PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Regering in Bonn besluit: WESTDUITS-RUSSISCH GESPREK OVER NIET-AANVALSVERDRAG NS-order voor Werkspoor in gevaar door personeelsverloop Veerse Meer beziet opnieuw basisplan Minister Scheel leider delegatie EPIDEMIEËN IN PERU VLIEGTUIG- KAPER KREEG f LOSGELD' JERUZALEM WAARSCHUWT WESTEN: Vandaag in de krant... Commissaris Spoorwegen kwam sluiting ,Rolma' toevallig ter ore WEGENS EXPLOSIEVE' ONTWIKKELING RECREATIE 213e jaargang - no. 130 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 5 juni 1970 OlrMtfe N V «ah. HU. «in tiCV Provincial» (hih. Couranti P. <1. Valda an P. O. dao 8. 0 Bur. Vila».. Walftr. 56-80, tal. B144 (b 8 a rad. 350B, adv. 01186-584, aap. 2751) Middelburg, Markt 51, UI. 7651 (b g Zlerlkraa. rad lal >346. idm tal, 2084 0 Advertentieprijs 40 can! cei mm. Mlnlmumpril» per advartenlla 1 6.— I. 0 Abonn.prtJ» 15.05 pa» ataand, ol 15,00 per «wi I. 2078/3169, adv. 6248). Coaa, Grote Merkt 2. UI. 6140 (I ngezonden mededelingen 2% Uriel, Alle Advertentleprl 9'red, 7853. adv 5213).' Oottburg, tel. 2395. Ternci I erclualel 4 btw. Giro 359300, Provinciale twee Courant. Middelt BONN (AP) De Westduitse regering heeft donderdagavond aan gekondigd bereid te zijn onderhandelingen te openen met de Sow jet- Unie over een niet-aanvalsverdrag. De aankondiging, die reeds werd verwacht, kwam nadat het kabinet onder Willy Brandt Inventaris had opgemaakt van de vier maanden van besprekingen die in Moskou zyn gevoerd door staatssecretaris Egon Bahr en de Russische minister van buitenlandse zaken Gromyko. Wanneer de onderhandelingen zullen beginnen is niet gezegd. De Westduitse minister van buitenlandse zaken Walter Scheel heeft gezegd zelf de onderhan delingen te zullen aanvoeren. In de regeringsverklaring van donder, dagavond wordt gezegd dat de funda mentele lijnen waarvan West-Duitsland bij de onderhandelingen zal uitgaan in de loop van deze maand zullen worden vastgesteld. De verklaring vervolgt dat het kabinet- Brandt zich bij de onderhandelingen verzekerd weet van de steun van .bondgenootschap met het westen'. Zondag zal de zaak in een bijzondere kabinetszitting opnieuw worden bespro. ken. Tijdens de voorbereidende besprekin gen in Moskou heeft Bonn voortdu rend nauw contact onderhouden met Washington, Londen en Parijs. Brandt's ,oost-politiek' heeft verle den week in Rome het fiat van de NAVO-mimsters gekregen. Volgens welingelichte kringen zou een verarag waarin wederzijds van het ge bruik van geweld wordt afgezien, bin nen enkele weken klaar kunnen zijn voor ondertekening. Maar die'ondertekening zou pas volden als ook de huidige besprekingen in schau tussen West-Duitsland en Polen en het vicrmogendhedenoverleg over Berlijn succes hebben. West-Duitsland zou aan het n iet-aan valsverdrag met de Sowjet.Unie een clausule willen hechten die de mogelijk heid van hereniging van Duitsland en van een .Verenigde Staten van Europa' openlaat. De Russen zouden van Bonn de volgende concessie hebben verkregen: eerbiedi ging van de bestaande Europese gren zen, niet name van de Oder-Neisse grens en de grens tussen Oost- en West-Duits land. De dialoog met de Sowjet-ünie, die op 28 januari is begonnen, heeft in de bondsrepubleik geleid tot scherpe me. ningsversehillen tussen de regering en de oppositie de christen-democraten onder oud-kanselier Kurt Georg Kiesin- ger. De oppositie beschuldigt Brandt er van achter de ruggen van de kiezers om een akkoord te willen hereiken met Moskou. 20.000 DODEN BIJ NIEUWE AARDBEVING LIMA (AFP, DPA, RTR) Onder de overlevenden van de aardbe- ste' van 116 vliegvelden, zodat een lucht brug voor de aanvoer \an medicamenten vingsramp in het noorden van Peru zijn besmettelijke ziekten tyfus Boeing met 51 passagiers naar onbekende bestemming NEW YORK (RTR) Een Boeing-727 van de Amerikaanse vliegtuigmaat schappij .Trans World Airlines' Ls donderdag boven Las Vegas in de staat N ieu w-Mejjico gekaapt. Het toestel, met 51 passagiers aan boord, w;a« op weg van Phoenix (Arizona) via St Louis naar Washington. De onbekende kaper vroeg voor het toe stel en de passagiers een losgeld van 36(1 miljoen gulden. De man deelde via de radio mee dat hij tot deze daad was gekomen omdat .zijn rech ten waren geschonden'. Nadat de gekaapte Boeing op de Dulles- luchthaven in Washington was aan gekomen, werd het toestel naar het einde van een landingsbaan geleid, op twee kilometer afstand van het hoofdgebouw. Niemand mocht in de buurt van het toestel komen. Een tankauto begon onmiddellijk het pas sagiersvliegtuig van brandstof te voorzien, zoals door de kaper was gevraagd. Ondertussen onderhandel den leden van de FBI met de nog onbekende man. Nadat functionaris sen hem een bedrag van ruim 363.000 gulden hadden overhandigd, vertrok de Boeing met onbekende bestem- I ming. Volgens een woordvoerder van het Ame- rikaanse bureau voor de burgerlucht vaart zou de kaper niet van plan zijn I naar Cuba te vliegen. en mazelen uitgebroken. Dit is donderdag meegedeeld door het Pe ruaanse ministerie van volksgezondheid. Het ergst getroffen is eon gebied op rahirca worden bij wijze van voorzorg ongeveer 320 km ten noorden van Lima. ingeënt. De omvang van de epidemieën Tientalleh artsen en verpleegsters zijn .is nog niet precies bekend. In de ver per vliegtuig naar dit gebied overge- woeste kustplaatsen zouden nog geen Ibracht. Duizenden overlevenden in en Ibesmettelijke ziekten zijn opgetreden, om de steden Huaraz, Yungay en Ran- Tn Huaraz werken militairen aan her- ,WU ZULLEN TERUCSLAAN' (Van onze correspendtn) JERUZALEM Jeruzalem heeft zijn diplomatieke vertegenwoor digers in de westelijke wereld opdracht gegeven, de regerin gen, waarbij zij geaccrediteerd zijn, erop te wijzen, dat van Is raël niet verwacht kan worden, dat het lijdelijk blijft toezien als zijn bevolkingscentra van Liba nees en Jordaans grondgebied uit onder vuur worden geno men. Onmiddellijke aanleiding tot deze stap waren de artillerie-bombardementen en Katyusha-besehïetingen van woensdag Beit Sjean en Tiberias, waarbij vier personen gedood en vier endertig gewond werdén. De Israëlische waarschuwing schijnt te moeten worden gezien iin het licht van de bezorgdheid, die in het westen en meer in het bijzonder in de Ver enigde Staten voor het lot van Li banon en Jordanië bestaat en die vooral in Washington en Londen er meer dan eens toe geleid heeft bij Jeruzalem aan te dringen op een maximale consideratie, of zoals dat in diplomatieke taal heet: zelfbeheer, sing. JONGEN GEDOOD DOOR OORLOGSTUIG GELDROP (ANP) Woensdagmiddag is de elfjarige Martini Meulendijk uit Geldrop levensgevaarlijk gewond, toen hij bezig was een stuk munitie uit de tweede wereldoorlog te demonteren. En kele minuten na de ontploffing overleed de jongen. Kabouterstad MIDDELBURG is donderdag of ficieel tot kabouterstad verhe ven. (pagina 2) Koninklijk huis brengen in ae financiële ding tussen liet rijk en het ko ninklijk huls (pag. 3). Binnen- en buitenlands nieuwepag. 3,11 en 17 Zeeuws nieuwspag. 2, 5, 7, 9 Sportpag. 13 Radio, tv en kunst: pag. 15 Financieel nieuwspag. 17 en hulpgoederen kan worden geopend. Nieuwe beving In de nacht van woensdag op donder dag heeft zich in het rampgebied in het noorden van het land een nieuwe zware aardbeving voorgedaan, die echter min der hevig schijnt te zijn geweest, dan die van zondag. De verbindingen met dit gebied zijn verbioken Volgens niet- officiële berichten zouden bij deze laat ste aardbeving 20.000 mensen om het leven zijn gekomen. In ongeveer drie dagen is Noord-Peiu nu door een reeks van ongeveer honderd bevingen getrof fen. Bij de laatste zware aardbeving zou den in de stad Carhuaz, ten noorden van het verwoeste Huaraz, 5000 mensen zijn gedood. Foto Verkenningsvliegtuigen van de lucht macht hebben luchtfoto's gemaakt van de sinds zondag getroffen gebieden. Op deze foto's werd niets meer terug ge vonden van de steden Yungay (20.000 inwoners), Caraz. Ai ja (7000 inwoners) en Recuay. In het gebied rondom Yun gay zouden slechts 2500 ramp hebben overleefd WASHINGTON Een ge wapen de inan heeft een straalvliegtuig van de TWA gekaapt. De machi ne, met 51 passagiers aan boord, is hier gefotografeerd tijdens het bijtanken op de luchthaven Dulles. Zuidafrikaanse minister klaagt over Nederlandse pers en tv ETORIA (RTR) De Zuidafrikaan- minlster van vervoer, Ben Schorman, heeft donderdag verklaard, dat de Ne derlandse pers en de televisie in han den zijn van linksgeorienteerden. Sprekend met verslaggevers §Tn de statenzittlng van woens- 1 dag is de vraag aan de orde gekomen In hoeverre het mo gelijk zou zijn. dat bij de ver deling van taken In het col lege van gedeputeerden ook een portefeuille zou worden toegewezen aan de commissaris der ko ningin. De PvdA-fractievoorzltter Sten- vert bracht deze zaak te berde met al» gevolg, dat zij nu nader zal worden be- keken. Uit de eerste reacties in de sta tenzaal bleek echter wel dat enige be hoedzaamheid te dien aanzien geboden werd geacht. Terecht, menen wij. Naar ons gevoel was de vraagstelling niet helemaal juist, zij suggereerde vermoedelijk onbedoeld - dat de com missaris der koningin geen wezenlijk aandeel zou hebben in het bestuur van de provincie, maar meer als voorzitter in technische zin van college en provin ciale staten zou fungeren. En dat nu zou een volstrekt verkeerde indruk zijn. In feite is dit dubbele voorzitterschap een uiterst belangrijke portefeuille: het geeft de commissaris der koningin ge legenheid om een stempel te drukken vooral op het werk van het dagelijks be stuur der provincie. Dat houdt echter tevens ln, dat hij haast nog intensiever dan de leden van gedeputeerde staten de stukken moet bestu deren. hij kan zich namelijk niet permit teren om deze of gene afdeling maar te la ten slippen, want ten slotte is hij de voorzitter van de verga dering. Bovendien heeft hij in het colle ge van gedeputeerde staten stemrecht: én door het voorzitterschap én door dit stemrecht bekleedt hij een sleutel positie in het provinciaal bestuur. Het is duidelijk, dat in de huidige situatie een dergelijke positie uiterst tijdrovend is. Geen wonder, dat op het Abdijplein in Middelburg het raam van de werkka mer van de commissaris vaak tot heel laat verlicht is, geen wonder ook, dat men vele malen bij het sluiten van de bureaus een bode met stapels porte feuilles naar de ambtswoning ziet gaan. De commissaris der koningin ls ook nog rijksorgaan: hij verricht aller lei werkzaamheden, die de wetgever hem heeft opgedragen buiten het voor zitterschap van provinciale en gedepu teerde staten. Daarnaast is er een re presentatieve functie: men behoeft de dagbladen maar te volgen om te kun nen concluderen hoe vaak een commis saris der koningin dc provincie naar buiten vertegenwoordigt. Bij zijn kabi net komen elke week uitnodigingen bin nen voor allerlei bijeenkomsten, openin gen en wat al niet meer. er zijn er zelfs eel, dat een selectie moet worden toe- j^AntlijK onlangs aan Nederland geb.acht be- gepast. En dan hebben we nog niet eens zoek. zei de minister, dat hij over-gesproken over rapportages, conferen- stelpt was met gastvrijheid en vriende- ties e.d. in Den Haag. bezoeken van mi- lijkheld. ,Zij zijn het niet eens met ons nisters, ambassadeurs enz. De ervaring derlanders. die ir, Zuid-Afrika z.jn ge- moeJOk I» »P k"«- termijn »n weest. hebben begrip voor de omvang a sPra3': me* een comnussans te ma- Het internationale Rode Kruis in Gene.1 van ons probleem' ken: niet omdat er sprake zou zijn v~- Hulp ve heeft donderdag meegedeeld, dat 19 nationale Rode-Kruisorganisaties reeds deelnemen aan de hulpactie voor cle slachtoffers in Peru. Op de aangesloten 112 landen is opnieuw een beroep om hulp gedaan. In verband met de tempe raturen onder het vriespunt zijn voor meer aan 200.000 daklozen vooral tenten dekens en kleding nodig. YUNGAY, PERU Een luchtfo to van de plaats ivaar voor de lievige aardbeving de stad Yungay lag. Naar schatting kwamen op deze plaats 20.000 mensen om het leven. Een monument (onder aan de foto, binnen de cirkel) is het enige wat overeind bleef. De don- jtsen op mm ii woliet Speciale bewaking voor Westberlijnse leiders WEST-BERLIJN (AFP) De burge meester van Wcst-Berlijn Klaus Schütz, en drie van 7,ijn naaste medewerkers zullen voortaan dag en iiaelit worden bewaakt door speciale politiemannen. Hiertoe is besloten naar aanleiding van anonieme dreigementen. In het westelijk stadsdeel van Berlijn bestaat veel bezwaar tegen het beleid an de burgemeester. In linkse kringen erwijt men de overheid het krachtige optreden van de politie bij de betogin gen op 23 mei na de parade van de geallieerde troepen In rechtste kringen vindt men het beleid van de socialis tische burgemeester niet straf genoeg. UTRECHT (ANP) ,Het verloop van liet personeel bij Werkspoor in Utrecht is zodanig, dat de order van de Nederlandse Spoorwegen die nu in produktie is, in moeilijk heden kan komen'. Dit zei donder dagavond het districtshoofd van de NVV-metaalbedrijfsbond in Utrecht, de heer J. Meynikman op een door de gezamenlijke vakbon den gehouden ledenvergadering van Werkspoorpersoneel in de grote zaal van het jaarbeurscon grescentrum in Utrecht. Het gaat bij de order waarop de heer Meynikman doelde om veertig tweewa- genstelien, waarvan de aflevering in ok tober aanstaande nioet beginnen en die de afdeling rollend materieel tot de sluiting volgend jaar oktober aan het werk zou moeten houden. De heer Meynikman zei dat hij in gro te moeilijkheden zou komen als men hem zou vragen of men het dienst verband met ae afdeling rollend mate rieel van Werkspoor nog wel kan hand haven, vooral nu de tweede kamer alle voor de werknemers en het Utrechtse bedrijf positieve moties heeft verwor pen en door het feit dat de vakbonden verrast zijn door de onbeheerste uit spraken van de Verenigde Machinefa brieken. Maandag nog ontleende de be drijfsdirecteur de sluiting van de afde ling rollend materieel van Werkspoor, die 24 uur laiter door dezelfde man De heer Meynik man stelde dat ae raad van bestuur van de V3.IF reeds vorig jaar heeft aangekondigd, dat als de afdeling rol lend materieel zou sluiten heel We spoor in Uitrecht dichtgaat. ÏVerk- Maar volgens minister Schoeman zijn onwil, maar eenvoudig omdat de agenda de Nederlandse pers en televisie in de - handen van linksgezinden' en zijn zelfs de kerken tegen ons'. De Zuidafrikaan se minister maakte nog bekend, dat de Nederlandse vice-premier drs. J. A. Bak ker in november een bezoek aan Zuid- Afrika zal brengen als gast van de Zuid afrikaanse regering. W' BEHOEFTE AAN MEER EN RUIMERE JACHTHAVENS ARNEMUIDEN Het algemeen be stuur van het recreatieschap ,Het Veerse Meer' heeft besloten het ba sisplan voor liet gehele gebied op nieuw te bezien. Deze studie, die nodig wordt geoor deeld na de .explosieve' ontwikke ling van liet Veerse Meer in de afge lopen jaren, zal zowel de watersport als de oeverreereatie omvatten. Bij deze studie zullen worden be trokken de technische adviescommis sie van liet recreatieschap, bet eco nomisch technologisch instituut en de provinciale planologische dienst. Om tijdswille zal er bij deze diensten op worden aangedrongen om de stu die die dus onder meer de lijnen zal moeten aangeven waarlangs het gebied zich planmatig in de komende jaren zal moeien ontwikkelen .met voorrang' te behandelen. Het besluit tot deze nieuwe aanpak, op voorstel van voorzitter M. van Poelje, werd donderdagmorgen geno men nadat vanuit het algemeen be stuur, die in de .Oranjeplaat' bij de nieuwe Arnomuidense jachthaven vergaderde. i-rschillende suggesties tot een gewijzigde opzet «aren ge- Zo bepleitte de heer H. Huijsman, directeur van ,Het Veerse Meer' voor de nabije toekomst een ver dergaande coördinatie, bij het op stellen en uitvoeren van plannen, tussen de gemeente aan het meer, om aldus tot .ontwikkelin gen van formaat' te geraken. De heer Huijsman, die vooral ook het belang van de ontwikkeling van de dagrecreatie onderstreepte, noemde tijdens de vergadering ook met name twee gebieden, die zich voor een dergelijke gecoör dineerde aanpak bij uitsték zou den lenen. Dat waren het gebied Arnemulden - Wolphaartsdijk met een lint. van campings, bun galow- en recreatieterreinen en nis tweede het gebied Veere - Vrouwenpolder - Wissekerke Kamperland Du gebied zaJ. zo stelde de heer Huijsman, eerlang onderling worden verbonden door een vierbaans autoweg over de dain, met aan de meerzijde bo vendien een toeristische weg en aan de zeezijde van de dam een in omvang groeiend strand. Ook de heer J. Lindenbergh, namens de nieuw gevormde gemeente Goes deel uitmakend van het bestuur, be toogde het. veel juister te vinden, dat het gebied .Ln zijn geheel zou worden bezien'. In plaats van bij voorbeeld als gemeente Goes me een eigen plannetje te komen, zoude wij liever bijdragen aan de totstand koming van een visie, die ook aan geeft hoe het Veerse Meer er in het geheel van de delta zal moeten gaan uitzien', aldus de heer Lindenbergn Ligplaats Voorzitter Van Poelje, die vervolgens met zijn voorstel tot de nieuwe stu die kwam, had er nog wel behoefte aan omer op te wijzen, da; ook in het verleden niet iedereen aan het Veerse Meer .zo maar op z'n eigen houtje' tewerk is gegaan, maar dat er wel degelijk sprake was van een "lobaal inpassen' van de verschillen de plannen Eerder had de heer Huijsman er ook op gewezen, dat terwijl aanvankelijk de mening werd uitgesproken dat met het beschik baar komen van de nieuwe jacht haven van Arnemuiden het Veerse Meer met een overcapaciteit aan lig plaatsen zou krijgen te kampen, thans wel het tegendeel blijkt. .Een im'entarisntie van de havenac commodatie wijst juist op de wense lijkheid van uitbreiding'. Aldus de heer Huijsman, die vervolgens een opsomming gaf van mogelijkheden tot uitbreiding, die naar zijn me ning bij de technische adviescommis sie, bij het opstellen van nieuwe plannen, zouden kunnen worden .in gebracht'. De heer Huijsman noemde in dit verband de beide havens van Veere. Stadshaven en Oostwatering, die beide kunnein worden verruimd en het westelijk deel van de haven van Kamperland waar onder meer door steigerbouw nieuwe ligplaatsen zouden kunnen worden geschapen. Het haventje van Geersdijk zag hij eerder als een vluchthaven dan als een permanente accommodatie. .Voor het overige zullen we plannen moeten maken voor geheel havens'. Sloekanaal Zo concludeerde dc heer Huijsman die er voorts op wees dal men. voor wat betreft het opstellen van plannen voor hel oostelijk deel van hel Veerse Meer. men op de moeilijkheid stuit. dat rijkswaterstaat zijn studie met betrekking tot een vaarroute naar en van het Sloegëbied nog niet heeft afgerond en hier dus nog van een .bevriezing' moet worden gesproken. De heer Van Poelje, zei op flit punt ronduit: ,Ik zie geen kanaal komen al wekenlang tevoren vaststaat. De con clusie lijkt ons duidelijk: een commis saris der koningin heeft ambtshalve één van de drukst-bezette portefeuilles. Het zou onjuist zijn daaraan nog weer taken toe te voegen. 'e hebben echter de indruk, dat het de vraagsteller er helemaal niet om ging de commissaris der koningin zwaarder te belasten dan op dit ogenblik het geval is. Op de achtergrond speelt zonder twijfel de opvatting in bepaalde PvdA-kringen - zij wordt ook in andere partijen her en der gehuldigd - dat de commissaris verantwoording zou moe ten afleggen van zijn beleid in provin ciale staten. De huidige commissaris houdt zich nogal strikt aan de bepaling in de provinciewet, waarin staat dat hij in de staten .een raadgevende stem heeft en zijn gevoelen uit zo dikwijls hij dat nodig oordeelt'. In de praktijk komt het erop neer, dat de commissaris niet deelneemt aan de verdediging van het beleid. In het begin van zijn ambtsperio de heeft hij dat wel eens gedaan, maar toen bleek dat de toen zittende staten - althans sommige leden - daar enige moeite mee hadden. Ze vonden het na melijk niet prettig om de commissaris der koningin te attaqueren: in die da- n Tgwi had het ambt nog iets van de on- irOWCOl -chendbaarheïd, waarmee ook de koning Hij herinnerde aan het vorig jaar|:s bekleed, een opvatting overigens die tussen de raad van bestuur van de we' °P bet sentiment, maar niet op het VMF en de vakbonden overeengeko-; Nederlandse staatsrecht stoelt. Nietie- men protocol, waarin ten aanzien min, gevoelens zijn soms sterker dan een wettelijke regeling, zodat (in Zee land) de commissaris sindsdien zelden rechtstreeks aan een verdediging van een voorstel deelneemt. We geloven echter, dat in de huidige verhoudingen het alleen maar toe le juichen zou zijn wanneer de commis saris zou besluiten wél een voorstel of een beleid te verdedigen zodra hij er rechtstreeks bij is betrokken. Hij be kleedt bijvoorbeeld een aantal voorzit terschappen, die werkelijk geen ere baantje zrjn, we denken aan de PZEM, aan de Brugmaatschappij, het Overleg- van het Sloe naar het Veerse Meer' Zcehavenbeleid. Stichting Ze- Hij herinnerde in dit verband ook 'a"^" 33ro™ 2011 n>et de commissaris aan een andere gedachte, die er is|b'J de ./"handeling van onderwerpen met geweest, namelijk om vanuit het betrekking tot dergelijke instellingen Sloe te komen tot een doorsteek in]niet ook zelf een deel van de behande- de richting Goes'. De heer Van Poel-;ling namens gedeputeerde staten ver- je stelde, dat een dergelijke oplossing zorgen? Daarmee zou recht worden ge- wel bijzonder kostbaar zou uitvallen. „aan aa„ M (,.lt,,15k s.tual,e. de vo|r. £z^™Sd"de hL"va„™«j£ f'er die toch de hoop uitsprak, dat "r J016 Stallen rechtstreeks aan het beleid 6poedïg meer bekend zou «orden over-van de bewuste instellingen deel. Het hoe en wat van eventuele plannen, merkwaardige is namelijk dat de com- De vergadering stemde in met het j missaris wel buiten de statenzaal zijn voorstel van de voorzitter om tot mening kenbaar maakt over deze onder- de technische adviescommissie van Werpen (toespraken, interviews) maar v""' M"' "W" ""-'er in de staten zelf meestal over zwijgt. In sterkere mate zal deze tegenstelling gaan opvallen zodra het havenschap Vlissingen-Oost formeel geregeld zal zijn. Men mag namelijk aannemen, dat de commissaris daarvan voorzitter zal zijn. Dit havenschap zal voor een deel (Zie slot pag. 3 kol. 6 .Het Veerse Meer' een .algemeen ver zoek' te richten om de mogelijkheden tot uitbreiding van de meergelegen- held te onderéoeken. De studie van rijkswaterstaat over j een eventueel Sloekanaal was ook ter c sprake gekomen oaar aanleiding van 2(l„. BH .„.„BUI voor ee„ da'tTilkswaïfrSat tham' aSïïfjïend'Lï" staat tegenover een verdieping van1 t°m™- de behandelde on- de geul tussen het Aardbeieneiland Oetwerpen meer nog c.an vroeger :n pil de Haringvrcter De heer Huljs- blieke discussie geraken. Het zou een s.vreemde situatie worden, wanneer de verdediging daarvan in de staten door een gedeputeerde zou geschieden, terwijl man. die zei dit standpunt te betrei. ren omdat aldus aan de pleziervaart een gemakkelijke doorsteek van Noord- naar Zuid-Beveland wordt onthouden, noemde het ook een merk- (Zie slot pag. 11 kol. 5) (Voor vervolg zie pagina 3 kolom 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 1