstrekken. Uitzonderingen op het openbaarheidsbeginsel dienen eveneens wettelijk te worden geregeld en tegen beslissingen op een verzoek om informatie moet beroep op de kroon mogelijk zijn. EEN OPENBARE INFORMATIE BANK? Ziedaar de kern van het rapport dat de commissie .heroriëntatie', in de wan deling commissie-Biesheuvel genaamd, nan ue regering heeft uitgebracht. De commissie heeft bij haar rapport een wetsontwerp gevoegd waarin de open baarheid van het overheidshandelen wordt vastgelegd. Het wetsontwerp somt een aantal omstandigheden op waaronder openbaarmaking achterwege kan blijven. Dit omstandigheden hebben onder meer betrekking op de veiligheid van de staat, de schade voor economi sche of financiële belangen van de staat, benadeling van persoonlijke belangen, scdiade voor goede betrekkingen met vreemde mogendheden, of bedreiging van de eenheid van de kroon naar bui ten. De commissie wil de adviezen van de Raad van State over wetsontwerpen en algemene maatregelen van bestuur pu- blxeren. ervenals het nadere rapport van de regering daarop. Ook adviezen van niet-ambtelijke adviesorganen moeten onmiddellijk openbaar worden. Beleids voornemens, die de belangen van de burgers raken, dienen kenbaar te wor den" gemaakt op een tijdstip, waarop nog zinvol over alternatieven kan wor. den gesproken. Belanghebbende bur gers moeten zoveel mogelijk over deze beleidsvoornemens worden geraadpleegd. Om dat te bereiken adviseert de com missie: publiikaüie van voorontwerpen van wet en algemene maatregelen van be stuur; vergroting van de doorzichtigheid van het financiële beleid door toezending in het voorjaar van een prioriteitennota aan het parlement; ruimere openbare inschakeling van niet-ambtelijke adviesorganen; ruimere toepassing en openbaarma king van glijdende meerjarenplannen, waarbij per jaar de uit te voeren taken zo concreet mogelijk worden aangege. ven. Bank De commissie meent dat informatie niet onder alle omstandigheden kosteloos be hoeft te worden verstrtkt. Ze suggereert de opzet van een openbare informatie bank waarin op microfilm - en voor. zien van zoekeodes alle openbare over heidsdocumenten worden opgenomen. De commissie bepleit ook de instelling van een adviescollege voor de openbaar heid dat de regering vau advies kan dienen over de meest wenselijke toepas sing van het openbaarheidsbeginsel dooi de overheidsorganen. Dit college zou moeten worden samengesteld uil amb telijke en niet-ambtelijke deskundigen op het terrein van de overheidsvoorlich ting de journalistiek en het bestuurs. Geen propaganda Een deel van de commissie meent dat overheidsvoorlichting niet mag ont aarden m public relations en waar schuwt dan ook voor inschakeling van externe oubllc.reiatlonsadviseurs vanwege het risico van verstrenge ling van belangen. Wel ziet dit deel in beginsel plaats voor ambtelijke p.r.-deslcundighcid in de rijksdienst. Een ander deel van de commissie meent dat in het kader van de be pleite openheid de aanwezigheid van externe p.r.-dtskundigheid binnen de overheid niet kan worden gemist en erkent det een minister behoefte kan hebben aan extern advies omtrent zijn persoonlijk optreden. Dit deel van de commissie wil echter vermij den dat public relations als propa ganda wordt beschouwd. Ook de kabinetsformatie dient zich naar de mening van de commissie zoveel mo. gelijk in het openbaar te voltrekken. Daarom wordt publikat'e van de advn zen bepleit die de koningin van re fractie leiders, informateurs "en forma teurs ontvangt. De commissie noemt ook een aantal suggesties ter verbetering van de buitenlandse voorlichting. 21; acht het wenselijk dat de schooljeugd op grotere schaal informatie krijgt over de ontwikkelingsproblemen. Premier De Jong ontvangt handen van voorzitter mr B. Biesheuvel het rapport van commissie heroriëntatie overheids voorlichtingtijdens een plechtig, heid m de Trèvezaal Verantwoordelijkheid Volgens het rapport moet de plicht tot openbaarmaking essentieel bestanddeel worden van de ministeriële verantwoor delijkheid. Iedere minister zal verant woordelijk moeten worden gesteld voor de inhoud van de voorlichting ver z- ken die zijn departement betreffen. Een betere coördinatie van het \oorlichtings- beleid van de overheid is geboden om het algemene regeringsbeleid beter uit de verf te laten komtn. Deze coördina tie dient te geschieden door de minister president. Een deel van de commissie sluit niet uit dat deze taak aan een on der de premier ressorterende staatsse cretaris kan worden gedelegeerd. Om de praktijk van de overheidsvoor lichting te veitbeteren doet de commissie de suggestie uitbreiding van de taken van de departementale voorlichtings diensten financieel mogelijk te maken en meer en tijdige informatie te ver strekken over de vergaderingen van de ministerraden. Verder stelt zij voor de opzet van de staatscourant zodanig te wijzigen dat in redelijke volledigheid een beeld wordt verschaft van de activi teiten van regering en parlement (on der andere door een kort verslag van elke kamervergadering te publiceren). Ook wil de commissie publlkatie van de handelingen van de staten-generaal in een wekelijks verkrijgbare editie Primeurrecht De commissie rekent af met het pri meurrecht van het parlement bij het ontvangen van informatie en besluiten van de zijde van de regering. Zij meent ook dat de overheid pas van de wette lijke mogelijkheid om zelfstandig radio. en televisie-uitzendingen te veezorgen, gebruik moet maken als op andere wij ze onvoldoende via deze media infor matie over haar beleid naar buiten komt. De commissie stelt voor tot een vorm van periodiek overleg te komen tussen oveiheidsvoorlichters en zendgemachtig den met betrekking tot die onderwer pen van overheidsbeleid, waarover uit een oogpunt van algemeen belang ook ADVERTENTIE) Wees zeker van uw keus. Vraag beslist brochure met uitvoerige inlichtingen over Ringleveropen haarden. Antwoordnummer 1444, Rotterdam. Perfectie sinds 1902 Havenstraat 209-213, Rotterdam-W. Tel. (010)-25.65.65* Showr. geopend v. 9-17 u. zaterdags van 9-13 uur. Eigen parkeerruimte. slot van pagina 1 rieel en werkplaatsen van de Neder landse Spoorwegen, die als waarne mer bij het gesprek aanwezig was, bepaald een aandeel in het gesprek had. .Het was geen waarnemer met gesloten mond.' Of de heer De Korte rapport zal uitbrengen aan de rege ring kon de heer Wamsteeker niet zeggen. Evenmin wist hij of de re gering een centrale positie in het gesprek gaat innemen. Wel nam hij aan dat de NS-waarnemer rapport zal uitbrenben aan de directie van de NS zelf. Gespreksgroep Aan het gesprek dat, zoals bekend, op initiatief van de vakbonden in het kan toor van de NVV metaalbedrijfsbond in Den Haag werd gehouden, namen na mens de gemeentebesturen deel de Rot terdamse burgemeester W. Thomassen en de directeur van het tramwegbedrijf, de Haagse wethouder van economische zaken B. Bol en de Amsterdamse wet houder van verkeer, R. Hamm met de directeur van publieke werken. De VMF was vertegenwoordigd door jhr mr F. Sickinghe en ir J. Baron van Slinger land van de raad van bestuur, de direc teur van sociale zaken mr H. van Geer en de directeur van Werkspoor Utrecht ir E. E. van Rhede van der Kloot. Voor de vakbonden waren vertegenwoordigd W. Wamsteeker metaalbedrijfsbona NW). H. Bode Sint-Eloy iP. Nieuw- land (CMB) en J. van Welse (Unie BHP). Voorts was voor de federatie me taal en elektrotechniek als adviseur F. de Reus aanwezig PREMIER DE JONG: (Van onze. parlementaire redactie) DEN HAAG Er zal een op timum moeten worden gevonden tussen openheid en geslotenheid, tussen geheimhoudingsplicht en mededelingsplicht. Bepaalde grenzen van openheid kunnen niet straffeloos worden overschreden. Dat zei minister-president De Jong dinsdagmorgen bij het in ontvangst nemen van het rapport van de commissie-heroriëntatie overheidsvoorlichting. Het rap port werd de premier aangebo den door de voorzatter van de commissie, mr B. W. Biesheuvel. Bij het rapport waarin op prin cipiële openbaarheid van be stuur wordt aangedrongen is een wetsontwerp gevoegd dat deze openbaarheid regelt. Mr Biesheu vel zei dat de commissie van oor deel is dat het wetsontwerp zich voor spoedige indiening leent. Op een toelichtende persconferen tie na afloop van de bijeenkomst in de Trevezaal liet hij weten daarmee het oog te hebben op de huidige kabinetsperiode. Volgens de minister-president wordt de mate va.n openheid be grensd door de democratie zelf. Defensiegeheimen, monetaire vraagstukken, fiscale en justitiële dossiers, onze positie tegenover het buitenland, kwesties die indi viduele burgers raken, zijn vol gens hem zaken die vragen om een blijvende geheimhouding. De heer De Jong zei tn te stemmen met de nieuwe inzichten die voor schrijven dat deze gevallen uit zondering op de regel van de openbaarheid van bestuur zullen moeten zijn, maar vond ook dat het bestuur in slagvaardigheid en besluitvorming niet mag worden gefrustreerd; al zal een zekere vertraging moeten worden aan vaard om de behoefte aan in spraak tot zijn recht te laten komen. Volgens de minister-president mag terecht van dit kabinet wor den verwacht dat het verwezen lijkt wat op korte termijn op dit gebied tot stand te brengen is. Maar er kan niet worden vol staan met beslissingen voor dit moment. Er zal tevens een pro gramma voor langere termijn moeten worden ontwikkeld, wil len de gedachten die de commissie in het rapport heeft neergelegd, gameengoed worden. Volgens de premier zullen vooral de staatsrechtelijke aspecten uit het rapport nader moeten worden onderzocht, zoals de doorwerking op de ministeriële verantwoorde lijkheid, de verhouding minister - ambtenaren, de positie van de raad van state. Amsterdam Onze Amsterdamse redactie schrijft naar aanleiding van het overleg: Het ziet er nauwelijks naar uit dat het Am sterdamse gemeentevervoerbedrijf op korte termijn Werkspoor aan orders kan helpen. De trams die in Amsterdam rijden zijn in hoofdzaak gebouwd tussen 1957 en 1968. Hef zijn de laatste die in de hoofdstad zul'en rijden. Tot in het begin van de jaren negentig kan Am sterdam daarmee vooruit. Tegen die tijd moet ook het stndsspoor- wegnet (metro) grotendeels zijn vol tooid. Weliswaar wordt in september met de iiouw van de eerste lijn begon nen en is voorzien in de bouw van een proefbaanvak in de Bijlmermeer, niaar liet lijkt onwaarschijnlijk dat dat proef baanvak volgend jaar al gereed is, ook al zou dat gezien de lengte van het baanvak mogelijk zijn. DEN HAAG (ANP) Met ingang van 1 juli a.s. zal dr A. J. C. Haex het voorzitterschap van de gezondheidsraad weer op zich nemen. Dr Haex werd vo rig jaar op zijn verzoek tijdelijk bui tengewoon verlof verleend wegens een gerechtelijk vooronderzoek in verband met de zaak-Korsten. In maart werd dr Haex buiten vervolging gesteld. Meisje verkracht: daders spoorloos AMSTERDAM (ANP) De hoofdste delijke zedenpolitie speurt naar twee ongeveer Zo-jarige mannen die in de naclit van zondag op maandag twee meisjes van 20 en 21 jaar hebben ver kracht. Het tweetal zou de slachtoffers, die in de binnenstad met een defecte brommer stonden, met de auto (een donkerrode Austin 7) naair hun woning in Amster dam-West brengen. Zij reden echt err naar het westelijk ha vengebied. waar beide meisjes werden verkracht. Om hun tegenstand te bre ken sloeg een van de aanranders hen verschillende malen in het gezicht. Een van de meisjes werd voorts nog van een gouden ringetje beroofd. (ADVERTENTIE) anders dan andere. Toneelspeelster en TV-actrice Ingeborg Elzevier AMSTERDAM (ANP) De Amster damse rechtbank heeft dinsdagmorgen de 24-jarige tuinman Peter Johannes B. uit de hoofdstad wegens doodslag op de 10-jarige Simon Danny Visser "na het plegen van ontucht met de jongen op 30 mei vorig jaar in het Beatrïx- park, conform de eis veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf niet aftrek van het voorarrest en terbeschikking stelling der regering. De tuinman, die zichzelf drie maanden later bij de politie meldde, had aanvan kelijk tegenover de recherche en de rechter-commissaris een volledige beken tenis afgelegd, doch trok deze later weer in. De rechtbank was tot de overtuiging gekomen dat de tuinman de daad had ge pleegd en een van zijn armen om Dan ny's keel had geklemd, waardoor de jongen de dood had gevonden. De recht bank hechtte geen betekenis aan de ont kenning van B. gezien diens uitvoerige bekentenis tegenover de politie en ae rechter-commissaris, waarin details stonden, die alleen aan de dader bekend konden zijn. De dood op de weg DRIEBERGEN (ANP) Dinsdagmid dag is de 62-jarige invalide L. uit Drie bergen op de Arnhemse Bovenweg in die plaats vermoedelijk tengevolge van een hartaanval, niet zijn personenauto tegen een boom gereden. De man over. leed ter plaatse. Afgemeerd schip kapseist plotseling DUISBURG (DPA) Dinsdagmorge nzijn drie kinderen, in de leef tijd van zes maanden tot vier jaar, bij een scheepsongeluk in het ha venkanaal Duisburg-Ruhrort omgekomen. De ouders, de 24-jarige schipper A. Suijkerbuik en zijn 21-jarige vrouw Lia, afkomstig uit IJsselmonde, konden worden gered. gen, zijn vrouw Lia klampte zich vast aan bakboordzijde van het ge kantelde schip. Zij kon later uit haar benarde positie worden gerea. Voor de drie kinderen kwam de hulp te laat. Matroos nog vermist Het motorschip ,Nautilus 11' is door nog onbekende oorzaak plotseling ge kanteld, De kinderen, die nog sliepen, konden niet meer worden gered. Een matroos is nog zoek. Volgens de politie in Duisburg had hij de nacht aan land doorgebracht, zodat niet vaststaat of hij ook bij deze ramp is omgekomen. Het 500 ton metende motorschip .Nau tilus 11' uit Antwerpen had maandag nacht. samen met drie andere schepen, in het havenkanaal van Duisburg ge meerd. Tegen zes uur dinsdagmorgen werd de bemanning van het naast het verongelukte schip liggende Nederland se motorschip .Rodor' door een hevige knal uit de slaap gewekt. Toen zij zich aan dek hadden gespoed ontdekten de opvarenden dat de staalkabel van de .Nautilus 11' geknapt was en dat schip over stuurboord was gekanteld. Schipper Suijkerbuijk redde zich door op een naastliggend schip te sprin- (Van onze correspondent in Londen) De Britten u weet het doen nu eenmaal een heleboel dingen anders dan gewone stervelingen. Ze houden links in het verkeer, hun munten- stelsel is (nu nog) twaalfde lig, hun politie ongewapend, hun rechters dragen pruiken en op snikhete middagen kun je nergens een glas bier krij gen want dan zijn de pubs hardstikke dicht. Ook verkiezingen gann op een heel andere manier dan Dij ons En geland kent geen evenredige ver tegenwoordiging, maar het distric tenstelsel. Er zjjn 630 kiesdistric ten, die bij volsirektc meerderheid elk één afgevaardigde voor het Lagerhuis kiezen. In feite zijn er daarom 630 afzonderlijke verkie zingen of boter 629 omdat er in liet district van de speaker, de la- gerhuisvoorzitter, doorgaans geen tegenkandidaat wordt gesteld. Hoewel hij ditmaal door een on afhankelijke wordt geopponeerd. De plaatselijke partij-afdelingen zijn volkomen autonoom in het aamvijzen van een kandidaat, van daar dat er soms rare vogels tus sen zitten. Het voordeel van het Britse systeem is dat er slechts enkele partijen zijn en dat er een nauw persoonlijk contact bestaat tussen kiezer en gekozene. In fei te gaat het tussen Labour en con servatieven. Het nadeel is dat klei ne partijen nauwelijks een kans muken, met name de liberalen, die onder evenredige vertegenwoordi ging zeker 40 tot 50 zetels zouden krijgen en thans met een handje vol worden afgescheept. Nadeel In deze situatie hebben de com munisten de laatste twintig jaar het zelfs niet tot één enkele zetel kunnen brengen. Een nadeel is ook dat de twee grote partijen in een land dat in vredestijd praktisch geen coalities kent elkaar gedu rende de verkiezingstijd weder zijds verguizen en met modder be kogelen. De Engelse gentleman vergeet in dit hete gevecht dan ook zjjn stijve bovenlip. Wilson krijgt te horen dat hij een zwijn en een leugenaar is en oppositie leider Heath wordit door zijn te genstanders als een smerige op lichter betiteld omdat zijn belof ten vals zouden zijn. Het. ie "eken durende verkie. zitigskarnaval we zijn thans op de helft bezit altijd een sterk element van volksvermaak dat nu nog een beetje is aangedikt door dat het ziedende straatprotest tot de dagelijkse folklore is gaan be horen. Daar tegenover staat dat de televisie de kiezers poiltiek vol- wassener heeft gemaakt. Maar Engelands loodzwnre economische problemen zjjn voor de gewone burger zo ingewikkeld dat het be sef steeds sterker wordt dat geen van de twee grote partijen ze, ze ker niet op korte termijn, kan op lossen. Dit werkt nuchterheid, tegenzin om van regeringsploeg te veran deren, maar ook cynisme in de hand. Dit betekent vooral dat het voor beide partijen duvels moeilijk is om geestdrift bij de nieuwe jon ge kiezers te wekken. Van de ook nier tegen de gevestigde machten sputterende opstandige jeugd kun nen de partijen in elk geval wei nig of geen extra steun verwach ten en van de andere jongeren evenmin. Slechts twintig procent van de 18- tot 21.jarigen die voor het eerst mogen stemmen ruim twee miljoen heeft de moeite genomen zich als kiezer aan te melden. Reeds is aangetoond dat deze in het algemeen precies zo als hun ouders zullen stemmen. Kabouters kennen we hier niet wel de hippy lord Suteh met zijn hoofdkwartier in de kleurige Carnaby Street, die vorige keer tegen Wilson stond en nu m een ander disti'ict de par:ij van jeugdige ideeën vertegenwoor digt. Spannend De traditionele partijgange-s doen wat zij altijd hebben gedaan na melijk proberen de tegenpartij er. uit te houden. De party die erin slaagt zoveel mogelijk eigen men sen naar de stembus te slepen maakt de beste kans op de over winning want in aanhang wegen de twee partijen ongeveer tegen elkaar op. Volgens de kieswet mag elke partij-afdeling over een be paald aantal auto's beschikken om kiezers van huis te halen Labour bezit hier het grote voordeel om dat sinds de oorlog de meerder heid van de Britten Labourgezind schjjnt te zijn. Maar de tories be schikken over een beter gesmeerd partij-apparaat zodat het tot hei laatste moment kan spannen De verscheurdheid :n de Labour rangan in de vijftiger jaren toen de linkse leider en grote orator wijlen Aneurin Bevan nog iets probeerde te redden van het oor spronkelijk op totale nationalise ring gerichte partijprogramma leidde tot driemaal toe tot Labours nederlaag. MacMillan, een tussen- figuur in zijn jeugd een rebel die de .casino' mentaliteit van de conservatieven hekelde en hen be schreef als een partij van tweede rangs bierbrouwers kon het nauwelijks meer houden toen de economische moeilijkheden op nieuw begonnen, In februari 1963 bedroeg het aantal werklozen 878.000, veel meer dan nu. Na de affaire-Profuma, de minister van oorlog die moest aftreden omdat hij in het Lagerhuis had gelogen over zijn omgang met het lichte meisje Christine Keeler die ook betrekkingen onderhield met kapi tein Iwanov. een attaché van de Sowjet.ambassade. kregen de con servatieven het helemaal moeilijk. Ook lord Home die uit het Hoger huis werd teruggeroepen, zijn ti tel opgaf en als sir Alec Douglas Home "de zieke MacMillan was op gevolgd kon de zaak niet redden. De laatste der aristocraten en van de Eton-jongens die bij de conservatieven tot nu toe de dienst hadden uitgemaak:. werd bij de stembus verslagen en moest de teugels overdragen aan de man van gewone komaf, Edward Heath die thans evenals in 1966 wanho pig vecht om de kiezers in het conservatieve spoor terug te bren. gen. Wilson won destijds omdat hy met zijn scherpe kritiek op het verle den en zijn daverende remedies min of meer het symbool was geworden niet alleen van de be drijfsleiders. technici en witgejas- te laboratoriummensen maar voor al ook van het collectieve schuld bewustzijn van de Britten die te veel aan het oude waren blijven hangen. Hoewel men nu beseft dat ook ue tweeslachtige Wilson niet het juiste antwoord is op Engelands noden, schijnen de kiezers hem toch te willen aanhouden omdat hji nu eenmaal in het zadel zit en de betalingsbalans in het reine hoel't gebracht waarvan zoveel af hangt. Maar als hjj wint het geen volgens de opi ("epeilingen stellig is te verwachten zal het zijn laatste kans zijn. Sommigen spreken thans reeds van de nood zaak van spoedige nieuwe verkie zingen in geval de nog altyd wan kele economie onder Labour op nieuw zou bezwijken. Hun stoffelijke resten konden door dui kers uit de onderwater staande slaap- ruïmte worden geborgen. Pogingen de vermiste matroos te vinden bleven nog vergeefs. De schipper en zijn vrouw werden met een shock in een ziekenhuis opgenomen en konden nog niet worden gehoord. LEERSUM (GPD) De Il-jarige Ed dy S. uit Leersum ligt sinds enkele dagen in een Utrechts ziekenhuis niet beschadigde geslachtsdelen. Dit letsel liep de jongen op, toen hij tijdens een godsdienstles baldadig was en de do minee zijn geduld verloor en hem in woede een trap tegen het onderlichaam De ouders van de jongen hebben bij de politie geen aangifte gedaan. Wel heb ben zij van dominee B. K., eveneens uit Leersum. een verklaring geëist en gekregen, waarin dit feit wordt toege geven. Ook heeft de hervormde predi kant schriftelijk verklaard zich volle dig aansprakelijk te stellen voor de mo rele en financiële gevolgen van zijn daad. Eddy S. is leerling van de openbare lagere school in Leersum. Op donderdag 28 mei had zijn klas een uur gods dienstonderwijs Deelneming was met verplicht, maar zoals gewoonlijk g:ng Eddy toch mee. Omdat het mooi weer was, hield de predikant de les in de open lucht. De kinderen waren wat baldadig en toen Eddy na enkele waarschuwingen nog niet luisterde, kreeg hij, zittend in het gras, een harde trap van de predikant. Volgens zijn ouders heeft de jongen na dien voortdurend pijn in zijn onderli chaam gehad. Vader S.: ,We zijn toen naar de dokter gegaan, die opname in het ziekenhuis noodzakelijk achtte.' Na het incident heeft ds K. de ouders van Eddy bezocht en z jn excuses aan geboden. Hij werd toen voor de keus gesteld of een verklaring te tekenen dat hij volledig aansprakelijk was, of de familie S. zou aangifte doen bij de Ïolitie. oen deze verklaring uitbleef, waar schuwde de heer S. de politie. Op het zelfde moment dat de politie arriveer de, kwam ook ds K. zijn verklaring overhandigen. De politie zag toen geen aanleiding om verdere maatregelen te nemen. .Onze Eddy Is beslist geen lieverdje', aldus de vader van de jongen. ,Hij zal best straf verdiend hebben, maar dan niet op een manier zoals nu is gebeurd.' Ds K. verklaarde zijn daad bijzonder te betreuren. .Ik ga al vijftien jaar met de jeugd om en nu moet mij zo iets gebeuren, Iedereen die onderwijs geeft, overkomt het een keer dat zijn geduld opraakt. In mijn geval is het erg onge lukkig aangekomen, maar ik hoop dat iedereen- begrijpt hoe moeilijk ik het sindsdien heb', aldus de predikant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 3