Ook bij Bruinisse in mei '40 een executie Openluchtconcours voor jazzmusici in Terneuzen CBTB West-Nederland: onrust in de landbouw neemt toe Byzantijnse dienst in katholieke kerk 7 Postbrug tijdelijk dicht voor verkeer INITIATIEF NIEUWE STICHTING Missions to seamen in 1969: ruim bezoekers Besluiteloosheid raad van ministers ontmoedigend VISSERS SLAAN KOP EN KAAK AAN DE HAAK VRIJDAG 22 MEI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OOGGETUIGEL.E. VAN POPERINGEN: Kapitein liet Nederlandse marineman doden BRUINISSE In de nacht van 15 op 16 mei 1940 werd op de dijk bij Zijpe (Bruinisse) een Neder landse marineman doodgeschoten op bevel van een (waarschijnlijk dronken) kapitein van het Neder landse leger. De marineman was waarschijnlijk de 40-jarige ser geant-majoor machinist A. var Rijswijk. Deze maakte deel uit van de bemanning van de enkele uren tevoren lekgeschoten Nederlandse mijnenlegger Hydra. Op dat ogen blik namelijk bevonden zich Duitse eenheden op Sint-Philipsland er deze schoten de door het Zijpe va rende Hydra lek. Het schip werd aan de grond gezet en de beman ning ging in de sloepen. Een van de sloepen dreef ongeveer duizend meter af door de sterke stroom en werd getroffen door Duitse kogels. De mannen uit de sloep trachtten toen zwemmend de Schouwse kust (Zeeland had toen nog niet gecapi tuleerd) te bereiken. Toen sergeant-majoor Van Rijwijk aan wal stapte werd hij opgewacht door Ne derlandse militairen. Een kapitein vroeg hem waar hij vandaan kwam. De mari neman zei. dat hy Nederlander was en dat hij vanaf de Hydra was komen zwemmen. De kapitein was zeer opge wonden en zei dat hij loog. Daarna trok de kapitein zijn karabijn en wilde de marineman neerschieten. Toen het wa. pen weigerde gaf hij hevel aan de solda ten in zijn omgeving om te vuren. Eén soldaat vuurde zijn geweer af: de man viel dodelijk getroffen neer. De heer L. E. van Poperingen uit Brui nisse, die nu 63 jaar is, stond er vlak bij en hij heeft na dertig jaar deze ge gevens verschaft. De fusillade bij Zijpe is de vierde in de meidagen van 1940, die in de afgelopen weken bekend is ge worden. De andere gevallen- zijn ge beurd in Mijdrecht, Breda (twee man) en Moordrecht. De heer Van Poperingen was als schip per werkzaam bij de RTM. Hij voer met de kleine Anna Jacoba heen en van Maas waren uit veiligheidsover wegingen reeds naar elders overge bracht. Op het moment van de beschie ting van de Hydra lag de Anna Jaco ba in het haventje van Zijpe, dat was afgesloten door een tot zinken ge brachte bak. ,De Hydra werd om half zeven ongeveer beschoten. Wij zaten met z'n allen achter de dijk, want het f*: nogal erg tekeer', aldus de heer Poperingen. Hij heeft niet gezien, dat Nederlandse militairen de later gefusil leerde marineman gevangen namen. Hij zat toen namelijk zelf opgesloten in de kelder van het toenmalige hotel Jume- let bij het haventje van Zijpe. .Waarom ze me hebben opgepakt is me nooit dui delijk geworden. Het gebeurde toen ik naar de haven ging om m'n brood en het geld van de veerdienst op te halen. Bij de soldaten die me oppakten waren er in ieder geval drie, die me kenden, want dk had ze zelf overgezet'. Bezopen Gedurende de twee of drie uur, dat de lieer Van Poperingen in de kelder van hotel Jumolet verbleef hoorde hij niet veel meer dun .vloeken, tie ren en zingen': ,De familie Jumelet WAT WIL OVERHEID DOEN zelf was er niet, die zaten ergens in het dorp bij familie'. De heer Van Poperingen gelooft voor zichzelf, dat dat .vloeken, tieren en zingen' een va de aanleidingen is geweest van het vreemde gedrag van de Nederlandse kapitein, die het bevel gaf de. ma rineman dood te sc-liielen: ,11c had de indruk dat ze bezopen waren' De heer Van Poperingen werd na een paar uur naar buiten gebracht, waarbij militairen hem bij de polsen vasthiel den: Recht tegenover me, aan de andere kant van de dijk werd die marineman opgebracht. Door dezelfde militairen die mij hadden opgesloten. Dezelfde kapi tein. die mij had laten opsluiten ging op hem af. Ik ben een Hollander schreeuwde de man, die zijn zwemvest nog aanhad en doornat was. De kapitein geloofde dat ennelijk niet en riep, dat hij een spion •as. Hij pakte zijn karabijn om hem dood te schieten, maar het wapen ketste. Toen gaf hij bevel te vuren. Die man riep nog: denk om mijn vrouw er om mijn moeder. Toen een van die sol daten schoot riep de man: moeder, moe der! Zoiets vergeet je je hele leven niet'. Paniek Doordat de nia.it voorover viel ont stond er enige paniek, waar de heer Van Poperingen gretig gebruik van maakte: ,Toen ze me even loslieten was ik gelijk weg. Ik vluchtte de dijk over en verstopte me in een kolenwagon. Ik heb daar ongeveer drie kwartier gezeten. In die tijd hoorde ik wel dat de zieken wagen van het ziekenhuis van Noord- gouwe aankwam. De chauffeur riep: dat hij wel gewonden, maar geen doden WEMELDTNGE In verband met her- stellingswerkzaamheden zal de Postbrug te Wemeldinge van 8 juni tot en met 17 juli voor net verkeer gesloten zijn. In die periode zal het verkeer worden omgeleid over de Bonzijbrug te Wemel dinge. IN TOEKOMST WELLICHT MEER EVENEMENTEN TERNEUZEN Terneuzen loopt de kans het Zeeuwse Mekka voor de jazz liefhebbers te worden. Op zaterdag 13 juni maakt de onlangs opgerichte .Stichting muzikale evenementen Ter- neuzen' haar entree met. een openlucht. Jazzconcoiirs voor amateurs uit Neder land en België. Er doen maximaal 10 orkestjes mee. Het publiek kan het eve nement, dat zich afspeelt op enkele po dia op de gedempte vissershaven, gratis volgen vanaf de Scheldedijk. Het cours sluit aan op dc traditionele .str parade' tijdens de braderie, 's Avo treden de door een Belgisch-Neder landse jury-bekroonde orkesten op in >Porgy and Bess.' Aan het concours doen ook een soulformatie en een folk song-groep mee. Welke musici er komen is op dit mo ment nog een vraag, zelfs voor Aart Janszen, ambtenaar culturele zaken van Terneuzen en lid van de kersverse stich ting. ,We willen onze plannen nog eens grondig bekijken en er zijn ook nog wel wat financiële problemen.' Mocht een, tegen volgende week be legde. vergadering daarover klaar heid hebben gebracht dan wil de ,Stich itïng muzikale evenementen' (met als leden, naast Janszen, Frank Kou ten, AAI. van Laere en H. R, van Beest) Terneuzen leder jaar tenmin ste een jazzconeours en vermoedelijk nog meer muziek aanbieden. Klein ain)?en '^e hebben het deelnemersaan tal dit jaar op maximaal 10 gesteld om een overzichtelijk geheel te houden. Het is beter dat de mensen zeggen: 't was leuk maar wel wat klein, dan de boel nit de hand loopt.' Volgens hem zijn er legio mogelijkhe den om in Terneuzen een meerdaags jazz-festival te organiseren met een con cours dat ook open staat voor beroeps musici. .Je hoeft niet alleen uit Ne derlandse voorraad te putten: Belgen, Fransen en Duitsers kunnen hier ook makkelijk komen.' Volgens de heer Van Poperingen is dat de reden, waarom de gefusilleerde ma rineman niet voorkomt in het bevol kingsregister van Bruinisse: .Officieel moest hij natuurlijk in Noordgouwe sterven. De volgende ochten vonden ze een de mannen uit de sloep tussen perkoen- palen. Die was verdronken. De andere kwam gewond aan de wal'. Het bureau Maritieme Historie van de marine deelde echter mee, dat sergeant majoor Van Rijswijk werd doodgescho ten toen hij zwemmend de kust nader de. Nederlandse militairen zouden op hem hebben »--*■— -—■»-*■ ten met een aldus het budeau Maritieme Historie De heer Van Poperingen is tweemaal gehoord over de executie. In juli 1940 Middelburg door Nederlanders en Haag. Eigenlijk was het om te lachen, daarna heb ik ei nooit meer iets van gehoord'. Waarom de heer Van Poperingen pas na dertig jaar het verhaal van deze exe cutie wereldkundig maakt is snel ver teld: ,Je hebt mensen, die graag voor. aan lopen en zo een hen Ut niet. Ik had liever gehad dat ik dit verhaal niet kón vertellen en dat die marineman nog leefde! Het is nn openbaar geworden doordat ik aan de zoon van de toenma lige hotelhouder Jumelet heb verteld, hoe die bloedplas Indertijd bij dat hotel was ontstaan.. Raad Hontenisse vindt kroon domein .niet sociaal' KLOOSTERZANDE. De gemeen teraad van Hontenisse vindt dat het ,'n onprettig gevoel' moet zijn om een huis te bezitten dat op grond van het kroondomein is ge bouwd. De reden daarvan is, dat in de erfpachtsacten een clausule wordt opgenomen waarin staat dat de verpachter (i.e. het kroon, domein) gerechtigd is zonder eni ge vergoeding de bebouwing te la ten verwijderen. In de praktijk zijn hierover nog nooit moeilijk heden geweest, maar het was vooral het principe dat de raadsle den niet lekker zat- De heer A. Perdaen vond dat de gemeente maar eens pogingen in het werk moest stellen om derge lijke verouderde en wat hij noemde .on.sociale' bepalingen te schrappen. Nadat hij van bur. gemeestor Somers had gehoord dat het onmogelijk is grond van het kroondomein in eigendom te krij gen, opperde de heer Perdaen de mogelijkheid om de betreffende grond te ruilen tegen terreinen el ders. Over de uitvoerbaarheid van een dergelijk werd de gemeente raad het onderling overigens niet eens. IN 1969 61 KINDEREN IN PLEEGGEZINNEN MIDDELBURG .Het lg een gelukki ge zaak, dat steeds meer gezinnen be reid gevonden worden hun deuren open te zetten voor kinderen, die niet bij hun. eigen ouders kunnen zijn. Als wij deze; dank tegenover de pleegouders ultspre- alle 1 maar luk bei opgenomen. pleeggezin willen zljn,| juist ook zelf als ^ezin zoveel ge-! liet kind dat zij hebben De maatschappelijke werkers van de vereniging zijn naast hun directe ver antwoordelijkheid voor vijftig pupillen ook betrokken bij de algehele ontwik keling van de Zeeuwse kinderbescher ming. Zo zal worden nagegaan in hoe verre voor de werving en registratie van pleeggezinnen gebruik kan worden gemaakt van de pleeggezinnencentrale .De Koepel' te Rotterdam', aldus een ci taat uit het jaarverslag van de vereni ging kinderzorg te Middelburg dat de zer dagen is verschenen. In de pleeggezinnen waren eind vorif Jaar 61 kinderen opgenomen. Eén kin< bevond zich in een J. v. V. O.-karnp, 32 in inrichtingen van andere instellingen. In het sanatorium, psychiatrische in richting en dergelijke bevonden zich 2 kinderen, op proef bij ouders 9, in mi litaire dienst 2. 26 kinderen voorzagen in eigen onderhoud. "en geplaats» U> huize .De Vperse Sin gel' (14 tot 21 jaar) 57 kinderen. In het tehuis voor werkende meisjes bevonden zich eind 1969 15 meisjes, in het jon genshuis ,Het Baken' 17 jongens. VLISSINGEN In 19G9 bezochten 19.160 zeeUeden de Flying Angel Club van de Mission to Seamen op de Schel- depoortwerf in Vlissingen-Oost. Reader Anthony Driver, die de leiding heeft van dit zeemanswerk, bezocht 913 sche. pen zowel in Vlissingen als op het ka. naai van Gent naar Terneuzen en zocht 140 zeelui in ziekenhuizen op. Dit blijkt uit het jaarverslag over 1968 ran de vereniging .The missions to sea men in de provincie Zeeland'. De vereni ging houdt woensdagavond 27 mei om acht uur in het Scheldekwartier te Vlissingen de algemene ledenvergade ring. Uit het jaarverslag blijkt voorts onder andere dat 222 pakketten lectuur wer den uitgereikt en dat 628 zeelieden de kerkdiensten in de kapel van de club bijwoonden. Bij de georganiseerde acti viteiten waren zowel voetbalwedstrijden als filmshows, en er werd bemiddeld bij karting en zeilen. Voor Britse militai ren die deel namen aan de operatie .Cunningham' en die in het Sloegebied waren gelegerd, werden eveneens diver se evenementen op touw gezet. Uit het jaarverslag van penningmeester P. v. d. Veen blijkt dat de Missions in 1969 het tekort ad. ƒ2300 nog door extra bijdra ge konden opvangen, het tekort voor 1970 wordt geraamd o- 2670. Op de jaarvergadering z9l een bestuurs wijziging plaatsvinden. Aftredende be stuursleden zijn de heer J. W. Hupkes en mevrouw E. Hupkes-Damme. Zij zijn in verband met vertrek uit Vlissingen niet herkiesbaar. Voorgesteld wordt de benoeming van ir J. Bout. den in eigendom over te dragen, uiter aard tegen aanvaardbare prijs en volle dige schadeloosstelling. ,T - -.Het maandenlange streven van het ■an de laatste jaren en de huidige on. cBTB-bestuur om te komen tot het zekerheid die vele zelfs tot nu toe nog .uinstf.U(.n va„ w.n spPf.ia,,. (<)nomlseh. renderende bedrijven van de nodige In- SOeiaal voorlichter voor de fruitteelt in uratie ontneemt. Zuidwest Nederland, werd deze week lok de besluiteloosheid van de raad beloond met de benoeming van de heer van ministers van de EEG met betrek- 4 jjreebaart nit Amstelveen. De heer kmg tot de fundamentele problemen Breehaart heeft onder andere al drieën- van de landbouwpolitiek werkt zeer ont- „.nhair jaar ,.rvariiig aj# economisch moedigend zo werd gesteld. Met volle- J;instemming nam het bestuur dan kennis van net bericht dat het land bouwschap zich rechtstreeks tot de mi nisterraad heeft gericht. Het CETB be stuur ziet dit schrijven als een uiter ste poging middels democratisch over leg te komen tot de zo gewenste dui delijkheid in het landbouwbeleid. ,De toenemende onrust in de land- en tuinbouw is niet alleen een blijk van economische moeilijkheden waarin vele bedrijven verkeren, maar symboliseert bovenal het groeiend gevoel* van onze kerheid'. aldus het CBTB bestuur op kerheeid', aldus het CBTB bestuur op haar laatst gehouden vergadering. .Gro te onzekerheid over de vraag of er bij de overheid voldoende bereidheid aan wezig is en in de toekomst zal zijn om de economische en sociale ontwik keling gunstig te beïnvloeden. Wanneer deze grote onzekerheid niet snel wordt weggenomen zal dit zeer ernstige ge. volgen kunnen hebben voor de gehele bedrijfstak', zo stelde het CBTB bestuur, dat lang stilstond hij de ontwikkeling ihet bestuur nog enkele vraagtekens i voorlichter bH hot rijkstuinhouwr <>n*u- pl.iatste bij de voorgestelde normen voor lentsehap te Amsterdam. De Brce. de rente van het in de grood en ge. baart zal In eerste instantie zich zo voL bouwen gestoken vermogen, verwacht ledig mogelijk ten dienste stellen voor - V-I - men dat realistischer drijfsuitkomsten zal geven. Om te voorkomen dat ons gehele land wordt doorsneden met tientallen leidin gen, is reeds geruime tijd geleden be sloten over te gaan tot aanleggen van zogenaamde lelaingstraten. Uitvoerig ging nu het CBTB-bestuur In op de vraag of de gronden voor deze leiding: traten moeten worden verkocht of dat grond door middel van een za kelijk recht voor deze leidingstraten beschikbaar moeten worden gesteld. Daar een leldingstraat het karakter heeft van een nieuw aangelegde weg en vele doorsneden en versnipperde per- goede schade loosstelling noodzakelijk. Het CBTB.be- LEI Reeds enkele maanden geleden richtte het bestuur van de CBTB West-Ne derland zich tot de landelijke organi saties met het verzoek te bewerkstel ligen dat de LEI.cijfers over de be drijfsresultaten in de landbouw niet al leen berekend zouden worden op pach tersbasis maar ook op eigenaarsbasis. Nu nam het bestuur dan ook met grote instemming kennis van het feit, dat landbouwschap dit punt bij het LEI aanhangig heeft gemaakt c-n naast cij fers op pachtersbasis ook cijfers te publiceren op eigenaarsbasis. Hoewel Toernooien voor kampioenschap schoolkorfbal Zaterdag 23 mei 1970 wordt er in Goes, Middelburg, Oost-Souburg (Rayon Vlis singen) en in Terneuzen een schoolkorf bal toernooi gehouden, georganiseerd door respectievelijk de korfbalverenigin- fruittélers, d*arnn.-u.t zul werken voor de tuinder», die beroep op hein kunnen doen. Wanneer de heer Breehaart precies zijn werk zaamheden zal kunnen beginnen 1» nog niet bekend. Het bestuur ging akkoord met dc plan nen voor de zomer toogdag op woens dag 24 juni te Zlerikze--. Het program ma, dat ongeveer 700 tot 800 personen zal moeten trekken heeft als thema: .Leven, wonen en werken in het Delta land van morgen'. Dit thema zal nader worden ingeleid door de heer A. J. Ka- land, lid van gedeputeerde staten van Zeeland. Verder .s er een forumdiscus sie. In het forum zullen onder anderen zitting nemen: drs R. Zijlstra, lid van de tweede kamer, dr A B. Vaandra ger en drs P. Bukman, beiden secreta rissen van de Nederlandse CBTB. Ver der zal ook dr ir C. W. C. van Beekom worden gevraagd in het forum zitting te nemen. Ook" aan het element ont spanning en ontmoeting is gedacht, want direct na <Je mi&Jagsamenkomst wor den de aanwezigen verzocht mee te gaan met de boot-excursie langs de Delta werken. In Burghsluis zal men de boot verlaten om niet bussen de rit over Westerschouwen naar Zierikzee te ver voleen. UTRECHTS BYZANTIJNS MANNENKOOR TE MIDDELBURG BEKEND VAN RADIO EN TV MIDDELBURG Het Utrechts Byzantijns mannenkoor komt, als eerder gemeld, zondagmorgen naar Middelburg. Het koor zal daar ver zorgen wat officieel heet de .godde lijke liturgie van de heilig Joannus Chrysostomus volgens Byzantijn- ritus.' De dienst is georgani seerd door het Apostolaat van de hereniging te Stapelen bij Boxtel, instelling van de ploegen zullen in diverse poules wor.i den ingedeeld. De winnaars van deze een Officiële w toernooien zullen op 13 juni in Goes t>oomq Katholieke kerk san to in een toernooi gaan uitmaken wie ach KOOms ^a™01ieKe Kerk. aan te schooikorfbaikamp-.oen van Zeeland mag duiden als .aktieeroen' die er voor noemen. Van de zijde der scholen be- staat grote belangstelling. Zo zullen bij voorbeeld in Souburg 19 ploegen aan het toernooi deelnemen. De deelnemen de scholen zijn hier: Marnixschool, School met de Bijbel, Chr. National School, J. H. v. Daleschool, A. Ste- merdingschool. Julian aschool Pleiter Douw e rs e school, Juliana v. Stolberg school, Martinuo school, Duyvenvoorde schol. gint om half elf en zal ongeveer vijf kwartier duren. De opbouw van de dienst heeft veel weg van de westerse dienst, maar zal voor niet-deskundigea weinig doorzich tig zijn. Daarom wordt voor deskundi- -e maar sumiere uitleg g<J iturgie bedient men zien Slavische taal. bijna geheel i. De volgorde van de verschillende zangen en handelingen is als volgt: oe- reiding van de offergave, grote v re des litanie (kurië eleisonj, antifoon (tus senzang). kleine litanie, intocht van het evangelieboek (koor zingt acht zalig heden:, trisacheon (drie maal heilig), itei (eerste schriftlezing), lezing uit het evangelie (met zang, drie maai ha- lelua), litanie voor de kerk. intocht of fergave. litanie van de offergave, credo, anaphora (eucharistisch gebed), me mento. communieritus (met het Onze Vader), communie priester, diaken en volk. zegen en wegzending. De Byzantijnse liturgie is een volledig door de katholieke kerk erkende iitur- ijvert de oosterse liturgie wat be kendheid te geven in de westerse wereld. De Byzantijnse dienst wordt gehouden in de Petrus en Pauluskerk, hoek Lombardstraat- Bachten Steene te Middelburg, be- Spaans. De dienst zal zoveel mogelijk- met oosters decorum gepaard gaan. Zoo zal het koor vermoedelijk een drietal Ikonen (afbeeldingen van heiligen) mee nomen om daar de, in de Byzantijnse liturgie gebruikelijke, Ikonostase mee na te bootsen. Dat is een muur waarop Ikonen zijn aangebracht en waarvoor de priester bij het binnenkomen een kort gebed uitspreekt. Men verwarre de Byzantijnse liturgie niet met een van de Grieks- of Rus sisch orthodoxe kerk. ofschoon de By zantijnse kerkgroep daar oorspronkelijk wel van aftakt. De kerkgroep kwam la ter echter weer naar de Rooms-Katho. lieke Kerk terug. Ten overvloede ten slotte: het Utrechts Byzantijns man nenkoor is bekend van radio, televisie en pick-up. Het koor bestaat uit ongeveer vijftig leden, voor het merendeel leken. ADVERTENTIE HET BOEK VAN DE MAAND Zomaar wat zwerven Bert Garthof trekt er op uit, weer of geen weer. En juist hij weet als geen ander telkens weer datgene te vinden waar aan we maar al te gauw voorbij gaan. Veel foto's Illustreren de tekst en geven er diepte Groot formaat. 117 afbeeldin gen in kleur en z wart-wit. Uitsluitend in de maand juni PLANTEN- EN DIERENGIDS VAN EUROPA Ieder die de Planten- en Dierengids van Europa bekijkt, zal verrast zijn door de enorme hoeveelheid gegevens over de rijke verscheidenheid van de Europese flora en fauna die hier op zo'n vakkundige en prettige manier bijeen is gebracht. Het boek is inge deeld naar de natuurlijke leefgebie den: bos. heide, binnenwater, zee. strand, weide, enz. Samengesteld door dr H. Garms. 348 bladzijden, 3700 kleuren illustraties 14,90 Het verstoorde evenwicht Een pleidooi voor het be houd van het natuurlijke milieu. Onder redactie van prof. dr J. C. van de Kamer. Samengesteld door 21 biologen. 288 pagina's tekst en 32 pagina's foto's 18,50 In de technische maat schappij v^n vandaag wordt op velerlei wijzen met ons natuurlijk milieu gemanipu leerd. Op de vragen waarom het behoud van het natuur lijk milieu van zo groot be lang is en welke wegen openstaan om het verstoor de evenwicht enigszins te herstellen, geven 21 voor aanstaande Nederlandse bio logen in deze bundel ant woord. In de maand Juni bij het kopen voor 7,50 aan boe ken een speciaal natuurboek gratis. Ook los verkrijgbaar voor 2,90. m BOEKHANDEL 1 LU KUNSTHANDEL 1 1 DE.VEY MESTDAGH Bellamypark 45-58 Vlissingen TERNEUZEN De Terneuzense vis sers E. en J. F. de Rooy hebben woens dag en donderdagmiddag in de Wester, schelde een bijzondere vangst gedaan. Ter hoogte van de DOW haalden ze, toen ze met hun kotter de .Terneuzen 25' op tongevangst waren, een mammoet- kaak met één (uiteraard: losse) tand en de kop van een vermoedelijk zeldzame vis naar boven. Kaak en kop moeten 25 meter onder het wateroppervlak hebben heren De Rooy hebben nog niet eerder fossiele resten opgediept: wel vonden ze al eens een historisch anker. (FotoPZC). Examens Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaag de voor het eerste gedeelte van het doc toraal examen geneeskunde de heer M. D. van Fraassen te Terneuzen'. In het internaat ,De Bakermat' te Baarn slaagden de volgende dames voor het diploma kraamverzorgster: mejfu- frouw C. A. Maas; mejuffrouw J. W. Platschorre: mejuffrouw C. W. Walra ven; mejuffrouw J. v. d. Wiele In het internaat .De Bakermat' te Baarn slaagden de volgende dames voor het diploma kraamverzorgster: mejuf frouw C. A_ Maas te Krumingen; me juffrouw J. W. Platschorre te Elle. woutsdijk; mejuffrouw C. W. Walraven te 's-Graveapolder; mejuffrouw J. v. d. Wiele te Goes. Deze kraamverzorgsters zijn in dienst bij de Stichting Centrum voor Kraam zorg voor Zuia- en Noord-Beveland en Tholen te Goes. Alkmaarse scholieren op excursie in Zeeland TERNEUZEN Leerlingen van een streekschool voor de detailhandel u-.t Alkmaar hebben dezer dagen een drie daags bezoek aan Zeeland gebracht. In Terneuzen werden zij ontvangen door een commissie van ontvangst van het Handels Centrum Terneuzen. In de mid daguren werd een bezoek gebracht aan de watertoren waarbij uitleg werd ge geven over de Stadsontw Terneuzen. Later in de middag werd on der leiding van de heer Ribbens van gedachten gewisseld over ,De gevolgen van de economische ontwikkeling van Zeeland voor de detailhandel.' Na woor den van dank voor het hartelijk ont haal van het Terneuzense HCT, ver trokken de deelnemers van de excursie (twee dagen Middelburg en één dag Ter. neuzen) weer naar Alkmaar. Zeeuwse actieve' echtparen krijgen gratis vakantie in Valkenburg VLISSINGEN Twee Zeeuwse echtpa ren zijn samen met nog 83 andere in Nederland door de VVV ,Het Geul dal' in Valkenburg uitgenodigd voor een kosteloze, geheel verzorgde vakantie in Valkenburg. Reden voor dit initiatief is het 85-jarig jubileum van de VVV .Het Geuldal', die tevens de oudste VVV in Nederland is. De genodigden zijn allen mensen die zich op sociaal gebied voor de plaatse lijke gemeenschap verdienstelijk hebben gemaakt. De Zeeuwse echtparen, die op verzoek van de VW door de plaatselij ke gemeentebesturen zijn uitgenodigd, zijn de heer H. J. Joziasse en echtge. note te Middelburg en de heer L J. de Bert en echtgenote te Vlissingen. De heer loziasse heeft zich voor de Middelburgse gemeenschap al vele ja ren verdienstelijk gemaakt in diverse bestuursfuncties onder andere van het NVT, de Middelburgse bestuudders Bond de Metaalbedrijfsbond, het Middelburgs ziekenfonds en de Sociale Werkplaats. De heer en mevrouw De Bert hebben al vele jaren van grote activiteit achter de ten behoeve van het jeugdwerk in Voor de 85 genodigden ts een uitgebreid vakantieprogramma samengesteld, be staande uit een bezoek aan een tiental bezienswaardigheden en attracties, ex cursies per touringcar door Zuid-Lim burg en naar de Ardennen en tot slot een feestavond, waarop de gehele be volking is itgenodigd. het jubileum van de VW mee te vieren. De gratis vakantie start aanstaande maandag, terwijl het gezelschap vrijdag 29 mei in de loop van de morgen of mid dag huiswaarts keert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7