van/iere BILT Sigarettendiefstal -177.450 stuks- in Middelburg met f 12.500 waarde Nieuw stuk rijksweg bijna klaar voor het verkeer Brassband Festival metnieuwe' bands Raad Tholen verbiedt verkoop van condooms via automaten MMKIi Fosforoven Hoechst Nu is het tijdvoor lékker met lekker: Beschuit met aardbeien. NIETS GEOPEND NIETS VERNIELD Autodiefstal voor warme dagen ONWEERSBUI BRACHT DELEN VAN ZEELAND VERFRISSING Examens lEifi Opvoeding T-: Drempels lekker lui m Treffer nachtmode ALMANAK 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 10 JUNI 1970 BIJ GROOTHANDEL ADVERTENTIE MIDDELBURG In de nacht van maandag op dinsdag is uit het tabaksmagazijn van de groothandel Maljers Zn NV (Végé Zeeland) aan Achter de Houttuinen te Middelburg een party van 177.450 sigaretten gestolen. Om deze partij, met een waarde van 12.500, te ver voeren moeten de dader(s) ge bruik hebben gemaakt van een bestelwagen of een groot type personenauto. Hot is nog oen raadsel, hoe de die ven liet naast het politiebureau ge legen complex van de groothandel zijn binnengekomen. Toen werkne mers gistermorgen vroeg op het pand binnengingen nas er op liet eerste gezicht niets bijzonders te bespeu ren: alle deuren waren normaal ge sloten en er was niets vernield of ge forceerd. Wel viel onmiddellijk op. dat in het magazijn, waarin de sigaretten lig gen opgeslagen, een enorme bres in de voorraad was geslagen. Opvallend Loods afgebrand in St-Annaland: schade 2500 SINT-ANN ALAND Dinsdagmiddag is de loods van de heer H. Rijnberg in de Suzannapolder te Stnt_Annalana geheel afgebrand. De brand werd om half vijf ontdekt door enkele omwoners, spoedig daarna was de brandweer van Sint-Annaland ter plaatse. Een tractor met aanhangwagen kon nog bijtijds uit de schuur gehaald worden, maar een grote hoeveelheid stro ging in vlammen op. __ods is vi de nabij Mggei gevaar gelopen. De brand is vermoedelijk ontstaan door het gebruik van snijbranders bij het slopen van een oude auto die even bui ten de loods stond. De pol .tie ver. moedt dat een rubberwiel is gaan smeu len en dat het vuur via enkele balen stro tot in de loods is gekropen. De slopers van de auto waren al geruime tijd weg, vóór men de brand ontdekte. De eigenaar van de loods wa.s niet aanwezig dinsdagmiddag. Hij was niet voor de loods verzekerd. De schade be. droeg ruim vijfentwintighonderd gul den. Eindexamen hbs-a ,St-Eloy' Oostburg OOSTBURG Voor het eindexamen hbs-a aan de scholengemeenschap ,St- Eloy' te Oostburg slaagden dinsdag de heren C. de Meijor te Zuidzande, M. de Paauw te Oostburg, R. Verhammen te Sluis. Er werden geen kandidaten afgewezen. (ADVERTENTIE) was, dat de dieven het vrijwel uit sluitend op sigaretten gemunt hadden. Allerlei andere waardevolle artikelen en levens- en genotmid delen werden ongemoeid gelaten. Al leen werd uit de afdeling, waar de leen werd uit de afdeling, waar de sigaretten liggen opgeslagen, een doosje meegenomen dat twjntig zil veren guldens bevatte. Toen men bij de groothandel aan het cijferen ging, bleken de volgende aantallen sigaretten (Ln stuks) te ontbreken: 12.00 Camel, 5500 Roxy 25, 9400 Roxy 20, 56.125 Caballero, 3600 Chesterfield, 8500 Lex 20, 6250 Lex 25, 39.000 Peter Stuyvesant, 7000 Pall Mall. 9700 Pall Mall met filter, 2400 Winfield, 2000 Rem brandt. 2125 Bastons rood, 1250 Bas- tons blauw. 3400 Arsenal en 8700 Hunter. Een eerste indruk van de diefstal was, dat men zeer rustig en efficiënt te werk is gegaan: het lijkt op pro fessioneel werk. Het gebruik van een valse sleutel acht men voorhands niet uitgesloten. dezelfde nacht werd in Middelburg op particulier terrein een vracht auto van het type Ford-transit ge stolen, eigendom van H. uit Middel burg. De wagen is als kampeer auto ingericht en draagt het kente ken XF 59-61, kleur licht grijs. Men had de contactsleutel op de auto laten zitten. Hoewel het voor de hand ligt een ver band te leggen tussen de diefstal van de auto en de diefstal van de si garetten, behoeft er tussen deze twee feiten in werkelijkheid uiteraard geen enkele relatie te bestaan. zomerbroeken in grijs, groen, beige en an dere kleuren, in veel modellen 39,75- 57,50. truitjes met korte mouw in alle kleuren 19,75 tot 39,50 L DELFT 86-88 4BV MID0EIBUR6 VLISSINGEN Na een lange droogteperiode hebben enkele de len van Zeeland gisteren wat ver frissing in de vorm van regen ge kregen. Zoals het KNMI al enige tijd voorspelde ontstond er boven Zeeland een lokale onweersbui. Veel regen bracht die echter niet. Op de meeste plaatsen was het na een half uurtje al bekeken. De meeste regen kregen nog 's avonds de Walcherse gemeen ten. Een uur lang, van omstreeks U uur af, kletterde de regen overvloedig uit de onweerswolken. Tn Middelburg kwamen zelfs enke le straten blank te staam. De. onweersbui trok van het noord oosten naar het zuidwesten. Hier bij voorzag hij Ouwerkerk. delen van Goes, Hulst en een gedeelte van Walcheren van enige verfris sing. Voor de rest bleef het droog. Veel zal het de boeren overigens niet geholpen hebben. Daarvoor was de neerslag te gering. Het KNMI-station Vlissingen meldde 0.6 mm voor het gebied rond die stad. ZATERDAG IN OOSTERKERK - GOES Solisten: Paul van Belzen Wim van Boven Jack van Hese GOES Het vierde Zeeuwse brassband-festival heeft voor za terdagavond weer het startpunt van het eerste festival gekozende Oosterkerk aan de Bergweg in Goes. Aan dit vierde festival wer ken ditmaal twee orkesten mee, die nog niet eerder in het kader van het Zeeuwse brassbandfesti val optraden: ,Excelsior'-Kloetin- ge en Excelsior' uit 's-Heer- Arendskerke. Het Leger des Heilsmuziekkorps uit Goes het derde orkest is geen onbekende op de podia van de Zeeuwse festivals, die het allen meemaakte. Paul C. van Belzen, adjunct-directeur van de Zeeuwse muziekschool in Goes zal weer als cornetsolist optreden, bij gestaan door pianist -Jaap Boon. .Excelsior'-KIoetinge. dirigent Ko den; Toonder, kwam vorig jaar oktober eerst ;oed in de brassband-sfeer terecht, toen na het winnen van het KNF-top- mcours in Arnhem, deelnam aan de ereldkampioenschappen voor brass bands in Londen. Het orkest is vooral band-bezetting. Het orkest behaalde op liet zaalconcours, vorig najaar ln Middelburg, een eerste prijs ïr ere-afdeling. Daan Burger en zijn muzikanten brengen onder meer de mars .Olympus' en ,Song of Liberty' van Eric Ball. Het Goese Leger des Heilsmuziekkorps, kapelmeester Petr-r Moens. komt met een programma van Leger-componisten. onder meer met h?t air varié .The Mar tial Hosts', van Michael Kennyon, die vorige zomer met de Headleigh Temple Band Zeeland bezocht, en met het toon dicht ,De grote kruistocht' van de be kende Ray Steadman Allen. Solisten Paul C. van Belzen's cornetsolo stamt uit de Franse cornet- en trompetschool. Het is een gematigd modern werk ,Rus- tiques' van Eugene Bozza. Het ouevre ls één der moeilijkste werken uit de Franse blaasmuziekliteratuur en is op gedragen aan twee professoren van het Franse nationale conservatorium. Pianist Jaap Boon zorgt voor een soms Debussy-achtige begeleiding. Wim van Boven meervoudig Zeeuws kampioen op de cornet is ook van de partij. Met begeleiding van .Excelsior'-KIoetin ge brengt hij het bekende .Facilita.' Jack van Hese is een jong euphonium- solist van het Goese Leger des Heils- korps. Hij komt met de solo .Victory sure' van Pattison, en wordt ook bege leid door zijn .eigen' band. Als experiment is er weer het samen spel van de drie bands, die de avond zullen afsluiten met een programma ■an bekende en minder bekende Bij het aan de rijksopleidingsschool voor kleuterleidsters te Middelburg gehouden examen voor de akte A (leidster) slaag den: Annemarie Bollen. Vlissingen: Jo- bien Boonman. Rilland-Bath; Susette Bossand, Oostburg: Anne-Marie Chris- tiaansen, Koudekerke; Rosa van Gurp, Sluis; Suus Hartman, Goes; Ria van Klinken. Zonnemaire; Joke van Liere, Goes; Ria Louwerse, Domburg; Anneke van Maaren, Middelburg; Wilma Nol den, Vlissingen; Marijke Overweel, Nieuwla/nd; Annelies de Rooij, Utrecht; Joke van Schelven, Dreischor; Dimph Schetters, Goes. Drie kandidaten wei-den afgewezen. Het examen wordt voortgezet. Goes jm Middelburg Vlissingen TE PAS EN VAN DE HEUVEL TEGEN THOLEN ln Tholen is de verkoop condooms via automaten verboden. De Thoolse gemeenteraad heeft dins dagavond, met de stemmen van de he ren A. van de Heuvel (ab) en A. te Pas (gb) tegen besloten tot aanvulling van de algemene politieverordening met een artikel waarin staat: ,Het is ver boden middelen tot voorkoming van angerschap buiten besloten ruimten voor publiek toegankelijke plaat- te verkopen, te verstrekken of in een renautomaat voorhanden te hebben' Ook besloot men te verbieden, dat aai een persoon, geen huisgenoot zijnde en niet vermeld in artikel 240 bis van het wetboek van strafrecht, uit winstbe jag enig middel tot verstoring zwangersqhap blijvend of tijdelijk te staan. Verder is het volgens de Thool. se politieverordening verboden enig middel tot verstoring van zwanger schap ter verspreiding voorhanden tc hebben. Aan de wijziging van de politiever. ordening ging een uitvoerige dis cussie voorat waaruit duidelijk werd. da.t wethouder C. Boender (sgp) andere argumenten hanteerde dan de rest vam het college om tot hetzelfde voorstel te komen. De heer v. d. Heuvel sprak van staatsbevoog- ding' en ook hij bestreed de argu mentatie. die de minderheid van b en w bij het voorstel gebruikten en de heer Te Pas meende, dat de ar tikelen, waarin wordt gesproken van verstoring van zwangerschap juri disch niet juist waren. Voor men in disoussie ging stelden b en w voor de zaak eerst in handen van een commissie te leggen, maar op voor stel van de heer Te Pas besloot men er meteen maar aain te beginnen. De heer M. Barrevoets (ab): .Laten we er verder nou niet over praten en het af. handelen'. Maar verschillende raadsle den bleken het daar niet mee eens. dige voorlichting en opvoeding. Zolangnadei voorwaarde niet is vervuld zal de koop hymntun es Het festival, dat om S uur begint, zal;- worden geprensenteerd door de secre-i taris van de Zeeuwse festival commis-l sie. G. C. van Loo, die ook de Brass-1 band Club Nederland vertegenwoordigt. Bij de Zeeuwse Brassbandfestival com-1 argument vam de minderi w, die in de toelichting schreef: ,Aan het vraagstuk van de vrije verkrijg, baarheid van atnti-comceptionele midde len is ten nauwste verbonden de zorg voor het geestelijk en zedelijk welzijn van de jeugd. Bij deze zorg behoort onverbrekelijk een goede en zorgvul- vrije verkrijgbaarheid van bedoelde middelen door middel van automaten langs de openbare weg gemakkelijk een wervende betekenis krijgen. Wij hebben de overtuiging, dat een zodanig func tioneren van ~de vrije verkrijgbaarheid indruist tegen de ethische overtuiging van het merendeel van de ouders en opvoeders van de jeugd in deze ge meente en dientengevolge aanstoot zal wekken'. De heer Van de Heuvel con cludeerde, dat de ouders volgens de op vatting van het college tot dusver heb ben gefaald in de opvoeding. ,Die ver. oordeling heeft als consequentie, dat de seksuele voorlichting bijvoorbeeld o] scholen zou moeten worden ingevoerd aldus de tegenstander van het instel len van een verbod. Hij bracht in het midden, dat ongewenste zwangerschap erger is dan aanstoot, die eventueel gewekt wordt en hij stelde, dat als men geen openheid in deze betracht, de gevolgen verkeerd zullen zijn. Later in le discussie vroeg de heer Van de Heu vel. wanneer wel aan de voorwaarde van goede voorlichting en opvoeding zal zijn voldaan, een vraag, waarop bur gemeester J. E. van Boeijen het ant. woord schuldig bleef, maar waarvan de heer Boender zei: ,Ik hoop niet voor het jaar 5000". heer Te Pas meende, dat alleen ge praat moest worden over artikelen, die betrekking hebben op verkoop van middelen ter voorkoming van zwanger schap en niet ter verstoring ervan. Burgemeester Van Boeijen wilde dan ook artikelen, waarin van verstoring van zwangerschap sprake is, nog eens nader bestuderen. Het artikel, dat het openbaar verbiedt. olgens de heer Van Boeijen wel juist. De raadsvoorzitter geloofde, dat het verbod wel moet worden ingesteld. .Men zit met het probleem, dat de ver koop van de middelen vooruitloopt op een stuk voorlichting, dat nog niet ge geven is", aldus de burgemeester. Hij wees erop, dat er door invoering van het artikel "een beletsel is gevormd voor het verkrijgen van anti-concepti- va. De heer Boender maakte duidelijk, dat zijn argumentatie anders was dan die vain de rest van het college. Hij veroordeelde ten zeerste het gebruik van voorbehoedmiddelen en hij meende, dat men ongewenst jeugdig moederschap moet tegengaan door kinderen een op voeding te geven volgens de normen, die in de bijbel werden gesteld. GOES Vanaf begin juli zul len deze wijzers bij Biezelinge het verkeer uit Bergen op Zoom in de richting Middelburg en Vlissin gen over de nieuwe rijksweg 58 leiden. Van de nieuwe weg is dan één baan klaar. De ene baan zal voorlopig worden gebruikt voor verleer in twee richtingen. Voor de oude rijksweg, die dwars door Goes loopt, betekent dit een enor me ontlasting. Ook verkeer uit Bergen op Zoom naar Goes kan zij het over een korte afstand van de nieuwe weg gebruik ma ken. Vanuit de richting Middel burg komt men na de dubbelbaans weg bij de Sloedam op de nieuwe weg. Verwacht wordt, dat de twee de baan volgend jaar juli door het verkeer in gebruik kan worden genomen. De oude rijksweg tus sen Sloedam en Biezelinge zal dan hoofdzakelijk bestemd wor den oor lokaal verkeer. (Foto PZC) De heer Boender was van oordeel, dat de bijbel voor- en buitenechtelijk ge slachtsverkeer veroordeelt. ,De mens ziet het kwade, wil het kwade en be geert het kwade', aldus de heer Boender, die eraan toevoegde, dat de overheid drempels moet leggen tussen de mens en het kwade. Burgemeester Van Boeij-j en bleek van oordeel, dat middelen ter! voorkoming van zwangerschap binnen j het. huwelijk geoorloofde en met veel dankbaarheid aanvaarde middelen zijn. Hij wees erop. dat anti-conceptiva niet uitsluitend bestemd zijn voor voor- of buitenechtelijk geslachtsverkeer. Ten slotte stemde de heer Te Pas tegen om de redactie van de verboden en de heer Van de Heuvel, om de inhoud ervan. Aan het begin van de vergadering aan vaardde de raad zonder discussie een aantal voorstellen tot verbetering van inrichting en verwarming van scholen. De christelijk-nationalë school en de I kleuterschool De Merel zullen centraal verwarmd worden. De heren W. K. Quist (chu) en Van de Heuvel vroegen het college in de rondvraag de moge lijkheid te onderzoeken om van de oes terput een zwembad te maken. (ADVERTENTIE) bekend om zijn typisch-Engelse toon. missie zijn thans vijf van de zes korpsen In de Abdijgebouwen. Iedere woensdag-, donderdag en vrydagavond. Aanvang 21 uur. Ingang: Nieuwe Kerk. overigens geproduceerd door een cornet- sectie^ die enkele bugels meer telt, dan :n brassbans over het algemeen gebrui kelijk is. Ko den Toonder brengt onder meer de mars .Wellington', de ouverture .Zampa' en de moderne swing-i Uandology.' .Excelsiori-'s-Heer-Arendskerk e, rigent Daan Burger, is sinds kort overgestapt van fanfare op brass- Leeuwse Antiek Op de gisteren in ZouteUmde ge opende toeristenmarkt nemen de kraampjes met antiek maar een bescheden plaats in. Maar ze trekken wel belangstelling. Een mooie, struise boerin had vooral aandacht voor enkele a.ntielce stoeltjes. Die emme thuus ook' zei ze met iets van, teleurstelling; daar kom je dan da.t hele eind voor. Ze moest er eens even op zitten. (Krek eenderconstateerde ze vol daan' ,mae nie zo knap as die van mien, 'k Z(i d'r vee zuunig op vie ze, tegen da'k nog es gaa veran deren. Mae 'k bin der nog nie los En rad vertellend haalde ze op, hoe eer ,kasjesvent' haar eens ,ver beneden de pries' een bod had gedaan. Ze leende ook het verhaal van de Walcherse boer en het schoteltje. Het schoteltje was antiek, de jonge poesjes niet. Die mochten er wel uit drinken. En als er dan iemand op de erf kwam, stond de hele procedure bij voorbaat vast. Hoeveel kost dat poesje?' ,Och, geef mae een daalder'. 'h Zal dat schoteltje ook maar meenemen, daar is 't beest aan gewend'. (Nee, loet dat mae staen'. Zo raakte ie al ztn katjes kvigt. die in Zeeland in Engelse bezetting spe-1 len, aangesloten. Ook .Sint-Ceacllia'-1 /lissingen en .Onda'-Middelburg behoren! er toe. Deze twee bands legden voorjaar I 1968 de grondslag voor de festivals, met: twee festivals op kleinere schaal In Mid- delburg en Vlissingen. Daarna volgden! de grotere festivals met drie bands in Goes ('68) Middelburg en Breskensl C69). meester Roemers of er van de zij de van Hoechst. die tijdens de zitting werd vertegenwoordigd door ir J. Nijman, nog commen taar geleverd wilde worden op de naar voren gebrachte opmerkin gen. De heer Nijman meende evenwel dat per definitie het woord nu in de eerste plaats aan de gemeente Vlissingen was en n;et aan Hoeehst. De burgemees ter sloot hierop de bijeenkomst. Risico slot van pagina 1 het dossier die in het Duits waren gesteld. .Wat moeten we als zich hier straks misschien een Japans be drijf gaat vestigen vroeg mevrouw Kannegieter zich af. Wat de geluidshinder betreft meen de zij dat niet alleen de kracht van belang is, maar dat juist het door dringende en aanhoudende van het geluid psychosomatische invloeden kan hebben. Zij noemde in dit ver band onder andere hartkrampen en oververmoeidheid van de zenuwen Aan S02 zou volgens mevrouw Kan negieter dagelijks 2200 kg de lucht, in worden geblazen. De gestelde richtlijn zou volgens het TNO te Borssele al dicht zijn genaderd. Be zwaarlijk vond mr Kannegieter ook dat de uitstoot van fluor geheel in het economische vlak werd getrok ken alsof de volksgezondheid hierbij nie' Ln het geding was. Zij wees hi er u ij evenwel op uitspraken van de toxicoloog Peereboom te Amsterdam, volgens wie de fluor bij de mens verkalkingsverschijnselen, spier zwakte en dergelijke zou veroorza ken. Men weet evenwel nog te wei nig van fluor af om normen te kun nen stellen, alhoewel vast schijnt te staan dat fluor een cumulatief gif is. Vooral nierpatiënten zijn gevoe liger voor fluor. De volgende spreker, de heer I. A van Royem uit Baarland, vroeg zich af of de hinderwet wel het juiste uitgangspunt is om gevaren die ge zondheid en leven bedreigen onder de knie te krijgen. .De wet loopt achter", meende hij. De heer Van Royen besloot zijn vrij korte betoog met een uitspraak van prof dr ir W. J. van Beek te Delft dat als het vuil niet verdwijnt, het een aanslag Kamervragen Tenslotte was het woord aan de heer J. M. Bannink te Vlissingen, die in de eerste plaals bezwaar maakte te gen de gevolgde procedure. Zo maak te hij bezwaar tegen de dag en het tijdstip waarop deze openbare zit ting werd gehouden. Als de zitting bijvoorbeeld op een zaterdagmorgen zou zijn gehouden, dan zouden veel meer mensen in de gelegenheid zijn geweest om hem hij te wonen. De heer Bannink was het niet eens met de tijdelijke afwijking van de hin derwet, waardoor Hoechst in de ge legenheid werd gesteld om de tweede fosforoven al te laten draaien. Hij meende clat op die manier de inspraak van de burgers geen inhoud meer heeflt. De heer Bannink kon digde aan dat vrijdag door het ka merlid mr dr M. J. J. A. Imkamp <d '66) schriftelijk vragen aan de ministers van justitie en sociale za ken en volksgezondheid zullen wor den gesteld of het niet wenselijk is dat die tijdelijke afwijkingen van de hinderwet in de toekomst worden voorkomen. Ook hij noemde verder de fluor een probleem. Tenslotte merkte hij enigszins waarschuwend op dat het straks steeds moeilijker zal worden om de klok terug te draaien. Hiermee had men alle sprekers ge had- Er bleek niemand te zijn die geen bezwaarschrift had ingediend en toch het woord wilde voeren. Mevrouw Kannegieter deelde nog mee dat 290 mensen de vereni ging milieuhygiëne hadden ge machtigd om voor hen gd te tre den. Tenslotte Informeerde burge- op d het risico loopt dat de vergunning geweigerd wordt. Hij meende dan ook dat men als industrie moet we ten wat men kan doen en laten. Een gToot aantal van de naar voren ge brachte bezwaren noemde hij onge motiveerd. Naar dc geluidshinder had Hoechst middels TNO reeds een onderzoek laten instellen. I it. de eer ste indicatie bleek dat het geluirl in orde van grootte, is te vergelui- ken met het ruisen van de wind. De heer Nijman vestigde er de aan dacht op dat dit onderzoek is inge steld naar aanleiding van één brief en dat Hoechst daarmee in feite de bewijslast heeft overgenomen. Het onderzoek kost enaele duizenden gul dens. Wat de in het Duits gestelde stukken in net dossier betreft, merk te de heer Nijman op dat dit slechts teksten op tekeningen betrof, die bo vendien nog niet eens noodzakelij kerwijs m het dossier hoorden. Voor alleen strikt noodzakelijke stukken was de Nederlandse taal gebruikt. Op de vraag of hij verwachtte de vergunning wel te zullen krijgen ant woordde de heer Nijman diplomatiek dat hij moest afwachten wat b en w zullen gaan besluiten. Hoechst is overigens al bezig met de bouw van een derde fosforoven. Theoretisch zou het mogelijk zijn om de luchtverontreiniging tot bijna nul terug te brengen, maar daar zou den dan, volgens ir Nijman, inter nationaal de economische mogelijk heden voor geschapen moeten wor- ze hoeveelhei komt met wat 4000 huizen waarin op een koude dag door elk zo n 50 liter olie wordt verstookt in de lucht brengen. Op het terras van hotel Britannia praatten de leden van de vereniging Plaatselijk onweer. ADVERTENTIE VERWACHT.. PLAATSELIJK EEN BEI milieuhygiëne nog even na over *de I zonnif»- Zwakke tot matige wind tussen openbare zitting. Als de vergunning 00st en noord, langs de kust in «1e mid. jdag wind van zee. In het algemeen iet* lagere temperaturen dan gisteren. Vooruitzichten voor donderdag en vrij dag opgesteld door het KNMI op dins dag om 18.00 uur: Aanhoudend warm, met kans op on. vordt verleend zal men doorgaan met de acties, indien er aari de ver gunning niet de nodige voorwaarden zijn verbonden. Aan de arbeidsin spectie had men inmiddels gevraagd om er bij de gemeente Vlissingen op aqn te dringen dat er in de vergun ning een bepaling wordt opgenomen betreffende de geluidshinder. Na mens 75 inwoners van Nieuwdorp is bovendien een klacht met betrekking tot de geluidshinder Ingediend bij de gemeente Vlissingen. Tijdens de dinsdagmorgen gehou den hoorzitting in het. stadhuis te Vlissingen werd het woord ge voerd. door de heer L. v. d. Pol uit. Middelburg achter katheder). Links op de voorgrond, wethouder G. J. Jan.se van sociale zaken en burgemeester drs D. Roemers. fh'oto PZC) in cijfers gemid- Weersvooruitzichten deld over Nederland: Voor donderdag: aantal uren zon: 7 tot 14; min. temp,: 3 tot 8 graden boven normaal: max. temp.: 4 of meer gra den boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: 6 tot 13; mm. temp.: 3 tot 8 graden boven nor maal; max. temp.: 3 of meer graden boven normaal; kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Normalen voor 10-14 juni. respectieve lijk. min. temp. en max. temp.: Den Helder 12 17 Eelde 9 19 Bilt 10 20 Vlissingen 12 18 Zuid-Limburg 0 20 Gemid. over Nederland 11 19 STIt A ND V ER WA CH TI N Wisselend bewolkt, later weer wij zon nig. Overwegend droog bij een matige wind tussen noord en noard-ooat. Iets minder warm In de middag 20 tot 22 graden, zeewater 16 graden. Vooruitzichten: ma een kleum e versto ring opnieuw zomers en goed strand weer. ZON EN MAAN juni Zon op 01.21 onder 20.58 Maan op 09.21 onder 00.19 Weerrapporten van gisteravond 19 uur: Athene zwaar bewolkt, 29 gr Barcelona licht bewolkt, 24 gr Brussel, geheel bewolkt. 30 gr Innsbruck licht bewolkt. 24 gr Lissabon zwaar bewolkt. 20 gr Locamo regenbui, 19 gr Luxemburg onweer. 25 gr Madrid licht bewolkt, 23 gr Malaga onbewolkt, 28 gr Milnchcn licht bewolkt. 34 gr Nice half bewolkt. 21 gr Oslo licht bewolkt. 30 gr Parijs onweer. 28 gr Rome zwaar bewolkt, 28 gr half bewolkt, 2ö gr

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2