PUURS WAS VOOR TWEEDE MAAL IN ofpo™ALZEGEl KLOETINGE EN WON TOERNOOI WEER ZESTIENDE ZONNEVELDRIT BRACHT 16.000 GULDEN OP in Middelburg woedde' drie dagen strijd om Zeeuwse lawntennistitels Te weinig spanning tijdens pinksterraces Zandvoort I Nederland Zwitserland Goede sport op CH Axel lit BIT0SSI EERSTE IN ITALIË BARIL LIEP TEGEN CELTIC UIT VELD ZONDAG VOETBAL DINSDAG 19 MEM970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT |3 it (Van onze sportredactie) KLOETINGE ,We zijn blij, dat we volgend jaar het sterke Puurs weer in ons toernooi hebben; wij zullen dan voor nóg sterkere tegenstanders zorgen'. Dat verzekerde Kloetingevoor- zitter W. F. Roosdorp maandag na afloop van het twaalfde in ternationale Hollandia-voetbaltoernooi tegen voorzitter Boeije van het Belgische Puurs Excelsior FC. De club uit de derde nationaal afdeling van onze zuiderburen won namelijk verdiend voor de tweede achtereenvolgende maal de wisselbeker na een 2-0 zege in de finale tegen de zaterdag 2e klasser Zuidland. spam /olie was met 1400 toeschouwers maar iets minder dan vorig jaar herhaalde de geschiedenis zich. Want ook vorig jaar stonden Puurs en Zuidlaind als finalis. ten tegenover elkaar. Toen eindigde de strijd na verlenging in een 2-2 gelijk spel, waarna de Belgen via strafschop pen de eerste plaats in de wacht sleep ten. Nu hadden ze geen strafschoppen no dig. Vooral dankzij een betere tech niek, beheerster spel en een sterke mid denveldbezetting verdienden de Belgen de zege op Zuidland, dat te langzaam schakelde om gevaarlijk te kunne zijn, volkomen. In de eerste speelöj„ van 30 minuten scoorde Josef Boogaard het eerste doelpunt en na de hervatting maakte Moons er 2-0 van. De wed strijd werd uitstekend door scheids rechter P. Harinck uit 's-Heer-Hen. drikskinderen geleid. .Puurs was dé betere ploeg', gaf de Zuidlandtrainer, ex.Feijenoordspeler Rini van Woerden (,Ik ben nog steeds lid van Feijenoord, hoor') volmondig toe. Overigens waren de Zuilanders wel gehandicapt. ,Van m'n selectie- MIDDELBURG Vijfentwintig gulden meer dan vorig jaar: 16.162 gulden om precies te zijn was de op brengst van de 16e Zonneveldrit, die afgelopen tweede pinksterdag werd verreden. Voorzitter van «Ie stichting .Sport steunt Zonneveld,' C. Wester weel, die in de volle foyer van het Middelburgse Citytheater maandag middag het bedrag ontving in de vorm van een chequé uit handen va® de lieer A. v. Sabben, de voorzitter van het co mité Zonneveldrit was er overigens best blij mee. En niet minder bljj dan hein was dr H. A. Rooberts, de geneesheer, direeteur van .Zonneveld' die de or ganisatoren en de deelnemers aan de Zonneveldrit namens de Zeeuwse te huizen kwam bedanken. De heer Roe. lierts prees ed organisatoren van de rit, voor de vele uren die zij in de or. ganisatie van de rit steeds weer ste ken en voor het enthousiasme dat ze steeds weer bij vele opwekken. Hij besloot zijn dankwoord met een zeer geprononceerd uitgesproken ,Dank u zeer.' Aan de 16e Zonneveldrit namen dit keer 356 mensen deel. Evenals het in gezamelde bedrag iets meer dan vorig Jaar. Om al die mensen te ontvangen, was er maandagmorgen om zes uur reeds een bedrijvigheid van belang op en om Zonneveld. In de loop van de morgen kwamen Domburgs burgemees ter, mr F. G. Sprenger en dr Roeberts een kijkje nemen. Toen arriveerde ook het Goese circus .Hogerop," dat direct met de opbouw begon. I?it hoogtepunt van de feestelijkhe den in Domburg was wel het optre den van de heer Herbert Joeks, beter bekend als de indiaan Klult-Kluk, die accordeonvereniging .Aecordeola' uit Bamen met het circus .Hogerop' en dc van burgemeester Sprenger ook het startschot voor de Zonneveldrit, waar. Vlissingen het at'wachtingsprogramma verzorgde. Kluk.Kluk gaf op verzoek na acrobaten van het circus .Hogerop' per fiets een papieren muur door boorden. Bepaald een ludiek begin dus van deze 16e Zonneveldrit, die behal ve de medewerking van eerder genoem de artiesten en Instellingen ook de onmisbare steun had van de zon, die het die gehele öag geen minuut liet afweten. Het afwachtingsprogramma te Dom. burg werd bijgewoond door naar schat ting zeker duizend mensen. Kluk.Kluk zette zijn beste beentje voor, zoals dat heet. en sprong, nauwelijks op het amusementsterrein gearriveerd, in als circusartiest. Ook trad hij onder ande re op als goochelaar. Van het pro gramma van het circus .Hogerop' moe ten met name genoemd worden het optreden van de Veronica'3, meester Salabie en het lenigste meisje van Zeeland. Aan liet eind van de middag kwam men bijeen, zoals eerder gemeld, in de foyer van het Middelburgse .Citytho. atèr.' Daar werd de opbrengst en de uitslag bekend gemaakt. Daar werd ook de oud_secretatis van de stich ting .Sport steunt Zonneveld,' de heer W. Joziasse voor zijn vele werk als sterke voor de zwakken in het zon netje gezet. Het rokertje dat men hem daarvoor had willen aanbieden had men echter in het zonnetje bij Zonne veld laten liggen. Toeli was er een slof sigaretten voor de nijvere heer Joziasse. Bloemen waren er voor zijn vrouw. De heer Joziasse mocht de prij zen tenslotte uitreiken. De eerste extra prijs ging naar de club met het grootste aantal deelne mers, en dat was de MAC .Schelde. gouwen.' Ook de tweede prijs was voor deze club. De derde prijs ontving de heer Duve Bernhard uit heit Duit se Dorsten, als versUvonende automo bilist uit het buitenland. De verst wonende scooterrijder, de heer C. Con vent uit Gent, een trouw deelnemer aan de rit kreeg de vierde prijs. De vijfde prijs ging naar mejuffrouw J. J. van der Bliek te Wolphaartsdijk, als verst wonende bromfietser: zij was zo bleek van de inmiddels opgeheven .Bromvlieg.' De jongste automobiliste, mejuffrouw Hemelaar uit Rucphen kreeg de zesde prijs. De zevende prijs ging naar de heer J. Sturm, als oud ste deelnemer. Onder luide toejuichingen werd de achtste prijs uitgereikt aan me. vrouw Couvent uit Gent. Met de beker in de hand maakte zij op wankele bonen een rondedansje be. geleid door een spontaan op gang gebracht ,lang zal ze leven.' De verst wonende automobilist was de heer P. Schoon uit Doetinchem, de verstkomende, de heer B. Koning uit Krommenie. De verskomende autmobiliste was mevrouw E. Sohoute uit Amsterdam. Ze kre. gen respectievelijk de negende, tiende en elfde prijs. Tijdens de bijeenkomst in City be dankte de heer Van Sabben onder ou dere b en w van Domburg voor hun medewerking. Ook de politie werd be. dankit. Voor het tehuis Westhovcn was er inog een bedrag van 120 gulden aan parkeergelden opgehaald, waar een gulle deelnemer nog een tientje aan toevoegde. Verder was er een bijdrage voor het instructïefonds van .Accor. deola' en voor het circus .Hogerop'. Beide organisaties kregen bovendien het herinneringsvaantje, waarvan er te Domburg reeds exemplaren aan on. der anderen Kluk-Kluk en burgemees ter Sprenger waren uitgereikt. De 16e Zonneveldrit werd bijgewoond door vertegenwoordigers van de tehui zen Zonneveld te Domburg, Vijver vreugd, Kinderzorg en het dagver, blijf te Middelburg, Den Berg te Goes en De Slerre te Sluiskil. De organisa tie van de rit was in banden van de oudste motor, en autoclub .Schelde- gouwen' te Middelburg. De foto geeft oen beeld van het amusementspro gramma. (Foto PZC). KLOETINGE Moment uit de wed strijd tussen Arnemuiden en Kloetinge, die de zaterdag Ze klasser gemakke lijk met 4-0 won. (foto PZC). ploeg van 15 spelers miste ik er liefst zeven', lichtte Rini van Woerden toe. Bovendien had de ploeg de pech, dat aanvoerder Jos van Kempen, één van de beste spelers van het veld. kort na het begin van de finale geblesseerd raakte en in de tweede helft in de voorlinie zo maar wat mee moest hup pelen. Dat doet evenwel niets af aan de triomf van Puurs, dat in vergelijking met vorig jaar versterkt was met Ber. chem Sportspeler Van de Ven. Een. dracht-Aalstspeler Leo Zabinski (van Hongaarse afkomst) en de Beerschot, linksback Sadzod, van Franse afkomst. Er liep nog een opmerkelijk man in de PuUrsgelederen rond. Dat was rechtsback Josef Boogaard, die tijdens dit toernooi in Kloetinge zijn 50e en 51e strafschop voor zijn ploeg benutte. Hot verbazingwekkende was, dat liet hier om 51 achtereenvolgende penal, ties ging: Boogaard miste er niet één Een uitstekende indruk tijdens dit toer. nooi maakte ook zaterdag 2e klasser Arnemuiden, dat in de voorronde slechts mei 2.1 van Puurs verloor. Wellicht hadden de Amemuidenaren met een andere tactiek de strijd in hun voordeel kunnen beslissen. In de voor.l ronde had deze Zeeuwse ploeg name lijk met 4-0 van een tegenvallend Kloetinge gewonnen, terwijl Puurs maar tot 3-0 tegen de organiserende club kon komen. In de beslissende wed strijd wie de finale zou bereiken wa ren de manne van trainer Jaap van Maris duidelijk op een gelijkspel uit en dat heeft hen wellicht een finale-1 plaats onthouden. Een goede indruk maakte ook nieuwe ling Maasdijk, eveneens een zaterdag- club. die na zijn 2.0 zege op de ploeg van het Britse Rijnleger algemeen een finaleplaats toegedacht werd. Zuidland j gooide evenwelroet In het Maasdijk- se eten door de beslissende wedstrijd met 1-0 te winnen. Overigens viel I de Britse Rijnlcgerploeg danig tegen, ondanks het feit, dal ze er een extra trainingsperiode tegenaan gesmeten hadden. Twee maal vorig jaar en ditmaal heeft Puurs Excelsior FC nu aan het Kloetingse Hollandiatoernooi deel genomen. Beide malen dus met het grootst mogelijke succes. .Ze waren ae sterkste ploeg en speelden het aan trekkelijkste voetbal', verzekerde Tuur Ceulairs, oud-trainer van het Eelgische nationale elftal en thans technisch di recteur van Beerschot, die verzekerde hel toernooi met veel genoegen bijge woond te hebben. In Amicitia reikte voorzitter Roosdorp tijdens een gezel, lig samenzijn de prijzen uit. De uitslagen zijn Poule A: Arnemuiden - Kloetinge 4-0; Kloetinge Puurs 0-3; Puurs - Ar nemuiden 2-1. Poule B: Britse Rijnleger Zuidland 0-1, Maasdijk - Britse Rijnleger 2-0; Zuidland Maasdijk 1.0. Om de vijfde en zesde plaats: Kloe tinge Britse Rijnleger 0.1om de derde en vierde plaats: Arnemuiden - Maasdijk 3-1; finale: l'uurs - Zuidland 2-0. KMMELOORD (ANP) —Het Neder landse dames basketbalteam heeft za_ I terdag in Emmeloord met 60-58 van Polen gewonnen. Bij de rust stonden de Nederlandse dames voor met 30-26.! Uitblinkers aan Nederlandse zijde in, deze spannende wedstrijd waren Els van der Heyden (AMVJ). Els de Groot AMVJGêrda Schouten i Blue Stars) en Carla de Liefde (BOB(. BUENOS AIRES (ANP) Juan Ma- ::-iel Fang.o. Je v.jfvoud.ge wereld- kampoen der coureurs, heeft een hart aanval gehad zijn toestand wordt door de doktoren beschreven als ern stig. De Argentijnse coureur ls opge nomen in een kliniek in Buenos Aires. Het nieuws van Fang-.o's ziekte werd pas zaterdagavond bekend. De oud- wereldkampioen is 59 jaar. DUNDEE (GPD) Britse den lieten zich lovend uit over de prestaties van de Nederlandse jeugd zaterdag in het met een fraaie diep- voorspelde zelfs met name de langbenige en supersnelle P.e- né van du Kerkhof een grote voetbai- toekomst. De ploeg van aanvoerder Wim Rijsbergen had inderdaad weinig j of geen moeite met het vooral na rust conditioneel en tactisch tekort schie-j tende Zwitserland dat met de 6-1-1 score nog slechts bescheiden werd over klast. In de eerste periode boden de jonge! Helveten redelijk tegenstand, hoewel reeds toen het hun toegeschreven en-j tihousiasime in ruime maite werd over. broffen door een geconcentreerd spe-l tonde oramjeploeg die de stevige tackle I en het persoonlijke dueJ allerminst schuwde en van fysieke tekortkomin- ¥en geen blijk gaf. rainer Arie de Vroet: .Er ls goed, gevoetbald. De jongens hebben opbou wend gespeeld en op basis van tech niek. inzet en conditie de Zwitsers gewoon weggespeeld. Ze bleken bo-( vendien na twee maal veertig minu-[ ten nog niet uitgeblust. Zo zie ik het! graag, al vind ik wel dat er -tegen dit! Zwitserland meer treffers geplaatst hadden moeten worden'. AXEL De talrijke toeschouwers (ca. 3000) hebben op de zonnige tweede pinksterdag kunnen genieten van prachtige paardesport tijdens de con- AXEL - jeruiters) op Apaolie foto PZC) sprongen in diverse klassen. Werd het springconcours pas 's middags verre den, 's morgens was het de beurt aan de dressuurruiters. Wij komen nog na der op dit ch terug. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Drie dagen achtereen (tot maandag 6 uur) heeft de Zeeuwse lawntennis- jeugd op de Middelburgse banen van de Veste gestreden om de districtstitels. In de diverse leeftijdsgroepen kwamen de vol gende kampioenen uit de bus: Annelies Prins uit Geersdijk (meisjes 12-16 jaar) Paulien van Bergen uit Middel burg (meisjes 15-18 jaar). Anneke Prins uit Geersdijk (meisjes 17-21 jaar). Bart van der Feen uit Goes (jon- RORONTO (ANP) - Vijf minuten voor het einde van een wedstrijd tegen Celtic Glascow voor een internationaal voetbaltournooi in Roronto is het elf tal van Bari van het veld gelopen. De Italianen weigerden zondag verder te spelen nadat de scheidsrechter een strafschop aan de Schotten had toege kend. toen Cane een speler van Celtic trapte. Eerder werden Spalazzi, de doelverdediger van Bari, en Leseto, een van de Italiaanse verdedigers, naai de kleedkamer gezonden wegens vast houden van en trappen naar een te genstander. De stand w as 2.2. gens 12-16 jaar). Han Petiet uit Vlissingen (jon gens 15-18 jaar) Robert Jan van der Feen uit Goes (jongens 17-21 jaar). Het weer werkte deze drie dagen in alle opzichten mee om de partijen vlot af te kunnen werken. Vanzelfsprekend was het ook voor de vele toeschou wers een genoegen om deze tennisstrjjd mee te maken. De wedstrijdleiding be rustte bij ir R. F. Slot en ir N. Schoen makers van de Middelburgse lawnten- niselub (MLTC). Zij vooral zorgden er voor, dat alles vlot verliep; enkele par tijen duurden zeer lang zelfs drie uur maar het tijdschema werd niet in de war gestuurd omdat een andere serie partijen korter duurde dan inge calculeerd was. In de jongste meisjesgroep bereikten Annelies Prins en Feijkje van der Veen uit Middelburg de finale. Nadat Anne lies Frin3 veel tegenstand had moeten overwinnen zegevierde ze tenslotte met de cijfers 6—0. 57 en 62. Bij de jongens van dezelfde leeftijd waren het Frank Kelderman uit Middelburg en Bart van der Feen uit Goes, die in de finale tegenover elkaar kwamen te staan. De Goese jongeman greep de ti tel voor een jaar dank zij een 63, 4 6 en 62 overwinning. Bjj de meisjes van 15 tot 18 jaar kreeg Pauline van Bergen in de finale Ma rian Krediet uit Vlissingen tegenover zich. Pauline van Bergen had in de halve finale gewonnen van Ineke Meijer uit Kruiningen (63 en 64), terwijl Marian Krediet na veel moeite Anne lies Prins van een tweede finaleplaats af hield. De Vlissingse speelster won met 46, 6i en 6—4. In de finaie moest Marian Krediet met 46. 61 en 61 haar meerdere erkennen in Pauline van Bergen. Vlissinger Han Petiet en Goesenaar Fred de Rave waren de finalisten bij de 1 jaar. Han PU - gezegevierd i Hans Felius met 62 Fred de Rave gemak kelijk Huub van der Poel uit Terneuzen achter zich had gelaten (62 en 61). In de finale begon Fred de Rave de eerste game te winnen (64). maar daarna moest hij het in:tiatief en de zege lateó aan Han Petiet. die de volgende twee gamee met 6 In de oudste meisjesgroep was Pauline van Bergen ook een heel eind op weg om een tweede kampioenschap te ver overen. Pas in de finale werd zij een halt toegeroepen door Anneke Prins. Weliswaar zijn de twee finalistes in hun normale doen van ongeveer geljjke sterkte, maar nu moest Pauline van Bergen haar meerdere erkennen in Anneke Prins, die gedecideerd met 6 1, 60 won. Overigens was de felle strijd, die het Middelburgse meisjes moest leveren in de middengroep, niet vreemd aan haar minder sterke tegen stand tegen Anneke Prins. Bij de jongens (17-21 jaar) geen ver rassingen. Zoals verwacht bereikte Ro bert Jan van der Feen uit Goes het hoogste trapje, al bood Anthonie van Iersel uit Domburg felle tegenstand (63 en 75). In de halve finale had Robert Jan van der Feen van Han Pe tiet uit Vlissingen gewonnen met de cijfers 64 en 61, in de andere halve f inale zegevierde Van Iersel met 63. 57 en 64 over Joos Bellaart uit VARESE (ANP) De Italiaan Fran-j co Bitossi heeft maandag de eerste, etappe van de 53e ronde van Italië ge wonnen. Hij versloeg in de eindsprint! van de 115 kilometer lange rit van Pel- legrino naar Biandronno zijn landge- noot Giancarlo Polidori. De uitslag van de eerste rit is: op 1 sec., 3 Van Vlierberghe (Belg), 4 Portalupi (It). 5 Huysmans (Belg). 6 Ritter (Denm.i. 7 Dancelli (It), S Panizza (It). 9 Balasso (It), 10 Cuc- chietti (It) allen dezelfde tijd als Poli dori. 11 Fezzardi (It) op 5 seconden, 12 Basso (It) op 22 seconden, 13 Ser- cu en vervolgens een groep van 30 renners met o.a. Eddy Merckx (Belg). Felice Gimondi (It) en Gosta Petters- son (Zwe) in dezelfde tijd als Basso. De uitslagen van de zoiulagoompcuiic zjjn: le klas (26) Philippine I-Hoofdpiaal I 1.4; Hulsterloo I.Luctor 0.1. Res. le klas (27): Oost burg ILTerneu- zen DJ 1-4; Corn Boys IT.Goes DJ 2.1; 2e klas A (28): Sluiskil Ü.Hulsterloo II 5-1; Noormannen n.Philippine II 3.0 Tedneuzem IV.Schoondijke n 3-3. Promotie comp. 2e klas: Ria W I.Pa_ tr(jzen I 5-0. 2e klas B (29): Renesse II-Luctor II 2.2: Hansw. Bovs n.Kwadendamme I 4.1. 3e klas C (32): SVOWK I.Volharding '32 EU 0-1; Volharding '32 Ü-Robur IH 2.2. (Van onze autosport reductie ZANDVOORT De laatste race was de beste van het pinksterprogramma op het circuit van Zandvoort, waar maandag zo'n 150 autocoureurs aan ruim 25.000 toeschouwers hun kunnen lieten zien. Een van de vele lelie vech ters in deze zevende wedstryd van de dag was Kan Akersloot met zijn Alfa Romeo 1300 GTA. Akersloot maakte in de. vierde ronde een enorme slipper in de Tarzanboeht. Hy viel zo'n zeven plaatsen terug maar toen begon hij aan een opwindende inhaalrace, die hem in de 13e ronde terugbracht op de tweede plaats. Die positie ontnam hij de snelle Haarlemse dame Liane Enge- inan, die met haar vakkundig opge voerde Ford Escort Twin Cam naar de derde plaats werd verwezen. In het grote startveld van deze race waren bijna alle boeiende gevechten te zien, die het publiek in de 6 -andere wedstrijden een beetje heeft gemist. Het vuurwerk kwam niet, zoals ge bruikelijk. in de race voor de .grote kanonnen', de - tot 2000 cc. de opgevoerde toerwagens :c. Het was beroepscoureur Toine. Hczemans. die deze wedstrijd zonder veel moeite met zijn Alfa Ro meo 2000 won. Toine reed voor het eerst op een nieuw soort banden, zonder profiel. Rob Slo- temaker, de man. die het gevecht zou moeten maken, kon niet zijn Alfo 2000 het tempo van de gelijksoortige wagen van Hezemans en Nico Chiotakis niet bijbenen. De shpspecialist had kennelijk niet de goede banden onder zijn auto staan. De wedstrijd voor formule Ford en an dere monoposto-racewagens werd een triomf voor constructeur Henk van Za- linge. Hij reed zelf niet. maar de race werd gewonnen door Keith St. John in een door Van Zalinge geprepareerde Pallister. St. John won verrassend: hij mengde zich pas twee ronden voor het einde in de strijd. Rob Slotemaker, in een ook al door Van Zalinge verbouwde Beattie won de formule Fordklas. .Iedereen zou het met zo'n auto kunnen winnen', verzekerde Slotemaker na af loop. wijzend op de Van Zahnge-auto, waarmee hij professionele Lotusrace wagens achter zich had gehouden. ZANDVOORT: Op lief circuit van ZandixMrt werden de nationale pink sterraces gehouden. Op de foto: het gevecht om de eerste plaats in de For mule Ford en Monoposto's-race. Van voor naar achtervlak na de start: Vermeulen, Slotemaker, die de race zou winnen, en Strata. Het was maandag voor hot laatst, dat Jaap Zwart als wedstrijdleider optrad bij een nationale race. Hij geeft na vele jaren de start- en finishvlag over aan een jongere. Helaas voor Zwart was het niet de beste georganiseerde wed strijd, waarmee hij afscheid nam. Som mige starts lieten zo lang op zich wach ten. dat het publiek bij tijd en wijle roerig werd. Om de kijkers te kalmeren moest Zwart zelfs een race laten door gaan. waarin 23 van de 27 wagens niet aan de reglementen voldeden. Ze bleken te laag op de wielen te staan. Eton les voor de coureurs: zolang iedereen de voorschriften negeert durft de wed strijdleiding niets~ te zeggen. HANS TEN' HOUTEN'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 13