Prestigestrijd in top maakt toekomst van 600 man onzeker Combineer de voordelen van sparen, verzekeren en beleggen. Achterstand van vijfduizend huizen Felle brand bij V en D in Sneek Eerste exemplaar maritieme encyclopedie voor prinses 9 van de Hulp gevraagd voor Panagoulis PENSIOENPROBLEEM NIET OP KORTE TERMIJN OP TE LOSSEN' Oost-Duitsland wil in de VN DINSDAG 26 MEI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOLLENSTOFFENFABRIEK SPANDON IN MOEILIJKHEDEN (ADVERTENTIE) HAARLEM (GPD) Het lijkt erop dat 400 werknemers van de Tilburgse wollenstoffenfa- briek Spandon het slachtoffer worden van een machtsstrijd in de top. Aan de ene kant van de scheidslijn directeur-aandeel houder Charles van Spaen- donck, voor de commissarissen een lastige vent met veel pre tenties. Aan de andere kant Frans van Rhijn, vroeger in de leiding van Philips en als gede legeerd commissaris naar Til burg gekomen om in het fami liebedrijf van Van Spaendonck orde op zaken te stellen. Minister Nelissen van economische zaken wil dat er aan dit gevecht zo spoedig mogelijk een einde komt. Hij heeft Charles van Spaendonck laten weten positief te staan tegen over een fusie. De rebellerende di recteur is deze week uitgenodigd voor een gesprek met de minister. Het gaat om de redding van het be. drijf. Er is nu 4.5 miljoen gulden bankschuld. Sinds de komst van Van Rlhijn wend er ruim 1,5 miljoen gul den verlies geleden. De controverse tussen Charles van Spaendonck en Frans van Rhijn is vorig jaar ontstaan door een zake lijk verschil van inzicht. Het kwam herhaaldelijk tot hooglopende woor denwisselingen. Over en weer vielen beschuldigingen over een falend ver koopbeleid. Intussen had de Federatie Nederlandse Wolindustrie (fenewol) de Twentse hoogleraar prof. G. Diep- huis aangetrokken om op basis van de conclusies uit een structuuron. derzoek vorm te geven aan een sa nering in de wollenstoffenindustne. In zijn studie had prof. Diephuis ook Spandon betrokken. Zijn voorstel was: vorm een combinatie, die enerzijds de financiële positie beveiligt en an derzijds betere waarborgen geeft voor de werkgelegenheid. Prof. Diephuis ziet in zo'n combinatie meer heil dan in een zelf sanering bij Spandon. De sociale gevolgen van zijn maat regel zouden imrader verstrekkend zijn. dan wanneer Charles van Spaen donck zijn zin zou doorzetten en 400 man buiten de fabriekspoort zou den worden gezet. voor de visie van prof. Diephuis. al weet hij nog niet of de voorgestelde fusie snel zal worden uitgevoerd. Daar wordt de komende weken met alle betrokkenen over beraadslaagd. Die betrokkenen zijn: de vijf aan- deelhoudera van de familie.nv, waar. bij de namen Van Spaendonck en Dreesmann (aangetrouwd) het meest worden genoemd, de leiding van de Tüburgse wollenstoffenfabriek Van Doorn en Dams (350 man personeel en 12 miljoen gulden omzet) en een niet nader aangeduide voeringstof. Luitenant-generaal (bd) J. L. Zegers overleden OEN HAAG (ANP) In de nacht van zondag op maandag is in het cen traal militair hospitaal in Utrecht na een kortstondige ziekte op 72-jarlge leeftijd overleden luitenant.gencraal (bd) J. L. Zegers van de Koninklijke Luchtmacht, Het stoffelijk overschot zal vrijdag aanstaande in Amersfoort ter aarde worden besteld. fenfabriek in Enschede. Charles van Spaendonck voelt wel voor een sa mengaan met Van Doorn en Dams, maar pas nadat het oude bedrijfs pand is gesloten. Hij wil doorgaan met'200 man op het nieuwe fabrieks terrein en vanuit die po3itae een com binatie Italië Hoe is Spandon in zo'n bedenkelij ke schuldpositie geraakt Van G-erwen: .Daarvoor moeten we de toestand van enkele jaren geleden bekijken. De Nederlandse wollenstoffenindustne en met na me de strijkgarensector had toen last van scherpe Italiaanse con currentie. Vanuit het textielcen trum Prato daar kwamen er stof fen op de wereldmarkt tegen prij zen die onze industrie niet kon volgen. Thuiswerkers, voor wie geen sociale lasten behoefden te worden betaald en steun van de Italiaanse overheid werkten die lage prijzen in de hand. In Nederland werden voornamelijk de goedkope stoffen voor damesman tels en herenoverjaasen beconcur reerd. Maar Spandon had een duur der assortiment en ondervond van de Italianen weinig last. Daarom kon de wol lenstoffemndustrie geen ge ten front vormen. Van Spaendo. deed niet met ons mee. Maar de fa briek heeft toch z'n trekken wel thuisgekregen. Italië stak binnen en buiten de EEG zo gunstig af met zijn wollenstoffenprijzen dat de prij. zen overal elders ook zo sterk mo gelijk werden gedrukt. Om het be arijf van voldoende orders te voor zien moest er tegen te lage prijzen worden verkocht. Anders was er on derbezetting geweest. Zo zijn er ook bij Spandon gaten gevallen. Charles van Spaendonck heeft na tuurlijk gelijk als hij zegt: je kunt de prijzen niet willekeurig opvoeren. Je moet oppassen dat je jezelf dan niet uit de markt prijst. En dat is nou net wat hij Van Rhijn heeft verweten. Wat dan de oplossing moet zijn Er zijn drie mogelijkheden: kwaii. teltsprodukten maken, waarvoor de afnemers meer geld over hebben, een goedkoper produlkt zoeken en daar toe de efficiency opvoeren, of aan passing van de capaciteit aan de afzetmogelijkheden Charles van Spaendonck wil blijkbaar het laatste, maar dan vanuit een gesaneerde po sitie van het eigen bedrijf. Diephuis streeft duidelijk naar een verbre. ding van het assortiment door eerst te combiner en. Van Doorn en Dams produceert voornamelijk ook duurde re daimesstoffen, maar daar is men sterker geconcentreerd op de export. produktie zit hem volgens het fu- sievoorstel in de voeringstoffen. Reële kansen Zijn er. als Charles van Spaendonck doorzet, reële kansen voor de 400 vrijkomende werknemers Fenewol-secretairis Van Gervven: .De affaire-Spajendonok moet niet te dra matisch worden voorgesteld. Die 400 man kunnen gemakkelijk werk in de omgeving vinden. Er is eerder een tekort aan arbeidskrachten dan een teveel. Sinds de zorgelijke jaren 1968 .1969 toen hier veel textielarbeiders afgestoten werden, is er veel expan sie geweest. Wij werden toen her structureringsgebied en er kwam een rijkspremieregeling voor vestiging en uitbrêding van bedrijven. Hef werk loosheidspercentage voor dit gebied, dat toen hoger lag dan in het westen, is daardoor aanzienlijk gedaald. Het enige, waarover de kamer van koop handel zioh nogal zorgen maakt, is het vrij hoge percentage uitgaande pendel. Want een deel van de vrij gekomen mensen is buiten de stad gaan wenken. Hoe het nu verder moet is een kwes. tie van onderhandelen. De voer com missarissen. van wie Van Rhijn er één was, zijn afgetreden. Ht schei. Boze echtgenoot probeert politie klem te rijden UTRECHT (ANP; Een surveil- lanceauto van de Utrechtse poli tie Is zondagnacht achtervolgd door de 31-jarige machinist C. van der W. die het er niet mee eens was dat de politie zijn vrouw naar het hoofdbureau bracht. De politie wilde de vrouw tijde- lik op het bureau in veiligheid brengen, omdat Van der W. haar mishandelde. De machinist volg de in zijn auto de surveillance wagen en probeerde hem op ver schillende punten in de stad klem te rijden. Bij het politiebureau blokkeerde hij de ingang, waarna de" chauffeur van de surveillance wagen nog een rondje over het Vredenburg reed om zijn achter volger af te schudden. Toen de politie er eindelijk in geslaagd was de vrouw op het bureau af te le veren, zette zij op haar beurt de achtervolging in. De boze machi nist wera op de Catharijnesingel MINISTER SCHUT: DEN HAAG (ANP) In het af gelopen winterseizoen is, in ver gelijking met het daaraan vooraf gaande winterseizoen, in de vol tooiing van woningen een achter stand ontstaan van ongeveer 5.000 woningen en in de begonnen wo ningen van ongeveer 2.500 wonin gen. Minister ir W. F. Schut (volks- huisvesting en ruimtelijke orde ning) heeft dit aan de tweede ka mer meegedeeld in antwoord op de vragen van het KVP-kamerlid mr F. Andriessen. Gezien de hoeveelheid thans in behan deling komende plannen in de diverse sectoren, is het -naar het oordeel van de bewindsman niet uitgesloten dat de uitgifte van beschikkingen in een dusdanig tempo zal kunnen geschieden, dat het voor 1970 geprogrammeerde aantal woningen tijdig in uitvoering kan worden genomen, zij het in de eer ste helft van het jaar minder dan werd beoogd. Minister Schut deelt in het antwoord mee, dat met alle colleges van gedepu teerde staten overleg is gepleegd over de mogelijkheden, eventuele stagnaties in de voorbereidingsfase van de bouw plannen weg te nemen. Daar waar be kend is, dat de indiening van aanvra gen traag verloopt worden van de zijde van het departement de nodige stappen ondernomen. Verhoging van de inspan ning van degenen, die bij de directies van de volkshuisvesting en de bouwnij verheid in de verschillende provincies met de behandeling van de plannen zijn belast, heeft tot verkorting van de be- handelingsduur geleid, zo constateert de minister in het antwoord. Daarin wordt voorts meegedeeld, dat mogelijkheden om te komen tot meer structurele ver anderingen in de procedures bij de af handeling van de plannen bestudeerd worden. leg plaatsvindt met het bedrijfsle ven. In een bijlage bij het antwoord zijn opgenomen de gegevens over de ontwikkeling van de woningbouw in de eerste drie maanden van dit jaar. Deze gegevens hebben betrekking op de aantallen begonnen, voltooide en in uitvoering zijnde woningen, de af gegeven machtigingen t.ot. gunning en premiebeschikkingen en de ver leende bouwvergunningen. De uitkomsten van de omstreeks 1 april gehouden bouwteUing zijn door het Cen- heeft zich maandag in alle vroegte ae traal Bureau voor de Statistiek nog niet 26-jarige gedetineerde \V. D. uit Gronin- etwerkt. Gegevens over de bouwpro- j gen door ophanging van het leven be- lubHn in h«t w>rsf« UnroWfooi -li™ a.,n>. roofd. Hjj werd om zeven uur bjj het duktie in het eerste kwartaal zijn daar door nog niet beschikbaar. In de briet, die de minister in juni aan de kamer zal zenden over de ontwikkelingen in de woningbouw zullen deze produktie- cijfers worden opgenomen. Korter bouwen Hiertoe behoort onder meer een geling ter stimulering van verkor ting van bouwtijden, waarover over- ADVERTENTIE) dingsfront van de belangen loopt dwars door de familie heen. Van de twee mannen, die dwars tegen eik aars opvattingen in verschillende prijsmaatregelen namen en zich daar door voor het personeel te kijk heb ben gezet als ruzieënde kemphanen, zal in de komende weken veel tact en incasseringsbereidheid worden ge vraagd. Alleen dan is liet mogelijk de beste oplossing te vinden voor de 60» men sen die nu in spanning afwachten hoc over hun hoofden heen een pres- tigeslag wordt uitgevochten. Het feit dat zij daarbij alleen maar toeschou wers mogen zijn. zegt voldoende over de sociale mentaliteit, \an nv's, waar. in directieleden tevens aandeelhouder zijn en een guerrilla voeren tegen hun eigen commissarissen. Naar aanleiding van de ontwikkeling bij de NV André van Spaendonck Wol lenstoffenfabriek hebben de KVP-twee- de-kamerleden Peijnenburg en Assman vragen gesteld aan de ministers van eco nomische zaken en van sociale zaken en volksgezondheid. De beide kamerleden willen weten of liet juist is, dat dit bedrijf betrokken was bij besprekingen, welke beoogden te leiden tot concen tratie in de wollenstoffenindustrie, zo als bepleit in de onderscheiden rappor ten, welke inzake de toekomstige struc tuur van deze bedrijfstak zijn uitge bracht. Met 25 gulden per maand al kunt u meedoen! Met dit aantrekkelijke plan van 7 experts op het gebied van sparen, verzekeren en beleggen: Achter de Beleggingspolis van de 7 staan: Nederlandse Middenstandsbank N.V. Coöperatieve Centrale Boerenleenbank Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Bank AGO (Algemeene Friesche. Groot-Noordhollandsche, Olveh) N.V. INTERPOLIS BTL NEDLLOYD LEVEN (lid Delta-Lloyd Verzekeringsgroep) N.V. Levensverzekering Maatschapp UTRECHT (lid AMEV-groep) méér dan sparen méér dan verzekeren méér dan beleggen WETSONTWERP ERKENNING VAN SCHRIFTELIJK ONDERWIJS DEN HAAG (ANP) Bij de tweede kamer is ingediend een wetsontwerp .erkenning instellingen schriftelijk on derwijs.' Het wetsontwerp geeft de minister vi UTRECHT (ANP) De afdeling Ne derland van de Pan-HeUenisti9che be vrijdingsbeweging heeft een dringend beroep gedaan op het Nederlandsche Roode Kruis, minister Lnns en de twee de kamer, alles in het werk te stellen om het leven van Alexander Panagoulis en andere politieke gevangenen in Grie kenland te redden. Panagoulis. die in november 1968 ter dood is veroordeeld, verkeert volgens de bevrijdingsbeweging in direct levenege vaar. In de brief staait, dat Panagoulis het grootste deel van zijn tijd in zijn cel geboeid doorbrengt, dat hij zich niet Bovenste verdieping geheel uitgebrand onderwijs en "wetenschappen de be-'mag wassen en dat hg zeer slecht wordt voegdheid instellingen voor schriftelijk gevoed. Een maand geleden is hij na een onderwijs, die daar om vragen, onder zelfmoordpoging in het miluiar hos- bepaalde voorwaarden het predikaat ,er- P'taai opgenomen, thans lijdt Panagou- kend' te verlenen. De voorwaarden be- "s volgens de bevrijdingsbeweging aan een zeer ernstige longontsteking zonder dat hij medische verzorging ontvangt. Bejaarde dame na brand in Haags winkeltje overleden DEN HAAG (GPD) In het ziekenhuis Zuidual in Den Haag is zondagavond de 89-jarige Russin Vera Ku ba risky overleden. Ze werd zwaar gewond toen vrijdag in de Oude Molenstraat haar ra. riteitenwinkeltje uitbrandde. voorwaarden 1 treffen de bevoegdheden van auteurs en docenten, de kwaliteit van de cursussen de overeenkomst tussen instelling en cursist, de examens die door de instel ling worden afgenomen en de diploma' die worden uitgereikt. .Ten behoeve van de cursist, maar niet minder ook ten behoeve van de goede naam van de instellingen, die het schrif telijk onderwijs verstrekken, werd reeds lang gezocht naar een vorm van toe zicht, die waarborgen zou geven, dat de cursist tegen inferieure kwaliteit of me thoden zou worden beschermd en waar. door de bonafide instellingen een opti. male bescherming tegen onjuiste con. current ie zouden verkrijgen.' Dit schrijft staatssecretaris Grosheide van onderwijs en wetenschappen in de memorie van toeflichting van ontwerp. De werving van cursisten zal naar heit oordeel van de regering op be hoorlijke wijze moeten plaatsvinden. Het hierbij verstrekken van cadeaus is niet toegestaan. De rijksinspectie houdt toezicht op de voortdurende naleving van de erkenrungsvoorwaarden. Het ontwerp voorziet verder in de mo gelijkheid een verleende erkenning in te trekken, indien de instelling niet langer voldoet aan de gestelde voorwaarden. In het belang van de erkende instel lingen kan tegen een instelling die zich ten onrecht eaanduidt als of uitgeeft voor een krachtens deze wet erkende instelling strafrechtelijk worden opge treden. Gevangene dood in cel gevonden GRONINGEN (GPD) In zijn cel in het huis van bewaring te Groningen openen van de cellen dood in het toilet van de cel aangetroffen. Hij had zijn daad bedsingels gebruikt. D. zat sedert 6 maart in voorarrest dacht van valsheid in geschrifte. Winkelvoorraad totaal verloren SNEEK (ANP) Een felle brand heeft maandagmorgen bij V en D in Sneek voor enige miljoenen schade aangericht. De brand werd omstreeks elf uur ont dekt door een voorbijganger, die het personeel in de op dat moment nog ge sloten winkel on het Schaapmarktplein waarschuwde. Korte tijd later sloegen vlammen al metershoog uit de bo venste verdieping, waar in het maga zijn onder andere veel papier was op geslagen. Behalve de Sneekse brand weer rukte ook die van Wijbritsera- deel met groot materieel nlt. Tegen twaalf uur was men de brand meester. De belendende percelen werden ont ruimd. Tijdens de brand was de bin nenstad van Sneek voor .het verkeer afgesloten. Miljoenenschade Volgens de bedrijfsleiding van Aroom een Dreesmann te sneek heeft de brand voor miljoenen sehade aangericht. De bovenste verdieping brandde geheel uit, terwijl alle goederen beneden in de win kel verloren ging<-n door de grote hoe veelheden blusvvaler. Kortsluiting? ROOLVINK IN MEMORIE VAN ANTWOORD: Het vuur is begonnen in het magazijn waar behalve goederen ook veel papier lag. Als oorzaak noemt men een kort sluiting. maar zekerheid hierover kon nog niet worden verkregen. Om tien uur was er nog gecontroleerd door het brandpiket. DEN HAAG (ANP) De algehele oplossing van het pensioenprobleem zal eerst na verloop van een aantal jaren geheel gerealiseerd kunnen worden. Nochtans is het streven er op gericht, deze oplossing zo spoedig als dit maar mogelijk is te verwerkelijken. Minis- ■r B. Roolvink (sociale zaken en volks gezondheid) heeft dit maandagmiddag aan de tweede kamer meegedeeld in de memorie van antwoord op het voorstel van wet tot verhoging van de aow- en aww-pensioenen. Zoals bekend behelst deze verhoging optrekking van de sociale uitke ringen met drie procent ingaande 1 ja nuari 1970 en de invoering van een va kantietoeslag van respectievelijk drie procent in 1970 en van zes procent voor volgende jaren. In de memorie van antwoord gaat de minister onder meer uitvoerig in op de wens vanuit de kamer naar voren ge bracht, om de optrekking van de aow. AMSTERDAM (GPD) Aan prinses Margriet, pci. kind van de Nederlandse koopvaardij, Ls gisteren het eerste exemplaar van het. eerste deel van Nederlands eerste maritieme encyclopedie aangeboden. Nederland kent reeds menig handboek op 't gebied van de scheep vaart, maar de Bussummer uitgeverij C. de Boer jr NV is nu bezig een complete encyclopedie op de markt te brengen. In het Kras.havenrestaurant verhaalde de auteur An thony van Kampen, een der redacteuren van het werk. .oe het tot de stapelloop van de encyclopedie is geko- De encyclopedie wordt uitgebracht in zes delen, maar ook voor die omvang was een scherpe, dus aanvecht bare, selectie nodig, aldus Van Kampen. De encyclope die is mede daarom niet bedoeld als studiewerk voor de expert. Het wil een naslagwerk, een handleiding zijn voor en breed geïnteresseerd publiek. Foto: prinses Margriet ontvangt het eerste exemplaar. In de memorie van antwoord deelt mi nister Roolvink mee, dat hij voornemens is te bevorderen, dat zo spoedig moge lijk wettelijke maatregelen worden voor bereid, zowel voor de oplossing van het pensioenvraagstuk als voor de invoe ring van een arbeidsongeschiktheidsver zekering voor nietJoontrekkenden. Daarbij gaat hij er van uit, zo blijkt uit de memorie, dat na de totstand koming van deze wettelijke maatregelen en afhankelijk van de dan voorhanden zijnde situatie, nagegaan zal moeten worden wanneer en eventueel in welke fasen met de invoering van de wette- lijk» maatregelen kan werden begon-Jf0?""-'F Ook deel de minister mee, dat de ,d*r Zoetern,e«-..De.^n. Brits miljonair gearresteerd FRANKFORT (RTR) De 27-jarige Britse miljonair George Drummond. peetzoon van de Britse koningin-moeder en wijlen koning George de zesde, is in Frankfort in arrest onder verdeking van valsheid in geschrifte, zo heeft de openbare aanklager in Frankfort maan dag meegedeeld. Drummond is donderdag op het station tuigt op te stellen, dat binnen vijf jaar|van Frankfort aangehouden bij het de gehele operatie haar voltooiing moet geldwisselkantoor De dag daarop werd hebben gevonden. De minister merkt op, £en bevel tot inhechtenisneming .egen dat hij hiermee niet bedoelt te zeggen, "em uitgevaardigd. Drummond zou een dat naar zijn mening een termijn van vervalste reischeque hebben willen ver- vijf jaren onhaalbaar zou zijn. Het zou hem, zo blijkt uit de memorie van ant woord, verheugen, indien een en ander binnen die termijn realiseerbaar zou zijn. Onzekerheden en aww.pensioenen tot het loon zo spoedig mogelijk haar beslag te doen vinden. Hij vraagt zich daar bij af, of het wel van realiteitszin ge- In de memorie wijst de minister er op, dat de ontwikkeling in de komen de jaren nog tal van onzekere en on berekenbare factoren inhoudt en dat bovendien het noemen van een con creet aantal jaren, waar binnen het einde van de weg bereikt zou moe ten zfln, bij de betrokkennen een ver. wachtingen wekt, zonder dat vast staat deze in vervulling kunnen gaan. Deze overwegingen doen de minis ter uit een oogpunt van realiteits zin de nodige voorzichtigheid be trachten. daarbij gebruik gemaakt hebben van een vals Brits paspoort. BERLIJN (AFP) De Oostduitse re gering heeft maandag in een officieel communiqué om toelating van Oost en West-Duitsland tot de VN op basis van gelijkheid verzocht. In het communiqué verklaart Oost- Duitsland zich bovendien bereid de be sprekingen tussen beide Du:tslanden op het niveau van regeringsleiders voort te zetten zodra West-Duitsland .een re alistische houding laat blijken' ten aan zien van het fundamentele vraagstuk va,n betrekkingen op grond van het in ternationale recht. De dood op de weg RODEN (ANP) In de nacht van zondag op maandag is in de gemeente Roden de 18-jarige Harm Glas met zijn bromfiets tegèn een boom gereden. De jongeman was vrijwel op slag dood. voorbereiding van wettelijke maatrege len, welke zullen moeten leiden tot de oplossing van het pensioenvraagstuk, eerst meit kracht kunnen worden aange vat als het advies van de SER terzake erschenen. gen liep vanachter een geparkeerde au to de njbaan op en werd gegrepen door een passerende auto. Het slachtoffer was op slag dood. VOORTHUIZEN (ANP) Op de kruising Harderöroekweg te Voorthui- VI L J zen is maandagochtend de 62-jar.ge me- Kleine bedrijven vrouw Lagen uit Bameveid om het le ven gekomen. Zij verleende met haar personenauto geen voorrang aan een vrachtauto en kwam daarmee in bot sing. Het slachtoffer werd ernstig ge wond overgebracht naar een zieken huis. waar zij kort na aankom>t over. Naar het oordeel van de minister kan de kwestie van de afzonderlijke pen sioenvoorziening voor werknemers van de kleine en middelbedrrjven beter onder ogen worden gezien, wanneer de regeling van de pensioenproblematiek vastere vormen heeft aangenomen. In de memorie spreekt minister Roolvink f Goz.eii d- steeds groter wordende de hoop uit, dat het bedrijfsleven medio omvang van de watersnoodramp :zi Roe- dit jaar, wellicht kort na de zomermaan den gereed zal kunnen komen met een advies inzake de hoofdpunten van be leid met betrekking tot de oplossing van het pensioenvraagstuk. Hoeveel tijd na het uitbrengen van -het advies van het pensioenvraagstuk. Hoeveel reiding van een wetsontwerp gemoeid al zijn, valt thans moeilijk te bezien, alleen reeds op grond van het feit dat nu nog niet bekend is. langs welke weg de verschillende vraagpunten zul len moeten worden opgelost. Minister Roolvink deelt voorts mee, voornemens te zijn op korte termijn het advies van de SER te vragen over het vraagstuk van de verbetering van de inkomenspositie van de categorie ,oud- interimtrekkers' Kerkelijke mutaties NED. HERVORMDE KERK jenomen naar Veere en Kleversker- vacature VV. M. Weenank) kand. H. G. Hoogenkamp te Amsterdam. BeroepbaarsteHing: kand. R. Stoffels, FJluxstraat 82 te Groningen is beroep- heeft het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis na eendrin- Sende oproep van de liga van rode ruisveren:gingen te Geneve, besloten zijn soeciale gironummer 777 ooen te stellen VUGHT (ANP Maandagmiddag is de 39.jarige mevr. M. Geurts-NeLs. sen bij een verkeersongeval in Vught om het leven gekomen. Mevrouw Geurts bestuurde een leswa- gen, waarmee zij de weg wilde overste ken. Een vrachtauto uit Akkum (Bel gië kon de lesauto niet meer op tijd ontwijken, waardoor een botsing ont stond en de ieswage-n werd meegesleurd. De vrouw was op slag dood, Dë~ 37-jari ge rij.instructeur W. S. uit Oss moest zwaar gewond worden opgenomen m het ziekenhuis m Den Bosch." MAASSLUIS (ANP) Waarschijn lijk doordat hij achterom zat te kijken reed maandagavond in Maasland de 16- jarige J. S. uit die plaats met zijn brom fiets frontaal tegen een tegemoetko mende vrachtauto uit Hazerswoude. De bromfietser raakte zwaar gewond en werd naar het Holy-ziekenhuls in Vlaar- dingen vervoerd, waar hij na aankomst overleed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9