Politierechter bestraft achterlaten van gewonde MAAR ED DE N00RLANDER WIL GEHEEL GEREHABILITEERD WORDEN TERNEUZEN HIELD 3 BEKERS THUIS 12 Acht maanden na Athene schorsing opgeheven: FEDERATIE MOET MET DE BILLEN BLOOT.... Rohur heeft aan 1 punt al genoeg Verantwoordelijk Belachelijk Plasie 00STERH0F DE SNELSTE ÏN ASSEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 23 MEI 1970 PANIEKREACTIE AUTOMOBILIST MIDDELBURG Het in de steek laten van een ernstig gewonde bromfietser, die hij kort tevoren had aangereden, is de Belgische automobilist J. W. uit Borgerhout door de politierechter te Middel burg zwaar aangerekend. Mr P. van Empel veroordeelde W. don derdagmorgen tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van een maand, met een proeftijd van twee jaar, een boete van driehonderd gulden en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Officier mr Th. Lebret, had eerde* zelfs een onvoorwaardelijke gevangenisstraf geëist. De officier wees erop, dat het achterlaten van het slachtoffer, op een koude avond aan een verlaten weg bij Wilhelminadorp, bijzonder ernstige ge volgen had kunnen hebben. Die gevolgen bleven gelukkig uit, doordat de zwaar aan zijn hoofd gewonde bromfietser, la ter door een meer zorgzame autobestuur der werd gevonden. W; die inmiddels toch contact met het slachtoffer had opgenomen wist, op een vraag van de politierechter te vertellen, dat het met de man inmiddels goed ging. De enigle verklaring, die W. voor zijn gedrag had, was dat hij bij het zien van de gewonde in paniek was geraakt en er daarom vandoor was gegaan. Wat de aanrijding zelf betreft zei W. daar niets van te hebben gemerkt en ook van een klap niets te hebben gehoord omdat, zo vertelde hij, zijn autoradio hard aanstond. Ook verdediger mr H. Bruin voerde nog aan, dat W. 's handelwijze uit een pa niekreactie moest worden verklaard. J. S. uit Oostburg, die zich moest ver antwoorden voor net rijden met zijn au to in zijn woonplaats terwijl hij teveel had gedronken, werd vrijgesproken om dat mr Van Empel het tenlastegelegde wel overtuigend maar niet westtig bewe zen achtte. Kabouters S. hield namelijk vol op het bewuste tijdstip niet in zijn auto te hebben ge reden. S. had in een café in Oostburg zo menigvuldig het glas geheven, dat hij ook na aandringen van anderen, had besloten om niet naar huis te rij den doch te voet te gaan. Toch werd de auto later een eindweega van het par keerterrein aangetroffen. ,Tk weet niet hoe die auto daar is gekomen.' zo hield 3. VoL Dat ontlokte de politierechter de prompte opmerking: ,Dan is die au to door de kabouters verzet'. De officier had eerder in zijn requisi toir betoogd er wel van overtuigd te zijn dat S. had gereden: ,S. had de sleu tel dus ook hij moet de auto hebben ge start'. Aldus de officier, die het niet uitgesloten achtte, dat S. zich van het febeurde niets meer kon herinneren om- at hij toen een .alcoholische black-out' had. Mr Lebret, die er ook nog aan her innerde dat een bloedproef bij S. een al cohol-promillage van 1.15 had opgele verd, vorderde een onvoorwaardelijke ge- vangenisst-af van zes dagen en een ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twaalf maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Verdediger mr G. Tichelman, die zei er van overtuigd te zijn dat S. wél was gaan lopen, kon evenmin een afdoende verklaring voor de mysterieuze ver- Dlaatsing van de auto geven. .Hier kan best joy-riding zijn gepleegd door een of andere specimen van creatieve jeugd, waarmee wij tegenwoordig hebben te ma- mkrgcTdheeeeaiol rnnmheteokez'.n ken', zo merkte de heer Tichelman nog op. Verontrustend ,In de laatste tijd, blijkt het. aleoholpro- millage bij personen die na teveel te hebben gedronken, toch achter het stuur van hun auto .zijn gaan zitten, steeds hoger te liggen. Dat is een verontrus tende zaak'. Aldus de officied In zijn requisitoir te gen P. T. uit Zierikzee. De bloedproef had bij T. een alcoholgehalte in bloed van 2,1 pro mille aangewezen, officier die onomwonden stelde, dat hier maar één conclusie was: .Sterk onder invloed', vorderde een week onvoor waardelijke gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De politierechter legde dezelfde ontzegging op, maar bepaalde de gevangenisstraf op zes dagen. T. was in zijn woonplaats, na uitvoerig cafébezoek, met zijn auto gaan rijden en tegen een gevel tot stilstand geko men. G. S. uit Antwerpen was met zijn auto met grote snelheid door een op de weg staande houten afscheiding in Terneuzen heengeschoten. waarbij de stukken en brokkeu van de balken op zijn auto te recht kwamen. Mr. Lebret concludeerde uit het resultaat van de bloedproef, 1.6 pro mille een overmatig drankgebruik, en vorderde een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van een week en een jaar ontzegging vam de ri" vonnis was conform. Amsterdam moest zich verantwoorden voor autorijden na beveel te hebben ge drongen. Het proces verbaal sprak zelfs van .slingerend en onvast ter been'. De officier eiste een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van zes dagen. .Dan kunt u, gelat op uw werkzaamheden, deze straf in drie weekeinden uitzibten', al dus mr Lebret, die aan zijn eis ook nog een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twaalf maanden, waar van 8 maanden voorwaarde! (jk toevoeg. de. Mr Van Empel, die de gevangenis, straf ongewijzigd oplegde, bepaalde de ontzegging echter op 9 maanden waarvan zes maanden voorwaardelijk. ,ïk dacht dat die auto stil stond en ik dus zou kunnen passeren. Plotseling ring die wagen echter weer rijden', al- lus P. G. uit Scherpenlsse, die zei door deze omstandigheid een aanrijding, bij Poortvliet, niet meer te hebben kunnen voorkomen. De aanrijding kwam nog zo hard aan. dat de bestuurder van de an dere auto een kaakfractuur opliep. De ze aanrijding was echter niet het pri mair tenlastegelegde waarvoor G. zich moest verantwoorden. De politie rook bij hem alcohol. De genomen bloedproef leverde inderdaad een pro millage van 1,85 op. Dat was voor de officier ge noeg om een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van tien dagen en een ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar te eisen. Politierechter mr Van Empo' toonde zich in zijn vonnis Funest ,Ik heb wel een paar borrels gedronken, maar ik betwijfel of dat teveel was om te kunnen rijden', aldus voerde M. K. uit Oostburg te zijner verdediging aan. De politierechter repliceerde daarop met: ru hebt echter een bloedproef toegestaan. Die is in uw geval, met 1,70 funest uit gevallen. Toen K., die in Terneuzen onder in vloed had gereden, ook nog zijn twij fel uitsprak over de juistheid van de bloedproef, merkte de politierechter enigszins geërgedd op, dat het af nemen van een dergelijke proef, door een arts, beslist niet op zijn boere- trole volgde. i een con- straf, die hem voor een soortgelijk feit was opgelegd, had lopen, was nu de kans op een voorwaardelijke straf, dus de officier, beslist verkeken. De eis luidde een onvoorwaardelijke gevange. nisstraf van een week en een ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar. De politierechter hand haafde de gevangenisstraf maar bepaal de de ontzegging op een jaar, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. .Milder kan ik niet zijn', zo voegde mr Van Empel daaraan nog toe. In de zaak tegen J. v. d. L. uit Burg, die zich moest verantwoorden voor het rijden met een auto na teveel te heb ben gedronken en het daarbij aanrijden de niet bewezen te achten. ,Het staat wel vast, dat mijn cliënt heeft gedronken, maar niet dat hij zijn auto niet meer kon besturen. De bloed proef, die een pro millage van 0,75 op levende werd eerst 's.avonds om half zes genomen, terwijl de aanrijding al 's-middags om half drie had plaatsge vonden', aldus mr Schute. Mr Schute, (ADVERTENTIE) GOES: St-Adriaanstraat 6. S-HEERENHOEKVVerrilaan 25. HEINKENSZANDMr. dr Meslaan 1. LEWEDORP: Scheldestraat 54. OVEZANDE: Kerkplein 6. VLISSINGEN: Lange Zelke 19. getuigen had verklaard, «lat V. d. L. op dat moment onder invloed verkeerde vroeg daarom vrijspraak. De politierechter zei echter wel van me ning te zijn dat hier een veroordeling diende to volgen en bepaalde de straf op een week voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van acht maanden. De officier, die eerder dezelfde straf had geëist, zei zich hier tot. een voor waardelijke vrijheidsstraf te willen be perken, omdat V. d. L. op dat- moment, bij hel oprijden van een parkeerterrein in VVesterschouwen, zeer langzaam had gereden, waardoor de aanrijding geen ernstige gevolgen had gehad. Bij verstek werd F. T. uit Vlisslngen veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van een week en ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar. T. was op de Nieuwe Vlissingseweg met zijn auto over de kop gegaan. Ofschoon T. een bloedproef had geweigerd stond het wel vast, zo ver telaarde de als getuige optredende agent H. ten H; dat T. op dat moment teveel had gedronken. ROTTERDAM (GPD) In schreeuwend wit licht werd de naam van De Noorlander, Nederlands beste tienkamper van het ogenblik, voor veertigduizend mensen op het scorebord van het Atheense sta dion zwart gemaakt. De Noorlander had geslikt'. Hij had doping ge bruikt en daarom werd de Nederlander gediskwalificeerd. Zijn zesde plaats, die hij had bereikt door een imponerende score (7598 punten) werd ingenomen door een andere atleet: de Oostenrijker Mandl. Acht maanden later zit diezelfde Edward de Noorlander in het kan toor van zijn vader aan de Rotterdamse Walenburgerweg. Met het krantebericht in zijn handen waarin wordt meegedeeld dat zijn schorsing is opgeheven. De IAAF (internationale amateur atletiek federatie) die hem strafte naar aanleiding van zijn aandeel in de Eu ropese kampioenschappen in Athene, ziet met ingang van 1 juni van verdere wraakoefeningen af. De boomlange atleet heeft een dossier voor zich liggen. Een map met tientallen brieven. Enkele daarvan, geschreven door dopingspecialisten, gaven hem een wapen in handen tegen de hem in Athene uitgesproken beschuldiging. Een wapen dat zo sterk bleek, dat de IAAF werd gedwongen om van verdere corri gerende maatregelen af te zien. Edward de Noorlander 25 jaar oud is nog niet klaar met de IAAF. Hij vindt het terecht niet voldoende dat de council, de bewindvoerders van de atletiek federatie, de schorsing intrekt. Edward wil gerehabiliteerd worden. Zijn naam bedoezeld in Athene moet weer worden .wit gemaakt'. Hij heeft Athene nooit vergeten. ,Ik was tevoren op de hoogte gebracht van de uitslag van het dopingonder zoek. Toch is het dan nog hard als je naam op het scorebord met daar achter de mededeling gediskwalificeerd wegens do~ jiggebruik. .Ach, ik werd prachtig opgevangen. De begeleiders en de Nederlandse ploeg ploeg stonden achter me. Maar toch deed het pijn...' Het was voor De Noor lander het sein tot een kruistocht te. gen de federatie. ,Het onderzoek uit gevoerd in het laboratorium van de Griek prof. dr Agjuttantis (Academie straat 60 Athene) bleek niet water dicht te zijn. Dat kwam al gauw aan het licht. Prof. dr Ludwig Prokop, de voorzitter van de medische commissie van de IAAF, die de opdracht had de dopingcontrole te leiden en te or ganiseren, distantieerde zich van dit onderzoek.' Prokop schreef De Noorlander een brief, waarin hij letterlijk zei: .Ich persoonlich bin nu das ausführende organ der IAAF und fuer die chemi sche bestimmung nicht veramtwortlich' Organ der IAAF und f(ir die chemL sche Bestimmung nich veramtwortlich' niet verantwoordelijk) ,A!s zo'n brief komt dan denk je de zaak is rond. Ais zo'n man die verantwoordelijk was (wat hij ook zegt), zich eruit pro beert te draaien, dan moet de IAAF wel volgen. Maar de federatie nam niets terug.' Het werd een eindeloos gevecht tegen de bierkaai, waaraan ook werd deel. genomen door de secretaris van de KNAL", Oskam. Brieven en telegram men werden niet beantwoord. De IAAF had gesproken, veroordeeld en wilde, zo leek net, niet op het besluit terug komen. De rol van de Nederlander A. Paulen, voorzitter van de commissie Europese zaken van de IAAF. is in dit zeer trieste spel een opmerkelijke. De Noorlander: .Hij nam voetstoots aan dat ik geslikt had en hij zei in het openbaar dat ik levenslang ge schorst zou worden. Paulen (die tij dens het congres van het internatio nale olympisch comité deze week in Amsterdam zelfs overging tot een bij eenkomst die geheel aan het probleem. doping was gewijd) draaide echter volkomen bij. Zijn vriend, dr De Jong. ste, kon hem overhalen naar Nijme gen re reizen, waar aan de unlverr teit <Je farmacologen prof. dr J. M. van Rossum en ars T. B. Vree zijn verbonden, en wat belangrijk was voor een controle. Paulen nam de Atheense stukken waaraan tot dan toe (het was inmiddels februari) niemand had kun- Ed de Noorlander werpt zich over de nen komen, mee. De Noorlander: ,11c was afhankelijk van Paulen. Als er in Nederland geen Paulen was geweest, dan was ik nu nog geschorst, ondanks alle inspannin gen van Oskam, Van Rossum en Viee. Het was een belachelijke situatie, waarvan je als sportman het slacht, offer kan worden.' In Nijmegen werd Paulen duidelijk ge maakt. dat het onderzoek van Ag juttantis niet best was. De Griekse professor had de urine van De Noor lander slechts via één methode onder zocht. Hij had een gaschromatograiu gemaakt en hij had zijn bevindingen niet gecontroleerd met behulp van de zogenaamde dunne-laag methode'. Bovendien beschuldigde hij De Noor lander van het gebruik van methoxy. phenamine. Op het gaschromatogram lat Paulen meebracht, was echter slechts één piek te zien en niet zoals na een in Nijmegen ingesteld onder zoek bleek de drie pieken, die metho. ;ypiienaniine oplevert. De rapporten van Nijmegen en de dooi secretaris Oskam ingeschakelde Zwit serse prof. Schoenholzer van de Magg. Ilnger sportschool (hij schreef ander andere: ik zou me er niet voor lenen ;en atleet schuldig te verklaren, wan neer een analyse op één methode be rust) wrden via de KNAU opgestuurd naar Londen, naar de secretaris van de Council Pain. Ondanks de meningen van de deskundigen, die alle poten onder de stoel van de Griekse Ag juttantis en de IAAF kapot zaagden, ging de federatie niet door de knieën Zij hief weliswaar met ingang van 1 juni de schorsing op, maar gaf niet toe o/ige!ijk te hebben. Edward de Noorlander wil bereiken dat de IAAF dat wél doet. Hij zegt: ,De federatie moet met de billen bloot. Desnoods via een kort geding, dat ik eventueel wil aanspannen in Enge land. Naar miijn mening zou de KNAU het eigenlijk moeten doen. Evenals de bond deze week duidelijker had moeten zijn. In plaats van liet eigen straatje schoon te vegen en een pluim op eigen hoed te steken door te verklaren dat zij zich zo bijzonder heeft ingespan nen, had de KNAU beter kunnen zeg- fen: .Helaas is het ons niet gelukt e naam van De Noorlander van alle blaam te zuiveren. Hier gaan de wegen van Oskam en De Nooriander, die- de afgelopen maan den naast elkaar hebben gewerkt, geheel uileen. Oskam: .De KNAU is niet tevreden. Vastgesteld moet echter wordendat IAAF geen beroepsmoge- lijkhcid kent. We betreuren dat. 'we overwegen nog iets aan deze zaak te doen op het congres van de IAAF in Stockholm eind' augustus. Overigens wil De Noorlander een rehabilitatie- bewrkstelligen. Ik vind dat een per soonlijke zaak. Hij zal dat karwei In eerste instantier zelf moeten opknap, pen. De KNAU wil hem terzijde staan, eventueel met een getuigen* r klaring". De secretaris van de KNAU verwij*, de tienkamper dat hij door hem niet volledig op de hoogte is gphouden van de vorderingen van het onderzoek. De Noorlander vindt dat een vanzelfspre. kende zaak: ,Na 1 januari heb ik d«: gehele zaak overgenomen. De KNAU zat ton vaat. De unie wilde de IAAF niet hard aanpakken. Het bestuur zei te. gan me: ,We hebben voor een atleet nog nooit zoveel gedaan als voor jou. Heft is genoeg geweest.' Ik heb hun rapport letterlijk los moeten "branden. Mijn vader is er zelfs nog aan te pas moeten komen. De KNAU was bang dat ik het door zou spelen naar de pers. Zo vertrouwde de unie mij.' .Ovrigens heb ik wel contact onder houden met Jutte (voorzitter KNAU) en Paulen. Paulen en Oskam mogen elkaar niet. Aan een communicatie probleem binnen het bestuur kan ik natuurlijk niets doen. Zo weet ik bij voorbeeld dat Oskam niets is verteld van de reis van Paulen naar Nij megen.' .En wat dut congres van de IAAF be treft: de KNAI" heeft mij iets geheel anders verteld. De unie heeft mij ge zegd, dat het niet verstandig was om tijdens het congres ouwe koeien uit de sloot te halen. De atletlekbond wil een paar voorstellen doen en zij vei wacht niet dat die aangenomen zulle worden als ze over de ouwe koe De Noorlander beginnen.' En vervolgens verontwaardigd: .Ik vind het onsportieve aspect van deze zaak zo erg. Terwijl de atletiekfede. ratie juist een organisatie is die zegt de sportiviteit bijzonder belangrijk u vinden, kan zij niet diezelfde sportvl- teit opbrengen, door te verklaren dat zij fout .is geweest. Nee. ze wil de zaak in de doofpot stoppen. Ik hoorde Paukn van de week voor de radio naar aanleiding van het dopingcon- gres van het IÖC zeggen: laten we over De Noorlander maar niot meer praten. Nog een laatste saillant verhaal van Edward de Noorlander. dat duidelijk illustreert hoe weinig de secretaris van dc IAAF, (hij heeft zich inmiddels teruggetrokken omdat zijn gezondheid -af- niet dat zelfs, als er nog urine van mij was geweest in Athéne, het plas je na enkele maanden niet meer kon worden onderzocht op doping.' zij bijzonder geslaagd. Zaterdag waren de pupillen aan de beurt. Zowel bij de c- als d-junioren veroverde de or ganiserende vereniging finaleplaatsen. Bij de d-junioren werd zelfs door een 10 overwinning op Sluiskil de le plaats behaald. I)e c-junioren van Ter. neuzen kwamen echter tekort, niet zo zeer tijdens de wedstrijd, de strijd eindigde namelijk onbeslist 1-1. HVV nam echter de strafschoppen iets be ter en werd zodoende overwinnaar bij de c-junioron. Dit was echter van alle vier de toer nooien de enige eerste prijs die Ter neuzen verliet. Bij de a- en de b-junio- reax die maandag speelden, bleven bei de eerste prijzen in handen van de or ganiserende vereniging. Terneuzen b was duidelijk te sterk voor zijn te genstanders. In zijn poule had het hele maal geen tegenstand getuige het doel saldo van 10 voor en 1 tegen. Wille broek m de andere poule deed even min dunnetjes: het eindigde met een doelsaldo van 9-1. Een 6-0 overwin ning tegen Vogelwaarde b 1 deed hier aan natuurlijk wel goed. De uitslagen waren: Terneuzen b- Meeuwen B 3-0; Rijs wijk b - HW'24 b 2-0; Terneuzen b - Rijswijk b 3-1; Meeuwen b - HVV'24 b 0-3; Terneuzen b - HVV'24 b 4-0; Meeuwen b - Rijswijk B 0-0. In de andere poule Tarn. Boys - Vogelwaarde 0-0: Wil lebroek - OJC 1-0; Tern. Boys - Wille broek 0-2; Vogelwaarde - OJC 0-2; Tern. Boys - OJC 0-1; Vogelwaarde - Willebroek 0-6. Om de 7e en 8e plaats: Meeuwen - Vogelwaarde 0-2; om de vijfde en zes de plaats: HW'24 - Tern. Boys 1-2; om de derde en vierde plaats: Rijs wijk - OJC 0-2; en tenslotte de finale Willebroek - Terneuzen 0-2. De eind stand werd dus: 1 Terneuzen, 2 Wille broek; 3 OJC; 4 Rijswijk: 5 Tern, Boys; 6 HW'24; 7 Vogelwaarde er 8 Meeuwen. Bij de a-junioren is de finale wel spannender geweest dan dc finale der b-junioren, maar het spelpeil der b- junioreu lag beslist hoger. Hot zeer talrijke publiek heeft ongetwijfeld meer van de eerste dan van de tweede finale genoten. Alleen het slot was sensationeel. Na tweemaal 'n kwartier en twee maal T/z minuut verlenging was de stand nóg steeds 0-0. Straf schoppen moesten toen de beslissing brengen. En dit zou een lijdensweg worden. Maar liefst vier series kwa men er aan te pas om de winnaar aan te wijzen. De 40e strafschop bracht de beslissing; deze werd door Vogelwaarde naast geschoten zodat Terneuzen a voor de tweede achter eenvolgende maal de KJ de Nooyer- wisselbeker won. Opvallend was dat het technisch uitstekend spelende Wil lebroek niet verder reikte dan een voor hen teleurstellende 7e plaats. De uitslagen: Terneuzen - Meeuwen 1-1; Biervliet - HW'24 0-0; Terneuzen - Biervliet 0-0: Meeuwen - HW 2-0: Terneuzen - HW 3-0: Meeuwen - Biervliet 0-1; In de andere poule: Tern. Boys - Vo gelwaarde 1-2; Willebroek - OJC 0-1; Tern. Boys-Willebroek 1-0; Vogelwaar de-O JC 1-0; Ter. Boys-O JC 0-3; Vo- gelwaarde-Willebroek 3-0. Om de zevende en achtste plaats HVV Willebroek 1-6; vijfde en zesde Meeu- - Tern. 3oys 0-4; om de derde DRACHTEN (GPD) De 22-jarige Popke Oosterhof uit Eelde heeft woens dagavond in hot Friese Drachten de vierde wedstrijd van de nabionaLe ama. teur-wielercompetitie om de grote prijs van .Skol-bier' gewonnen. De winnaar reed de 100 km in de snelle tijd van 2.12,1 uur. Popke Oosterhof, die don derdag naar Denemarken vertrekt om daar samen mot Jan Aling uit Bunne deel te nemen aan een internationale driedaagse wedstrijd, toonde zich in de eindsprint duiden. sterker dan de verrassend als tweede finishende Leo van der Berg uit Noordwijk. de f terdammer Herman Nak (derde) Gerrie Bruin uit Andijk die vierde werd, De uitslah luidt verder: 5 Anne Wie- gersma (Drachten): 6 Jan Aling (Bun ne): 7 Piet Kleine (Hollandscheveld) 8 Mare Pennings (Nieuw Vennep); 9 Willy de Vlam (Sambeek); 10 Jan. tje Zomer (Halfweg). MIDDELBURG In de le klas van de afdelingscompetitie in Zeeland zal vrij zeker zondag aanstaande de be slissing vallen voor de degradatieiijst. De twee knndidaten daarvoor, Luctor en Robur, spelen bun laatste wed strijd. Eerstgenoemde ontvangt IJzen. dljke terwijl Robur het, eveneens op eigen veld, tegen DFS zal moeten op nemen. De situatie is zo dat Luctor aan één puntje al genoeg heeft om zich veilig to stellen. Voor de promotie naar de le klas spe len Patrijzen en Ria hun tweede wed strijd. Afgelopen maandag won Ria met 5-0 en het ziet er dus wel naar uit dat de ploeg uit Westdorpe ook ditmaal aam het langste eina gaat trekken. Zeelnadla m en Zierikzee UT, beida 3e klas kampioen, spelen een beslis singswedstrijd te Goes, le Klas (26) Luctor I - IJzendiJke I (14.30); Robur I - DFS I (14.30). 2e klas A (28) Hulsterloo H Aar denburg II. 2e klas B (29) Luctor n - Cortgene I; DFS II - 's-Heer-Arendskerke III. 3e klas B (29) Terneuzen VI - Wal cheren III. 3e klas r (32) Volharding Hl Kwa- deodamme II. Promotie competitie 2e klas: Patrij zen I - Ria W I (14.30). Beslissing»- wedstrijd (prom. 3e klas) Zeelanaia ni - Zierikzee III (ten-. Goes). Beslissingswedstrijd (3e klas B): Bres- kens IV - Teraieuzan V (terrein Bier vliet).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 12