Havenindustrieterrein Goes uitbreiden met 30 hectare Zeeuwse proefhoeve B EN W STELLEN VOOR: Grondaankoop voor circa f 1.700.000 Goese Polder Muziekfestival in Heikant werd klinkend succes Veel interesse voor garden fête pak ze... ze zijn er weer! PARTICIPATIE IN MANAGEMENT' EEN DEMOCRATISCHE STRUCTUUR R1NGRIJDEN IN EREKLASSE ZATERDAG IN WESTKAPELLE 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 9 JUNI 197Q LEEFBAARHEID VAN DORP STAAT OP HET SPEL GOES De Goese gemeenteraad beslist woensdag 17 juni over een voorstel tot uitbreiding van het havenindustrieterrein met ruim 30 hectare. B en w stellen voor van de gezamenlijke eigenaren in de Wil- helminapolder en de Oost-Beve- landpolder die grond te kopen voor een bedrag van ongeveer 1.700.000,-. Het college wil met de verkopers een geldlening aan gaan om de aankoop mogelijk te maken. De uitbreiding, die b en w willen realiseren stemt overeen met de inhoud van het streekplan ,Midden-Zeeland', waarin aan de oostkant van het kanaal naar Goes een oppervlakte nat industrieter rein is opgenomen van circa 60 hectare. Op dit moment Is er nog maar een geringe hoeveelheid havenindustrie, terrein voor uitgifte beschikbaar, een situatie, die naar het oordeel var en w zonder meer onbevredigend Het college herinnert eraan, dat het bestuur van de opgeheven gemeente Goes enkele jaren geleden al aan het Ïemeentehestuur van Kattendiike eeft- verzocht te bevorderen, dat het havenindustrieterrein kan worden uit gebreid. De raail van de opgeheven gemeente Kattendijke heelt toen een bestemmingsplan vastgesteld, waarin 30 hectare grond als industrieterrein werd aangewezen. De eigenaren de grond in do Wilhelminapolder de kleuterschool ƒ447.000. De scholen! kunnen In de beginperiode dienst doen als opvangscholen. zo stelt het college. Voor uitbreiding van het sportveld in 's-Heer.Arendskerke vraagt liet college een bedrag van 12.500. De raad van voormalig '6-Heer.Arendsberke gaf al f 60.000 voor uitbreiding met een voet balveld, maar dat bedrag is niet voldoen, de. De raad krijgt de begroting van het burgerlijk armbestuur ter goedkeuring voorgelegd. De begroting van baten en lasten sluit met een batig saldo van 4.976,39, maar daarbij is naar het in zicht van b en w een te lage rente be rekend, die men aan de gemeente is ver schuldigd over het nog niet afgedragen gedeelte van het vermogen, zodat er geen batig saldo zal overblijven. B en w viagen een krediet van 72.500 om de nieuwe weg tussen Goes en Kloeiimge af te maken. De voormalige gemeente Kloetinge legde de eerste helft van de weg ail aan, maar oud Goes kwam niet tot overeenstemming over grondaankoop om de verbinding tot aan Randwijk te maken. Men heeft nu wel overeenstem ming bereikt over de grondaankoop. Voor restauratie van de Maria- Magdale- nakerk stelt het college voor een aan vullend subsidie te geven van 66.621. De minister van erm heeft het subsidiabele bedrag verhoogd en b en w willen dat ook doen. Aan de woning bouwvereniging .Nieuw-Goes' willen b een w grond verkopen voor de bouw van 44 eengeasmswonigen in de Goese Polder. De prijs voor de grond komt per wo ning op 4.500,een maximum, dat de n w willen In de Goese Polder voor de huizen gemeenschappelijke voortui nen laten maken. In de Goese Polder zijn complexen In aanbouw van 40, 70 en 44 woningwetwoningen. Het meren deel van die huizen is gesitueerd aan smalle woonstraten 4 meter breed waar het verkeer een zeer onderge schikte rol inneemt. Het college is hang, dat het geheel onaantrekkelijk kan wor den als de voortuintjes afzonderlijk wor den beplant. Men meent, dat het idee woon-speelstraat algemeen aanvaard zal worden, zodat er in de straten ook wer kelijk gespeeld kan worden. Voor het maken van gemeenschappelijke voortui nen vraagt hot college nu een krediet van in totaal 18.500 voor de wo ningbouwverenigingen Nieuw Goes en Sint-Willibrordus. Intree ds Hegeman in Tholen THOLEN Na vrijdag in de middag- dienst bevestigd te zijn door ds Vergunst deed ds Hegeman 's avonds zijn intre de als predikant in de gereformeerde meente van Tholen. De tekst van de vestigingsdienst was Lucas 24 47, 48: ,En in zijn Naam gepredikt worden be kering en vergeving der zonden onder al le volken, beginnende van Jeruzalem. En gij zijt getuigen van deze dingen'. Voor zijn intrede als dominee van de gerefor- de Oost-Bevelandpolder dienden be-'meerde gemeente in Tholen had ds He- waren in bij gs, maar die werden ongegrond verklaard. Het college van gedeputeerde staten schreef in een brief aan de eigenaars onder meer: .Binnen de huidige grens van de gemeente Goes is thans geen aan sluitend terrein aan het industrieterrein langs het kanaal Goes - Goese Sas be schikbaar. Gezien de ligging van de on derhavige grond is deze uitbreiding de logische voortzetting van het bestaand industrieterrein en moet deze grond hier voor het meest aangewezen worden ge acht. In het streekplan M:dden_Zee!and is met deze natuurlijke uitbreiding even eens rekening gehouden. In het kader van de ontwikkeling van Zeeland wordt hierbij overwogen, dat Goes een be_ pen van accommodatie voor verzorgende en toeleverende bedrijven en industrieën. Het scheppen van een gevarieerde werk gelegenheid wordt als een belang van de eerste orde beschouwd, zulks in ver band met de voortgaande groei van de bevolking en onder meer het teruglopen van het aantal arbeidsplaatsen in de landbouw' De eigenaren van de grond gingen in beroep bij de kroon, zodat het bestemmingsplan nog geen rechtskracht heeft verkregen. Maar inmiddels hebben b en w met de eigenaren overeenstem ming bereikt, waarbij de overeengekomen prijs ongeveer 8 procent hoger ligt dan de taxatieprijs. Als men rekening houdt met een wat groter oppervlakte grond, dan werd getaxeerd, aan komt men op 5 >2 procent boven de taxatieprijs, die voor de ruim 30 hectare werd gesteld op 1.610.000. Om de grond, die bij de verkoper in eigendom blijft te ontsluiten ea van goede afwatering te voorzien is 75.000 nodig. Deze kos:en worden mee genomen in de exploitatieopze:. die nog moest worden gemaakt voor het nieuwe terrein. Het college vraagt een bedrag ƒ15.000 voor het laten maken van een voorstudie voor een recreatiestructmir. f>lan voor de gemeente Goes. In de toe. iohting bij het voorstel, wordt gesteld, dat volgens een rapport, dat de werk groep svnthese zeehavenontwikkeling van het Overlegorgaan Zeehavenontwik keling Zuidwést-Nederland uitbracht. Goes aan het eind van deze eeuw 100.000 inwoners kan hebben. B en w wijzen erop, dat het scheppen en reserveren van voldoende recreatiemogelijkheden een belangrijke zaak is. De Heidemlj zal een studie maken, die moet uitmon den in een definitief ontwerp v recreatiestruotuurplan B en w stellen verder voor een eerste aanzet te maken met scholenbouw in De Goese Polder. Men wil een 7-klassige school voor basisonderwijs bonwen en en drieklassige kleuterschool. De ge bouwen komen dicht bij elkaar te staan. De basisschool gaat 921.000 kosten en geman als tekst Handelingen 8 35 ge kozen: En Filippus deed zijn mond open en beginnende van die Schrift, verkon digde Jezus. Daarvan had de gemeente psalm 66, 4, 5 en 6 gezongen. Vervolgens hield ds Hegeman verschil lende toespraken, tot burgemeester en wethouders: de plaatselijke kerken en afgevaardigden van de synode. Verder werden groeten overgebracht uit Cana da en Amerika. Kerkeraad en kerkvoog dij van de Ned. herv. kerk werden spe ciaal dank gebracht voor het beschik baar stellen van het kerkgebouw. Alle medewerkenden kregen een woord van dank. Ds Hegeman werd vervolgens toegespro ken door ds Chr. v. d. Poel uit Yerseke, door ds L. Eringa namens de plaatse lijke kerken. Deze hoopte op een harte lijke samenwerking. Door burgemeester Van Boeljen, die het jammer vond dat er zulke hoge kerkmuren bestaan in Tho len. Het contact met de ger. gemeente is nooit groot geweest, maar hij hoopte dat ook dit zal verbeteren. Als laatsten kwamen aan de beurt zendingspredikant Kuyt en ouderling J. L. M. Geluk die de dominee psalm 133 3 liet toezeggen. Begrafenis van D. M. de Jonge te Wemeldinge 2S Onder grote belangstelling werd zaterdag te Wemeldinge het stof felijke overschot van de heer D. M. de Jonge, oud PvdA-raadslid en wethouder van de voormalige gemeente Wemeldin ge ter aarde besteld. Aan de groeve werd onder meer het woord gevoerd door de heer P. J. J. Dekker, als oud collega-raadslid. De heer Dekker her dacht wat de heer De Jonge gedurende zijn 31-jarig raadslidmaatschap voor de Wemeldingse gemeenschap heeft bete kend. Hij noemde de heer De Jonge een plichtsgetrouw lid van de raad en een goed collega, met wie het prettig sa menwerken was. ,Het raadslidmaatschap voelde hij als een opdracht, het be hartigen van de belangen van de mlnst- bedeselden als een roeping.' De heer Dek ker was ervan overtuigd dat de nage dachtenis aan de heer De Jonge door een ieder die met. hem had mogen sa menwerken, in hoge ere zal worden ge houden. Voorts werd door de heer A. P. Schouwenaar, wethouder van nieuw- Kapelle, de betekenis van de arbeid van de overledene geschetst, en hij betuigde namens het gemeentebestuur van Ka- pelle, de deelneming aan de familie met het verschelden van de heer De Jonge. Tevens werd nog het woord gevoerd door een vertegenwoordiger van de al gemene Nederlandse Eouwnijverheids- bond. Na een kort woord van ds K. Venema, dankte de heer J. Haverhoek namens de familie de vele belangstellenden. minister van volkshuisvesting heeft aan gegeven. De raad zal ook voorstellen behandelen tot vaststelling van exploita- tteberekeningan voor de bestemmings plannen .De Honderd Gemeten' en .Noord I.' Als de raad akkoord gaat zullen alle grondprijzen in de kernen, die bij het oude Goes gekomen zijn met 2 per vier kante meter worden verhoogd. De 2 gaan ln het fonds stadsontwikkeling en stadsverbet ering. Voor vervanging van de chloreringsinstallatie van het zwembad vraagt het college een krediet van 8.320. De bestaande installatie zou moeten worden gerepareerd en verder voldoet het apparaat niet meer aan de veiligheidsnormen. HEIKANT - Een recordaantal bezoe kers, tien muziekkorpsen en een volks dansgroep hebben zondagmiddag het jaarlijkse muziekfestival in Heikant tot een letterlijk-klinkend succes ge maakt. De organisatie van het evene ment, dat voor de 23e achtereenvolgen de keer werd gehouden, berustte bij de muziekvereniging Heikant. Als gastkorpsen waren dit jaar present: .Nooit gedacht' uit Graauw, St Cecilia' uit De Klinge (B), .Vrijheid-Eendracht' uit Lamswaarde, .Eendracht maakt Macht' van Koewacht, ,De Scheldezo- nen' uit Nieuw-Namen, ,De Stedelijke harmonie van Hulst' .Excelsior' uit Ter hole, ,Sint Jan' uit Sint Jansteen en .Weldoen door Vermaak' uit Clinge. Na dat de diverse korpsen zondagmiddag ter opening van het festival door Heeikant hadden gemarcheerd en gecon certeerd in de kiosk was er een recep tie in het verenigingsgebouw. Onder de gasten: burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst, de drie wethouders van deze f meente en oud-burgemeester mr. J. I. Reuser van Sint Jansteen. Om zveen uur trad de nieuwe volksdansgroep .Eri ca' uit Heikant op. Het festival werd afgerond met een concert van .Weldoen door Vermaak' uit Gllnge. VLISSINGEN Het vierde .garden fête' ten behoeve en op het terrein van de Missions to Seamen op de Scheldepoort- werf In Vlissingen-Oost is zaterdag weer een geslaagd evenement geworden. Het aantal attractieve elementen in deze jaarlijkse openluchtbazaar was uitgebreid en ook informatie over het werk voor de buitenlandse zeelieden in Zeeland was niet vergeten. Zo kon men foto's zien en kaarten die een indruk gaven van zowel het werk van de Missions in ons land als in de talloze havens elders in de wereld. Ook diverse souvenirs van de Missions tot Seamen kon men aanschaffen. De nieu we voorzitter van de vereniging ,De Mis sions to Seamen in Zeeland, ir J. Bout (opvolger van de heer J. W. Hupkes als voorzitter vain de Sdieldedirectie en ook van de Missions) memoreerde in zijn' welkomstwoord tot de vele belangstel lenden dart zes jaar geleden'hert initiatief voor de Missionspost in Vlissingen-Oost werd genomen door de heer Hupkes, maar dat de realisatie van het plain twee jaar duurde vanwege de bouwver gunning. Ir Bouit verwelkomde onder an dere de heer en mevrouw Hupkes en re- verend W. Popham Hosfoi-d, van de Ang licaanse kerk uit Rotterdam. Mevrouw E. Hupkes-Damme die van het prille begin af nauw betrokken is bij het werk van de Missions to Seamen in Zeeland constateerde vervolgens in haar ope- ningsspeechje dart de Missions In een be hoefte voorzien in dit gewest. Zij be trok vooral Jean Driver, echtgenote van Missionsleider Anthony Driver, in haar dankwoord, omdat mevrouw Driver een voortdurend belangrijk aandeel heeft in de Missions, die in Zeeland naar de woor den van mevrouw Hupkes ontstond op het zonnige terras van .Steenhoeve' (haar toenmalige woning) en die een ongedwongen en menselijke start had: .de harten hadden het eerst gesproken, de rest volgde vanzelf." Nadat mr L. A. Kakebeeke als voorzitter van het Flying Angel Guild, de groep die met eigen werkzaamheid het werk van de Mis sions extra steunt, had gesteld dat de Missions to Seamen het naar Antwer pen vertrokken echtpaar Hupkes nooit zal vergeten, kon men zich de rest van de middag wijden aan de verschillende attracties en inkopen doen. Voor de jeugd waren er speciale evenementon: spel en poppenkast (in het kantoor van de Flying Angel club). De gebruikelijke voetbalwedstrijd, ditmaal tussen Ma rokkaanse opvarenden van op de Schel- depoortwerf liggen de schepen en een loodsenteam werd door de loodsen met 21- gewonnen. De verloting wees aan lot nummer 839 een weekeinde met een motorboot op het Veerse Meer toe. De prijs viel in maritieme kring. Reisje Oranjekwartier' Zaterdag hebben 116 jongens en meis jes deelgenomen aan een reisje van de Teraeuzense buurtvereniging .Oran jekwartier'. Met drie autobussen ver trok men om haif acht ln de mor gen naar Rotterdam, waar een be- bezoek gebracht aan het recreatie centrum .Suree' in Breda. Via Antwer pen werd de terugreis naar Terneuzen ondernomen, waar men om acht uur 'a avonds aankwam. (ADVERTENTIE) (slot van pagina 1 Zeeland dit heeft', vezekerde de gede puteerde. Hij wees erop, dat het stichtingsbestuur en het provinciaal bestuur nog niet tot volle overeen stemming zijn gekomen over de fi. nanciële regeling,' maar misschien Vakantieprogramma voor Kamperland Brandwacht 2e klas De evenementencommissie Kamperland- Toeristenland vergaderde in het restau rant ,Het Veerse Meer' te Kamperland ter afronding van de besprekingen voor het programma voor het komende sei zoen. De vergadering werd gee erd geopend J. J. Buyze. door de Het programma van Kamperland - Toe- ristenland zal er voor de maand juli als volgt uitzien: woensdag 8 juli zal des avonds in de toeristenkerk bij camping ,De Molenhoek' een filmavond zijn. De film is getiteld .Spartacus.'; woensdag 15 juh s avondseveneens een film avond met: .De knotsgekke kerels in hun vliegende kratten'; woensdag 29 ju li film .Cassino Royale James Bond 007'; vrijdag 31 juli autohinderniswedstrijd aan het Veerse Meer. Het programma voor de maand augus tus vermeld: op 1 augustus een feestelijke zomerzaterdag voor Kam- perlanders en gasten met een feestelijke optocht, een ballonnenwed strijd. een muzikale show van muziek- en tamboerkorpsen, een gezellige fan cy fair met een rad van avontuur en muziek door de boerenkapel uit Kam perland in het Jlch Mr A. F. C. de Ca- Rembroothuis; maandag 3 augustus klei- duivenschieten en demonstratie met po litiehonden. Aan de beste schutter zal een beker worden uitgereikt; woensdag 5 augustus filmavond In de toeristen kerk. De film is getiteld .Sissi I'; vrij dag 7 augustus oriëntatierit voor au to's met als hoofdprijs een beker. Startpunt en finish is bij hotel .Kam perduin'; zaterdag 8 augustus zal des middags staan in het teken van de fi nales voetbal en volleybal, waartoe zes clubs worden uitgenodigd. Voor de voet ballers is er een wisselbeker beschik baar, terwijl ook de winnaars van het volleybaltoernooi, zowel dames als he ren op een wisselbeker kunnen reke nen. 's Avonds zal aan de jachthaven van Kamperland een waterskidemonstratie worden gegeven. Na afloop is ar bal het restaurant .Het Veerse Meer.' OOSTKAPELLE Het echtpaar J. Louws en F. Louws-Kesteloo uit Oost- kapel le herdachten maandag liet feit, dat zij 65 jaar geleden elkaar het ja woord gaven. Ter gelegenheid van deze bijzondere hu welijksdag kwamen vele familieleden en bekenden het echtpaar, dat reci- Eteerde in restaurant .Zeelandia', de ikswensen aanbieden. Tot degenen, kwamen feliciteren behoorde ook onder meer wethouder C. den Hollander, die dat deed namens de gemeenten Dom burg. Ook het bestuur van de hervormde kerk de heer Louws is ook koster feweest Met zich niet onbetuigd. Het leef trouwens niet alleen bij handen- drukken. Velen brachten ook een bloem, stui of een gesohenkt mee. 's Avonds werd een muzikale hulde ge bracht door de muziekvereniging ,Ore- sendo'. In de avonduren kreeg het echt paar ook nog bezoek van burgemees ter F. Sprenger. De familie Louws maakt intussen een bijzondere feestelijke periode door. Be halve dit 65-jarige huwelijksfeest vier. de enkele weken geleden een dochter van het echtpaar Louws de 40-jarige bruiloft terwijl volgende week een zoon eenzelfde feest hoont te vieren. (FotoPZC) Inleiding voor Nijverheid en Handel' GOES Indien een bedrijf op ver schillende niveaus medewerkers heeft die meedenken en meespreken, ontstaat er voor de chefs, de bedrijfsleiders, die deel uitmaken van de top, een stuk ruimte, waardoor zij meer aan het werk op beleidsniveau kunnen deelnemen. Al dus een van de stellingen van drs VV. Brokerhof, adviseur kadervorming Ver bond van Nederlandse Ondernemingen, die gisteren voor het departement Zee land van de Nederlandsche Maatschap pij voor Nijverheid en Handel tijdens een lunehbijeenkomst ln ,De Koren beurs' te Goes het onderwerp ,1'arti- Ipatle in management" behandelde. Drs Brokerhof gaf nieuwe lijnen aan Met meer ruimte voor ,de chef' C-junioren van Philippine wonnen jeugdtoernooi De C-junioren van de voetbalvereni ging Philippine hebben afgelopen za terdag de curate plaats behaald ln het Jeugdtoörnooi da.t in Philippine werd ge houden. Ze kregen 7 punten toebedeeld. De verdere uitslagen luiden: 2 Sluis kil (6pt): 3 Clinge en Spui (5pt); 5 Hoek (4pt); 6 Ria Westdorpe (3pt). B-junioren: 1 Ria Westdorpe (9 pt); 2 Philippine f6 pt): 3 Hoek (5 pt); 4 Sluiskil en Clinge f4 pt); 6 Spui f2 pt); Er bestond voor dit toernooi veel be langstelling. De C-junioren speelden 5 wedstrijden van tweemaal 7,5 minuut, de B-junioren speelden vijf wedstrijden van tweemaal 10 minuten. Veel doelpunten zijn er niet gevallen. Demonstratie gymnastiek De gymnastiekvereniging VZOS uit Yer seke heeft een demonstratie gegeven op het havenplateau. Na een welkomst woord van de voorzitter gaven alle groe pen van de vereniging een demonstratie van hun kunnen. Het geheel stond on der leiding van directeur P. J. van Bo ven. Behalve de gebruikelijke sporten was er ook een demonstratie mini- trampoline. in de bedrijfsstructuren, waarbij hij .inspraak' tot nuttige bruikbaarheid kanaliseerde. De human-realations ontwikkelingen uit de veertiger en vijftiger jaren schetste hij als po gingen, om binnen de rationalisatie naar een leefbaarder klimaat te streven. Maar in die fase liep de bedrijfslei der-op-niveau zelf overal problemen op te lossen. Waar het, aldus drs Broker hof, op aankomt is vanuit een niet- autoritaire houding laten participeren en coöpereren. .Inspraak en participatie liggen dicht bij elkaar', aldus de adviseur, ,en waar men zakelijk gerichte inspraak toestaat, verdwijnen de onredelijke eisen.' In die situatie, zo vervolgde hij, vindt iedere medewerker een zekere ruimte om op zijn eigen niveau vruchtbaar en crea tief te functioneren. Al eerder had hij ten aanzien van deze arbeidssituatie op gemerkt, dat zo onder de ondergeschik ten een groter tevredenheid ontstaat: zij kunnen eindelijk eens op hun ter rein doen, wat zo graag willen doen. Aan het slot van zijn betoog schetste drs Brokerhof het belang van derge lijke verhoudingen voor een organisa tie. ,De belangen vnn de medewerkers en de organisatie zijn niet strijdig met elkaar, zoals men altijd beweert' zo stelde hij, .niaar gaan band in hand.' Naar aanleiding van vragen stipte hij nog aan, dat men hier te maken heeft mei; een organische medezeggenschap, die de juridische medezeggenschap in zekere zin over bodig kan maken. Hij kon zich voor stellen, dat. de vakvereniging in het door hem aangegeven schema een rol kan spelen. Aan het begin van de inleiding trachtte de spreker een antwoord te geven op de vraag, hoe dc ,chef' en aan de mens als drager van een stuk geest kapitaal meer ruimte kan geven. De chef kan zelf ruimte scheppen door de doelen en normen van zijn organisatie zichtbaar te maken; in gemeenschappe lijk overleg kunnen zijn medewerkers zelf organiseren er. plannen, een situatie, die zich op andere niveaus analoog ontwikkelen. Inleider besprak ook het projectenoverleg met project- en stuur groepen. die typ'sch met vernieuwing bezig zijn. De voorzitter van het departement Zeeland, ir J. P. Berdenis van Ber- lekom noemde de inleiding een fris geluid en hij meende, dat het door drs Brokerhof gestelde doel, een de mocratische structuur, waarin de hiërarchie wordt gerespecteerd, be reikbaar zal zijn. komen we nog tot elkaar.' Burgemeester P. J. Evers kwam met felicTtaies namens het gemeentebe stuur van Kortgene. .Juist in deze niet zo rooskleurige tijd is onderzoek en voorlichting zeer op zijn plaats', vond de heer Evers. Namens het ge organiseerd bedrijfsleven en namens de werknemersorganisaties sprak ir J. Prins, voorzitter van de ZLM. .We staan ons zelf geluk te wensen', constateerde hij en hij was van me ning, dat men met de nieuwe proef- boederij traditiegetrouw voorop loopt met een stuk verkaveling. .Moge van af de Rusthoeve op gepaste wijze rust gezaaid worden onder de be- driijfsgenoten', zo wenste de ZLM- voorzltter. Tenslotte werd het woord gevoerd door de eigenaar, de heer Bom, die geluk wenste: .Moge dit do landbouw van groot nut zijn.' Na afloop van de bijeenkomst in de schuur bij de boerderij maakte het gezelschup een wandehnv over het bedrijf, dat is verdeeld in 17 hectare voor proefvelden en de rest voor praktijk. Confectieatelier in Sas van Gent SAS VAN GENT. In het voormalige •inkelpand van de firma Van Goethem aan de Oostkade te Sas van Gent is het confectieatelier .Robbv' uit Woerden gis teren begonnen met het proefdraaien. Momenteel werken in dit atelier vijftien personeelsleden. Het ligt in de bedoeling de produktie uit te breiden wanneer het -;ehele pand volledig in gebruik kan wor- len genomen. KAPITE1NE JONGEJANS NAM AFSCHEID VAN HET LEGER DES HEILS KORPS TERNEUZEN TERNEUZEN Kapitein C. Jonge- jarw van het Leger <lcs Hells heeft na een tweeënhalf jarig verblijf ln Terneu- zen afscheid genomen als bevelvoerend officier van het plaatselijk korps. Voor deze bijeenkomst was zeer veel be langstelling. De zaal van het gebouw Donze Visserstraat was tot de laatste plaats bezet. De samenwerking die het korps onder leiding van kapitein Jongê- jans met de verschillende christenge meenschappen tot stand bracht, kwam tot uiting in de toespraken. Het wu overigens ook geen afscheid zonder ge- schenken. Mevrouw J. Dieleman-vao Langevelde was de tolk van de vrouwen bond van het Leger des Heils die een gedeelte van de dienst leidde en de ka. piteine een foto van de verdwenen Axel- sebrug aanbood. De bejaardenbond .Over-sixty' hing haar gevoelens aan een grote kapstok die door mevrouw C. de Zutter-Harte aan geboden werd: ,Wij zijn U er dank baar voor dat U deze bond hebt opge richt'. Namens de evangelisatiiecommissie van de gereformeerde kork sprak de heer J Tissink. De heer W. Koster vertegen woordigde het Billy Grahamcomitè, ds. A. van Veen de gereformeerde kerk! Tot slot zei de kapiiteine zo'n volle zaal een boeiend gezicht te vinden: .Af scheid nemen is in het leven een heel one zaak'. dienst werd opgeluisterd door het jeugdkoor en de tamboerijnband. De be jaarden- en vrouwenbond zongen een lied. Kapiteine Jongejans vertrekt naar haar nieuwe standplaats Utrecht. In de zondagschool, die het korps Terneuzen samen met de gereformeerde kerk houdt, was 's middags eveneens aan dacht aan dit vertrek geschonken en gaven Jeanebte Hamelink namens de leerlingen en Suus de Feyter namen» de leidsters enkele attenties. Donder dagavond zal tijdens een bijzondere dienst de nieuwe bevelvoerend offici- cier. zo van de kweekschool, worden ingeleid. Concert Volharding' Bij gunstig weer zal de harmonie ,de Volharding' te Zaamslag vanavond (dins dag) een concert geven in de muziek- kïosk. De aanvang is half acht. Do voetbalvereniging Zaamslag' hield zaterdagavond een jubileumbijeenkomst in ,de Rank' iln verband met hét 20-jarig bestaan van de vereniging. Tijdens de koffiemaaltijd heette de voorzitter, de heer C. A. Dees, de talrijke aanwezigen, waaronder actieve, leden, afgevaardig den van de afdeling' Zeeland van de KNVB en vertegenwoordigers van de supportersvereniging welkom. Vervolgens gaf de secretaris, de heer J. M de Poorter, een verslag van de afge lopen twintig jaar, waarbij hij meedeel de dat de vereniging momenteel 110 le den telt en aan de competitie deelneemt met vijf elftallen. Namens de KNVB-af- deling Zeeland sprak de voorzitter, de heer I. W. Bakker, gelukwensen uit. Fe licitaties kwamen er ook van de heer A. Stolk. beheerder van het clublokaal. Hij overhandigde de spelers van het eerste elftal een herinneringsvaantje. De overige spelers krijgen te zijner tijd een foto van hun elftal. De rest van de avond werd gevuld met spelletjes. Zeeuwse ringrijders vereniging Korps Koudekerke weer kandidaat voor kampioenschap MIDDELBURG De Zeeuwse ringYij- ders vereniging houdt zaterdag op de Markt te Westkapelle ringrijwed- strijden in de ere-klas. Daaraan doen twaalf korpsen mee. Grote kansheb ber op het kampioenschap Is ook dit Jaar weer het beste korps uit Koudekerke, af drie jaar eerste in de erc-klas. Om een of andere reden doet de grote rivaal van dit karn de rijders uit Westkapelle ili. Jaar niet mee. De wedstrijden wor den ditmaal in nieuw kostuum gere den: helemaal wit met; groene band jes. Wie niet in die kleren komt wordt van de wedstrijden uitgeslo ten. In de ere-klas doen mee drie korpsen uit Koudekerke, twee uit Gappige, één uit Souburg, één uit Grijpskerke, één uit Domburg, één uirt RiLthcm, één uit Oo3tkapelle, één uit Middel burg. en één uit Zoutelande. Na het beste korps uiit Koudekerke, zijn Souburg, Grijpskerke en het beste korps uit Gapinge kanshebbers op de tweede plaats. Middelburg, dart ln twee jaar tijd van de t\ eede klas doordrong tot de ere-klas, doet dit jaar voor het eerst in deze klas mee. Het drietal uit Zoutelande zal zich in moeten spannen om óe plaats m de ere-klas te behouden. Kanshebber voor hec persoonlijk kampioenschap zijn de heren A. r nierse en K. Houterman uit Koi kerke. beste prestatie in de ere-klas wordt .jeloond met de medaille van prins Bemhard. Voorts zijn cr wisselbe kers. beschikbaar gesteld door dc gemeente Westkapelle. de Centrale duiker Maatschappij, de stichting Sport Steunt Zonneveld, de kunst mesthandel Kooman en Co uit Dirks- land, de firma Van de Have uit Ka palle, de WV Westkapelle, de firma L. Minderhoud uit Westkapelle, de Coöp Raiffeisenbank Domburg en vorder vele andere bekertjes. De wedstrijden beginnen om half negen 's morgens. Op 18 juli zijn te Meliskerke de wed strijden in de eerste klas. Het is Hofstede Biervliet voor ƒ274.000 in handen F. J. Dekker BIERVLIET Vier kavels van hel land behorende bij de hofstede aan de Kruisweg 4a te Biervliet zijn maandag tijdens een openbare verkoping overge gaan in handen van de heer I". J. Dek ker te Breuken*. De heer Dekker die 274.000 voor deze landerijen en gebou- bood, is de vader van de twen is, respectievelijk D. H. Dekker-Ver- planke te Biervliet en H. D. Dekker- Koclse te Hoofdplaat, aan wie de hof stede mot de vijf kavels toebehoorde. De vijfde kavel, een stuk bouwland in de Pieterspolder te Biervliet, werd voor 66.100 verkocht aan de zoon D. H Dekker-Verplanke. Met deze verkoping werd, ingevolgde de rechtbank de bestaande vete over land- beheer tussen de broers beslecht. hest mogelijk dat daar een korps uit Aagtekerke kampioen wordt en promoveert naar de cre-klas. Aa.gtekeirke doet met liefst vijf korp sen mee. Sinds 1967 rijdt er geen Aagtekerks in de ere-klas meer mee. In de ere-klas wordt de beste pres tatie beloond met de medaille van de commissaris van de koningin. Ook te Meliskerke beginnen de wedstrij den om half negen. Ir I. Minkiewicz opnieuw voorzitter Poolse oud-strijders (Van een medewerker) BRUNSSUM Afgevaardigden van de kringen Amsterdam, Rotterdam, Ridder, kerk. Utrecht. Lutterade, Venlo, en Vlissingen van de Vereniging van Poolse oudstfijders in Nederland, kwamen het afgelopen weekend in het .Poolse Huis" te Brunssum in landelijke Jaarvergade ring bijeen. De landelijk voorzitter ir .1. Minkiewicz opende de vergadering en herdacht in zijn openingswoord de on. langs overleden Poolse opperbevelheb bers de generaals K. Sonkowskl en W. Anders. Hierna heette hij de afgevaardigden en de gasten welkom, waaronder de secre. taris-generaal van de wereldfederatie van Poolse oudstrijders, mr Z. Szad- kowaki uit Londen die een referaat hield over de toegenomen communistische in filtratie onder de gelederen van de PooL se ballingen in het westen. In het presidium van de vergadering na men zitting: mr Z. Szadkowskl uit Londen, de redacteur van ,De Poolse Oudstrijder' Billy Strenk uit Vlissingen en de heren T. Razyminski uit Ridder kerk en S. Werner uit Venlo. Voor verdienstelijk werk voor de vere niging werd mevr. H. J^ochs.Gemblcka en de heer J. Zych uit Lutterade, alsook de heer T. Klosinski uit Vlissingen, on derscheiden met het zilveren ere-insigne van de wereldfederatie van Poolse oud strijders. Ais landelijk voorzitter van de vereni ging werd voor de komende twee jaren herkozen ir J. Minkiewicz uit Vlissin gen. terwijl als leden van het landelijk bestuur gekozen werden de heren: B. Opoilsk-l (utrecht), ir Z. Hornung Vlis singen), H. Urbanskl (Amsterdam), S. Werner (Venlo), Skarzynskt (Luttera de) en Itadzinski (Ridderkerk). Als leden van de hoofdoommissle van toezicht werden gekozen de heren: A. Gar (Rotterdam). Szczljbelski en T. Radzijminski (Ridderkerk). W. Kirziuk (Utrecht) en T. Klosinski (Vlissingen). De vereniging van Poolse oudstrijders in Nederland stelt zich onder andere ten doel te voorzien in de culturele en maat schappelijke helangen van de leden, die zich stellen op het standpunt van een vrij en democratisch Polen, alsook het onderhouden van de vriendschapsbanden die sinds de bevrijding tussen de Polec en Nederlanders bestaan. Damcompetitie De uitslagen van de onderlinge com petitie van de Souburgse damvereni ging zijn: Chr. Kats - J. d' Hont 2-0: L. van Soelen - M. Marijs é.0: M. Arend, se - Chr. Kats 0-2. Jeugdgroep: Hans Geldof - Wim Kors- huise 0-2; Pim Filius - Ronald Haeck 2.0; Giel Heuker - Hans Oostdijk 2-0: Wiim Korshuise - Johan Dekker 0-2-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4