In ,woestijn-van-Axel' reed Gerrit Wolsink naar zege 00K IN RONDE VAN 'S-HEERENH0EK TRIOMF VOOR KEES PRIEM... ZEILER YERSEKE WON VER0NICACUP JAN RAAS SPRINTTE NAAR ZEGE IN DELTARIT MET VLAK VERLOOP LAATSTE KAMPIOEN HANDBAL VLISSINGEN WINNEND OVER DE EINDSTREEP MAANDAG 8 JUNI 1970 PIOVINCIAlt ZEEUWSE COUIAN1 |3 Rondemiss voor omloop van Zws-Vlaanderen Solopi Tonny oging van Huizen VAN STRALEN TWEEDE IN PARIJS-ROUBAIX PECH VOOR SIGMANS EN KARSMAKERS WEER S0L0R1T NAAR DE ZEGE CADZAND De ,ronde-miss voor de omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen. die 11 en 12 juli wordt verreden, heet Jeannet Dooms, is 15 jaar en komt uit Terneuzen. Jeannet werd zater dagavond uit 7 kandidates geko zen tijdens een feestelijke avond in het Cadzandse hotel .Zeebad'. De 7-hoofdige jury stond onder leiding van de heer P. Roelands uit Terneuzen. Reserve-missen werden Jenny Wittebrood uit Gent tgoed voor een tweede plaats) en Christine de Shipper (3) uit IJzendqke. Voor de deel neemster was er een herinne ringsgeschenk, de winnares kreeg een mand met make up- tikelen. Tijdens de avond speelde het orkest van Frank Jones met zang van Tonny Mureno. jan Raas sprint naar de zege MIDDELBURG Onder een stralende hemel en grote pu blieke belangstelling ging za terdagmiddag op de Markt in Middelburg de Delta-rit van start. Deze rit voor nieuwelingen, het kleine broertje van de Ronde van Midden-Zeeland die, eveneens zaterdag in Goes begon, had dit maal een iets kleiner aantal in schrijvingen (96) dan de voor gaande jaren het geval was. Het is een echte .afvalrace' geworden, waaruit tenslotte Jan Raas van RTC Middelkamp als winnaar over de eindstreep ging in Goes. Er hadden 20 verenigingen ingeschre ven met in totaal 24 ploegen. De 96 renners die om vijf voor vier in Mid delburg in neutralisatie van start gin- geo hadden niet veel moeite met het eerste deel van het parcours rich ting Vrouwenpolder, hoewel reeds vóór het bereiken van de dam by Vrouwen polder het in constante snelheid koer sende peloton zo'n 15 renners achter Dit beeld zou ook het verdere ver loop van de rit kenmerken, zich liet. Een mooi gesloten rijdend peloton dat zo nu en dan wat slachtoffers achter zich liet. de sporadisch voorkomende uitbreekpogingen van de daartoe aan gewezen favorieten snel en efficiënt, meestal binnen 2 a 300 meter, afstraf te door een kleine verhoging van tem po en de uitlopers weer Inkapselde, vormen het specifieke beeld van deze race-zonder-uitschieters. Want, afge zien van de gebruikelijke uitvallers door (banden)pech en de slachtoffers van de twee lichte valpartijtjes, de eer ste onderaan de Oostzeedijk tussen Colijnsplaat en Cats, en daarna die bij het bereiken van het eindcircuit op de Bergweg in Goes is er onder de nieu welingen weinig spectaculairs voorge vallen. De valpartij op de dijk enige kilome ters voor Kats betekende een flink tijdverlies van drie renners respectie velijk van Theo Middelkmap (A- ploeg). de tweede ploeg van WV Roo sendaal en ASC Olympia. De tweede valpartij kwam op een spannender mo ment, vlak voor het eindcircuit in Goes en deed Chr. van de Berg en J. van Hooff, beide van WV Roosendaal's eerste ploeg, naast, of beter gezegd, bovenop W. Westdorp van de A-ploeg van Middelkamp in de rozenstruiken belanden. Hiermee zagen deze pech vogels een zeer gunstige positie voor de eindsprint aan hun neus voorbij gaan. Ook wat uitlopers betreft was de rit, zoals wedstrijdleider H. van Oos ten na afloop opmerkte, een vlakke vertoning. Enkele kilometers na Kam perland begon Tonny Huyzen aan een snelle poging om er alleen vandoor te gaan, een poging die na enige hon derden meters door het inmiddels al danig gedunde peloton werd ontze nuwd. Veel slachtoffers vielen ook door de mand op de winderige slinger- dijk tussen Kortgene en Colijnsplaat, waar ettelijke jeugdige renners van verdere pogingen om het snel rijdende peloton bij te houden moesten afzien. De eerstvolgende uitbreekpoging kwam van H. van Tok van de Goudse RC Excelsior die vergezeld van een secondant na het passeren van Kats een voorsprong van enkele honderden meters wist te behalen. Opnieuw moest het peloton ingrijpen, en bij Wilhelminadorp waren ook deze twee vluchtelingen weer ingelijfd. Na nog een vluchtpoging in de buurt van Kat- tendijke door drie man bereikte men Wemeldinge voor het laatste deel, van de race, de terugtocht naar Goes. Een laatste en waarschijnlijk de best ge plande vluchtpoging kwam kort na Wemeldinge toen Tonny Huizen sa men met ploegmaat S. Hamelink en clubgenoot A. Vasseur een gevaarlijk snelle actie ondernamen en daarin aan vankelijk een behoorlijke afstand wis ten te scheppen tussen zichzelf en het peloton dat werd .afgeschermd' door enige collega's van RTC Middelkamp. Het peloton, nog steeds snel reagerend op .ongehoorzame' sprint wist echter ook deze poging binnen de kilometer te neutraliseren. Toen er na Kioetinge nog steeds niets was gebeurd ging het er op lijken dat de race zou worden beslist met een massale eindsprint het geen ook gebeurde. In de kleine ver warring die ontstond door de valpartij aan het begin van het circuit konden nog enkele verschuivingen binnen de kopgroep plaatsvinden. Winnaar werd no 57, Jan Raas uit de A-ploeg van Theo Middelkamp, de vereniging die had gezorgd voor nog meer favorieten voor deze rit. Tweede werd W. Alber- sen (de Zwaluw, Almelo) en derde P. Laan van WV Amstelland. De rest van de winnaars in volgorde van aan komst: H. Pronk, Scheveningen; Ton ny Huizen, Goes: J. Selders, Roosen daal: A. van Houwelingen, RTC de Batauwers; W. de Jong, Olympia: K. St Niklaas, Hoekse Renners; J. Ket- tenis. RV de Spartaan: Th. Smit, de Bataaf: A. Vasseur, Middelkamp; R. Grootzwagers RHV Apollo; A. Voese- nek. Sportief, Breda; W. Hofstede WWVL 's-Gravenhage en J. Luyster- berg Roosendaal. iddag werd de laatste kampioen iet Zeeuwse zaterdagvoetbal be kend. In 's-Heer-Areudskerke werd de beslissingswedstrijd gespeeld tussen Kioetinge 4 en SSV 2 die gelyk (en; dan ook precies gelijk) waren geëin.1 digd in de 4e klas D. Beide elftallen hadden van de 18 wedstrijden er 16, - - ir| precies evenveel doelpunten gescoord en of dat nog niet genoeg was, even. veei doelpunten tegen (122-18). De laatste competitiewedstrijd had al de besl.ssing kunnen brengen, maar toen verloor Kioetinge 4 op eigen ter. rein met 1-5 van de Goesenaren. Nu echter schoot de SSV-spil drie minu ten voor het einde van de beslissings wedstrijd in eigen doel! Dat betekende een 2.1 zege voor Kioetinge 4. Vriend en vijand waren het er na afloop roe. rend over eens, dat de gelukkigste heeft gewonnen. Vermeldenswaardig is eigenlijk nog, dat alileen het kampioenschap op het spel stond. Beide ploegen promoveren in verband met de versterkte degra datie i-n de vierde klas namelijk naar de derde klas. AXEL De in Axel verblijvende wiel renner Peter van Stralen is met 6 se conden achterstand op de Franse ama teur Mattiota tweede geworden in de wegwedstrijd Parijs-Roubaix voor amateurs. De. Fransman won na 240 km in de tijd van 5.38.48. AXEL Onheilspellende stofwolken hingen zaterdagmiddag boven het opgespoten terrein bij Axel. De oorzaak: door de wekenlange droogte nas het sterk geaccidenteerde terrein zo kurkdroog gewor den dat het onmiddellijk veranderde in een stuivende woestijn toen dit gebied het strijdtoneel van de motorcrossers werd. Voor Gerrit Wolsink uit Hengelo was er echter niets onheilspellends aan de hand. Opnieuw beweest deze motorcrack zijn talent. Evenals vorige week in Emmen zegevierde hij nu ook in Axel. Beide wedstrijden tel len mee voor het kampioenschap van Nederland. Bovendien kunnen de coureurs in deze wedstrijden punten verdienen om hun H-num- niers (het predikaat voor internationalen) te continueren. Een eerste plaats levert dertig punten op en omdat een internationale voor ver lenging van het H-nummer in totaal zestig gpunten nodig heeft reed Wolsink in twee wedstrijden al voldoede punten bij elkaar. De coureur uit Hengelo reed in Axel gistermiddag in beide manches een zeer bekeken wedstryd. In de eerste race lag hij aanvankelijk op de zeven de plaats omdat hij al in de tweede ronde onderuit ging. Het commentaar van Wolsink: .Door de droogte is dit overigens uitstekende circuit zeer ver raderlijk. Onder de rulie toplaag zit namelijk een harde kleilaag, maar tij dens de wedstrijd gaat die harde bo dem op sommige plaatsen stuk, waar door gedeelten die eerst uitstekend te berijden waren, plotseling vol zitten met gaten. Dat speelde me parten'. Wolsink herstelde zich echter snel en reed in enkele ronden naar een derde positie achter Pierre Karsniakers uit Aalst (die rondenlang onbedreigd als eerste doorkwam) en Wiebe Plötz uit Nieuw-Dordreeht. Ook Frans Sigmans had af te rekenen met de tegenslag van een valpartij, maar hij had tussen gedubbelde renners meer moeite zich naar voren te werken. Gerrit Wolsink kreeg plotseling uitzicht op de eerste Elaats toen Pierre Karsniakers te doen reeg met een onwillige motor en ten slotte vlak voor de jurywagen zyn ma chine zelfs stil zette. Ook Wiebe Plötz viel door maohinemoeilykheden terug, waardoor Wolsink oprukte naar de eerste plaats, niet meer bedreigd door Peter Willems, die opklom naar de tweede plaats, en Frans Sigmans. Bijzonder spectaculair werd de tweede manche door de inzet waarmee Frans Sigmans streed. Sigmans had namelijk nog uitzicht op de eindzege als hij be slag legde op de eerste plaats en als hij Wolsink en Willems achter zich liet. Peter Willems scheen onmiddellijk een kansloze bij de start toen hij even niet oplette en pas als laatste wegreed Maar in diezelfde eerste ronae haalde Willems zestien rivalen in en klom daarna langzaam maar zeker nog naar de vierde plaats In de eerste twee ronden van de tweede manche lag Pierre Karsmakers weer aan de lei ding. Een fel strijdende Sigmans deed daar na een geslaagde greep naar de macht ROTTERDAMEen beeld van de Icerf- baltiitérUmd Nederland-Be,Igië, die met S-t door Nederland gewonnen werd. Op de foto: John Times gaat hier één van de Nederlandse doelpunten maken, vlnr P. van Santvoort. fB.I, Noortje Borger 16, Ned.), Magda Tores IB.), Tony Liessens en lui de tucht) John Times (Ned.). 'S-HEEREXHOEK Na zijn schit terende overw inning in de ronde var Midden-Zeeland waren in de uitste kend georganiseerde ronde van 's-Hce- renhoek de bloemen opnieuw voor Kees Priem. Eerst nog geen overwin- ningsbloemen. Het. bestuur meende, dat de overwinning van Kees Priem in de klassieker voor hun een prima gele genheid was om de jonge coureur eens in de bloemen te zetten. Jan Westdorp, eens de grote fa\oriet van 's-Heeren- hoek, stelde l>y het overhandigen van het boeket dat er nog een gelijkwaar dige bos lag te wachten voor de win naar en dat de kans groot was, dat deze ook naar Goes zouden gaan. Hoe waar! Nog geen twee uur later moest Kees Priem opnieuw aantreden nu als overwinnaar van deze spannende en ook wel enigszins vreemde wedstrijd. Het had er aanvankelijk helemaal niet naar uitgezien, dat Priem voor de ze ge in aanmerking zou komen, 's Avonds na afloop van de Ronde van Midden- Zeeland. was hij zo vermoeid, dat hij niet in staat was te eten. Na de start zondagmiddag zat hij dan ook wat verscholen in het peloton en liet de onnoemelijk vele demarrages aan de an deren over. De eerste, die er wel wat voor voelde was de Engelsman Grant Thomas, die alleen op jacht ging en een voorsprong opbouwde van 300 me- De handbaluitslagen zijn: meisjespupillen a: Sluiskil-Marathon 5-10: meisjespupillen b: Marathon- EMM 2 5-0meisjesadspiranten b: Marathon 2-Zeeland Sport 2 5-7, Zee land Sport 2 kampioen; meisjesadspi ranten C: Sios-Walcheren 2-1; meis- jesadspirnnten d: EMM 3-EMM 2 0-4; damesjunioren a: Olympus-Walcheren 8-5, Fortuna 1-Hontenlsse 7-2; dames- junioren b: Walcheren 2-Walcheren 3 1-34, GSC 2-Olympus 2 1-10, Fortuna j 2-Sluiskil 6-5; dames afdeling le klas: Zeeland Sport-Olympus 8-5, Fortuna- Hontenisse 2-7; dames afdeling 2e kl.: Marathon 2-EMM 2 0-2: jongensadspi- ranten n: Sios-Walcheren 1-29, Mara- thon-Olympus 2 18-5: heren junioren a: Walcheren-Olympus 16-11; herenjunio- ren b: GSC 3-Olympus 2 16-11, Mara thon 1-EMM 2 15-10: heren afdeling le klas: Walcheren 2-EMM 1 (Wal cheren niet opgekomen). Sios 1-For- luna 1 7-29: lieren afdeling 2e klas Olympus 2-GSC 3 13-4, Volharding— I Marathon 2 3-11. ter. Siep van Dongen voelde ook wel wat voor dit avontuur, maar toen rea geerde het peloton onmiddellijk. Het was een begin van een naar een groLe climax groeiende wedstrijd. De plaat selijke favoriet Bertus Fransen ging nu samen met Giant Thomas op jacht naar winst. Zij kregen assistentie van een groep van acht renners, waaron der Ko Tolhoek. Ko Blok en Wim de Waal. Hun voorsprong groeide naar 300 meter. Toen formeerde zich uit het peloton een groep van 12 renners, die een verbeten jacht inzetten op de vluchters. Het ging zo snel, dat het resterende peloton al spoedig tegen een achterstand opkeek van" 35 se conden. Het zag er nu naar uit, dat de beslissing al was gevallen. Maar het peloton kwam. zij het zeer moeizaam, terug bij de koppgroep. waarbij het dus weer tot een hergroepering kwam Oerlemans en Peter Reniijn waagden samen ecu poging, met Kees Fryters en Honk Stander, maar ook deze vlucht bezat niet genoeg inhoud. Wel zorg de deze renners ervoor, dat het pelo ton weer in drie groepen brak, waar- Bij Kees Priem in de laatste groep verzeilde. In deze fase van de wedstrijd vormde zich een kopgroep, bestaande uit 11 renners. Opnieuw Bertus Fransen, Wim de Waal, Kees Frijters, Oerlemans. Mat van Groezen. Jaap Moelker, Adrie van Opburg, Ad Solleveld, Peter Legierse, Peter Remijn en Henk Stan Ier. In vier kilometer bouwden zi ?en voorsprong op van 30 seconden Inmiddels was Kees Priem in het twee ie peloton gekomen en samen met Ru- Ie kopgroep. Henk Vos, Frans Hoeks le kopgroep. Henk Vos. Frans Heoks Vd van Haren. Cees van Bostelen ei ("ome van de Bunder pikten aan. Eer leiharde achtervolging, waarbij Prierr 'ii Liebregts het meeste werk ver- ichtten, bracht hen bij de leiders. Ei varen toen nog 16 kilometers te rij 'en. De groep bleef bij elkaar, terwij le grote mannen elkaar angstvallig ewaakten. Bij het ingaan van d< aatste ronde precies op de streep sloeg Kees Priem weer keihard toe. Als elastiek rekte de groep zich uit om Kees Priem weer in de groep terug te brengen. Slechts één renner had capacïtiet genoeg om bij het wiel en nam de leiding over. Maar weer kreeg Sigmans af te rekenen met pech: vlak voor de jurywagen sloeg zijn mo tor af. Wel herstelde hij zich snel, maar Pierre Karsmakers passeerde hem en nam een \rij veilige voor sprong. Wolsink, in derde positie, zag het allemaal rustig aan, zag dat Sig mans de eerste plaats van Karsmakeis niet meer kon overnemen en reed ach ter Sigmans laconiek naar de derde plaats en de overwinning in het alge meen klassement Voor deze spectaculaire sport was de belangstelling opnieuw bijzonder groot. Organisator Harry Goossens was ui terst tevreden over de belangstelling en schatte het aantal toeschouwers langs het circuit op 4500 man. Deze toeschouwers kregen door het afwis selende circuit met tal van steile hel lingen en verraderlijke .bulten' wel waar voor hun geld. Volgend jaar zal Harry Goossens de top van de motor cross-sport ongetwijfeld weer naar Axel halen vullend. In de tweede *eric van deze race klasseerde hij zich als tweede ge makkelijk voor de finale (de eerste vijftien van iedere serie gingen over) en in de finale reed hjj naar een prach tige vijfde plaats. De uitslagen van de motorcross in Axel luiden: le serie junioren 250 cc: 1. Bennie Thoonen, Breugel, Husqvarna; 2, Han Hoogendoorn, Gouda, CZ; 3. Warner van Peer, Oostkapelie, HVA; 4. Henk Stcman. Voorburg, AGS: 5. Johnny van Delft, Den Haag, Montesa: 13. Sjaak Meulmeester, Vlissingen. Malco; 14. Wim Matthijsse, Middelburg, CZ; 2e serie: 1. Wim Roozendaal, Gieter veen. Husqvarna; 2. Leo Ovaa, Sou burg, Husqvarna: 3. Ekke Wleringa, Wehe den Hoorn. CZ; 4. Rijndert Mo lenaar, Doorn, Montese.: 5. Dick van Schooten, Noordwijk, CZ. Alleen de eerste twaalf van iedere serie plaat sten zich voor de finale. Uitslag van de finale: 1. Wim Roozendaal; 2. Han Hoogendoorn; 3. Henk Steman; 4. Rijndert Molenaar; 5. Leo Ovaa. Internationale en senioren 500 cc: eerste manche: 1. Gerrit Wolsink. Hen gelo. Husqvarna: 2. Peter Willems, Venray, Husqvarna; 3. Frans Sig mans, Bakel, Greeves; 4. Wiebe Plötz, Dordrecht, Husqvarna; 5. Henk Knui- man. W(jchen, CZ; 6. Jan van Beek, Zelhern. CZ: 7. Frans Karsmakers, Aalst. CZ; 8. Brord Haaker, Badhoe vedorp. CZ: 9. Henk Wassink, Doetin- chem, Husqvarna; 10. Oby Hiemstra, Marum. Husqvarna. Tweede manche: 1 Pierre Karsmakers, Aalst, CZ; 2. Sigmans: 3 Wolsink: 4. Willems: 5. Jan Keizer, 'a-Heerenberg, Husqvarna; 6. Plötz; 7. Van Beek: 8. Henk Was sink; 9. Haaker; 10- Knuiman. Eindklassement: 1. Wolsink. 30 pun ten; 2. Sigmans. 28 punten: 3. Willems 26 punten: 4. Plötz, 25 punten; 5. Van Beek. 24 punten: 6. Knuiman. 23 pun ten: 7. Haaker, 22 punten: 8. Wassink. 21 punten; 9. Hiemstra, 20 punten; 10. Jan Sevink, Doetinchem, Maico, 19 punten. van Priem te komen: de Rotterdam mer Henk Vos. Toen Kees Priem ech ter opnieuw demarreerde moest ook hij hem laten gaan. Dc laatste kilometer was voor Priem een ware triomftocht. Fel bejubeld door de vele bezoekers finishte hij met ruime voorsprong. Ook Henk Vos bleef buiten schot van het peloton, waarvan de sprint werd gewonnen door Rudi Liebregts. Uit slag: 80 kilometer 1 uur 44 minuten. 50 seconden; 1 Kees Priem. Goes: 2 Henk Vos, Rotterdam, 3 Rudi Lie bregts, Vlaardingen; 4 Wim de Waal, Axel. 5 Kees Frijters, Zegge, 6 Peter Remijn, Goes: 7 Frans Hoeks, Hooger- heide, 8 Piet Oerlemans, Tilburg; 9 Piet Legiers, Den Haag. 10 Mat van Groezen. Made, 11 Ad van Haren 's-Gravendeel, 12 Henk Stander, Oude- Tonge. 13 Cees van Bostelen, Halste ren. 14 Toine van de Bunder. IJzen- dijke, 15 Jaap Moelker, Wemeldinge. DAMES Bij de dames was het opnieuw een aangelegenheid tussen Bella en Keetie Hage, die reeds in de tweede van de 18 te rijden ronden demarreerden. Eeuwige rivale Truus Smulders en hetl zeer jeugdige meisje Mattie Brink hof! sprongen mee. Zij namen met de- ze demarrage voorgoed afscheid van I het peloton. Voor Mattie Brinkhoff duurde de ontsnapping niet lang. Achteromkijkend kwam zij in een bocht ten val, die haar zo veel tijd kostte, dat het peloton haar zelf pas seerde. De vele sprintduels bij de drie koploopsters had tot gevolg, dat met tog tien kilomter te rijden ook Truus Smulders moest lossen uit do groep. Nadat een belangrijk deel van het ren- icrsveld door de meisjes Hage was! redubbeld, moesten zij samen in een ïindsprint gaan beslissen, wie de bloe- nen in ontvangst zou mogen nemen. Bella Hage bleek nog steeds iets ster-| -:er te zijn dan zusje Keetie, zij dat bet verschil maar zeer klein was. L'it- ;lag: 1 Bella Hage. Sint-Maartensdijk;! 2 Keetie Hage; 3 Truus Smulders,! Gerven; 4 Truus van der Plaat, gel-, dermalsen; 5 Jannie Jonkers, Gerven:' 5 Anneke Lute. Castricum: 7 Anita van de Laar, .Aalst: 8 Jannie Paul, Den Haag: 9 HHeen Boeye, Groede; 10 Erna Merkers. Warmond. Gerrit Wolsink, winnaar van de nu torcross in Axel. VLISSINGEN De wil om te win. nen! Ja, die was er zaterdagavond wel bij Vlissingen. Vooral voor de rust had Schijndel niets in te brengen. De Bra banders werden volledig overklast. En niet, dat zij het maar geloofden en maar een partijtje vakantïevoetbal ten beste gaven, nee, ook Schijndel wilde graag winnen. Maar tegen dit Vlis singen hadden zij geen schijn van kans. Met de rust had de stand a' zeker 5.0 kunnen zijn en niet 3-0, zo als nu het geval was. In de Vlissmgse elf was sinds lange tijd weer Gilles van de Rafelaar var de partij (Johnny Siwabessy en Joh nny LiUipaly wren verhinderd) er ook Ad Siereveld speelde weer mee Vooral Gilles van de Rafelaar speeld' met name voor de rust een schitteren de wedstrijd. Al vanaf de aftrap bleek, dat de Vlis singers er zin in hadden. Gillis va: de Rafelaax liet een scherpe voorze van zijn voet vertrekken, die inge kopt en weer weggekopt werd, en ter COLIJNSPLAAT. De Verouica-cup, de driednaggse Veronica 155 myls-zee- zeilracc, is in de BORG-klasse gewon nen door de Yersekenaar T. van der Have, niet .Ellen'. In de IOR-klasse ging de Vcronlcacnp naar schipper J T. Bounian uit Rrcskens. met .Bet tha VI'. De prijsuitreiking, zondagnamiddag in .De Brug' te Colijnsplaat. geschiedde door voorzitter A. Birkhoff van d< watersportvereniging Wolphaartsdijk, die in zyn toespraak hoopte, dat deze race een nationaal gebeuren zou wor den. .Wellicht is deze race een motief om de Oosterschelde open te houden' aldus de heer Birkhoff. Voorzitter P. Bom van de watersport vereniging .Noord-Beveland', roemde de samenwerking tussen de beide orga niserende verenigingen, waarvan de Wolphaartsdljkers voor de technische organisatie van de race tekenden, en de Noordbevelanders voor het idee en de voorbereiding. De bemanning van de .Balder', het ma rineschip, dat als finishvaartuig dienst deed. kon niet aan de lunch rond de prijsuitreiking deelnemen. Het schip kreeg onmiddellijk na liet evenement de opdracht een myn te gaan oprui men. De belangstellenden in .De Brug' had den niet lang op de uitslagen behoeven te wachten. Uniek voor Nederland was een speciale Buromat rekenapparatuur, die de radiografisch ontvangen gege vens zo snel omrekende, dat binnen tien minuten de gehele wedstrijduit slag bekend was. De uitslag: RORC-klasse 3, le prijs .Arend', schipper J. A. van de Plasse, Yerseke, 26.54.07 uur; 2e prijs ,Goe- ree'. schipper D. C. den Hollander, Willemstad. 26.54.16 uur; 3. .Nerthus', schipper G. A. M. Vermeulen, Bt'es- kens, 27.06.48 uur; 4. .Bountie'. schip per M. van der Valk, Breskens. 30.21.42 uur. RORC-klasse 4: le prijs .Ellen', schip per T. van der Have, Yerseke. 26 40.42 uur: 2. Kievit', H. F. van der Rust De Kaag. 28.47.31 uur. IOR-klasse 1: le prijs .Silène'. schip per P. van Messel, Breskens, 27.36.55 uur. Klasse 3: le prijs .Belitha VI'. schip per J. T. Bouman, Breskens, 25.03.56 uur: 2e prijs .Gazela', schipper A. W. Goudriaan, Breskens, 25.43.59 uur; 3.1 .Tabitha', schipper J. J. Hozee, Het IJ, 25.45.52 uur; 4. Schuttevaar", schip per J. C. W. van Dam, De Laas, 26.14.10 uur; klasse 4- .Pnineiana'. schipper Th. E. Vinke. Breskens. 25.09.10 uur; 2e prijs .Fairwind', schipper J. Schutter, De Maas. 25.49.20 uur; 3- .Schorpioen', schipper P. R. Leroux, 25.51.12 uur; 4., .Saestari, W. de Klerk, Noord-Beve- land-Wolphaartsdijk, 29.28.46 uur. Klasse 5: le prijs .Polca' schipper W. Kesteloo, Zierikzee. 25.32.30 uur; 2. .Stokpaardje', schipper J. A. C. van Dorsser. Haringvliet, 26.30.26 uur. Een uitgebreider verslag van deze Ve-1 ronica zeilrace brengen wij in onze vol- gende editie. J slotte door Philip Krant tegen de tou wen gekopt (1-0). Wat een vreugde. De VTissingera gingen door en aanval op aanval rolde op het heiligdom van doelman Ad van aer Steen af. Voorlo pig echter werd het doel met kunst en vliegwerk van de SchljndeLverde- diging schoongehouden. Een doelpunt kon echter niet uitblij ven en in de 35e minuut was het op nieuw raak. Een vanaf de rand van het strafschopgebied afgevuurde kogel verdween onhoudbaar voor Van aer Steen in het doel (2.0). Nog was het niet genoeg en twee minuten later al werd een voorzet van Philip Krant door de. zeer hoog opspringende Ad Siereveld ingekopt (3-0). Na de rust de Brabanders waren kennelijk flink de mantel uitgeveegd in de rust speelde Schijndel ster ker. Zij waren meer aan ae bal dan Vlissingen. maar echt gevaarlijk werk was er niet bij voor doelman Wim Bos. Bovendien was het vizier van de Brabantse voorwaartsen bijzonder slecht afgesteld, want schoten die hoog over gaan zien we wel meer, maar dat de ballen over de achter het doel geplaatste balenvlangers heen viegen. nee. dat zien we niet iedere wed strijd! Twee minuten voor het einde bij opnieuw een gevaarlijke uitval van de rood-witten (eerder hadden bij dergelijke uitvallen al Jopie van de Velde tegen de paal, Krant tegen de !at en Gillis van de Rafelaar na een solo tegen de binnenkant van de paal geschoten) viel de definitie ve beslissing. Een knal van ongeveer 20 meter verdween keihard in de bo_ •enhoek en dat betekende 4-0. Een iikverdiende zege voor een Vlissingen, lat uit deze wedstrijd zeker moed kan putten voor het volgend seizoen. TSC 24 16 6 2 38 52-26 Sparta 25 24 16 4 4 36 46.19 Veeree Boys 24 14 5 5 33 38-16 DESK 24 10 5 9 25 61-50 RKC 24 7 11 6 25 25.24 Concordia SVD 24 S 9 7 25 31-32 TOP 24 8 8 8 24 2S-23 Helmond 24 8.7 9 23 30.40 Alliance 24 6 8 10 20 26.43 Schijndel 24 5 8 11 18 21.34 Middelburg 24 3 11 10 17 18-34 Vlissingen 24 3 8 13 14 24-30 Brabant ia 24 4 6 14 14 28-47

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 13