DAPPERE A. KOUWENBERG (14) WON ALLES VOOR PROMINENTEN EBBEN EN WOUTERS Afdelingsteams kloppen Haarlem NATIONAAL SNELDAMTITEL VOOR PETER SCHUNSELAAR Invoering zwemlimiettijden 'n succes 12 SNELDAMTITEL FENNO BOOY Spectaculair Verbazing Barrage Spanning er in ZEEUWSE HONK ANITA BRACKE, MARTHA WOLFF EN SJAAK VAN DER HOOFT WONNEN ELK TWEE NUMMERS LUCT0RHEREN DICHTBIJ DE ESTAFETTETIJD Nog meet Verrassing PROVINCIAL! ZEEUWS! COURANT MAANDAG 8 JUNI 1970 SEROOSKERKE Arne Kouwenberg is zaterdagmiddag een ,dure jongen' geweest voor het provinciaal bestuur van Zeeland. Deze 14-jarige gymnasiast uit Hoogerheide ver overde namelijk tijdens het eerste lustrum nationale con cours hippique te Serooskerke op een terrein bij de manage de Eendracht voor de tweede maal in successie de door de provincie beschikbaar gestelde wisselbeker voor het spring concours (tabel A 1.30 meter) en dat betekende, dat deze bokaal Arne's eigendom werd. ,De provincie zaJ daarmee voor een nieuwe uitgaaf van een wisselbeker komen te staan', merkte Zeelands commissaris der koningin mr J. van Aarteen op toen hij de wisselbeker plus een Zeeuws sieraad van het comité van aanbeveling (plus gelukwensen voor het eerste lustrum aan de organisatoren) aan Arne overhandigde. TioeevowHg winnaar Arno Kouwen. berg. (Foto PZC) Het Brabantse ruitertalent had echter nog een verrassing in petto onder uitbundige toejuichingen van honderden toeschouwers ver overde deze lichtgewicht (hij kan amper boven de rug van zijn paarden uitkijken) ook de eerste plaats (met de wisselprijs van Hoechst Vlissingen) in het jachtspringconcours, een prestatie, die in de vorige vier concoursen niemand had kunnen leveren. (ADVERTENTIE) DORDRECHT (ANP) De Hagenaaï Fenno Booy heeft de titel als nationaal ■neldammer veroverd op de Limburgse Pool Okrogelnlk. Vorig Jaar won deze Limburger van Booy. De andere uitalagen waren: eerste klas: L Kok (Zwartsluit); tweede klas: 1. L. Staallekker (Den Haag). Arne Kouwenberg kwam deze middag tot zijn verbluffende prestaties op zijn snel, sterk en lenig paard Farfelu. Farfelu kon deze middag alles: het dier luisterde correct naar de even at tente aanwijzingen van zijn jonge, maar dappere beryder. De triom ferende combinatie hielp doze middag tevens het fabeltje de wereld uit als zou Arne Kouwenberg vorig jaar zon der tegenstand het springconcours hebben gewonnen. YVant nu was er wel tegenstand: ervaren en succesvol le ruiters als Anton Ebben, Harry Wouters van den Oudenweyer en de sterke Tilborgse springer Harry Wie- ring. Zelfs Arne's vader had "echter niet veel hoop gehad op een herhaling van het succes van vorig jaar. ,Met zo'n gezelschap kom je er niet aan te pas', had Kouwenberg sr 's mor gens voor het vertrek gezegd. Dat Ar ne Kouwenberg nu volledig aanslui ting heeft gekregen bij de top van de nationale springruiters bewees de klei ne vechter deze middag in Serooskerke op magistrale wijze. de 9e rijder liep 4 strafpunten op en laat dat nu Tom Olsmeijer zijn, oud- leerlingpikeur van de Eendracht en vorig jaar winnaar van het jacht springconcours. Maar zoveel nullen zijn in elk geval niet normaal. Paircourbouwer Mom, zo lichtte de heer C. Kouwenberg toe, had echter rekening gehouden met de glas harde bodem. ,En daar komt nog bij', aldus de heer Kouwenberg, ,dat er geen uitgesproken slechte rijders bij zijn.' Tweevoudig winnaar Arne Kou wenberg vond met vele rijders, dat het terrein wel wat te hard was. ,De paar den komen moeilijker dan normaal op en landen voorzichtiger', aldus de jon ge Kouwenberg, die daardoor het wat .lichtere parcours' net zo moeilijk vond als vorig jaair.' Zo dacht ook de 19-ja- rige Wateringse ruiter Maarten Thoms er over. .Maar daarnaast is het een machtig leuk parcours', aldus deze jon geman, die in het springconcours op een verrassende derde plaats beslag legde. SEROOSKERKE Harry Wouters van den Oudenweyer in actie- (Foto PZC) op Zooni gooide toen een balk van een hindernis af. Op Rigoletta, zijn eerste paard, was Arne Kouwenberg niet tot grootse prestatie gekomen (54.7 sec over de 360 meter) en toen Anton Ebben op Kairouan op 49.4 eindigde leek deze rijder de beste kansen op de beker te hebben. MaaJr Kouwenberg en Farfelu gaven toen al blijk dezë middag onverslaanbaar te zijn: in 47.2 kwam Arne rond. De uitslag luidt: 1 Arne Kouwenberg op Farfelu, 0 strafpunten, tijd 47.2 seconden: 2 Anton Ebben op Kairouan, 0 en 49.4; 3 Maarten Thoms op Chest nut H, 0 en 50 rond; 4 Harry Wou ters van de Oudenweyer met Aba- dan, 0 en 50.6: 5 Maarten Bagchus met Pasack, 0 en 54.7; 6 Arne Kou wenberg met Rigelotta 0 en 54.7; 7 Maarten Bagchus met Asta, 0 en 54.7; 8 J. den Haan met Tumba 0 en 54.8; 9 Harry Wiering met Caprilli 9 en 56.2. Mon Petit 101.2; 5 Arne Kouwenberg met Rigoletta in 104.4 en 6 Rob Eras met Blacky n 106.5. Het ruitertoer- nooi was 's morgens begonnen met een L-springconcours, voor weliswaar er varen ruiters, die echter met hun Crden nog niet genoeg punten be- :n voor de gewone rubrieken. Dit concours werd na barrage gewonnen door Piet Mooy uit Delft op Quick silver vóór Irene Verboon uit Leid- schendam op Shamrock, die beiden 0 fouten maakten. De snelste tijd maak-' te Hans Drabbe uit Wateringen op Rolf, maar deze combinatie liep 8 strafpunten op. De uitslag: 1 Piet Mooy op Quicksilver 0 en 57.4: 2 Irene Verboon op Shamrock 0 en 58.7; 3 Ben de Groot uit Deurne 4 en 60.3; 4 Rob Eras met Topic 4 en 61 en 5 Hans Drabbe met Kolf 8 en 52.7. Een aantrekkelijk en soms spectacu lair schouwspel vormden de backney- concoursen, waarvoor evenals voor de I I L, springwedstrijden, het CH Seroosker- III lit Zflfv nimmer zo'n groot aantal deelne mers op de grasmat kreeg. Elk mens Is anders, elk paard ook en daarom is het bijzonder moeilijk om twee paar den, achter elkaar voor een hackney De toeschouwers wreven zich de ogen uit van verbazing toen de eerste rui ters en amazones van het springcon cours ('s middags na de opening door burgemeester A. de Kam van Veere en na een aantrekkelijke demonstratie door twaalf leerlingen van de manege de Eendracht onder leiding van in structeur J. S. Meijers) met kenne lijk verbluffendend gemak het 620 me ter lange parcours met 14 hindernis sen en 17 sprongen rondkwamen. Pas Ongeveer toen deelnemers plaatsten zich voor de barrage in dit concours, die op tijd gereden zou worden over 8 hindernissen met 10 sprongen. Alle favorieten zaten erbij: Kouwen berg, Ebben, Thoms, Wouters, Bag chus uit Moergestel, Wiering en Ar- lette Westerhuis uit Bergen op Zoom, die op Fair Quota de snelste tijd maak te op het grote parcours (maar die tijd telde toen met mee), zelfs nog 1.1 seconde sneller dan Farfelu. VLISSINGEN Zeeland heeft z'n eerste damkampioen van Ne derland! In Dordrecht werd za terdag de 18-jarige Peter Schun- selaar uit Missingen sneldamkam pioen van de nationale jengel. In de finale behaalde de tweevoudi ge Zeeuwse kampioen (zowel ge woon- als sneldammen) uit zeven partgen 11 punten en dat was 2 meer dan drie concurrenten de Noordbrabander Leo Paschier, de Fries Sinnema en oud-Zeeuw Bram Goedhart, die Vlissingen voor Dordrecht verruild heeft. Mjfde en zesde werden opnieuw Zeeuwse jeugdspelers, namelijk resp. Piet Baaijens en Niek Ver ton uit Zierikzee, Een klinkend Zeeuws en oud-Zeeuws succes dus, daar in Dordt. Schunselaar had veelbelovend de fina- legroep bereikt door in de ene voorron- degroep een honderd procentscore uit zeven party en te bereiken. De Fries Sm nema deed in de andere groep hetzelf de. Met de Vlissinger gingen naar de fi nale over Bram Goedhart, Zuidhollan- der Kromhout en Geldersman Flach, die in de eindstrijd geen rol van bete kenis speelden en resp. 7 en 8 werden met drie punten. Sinnema, Paschier, Verton en Baayens gingen dus uit de andere groep naar de fmale over. MIDDELBURG Voor het eerst, kwa men zwemster Martha Wolf' en haar jonger zusje Els samen op het ere. schavotje. Foto PZC) stond In twee van de drie remisepar- tyen iets beter, maar het is onsportief om op de klok te winnen. Daar wjjk ik niet van af en ook nu dus niet*, aldus de sportieve Nederlandse kampioen. Na drie ronden, achtte hjj zich nog lang geen kansloze. ,Het blijft', aldus Peter, .tenslotte sneldammen. Ik stond tenslotte niet zo veel achter en ik wist, dat ik rnstig moest en kon blyven. Het lukte: ik won de volgende vier par tijen'. En daarmee was Peter Schunse laar kampioen van Nederland. Vorig jaar had Schunselaar aan deze titel mogen .ruiken'. Hij werd toen tweede achter Daan Kromhout, die nu studentenkampioen is geworden in een strijd, waarin Souburger Jaap Riesen- kamp, student economie in Rotterdam een fraaie derde plaats voor zich opeis te. Vorig jaar had Peter Schunselaar zich terdege op het sneldamkampioen- schap voorbereid. ,Nu echter niet, lk had teveel repetities voor de handels avondschool de laatste tyd', aldus de Vlissingse kampioen die overdag in het frituur en ijsbedrijf van de firma Keer- semaker werkt. .Dat is goedverdienend seizoenwerk, daarna ga ik naar de fir ma MaJjers in Middelburg. Bovendien ben ik bezig voor een cursus voor ver tegenwoordiger, waarvoor ik half ge slaagd ben en in Rotterdam volgende week mondeling examen moet doen. Ik wil namelijk, voordat ik in dienst moet, wat te doen hebben'. Peter Schunselaar is zijn studie begon nen op de lts: hij heeft het diploma-B- metaal en dne jaar lts. Zijn werk op de Schelde beviel hem echter niet: te weinig verdiensten en hij had altyd het gevoel onderdrukt te zijn tussen de vier muren. ,Nu is het heel anders. Ik voel me veel vrijer en dat is ook achter het dambord te merken. Ik ben club- kamioen van Vlissingen geworden'. Peters nationale titel steunt op enkele zeer snel verkregen successen. Via schoolwedstryden kwam hij iets meer dan drie jaar geleden achter het bord met de 100 velden terecht. In zijn eer ste jaar maakte hij echter totaal niets klaar: in het jeu gifkampioenschap ver loor hij alle partyen, In de twee vol- i i f.7 ,Die heeft de eerste plaats al in z'n zak zitten', merkte een bekend ruiter- deskundige op toen Harry Wouters van den Oudenweyer met Dorian Gray het jachtspringconcours in 95.3 sec (met 0 fouten) had afgeraasd. De des kundige leek gelijk te krijgen: bijna niemand kreeg zijn paard sneller over en langs de 14 hindernissen met 17 sprongen. Tilburger Rob Eras bleef er met Blacky II 10 seconden boven, Arne Kouwenberg met Rigoletta 9 secon den, slechts Roosendaalse Lenie van Droogenbosch kwam er op Durosa Ga by met 99 sec het dichtst bij, maar gooide precies de laatste balk van het parcours af en dat kostte haar 7 straf- seconden. Maar opnieuw verrichtte Arne Kou wenberg met Farfelu een topprestatie. ,De jongeling nit Hoogerheide had zich uitstekend voorbereid: even voor het zijn beurt was hield hij zijn paard in springconditie en stormde, nog maar nauwelijks had zijn voorganger het pat-cours beëindigd, volledig geconcen treerd (maar Farfelu op de beslis sende momenten bekwaam leidend en volgend) het strijdtoneel op. De equi pe kwam uit op een tijd van 92.8 sec en 0 fouten. Als laatste rijder op Ram eau hield Harry Wouters de spanning er even wel volledig in. Razendsnel nam de Eister combinatie de hindernissen, zeer veel riskerend. Teveel: in de driesprong (voor Wouters deze middag toch een fatale hindernis, die hij met Abadan volledig in elkaar reed toen hij het paard even te lang vast hield) wierp Rameau een balk af: 7 strafseconden, maar wel kwam Wouters in de snelste tijd rond: 92,4 sec, die er nu 99.4 wer den. De voornaamste uitslag: 1 Arne Kouwenberg met Farfelu 92.8 sec, 2 Harry Wouters van den Oudenwey er met Dorian Gray 95.3: 3 idem met Rameau 99.4; 4 Harry Wiering met gespannen, hetzelfde te laten doen. Harry Verwey van stal Andweg uit Ysselmonde maakte de show helemaal spectaculair door op het slot van de ze ruiterdag met drie paardjes aange spannen (een randem) het toernooi- veld rond te rijden. Vele toeschouwers trokken tijdens het concours naar de binnenmanege om de expositie .Ontmoetingen met paarden' van Wim Vaarzon te bekijken. Er hing aan de wanden een forse keus van Vaarzons vrijwel dagelijkse ontmoe tingen met de viervoeters op allerlei! terrein. Tenslotte nog een woord van lof voor Lenie Meijers, die op voortreffelijke manier commentaar gaf bij de wed strijden. Jamnier, dat ze op de hoofd en eretribune (tegen de wind In) niet altijd even duidelijk te horen was, maar daar kon zij niets aan doen. De uitslagen van de hayeknes zijn: Eenspannen hackneys, kleine maat: 1 Harden Mascotte, C. Schalkers (eig.); 2 Ashley GaJlangt Knight, B. Andeweg (A. Verwey): 3 Oakland Discovery, B. A- v. d. Touw (P. C. C. v. d. Touw jr.): 4 Hurstwood Rich Nick, A. Koolaard (eig.). Eenspannen hackneys, grote maat: 1 Double Spot light. L. J. van Adrighem, J. J. Sky High, Holyare Oxford Starlight, B. A. v. d. Touw, (eig.); 2 Dannelies Magic Fairy, P. J. de Wit. (G. van Delden sr.); 3 Marfleet Menkato, Mar- fleet Temptation, B. Andeweg A. Ver- we). Tandems hackneys, aangespan nen voor tweewielig rijtuig: 1 Danne lies, Magic Falrw, P. J. de Wit (G. van Delden sr.); 2 Marfleet Menkato, Marfleet Temptation, B. Andeweg (A. Vcrwe). HILLEGOM Do zaterdag in Hille. gom gespeelde wedstrijden tussen de vertegenwoordigende zaterdag- en zon- dagelftallen van de afdelingen Haar lem en Zeeland zijn voor de Zeeuwse spelers succesvol verlopen. De zater. dngploeg bleef door samenwerking, be tere techniek en volharding tenslotte verdiend winnaar (2.3), terwijl de zon dagploeg zijn grotere Inzet en felheid beloond zag met een 1-2 zege. In het eerste half uur van de wed. strijd tussen de zaterdagploegen com bineerde Zeeland zich naar 'n duidelijk veldoverwicht. De Kok (Nieuwdorp) en Bij de Vaate (Mevo) beheersten het middenveld en zij bouwden vele goede aanvallen op. De Haarlemmers moesten het hebben van lange trap- Sen vanuit de verdediging. Toch werd et na een half uur 1-0 voor de Haar. lemmers door een doelpunt van de ge vaarlijkste man uit Ivun ploeg, de WRA-er Luccien. Overigens was de. ze treffer niet vrij van buitenspelsmet ten. Zeeland bleef goed volhouden en vooral de hardwerkende De Nooijer (Arnemuiden) zorgde ervoor dat doel man Valkenier Kennemerland) flink aan de tand werd gevoeld. Veelal door zijn voorbereidend werk konden A. van de Kreeke ('s-Heer-Arendskerke) en zijn naamgenoot C. van de Kreeke (Wolfaartsdijk) nogal eens gevaarlijk worden. Toen 10 minuten na de rust de Zeeuwse verdediging een steekje liet vallen profiteerde Venneker (WRA) hiervan (2.0). De achter stand prikkelde de Zeeuwen tot nog grotere inspanning en een kwartier voor het einde wrong A. van de Kreeke zich door de stugge Haarlem-verdedi ging en scoorde (2-1). Een minuut later Icwam de bal uit een door Bij de Vaate (Mevo) goed genomen hoek schop via De Nooijer bij C. van de Kreeke die via de onderkant van de dek la. t de balans in evenwicht kon brengen (2.2). Zeeland trok nu met man en macht ten aanval en sleepte een 2-3 zege uit het vuur doordat Bij de Vaate een voorzet van C. van de Kreeke met het winnende doelpunt kon afronden. De zondag voetballers speelden 'n aan trekkelijk partijtje voetbal. Haarlem bleek een gelijkwaardige tegenstander. De Zeeuwse voorhoede had wat meer inhoud maar trof in doelman Verdikt van Haarlem een lastig te nemen hin dernis. In de 40e minuut van de eerste helft liet Vermeire (Aardenburg) een voor zet van Kolijn (Terneuzen) handig ]0 pen waardoor Trapman Aardenbure) de bal vrij kon inlopen (0.1). Vlak na de rust moest Pielaet (Schoondijke) reddend optreden om de gelijkmaker te voorkomen en liet Rijnsberg (DFS) na dat hij oog in oog met keeper Ver- dikt was gekomen de kans op het ver groten vam de Zeeuwse voorsprong on benut. Even later maakte hij dit goed door een prima voorzet van Vermeire met een subliem doelpunt af te ronden (0.2). Na de thee kwam Haarlem for. tulnlijk op 1-2 doordat een schot door een Zeeuwse schoen van richting weid veranderd en onhoudbaar voor keeper Van de Broeke (Schoondijke) ver dween de bal in het net. In het Iaat, ste kwartier bleken beide ploegen al hun kruit te hebben verschoten. De strijd vervlakte en in de stand kwam geen wijziging meer. De elftallen wa. ren als volgt samengesteld: Zaterdagelftal: Meulmeester (Arne- muiden). Schipper (Borssele), (doel) J. Knuijt VCK), M. Luijk (Kloetin. ge), F. Stouthamer (Zaamslag; Al- mekinders (Borssele). S. Deurwaar. der (Terneuzense Boys): Bij de Vaats (Mevo), De Kok (Nieuwdorp); C. van de Kreeke (Wolfaartsdijk). A. van de Kreeke ('s-H-Arendskerke). Wester, weel (Wolfaartsdijk): Van Maldegecï (Borssele) en De Nooijer (Araemui. den). Zondagploeg: Van de Broeke (Schoon dijke Pielaat (Schoondijke), Baer. (Aardenburg). Kornelis (Schoondijke) Mulder (Philippine). Henry (Aarden burg), Kolijn (Terneuzen), Bosma (Philippine), Trapman (Aardenburg, Vermeire (Aardenburg) en Rijnberg (DFS). TERNEUZEN Zondagmiddag wist het Zeeuwse honk wederom een over winning te behalen. Ditmaal niet 17-3 tegen TSC Oosterhout. In het begin zag het er niet best uit, de Brabanders namen een 0.3 voor sprong, die in de tweede inning werd teruggebracht tot 2.3. In de derde in ning werd het 3.3. Het Zeeuwse veld werd toen bijzonder sterk. Het Bra. bantse TSC kwam niet meer tot sco. ren. In de vijfde inning werd er viermaal gescoord en was het inmiddels al 9-3 geworden. De laatste slagbeurt van de Zeeuwen was een compleet slagfestijn er werden 9 punten binnengehaald. gende jaren voegde hy er echter gelijk twee maal de Zeeuwse jeugddamtitel en de Zeeuwse sneldamfitel aan toe. In die eindstrijd begon Peter Schunse laar met drie remises en stond dus na drie ronden op de vijfde plaats. ,Ik Het afgelopen seizoen werd hij vijf in de strjjd om het hoofdklaskampioen- sc-hap van Zeeland. Peter oordeelt er zelf over: ,Dat had veel beter gekund. Vnn 't jaar doen we het heel wat beter. Ik ga me er spe ciaal op voorbereiden*. Het betekent zoveel als: Jan Blom, de 59-jarige kampioen uit 's Gravenpolder, moet niets liever doen dan die uitdaging van de jeugd aanvaarden. MIDDELBURG Tijdens de za terdagmiddag in het zwembad te Middelburg georganiseerde zwemwedstrijden is duidelijk ge bleken, dat de kring Zeeland op de goede weg is door de instel ling van limiettijden voor de per soonlijke zwemnummers. Aan de start verschenen nu deelnemers, die oook werkelijk op de zwem wedstrijden thuishoorden. Ook de invoering van een startkaart waarop de reeds gezwommen tijd moest worden vermeld en waardoor series konden worden gevormd waarvan de deelnemers niet veel in kracht verschilden bleek een goede greep te zijn ge weest Hierdoor werd elke serie interessant en dat was juist ook de bedoeling. Bijna had er zich een drama afge speeld doordat Truus van de Linde als 'n 2e rangs zwemster werd beschouwd op de 200 meter vrije slag dames. Truus was nameniijk niet in de sterk ste serie ingedeeld door overigens een foutieve tljdopgave van haar veren i. ging. Ineke Vergouwe van Schelde- stroom bood Truus heel sportief aan om van plaats te verwisselen hetgeen door voonzitterkamprechter Bouwense werd geaccepteerd. Op die 200 meter vrije slag zwom Truus een prachtige wedstrijd. Ze wilde bewyzen dat haar onrecht was aangedaan. Verbeten vocht ze voor een zo goed mogelijk resultaat. Weliswaar was Martha Wolff van SZV nog te sterk, doch vlak achter Martha werd ze 2e in een persoonlijk beste tijd en vóór C-a- rita Salomié, die rich rustig aan haar schema hield. In de laatste serie op de 100 meter schoolslag heren waarin de sterkste schoolslagzwem- mers van Zeeland waren verzameld bewees Piet Castel van SZV dat hij op dit nummer beslist de sterkste is Hij finishte in de goede tijd van 1.25.2. aamgelegenheid. Martha Wolff, Ria Doense en Els Wolff mochten op liet ere-podium plaatsnemen waarbij voor het eerst de gezusjes Wolff naast el kaar stonden hetgeen hen kennelijk zeer veel plezier deed. Sjaak van der Hooft van Schelde uit Terneuzen eiste 2 maal de hoogste eer voor zich op door zowel de 100 meter vlinderslag jongens als de 100 meter vlinderslag heren te winnen. Beide ke ren was Tneo Vis de verrassende twee de. Een grote verrassing was het zwom men van het Bruinvislid Barend Plat. schorre. Samen met het meisje Ivo mie Klasen moest hij de Bruinvis.eer hoog houden en dat deed hij uitstekend Zwemmend in de buitenbaan profi teerde hij van de twee-strijd tussen de azv.ers Castel en Vis. In de laatste meters wist hij zich keurig tussen di< twee in te nestelen. Ken prachtig nummer vormde de 200 meter wisselslag meisjes waarin het Zeehondmeisje Anita Brncki- die aanvankelijk door Els Wolff (SZV) op achterstand werd gezwommen op het onderdeel schoolslag de leiding nam en deze niet meer afstond. Mar lies Vercruijsse van de Braakman .overbrugde' op de schoolslag even eens de achterstand op Els Wolff. Er volgde nu een felle strijd om de 2e plaats die met een tiende seconde verschil door Marlies werd gewonnen. Op de 100 meter schoolslag bij de meisjes meende Anita Brack e op een gemakkelijke overwinning af te gaan, doch op de laatste 25 meter kwam de uitstekend zwemmende Marlies Ver cruijsse naast Anlta. De laatste me ters brachten een geweldige spanning doch Anita wist Marlies nog net voor te blijven. De 100 m rugslag dames was een SZV- Dat dc Schelde naast Sjaak van dei Hooft en Tonnie Veerman nog meer leden van formaat heeft bewezen Guus van de Neste en Petra Fraanje. Guus won de 100 meter rugslag bij de jon gens terwijl Petra in een prachtig gevecht op de 100 meter vrije slag Els van TatenJioven voor wist te blij ven. De 4 x 50 meter wisselslag es tafette meisjes en de 5 x 50 meter vrije slag estafette heren vormden het sluitstuk van deze zeer geslaagde wed strijden. De meisjesploeg van SZV nend gevecht met de meisjesploeg werd eerste na een bijzonder span. .•an de Zeehond. Het herentcam van Luctor won de 5 x 50 meter vrije slag in de tijd van 2.31-5, waarbij het slechts zestiende seconde boven het Zeeuws record bleef. In de stand voor het clubkampioen, schap van Zeeland heeft het Souburg- se SZV de leiding stevig in handen met plaatsgenoot de Zeehond op de tweede plaats. Het feit dat Vlissin gen sedert maart een overdekt in. structiebad heeft en waarin de leden van de Zeehond en SZV samen trai nen Is op de prestaties van beide clubs zeker van invloed. Het is te hopen dat beide clubs binnen kort ook ge bruik zullen kunnen maken van het 50 meterlange buitenbad hetgeen be slist noodzakelijk Is om tot nog betere Rrestaties te komen. In ieder geval ebben belde Vlissingse clubs duidelijk aangetoond dat de zwemsport In Vlis- sngen op provinciaal niveau een voor. name plaats inneemt. De stand in de zwemcoonpetitie luidt: 1. SZV 416 punten; 2. Zeehond 285; 3. Schelde 268; 4. Braakman 265; 5. Luctor 192; 6. Ganze 187; 7. ZIJ 150; 8. Scheldestroom 127; 9 't Vrije 51 10. Zeelandia 41; 11. Bruinvis 37. De uitslagen waren 200 m vrije slag dames 1. Martha Wolff SZV 2.50.1 2; Truus van cle Linde Schelde 2 54.2 3 Carita Salomé ZVS 3.00.1. 100 m schoolslag heren 1. Piet Castel SZV 1.25.2: 2. Barend Platschorre Bruinvis 1.27.2 3; Theo Vis SZV 1274. 200 m wisselslag meisjes onder 15 j 1. Anita Bracke Zeehond 3.14..; 2. Marlies Vercruyssen Braakman 3.29.9; 3 Els Wolff SZV 3.20.-. 100 m vlinderslag jongens onder 16 j 1. Sjaak van de Hooft Schelde 1.19.9; 2 Theo Vis SZV 1.25,- 3 Wim de Kam SZV 1 28.4. 50 m schoolslag jongens onder 10 jaar l .:Leon Caron 54. 2;. Henk Kroim- been Zeelandia 54.8 |3. Henk jan van Belzen SZV 55.6. 100 m schoolslag meisjes onder 16 J: 1. Anlta Bracke Zeehond 1.35.8; 2. Ma.rlies Vercruyssen Braakman 1.36.-; 3. Yvonne Klaassen 139.-. 100 m rugslag jongens 14 jaar: 1. Guus v. d. Neste Schelde 1.29.3; 2. Roel Veenstra Ganze 1.31-: 3 Mark v Goelje ZVS 1.3C 100 m vrije slag meis. 1. Petra Fraanje Scheld» Els v. Tatenhove Braakman 1.24-; 3 Wllma Rooseboom SZV 1.33.9. 100 m rugslag dames: 1. Martha Wolff SZV 1.28.2; 2. Ria Doense SZV 1.32.3; 3. Els Wolff SZV 1.34.4 100 m vlinderslag heren 1. Sjaak v. d. Hooft Schelde 1.22.4; 2. Theo Vis SZV 1.27.2; 3. Frans v. Kruinlngen 1.29.7. 4 x 50 m wisselslag estafette meisjes onder 16 jaar: 1. SZV I 2.52.6; 2. Zeehond I 2.54.2; 3. Braakman 2.58.-. 5 x 50 m vrije slag heren: 1. Luctor 2.31.5; 2. SZV I 2.37.4; 3. Schelde 2.45.6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 12