PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PARIJS WEER IN GREEP in VAN STUDENTENOPSTAND Bij Werkspoor heerst onrust Havenschap Vlissingen eerste fase naar een havenschap Westerschelde Goldmann waarschuwt Israël voor China Vandaag in de krant... Ze zijn er weer. VREES VOOR ONTSLAGEN VRAGEN OVER ONTSLAGEN VMF PRIJS OP HOOFD VAN VIETCONG BONDEN WILLEN BESLISSING KABINET OVER WERKSPOOR TWEEDE KAMER BEGON AAN BEHANDELING Lange adem 213e jaargang - no. 124 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN I 3508. adv. 0111 O. A. 4* Kek. Abonn.prfjt t 5,05 oei oiiand, el 15.01) Pet kwi 91, tal. 7881 (8«1 rad. 2078/1189, adv. 8248) Coaa, Crola Markt 2, lal 8140 advartanlla t 9.— lopaaondae mrdedallnijao 2'.j tarlcl All* Advar tenllepr Vrijdag 29 mei 1970 's Avonds gepost - maar wel vroeger Pagina 2 Na veroordeling ex-directeuren van Mao-orgaan: PLEIDOOI VOOR NIEUWE POLITIEK Overval EES bankoverval te Mellskerke, gistermorgen, ging geheel de mist in, toen de kassier zich liet .flauw, vallen' achter zijn bureau. De aan valler hy was alleen ver dween met een vloek (pag. 2) Liquidatie FATEX, broekenfabricage in Sas van Gent. gaat nu geheel liquide ren. Al eerder vielen er bij heit be drijf ontslagen. Men wil het per soneel geruisloos laten afvloeien (pag. 2) DE EEKSTE nieuwe haring heeft gisteren 2,— tot 2.50 opge bracht. In visserijkringen werd de vreugde om de Hollandse nieuwe getemperd door de misstap van een der reders, die zijn zeebanket eerder dan geoorloofd op de markt bracht... (pag. 3) Binnen- en buitenlands nieuws: pagina 1, 3, 9 en 19. Zeeuws nieuws: pagina 2, 4. 5.11 en 13. Sport: pagina 16 en 17. Financieel nieuws: pagina 25. Radio en tv: pagina 23. geoisie, die zoals ook Sartre betoogd zelf het geweld hanteert om de arb« dende massa's te onderdrukken. Nieuwe rol (Van onze correspondent) PARIJS Na de guerrilla-gevechten, die woensdag gedurende bijna het hele etmaal in het studentenkwartier van Parijs hebben gewoed naar aanleiding van het proces tegen de beide ex-directeuren Le Bris en Le Dantec van het Mao-orgaan ,La cause du peuple', heeft hun veroordeling tot resp. 8 en 12 maanden gevangenisstraf gisteren op nieuw voedsel gegeven aan de strijd tussen massale politietroepen en enkele duizenden studenten en andere jonge, revolutionaire acti visten. Van de daken van een der universiteitsgebouwen bekogelden de studenten gisteravond de politie met stenen, stukken ijzer en an dere projectielen, welk offensief met traangasbommen werd beant woord. Tn het Quartier Latin werden weer bar ricades opgeworpen en verscheidene au to's in brand gestoken. Tientallen ar. restaties werden verricht. Zowel onder de politie ais in het kamp der rebeUen zouden weer verscheidene gewonden zijn gevallen. Hun aantal was gistermorgen echter nog niet officieel bekendgemaakt. Zoals gisteren al gemeld, heeft de rege ring de Maoistische beweging ,La Gau che Proletariemme' (proletarisch links), die een 2000 leden scheen te tellen, nu officieel ontbonden verklaard. Him par tijorgaan ,La cause du peuple', dat de vermaarde filosoof Jean-Paul Sartre nu onder zijn autoriteit en verantwoorde lijkheid heeft geplaatst, is echter (nog) niet verboden. In de praktijk is het ver. schil echter maar bescheiden, aangezien, sedert maanden, alle nummers van het blad door de politie stelselmatig in be. slag werden genomen. Jean-Paul Sartre, die met zijn vrien din de schrijfster Simone de Beau. voir als getuige op het proces van zijn beide jonge voorgangers was verschenen, heeft opnieuw vergeefs aangedrongen hem eveneens in arrest te willen stellen. Dit onderscheid in behandeling noemde hij ,een schan daal', maar de rechter was niet be reid aan dit schandaal een einde te maken door aan Sartres opzienba rende verzoek te voldoen en een pro ces tegen deze wereldberoemde wijs. geer-dramaturg te ontketenen. De beide vorige directeuren van het Moistische strijdorgaan zijn veroordeeld wegens opruiing tot gewelddaden en be dreiging van de veiligheid van de staat. Een beschuldiging waarvan de beide re volutionairen zich niet trachtten te ver schonen. Ze erkenden dat ze de bedoe ling hadden de macht met wapengeweld te veroveren en het proletariaat tot Werknemers van Werkspoor nemen kenni den zijnde ontslagen bij het bedrijf. van berichten over op hen. Terwijl de bulldozers en de genieenterel- niging gistermiddag nog niet eens klaar waren in de studentenwijk met de tastbare herinneringen aan de straat gevechten van de vorige dag, in de vorm van in gruzelementen geslagen etalage ruiten, autowrakken en ontwortelde bo men, op te ruimen, werd onmiddellijk liet gordijn gehaald voor het tweede be. drijf de.r vijandelijkheden. De jonge universiteitsdocent Alain Geis- mar, die in de meidagen van '68. naast Daniel Cohn-Bendit al een leidende rol speelde in de studentenrevolutie, heeft nu, als voornaamste leider, naast Sartre, het commando opnieuw op zich geno. men. Al voor het proces tegen zijn beide kameraden woensdag in Parijs geopend was. had Geismar aangekondigd dat de Franse hoofdstad als protest tegen de klassejustitie opnieuw historische en he te uren stond te wachten. Toch kan men niet zeggen dat Alaim Geismar de klok nu eenvoudig twee jaar heeft terugge draaid. De omstandigheden en het kli. maat tussen de meimaand van 1968 en die van 1970 zijn onmogelijk met el kaar te vergelijken. Kwantitatief beant woordde de studentemrebellie, twee jaar (Zie slot pagina 9 kolom 1 PARIJS (RTR) Dr Nahum Goldmann, de president van het Joodse Wereldcongres, heeft in een serie artikelen voor het Franse dagblad Le Monde Israël gewaarschuwd dat het op de lange duur met China kan worden geconfronteerd, dat heftig anti-Israël is. Het is dringen der dan ooit nodig dat Israël zoekt naar een nieuwe politiek tegen over de Arabische landen. In de ontwikkelingslanden is ook al groei end verzet tegen Jeruzalem. Goldmann schrijft niet te kunnen ge- maar gedeeltelijk overbrugd. .De voor- -• -• naamste reden voor dit falen is dat wij voor het merendeel de Arabische psy chologie niet begrijpen'. Niemand kan zeggen hoe lang het zal duren voordat de Arabieren Israël inhalen op tech nologisch gebied, vooral bij de bewape ning, maar ,de tijd zal komen dat de balans van de militaire macht in hun voordeel zal omslaan', aldus Goldmann. De joodse leider heeft begin dit jaar (Zie slot pag. 3 kol. 7) loven dat de Israëlische overwinning de zesdaagse oorlog ln juni 1967 iets kan bijdragen tot de regeling van het Ara. bisch-Israëlisch conflict. Om de taak voor de Israëlische rege ring niet moeilijker te maken heeft hij tweeëneenhalf jaar zijn non-conformis tische opvattingen voor zich gehouden, zegt hij. Sinds de tweede wereldoorlog is de kloof tussen Israël en de Arabische landen steeds groter geworden. Israël heeft sindsdien drie oorlogen gewonnen, maar geen daarvan heeft deze kloof ook (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Naar aanleiding van berichten over het ontslag van 2.000 werknemers bij het VMF-concern wil het PvdA-tweede-kamerlid E. R. Wiel draai jer aan de minister van ei sehe zaken mondelinge vragen stellen. Het kamerlid wil van de minister we- het waar is dat de regering in principe reeds een beslissing heeft genomen over het verzoek van het VMF- concern om een herstructneringskrediet en een garantie voor de levering ragons aan de nv Nederlandse Spoor wegen, maar dat de bekendmaking van deze beslissing tot na 3 juni is uit gesteld. Ook wil hij weten of er reden is om te nemen dat een dergelijke be slissing tot gevolg zal hebben dat Werk spoor Utrecht zijn poorten zou moeten sluiten en dat het VMF-concern onge veer 2.000 personen zou moeten ontslaan. Voorts wil hij dat de minister uiteen zet hoe de precieze toestand van zaken is met betrekking tot de regenngsbe- slissing over het VMF-verzoek en op welke datum de beslissing bekend ge maakt zal worden. Tenslotte vraagt hij van de minister een categorisch ont kennen dat de regeringsbeslissing ont slagen van een grote groep personeels leden tot gevolg zal hebben. Slechts dan kan volgens de heer Wïeldraaijer de thans bestaande grote ongerustheid bij het VMF-personeel in het bijzonder in Utrecht, worden weggenomen. Getracht zal worden de kwestie VMF dinsdag in de tweede kamer te behan delen. Naar aanleiding van een verzoek van de heer Nypels (D'66) om dinsdag een speodanterpellatLe over deze kwestie te houden, is aan de ministers van eco nomische zaken en van sociale zaken een verzoek gericht er een nota op te stellen. De bedoeling is om daar over dinsdag van gedachten te len. UTRECHT (GPD) Het bestuur van V.M.F./Stork-Werkspoor heeft donderdagavond verzekerd dat er nog geen enkele indicatie bestaat in welke richting de regeringbe slissing over de gevraagde order garantie voor Werkspoor-Utrecht zal uitvallen. De verwachting bestaat, werd ons verder meegedeeeld, dat het regeringsstandpunt wel op kor te termijn zal worden gepubliceerd. Hierop bestaat grote kans. vooral nu de heer Wieldraaier (pvda) naar aan leiding van perspublikaties gisteravond de regering heeft verzocht dinsdag aan- ande in de tweede kamer een mon deling debat over deze kwestie die nu al maanden loopt te houden. Gisteravond kwam ,Het Vrije Volk' met een krant waarin werd bericht dat Werkspoor Utrecht met sluiting werd bedreigd en dat ontslag op handen zou zijn voor ruim 2000 man omdat het kabinet.De Jong in het huidige sta dium niet bereid zou zijn de fabriek met een naar prijs en omvang voldoen de ordergarantie te helpen. Deze krant (waarin het tegei stelde stond van wat een week eer der door Elseviers Weekblad v» gepubliceerd) werd aan de werkne mers van Werkspoor uitgereikt. Te voren had de directie van het be drijf in Utrecht een gestencilde ver klaring uitgegeven, waarin uitdruk, kehjk werd gesteld, dat, hoewel niet woordelijk op de hoogte van dit ar tikel. de strekking ervan noch be vestigd noch ontkend kon worden. Directiesecretaris mr B. H. van der Woord zei ons het spijtig te vinden dat de zaak zo wordt opgehit-Tt en niet wordt gewacht tot de beslis sing is genomen. Gelaten Intussen wachtte het personeel met ge latenheid af. De avondploeg ging g.s- teravond na een discussie van een uur. waarin zij werd toegesproken door de secretaris van de ondernemingsraad, di heer N. de Jong, aan het werk. Beslo ten werd over eventueel te nemen stap pen eerst overleg te plegen met het voltallige personeel. Voorts had gisteravond een gesprek plaats tussen de directie van Werk. spoor Utrecht en de kleine oommi uit de ondernemingsraad, waarna de directie en de ondernemingsraad met de werk plaa tsvertege nwoorai ger« zonderlijk tot laat in de avond het be raad voortzetten. Gevraagd naar hun visie antwoordde een van de arbeider»; ,Het schip is al erg lek en als we er nn nog gaatjes in boren gaat het helemaal naar de knoppen. Met hard stampen zooden we misschien de bodem uitstompen.' Een ander: ,ïk geloof er niet zo bijster meer ln. Voor jonge mensen Is er ergens an ders wel weer werk. Maar de mensen die hier vaak na vele Jaren lets hebben bereikt, daar zal het moeilijk voor zijn ergens anders weer goed werk te lin den.' PN'OM PENH, SAIGON (RTR, AFP) De Cambodjaanse degerïng heeft belo ningen uitgeloofd voor 't aanhouden van 'n Noord Vietnamees of 'n lid van de Viet- cong. Officieel is bekendgemaakt dat vrouwen 70 gulden en mannen 35 gul den krijgen voor een gevangen tegen, stander. De bevolking wordt verzocht de voedselvoorraden voor de vijand te stoppen. Noord Vietnamese troepen en de Viet, cong hebben donderdagmorgen aanval len ondernomen op twee Cambodjaanse plaatsen: Prey Veng, halverwege tus sen de hoofdstad en de grens van Zuid. Vietnam, en Tang Krasang, ongeveer 100 km ten noorden van Phnom Penh op de weg naar Angkor. Aan de ge vechten bij Prey Veng zou zijn deelge nomen door een Noordvietnamese divi sie ter sterkte van ongeveer 3000 man, die reeds eerder in deze streek was ge. signaleerd. UTRECHT (ANP) De m e taal be drijf sbond XVY, cle katholieke bond van werknemers in het metaal, en elektro technisch bedrijf ,St.-Eloy% de christe lijke bedrijfsbond voor de' metaalnijver. heid en unie van beambten en hoger personeel (NKV) hebben er donderdag middag in een telegram aan de minls- ter.president op aangedrongen, in hel kabinetsberaad van vrydag een beslissing te nemen over het verzoek van cle Ver enigde Machine Fabrieken om een ren tesubsidie, een kredietgarantie en een ordergarantie van de Nederlandse Spoor, wegen. De bonden verklaren, dat bij Werkspoor- Utrecht grote onrust dreigt te ontstaan door publ.katies over sluiting van het bedrijf. Een afschrift van het telegram ia gezonden aan de ministers van econo mische zaken, van sociale zaken en volksgezondheid, en van financiën. Het Utrechtse gemeenteraadslid C. Pot (pvda) heeft burgemeester en wethou ders donderdag schriftelijk gevraagd contact op te nemen met de regering en er op aan te dringen dat het kabinet vrijdag de beslissing neemt over de steun aan de VMF: waarvan het voortbestaan van Werkspoor Utrecht afhankelijk is. SPOED VOOR TERNEUZEN (Van een onzer redaoteuren) DEN HAAG Het Haven schap VTissingen-Oost is voor de grote meerderheid van de tweede kamer de eerste fase voor een havenschap, dat het hele Zeeuwse Westerscheldebek- ken zal omvatten. Dat werd donderdagmiddag duidelijk uit het debat in de kamer over het wetsontwerp inzake de gemeen schappelijke regeling tot oprich ting van het Vlissingse haven schap, waarbij alle zeven spre kers op een zo snel mogelijke realisering aandrongen. Tegen die achtergrond kwam ook ui« vrijwel alle fracties de klemmende vraag aan de aanstaande dinsdag antwoordende minister drs J. A. Bak ker van verkeer en waterstaat; .Hoe ver is het nu met de voorbereiding van het wetsontwerp voor het Haven schap Terneuzen, er wordt reikhal zend naar uitgezien'. AR-woordvoer- der J. A. van Bennekom liet weten te hebben gehoord, dat dit wetsont werp .pan- en pasklaar' is en wilde daarover met de andere kamerleden meer van horen. Zowel door de heren drs A. J. Lems 'pvda). W R. V. Dusarduijn (kvp). C. F. van der Peijl (chu), J. A. van Bennekom (ar), M. Dijkstra (d '66) en ir H. van Rossum (sg) werd er bij minister Bakker op aangedron gen te werken naar één havenschap voor de Westerschelde. PvdA-woord- voerder Lems had terzake gewezen op de noodzaak van een nationaal zeehavenbeleid en al achtte hij ha venbeheer wat anders is ,ook hier moet worden gestreefd naar grotere eenheden'. En de heer Van der Peijl: ,De voorbereidingen tot samenvoe ging van de twee havenschappen kunnen waarschijnlijk binnen niet al te lange tijd worden getroffen. In deze interimperiode is het wellicht gewenst om de raden van bestuur al zoveel mogelijk op elkaar af te stemmen, men zal er voor moeten waken, dat er besluiten worden ge nomen, die de wording van een Ha venschap Westerschelde verhinderen of vertragen'. Van de heer Van Bennekom was de opmerking, dat hij het Sloe en Ter- neuzen graag als .trekpaarden van dezelfde potentie' wilde zien. hij vroeg zich af of er voor Terneuzen geen achterstand dreigt en wilde van de minster de garantie, dat er aan de lo3kade in het Sloe .niet het bordje vol zal hangen als er belangstelling van Terneuzense ondernemingen voor is'. Alleen WD-woordvoerder mr J. F. G. Schlingemann toonde zich wat gereserveerder tav een Westerschel- len niet bijvoorbaait een uitspraak doen. dat er één havenschap moet komen. Een rol speelt, dat beide ge bieden eikaars concurrenten zijn in bepaald opzicht.' Veel aandacht kreeg de inspraak van andere gemeenten in het havenschap, mei name ten aanzien van Borsele, Middelburg en Goes. Vrij algemeen toonde de kanier er zich gelukkig mee dat Borsele een volledige stem in het kapittel zal krijgen, omdat de uitbreidingen van het havenscha'p- gebied zich tot die gemeente zal uit strekken. Genuanceerder dacht men over de positie van Middelburg zoals bekend een adviserende stem toebedacht en Goes. De heer Van der Peijl (eh) meende, dat voor Mid delburg de weg tot een volwaardig lidmaatschap met inbreng van terreinen en een financiële bijdrage openligt en hij was daar wel ge lukkig mee. Ook de heer J. A. van Bennekom bepleitte een volledige stem voor Middelburg, omdat hu de industrieterreinen eompletair achtte voor die van het Sloegebied. Hij meende, dat de .adviserende stem' slechts een tijdelijke zaak hoeft te zijn. Voor Goes zag de heer Van Benne kom de noodzaak van een adviseren de stem nog niet zo sterk, al wilde hij van de minister wel weten of de verwevenheid van de Goese en de Sloebelangen zo groot is dat die een raadgevende stem rechtvaardigen. Van die noodzaak was de heer Van der Peijl wél overtuigd, waarbij hij het completerende industriegebied, de bevolkingsgroei, de gevolgen voor verkeer en handelen de arbeidsmarkt noemde. Ook PvdA-woordvoerder A. Lems sprak zich uit voor een Goese adviesstem in de raad van het haven- schapsbestuur. En de heer W. R. V. Dusarduijn vond: .Middelburg en Goes verkeren in een soortgelijke si tuatie Heeft Goes wel voldoende aan het normale bestuurlijke con tact met het havenschap Een aantal kamerleden onder meer de heren Van der Peijl en Van Ros sum (sgp) vroeg naar de instelling van een adviescommissie uit de ge organiseerde landbouw en de water schappen Voor de landbouw achtte de heer Van der Peijl een en ander wenselijk met het oog op de betrok kenheid tav de luchtverontreiniging, terwijl hij ook stolde: ,Tot nu toe heeft het agrarische bedrijfsle ven zich bijzonder constructief opge steld tav de industrialisatie aan de Westerschelde. Enige tegemoetko- (Zie slot pag. 4 kol. 5) Op de kop af een uur en een kwar tier had kamerpresidente freul® Wttewaal van Stoetwegen gisteren aan het eind van de middag beschikbaar voor de eerste termijn van de behande ling van het wetsontwerp Havenschap Vlissingen. En het lukte tenslotte nog ook om de speechen van zeven frac tiewoordvoerders b.nncn die spreektijd te vangen, al hadden de kamerleden die rich op deze zaak hadden geprepareerd wei liet gevoel 'lat ze het weer eens hadden moeten afraffelen. In de wandelgangen van het kamerge bouw deden rnet name de vier Zeeuwse parlementariërs elkaar daarover wel hun beklag. Maar ja, minister Bakker kon met langer op het Binnenhof blijven en tenslotte was het meest recent opgege ven tijdstip van het begin van het de bat ook nog weer eens met twee uur verschoven. Dat was de op één na laat ste keer, want gistermiddag siciot d® kamervoorzitster de discussie af met d® mededeling dat de bewindsman aan staande dinsdag waarschijnlijk aan het eind van de middag' in de kamer zal erschijnen om te antwoorden op d® ■ragen en kritische opmerkingen rond- im d:t W'étsontwe-p in zijn laatste fase. Wie weet, wordt net allemaal op het laatste nippertje nóg eena naar een la ter tijdstip verschoven. Uitstel, uitstel, vertraging, vertra ging is wel een beetje de doem geweest, die tot nog toe op de voorbe reiding van en de joop door de parle mentaire molen van aeze wet voor de gemeenschappelijke regeling tussen rijk, provincie en gemeente neeft gerust. Toe gegeven: er waren penibele kwesties en ingewikkelde zaken te regelen, zoals de zetelverdeling in de raad van bestuur het havenschap, de financiële opzet dit beheersorgaan, de vraag of er al dan niet adviserende leden en ad viescommissies moesten worden inge steld. Nadat het voorontwerp van wet bij de andere deelnemers aan de ge meenschappelijke regeling was behan deld en de wensen daarna bij de rege ring waren gedeponeerd heeft de twee de kamer al in januari 1969 een hoor zitting gehouden om zich een goed beeld te kunnen vormen van de reacties op het wetsontwerp. Van verschillende kan ten werd in die tijd overigens steeds op spoed bij de behandeling aangedron gen. Het was en bleef in Zeeland las tig opereren op het industriële vlak met een havenschap dat nog steeds ,ln op richting* moest worden genoemd. Intussen is de afgelopen jaren op het vlak van de beheers- en bestuurs structuur van de Nederlandse havenge bieden wel de gedachte uitgekristalli seerd dat samenwerking en coördinatie geboden zijn. De roep om één natio naal havenbeleid en om één havenschap voor het gehele Westerscheldebekken gingen gelijk op. In de kamer hebben de fractiewoordvoerders gisteren Jaten weten dat het in de naaste toekomst toch echt die richting op moet. Het geluid kwam nogal eens door dat het wetsontwerp voor het havenschap Vlis singen eigenlijk op de rit naar de ka merbehandeling zou moeten worden op gevangen om het om te vormen tot een model voor een gemeenschappelijke re geling die het gebied van de gehele Westerschelde zou bestrijken De be windslieden die hun handtekening onder het stuk hadden gezet waren daarto® niet bereid. En ook de kamer werd duidelijk ge maakt dat nieuwe veranderingen nog maals vertragend zouden werken in de verdere procedure en dat Zeeland dan nog wel eens heel lang zou moeten wachten op de vorming van zo'n groot havenschap. Minister Bakker vond op een gegeven moment een compromis: eerst zo snel mogelijk de beid® havenschappen voor Viissingen en Ter neuzen op poten zetten en daarbij een zó soepele opstelling maken dat beide havenschappen eenvoudig en gerulaloo® in elkaar kunnen worden geschoven. De voorgestelde oplossing van de be windsman heeft kennelijk nogal wat indruk gemaakt, want de kamer leden die gistermiddag op het Binnen hof het woord voerden kondigden uit eigen beweging aan dat ze de zelfdis cipline zouden opbrengen om niet met amendementen en nieuwe veranderingen te komijn, ,want dan zou het eind hele maal zoek zijn.' Nu klinkt een dergelij ke argumentatie erg plausibel, maar ze spreekt ons toch niet helemaal aan. Ten slotte is er lang. heel lang over gedaan om bij de voorbehandeling allerlei knel lende zaken te regelen en allerlei, poten tiële moeilijkheden uit de weg te gaan. Maar er werd gisteren terecht achter de katheder vastgesteld .we hollen met dit wetsontwerp achter de feiten aan.' En dat betekent meteen dat er reden fenoeg is om de zaak na alle onder- rekingen en uitstel nu maar niet even in de looppas af te handelen. We wil len met deze opmerking niets af doen aan de kwaliteit van het kamerdebat. De fractiewoordvoerders die zich ermee bezighielden waren over het algemeen goed thuis in de zaken en wisten de kernpunten vrij helder te ontleden. Maar het moet natuurlijk mogelijk blij ven om zeer evidente wijzigingen aan te brengen. Nu plotselinge overdreven haast is mis plaatst. In diezelfde richting gingen d® opmerkingen van mr Schlingemann (wd) dat hij er we/ng voor voelde om nu al bij voorbaai zijn principe-fiat te geven aan een regeling voor één Westerschelde-havi-nsehap, terwijl daar voor nog geen stuk op taöïl ligt. Gron dige behandeling van een dergelijke sa menvoeging van twee havenschappen is even hard nodig als intensief beraad over het wetsvoorstel dat nu aanhangig is. Misschien dat minister Bakker de kamer nog eens kan inlichten over de vraag, waarom het nu allemaal zo lang heeft moeten duren met dit haven schap Vlissingen Cao drankenindustrie ZEVEN PROCENT EN INDEXERING UTRECHT (ANP) Partijen bij de cao voor de drankenindustrie (8000 werknemers) hebben donderdag overeen stemming bereikt over cao-wijzigingen die met terugwerkende kracht per 1 april van dit jaar ingaan. Men Is het eens geworden over- een loonsverhoging van zeven procent (met een prijsindexclausule om aanpassing aan prijsverhogingen mogelijk te ma. ken). Invoering van een tariefsdervings- toeslag voor de ondernemingen die geen oververdienste-systeem kennen. uit breiding van de vakantie met een dsz en verhoging van de vakantietoeslag tot 6.4 procent. De cao heeft een looptijd van een jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 1