MET MAGISTRALE SOLO'S REED KEES PRIEM NAAR ZEGE IN RONDE VAN MIDDEN-ZEELAND ARJAAN DE SCHIPPER WIL MET TIJDRIT TOTALE VERNIEUWING UITSLAG SUPREMATIE VAN TRICO NOBLE-ACIF IT DRUKTE STEMPELOP DE STRIJD JONG TALENT UIT GOES KREEG BELONING VOOR OPOFFERINGEN Martelgang Vijand Overmacht Strijdplan Afvalslag Ko Tolhoek KNWU-VOORZITTER VAN DIJK: JAMMER ALS DIT EVENEMENT VAN DE KALENDER VERDWIJNT Voortbestaan van ronde is verzekerd Kees Bal AFWACHTING IN GOES TSJECH WON RONDE VAN ENGELAND MAANDAG S JUNI 1970 PIOVINCIA1E ZEEUWSE COUIAM II GOES Nog altijd draagt Kees Priem het aureool met zich mee van de onverstoorbare, in zich zelf gekeerde jongeman, die er, voor de buitenwereld althans, liever het zwijgen maar toe doet. Zelfs wanneer hij zoals zaterdag toen hij in Goes gehuldigd kon wor den als een groots winnaar van de 11e Ronde van Midden-Zeeland weer eens een bewonderenswaardige prestatie op zijn racefiets heeft geleverd. Daar op het Bergwegparkoers in Goes was er zaterdag avond even een vleug van uitbundigheid in zijn houding toen hij heel het kansloze rennersveld verslagen achter zich wist en hy in benij denswaardige eenzaamheid zegevierend over de eindstreep kon gaan: ontspannen gingen zijn armen omhoog en de jubelende stem van speaker Wim Hendrikse en het stormachtige applaus van de hon derden by de finish toverden een glimlach op zijn gezicht. Maar ter wijl hij van zijn fiets stapte en de nieuwsgierigen opdrongen, trok hij eerst en vooral toch weer een pantser van zwijgzaamheid rond zich op. Het imago van de wat verlegen, in zich zelf gekeerde jonge man, een imago dat ook andere natuurtalenten in de vaderlandse wielersport als Fedor den Hertog en Tiemen Groen aanvankelijk kenmerkte. Maar insiders in de wielersport weten nu al dat deze ogenschijnlijk emotieloze onverstoorbaarheid, deze namveljjks te doorbreken zwijgzaamheid niet lang het handelsmerk zal blijven van Kees Priem. Deze insiders willen graag kwijt dat dit 19-jarige wielertalent uit Goes steeds weer herinneringen oproept aan de eerste wankele passen die een ander Zeeuws talent, Jo de Roo, zette, op de weg van het succes in de wielersport. Zjj weten het: Dc Roo was in liet. prille sta dium van zijn loopbaan ook niet open te breken, sloot zich ook in zich zelf op, weerde de buiten wereld ook af en deed er aanvankelijk ook liever maar het zujjgen toe. Wellicht was er ook bij hem aanvankelijk die mengeling van verle genheid en onverstoorbaarheid. En, zo verzuimen de insiders dan vervolgens niet te zeggen, wat een rappe prater is deze Jo de Roo later ook niet geworden toen hij op de internationale strijdtonelen van de wielersport zjjn successen ook vond. En zjj weten ook zeker: bjj Kees Priem zal zich deze geschiedenis herha- Een voor de hand liggende overeen komst is er in ieder geval reeds: even als Jo de Roo zoekt Kees Priem in de wielersport meer dan het sportieve succes alleen. Hij wil er zijn vak van maken. Een onverstoorbare Kees Priem mag zich nu dan liever nog in zwijg zaamheid hullen, toch realiseert hjj zich reeds duidelijk dat dit bikkelharde metier niet ophoudt met zeer lang en zeer hard fietsen. Dat het niet alleen een zaak is van het spaarzaam en verstandig verdelen van de ook niet onuitputtelijke krachten. Hij weet dat kracht, souplesse en koersinzicht al leen dit vak niet maken. Want de pres tatie mag dan altjjd voorop blijven staan, ook na de koers moeten de ren ners zich verkopen. Ook dat behoort bij het vak dat wielrennen heet! Overigens stond dit alles Kees Priem zaterdagavond niet meer zo vastom lijnd voor ogen toen hij dan eindelijk (laar op het Bergwegparkoers in Goes wat op zijn verhaal kon komen na een uiterst zware elfde ronde van Midden- Zeeland. Een brandende zon, een looin- niakende drukkende warmte hadden van deze 184 kilometer lange tocht door Zuid-Beveland, Walcheren en Noord-Beveland zelfs voor de aller- sterksten een martelgang gemaakt. Nu eens geen striemende regen, nu eens geen bikkelharde wind op de vlak ke Zeeuwse wegen, maar wel een an dore scherprechter: een zwoele warm te die als een verstikkende deken op het rennersveld lag. Eerst en vooral wenste Kees Priem dan ook de schroeiende dorst weg te spoelen toen hij eindelijk de tocht had voltooid. Pas daarna brak het pant ser van zwijgzaamheid open: ,Als of er nooit een einde aan kwam', ver zuchtte hij. En de stilte die op deze woorden volgde was nu veelzeggend want nog altijd lagen dc ontberingen het jonge talent uit Goes op het scherp getekende gezicht te lezen. Minuten later wilde hij wat meer kwijt: .Toen we daar op Noord-Beveland bij Kals onder de Zeelandbrug doorreden zat ik helemaal kapot', vertelde hij en op de vraag of hij toen ernstig twijfelde aan zijn kansen om deze Ronde van Mid den-Zeeland te winnen, knikte hij al leen maar: ,Ik zat er wel een beetie doorheen', sprak hij in de taal van de renners, ,maar' voegde hij er onmid dellijk met een plotselinge glimlach aan toe: ,die anderen zaten er nou ook niet meer zo fris bij'. Deze taxatie van zijn drie medevluchters van het laatste uur bleek zeer juist, want in de slotfase van de Ronde van Midden- Zeeland bleek juist Kees Priem nog in staat tot een zegevierende solo- rit die hem als derde Zeeuw na Emiel Verstraete (in 1959) en Dies Kosten (in 1965) dit wielerevenement deed Wel moet er worden bij verteld dat Kees Priem niet voornamelijk met te genstanders had af te rekenen in die slotfase. De vier man sterke kopgroep, die tenslotte in deze Ronde van Mid den-Zeeland ontstond, telde namelijk niet minder dan drie renners van de formatie Trico Noble-Acifit: behalve Priem ook Peter van de Kruis en Pe ter van de Donk. Slechts één vijande lijk element had zich weten te hand haven in die kopgroep: de 24-jarige, in Philippine woonachtige Engelsman Grant Thomas, lid van de wielerclub ,Er op en er over' en rijdend voor de gelegènheidsformatie van Norm Stahl. Deze koele Brit uit Birmingham ver baasde vriend en vijand door aanhan gers van Trico Noble-Acifit zo lang in het onzekere te laten. Pas twaalf kilometer voor het einde, tussen We- meldinge en Kapelle. capituleerde hij voor de overmacht van het trio Priem- Van der Kruis-Van der Donk en kon Kees Priem in eenzaamheid aan zijn zegetocht naar de finish beginnen. Zonder twijfel: «Ie suprematie van de renners van (le aan elkaar geklonken merken Trico Noble en Acifit heeft, zijn stempel gedrukt op het verloop van deze Ronde van Midden-Zeeland. Ploegleider Piet Liebregts en zjjn as sistent Peet Versehure hadden tenslotte Kees Priem ontvangt, uil handen van de heer GSchout, de PZC'-beker voor de eerst aankomende Zeeuw. Priem was overigens niet alleen de eerst aankomende Zeeuw maar ook de eerst aankomende renner... Op de foto op de voorgrond van links naar rechts: Peter van de Donk, Peter van de Kruis, Kees Priem, sponsor Van Tu- renhowt, speaker Wim Hendrikse en de heer Schout. (Foto PZCi De achtervolgers zijn kansloos... Hier gaat een groep ov per land. Op de foto geheet rechts Wim Evertse. Vijfde va Poecke. (Foto PZC) uit een hoofdmacht van achttien man. Eerst bleef dit drietal .hangen' op een voorsprong van luttele tientallen me- j ters, maar in de straten van Middel burg raasden ze ineens naar een voor sprong van ruim één minuut. Het was allemaal onderdeel van het strijdplan. Piet Liebregts vertelde later: A uee der Kruis en Van der Donk hadden de op dracht een bruggenhoofd te slaan voor Kees Priem. We rekenden er op dut Kees zo sterk zou zijn dat hy alleen naar dat. bruggenhoofd kon springen'. En inderdaad was Kees zo sterk. Want op de Yeersegatdam tussen Walcheren en Noord-Beveland sloeg Priem plotse ling onverbiddelijk toe. Met de Zeeuws- Vlaming Peter Yonck (ook al van Trico Noble) raasde hij uit het gedunde peloton weg. En terwijl Peter Vonck alle adem uit zijn lichaam reed 0111 Priem op weg te nelpen, raasde ploegleider Piet Lic- oregts naar voren om Peter van der Donk en Peter van der Kruis het sein te geven: afstoppen. Keer komt er aan. De Engelsman Thomas mocht nu hele maal alleen het zware werk op kop doen en dat ging vanzelfsprekend ten i koste van het teinpo. En onderwijl etaleerde Priem zijn enor- me talent. Want terwijl achter hem concurrenten als Theo van Poecke. Wim Evertse. Jan Aldershof en Rink i Coraelisse verbeten vochten om ook naar de kopgroep te springen, slaagde Kees Priem alleen daarin. Op de rechte Veersegatdam was tenslotte ook Peter Vonck niet meer in staat hem te vol gen en juist ter hoogte van de Ban-1 Jaard streek Kees Pnem bijkans leeg- gereden op de vluchters neer. Later wilde diezelfde Priem wel bekennen, dat hij lange tijd nodig had gehad om te herstellen van die machtige solo naar de voorste linie: ,Ik zat er wel een beetje door'. weinig moeite hun manschappen naar dc winnende posities te dirigeren (niet alleen zou Kees Priem de eerste plaats voor zich opeisen maar Van der Donk en Van der Kruis konden zich als twee de en derde rangschikken).. De staart van het peloton bij Niéuw- dorp. Voorin gaat de slag vallen en de meeste van 'deze renners zullen die slag missen... (Foto PZC) De verrassend 3terk koersende Clarrjs- Braat-formatie van ploegleider Piet Rentmeester verzette zich lange tijd met hand en tand tegen de overmacht van Trico Noble-Acifil maar ook Rent meester en zijn manschappen konden tenslotte de greep naar de macht niet verijdelen. Later toen zijn hele plan perfect was uitgevoerd, wilde ploeglei der Piet Liebregts het wel bekennen: .Enkele weken geleden heeft Kees Priem zich in Olympia's Ronde van Nederland moeten opofferen voor Wim Bravenboer. Kees Priem, eerst voor aan in het klassement in die ronde van Nederland, werd een kansloze omdat Wim Bravenboer in de leiderstrui reed. Toen al hebben we Kees Priem beloofd dat hij zijn beloning mocht incasseren in de Ronde van Midden-Zeeland. De j anderen zouden dan voor hem rijden...' Niet iedereen was liet daarmee eens. I Peter van de Kruis bijvoorbeeld niet. Want in Olympia's ronde had Wim Bravenboer, officieel alleen maar Vein de Burg, Meijer, Vonek, Van de Ruit en Van de Vleuten als ploegmaten. Priem en Van de Kruis reden toenj voor de tweede ploeg van Trico Noblc-j Acifit die volgens de reglementen Bijna traditiegetrouw was de Ronde van Midden-Zeeland in de eerste hon derd kilometer weer een afvalslag ge weest. Al vrij snel na de start in Goes ('s middags om twee uur) moesten de eerste renners afhaken en tijdens de tocht door de Zak van Zuid-Beveland meldde de toerradio onder meer het j opgeven van Jan de Vos. Ko Blok na 1 pechJaap Moelker, Frans Kisner, Ko de Vrieze, Frans van de Ruit, Kees van Bostelen, Ger Harings. Even voorbij Nieuwdorp op weg naar de Sloevveg waren de krachten zo gesloopt, dat er tenslotte een kop groep ontstond van een kleine twintig man met daarachter verspreide groep jes. In de voorste linies reden: Van Poecke, Henk Stander, Wim Evertse en Ko Tolhoek (allen Clarijs-Braat), oorts de praktisch complete eerste. Joeg van Trico Noble-Acifit (Kees 'riem, Wim Bravenboer, Sjef van de borg, Peter van der Kruis en Peter van der Dook), Kees Bal en Peter Vonck van Trico Noble. Ook de Caballero- renners Rink Cornelisse en Jan Alders- De vier koplopers in een kleine klim bij Krabbendijke. (Foto P Bravenboer niet mocht steunen... Maar in het vuur van de strijd gebeurde het toch! Vlak voor de Ronde van Mid den-Zeeland hield Peter van de Kruis echter nog vol: .Officieel had ik niets met Bravenboer te maken en waarom zou ik Kees Priem dan nu steunen. Natuurlijk, hij is voor eigen publiek wel de grote kanshebber, maar hij moet er zelf toch voor rijden...' En dat heeft Kees Priem dan inderdaad gedaan! Wie niet beter wist zou ge loven dat deze jonge renner uit Goes aanvankelijk de slag had gemist. Want zaterdagmiddag op Walcheren, ergens tussen Serooskerke en Middelburg, sprongen Van der Kruis, Van der Donk en de Engelsman Thomas alleen weg Ook waren er nog enkele eenlingen in de voorste groep: Kees Frijters, Van de I-nar, Van Hoogstraten en Van Hoek. Wie deze slag had gemist, degradeer de spoedig tot een kansloze en de ach terstanden van de achterliggende groepjes zouden oplopen tot meer dan tien minuten. Op Walcheren bleven de schermutselingen voortduren. Zo pro beerde Rink Cornelissen er in de stra ten van Vlissingen alleen tussenuit te gaan. maar later zou hij achterhaald worden. Een dramatische ontknoping kreeg de ronde voor Ko Tolhoek op de weg tus sen Westkapelle en Domburg. Met een brandende dorst liet hij zich uit de kop groep terugzakken naar de wagen van zijn ploegleider Piet Rentmeester en nam een kruik drinken aan. Het re- verboden. En omdat Tolhoek zijn over treding beging voor de ogen van de verbaasd toekijkende wedstrijdleiding, kon die wedstrijdleiding maar één ding doen: Tolhoek uit de wedstrijd nemen. De ploeg van Clarijs-Braat verloor hiermee zijn renner met het meeste koersinzicht. Theo van Poecke. fel gebrand op de zege in deze ronde, moest het later on«- goocheld vaststellen: ,Toen we Ko Tolhoek verloren, stonden we helemaal machteloos tegen de overmacht van Trico Noble-Acifit. Ze stopten voort durend af en toen Van der Kruis en Van der Donk dan eindelijk wegspron gen konden we niets meer doen'. Daar na kreeg Clarijs-Braat. met nog meer tegenslag af te rekenen, want terwijl Kees Priem naar het bruggenhoofd sprong, kreeg Henk Stander een lek ke band. Priem bereikte daarna de kop- ^"•aVl eD daarme€ was de beslissing Grant Thomas wist in die slotfase dat hij een kansloze was. En hij kon slechts een ding doen: het tempo zo hoog mo gelijk houden. Lang wachtte het trio Priem-Van der Kruis-Van der Donk met de aanval. Pas im Wemeldinge sloe gen ze toe. Eerst sprong Van der Donk alleen GOES Namens het gemeentebe stuur van Goes werden de officials ran de Ronde van Midden-Zeeland za terdagmorgen in de Korenbeurs le Goes ontvangen door de heer H. C. van de Vreugde, hoofd van de afdeling onderwijs en sportzaken van de ge meente. In het bijzonder richtte di heer Van de Vreugde een welkomst woord tot de heer J. van Dijk, voor zitter van do KNWU: .Uw aanwezig heid drukt, altjjd een stempel op dez wielerklassieker.' De organisatie com plimenteerde hij met dit evenement .Uit ervaring weet ik hoeveel werk er ten grondslag ligt aan dergelijki grote evenementen en ik ben er erj mee ingenomen dat Goes nog steed: start- en finishplaats van deze rond' KNWU-voorzitter Van Dijk (,het de tiende maal dat mijn vrouw en il de ronde bijwonen') stelde dat he: goed toeven is in Goes. En hij richtt- een bijzonder woord van dank tot de heren De Moet en Overkleeft die zich hebben ingezet voor de organi satie van deze ronde: ,Ik weet dat u in de afgelopen nacht nog een groot deel van uw nachtrust hebt opgeof ferd om alles vlekkeloos te laten ver lopen.' De heer Van Dijk stelde nog dat het bijzonder jammer zou zijn als dit evenement van de Nederlandse wielerkalender zou verdwijnen, frganisatievoorzitter Henk de Moet vertelde dat er ditmaal een ronde op huw moest worden gezet .zonder en- ourage": geen tijdrid, geen speciale imloop op Walcheren, geen tocht naar ïehouwen-Duiveland, zoals vorig jaar, een publïeiteitskaravaan. ,Dat zou <ns te veel geld en moeite hebheoi ge- :ost', aldus de heer I)e Moet, die ecli-j ':er wel toezegde dat het organisatie- omité doorgaat.Met een klein eonii- van zes man alsmede enkele bel ters voor hand- on spandiensten kun nen we dat wel klaren', aldus de voor- '.itter. Namens de sponsors werd nog het I ■voord gevoerd door de heer G. Schout, nspecteur buitendienst van de PZC.| 4:j vertelde de organisatorische moei lijkheden van naj>ij le hebben mee-i ;emaakt ,en het strekt de heren De Moet en Overkleeft tot eer dat zij er .och nog in geslaagd zijn de ronde te- aten doorgaan.' Hij wenste de orga-! lisatie veel succes bij de opzet van del volgende ronde: .Laten we hopen dat! le 12e ronde van Midden-Zeeland "n 1971 cr een wordt die zijn weerga niet tal kennen', aldus dc heer Schout GOES Het voortbestaan van de Ronde van Midden-Zeeland is verze kerd. Door gebrek aan mankracht en gebrek aan tijd moest deze zaterdag opnieuw verreden klassieker zo ge ïmproviseerd in elkaar worden gezet, dat het enkele maanden geleiden nog twijfelachtig was of deze elfde Ronde van Midden-Zeeland wel door zou gaan. Maar het lukte! Voornamelijk dankzij de bergen werk die in de laat ste weken verzet werden door voor zitter Henk de Moet uit Goes en se cretaris Kees Overkleeft uit Middel, burg. En onmiddellijk weer was het sportief succes van deze elfde ronde weer zo groot dat nog zaterdagavond, onmiddelijh na de finish in Goes, het besluit viel: we gaan door. Binnen kort zullen de heren De Moet en Over kleeft zich samen met de heer Ar. jaan de Schipper uit Kapelle beraden over de stappen die daartoe genomen moeten vvorilen. Zeker Is dan ook dat Arjaan de Schip per, lid van de spor-t.commissie va?: de KNWU, met een volkomen nieuw plan ter tafel zal komen. De Schip per daarover: .Zo langzamerhand wor den er in Nederland zo veel grote wed strijden gehouden, dat het nauwelijks meer mogelijk is om op te vallen. We moeten dan ook naar nieuwe wegen zoeken om grote sponsors aan te trek- weg. Priem raasde naar hem toe. de Engelsman moest afhaken en ter wijl Van der Donk het tempo afremde J en Thomas ver achterbleef, ging Kees Priem diep over het stuur gebogen al leen door, onbereikbaar vóór de ande ren. Bij Kapelle sprong ook Van der I Donk nog bij de Engelsman weg en op de eindstreep had Peter van der Kruis geen enkele moeite om de derde plaats voor Thomas weg te grijpen. Jan Al dershof won voor Sjef van de Burg en j Rink Cornelissen de sprint van de ach-1 terblijvers. Van de bijna 90 vertrekkers i reden 29 renners de ronde uit. ken en dan is het misschien noodza kelijk om weg te trekken uit Goes. Want in de voorgaande jaren is wel bliek langs de route stond, veel aan. trekkingskracht op de sponsors heeft." De Schipper ls dan wel bereid zijn idee te lanceren: ,Ik denk aan een grote tijdrit voor amateurs, ongeveer opgezet als de Trofee Baraeehl voor profs in Italië. Dat wil zeggen eert tijdrit voor duo's over een flinke af stand, bijvoorbeeld zestig kilometer. Als daarvoor voldoende sponsors ge ïnteresseerd kunnen worden, zal het ook mogelijk zijn om renners uit Po len aan te trekken. Dat is naast Ne derland het sterkste amateurland. En ook renners uit de Scandinavische landen moeten er dan komen.' Tijdens de komende wereldkampioen schappen wil Arjaan de Schipper da mogelijkheden van een dergelijk eve nement op Walcheren reeds gaan af wegen: .Want daairvoor moeten na tuurlijk internationale contacten wor den gelegd.' De Schipper meent voorts dat de Stichting bportbelangea in Vlissingen de waarde van 'n dergelijk sportevenement voor deze plaats onge twijfeld zal inzien. Ook verkeerstech nisch moet de evenement te realise ren zijn: de duo voor de tijdrit ver trekken om de drie- minuten en een groter aantal deelnemers dan 25 ploe gen is niet nodig, zodat het een over zichtelijk evenement kan blijven.' Overigens telt de heer De Schipper ook: het een hoeft het ander niet uit te sluiten. Het is mogelijk dat naast dit evenement ook de .orthodoxe' ron de van Midden-Zeeland (met start en finish in Goes) gewoon doorgaat. Over deze en andere plannen zal fn de komende maanden reeds gepraat wor den. Voor Kees Bal werd de Ronde van Midden-Zeeland een desillusie: in de slotfase (bij Kats) moest hy opgeven I toen Wim Evertse een bidon wegwierp, het voorwerp terugsprong en tussen j het wiel van de fiets van Bal terecht kwam. Kees Bal sloeg tegen de grond,1 liep weliswaar maar lichte schaafwon den op, maar constateerde dat zijn fiets zo beschadigd was, dat verder fietsen onmogelijk was! GOES De uitslag van de Ronde van! Midden-Zeeland luidt: 1. Kees Priem. 184 km in 3.37.20; 2.1 Peter van der Donk. Trico Noble-Acifit I 4.37.57; 3. Peter van der Kruis, Trico Noble-Acifit, 4.38.49; 4. Grant Thomas, Norm Stahl, zelfde tijd; 5. Jan Alders hof. Caballero. 4.41.34; 6. Sjef van de. Burg. Trico Noble-Acifit, zt; 7. Rink Cornelisse. Caballero. zt; 8. Rien van i Hoogstraten, Van Erp, zt; 9. Peter Vonck, Trico Noble, zt: 10. Wim Evert- se, Clarijs-Braat. zt; 11. Theo van I Poecke. Clarijs-Braat. zt: 12. A. v. d. Laar. Van Erp. zt; 13. A v. d. Hoek. Van Erp. 112.16: 14. Kees Frijter.1 Mann-Toyota. zt; 15. Henk Stander, Clarijs-Braat, zt; 16. Kees Fiktorie, Mann-Toyota, 4 44.06: 17. Jan van Hoek, Mann-Toyota, zt; IS. Wim Bra-1 venboer, Trico Noble-Acifit, 4.44.15: 19. Henk Botterhuis. Van Erp. 4.53.20; Mann-Toyota. 4.54.1'. Huijps. Roosendaal, zt; 24. Han Wes tenvee!. Trico Noble, zt; 25. N- van Hest, Middelkamp zt; 26. Guido Pari- daen. Trico Noble. 4.55.26; 27. Kees de Jonge, Middelkamp, zt; 28. M. v. d. 4eide. Van Erp. zt: 29. Kees van de, Berge. Mann-Toyota. zt. GOES De uitslag van de afwach- tingswedstrijd voor adsplranten in Goes (tijdens de Ronde van Midden- Zeeland) zaterdagmiddag luidt: 1. J- Brink. Haarlem, 2. Kees Paans. 's-Gra- venpolder, 3. J. Brabander, 4. Snoeren, 5. Bennie Scheers, Middelburg. 6. Ver- brugge, 7. Frans Verstrate. Philippine, 8. L. van Vliet. 9. R. van de Velde, 10- A. van Steen. De wedstrijd voor scho lieren werd gewonnen door Peter Wee- terweele van St-Eloy uit Oostburg. BRIGHTON (ANP) Jiri Mainu» is de eerste Tsjech die de ronde van Groot-Br ittannië op zijn naam heeft gebracht. De Tsjech die reeds lange tijd aan de leiding ging bevestigde nog eens zijn grote kunnen door het eerste gedeelte van de laatste etappe een tijd rit over 3200 meter, te wmnen. waar door zijn gele trui niet meer in gevaar kon komen. In het tweede gedeelte controlerde de Tsjech op meesterlij ke wijze de course. Hij liet de Oost duitser Andreas Troche, die vrij snel na het begin was weggelopen, rustig zijn solo afmaken en deze finishte met ruim vijf minuten voorsprong op het peloton, waarin zich ook Mainus en zijn grootste concurrenten bevonden. In de laatste kilometers liep ook de Brit Rusten nog weg uit de iagende troep samen met de Zwitser Schaer. Maar dichter dan tot op bijna twee mi nuten konden zij niet komen. Op de wielerbaan slaagde de Ier Doyle er nog in zich los te rukken en beslag te 'eggen op de vierde plaats. Mainus won eveneens het puntenklassement. Algemeen klassement: 1 Mainus Tsj. 54.59.24; 2 Mikolajcavk Pol. 55.00.00: 3 Matthys de Koning Ned. 55.3.23; 4 Konecny Tsj. 55.4.38; 5 Troche Odl 55.5.00; 7 Tino Tabak Ned. 55.5.25: 11 Westrus Ned. 55.08.54; 18 Delnov Ned. 55.15.26: 33 Duyker Ned. 55.28.49: 50 Nieuwkamp Ned.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 11