Burgemeester Huber kreeg eerste exemplaar van ,Goes in oude ansichten' Heerlijke dag op het water voor bejaarden en zieken 4 PRENTENBOEKJE OVER OUD-GOES voor 120 winnaars STADHUIS BROUWERSHAVEN ZAL OVER VIJF JAAR EEN VERRASSENDE INDRUK MAKEN Wajang in-'t-kuipje. VenhaSe koek mals en geurig met boter...mmm! GEEN LOSSINGSVERGUNNING VOOR VLUCHT VANUIT CHATEAUR0UX Weigering 25.000 te betalen B EN W MIDDELBURG WILLEN RECHTSGEDING TEGEN GARAGE Hearing GB Voor vierde maal in Vlissingen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 26 MEI 1970 (ADVERTENTIE) samen 720 pakketten Verkade artikelen van f 25.-. Voor elke winnaar .6 pakketten, een half jaar lang. Maak een tekst bij dit grapje (max. 10 woorden). naam:_ straat GOES Na boekjes over Middelburg en Vlissingen is er ook over Goes een prenten boekje met oude ansichten uitgebracht. Het eerste exem plaar van dit werkje werd maandagmiddag door de heer J. V. M. Keser, adjunct-di recteur van de Zaltbommelse uitgeverij Europese Biblio theek overhandigd aan bur gemeester mr F. G. A. Huber van Goes. De heer Keser wees op het grote succes vqn de serie oude ansich ten-boekjes, waarvan zijn uitgeve rij er nu al zo'n 120 heeft uitge bracht. Ook de uitgever kon geen afdoende antwoord vinden op de vraag, waarom de boekjes zo suc cesvol zijn. De ervaring heeft hem wel ge leerd, dat als er weer een nieuw deel is uitgebracht, de bestellingen snel en vanuit alle uithoeken bin nenstromen. Vele Nederlanders blijven kennelijk belangstelling houden voor hun geboorteplaats, ook al wonen ze reeds jaren el ders. Burgemeester Huber noemde het uitgeven van een boekje over Goes een leuk initiatief. Hij bekende zich al eerder afgevraagd te heb ben, wanneer Goes eindelijk in de ansichtkaartenreeks aan de beurt komt. Met nadruk wees de burge meester op de deskundigheid van de samenstellers van het Goese boek; de heren Kr. Goudzwaart, befaamd om zijn grote ansicht kaartenverzameling en gemeente archivaris L. J. Abeelmann. Eeide amateurs waren maandagmiddag bij de plechtigheid aanwezig. NIEUW STADSGEZICHT ,Goes in oude ansichten' illustreert duidelijk, dat het ondanks zorg vuldig restaureren onmogelijk is het vroegere stadsgezicht onver anderd te laten voortbestaan. Waar de bouwwerken rond de Goese Markt deels hetzelfde sil houet hebben behouden, is de markt zelf ingrijpend veranderd. In het begin van deze eeuw was het een nog onbestrate vlakte, nu staat de markt vol met auto's. .Het oude is voorbijgegaan, zie het is alles nieuw geworden', staat dan ook op de eerste ansicht (de Goe se Beestenmarkt), die in het boek is opgenomen. ,Het is wellicht wat profanerend om een bijbeltekst op een prentbriefkaart af te drukken. Nu men dit toch gedaan heeft, is 'net een bijzonder zinvolle spreuk, die goed van toepassing is voor het geheel van de gekozen af beeldingen', aldus de samenstellers in him inleiding. Aan de hand van ruim 150 pren ten geeft het boekje een prachtig beeld van Goes rond de eeuwwis seling. Bij het samenstellen is men uitgegaan van de nieuwste situ atie: onder Goes rekenen de sa menstellers ook 's-Heer-Ai-ends- kerke, Wolphaartsdijk, Kloetinge, Wilhelmmadorp, Kattendijke en 's-Heer-Hendrikstenderen. Er wordt niet alleen aandacht be steed aan oude stadsgezichten, ook grote gebeurtenissen zoals een be zoek van prinses Juliana worden in de herinnering teruggeroepen. Bij de prenten staat een duidelijke uitleg, niet slechts over de gebou wen, ook veel personen worden met name genoemd. Het zal voor veel oude Goesenaren een bijzon dere belevenis zijn om naam en foto van politieagenten, die in 1913 actief waren in Goes, nog eens tegen te komen. Met spijt zullen dezelfde Goesenaren zien, dat hun woonplaats door de jaren heen heel wat bomen is kwijt ge raakt. Als al dit soort boeken is .Goes in oude ansichten' voor de één een bandje vol weemoed en voor de andere een boeiende mo gelijkheid tot vergelijking. Het werkje wordt uitgegeven door de Europese Bibliotheek in Zaltbom- mel en is in de boekhandel ver krijgbaar voor 17,90. Op de foto: Burgemeester Huber ontvangt het eerste exemplaar van .Goes in oude ansichten' uit han den van de uitgever. (Foto: PZC) Restauratie-architect Ruige: Belangrijke beschilderingen gevonden BROUWERSHAVEN ,Als het klaar is zal het stadhuis ook op u een verrassende indruk maken', verzekerde maandagavond de Rot terdamse architect ir K. I. Ruige in Brouwershaven een flink aantal toehoorders. De architect sprak in het hervormd verenigingsgebouw over de restauratie van het stad huis van Brouwershaven. Volgens ir Ruige zullen de restauratie werkzaamheden zo'n vijf jaar in beslag nemen. HIJ zei te venvachten, dat vóór de herfst de volledige kap van de voorbouw en de klokketoren klaar zal zijn. Het geres taureerde stadhuis zal voornamelijk een representatieve functie brijgen. Binnen komt onder meer op de begane id een voor vele doeleinden te ge. ke grote hal. Daarboven komt de zaal, die volgens de architect be slist geen museum gaat worden, maar een prachtige ruimte. Op de zolder komt veel vrije ruimte beschikbaar die als expositieruimte kan worden ingericht. De klokketoren van het vernieuwd» ADVERTENTIE ter Cf kennismaking 9# V f" jT Wajang blijft ook gewoon verkrijgbaar in het bekende gouden pakje. Altijd smeerbaar, ook zo uit de koelkast. blijft het traditionele uiterlijk behou den, achter komt er onder meer om fi_ nanciele redenen geen topgevel. Iu het gebouw zijn tijdens de eerste werkzaamheden belangrijke beschil deringen gevonden. Door vocht zijn de afbeeldingen zwaar beschadigd, maar gebleken is, dat ze met uiterste zorg in goede staat terug te brengen zijn. De architect wees er op, dat dat tijd en geld gaat kosten. Zestiende eeuw Htet achterste gedeelte van het stad huis darteert volgens onderzoekingen uit de eerste helft van de zestiende eeuw. De voorbouw is tot stand gekomen de jaren 1599 en 1600. De architect wees er maandagavond op. dat het gerestaureerde stadhuis alleen zal kunnen functioneren als het wordt gepast in de gemeenschap van Brou- wen. Het pand noordwestelijk het stadhuis is aangekocht door de gemeente. Dart huis zal volgens de heer Ruige op den duur moeten worden vervangen door een gebouw, dat beter bij het stadhuis past. De Rotterdamse architect sprak tijdens een speciale gemeenteraadsvergadering, waar ook bewoners vragen mochten stel len. Hij maande de aanwezigen aan ook iets te doen mert de haven van Brouwershaven. .Zorg dat u klaar bent als de schijnwerper op deze plaats komt te vallen', zei hij sprekend over de toe. komst, die steeds meer toeristen naar Brouwershaven zal brengen. De restauratiekosten van het stadhuis zijn voorlopig begroot op 1,2 miljoen. Het bedrag zal wel hoger worden. Be halve ir Ruige werkt ook architect J. W. Besemer aan het plan mee. Aan nemer is de firma L. C. Bom uit Burgh. ,Oud-Terneuzen' doet weer mee aan braderie TERNEUZEN De vereniging ,Oud Terneuzen' zal ook dit jaar weer een tentoonstelling organiseren tijdens de braderiedagen van 10 tot en met 13 juni aanstaande. Tijdens die tentoonstelling zal de heer G. J. de Zeeuw uit Zaam- slag zijn unieke schelpenverzameling tonen, terwijl de heer P. Meeusen zijn verzameling ansichten van Biervliet, Hoek en Z aamslag ter beschikking zal stellen. Verder zullen er uiteraard oude laatjes zijn van Sluiskil en Terneuzen. !en groot deel van het tentoongestelde zal dit jaar in verband met het 25ste iaar van de bevrijding betrekking lebben op de laatste wereldoorlog, de tentoonstelling zal worden gehouden in de bovenzaal van café ,La Belle Vue'. plaats: Knip het grapje uit, stuur het met uw tekst, naam en adres en één uitgeknipte naam van een Verkade koek in een envelop (postzegel 25 ct) naar: Verkade-postbus 666-Zaandam. U kunt iedere week meedoen! Kritiek D*66 op nota commissies b en w Terneuzen TERNEUZEN De heer S. Vlieger, raadslid van D' 66 in Terneuzen, is te leurgesteld over het feit dat b en w van deze stad niet voelen voor openbare vergaderingen van de raadscommissies voor advies en bijstand. Hij kon zich indenken dat er ih deze bijeenkomsten zaken van persoonlijke aard worden be sproken die beter buiten de openbaar heid kunnen blijven, anderzijds komen er naar de mening van het raadslid ook andere zaken aan de orde. ,Die vind je bij de raadsvergadering dan terug als hamerstukken. De bevolking is er niet over geïnformeerd', aldus de heer Vlie ger, die donderdag de kwestie van de openbare commissievergaderingen aan de orde stelt tijdens de raadsvergade ring. Hij deed deze mededelingen zaterdag in restaurant ,De Vijverhof', waar D' 66 ?en openbare fractievergadering hield. De belangstelling daarvoor was nihil. Dart houdt overigens niet in, dat deze bijeenkomsten, waar de agenda voor de eerstvolgende raadsvergadering wordt doorgenomen, van de baan zijn. Duivensport Hoogtepunt in controverse Ergens heeft de controverse tussen de afdeling Zeeland en de Zuidnederlandse hond van postduivenhouders haar hoog tepunt bereikt door het weigeren van de lossingsvergunningen voor diverse op het provinciale programma voorkomen de fondvluchten, waarvan deze op ChAteauroux voor oude duiven in feite de enigste is, welke van belang was voor de afdeling Zeeland. Thans "wordt men namelijk verplicht Moulins te spelen, om de liefhebbers geen fondvlucht te ontnemen. Op 30 mei speelt men nu dus Moulins, hetgeen tevens betekent, dat men op donderdag moet inkorven in de door de afdeling Zeeland aangewezen lnkorflo- kalen. in plaats van in de eigen lokalen. Op de afdelingsvergadering is gesteld, dat niet aan de bondsconcoursen zou worden meegedaan. Nu we echter ver plicht zijn om dezelfde vlucht te spelen stelt het afdelingsbestuur, dat dit ech ter niet betekent, dat men ook automa tisch voor de bondsvlucht meespeelt, aangezien deze Moulins thans een ge wone vervanger is van de provinciale Chateauroux. Omdat bovendien met het bestuur van de fondclub Zuid-Nederland een akkoord bereikt is, dat de Zeeuwse gelden bij niet-deelname aan een bepaal de vlucht gereserveerd blijven voor eea vlucht van het provinciale 6pel, kunn» dus de Moulinagelden voor ae Zeeuwen bijvoorbeeld vervlogen worden op het Zeeuwse concours. Moulins is namelijk geen nationale vlucht, doch een bondsvlucht en het ie die bond welke Zeeland de gelegenheid ontneemt om een eigen programma te spelen. Ook voor de op het programma voorkomende vlucht vanuit Limoges op 11 juli werd geen lossingsvergunning ge. -en, doch aangezien er op die datum nationale vlucht is vanuit Ruffec, 1 het Zeeuwse afd<~"J omwisseling reeds ger Over deze kwestie werd contact opge nomen met de secretaris van de natio nale postduiven organisatie, doch deze deelde mede, dat men zich daar niet mengde in bondsaangelegenheden. WESTDORPE Kritiek op de benoeming van een gemeente-ont vanger ,oude stijl' in de gemeen te Sas van Gent en de miserabele toestanden van riolering en wegen in de gemeente Westdorpe, waren de hoofdpunten van een hoorzit ting in Westdorpe, georganiseerd door de fractie Gemeentebelangen, een dezer dagen in het ,Oude Raethuys'. De heer L. F. S. de Meyer, fractievoorzitter van ge meentebelang, verklaarde dat de gemeenteraad van Sas van Gent de klok twintig jaar terug had gezet door de benoeming van een ontvanger .oude stijl' zodat Sas van Gent nog een van de weinige gemeenten is in Zeeland met een gecompliceerde ouderwetse ge meenteadministratie. Dhr De Mey er was duidelijk teleurgesteld over de toestand van riolering en we gen in Westdorpe en beloofde, er bij b en w op aan te dringen om een en ander zo spoedig mogelijk in orde te laten brengen. Een zwembad en andere mogelijkheden tot recreatie waren onder meer de wensen van de aanwezigen uit Westdorpe waarvan er maar tien wanen komen opdagen. Van de fractie Gemeentebelangen waren op de hoorzitting aanwezig, de heren L. F. S. de Meyer, J. Rijn- ders, G. van Waes, P. Meuleman, L. de Mul. Toezegging niet gestand gedaan' MIDDELBURG Biu-gemeester en wethouders van Middelburg willen een rechtszaak aanspannen tegen het au. tomobielbedryf ,De Toekomst NV omdat dit bedrijf niet genegen is een bedrag van 25000 gulden waarop de gemeente aanspraak maakt, te betalen. Ih een schrijven aan de raad, waarin wordt voorgesteld om het geding aan te spannen, herinneren b en w eraan dat in 1960 en 1961 tussen het bedrijf en de gemeente anderhandelingen werden ge voerd over de vestiging van een garage en de plaatsing van benzinepompen op 't Seisplein. Daarvoor zouden een huis, waarin een slagerij was gevestigd, en een pakhuisje moeten worden ontruimd. Het bedrijf bood destijds schriftelijk aan, zo delen b en w mee, om in de ver betering van de verkeerssituatie van het Seisplein een maximale bijdrage van 25000 gulden te willen verlenen. V erplichting Terwijl deze verbetering tot stand is gekomen heeft ,De Toekomst' echter niet aan haar verplichting willen vold oen. Aldus het college, dat voorts mee deelt, dat 't bedrijf als reden hiervoor op. geeft, op grond van uitspraken van de kroon, hier sprake zou zijn van een on. geoorloofde tegenprestatie voor het ver- lenen van een bouwvergunning. Het col lege heeft in antwoord hierop aan de n.v. meegedéeld dat in dit geval er geen sprake is geweest van een tegenpresta tie voor een bouwvergunning .aangezien de vrijwillige bijdrage van ,De Toe.i komst' een verbetering van de verkeers situatie ter plaatse beoogde en onafhan kelijk van de bouwvergunning werd toe gezegd'. Desondanks was het bedrijf niet bereid om de schriftelijke toezegging gestand te doen. B en w schrijven de raad op het stand., punt te staan, dat het maximale toege zegde bedrag kan worden gevorderd, omdat de verbeteringskosten aan het Seisplein 70.000 gulden hebben bedragen in plaats van 49.000 gulden zoals inder tijd werd geraamd. Onderzoek naar behoefte aan dorpshuis Nieuwland Na overleg en in samenwerking met het bestuur van de wijkvereniging to Nieuw- en Sint-Joosland en de stich ting sociaal cultureel opbouwwerk .Tref punt' werd een onderzoek ingesteld naar het verenigingsleven in Nieuw- en Sint- Joosland. Dit werk werd namens de stichting maatschappelijke opbouw Mid. delburg verricht onder leiding van heer J. J. Beurskens uit Middelburg. Nagegaan werd of er voor de diverse bevolkingsgroepen in deze dorpsgemeen schap voldoende activiteiten worden ge organiseerd en aan welke activiteit nog behoefte is. Voor dit onderzoek werden 150 gezinnen geselecteerd. Aan de 150 gezinnen werd een vragen lijst toegestuurd met een begeleidend schrijven van het bestuur van de wijk vereniging. De vragenlijsten werden op gehaald door 15 enquêteurs of enquêtri- ces, die bij het ophalen eventueel be hulpzaam konden zijn bij het invullen. Van de 150 verzonden vragenlijsten wer den er 142 terugontvangen, waarvan er 130 voor de gegevens van het onderzoek bruikbaar waren. De gegevens werden verkregen van 123 mannen; 126 vrou wen en 312 kinderen. Er werden in totaal 7 vragen gesteld over het vere nigingsleven; mogelijkheden voor ont spanning en verdere activiteiten en het stichten van een dorpshuis plus gym nastiekzaal. Voor dit dorpshuis plus gymnastiek zaal wordt subsidie verleend"door het rijk en de gemeente, maar er is ook een bijdrage van de plaatselijke bevolking nodig. Bij het onderzoek werd door 91 gezinnen toegezegd een eenmalige bij drage te geven van totaal ƒ3210, ter wijl bovendien 17 gezinnen bereid waren materiaal beschikbaar te stellen en aan de bouw daadwerkelijk mee te helpen. UITGAANDE VAN STICHTING ZONNEBLOEM VLISSINGEN Wat kan er eigenlijk mooier zijn dan een mens gelukkig ma ken en daarenboven gelukkig zien. Eenj mooi voorbeeld daarvan vormen de boot tochten van de stichting Zonnebloem. Maandag was het weer zover, toen ging voor het vierde achtereenvolgende jaar een boot met een groot aantal eenzame bejaarden en langdurige zieken vanuit de eerste buitenhaven te Vlissingen op pad voor een één dag durende vaartocht. En dat is geen kleinigheid, voor de men sen die het allemaal orijaniseren niet. maar evenmin voor de bejaarden en zie. ken. Immers, de organisatoren hebben er han den vol werk aan. Ten eerste om hen op te sporen die voor deze toeht in aanmer king komen en ten tweede om er zorg voor te dragen dat do tocht toch vlek keloos verloopt. Dat was maandag overigens beslist het geval, want zelfs "dat waarin de organi satoren het niet voor het zeggen heb ben, werkte volop mee: een zonovei ten dag! Omstreeks negen uur, na. de 104 gasten met man en macht aam boord waren gebracht, vertrok de .Maas vallei', nagewuifd door wethouder G. J. Janse, uit de haven. De tocht voerde door het kanaal door Walcheren en in Veere werd het schip geschut. Via het Veerse Meer werden de sluizen van Kats UITSLAGEN Vandalen in De Klinge gegrepen In de Buitenstraat, gelegen vlak aan de Nederlands-Belgische grens nabij Ka- pellebrug, hebben vandalen nogal huis gehouden in de bloementuinen van de bewoners. Bloemen, planten en sier heesters moesten het ontgelden. Bij de heer R. de Roeck vernielden ze zeifs de ruiten van een caravan. Door de rijks wacht werden de 17-jarige A. van de B. en de 17-jarige B. W. spoedig als de da ders opgespoord. bereikt. Wederom volgde de procedure van het schutten, waarna de weg vrij was naar de Oosterschelde. Na onder één van de vele bogen van de Zeeland- brug te zijn doorgevaren maakte het schip een grote boog om op zijn schre den terug te keren. Weer qnder de brug door en terug op huis aan. Maar daar was men op dat moment nog lang met. Dat betreurde overigens niemand, want was de tocht als zodanig al niet mis. er werd aan boord ook al het nodige gedaan om het de opvarenden zoveel mogelijk naar de zin te maken. Daar was de gepensioneerde adjudant van de marine M. Bosch, die met zijn eleetrisch orgel en accordeon heel wat vrolijkheid wist te scheppen, en de heer A. Sehoute zorgde, met de microfoon in de hand voor de nodige ontspanning door diver se spelletje te organiseren, zoals bingo. Ook de innerlijke mens werd niet ver geten. Het begon met koffie en cake en werd achtereenvolgens gevolgd' door soep en belegde broodjes, limonade, thee, cho colaatjes, enfin, niemand zou na afloop het recht hebben gehad om over honger te klagen. Een bijzonderheid van deze tochten ls wel dat al het werk belangeloos wordt gedaan, zowel het smeren van de broodjes als het maken van muziek. De verzorging was in han den van zo'n twintig mensen. De algehele leiding lag bij mevrouw M. P. de Jonge-Janssens, terwijl me vrouw M. Barten-de Vries de scep ter zwaaide over óe huishouding. Als arts was aan boord dokter R. Grip- peling, terwijl men met geestelijke problemen terecht kon bij pastoor drs W. C. M. van der Riet. En dan waren er natuurlijk de verpleeg sters (ook allemaal belangeloos, om mee te kunnen gaan moesten ze een vrije dag opnemen j, die de hele dag m de weer waren om te helpen waar gehol pen moest worden. En dat niet alleen, enthousiast zweepten ze de aanwezigen op. zodat het tensiotte meer weg had van een schoolreisje, met luid gezang en voor wie nog vlot ter been was -ie polonaise. Iedereen schijeen het best naar de zin te hebben, sommigen voe ren al voor de tweede of derde keer mee, anderen namen zich plechtig voor om het volgend jaar weer aan boord te stappen. En zo arriveerde men opge wekt omstreeks half acht 's avonds weer in Vlissingen. Allemaal vrolijke mensen, die zich lachend van boord lieten dragen. Vandaag, dinsdag, vaart de .Maasvallei' weer uit om nog een groep zieken en bejaarden van een fijne aag te laten genieten, en dan zal men er weer voor een jaar tegen moeten kun nen. (Foto PZC) Orleans: Overal duurde de wedstrijd dl. verse uren, terwijl op vele hokken zeer veel duiven dagen te laat arriveerden of nog achter zijn. Ook de tweede mld- fondvlucht van het seizoen werd geen succes. De deelname was door de slecht verlopen vlucht op Dourdan reeds aan de magere kant, maar toch was men over de ruim 1800 duiven, die deelnamen aan het provinciaal concours nog meer dan tevreden. In de concours bond Zuid-Beveland vlo. gen 566 duiven: 5. van Eukeren, 's-Heerenhoek 1; G. Ver bart 's-Heerenhoek 2; gebr. Mange, Schouwen 3; Steenhard Prinsen Goes 4; P. v. Westeinde. Lewedorp 5; C. Elen- baas, Yerseke 6; J. Kole Hak 7; W, Raas, Heer-Hendrikskinderen 8; C. Zee- gers Bzl 9; W. Raas H.Hk 10. De series werden als volgt gewonnen: lste serie van 2 duiven door P. van het Westeinde Lwd met 5 en 29; 2de serie van 2 duiven door J. de Jong Goes met 39 en 46. lste serie van 3 duiven door C. Zeegers Bzl. Met 9-31-34. 2de door W. Raas H-Hk met 8-10.82. Zelfde bond vanuit Beametz met liefst 1615 duiven in concours, lste 1060 m.p.m, J. Geluk Hzd 1; P. Boone Kru 2; J. Minnaard Krd 3; P. Goegebure, Hak- 4; L. Tlieenaert Hws 5; D. Brouwer Gs 6; J. Wisse Kru 7; E. Vermast Yer 8-10; J. v. d. Velde Hak 9; P. de Blok Hsw 11; A. Boone Kru 12; W. Gunst Yer 13: P. Heidens Krd 14; H. Paauwe Yer 15. lste serie van 2 duiven door W. Gunst Yer met 13 en 23. 2de serie van 2 dui ven door A. de Leeuw Hsw met 17 ea 22; lste serie van drie duiven door E. Vermast Yer met S-10-18. 2de serie van 3 duiven door A. de Leeuw Hsw met 17-22-157'. Jong maar moedig te Driewegen met 34 duiven vanuit Beaumetz. lste 984 ra J. Lippens 1, 3; C. Babijn 2-5-10; A. Engels 4; I. Klaeijssen 6-7, J. Boerman 9. Vanuit Orleans lste 16-10 uur: B. v. d. Slikke 1-3-1-5, A, Engelfl 2, l Klaeijssen 6. Vrije vlucht te Sasput vanuit Beau- metz met 92 duiven. Ie 1046 m. J. Dhont 1, 2; P. de Poorter 3, J. Boogaerdt 4, Th. de Smit 5, T. de Jonge 7, B. da Poorter 7, C. de Poorter 8, H. Calon 9, P. Boogaerd 10. Vanuit Orleans, lste 15.38 uur. H. Calon 1, 3, 4. 7, T. de Jonge 3, G. de Wever 5, 10. J. Verplanke 6, A, de Wever 8, P. de Poorter 9. De Getrouwe duif te Cadzand vanuit Beaumetz met 166 duiven, lste 1009 m.p.m. J. Huigh 1, J. de Meij 2. J. Vis ser 3, G. Schrier 4, A. de Putter 5, P. Goossens 6, 8, J. la Gasse 7, A_ DuL ninck 9, I. de Neef 10. Vanuit Orleans, lste 15.58 uur. A. Duininck en zn 1, 3, 5, 6; I. Porretj 2, 7; J. Visser 4, 9; A. de Putter 8, J Kools 10. De Snelvliegers te Oostburg vanuit Beaumetz met 195 duiven, lste 1033 m. A. Risseeuw jr 1, A. Daansen 2, 7, 9, C. Bron 3, M. Krijger 4, J. Bakker 5, W. van Unen 6, 10, L. Verheije 8. Vanuit Orleans lste 15.47 uur: J. Bakker 1, 2, 5, A. Risseeuw sr 3. 4, A. van Hyfte 6. J. Verkeste 7, M, Ris seeuw 8. M. Krijger 9, W. van Unen 10. Recht voor allen te Sluis vanuit Beau. metz met 187 duiven, lste 1041 m A. van Hameghem 1, 7, 10, E. Visser 2, M. v. d. Bussohe 3, 9, C. v. d. Walle 4, O. Moens 5, J. de Zutter 6, F.Kaes- stecker 8. Vanuit Orleans, lste 15.37 uur. A. de Smit 1. 3, 7. J. van Ommen 2, 5, 6. 8. 9, P. de Smit 4. PV Hoop Biervliet vanuit Beaumetz met 318 duiven, lste 1078 m. J. de Vos I, A. du Puy 2, J. Lecluyze 3, E. van Rattingen 4, 5, gebr. De Dobbelaere 6, A. de Putter 7. W, de Jonge 8, M. Lecluy ze 9, J. de Vos 10. Vanuit Orleans: Blomme deRuysscher 1, J. Mangnus 2, 4, C. Brebvet 3, 7. XL. Devenefjns 5. v. <L Linde-du Puy 6. 9, G. de Meijer 8. Pv De Posthoorn Vlissingen vanuit Beaumetz met 307 duiven, lste 1030 m. Jac. de Nooyer 1, M. de Bree 2. 4, K. Meerman 3, J. van Gemert 5, A. de Visser 6, P Fremouw 7, 10, D. Wisse- kerke 8, M. P. Theune 9. Vanuit Orleans: A. de Visser 1, 2, J. Lens 3, 8, A. van Poelje 4, 9, J. Meerman 5, 10, M. de Bree 6, J. Rottier 7. Concoursclub Walcheren met 558 duiven vanuit Beaumetz. lste 1030 m. J. de Nooyer VI. 1. M de Bree VI 2. 7, L. Janssen Sbg 3. IL Meerman VI. 4. J. Broeke en zn Sbg 5, L Jo^jassje Sbg 6, J. van Gemert VI 8, M- Jasper' Mdb 9. A. de Visser VI10. Vanuit Orleans met 134 duiven, lste 16.18 uur, Gebr. Korff Sbg 1, f'uuiaah wisse] beker, A. de Visser VI 2, 3, J. Lens VI 4, I. Joziasee Sbg 5, M Jaspers Mdb 6, A. v. Poelje VI 7, J. Meerman VI 8, L Joziasse Sbg 5, M. Jaspers Mdb 6, A. van Poelje VI 7, J. Meerman VI 8. L Joziasse Sbg 9 Van Peenen en zn Sbg 10. De luchtbode te Souburg vanuit Beau metz met 174 duiven, lste 1015 m. L. Janssen 1, J. Broeke en zn 2. I. Joziasse 3, J. v. d. Male 4, C. Terwiel 5 I. Jo ziasse 6. Van Penen en zn 7, L. Neu- man 8, R. Velthulzen 9, J. v. d. Male 10. Vanuit Orleans. Gebr. Korff 1, 5, I. Joziasse 2. 3, 6, Van Peene en zn 4, 7. C. de Poorter 8, Radbigs en zn 9. L, van Wallenburg 10. Steeds sneller IJzendijke vanuit Beau metz met 318 duiven, lste 1093 m G. Claeljs 1. 3, P Dellaert 2, J. de Smet 4, O. de Mul 5. C Geernaert 6 J. de meester 7. Putter en zn 8, J. Dumon- •jaen 9, L. de Jaeger 10. Vanuit Orleans lste 15.38 uur. T. v. d. Slikke 1, 2. 6, R. Thomaes 3, 7, M. Rodts 4, J. Deprez 5, 9, F. Dieleman 8. Eerste de beste te Schoondijke vanuit Beaumetz met 94 duiven, lste 1068 m J. Toumois en zn 1, G. Dobbelaere, 2, 6, 7, 8, H. van Kouwenberg 3, 5, H. Calon 4. P. de Hullu 9. Klaassen-Taillie 11). Vanuit Orleans lste 16.36 uur. Klaassen Taillie 1. 2, 3. P Cornelis 4. W. de Zwart 5, J. Pitcke 6. D. van Houte 7, G. Dobbelaere 8, S. TaillJe 9.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4