Vraag naar personeel stijgt in Zeeland naar ongekende hoogte Terhole (650 inwoners) wil meer woningen van Hontenisse 2 VOORAL SCHOOLVERLATERS JN TREK' Scbrtrdte KREDIET VAN 27.104 GULDEN VOOR UITVOERING VAN EERSTE FASE PERSLEIDING VEERSE WEG ALMANAK Vuilniszakken- drama in Raad Veere Examens Ambtenaar gemeente Vlissingen C. I. Colijn overleden VOOR LANDBOUW EN WATERSCHAP WAS 1969 VOORSPOEDIG JAAR Terneuzenaar (19) gedood bij ongeluk onder Gent Vier inbraken te Middelburg Sociale zaken drukken zwaar op begroting Axel PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 9 JUNI 197Q' AL MEER DAN TWEEDUIZEND VACATURES MIDDELBURG De vraag naar arbeidskrachten in Zeeland is tot een ongekende hoogte gestegen. Men heeft het op het districtsbu reau voor de arbeidsvoorziening in Middelburg nog niet eerder meege maakt, dat in een normale periode dus bijvoorbeeld uitgezonderd de dagen tijdens en na de waters noodramp bij de arbeidsbu reaus in de provincie aanvragen waren ingediend voor meer dan tweeduizend mannelijke werkne mers. Dat is nu wel het geval. Per eind mei bedroeg de totale geregi streerde vraag zelfs al 2180. Hoe duidelijk de voortschrijdende industrialisatie, met .uitstraling' over andere bedrijfstakken, zich hier aftekent blijkt in het bijzon der als men dit recordaantal ver gelijkt met de vraag per eind mei 1969. Die beliep toen een totaal van 1678. Ook de stijging naar vrouwelijk personeel zet zich onverminderd voort. Hier overschreed de totale vraag per ultimo mei reeds de 1300. Eind mei 1969 werden via de arbeidsbureaus in Zeeland ruim 1130 VTOuwelijke arbeidskrachten gevraagd. Om welke imposante aantallen het hier wel Raat springt duidelijk in het oog als men tegenover deze vraag het hui dige aanbod op de Zeeuwse arbeids markt plaatst. Dat totale aanbod be droeg per eind mei namelijk welge teld 1014 mannelijke arbeidskrachten en 118 vrouwelijke arbeidskrachten. Anders gezegd was hij de mannen de vraag ruim het dubbele van het aanbod ter wijl men bij de vrouwen hier tot zelfs bijna het zesvoudige komt. Op het districtsbureau tekent men hierbij nog aan. dat da werkelijke vraag in Zeeland zeker nog groter is omdat vele bedrijven ook buiten bemiddeling van de arbeidsbureaus om. personeel aantrekken. Voor gespecialiseerd perso neel m bepaalde sectoren is men zelfs praktisch geheel op buiten-Zeeland aan gewezen. Spanning Op het districtsbureau draalt men dan ook niet, zoals dat trouwens al kele maanden het geval is. van een spanning op de Zeeuwse arbeidsmarkt te spreken. Een duidelijk voorbeeld van deze span ning vormt de vraag naar vrouwelijk kantoorpersoneel, die thans bijna drie honderd bedraagt, terwijl in deze be roepssector niet meer dan 20 vrouwen als werkloos staan ingeschreven. Het wordt dan ook niet waarschijnlijk ge acht. dat aan deze behoefte aan dit administratief personeel - even zeer ge zien als een uitvloeisel van de industri alisatie voorshands zal kunnen wor. den voldaan. Behalve door de allerwege in de pro vincie toenemende activiteiten, wordt naar de mening van het districts, bureau het huidige recordcijfer ook veroorzaakt door de haast, die de meeste bedrijven blijken te maken om althans een aantal van de scoolver. laters voor een betrekking in hun on. derneming te interesseren. Hoezeer deze schoolverlaters wel in trek zijn blijkt wel uit het feit, dat het bij de genoemde vraag van 2180 manne lijke werknemers om ruim 780 jeug. dtgen (jonger dan 19 jaar) gaat ter wijl het aantal van ruim 1300 vrou- ADVERTENTIE VOOR MENSEN die iets BETERS WILLEN een bril van OPTICIEN welijke werknemers voor zelfs meerl kening neemt, volgt onmiddellijk de dan 1000 op meisjes slaat. bouwvak als tweede belangrijkste be. Behalve in de administratieve sectorroepsgroep. Met een minimaal aanbod, kunnen ln Zeeland ook veel meisjes; in de sector woningbouw enz. was hier vorden geplaatst stellingen in ziekenhuizen en an iale zorg. Voor wat betreft de mannelijke beidskrachten gaat de belangstelling van het bedrijfsleven vooral uit naar de jongens, die dit jaar als gediplo. meerden de technische schollen verla ten. Metaal Naar beroepsgroep gerekend spant in de provincie namelijk de metaal nog on. loos ingeschrevenen het aanbod dus verminderd de kroon. In deze bedrijfs tak werden per eind mei welgeteld 909 personeelsleden gevraagd. Daarbij ging het om 342 jeugdigen. Ook hier vormt het aantal als werk loos ingeschreven het aanbod dus een schril contrast, namelijk 41 «aar. er 2 jonger waren dan 19 jaar. Op het districtsbureau in Middelburg wijst men er nog op. dat deze behoefte aan meer metaalbewerkers zich niet alleen voordoet in de gebieden met van ouds industrie of in de gebieden waar zich de nieuwe fabrieken hebben geves tigd of bezig zijn te vestigen, maar in de gehele provincie. Naast de metaal, die ruim veertig pro cent van de totale vraag voor zijn re- eind mei nog plaats voor 435 arbeids krachten, waarvan 100 jongeren. In de sector wegen- en waterbouw waren er bovendien nog aanvragen voor ruim 130 mannelijke werknemers. In beide groe pen samen bedroeg het aantal ingeschre ven werklozen niet meer dan onge veer 70. Ook voor mannelijk kantoorpersoneel zijn er thans in Zeeland ruime plaat singsmogelijkheden. Eind vorige maand kwam dé totale vraag hier op 185 waar bij opnieuw opvalt, dat men daarbij vooral uitziet naar jeugdig personeel, namelijk 127. Hier liggen natuurlijk op de eerste plaats mogelijkheden, voor de- dere studie, via dagonderwijs, meer te volgen. Uit een overzicht van het districtsbu reau. blijkt dat de vraag naar manne lijk personeel in de horecasector, rnet ruim veertig, ten opzichte van vorig jaar praktisch niet is veranderd. Met een eveneens zeer gering aanbod, kan er hier wel van worden uitgegaan, dat praktisch iedereen, die vakbekwaam is en in staat tot werken, ook inderdaad aan de slag is. Gemeenteraad Veere besloot: Abonnement op voorstellen en notulen VEERE De Veerse gemeenteraad ging nulagmiddag akkoord met een stel tot het beschikbaar stellen van krediet van 27.104 voor de uitv oering de eerste fase van de persleiding afvalwater in de Veorseweg. De persleiding was nodig omdat de maxi maal toelaatbare capaciteit van de on gezuiverde lozing op de Sanenburgse Kreek is bereikt. Met de opstelling van het plan is rekening gehouden met de wens dat de leiding in de toekomst dienstbaar kan worden gemaakt voor de afvoer van rioolwater naar de toekom stige centrale persleiding voor Walche ren. Enkele raadsleden merkten naar aan leiding van het voorstel op dat het goedkoper was het plan ineens uit te voeren dan in verschillende fasen. Men was echter van mening dat een andere uitvoering dan een uitvoering in fasen niet mogelijk was. Voorts ging de gemeenteraad onder dere akkoord met het verlenen van een krediet van 111.718 gulden voor de uit breiding van de kleuterschool te Vrou wenpolder en de verlening van mede werking voor de stichting van een nieuw schoolgebouw te Vrouwenpolder. Met betrekking tot het laatste vond de heer A. Sturm (chu) het een vreemde Leeuwse Auto's en motoren Auto's en motoren vandaag, met 1) in Middelburg heeft een alge. meen om zijn intelligentie en wijs inzicht gewaardeerd man zijn nieuwe auto naar de garage te. rug gebracht met de mededeling: .Neem die maar terug, die auto schakelt niet.' Hij had de matten uit zijn oude auto van een ander merk. naar de nieuwe overgebracht, zodoende. i Een landbouwer op Schouwen. Dutveland belde een garage w Goes: fie nieuwe trekker doet hel niet.' De garage zond een des- kundsge met een servicewagentje over de Zeelandbrug. De man hoef de- alleen het benzinekraantje open te draaien. 3In Goes klaagde een automo bilist over een rammel m zijn voertuig. De mensen van de gara. ge deden een uur lang erg him best- maar konden mets vinden. De rekening vermeldde: Rammel gezocht, rammel niet gevonden 13,30. Zijn zoontje had drie gla. zen stutters m de asbak achterge. laten. VEERE. Bljjkens opmerkingen raadsleden tijdens de rondvraag van de gemeenteraadsvergadering van Veere maandagmiddag, bestaat er te Vrouwen polder en te Breezand een nijpend tekort aan vuilniszakken. Volgens het raadslid J. A. A. Mol (gemeentebelangen) hadden sen een poos hun vuil niet kwijt ge kund. Het raadslid A. Sturm zei. dat ei in Vrouwenpolder geen zak meer te krij gen was. Volgens burgemeester A. de Kam zat het tekort aan zakken hem in het feit. dat het aantal zakken, dat werd ver strekt werd bepaald naar het aantal vuil nisemmers. Er waren echter meer zakken nodig gebleken dan er vroeger vuilnis emmers waren. De gemeentesecretaris onthulde nog dat onlangs een vrachtwa- gen met vuilniszakken bijna nog vol te rug had moeten keren, omdat hij geladen was met zakken met een verkeerde op druk. De secretaris noemde en en ander een drama. Overigens had men de wei nige zakken, waarover men nog be schikte. over de zak-arme kernen gedis tribueerd. Aardgasapparatuur op show Zierikzee ZIERIKZEE In het gemeentelijk gas bedrijf aan de Scheepstimmerdijk in Zie- rikzee is tot en met 4 juli een show te bezoeken, waar men allerlei aardgasap paratuur kaïn zien. De show is ingericht door de gezamenlijke installateurs op Schou wen-Duiveland in samenwerking met de PZEM. Men kan zich op de hoogte stellen van wat er aan kacheli centrale verwarmingsinstallaties e kookapparaftuur te koop is. De show is elke dag ook zaterdag open. Stoffelijke overschot in Veerse Meer gevonden WOLPHAARTSDIJK. De politie uit Goes heeft maandagmorgen het lichaam' gevonden van de 41-jarige heer P. Trou we uit Roosendaal, dié zondagmiddag in het Veerse Meer verdronk. Het stof felijk overschot werd gevonden vlak bij iilaats waar het slachtoffer zondag dag bij De Piet aan het zwemmen was, en is naar het ziekenhuis St-Joanna overgebracht. gang van zaken dat eerst (28 februari 1969) was besloten tot uitbreiding, ter wijl toen reeds stemmen opgingen die pleitten voor nieuwbouw, terwijl het oude raadsbesluit moest worden vernie tigd en tot nieuwbouw moest worden overgegaan. ,We hadden beter meteen met nieuwbouw akkooord kunnen gaan.' De raad ging na enige discussie ak koord met een wijziging van leges vordering. Daardoor zal men zich kunnen abonneren op de raadsstuk ken en de notulen. Op voorstel van de heer J. A. A. Mol (gemeente be langen) werd m het b en w-voor- stei de term raadstukken vervangen door .voorstellen'. De heer Mol was van mening dat onder raadstukken ook vielen notulen. Op voorstel van wethouder P. J. Abra- hamse zullen de aftredende raadsleden 2 jaar lang gratis de raadsstukken en notulen toegezonden krijgen. Naar aanleiding van een voorstel tot het verlenen lan een krediet voor het laten schoonmaken van de riolering te Veere en Breezand merkte het raads lid D. Kasse (ar) op dat onnodig veel zand in de riolering terecht komt. De heer H. Janse was het met hem eens. ,Bij bouwwerkzaamheden gaat men vaak met grote nonchalance te werk.' Het raadslid zei zich daar wel eens geërgerd te hebben. De raad ging ook zonder meer akkoord met het verlenen van een krediet ten behoeve van de sloop van bunkers aan de monding van het kanaal door Wal cheren. De rondvraag bracht onder andere vraag van de heer W. Onderdijk. Deze merkte op dat woningwetwoningen op Capinge en Serooskerke, naar hij had horen zeggen, 30 gulden meer per maand zouden gaan kosten dan in Kou- dekerke en elders op Walcheren. Bur gemeester A. de Kam veronderstelde dat dat zat in een kwaliteitsverschil in de woningen. Overigens kon hij noch bevestigen, noch ontkennen, wat de heer Onderdijk stelde. Het raadslid Sturm sloot zich bij de heer Onderdijk aan. De heer Onderdijk wilde ook weten hoe het stond met de zwembadplannen. Er kon nog weinig concreets over worden meegedeeld. r Kusse informeerde of het be stuur van het zelfstandig lichaam het .Veerse Meer' de houw van bungalows aan de oever van het Veerse Meer sti muleerde. Het raadslid noemde de bouw van deze woningen aan de rand van het water een ontluistering van het Veeree Meer en hij stelde dat men te Kam perland kwalijke ervaringen daarmee had gehad. Aa.n de rijksuniversiteit in Leiden slaag de voor het doctoraal examen westerse sociologie J. de Feyter te Terneuzen. Kam Volgens burgemeester De er geen sprake van stiniule- de zijde van ,het Veerse •rsehillende raadsleden ten slotte spraken de wens uit dat de raads stukken hen in het vervolg vroeger zou den bereiken zodat ze voldoende tijd hadden die door te nomen. VLISSINGEN De heer C. I. Colijn, werkzaam op de tweede afdeling van het Vlissingse stadhuis, Ls zondagavond op 60-jarige teeltijd overleden. In de Burgerzaal van het stadhuis vond maan dagmorgen een korte herdenkingsplech tigheid plaats, tijdens welke het woord werd gevoerd door loco-hurgemecster Ch. J. Gillissen Verechage. De heer Co lijn was sinds 1 januari 1949 in dienst van de gemeente Vlissingen. Op 11 ok tober 1909 werd hij te Biervliet gebo- Na een onderwijzersloopbaan (die hij wegens ziekte moest beëindigen) van 1928 tot 1942 bij het openbaar lager on derwijs was de heer Colijn van 1943 tot 1945 in dienst van de distributie. Na de met werkzaamheden ten behoeve van de gemeente, waar hij zich op de tweede afdeling tot begin 1960 bezig hield met werkzaamheden in verband met de we. kleedde ook enkele nevenfuncties Zo was hij vertegenwoordiger van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten in Vlis singen en na-mens de KABO (Katholieke Bond van Overheidspersoneel) lid van de commissie voor georganiseerd over. leg in de gemeente Vlissingen. Voorts was hij bestuurslid van de stichting rk schoolbestuur en nam hij deel aan di verse opvoeringen van het onlangs op geheven Vlissingsch Schouwspel. De heer Colijn was gehuwd en heeft drie kinderen. De begrafenis is bepaald op aanstaande donderdag om twaalf uur op de Noor. derbegaat plaats te Vlissingen. Om elf. dav \o<r Zei. uur begint een rouwdienst in de rk kerk.laaa "Ie verschilie.,1-. belang voor de werkgelegenheid in de landbouw. In deze laatste bedrijfsgroep zijn vooral weer de zogenaamde ,ver- plegingswerkzaamheden' op gang geko men. In de afgelopen maand daalde het aantal Ingeschreven mannelijke werklozen in de landbouw van 53 naar 21. het aantal losse arbeiders op het platteland van 55 naar 12. Alles bij elkaar genomen verwacht liet districtsbureau niet, dat in de nabije toekomst liet thans ingeschreven totaal van ruim 1000 mannelijke werklozen nog in sterke mate zal kunnen dalen. Weliswaar zullen de groenteconserven. fabrieken en de mossennleggerijen weer opnameiuogelijklieden bieden, maar hier staat tegenover, aldus het arbeidsbu reau, dat net te verwachten aanbod van jeugdigen zeker in de eerstkomende tijd weer tot een zeker evenwicht zal lei den. Ook in de groep vrouwelijk personeel is het aantal ingeschreven, zoals ge zegd ruim tweehonderd, van dien aard. dat hier moeilijk nog sterke dalingen zullen kunnen optreden. Vrijkomend per soneel bij enkele recente bedrijfsslui tingen. onder meer Superdam in Zie- rikzee. blijkt zeer vlot elders te kunnen worden geplaatst. De afname van het aantal ingeschre ven werklozen, gedurende de vorige maand van 1196 tot 1014. kon in vrij wel alle rayons worden geconstateerd. Een uitzondering daarop maakt Tho- len waar vorige maand een lichte stïj- ~~g, van 35 naar 56, werd genoteerd. •zaken daarvan zijn onder meer de sluiting van de haardenfabriek van Beckers in Bergen op Zoom. de slui ting van een fabriekje waar uien wer den gedroogd en gebakken (met onge veer tien man personeel) en het gereed komen van bepaalde werkzaamheden aan het Schelde-Rijn-kanaaJ, onder meer zandspuiten. Landelijk gezien komt Zeeland, voor wat betreft het totaal aantal ingeschre ven mannelijke wen-klozen, met een per centage van 1,6 procent tezamen met Noord-Brabant en Limburg op de zesde plaats. Een nog lager percentage hb- ben de Randstadprovincies. Gelderland en Overijssel. Per rayon gerekend wijken de meeste gebieden weinig van het totale pro vinciale beeld af. Een enkel rayon komt daar sterk onder, zoals Vlissingen met 0.9 procent terwijl Oostburg (het ge bied van West-Zeeuwsch-Vlaanderen met 2.6 procent nog steeds aan de hoge kant zit. Toch is ook hier, zeker ten opzichte van mei vorig jaar toen be droeg het percentage 3.9 procent een aanmerkelijke verbetering ingetreden. Drumband ,Euphonia': eerste prijs met lof GOES De drumband van de Goese muziekvereniging .Euphonia' heeft tij dens het afgelopen weekeind gehouden drumbandconcours in Oosterhout een eerste prijs met lof behaald in de ere- afdeling. De drumband behaalde onder leiding van tamboer-maitre-instructeur C. Schrijver 226 punten en versloeg daarmee zijn naaste concurrent. OMS uit Nieuwendijk' met 51/3 punt. (Deze band neemt deel aan het Wereldmuziek- cancours in Kerkrade). .Euphonia's' drumband kreeg naast de verdiende beker ook nog een "beker voor de band met het hoogste aantal punten. De door .Euphonia' gespeelde marsen waren ,Com Espressione' en .Marche Ac- centué II'. BRIEF AAN GEMEENTERAAD TERHOLE ,Geef ons meer wo ningen en voorkom daarmee dat ons kerkdorp leegloopt'. Met deze hartekreet heeft het verenigings leven van Terhole zich per brief tot de raadsleden van de gemeente Hontenisse gericht. De circa 20 ondertekenaars van het schrijven, dat maandag bij de raad is afgele verd, zijn bang dat hun kerkdorp dat zijn inwonertal van 850 in 1921 zag kelderen naar 650 dit jaar volkomen onleefbaar wordt, wanneer niet snel een begin wordt gemaakt met een al enkele jaren oud uitbreidingsplan. Dat plan voorziet in de bouw' van cir ca 70 woningen in de vrij woningwet- sector en de aanleg van sportaccom modatie voor de jeugd. Het project is tot nu toe in de ijskast gebleven door ondermeer de herindeling. De opstellers van de brief zien het te- aan woningen als de kern van de moeilijkheden. Zij schrijven ondermeer ,In verband met de gezinsplanning wor. den de gezinnen kleiner. Willen we to' een hoger inwonertal komen dan ver onderstelt dit meer gezinnen, dus meer woningen. Geen woningen betekent dat jonggehuwden zich elders moeten vesti. gen. We zijn er zeker van dat, wan. neer hier meer woningen werden ge. bouwd deze jonge mensen (zich) hier graagzouden blijven (vestigen).' De brief vestigt de aandacht op de gunstige ligging van Terhole ten op- zoihte vam Hulst e<n Terneuzen. De ondertekenaars vestigen er verder de aandacht op, dat het gebrek aan huizen en de daling van het bevolkingscijfer ernstige consequenties heeft voor het verenigingsleven, het financieel econo misch beleid ten aanzien van de scho len en de parochiële activiteiten. Over de lagere school wordt in de brief op. gemerkt dat de 68 leerlingen die er nv. onderwijs krijgen per leerling per jaar ƒ963.23 kosten, een bedrag dat u.ter- aard omlaag kan bij een groei. De kleu terschool kost het rijk nu per jaar 18.668,32. Verder springt de gemeente voor een aanzienlijk bedrag bij in de tekorten van het dorpshuis. Ten aanzien van de kerkelijke acti. (ADVERTENTIE vite.ten schrijven de verenigingen! .Tot nu toe is Terhole een zelfstan dige katholieke kerkgemeenschap kunnen blijven met een eigen kerk, pastorie e:i zielzorger. Stees min der mensen moeten, als het inwoner" tal blijft afnemen, de steeds hogere kosten dragen. Bovendien worden veel noodzakelijke parochiële activi teiten op den duur onmogelijk, zo als jongerendiensten, gespreksgroe. pen. koren en dergelijke. Aan het slot van de brief wordt de aandacht van de raad gevestigd op en kele andere wensen van TerDolëf sportveld, een instruotiezwembad en be jaarden en wandelpaden met bossa. ges voor de bejaarden. De brief zal in ae raadsvergadering van woensdag wor. den besproken. Dijkgraaf Schippers, Noord-Beoeland: Gemaal te Colijnsplaat in augustus klaar worden opgedragen. De kosten zullen moeten worden opgebracht door de ver. vuilers van het water, terwijl het nade lig saldo uit een te vormen fonds van rijkswege gesubsidieerd zal dienen te worden. Reorganisatie KORTGENE ,Voor de werkzaamhe den in rle landbouw is 1969 ultgezon- De agenda leverde weinig problemen derd tijdens de graanoogst een voor. op. Er werden enkele salarismaatregelen spoedig jaar geweest. Ook voor de fï. genomen en de derde en vierde wijzi- naneiële uitkomsten van de akkerbouw- ging \an de gewone dienst en van de bedrijven in ons gebied was het afge. kapitaaldieast werden goedgekeurd. De lopen jaar redelijk tot goed. dankzij één reorganisatie van de technische dienst der hoofdprodukten, namelijk de aardap.l toverde wel stof tot gesprek, maar ieder- pelen, waarvan de prijzen een geheel [pen ging ermee akkoord. Zo vroeg zeer goed zijn geweest.' z'ch onder meer af of het. voordeel dat C. J. Schippers maan- men met deze reorganisatie dacht te dagmiddag onder meer bij de aanvang bereiken niet wat geflatteerd was. van de Algemene Vergadering van het'geven van eon perceeltje grond aan mr waterschap Noord-Beveland, (lie gehou- C. J. G. Bec-ht te Bimnik werd aange- den werd in hotel .De Korenbeurs' te houden op verzoek van, zoals de dijk- Kortgene. graaf vertelde, de gedeputeerde M. J. Minder opgewekte geluiden liet de dijk- hejjr Schippers had hier. graaf horen ten afzien van de fruit- "lee ingestemd onder voorwaarde dat de teelt: .De uitkomsten hiervan zijn nu er Var> Poelje persoonlijk de situatie al enkele jaren zeer slecht en het ziet in ogenschouw zou komen nemen. Hier- er niet naar uit dat daarin op korte (°e 13 een afspraak gemaakt, termijn veel perspectief te bespeuren Over de gang van zaken was de valt. Er is dan ook hier al heel wat ge- dijkgraaf overigens niet a/1 te best te rooid en vermoedelijk zal er wel meer spreken. Het telefoontje van de provin- volgen als er van hogerhand geen betere Pjale grlftle was hem ,wat koud op het maatregelen getroffen worden dan tot kb gevallen.' Bovendien vroeg hij zich nu toe is gebeurd.' De landbouw in zijn af hoe de heer Van Poelje kon weten totaliteit bezien, meende de dijkgraaf dat dit punt op de agenda stond. De dat het toch wei erg gevaarlijk is wan. beer Schippers ze, deze zaak een beetje neer een goed of slecht jaar afhangt van achterbaks te vinden.' Het betreft een de prijs van één of twee produkten, die perceeltje grond van ongeveer 14 bij 9 als deze goed is een gevolg is van meter. De hoofdingelanden gingen ak. schaarste in het buitenland. Vervolgens koord niet enkele voorstellen tot verho ging de heer Schippers is op landelijke' Jpng van de pachtprijs. De dijkgraaf economische toestanden. Terugkerend bijdee'de voorts mee dat kantonmer A. C. Noord.Beveland meende hij dat 1969! Tazelaar met pensioen is gegaan en dat ook voor het waterschap een gunstig. A ei— -«rekke. jaar is geweest. Er behoefde bet lijk weinig gemalen te worden, terwijl men ook gespaard bleef voor stormscha- Gemaal Betreffende de bouw van het gemaal te Colijnsplaat kon de dijkgraaf me dedelen, dat de monteurs thans bezig zijn de electrische installaties en der gelijke te installeren. De glazen puien zijn dezer dagen geleverd De persleiding bij de uitstroombak /s verzakt, maar men is thans bezig met het herstel van deze leiding. De heer Schippers sprak de verwach ting uit aat het gemaal omstreeks augustus zal kunnen werken. Voorts zei de dijkgraaf dat het er naar uit schijnt te zien. dat nog dit jaar of Ter 1 januari 1971 de wet van 1870 op le calamiteuze polders zal worden mge. trokken en door een andere wijze van tegemoetkoming in de kosten van on derhoud van deze polders zal worden vervangen. .Hoe één en ander er dan voor ons uit zal zien is nog een open vraag, maar beter zullen we er zeker niet van worden', meende de heer Schip pers. Wat de wet op de verontreiniging /an het oppervlaktewater betreft, ziet - olgens (l dijkgraaf naar uit e actieve zuivering waterschappen zal -antonnier A. C. Clement binnenkort 65 jaar wordt. Het gemaal te Colijns plaat zal de naam ,De Val' gaan diagen. Voor hel maaien van het gras in de diepe taluuds had technisch hoofdamb tenaar 1. P. van der Maas een maaiap- paraat ontworpen. Om dit apparaat te verwezenlijken werd een krediet 7.000 ter beschikking gesteld. EVERGEM (B) De 19-jarige J. Del- geijer uit Terneuzen is vrijwel op slag gedood toen hij maandagmorgen onder de Belgische gemeente Evergem (bij Gent) van de weg afraakte en tegen een fabrieksmuur botste. Het ongeluk ge beurde op de Kuhlmannkaai om circa. 2.30 uur. De auto van de heer Delgeijer werd vrijwel volledig vernield. De oor zaak van de slippartij is niet bekend. Het slachtoffer verkeerde niet onder in vloed. MIDDELBURG. In het afgelopen weekend zijn in Middelburg vier" inhra- ken of pogingen tot inbraken gepleegd. Uit een loods op de Kleverskerkseweg stal men in de nacht van 5 op 6 juni 145 meter laskabei, een voedingskabél en nog wat gereedschappen voor een totale waarde van f 1200. Uit een bureau in een kantoor aan de Oude Vlisslngseweg werd een bedrag van f 9 vermist. In de nacht van zaterdag op zondag is er vergeefs gepoogd in te breken in een woonhuis aan de Gortstraat. Ook een ga- ragepand van de heer L. in de Gortstrant moest het ontgelden. Daar werd overi gens niet vermist. Mulo examens ie Goes GOES Voor de op 8 juni gehouden examens voor het mulodiploma slaagden onderstaande kandidaten Mulo-B-diploma: de dames: B. J. Nieu- wenhuijze. Kruflningen en C. Tramper, Yerseke en de heren P. J. Jansen, Ril- land-Ba/th; M. W.'Weststrate, Waarde; E. T. Wilde, Goes; J. A. de Jonge. We- meldinge en J. Prins, Yerseke. Mulo-A-diploma: de dames. A. West- veer, Waarde: F. M. Janssen, Biervliet; N. H. van der Jagt, Yerseke; S. P. Is rael. Kortgene, J. M. de Looff. Colijns plaat, J. S. A. van der Plasse, Kort gene: C. A. de Witte. Goes; S. C. Heij- boer, Wissenkerke: J. C. Dieleman. Wis senkerke; M. E. Dek (m). Goes; T. van den Ende (m), 's-Gravenpoider; P S den Herder (m), 's-Gravenpolder; W. L. van Keulen (m), WolphaartsdijkP. A. de Ridder (m). Wcsterschouwen; M. Roelse (m). Zierikzee; J. J. van Leeu wen (m). Zierlkzee; J. H. Matthijsse (m), Duiveland; F. C. van Oeveren ('m> Bruinisse; A. J. Okkerse lm), Bruinis- se: J. A. van den Bos <m), 's-Heer-Abts- kerke en de heren H. J Nijssen. M. Polderman, J. F. Radt. allen Terneuzen; C. M. van der Weele, Colijnsplaat; D. P. vam der Weele. Kloetinge; J. de Weerdt, Goes; C. J. Meulenbcrg. W. Mieras, beiden Wissenkerke; ,T. Kloos terman, Kapél le: A. R. Kribbe. Goes; A. Nijsse (m), Wolphaartsdijk en J. A. Korstanje (m), Goes. De leerlingen achter wiens naam een (m) is vermeld, behaalden tevens het middenstandsdiploma AXEL De begroting voor de nieuwe gemeente Axel, waaraan onmiddellijk na de herindeling ls begonnen, is gereed. Om het tekort op de gewone dienst van 216.000 te kunnen wegwerken, moest een beroep worden gedaan op de reser vemiddelen. Uit de reserve-uitkenngen uit het gemeentefonds kon 27.000 wor den aangewend, terwijl 189.000 moest worden geput uit de algemene reserve. Beide reserves zijn hierdoor geheel u?.- geput, aldus het college van b en w in een korte toelichting op deze. wat zij noemen .werkbegroting'. Zij schrijven het tekort voor een groot gedeelte toe aan de verhoging van het nadelig saldo van de dienst sociale za ken. Ook de reden daarvan wordt aam- - egeven, namelijk de vergrijzing van de evolldng in de kernen Koewacht. Over slag en Zuiddorpe. die naar hun mening sterker is dan in ae kern Axel. Nieuwe zinkers nabij brug Sluiskil In verband met het leggen van een aantal zinkers door het Kanaal van Terneuzen 900 m bezuiden de brug te Sluiskil, zal de scheepvaart op dinsdag 23 juni aanstaande van 0800 uur tot 1300 uur of zoveel korter als mogelijk zal blijken te zijn. ter plaatse geheel zijn gestremd. In verband met dezelfde werken zal v 8 tot 23 juni ter plaatse een baggermolen in bedrijf zijn. Zowel aan de oost- als aan de westzijde van het kanaal zal daar een stalen damwamdkuip worden geconstrueerd, welke zich plm. 10.00 m buiten de beide oevers zal bevinden. De scheepvaart wordt verzocht gedu rende de uitvoering van deze werkzaam heden bij het passerem de nodige voor zichtigheid in acht te nemen. STRANDVERWACHTING. Warm en zonnig. In de late middag kleine kans op een warm teonweer. Zwakke wind tussen oost en zuid. In de middag 25 tot 28 graden. Zeewater 15 graden. Vooruitzichten: onweerskansje maar overigens zomers strandweer. Zonnig en warm weer met een kans op een lokale onweersbui. Overwegend ma tige, oostelijke wind. (Vooruitzichten voor woensdag Er werden twee kandidaten afgewezen-1 derdag opgesteld door het KNMI nisnnüsc nm 18 nn uur- U'.rm .1 GOES Voor de op 6 juni te Goes ge houden examens voor het mulo dlploma- A. slaagden onderstaande leerlingen: de dames C. Colijn. Wolphaartsdijk; A. Dees (m). Axel. J. A. Deij, Axel. M P. Groenieer (mi. Kapelle: A. J Lepoe. ter (m). Kapelle; W. M. Ale- wijnse lm). Zaamslag; B. M. Sles, (m). Zierikzee; G. M. Veldman 111Ter neuzen: C. J. Quist (m). St Philipsland en de heren E. de Dreu. 's-Hcer.Hen- drikskinderenL. C. G. Bakker. Wissen kerke; D. Bakker, Zaamslag; C. de Bat, Terneuzen; J. J. C. Zegers, Kapelle; J. M. L. Hosselaar, Ellewouitsdijk; S. Bak ker, Axel; M. H. J. Westrale (ni), Phi lippine; M. C. v. Hiele (m), 's-Graven polder; A. Aa mout se (m), 's-GravenpuI- der en L. IJzelenberg (m), Bruinisse. De kandidaten achter wiens naam een (m) is vermeld, kwamen tevens ln het bezit van het middenstandsdiploma. Er werden 4 kandidaten afgewezen Bromfietser brak been bij aanrijding te Goes GOES. De Goese bromfietser J. R. liep maandagmiddag een beenfractuur op bij een aanrijding met een auto, die werd bestuurd door C. E. van V. uit Goes. Van V. reed in de Anjollerenstraat ln zijn woonplaats en wilde links afslaan, de Magnoliastraat in. Hij verleende daar bij geen voorrang aan R., die uit de Heemisseweg kwam. Hij werd per am bulance naar het ziekenhuis Bergzicht gebracht. op Iroog, maandag om 18.00 uur: Warm behoudens kans op onweer. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon: 6 tot 14: min. temp 2 tot 7 graden boven normaal; max. temp.: 4 of meer graden boven normaal, Kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 70 pet. Voor donderdag- Aantal uren zon: 5 tot 13; min. temp.- 2 tot 7 graden boven nor maal: max. temp,- 3 of meer graden boven normaal: kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 pet. Normalen Den Helder Eclde De Bilt Vlissingen Zuid-Limburg 1 10-14 juni: min temp. n ax temp. 17 ZON EN MAAN Athene, half bewolkt. Barcelona zwaar bewolkt. Belgrado liaif bewolkt. Bordeaux zwaar bewolkt. bruck licht bewolkt. Kopenhagen onbewolkt. Jbon geheel bewolkt. Locarno zwaar bewolkt. Madrid zwaar bewolkt, Malaga half bewolkt, Mallort-a licht bewolkt, München zwaar bewolkt, Nice zwaar bewolkt. Parijs ltcht bewolkt Rome licht bewolkt. 35 gr 34 gr 20 gr 37 gr

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2