Eerste exemplaar van Kenterend Getij' aan commissaris aangeboden Zwembad Middelburg kost 2 ton meer ,Wij hebben nooit om de Mosselbanken gevraagd' NCB-bestuursleden ,niet doorgaan Kieldrecht ramp' Nieuwe verlichting openluchttheater BILT 2 DOW PERSÉ NIET NAAR OSSENISSE Recreatie Ossenisse SCHERPE VERKLARING Begrip Jong automobilist bij botsing gedood ALMANAK Ketelopdrachten voor de Schelde Voortreffelijk en aantrekkelijk' VOORSTEL B EN W MIDDELBURG BRANDWEERCOMMANDANT NEEMT GEEN VERANTWOORDING MEER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 26 MEI 1970 DOW-DIRECTEUR C. KUYL: TERNEUZEN ,Dow Chemical heeft nooit om de Mosselbanken gevraagd. De provinciale en rijks overheid hebben ons deze mogelijk heid tot uitbreiding in 1966 aan geboden.' Dat is de reactie van ad ministratief directeur C. Kuyl van Dow Chemical op het massale ver zet tegen de plannen, om het bui tendijkse gebied voor de Braak man ten behoeve van Dow in te polderen. Dow kan, meent de heer Kuyl, niet verweten worden dat er door de voorge nomen uitbreiding misschien een stuk- S> zeldzame flora en fauna verdwijnt et afwegen van waarden noemt hij mei de taak van een bedrijf. Bij Dow zelf ziet men de voorgenomen fabrieks- uitbreiding als een natuurlijke groei naar een optimale bedrijfsomvang. Met het in beslag nemen van de Mossel banken is de omvang bereikt. De heer Kuyl: .Dit is een afronding van ons terrein. Er wordt beslist niet gedacht aan uitbreidingen nog verder naar het westen, zoails hier c Iet afremmen van de huidige expansie ve groei zou volgens de Dow-directeur een ernstige ,ie gaat een deel van de welvaart temet doen' weerslag op de omgeving hebben. De fabrieksuitbrei- ding op de Mosselbanken betekent voor 1500 a 2000 mensen werk. Momenteel heeft Dow in Temeuzen 1300 mensen op de loonlijst. Tegen het eind van dit jaar zal dit aantal dicht bij de 2000 lig- fen. Bij de opbouw van de nieuwe fa- rieken zijn 1500 werknemers betrok ken. In de toeleveringsbedrijven werken er ongeveer 600. heer Kuyl: „Dat is geen kwestie mysterieus doen. Op het gebied van plastics gaan de ontwikkelingen zo snel, dat het moeilijk is om te voorspellen waaraan over tien jaar precies behoefte is en hoeveel ervan zal worden gebruikt. Er zijn geen plannen om op de Mos selbanken een olieraffinaderij te in stalleren. Volgens de heer Kuyl zijn die er in de onmiddellijke omgeving Rotterdam en Antwerpen al ge noeg. Volgens de heer Kuyl heeft Zeeuwsch- Vlaanderen ,nog wel degelijk behoefte aan nieuwe arbeidsplaatsen. Het ar- Het soort fabrieken dat Dow op de Mos selbanken will bouwen is, aldus de heer Kuyl, over het algemeen schoon. Het is rnaar zijn oordeel dain ook te verwach- gument, dat nieuwe arbeidsplaatsen! ten- dat van enige invloed op de omge- alleen kunnen worden bezet door vir>.? <hot recreatiegebied de Braakman) van buiten het gebied aan te nauwelijks iets te merken zal zijn. Ove- - - - - - - rigems zijn er wel plannen de zaak af te schermen met een boombeplanting op de Wevelswaaldijk. Voor een groen- zone van 200 meter, zoals door het re creatieschap de Braakman is gewaagd, ziet de heer Kuyl. zo één, twee. drie geen plaats. e Dow-direoteur sprak er zijn deriing over uit dat tegen de voorge trokken, wordt door hem niet onder schreven. .Er moeten', zegt hij, ,nog minstens 2000 mensen uit de land bouw afvloeien' De door de tegenstanders van de in poldering van de Mosselbanken geopper de suggestie, om de toekomstige fa- brieksuilbreidingen van Dow-Chemical, bij Ossenisse te situeren, wordt door de heer Kuyl krachtig van de hand ge wezen: .Dow gaat per se niet naar Os senisse". Hij motiveert, dat op een che misch bedrijf geen enkele "installatie op zich zelf staat, maar produktie- technisch een onderdeel is van het ge heel. Op de Mosselbanken zullen, even als in de huidige fabrieken, grond stoffen voor de plastic-industrie wor den geproduceerd. Voor welke plastics is op dit moment nog niet bekend. De stemming kreeg. Overigens verklaarde hij begrip te hebben voor bezwaren die de recreatie betreffen. .Een bedrijf waar van 4000 mensen direct of indirect leven heeft uiteraard zelf een groot belang bij die recreatie. Want al die mensen zoeken naast hun werk gelegenheid tot Uing van de recrea- juichen wij dan ook NIEUW, GROOT FOTOWERK VAN WIM RIEMENS Foto: de heren M. C. Ver burg, Wiin Riemens,mr Van Aart- sen, F. B. den Boer en Af. P. de Bruin. Foto PZCj. .SUCCES VAN CONTRA-ACTIES ONBEGRIJPELIJK' HULST De besturen van de NCB-afdelingen Clinge, Graauw en Nieuw-Namen hebben in een ge- zamenlrjke verklaring scherpe stel ling genomen tegen acties contra de ruilverkaveling Kieldrecht. Het mogelijk niet doorgaan van de ver kaveling zou volgens de NCB ,een ramp voor de streek in haar ge heel, maar in het bijzonder voor de eigenaar-gebruiker en pachter* be- SIRJANSLAND De 22-jarige heer C. N. Bal uit Sirjansland is zondagavond omstreek» negen uur dodelijk veronge lukt met zijn sportwagen. Na een flauwe bocht in de Bredeweg, ter hoogte van restaurant ,De Blauwe KeaP bij Ooster. land, verloor de jongeman de macht over het stuur en vloog frontaal tegen een boom. Vervolgens sloeg ös sportwagen 180 gra den om en sloeg met de linker zijkant te gen een andere boom, zodanig dat de boom geheel in de carrosserie werd ge drukt. De bestuurder werd uit de wagen geslingerd. Het stoffelijk overschot werd na het ongeluk naar het Rode-Kruiszie. kenhuis te Zierikzee overgebracht. ADVERTENTIE WAT IS ER NIEUW IN BRILLEN U ziet het bij OPTICIEN tekenen. In de verklaring wordt hetonbegrijpelijk' genoemd dat de oppositie tegen Kieldrecht zoveel succes schijnt te hebben. ,Het klinkt onwaarachtig als zouden de grondgebruikers opstaan tegen hun ei gen belangen. Zij (de bestuursleden red.) moeten helaas constateren dat velen hun recht uit handen hebben gegeven of het mes in eigen vlees zullen zetten.' De NCB stelt verder, dat de strijd om de verkaveling zich afspeelt tussen pach ter en verpachter. .Met verbijstering wanen wij ons terug in de middeleeuwen met zijn feodale toestanden waarin de boer geknecht werd en verplicht was te gen alle redelijkheid de wetten en wen ken van de rentmeesters en grondbe zitters slaafs op te volgen om in zijn schamele omstandigheden verder te mo gen ploeteren.' De verhouding; tussen pachters en verpachters is volgens de verklaring momenteel .schrijnend.' Berekening De NCB-bestuursleden keren zich ook tegen de berekening van de ruilverka- velingslasten en het zoals het ge noemd wordt .gemanipuleer met cij fers van het actiecomité' in de dagblad-, pers. ,In werkelijkheid is het blufpoker om de algemene opinie te beïnvloeden, daar zij het voor onmogelijk houden dat men van de een op de andere dag met verantwoorde cijfers komt over derge lijke omvangswerken. Daarnaast wordt er met geen woord gerept over de enor. me voordelen die de grondgebruikers bij deze ruilverkaveling zullen hebben.' In de verklaring wordt verder de ver wachting uitgesproken dat de grondge bruikers er rekening mee moeten hóu den. dat binnen niet al te lange tijd hun Sachten zullen worden opgetrokken tot et landelijke niveau, daar staat, als de ruilverkaveling niet doorgaat, geen en kele compensatie in de vorm van be- drijfsverbetering of economische rende ment van het bedrijf tegenover, 50 lasten per ha voor de boer, betekent 500 kg aardappelen, 800 kg bieten of 150 kg tarwe per ha. De kosten van onkruidbestrijding en duist, veroorzaakt door wateroverlast en overvloedig voor komend in onze polders, zijn met geen 50 per ha te bestrijden, afgezien nog van de enorme schade welke jaarlijks door wateroverlast wordt veroorzaakt' aldus de verklaring, die niet voorbij gaat aan de moeilijkheden die de grond eigenaren aanvoeren maar die. zo vindt de NCB. in onderling overleg tussen pachter en verpachter moeten worden opgelost. De bestuursleden schrijven tenslotte het een pluspunt te vinden dat de stemming voor de ruilverkaveling aanstaande woensdag geheim is. .Waardoor ve len die gedwongen zijn tegen te stem men, hopelijk hun eigen belang zullen laten prevaleren.' De heer Kuytt verklaarde, dat het Dow- Chemical er veel aan gelegen is van de zijde van de bevolking oegrip te krijgen voor het feit dat men het bedrijf wil uitbreiden. Het is volgens hem beslist onjuist om te veronderstellen dat beslis singen over fabrieksu i tbreidmgen bij een internationaal bedrijf als Dow-Che mical .ergens ver weg' worden genomen. .Die beslissingen worden zover moge lijk naar beneden verschoven. Wij doen hier aan mee en als we vinden dat be paalde insti ces passen, te krijgen'. Overigens blijkt het nog steeds onzeker. welke financiële consequenties de i dering van de Mosselbanken voor zal hebben. Volgens de heer Kuvl zijn I er wel globale bedragen voor de grond- aankopen bekend, maar wat de oijko- mende voorzieningen het bedrijf gaan kosten is nog volkomen in nevelen ge huld. Mocht het totaal ongunstig uit vallen. dan is het denkbaar dat ae uit breiding naar de Mosselbanken pas zijn beslag zal krijgen als het huidige fa brieksterrein volledig is volgebouwd. Voorlopig kan men daarmee nog wel enkele jaren vooruit. Leeuwse Oogst Gisteren was er een telefoontje van een man met een belangrijke bijdrage voor dit hoekje. Men heeft helaas verzuimd de plaats naam te noteren. Kruiningen, meende het meisje dal de man te woord stond-, of Krabbendijke of Rïttamd-Bath, ,of iets in die buurt'. Een breed werkterrein en 10e kon den helaas niet meer achterhalen waar het nu precies gebeurd is. In één van de drie genoemde dor pen ,of iets in die buwrt', moet al sinds enige tijd de Dorpsstraat- zijn omgeploegd in verband met vernieuwing van het wegdek. Het terrein lag wat je noemt braak en een aan die Dorpsstraat wonende man heeft daar gebriak van ge maakt door het gedeelte voor zijn woning geheel met sla te beplan ten. Gisteren was men met het leggen van het nieuwe wegdek zo ver gevorderd, dat men er ei genlijk niet meer omheen kon. De sfraatma-kers zijn er echter tóch netjes omheen gegaan, vol eerbied voor de jonge aanplant. En het valt niet te ontkennen: de oogst staat voor de deur. Derde slachtoffer aanvaring gevonden TERNEUZEN (ANP) Het derde slachtoffer van de aanvaring op de Westerschelde op 14 mei jl ten gevolge waarvan de Franse kustvaarder Basse- Indre zonk, is maandag door de rijks politie te water uit Temeuzen opge- dregd. Het is de 27-jarige Franse matroos Pierre Gallene. De beide andere omge komen bemanningsleden, de kapitein en de eerste machinist zijn al gevonden. Man lichtgewond op terrein Pechiney VLISSINGEN Lichtgewond is maan dagmiddag de 27-jarige H. C. K. uit Hardinxveld - Giessendam van het ter rein van Pechiney te Vlissingen-Oost naar het Gasthuis in Middelburg over gebracht. Tijdens werkzaamheden werd ae heer K. getroffen door een losgescho ten hijshaak. Dit gebeurde op het mo ment dart een dragline een ijzerenbalk. oorspronkelijk vastgemaakt met drie haken, wilde verslepen. VLISSINGEN De NV Koninklijke Maatschappij ,De Schelde' te Vlissingen. lid van de Rijn-Schelde Groep, heeft opdracht gekregen voor het leveren en monteren van twee Schelde C-ombustion Engineering stoomketels met bijbeho rende apparatuur. Beide ketels hebben een produktiecapaciteit van veertig ton stoom per uur. De opdracht is verleend door Tebhin chemische en industriële maatschappij NV. Haarlem ontwerpers en hoofdaan nemers van een gecombineerde kracht, centrale zeewaterontziltingsmstallatie bestemd voor de NV Texelsche elek. triciteits maatschappij. Samen met Delta Engineering NV. Schiedam eveneens lid van de Rijn- Schelde Groep kreeg ,De Schelde' van Air Products Nederland NV de op dracht voor liet leveren en monteren van drie Schelde-CE-stoomketels met elik een stoomproduktie van 75 ton per uur en een Deltaboby-mstallatie voor demineralisatie van water, met een ca paciteit van 55 kubieke meter per uur. Met de genoemde opdrachten is een be. drag gemoeid van totaal circa zeven miljoen gulden. Laffe aanslag op Vlaamse voorman CLINGE In het Land van Waes heerst grote verontwaardiging over een laffe aanslag op de Vlaamse voorman dokter G. de Paepe uit Bevercn. De zeer populaire geneesheer werd in de nacht van zondag op maandag met een gefingeerd telefonisch verzoek om medische hulp uit zijn huls gelokt. Op MIDDELBURG Tijdens oen bijzonde re ontvangst is maandagochtend in het provinciehuis to Middelburg het eerste e-emplaar van het nieuwe fotoboek van Zeeland .Kenterend Getij', aangeboden aan mr J. van Aartsen, commissaris der koningin. Bij deze overhandiging, d e werd ver richt door de heer F. B. den Boer direc teur van de uitgeverij G. W. den Boer te Middelburg, waren drie van de vier auteurs aanwezig: fotograaf Wlm Rie. mens en de heren drs M. C. Verburg en M. P. de Bruin. Eindredacteur G. A. de Kok kon wegens zijn verblijf in Amerika niet aanwezig rijn. De heer Den Boer ging in het kort in op de voor geschiedenis van dit nieuwe boek dat hij. behalve als op zich staande uitgave, wilde zien als een voortzetting van het goede begin dat tien jaar geleden met .Ontworsteld land' werd gemaakt. ,Dit fotowerk heeft in tien jaar drie drukken mogen beleven. Het is thans volledig uitverkocht. Gezien de ontwik kelingen die intussen hebben plaatsge vonden, achtten wij het niet langer ver antwoord nog eens met een herdruk te komen, hoewel de vraag blééf. We zijn dan ook in overleg getreden met het provinciaal bestuur om de uitgave van een geheel naeuw boek van onge veer dezelfde grote opzet mogelijk te maken.' Na overhand'ging aan de heer Van Aart sen ging drs Verburg namens de au teurs in op de werkwijze van de re. dactie en gaf een toelichting op de sa menstelling en indeling. ,Het was dui delijk dat we tot een soort hoofdstuks. -ewijze indeling moesten komen wilde iet werk ook het karakter van een boek krijgen. We zijn daarbij nu eens niet uitgegaan van de gebruikelijke en haast onvermijdelijke pijlers waarop het leven en de ontwikkeling in en van Zee land moeten steunen en rijn zo gelto men tot een mdeling naar water, wonen, werken, spelen en seizoenen. Wie de pij lers niet missen wil, mag getroost zijn. Ze zitten er in. er is alleen niet vanuit De heer Verburg karakteriseerde ,Ken- -j de ~ens Hij dankte de weg naar de garage werd de niet zo jonge arts onverhoeds aangevallen door twee jongemannen, die hem in het j gezicht stompten en In de maagstreek i trapten. De dokter moest zich door een| collega laten behandelen. De overvallers, die ontkwamen, worden gezocht in kringen van de pro-Waalse Jeunesse Beige. provinciale voorlichtingscommissie, die onder voorzitterschap van jhr mr T. A, J. W. Schorer belangrijk ad viserend werk heeft verricht en merkte noa op: ,We konden de tekst uiterst lopt houden. Een goede kijker heeft ers aan een halve foto al genoeg, als die dan van Riamens is.' Goede greep BROUWERSHAVEN Als er bfj een volgende brand in de gemeen, te Brouwershaven Iets gebeurt met de 30 jaar oude gemeentelijke brandweerwagen, dan neemt de brandweercommandant daarvoor geen enkele verantwoordelijkheid. De commandant, tevens wethou der van Brouwershaven, L. M. Moermond, zei dit maandagavond na afloop van de raadsvergade ring. Hij wees er op, dat het brand, weervoertuig een gevaar op de weg is. Het ding- is volgens des. kundigen al tien jaar versleten. De heer Moermond, de nooddrufti ge positie van zijn gemeente maar al te goed kennende, had er wei nig vertrouwen in, dat hij binnen afzienbare tijd over een nieuwe auto zal kunnen beschikken. Daarom leek het hem maandag, avond beter om iedereen vast in het openbaar op de sombere toe stand bij zijn dienst te wijzen. Behalve een nieuwe auto heeft de brandweer van Brouwershaven zijns inziens ook nog perslucht maskers voor de kern Dreischor nodig. De kern Brouwershaven is reeds van deze vernuftige appara. tuur, die het van dichtbij bestrij den van sterk rokende vuurhaar den mogelijk maakt, voorzien. Nadat de brandweercommandant was uitgesproken, trachtte burge meester mr J. P. Boersma van Brouwershaven hem nog wat te oemoedigen: ,we zullen de moge lijkheid van vernieuwing onder, zoeken', beloofde hij. BIT SEIZOEN WEER PROGRAMMA MIDDELBURG Terwille van het welslagen van een reeks eve nementen, die door een program macommissie zijn opgesteld, wil len b en w voor het openlucht theater nieuwe verlichtingsappa- ratuur aanschaffen. In hun toelichting op hun voorstel aan de raad, om hiervoor een bedrag van 7500 gulden beschikbaar te stellen, wij zen b en w erop, dat terwijl in het vori ge seizoen een goed openluchttheater in het geheel niet werd bespeeld, voor dit seizoen ecu goed programma is voor bereid. Zo zal de vereniging ,De Open- luchtspelers' ean viertal opvoeringen ge ven van Hamlet, terwijl, op verzoek van b en w, ,'t Trefpunt twee kindervoor stellingen zal verzorgen onder andere van de Fabeltjeskrant. Voorts wordt nog getracht een voiksdansfestival te or- ganiseeen. B en w herinneren eraan, dat de elek trische installatie tengevolge van weers invloeden in een uitermate slechte toe stand is komen te verkeren. Zij achtten het dan ook bepaald niet uitgesloten, dat tijdens een avondvoorstelling de elektrische stroom tengevolge van kort- :n-of overbelasting zou uitval- Schouwburg, de politie, de gemeentebe drijven. het stadhuis enz. worden ge leend. Deze improviserende werkzaamhe den brachten, aldus b en w extra uit gaven met zich mee zoals overwerk elektromonteurs, vervoer van het mate riaal enz. Het college stelt, dat voor al de opvoeringen van Hamlet een uit stekende belichting vereisen. Bij het nagaan welke apparatuur voor het the ater geschikt was, heeft de gemeente overleg gepleegd met de provinciale to neeladviseur, het bestuur van de Vereni ging ,De Openluchtspelers' en het Ne derlands Centrum voor Amateurtoneel. In hun voorstel aan de raad wijzen b en w erop, dat indien deze uitgaaf niet zou worden gedaan, het spelen in het I openluchttheater in het komende sei zoen ,zeer problematisch' wordt. Zij voegen daaraan tenslotte nog toe dat vrdere verbeteringen aan het openluchttheater eerst in een later sta dium zullen kunnen worden aangebracht omdat de financiële mogelijkheden daar toe thans aanwezig worden geacht. Uit een afzonderlijk voorstel, waarbij de raad wordt verzocht om akkoord te gaan met een subsidie van 1000 gulden aan de vereniging ,De Openlucntspe- lers' blijkt, dait Dij slechte weersomstan digheden niet meer zal worden uitge weken naar de schouwburg doch dal een systeem van uitwijkdata zal wor den toegepast. De heer Van Aartsen dankte alle mede werkers voor de grote inzet. Hij her innerde aan de overhandiging van het eerste exemplaar van .Ontworsteld Land' op 17 mei I960 ann koningin Juliana bij de opening van het provinciehuig. ,Het blijkt een goede greep te zijn ge weest en ik twijfel er niet nan of dit zal ook met .Kenterend Getij' het geval rijn.' De heer Van Aartsen onthulde dat ook van de kant van de provincie al ge. ruime tijd de behoefte was gevoeld aan een nieuwe uitgave die Zeeland nu althans enigszins zou bepalen. .In 1965 is men eigenlijk al aan dit project begonnen, het blijkt nu echt wel de moeite waard.' De heer Van Aartsen prees de uitgave als .voortreffelijk en aantrekkelijk' en wenste de uitgever, de auteurs én de provincie een spoedige herdruk toe. ,Bc acht dit stuk voortreffelijke voorlich ting een provinciaal belang.' ,Ilenterend Getij' een korte inleidin„, geeft van Zeeland" door de eeuwen en in een .apart' gedeelte 180 foto's van Wim Riemens. De eerste druk heeft een oplage van 6.000 exemplaren. Het boek is ruim 200 bladzijden dik, for maat 20 x 28 cm. Het is in linnen ge bonden met een stofomslag en heeft een los bijvoegsel met een meertalige tekst. Bij de officiële aanbieding waren onder anderen aanwezig de gedeputeerden jhr mr Schorer, M. J. van Poelje en A. L. van Geesbergen, de griffier dr D. van der Wel en de heren M. F. de Jonge en J. J. Tevel, leden van de provinciale voorlichtingscommissie. Bejaarde man (83) gedood bij aanrijding AARDENBURG Bij een aanrijding op de Plattedijk bij Aardenburg (de weg tussen Sint Margiete België en I Oostburg) kwam de 83 jarige heer C. !de Vos uit Sint Margnete om het le ven. Hij stak op rijn fiets de rijweg over op het moment dat mej. O. B. uit Eekloo (België) met haar auto Kwam aangereden. De heer De Vos werd op slag gedood. Dokter C. U. M. de Bruijc- kere liet het slachtoffer overbrengen naar het ziekenhuis te Oostburg De heer De Vos woonde met zijn echtge note bid zijn zoon in Sint Margriete, B EN W VRAGEN RAAD KREDIET: EXPLOITATIE OOK DUURDER MIDDELBURG Voor de bouw van het overdekte zwem bad in Middelburg is 227.500 gulden meer nodig dan aanvan kelijk werd geraamd. Dit hogere bedrag wordt veroorzaakt door inmiddels, dus tijdens de bouw. plaatsgevonden hebbende stij gingen van loon- en materiaal kosten terwijl voorts in het bad nog enkele voorzieningen zul len moeten worden aangebracht waarmee in de aanvankelijke be groting geen rekening was ge houden. Burgemeesters en wethouders, die tot hun nieuwe berekening zijn gekomen aan de hand van een tussentijds kostenoverzidht, zullen in de ver gadering van maandag 1 juni de raad voorstellen om het aanvullende kre diet te verlenen. De nieuwe raming van de totale bouwkosten van het zwembad beloopt nu r n bedrag van ruim 2.532.400 gulden. De raad ver leende reeds eerder kredieten tot een bedrag van 2.305.000 gulden. Volgens een inmiddels eveneens aangepaste opzet, zal ook de ex ploitatie van het zwembad aan merkelijk nadeliger uitvallen dan .n 1968 was voorzien. De oorzaak hiervan is te vinden in de hogere Eersoneels. en materiële kosten. iit niet voorziene tekort in de exploitatie van het overdekte en het open bad beloopt een bedrag van bijna 84.000 gulden. Volgens de aanvankelijke raming bedroeg het exploitatietekort voor de twee baden namelijk ruim 214.800 gulden, terwijl men vol gens de nieuwe berekening tot een bedrag van ruim 298.800 gul den komt. Minder validen Uit een aan de raadsleden overge legd overzicht blijkt, dat de kosten- overschrijdingen op een groot aan tal posten, zoals elektrische voor zieningen, waterzuilvering, verwar ming, meubilering en inrichting rijn opgetreden. Ook is een bedrag van 28.715 gulden opgenomen, dat be kosten is door het Prinses Beatrix- fonds een subsidie toegezegd van 6500 gulden. Aanvankelijk zouden alleen voorzieningen voor invalide personen worden genomen. B en \v zeggen echter van mening te rijn, dat ook minder validen in de gelegen heid moeten worden gesteld om van het bad gebruik te maken. Ook het kunstwerk, zoals bekend een metsel-imozaïek in een der gevels, is ruim elfduizend gulden duurder uit gevallen. Het college zegt echter de onttrekking van dit bedrag aan de .culturele reserve' van de gemeente, alleszins verantwoord te achten om dat hier toch op een centrale plaats, bij een knooppunt van wegen, een mooi kunstwerk tot stand wordt ge bracht. Oorspronkelijk niet vooralen Is ook de plaatsing van een wateronthar- dingsinstallatie, waarvan de kosten ruiim 18.750 gulden zullen bedragen B en w wijzen erop, dat het noodza kelijk is gebleken om deze installa tie aan te brengen, omdat door dc hoge toenaime van het waterverbruik door gemeentebedrijven, niet steeds zal kunnen worden gegarandeerd dat het zwembad over het vrij zachte water uit het wmgebied van de WMZ te Ossendrecht kan beschikken. Een extra.voorziening aan het leiding- Voorts bleken nog verschillende an dere voorzieningen en aanvullingen nodig te zijn, die niet waren voor dien zoals een .zwemtijdeninstallatie' ,;i garderobeverlichting. B en w wijzen er verder op, dat stij ging van de loon- en materiaalkos ten in de bouwnijverheid sinds eind 1968 aanzienlijk is. Zij rekenen voor, dat de stijging van het indexcijfer m de bouw van eind 1968 tot eind 1969 zelfs 20,5 procent bedroeg. Buiten het aanvullende krediet van 227.500 gulden zal de raad ook nog verzocht worden een krediet te ver lenen van bijna 9500 gulden voor het aanbrengen van een zg chloorbleek- looginstallatie. Hot open bad, dat tot nu toe over een chloorgasinstallatie beschikte, zal eveneens op deze nieu we installatie worden aangesloten. AI deze bedragen hebben betrekking op de zogenaamde eerste fase van het zwembadproject. B en w mer ken nog op, dat ten aanzien van het door de raad verleende krediet \oor de tweede fase, de plannen nog niet voldoende zijn uitgewerkt, om hiervan nu reeds de kosten to ramen. Via een apart voorstel zal de gemeen teraad maandag tenslotte ook nog worden voorgesteld om het beheer over het overdekte zwembad aan de gemeentelijke stichting Sportbelangen op te dragen. VERWACHT... VRIJ ZONNIG Droog en vrij zonnig weer. Zwakke tot matige westelijke wind. Dezelfde tempe raturen als gisteren of iets lagere. Vooruitzichten voor woensdag en don derdag: Droog en zonnig met temperaturen verdag iets boven normaal. Voor woensdag: aantal uren zon: 6 tot min. temp.: van ongeveer normaal 3 graden onder normaal; max. temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog et maal 90 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 6 tot 14 min. temp.: omstreeks normaal; max. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog et maal: 90 procent. Normalen voor 26-30 mei respectievelijk min. temp. en max. temp.: Den Helder 10 16 Eelde 8 18 De Bilt 9 19 Vlissingen 11 17 Vlv Zuid-Limburg 9 18 27 mei Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2