Geen recreatie-oord tussen Perkpolder en Walsoorden Boete van 200 gulden voor „terreuractie' Initiatief in Goes: centrum informatie ontwikkelingswerk 2,20 CCP HIELD BIJEENKOMST IN BACHTENP00RTE TE SOUBURG INITIATIEF VAN VREDESGROEP RAAD ST.-ANNALAND: BEPERKING VERKOOP VOORBEHOEDMIDDELEN MAN KWAM GELD TERUGEISEN Kachel ZATERDAG 30 MEI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 Belangstelling vrij klein CCP houdt vast aan standpunt aanplakbiljetten SOUBURG In het dienstencentrum Bachtenpoorte te Oost-Souburg hield de Combinatie Christelijke Partijen (CCP) donderdagavond een openbare bijeen komst. De belangstelling voor deze ver gadering was vrij gering, maar daar door kreeg deze avond wel een gemoe delijk karakter. Voorzitter B. Ivoole zet te aan het begin van de bijeenkomst de doelstellingen van de partij nog eens in het kort uiteen, waarbij hij ook wees op het besluit dat de CCP had geno men om geen raam- en aanplakbiljet ten te gebruiken bij deze verkiezin gen. Het speet hem daarom dat enkele partijen die hierop positief hadden gere ageerd toch met aanplakbiljetten wa ren gekomen. De voorzitter doelde hier mee op de Boerenpartij, de VVD en De CCP heeft evenwel aan haar stand punt vastgehouden en maakt progagan. da via de dagbladen, terwijl er aan staande zaterdag op het Spuiplein een politiek paviljoen zal worden ingericht met onder andere een caravan, waar De bijeenkomst in Bachtenpoorte werd verder ingeleid door wethouder L Fili- us en mevrouw M. M. Scheepers-Voet. De heer FjLius stipte in het kort en kele punten aan, zoals het fractiebe- raad, waaraan men zoveel mogelijk kan. düaaAraadsleden wil laten deelnemen., goede verbindingen van diverse stads, aelen onderling en met het werkgebied in het Sloe (de hoge brug), de nieuw bouw aan de Zeewijksingel, de riolering en een wijkcentrum voor Souburg. verbinding en de hoge brug noemd< heer Fillus een van de belangrijkste programmapunten. Voorts vertelde hij dat aan de Zeewijksingel door het Al gemeen Burger Pensioenfonds zo'n 350 woningen gebouwd zuilen worden. Mevrouw Scheepers, die op een ver kiesbare plaats op de kandidaten lijst staat, zei over de politiek nog weinig te kunnen zeggen en vertel de daarom het een en ander over haar werk. Zij is van oorsprong afkomstig uit Zeeuwsch. Vlaanderen, waar zij in de verpleging is geweest. Vervolgens ging zij over op het maat schappelijk werk, in welke hoedanig, held zij in Limburg werkzaam was en later ook in Zeeland bij het Wit- Gele Kruis. Momenteel houdt zij zich bezig met het maatschappelijk werk lm Vlissingen. De samenwerking tussen de kruisvere nigingen vond zij van groot belang. De samenwerking in Vlissingen noemde me vrouw Scheepers overigens vrij uniek, terwijl er zelfs plannen zijn voor een gezinszorg in Vlissingen, mogelijk in samenwerking met Middelburg. In de hierna volgende vragen en antwoorden werd aandacht besteed aan de algemene bijstandswet, de voorlichting van de in woners (de voorlichtingsambtenaar zal een schaap met vijf poten moeten zijn) een schaap met vijf poten moeten zijn) het verdwijnen van 't jeugddorp (waar den getroffen in afwachting van een wijkcentrum) de verbinding tussen Oost en West.Souburg (de huidige brug zal mogelijk geheel verdwijnen), en de nieuwbouw in West-Souburg. Verder werden er vragen gesteld over het aan lijnen van honden en het heffen van een eventuele huisdierbelasting (waarvoor overigens weinig enthousiasme bleek te bestaan). (ADVERTENTIE) OlIFANT HAD EEN STAARTJE. Hoe hel mogelijk is, weet de heer H. te E. nu nóg niet. Maar alles zat hem gisteren tegen. Te laat op z'a werk, door zijn bureaustoel gezakt, thuis gekomen zoonlief een ruit ingegooid en z'n vrouw met griep op bed. Gelukkig was er nog een staartje Olifant Vieux in huisl GEMEENTEBESTUUR GEEFT GRATIS RUIMTE JL Wf BESTUURSFUNCTIES VEILING ,K.E.O.' KRABBEND LIKE In een bestuurs vergadering van de veilingvereniging: .Krabbendijke en Omstreken' werden de functies verdeeld. De samenstelling van het dagelijks bestuur is titans: voorzit ter W. C. v. d. Werff, Riliand-Bath; se cretaris, M. D. Schwartz, Krabbendijke: vice voorzitter, J, A. Niuwenhuyse, Hansweert. Jongetje ernstig gewond bij aanrijding Het zesjarige zoontje van de familie G. te Scherpenisse is dezer dagen ernstig gewond geraakt toen het in zijn woon plaats met zijn fietsje door een auto werd aangereden. Het knaapje stak bij de Engelaarse dijk de provinciale weg over en werd daarbij door een volks wagenbusje, bestuurd door W. de B. uit Bergen op Zoom geschept. De bestuur der kon de aanrijding niet meer voor komen. Het knaapje werd met ernstig hoofdletsel naar het ziekenhuis Llevens- berg in Bergen op Zoom vervoerd. Het busje werd licht beschadigd. HONTENISSE Het college van gedeputeerde staten en de provinciale planologische dienst hebben bezwaar tegen het plan van de gemeente Hontenisse om tussen Walsoorden en Perk polder een recreatieplan te realiseren en de oude haven in te richten als jachthaven. Het bezwaar richt zich in de eerste plaats tegen de situering van het recreatieoord omdat nog steeds wordt gezocht naai de meest geschikte plaats voor de vaste oeververbinding van Zeeuwsch-Vlaanderen naar Zuid-Be veland. Zolang die plaats niet vastligt (ergens tussen Perk polder en Walsoorden) mogen de gronden in dat gebied niet worden ingericht voor recreatiedoeleinden. De bezwaren tegen het aanleggen van een jachthaven, in dit geval het be stemmen van de oude handelshaven tot jachthaven, zijn dat gedeputeerde staten de Westersehelde niet de aangewezen plaats vinden voor het be oefenen van de zeilsport. Het plan van de gemeente Hontenisse, opgezet in samenwerking met de Heide Maatschappij, voorziet verder In de aamlleg van een plateau waarop dan een horecabedrijf zou kunnen worden ge. bouwd. De aanleg van dat plateau zo meende men in Hontenisse zou gerealiseerd kunnen worden in het kader van de dijkverhoging op delta niveau tussen Walsoorden en Perkpolder. Op de luchtfoto zijn verder te zien de veerhaven van Perkpolder met aan de overkant nog flauw te zien die van Kruiningen, de ingekorte strekdam tussen Perkpolder en Walsoorden (ter hoogte van het voorbijvarend schip), het dorp Walsoorden en de havens. Het bovenste gedeelte is de oude han delshaven, die nog altijd droog loopt met laag water en die men gaarne zou bestemmen tot jachthaven. Het onderste gedeelte is nog nieuw. Mid den links de rijksweg van Perkpolder naar Hulst. Deze weg wordt mo menteel buiten Kloosterzande omgeleid. Men hoopt deze randweg nog deze zomer officieel in gebruik te kunnen nemen. (Luchtfoto Wam Riemens). GOES Aan het. begin van de interkerkelijke vredesweek 20 tot 27 september treedt in Goes in werking het informa tiecentrum voor ontwikkelings samenwerking. Het bureau uniek voor Zeeland is een ini tiatief van de Vredesgroep Goes en het heeft als eerste doel do cumentatiemateriaal te ver schaffen. Het wil service verlenen aan ieder die behoefte heeft aan materiaal over ontwikkelingssamenwerking, het wil de kennis hierover stimuleren en te vens vormend te werk gaan. Het ge meentebestuur van Goes heeft de ini tiatiefnemers twee kamers in het voormalige bejaardentehuis aan de Zusterstraat gratis beschikbaar ge steld. Vincent Schoenmakers, één van de initiatiefnemers, Is ervan overtuigd, dat het centrum een zeer nuttige functie kan hebben. Vooral ook ge zien de tamelijk geringe informatie- mogelijkheid via bijvoorbeeld de Goe- se bibliotheek. Maar er zijn meer re denen. ,We constateren wel vaak al lerlei wil tot actie, maai- men heeft geen kapstok om die actie aan op te hangen. Je moet, bijvoorbeeld op de scholen, maar net een leraar heb ben die de weg weet. Ik denk aan een protestmars voor Biafra in Goes. Er waren toen suggesties om met spandoeken te werken ,Weg met Luns', maar daaraan heb je niet zo veel. Een paar leraren zeiden toen: je moet informatie geven op die spandoeken. Kijk, in iedere actie moet een goed stuk informatie zit ten, dan werkt dat allemaal veel overtuigender. We hebben ontdekt, dat jongeren wel gevoelig zijn voor de problematiek van de arme en de rijke landen, maar de kennis is er niet altijd. We hebben daarom met ons informatiecentrum in ieder ge val onze hoop op de jonge mensen gesteld, maar we willen er natuur lijk ook graag ouderen zien', aldus kapelaan Schoenmakers. De behoef te is ook duidelijk in de interkerke lijke vredesweekactlviteiten vorig jaar in Goes gebleken. Het centrum wil in de eerste plaats informatie geven, niet direct actie centrum zijn. .We willen niet onmid dellijk op de barricaden gaan, opdat (en omdat) veel mensen juist op de barricaden kómen', zegt Schoenma kers. Hot wil geen politiek bedrijven: ,Wo willen de informatie zo breed moge lijk hebben, rechts én links. Als je Jezelf heel reelits of links opstelt loe je ook de deur dicht voor een aantal mensen. Het centrum neemt geen stelling, maar het is wél voor ontwikkelingssamenwerking'. Advies Het bureau zal zich vooral richten op het aanleggen van een verzame ling tijdschriften, bi-ochures, en der gelijke, al is het alleen a. omdat dan de kosten niet te hoog worden. Men werkt bij het aanleggen van deze verzameling het materiaal wordt gratis ter beschikking gesteld samen met een al bestaand infor matiecentrum in Tilburg, dat des kundige adviezen verstrekt. Het ma teriaal komt van diverse kanten, .ja', het zal ook wel van ambassa des komen, over mooie vakantierei zen, en zo', zegt Schoenmakers. Het centrum wil overigens niet alles zelf hebben ann informatief mate riaal, twee kleine kamers in een oud pand zijn daarvoor ook met zo ge schikt. Waar nodig wei men ook doorverwijzen naad informatieadres sen. Erg veel geld denkt men met nodig te hebben, alleen al omdat Jonge mensen onder andere hebben oeloofd de ruimte te verven en in te richten. De begroting gaat uit van 6000 per jaar, men iioopt op subsidies. Er is al toegezegd ƒ800 en 250 door de commissie bijzon der kerkewerk (oorspronkelijk her vormd. nu van ,de oecumenische kerk Goes', zoals Schoenmakers zegt). ,De kerken hebben we óók nodig, ze hebben die informatie zelf ook no dig, als een instantie die vooral be tere zaken moeten behartigen op grond van hun principeverklaring', aldus Schoenmakers. Hij acht het niet onmogelijk dat het informatie centrum ook met de politieke par tijen op grond van hun partijpro-, grain aan de praat raakt. Bovendien denkt hij aan het organiseren van lezingen. En misschien dat er in df toekomst nog wel een .derde we reldwinkel' inzet, zoals die al op di verse plaatsen in ons land zijn te vinden. Daar worden produkten uit ontwikkelingslanden verkocht, kunst werkjes, maar ook rietsuiker, kof fie, en dergelijke. De produkten wor den onder andere via een Limburgse missie-instantie in het buitenland in gekocht. De winsten gaan regelrecht naar de arme landen zélf. De initiatiefgroep wordt behalve door Schoenmakers gevormd door mevrouw Vermeer-Ekering, Dick de Kok, T. van Maurik en A. N J. van Hinte. Blijft nog de vraag waar hel trum half volgend jaar heen want dan moet 't wég uit het pand aan de Zusterstraat, Schoenmakers: ,We rekenen nel een beetje op dei gemeente Goes, gezien de belangstel ling voor ons werk aan die kant'.| Niet buiten besloten ruimte SGP-raadslid: boete omhoog SINT-ANN A LAND De gemeente- veer 100 auto's. De heer J. A. den En- ilarnan (egpl was het er niet mee eens. .t b en w een bezwaarschrift van de gebroeders L. en J. L. den Engelsman ongegrond wilden verklaren. De gebroe ders Den Engelsman hadden er bezwaar tegen, dat een perceel, dat zij bezitten •oor woningbouw wordt bestemd, om- ■ttMÉinid voor bus zouden gaan gebrui- .-A-, X -Jl.A .1 .1 ,1 M f 111 lil' raad van Sint-Annalund heeft er don- zij mogelijk derdagavond voor gezorgd, dat de ver-toonwerkeraocdrhf koop van voorbehoedmiddelen niet in heti|";n\ VVethouuer J. Scherpen K>e stei- openbaar mag gebeuren. Men nam in Ht b fn w ln ^en later stad.um wel de politieverordening op. dat mlddeien K,ron" ter voorkoming van de zwangerschap «J°°r het tegemoe om. 3 Kunnen worden en ze: ae heer J aar- PH|, :omeo zou buiten bittiotn» ruimt.*. ni.l t« kooji «unnm women O burgcniw.slir E e» mogen worUen aangeboden. Hel SI.I-- Ti 1 ■'/- raadslid A. 1. Kurvink r ond het een ,hc' ««liege »'d v. 1 «mme en m -"raat, waar hel bedrijf is. aan één rkeerverbod in te «teilen, landbouwwerktuigen meer (oauauu n. d, nuniiih onu hei i.i i droeve zaak, dat de regering de verkoop i van voorbehoedmiddelen vrijgegeven R heeft en hij stelde, dat de gemeente ten hij stelde, dat de genu olie gebruik moet maken van de be perkende maatregelen, die mogelijk zijn. Van burgemeester W. Baas kreeg de heer Kurvink de verzekering, dat er in het dorpshuis .niets" verkocht zal worden. Overigens had het SGP- raadbiid de boete voor overtreding van de politieverordening op het punt van verkoop van voorbehoedmiddelen liever op 100 in plaats van 10 ge- De hecrï niet zou helpen, omdat een combine maar net door de straat kan. D<- raad kocht van mejuffrouw J. van Bendegom uit Sint-Annaland een stuk grond van ongeveer 2245 vierkante meter aan het eind van de Anna van Bourgondiêstruat. Nu de gemeente d:e grond in eigendom heeft kan de Anna van Bourgondiestrnat in de toekomst worden doorgetrokken zien.maar hij 1 kreeg ten antwoord, naar de Hoenderwcg. waardoor het dat dat wettelijk geregeld is. stemmingsplan .achter de bogerds' in koord ging de raad met het voorstel zijn totaliteit is ontsloten. Akkoord ging tot vaststelling van het bestemmings plan .achter de molen.' In het plan is ruimte voor de bouw van 142 woningen en 60 buurtgarages. Verder zijn er par- keerkommen ln opgenomen voor onge- zijn totaliteit is ontsloten. Voor het leggen van trottoirs ln de Tien- hoven en de Van !en Bosstraat voteerde de raad een krediet van 17.000. Het be_ steminingsplan .achter de bogerds' werd vastgesteld nu het vrijwel gereed is. BURENGERUCHT, ORDEVERSTORING EN VERZET TEGEN POLITIE MIDDELBURG Verstoring van de orde, burengerucht en verzet tegen de politie, voor deze vergrij pen moest W. v, d. M. uit Waarde zich donderdagmorgen verant woorden voor de Middelburgse po litierechter mr P. van Empel. V. de M. had nog geld te goed gehad van M. te Krabbendijke, zo meende hij, en hij was dat in de nacht van 25 op 26 januari persoonlijk en op hoge toon gaan opeisen. Toen M. echter geen aanstalten maakte te betalen, beloofde hij (later telefo nisch) terug te komen, met een stel zigeuners, en hij liet het inder daad niet alleen bij woorden. Bij zijn terugkomst in de Burge meester Sandbergstraat te Krab bendijke in de nacht van 26 en 27 januari, was echter de politie ge waarschuwd, en die probeerde v. d. M. aan te houden, ,maar hij was te sterk', verklaarde een getulge- politieman, ,hij rukte, trok en sloeg en was niet te houden'. Bij een en ander werd ook nog al wat gerucht gemaakt, waardoor de buurt wakker schrok. De officier kwalificeerde de handelwij ze van de verdachte als een terreur actie en intimidatie en eiste 250 gul den boete en 1 week voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. Van de geëiste boete deed de politierechter nog 50 gulden af. I. P. van de H. uit Middelburg stond terecht op verdenking van heling. Hij had in november '69 van enkele niet gunstig bekend staande lieden onder an dere een scheepskompas, kompashuis, scheepstoeter en scheepsroeper, gekocht. Men verweet Van de H. dat hij had ge. weten dat dat gestolen waar was. Mr. W. K. H. Dieleman, de raadsman van de verdachte, meende dat hij had kunnen vermoeden, maar wees anderzijds op de verzamelwoede van Van de H., die van zijn café (hij heeft 24 jaar gevaren) een zeemanscafé had willen maken, en om allerlei scheepsaittributen te krijs wel meer met allerlei opkopers omg De officier vorderde een boete van gulden en een week voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. De politierechter deed van de ge. vorderde 250 gulden nog 100 gulden af. Mr. Dieleman wees er nog op aat de ge stolen attributen openlijk in V. cL H's café hingen, waaruit wel was af te lei den dat net hier niet om een of andere louche affarre ging, zo meende hij. had 360 gulden geëist. B. kreeg zijn in beslag genomen wagen terug. Een voor- rangsfout, waaruit een aanrijding met Ïewonden was voortgekomen kostte P. J. uit Scherpenisse 150 gulden boete en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende drie maan. den met een proeftijd van drie jaar, conform de eis van de officier. T. de K. uit Goes werd door de poli tierechter schuldig bevonden aan het spitten van wormen op een mosselper-, ceel bij Wilhelminadorp. De K. ont kende te hebben gespit. ,Het was een kleine jongen die naast mij stond, maar de boete terug tot 75 gulden. Ik had er natuurlijk niet moeten lopen'. Ht rapport van de verbalisant meldde echter dat De K., bij het arriveren van de politie de riek en de emmer in de handen van het jongetje bad gedund. De officier achtte de overtreding wet tig en overtuigend bewezen: De K. i voorwaardelijke gevangenisstraf an een week en een proeftijd van twee jaar was zijn eis. Mr. Van Empel bracht (ADVERTENTIE) F. G. M. U. uit Dordrecht moest zich verantwoorden omdat hij een kachel wederrechterlijk had wegge nomen van een sluis te Wemeldinge. U. verklaarde echter nooit de bedoe- iemand anders gewoon was wegge, gooid. Bovendien had hij de schade vergoed toen de kachel bij het aan boord hijsen uit de takels was ge. gleden en tussen kade en schip was' gevallen. De officier eiste een boete van 200 gulden, maar mr. Van Em-i pel sprak hem vrij. Door een fout van een verzekerings. I maatschappij was F. A. uit Vlissingen in het bezit gekomen van een cheque,1 die heni niet toebehoorde. A. was voor de verleiding bezweken en had na enig, knoeiwerk op het papier de cheque ver zilverd. ,Een heel ernstiè feit', vond de officier, die evenwel rekening houdend met 's mans persoonlijke omstandighe-1 den een maand gevangenisstraf, ge heel voorwaardelijk eiste, met een proef tijd van twee jaar. Mr. van Empel vom.l niste oonfonn. Een boete van totaal! 275 gulden kreeg P. J. B. uit Sint| Maartensdijk ornaat h.j bij een inhaal manoeuvre tegen de ingehaalde wagen was geschampt, en zonder meer was doorgereden, terwijl hij niet in het be., zit was vain een rijbewijs. De officer! 5 liter benzinejerrycan met internationaal keurmerk gh Af T-inCirmnrPaTrj (steek in uw zak: ifili) maxiautospons met gratis muggenspons (waarde 81 et) samen slechts autovakantieboek: 64 pagina^, mettientallen kinderspelletjes voor onderweg in de auto slecfttsl ^SSo) Esso service gaat steeds verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 13