Politieke kraampjes in de Burgerzaal Bisdom Breda wil pastoraat samen met andere kerken Officiële opening ,De Dauwrakkertjes' Ds Pennings, Axel: uw onmacht is onze onmacht' Consternatie om lichtboeien Aanvaring in haven Hansweert PROVINCIE N.-BRABANT IN MOERDIJKSCHAP Hoorapparaten Schoonenberg NV DONDERDAG 14 MEI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 DIOCESAAN PASTORAAL BERAAD BIJEEN (Van een onzer redacteuren) BREDA Het diocesaan pasto raal beraad in het bisdom Breda heeft woensdag op Bouvigne in Breda een aantal ontwerpaanbe- velingen tot de zijne gemaakt ten aanzien van een uitvoerige .Proeve van een program voor het pasto raat in het bisdom Breda'. Tevens werden enige discussiestellingen aanvaard waarbij als belangrijkst gelden de stellingen dat .Program mering van het pastoraat moet zijn gericht op het inschakelen en activeren van zoveel mogelijk christenen' en dat het pastoraat zoveel mogelijk in samenspraak met andere christelijke kerken in het gebied van het bisdom Breda moet worden opgezet en in onder linge samenwerking moet worden uitgevoerd'. Hoe het antwoord daarop zal zijn van de het meest in aanmeerlcing komende kerken in Zeeland, de Nederlandse Hei. vormde Kerk en de Gereformeerde Ker ken. is niet te zeggen. Pastoor J. A. Se- gers uit Temeuzen vroeg in de bijeen komst de mening omtrent behoefte aan samenspraak van ds P. Pennings uit Axel, de waarnemer namens hervormd Zeeland. Deze sprak van ,een amechtige situatie, uw problemen zijn onze pro blemen, uw onmacht is onze onmacht, het inschakelen van de gemeenteleden lukt niet. Als dominee zou ik wel zeer nadrukkelijk willen zeggen dat het hu welijk geen panacé is voor de kerk noch voor de samenleving, maar ik weet wel dat u veel last hebt van het Vaticaan. Proeve gaat uit van drie aandachtsvel den: getuigenis, eredienst en dienst. Be halve op de samenspraak en samenwer king met andere christenen en kerken (kapelaan V. Schoenmakers uit Goes vond dat men dit woord christenen moest vervangen door mensen, omdat pasto raat dienst is) is er ook een duidelijke uitbreiding van dit pastoraat voorzien. De programmering moest, aldus de discussiestelling, rekening houden met het groeiend aantal christenen dat weinig of niets ziet in de tot nu toe gebruikelijke kerkse vormen van getuigenis en eredienst, maar wel in een evangelische dienst aan de mede. mens en de samenleving of in buiten, kerkelijke vormen van bezinning op zin en doel van het leven. Deze men sen mag men niet als .randkerkelijk' ,KERK CENTRUM VAN ACTIE EN VORMING' BREDA. Het diocesaan pastoraal be raad in het bisdom Breda, heeft woens dag uitgesproken, dat de dienst die de kerk aan de samenleving te bieden heeft, hierin bestaat dat de kerken ter plaatse een centrum zijn van bewegen, bewust wording, actie en vorming. En dit ten aanzien van de vragen en noden hier en elders in de wereld. Om dit waar te maken zuUen er in relatie tot de pastorale beraden op verschillende niveaus werkgroepen voor kerk en samenleving nodig zijn. Deze groepen zullen door voorlichting, vor ming en het opzetten en begeleiden van acties moeten werken aan het bewust maken van de noden en vragen van de samenleving en moeten stimuleren tot daadwerkelijke inzet. Een aantal pasto rale werkers zal belast moeten worden met de begeleiding van deze werkgroe pen voor kerk en samenleving. De bestaande charitasinstellingen en werkgroepen voor .missie en ontwikke lingshulp', werden door het beraad uit genodigd te bezien in hoeverre zij aan aeze werkgroepen kunnen participeren. De charitasinstellingen zullen worden ge vraagd zich verantwoordelijk te weten voor de financiering van deze werkgroe pen. Men constateerde onder andere dat moet worden samengewerkt met reeds be staande actiegroepen, bijvoorbeeld t.a.v. de rietsuikeractie: kapelaan Schoenma kers, Goes, vond dat ook diaconieën e.d. van andere kerken erbij moeten worden gehaald. Bovendien was er de constate ring dat een deskundige voor kerk en ontwikkelingssamenwerking bepaald geen luxe meer is. beschouwen, aldus de discussiestof ling. Kernpunt in de discussie de klacht dat deze Proeve teveel van het bestaande kader uitging en te weinig het experi ment verdisconteerde. De bisdomstuden ten in Tilburg wezen bijvoorbeeld op het. geen kapelaan Leo Testers in Sas van Gent met zijn jongerenmissen doet. Kritiek ontmoette vooral de zinsnede in de Proeve aangaande een .bewuste keu ze: nieuwere gestalten van kerk-zijn krijgen minder aandacht dan ze verdie nen. De oude gestalten lijken echter nog voldoende vitaliteit te bezitten om in spirerend te kunnen werken voor ker ken en wereld van morgen.' Mevrouw R. Vereeckene-Remer uit Sas van Gent sielde daarbij nog dat men wel wordt volgestampt met informatie, maar dat de kerk heel weinig aandaeh heeft voor heft geloof, zij constateerde een leemte tussen theorie en werkelijk heid. En kapelaan Omer Gielllet uit Breskens achtte de Proeve een mooie proeve maar was wel bang voor een .be proeving' als er te lang en teveel werd gepraat in plaats van dat men plaatse lijk gewoon iets ging doen. Drs J. M. Roof, directeud van het diocesaan pas toraal centrum zag de Proeve vooral als .prikkellectuur' (voor het plaatselijk vlak). Snellere vernieuwing nodig? Al les goed en wel, maar dat kan haast niet bij een zo ongunstige leeftijdsop bouw als van het bestaande pastores- corps, aldus de heer J. van der Meulen, directeur van het diocesaan vor mingswerk jeugd. Hij had harde cijfers om de het be raad ,zich ie laten realiseren hoe oud Examens Aan de opleidingsschool voor het chris. telijk kleuteronderwijs te Middelburg slaagden, voor het examen rooms katho liek godsdienstonderwijs de volgende kandidaten: Carla Aerssens te Vlissin. gen, Marianne Hermsen te Vlissingen, Anke Kauffmann te Vlissingen. Marij ke Nagelkerke te Kloetinge, Thea Ran- sijn te Goes, Rie Stobbelaar te Goes. Er werden geen kandidaten afgewezen. Aan de christelijke pedagogische aca demie voor Zeeland te Middelburg slaag den voor het examen rooms katholiek godsdienstonderwijs de volgende kandi daten: Christian Andriessen te Vlissin gen, Ank Baarends te Goes, Els van den Kieboom te Goes en Charlotte Lies te Vlissingen. Er werden geen kandidaten afgewezen. bouw als van het bestaande pastores korps, aldus de heer J. van der Meulen, BRUSSEL (ANP) Lichtboeien op de Noordzee, daar gelegd door de Nederlandse hydrografische dienst, hebben woensdag voor nog al wat consternatie bij de Bel. gïsche marine gezorgd. Het vrachtschip .Turquoise' van de Cockerill Line, dat een geregel de dienst onderhoudt tussen Oost ende en Cockerill, seinde in de nacht van dinsdag op woensdag dat het 28 mfjl uit de kust bij Oostende, ter hoogte van het lichtschip .Westhinder' een licht boei had waargenomen, die waar schijnlijk afkomstig was van een onderzeeër. De Belgische marine heeft daar na onmiddellijk de .Bovesse' één van haar schepen die in de om geving kruiste, opdracht gegeven een onderzoek in te stellen. Woensdag seinde het schip dat het een grote lichtboei, omgeven door kleinere, had aangetroffen. Het schip had inmiddels uitge vonden dat de boeien niet afkom stig waren van een onderzeeër maar daar, vooruitlopend op uit te voeren werken, .waren uitge zet door de Nederlandse hydro, grafische dienst. Deze had echter nog geen tijJ U-J J~i |g kend te mal HANSWEtRT Woensdagmiddag Is in de buitenhaven van Hansweert het 1300 ton metende Nederlandse motorschip Marco' met het 300 ton metende BeL. gische motorschip .Therese' in aanva ring gekomen. Het Belgische, met soda geladen schip, dat op weg was naar Rotterdam lag af gemeerd aan de steiger en wachtte voor de sluis. De .Marco', met cokes geladen, liep vanwege een roerdefect uit dc koers en ramde de .Therese', waardoor juist boven de waterlijn een gat ont stond. De bemanning van het bergings vaartuig .Inktvis' heeft inderhaast een plaat op het gat gelast. De sleepboot .Zeetijger" heeft de Marco nadien in Hansweert binnengebracht. Na reparatie zullen beide schepen hun reis vervolgen. liet gezicht van de kerk is ten op zichte van de jonge mensen'; til pro cent van de geestelijken is tussen de 50 en 04 jaar, 38 tussen de 25 en 50. De ambtsverlating overtreft thans het aantal nieuwe predikanten met twee per jaar. Als men daarvan uit gaat e.i uat is nog tc gunsug uan zijn er in 1970 nog maar 182 priesters in de bisdomnielijke ziei- zorg de helft van het huiuige aan tal. Zijn .meest gunstige veronderstelling was dan bovencuen uat daarvan dan 74 procent boven de vijttig jaar en 26 pro cent onder de vijftig is. Dus: op drie boven de vijftig is er een geestelijke jon ger dan vijrtig. Eu vooras Kon hij ver. tellen dat van i april vorig jaar tot begin april dit jaar liet bisdom negenentwin tig priesters had verloren door overlij den, ambtsverlating en dergelijke. Er waren er maar twaalf bijgekomen en achttien pastoorplaatsen waren opgehe ven. Het wordt tijd dat de kerk uegint aan maatschappij- en zelfkritiek, al dus een opmerking en daarop sloot mooi aan hetgeen ook gevraagd werd: of het gezien de noodzaak van ontwikke lingssamenwerking nog wel kan dat een kerk (die van Zundert) een altaar van 10.700 bestelt zonder dat er enige in. spraak van iemand anders dan een kerk. bestuur was geweest. Men kwam van. daar uit op de noodzaak van openbaar heid van vergaderingen en openheid. Test- -case Drs J. Zuidgeest directeur van hel instituut huwelijk en gezien had de idee dat er maar heel weinig was gebeurd nadat het beraad zich in een vorige zit ting had uitgesproken voor de vrouw in het ambt en voor de inschakeling van gehuwde pastores. Hij vreesde dat Ro me teveel de hele celibaatsaangelegen- heid in ons land zag als een test-case' hoever Nederland zou (durven) gaan. .Eenheid met Rome bestaat niet, we moe ten nu maar eens de scheiding erken nen', zo vond hij. .Het is onverleerbaar dat een gesprek over deze zaak wordt geweigerd.' Zo kwam men op de func tie van het diocesaan pastoraal beraad als orgaan dat ook zeker moet toezien of uitspraken worden geconcretiseerd. .Durven de voorgangers mee te gaan?', aldus de vraag. Men wees er op dat bisschop Ernst wel bereid is soms iets te riskeren. De bisschop zelf liet zich niet verleiden tot een mening, maar con stateerde slechts een afstand tussen the orie en praktijk, tussen algemeen beleid en algemene mening. In zijn slotwoord liet hij echter wel doorschemeren dank. baar te zijn voor de zorg om verwerke lijking" van hetgeen in het beraad ter sprake komt. DEN BOSCH (GPD) Gedeputeerde staten van Noord-Brabant, hebben de staten een concept aangeboden voor een gemeenschappelijke regeling .Industrie n havenschap Moerdijk'. Daarin wordt oorgesteld het Industrïesohap Moerdijk waarin de Zekluzagemeenten samenwer ken te vervangen door 'n lichaam waar in ook de provincie en de gemeente. Bre da zitting hebben. De taak van het nieuwe schap is een complex industrieterreinen en havens te laten aanleggen en exploiteren in het Moerdijkgebied. Een raad van bestuur van achttien leden draagft de belang rijkste verantwoordelijkheid. Het dage lijks bestuur zal uit zes personen be staan. In een toelichting op het nieuwe indu strie- en havenschap herinneren gedepu teerde staten er aan dat in januari 1968 de Zekluza-gemeenten voor de exploi tatie van het industrieterrein bij Moer dijk een gemeenschappelijke regeling aangingen. Door de vestiging van Shell zijn de plannen voor Moerdijk in een stroomversnelling geraakt wat onder meer tot gevolg had dat er een uitbrei ding kwam van 600 naar 2000 hectare bruto (netto 1400 hectare). Dit was voor de provincie aanleiding zich af te vragen of en in hoeverre ze zou moeten meewerken aan de totstandkoming van een industrieterrein van meer dan regionaal belang, welke vorm van sa. menwerking er zou dienen te komëïi met de Zekluza en of er meer gemeenten ingeschakeld moesten worden. Dit alles om te komen tot een krachtige bestuur lijke eenheid en een groter financieel draagvlak. In de bespreking met het dagelijks be stuur van het industrieschap Moerdijk werd besloten om behalve de provincie ook de gemeente Breda in de opzet te betrekken. De keuze viel op Breda om dat dit in het streekplan West-Brabant hoofdcentrum is en een duidelijke, func tie heeft ten aanzien van de werkne- s op het Moerdijkproject en hun nnen in de maatschappelijke en cul turele sfeer. Wanneer de staten op 29 mei akkoord gaan met de voorgestelde regeling wordt het industrie- en haven schap een rechtspersoonlijkheid bezit tend liohaam gevestigd in Zevenbergen. MIDDELBURG Eén maand na de ingebruikname van de open bare kleuterschool ,De Dauw- rakkertjes' verrichte de wet houder van onderwijs van Mid delburg, de heer M. A. L. Hu- bregtse de officiële opening. Het weer en liet mechanisme van het kanonnetje dat met een lui de knal de openingsplechtigheid kracht bij moest zetten, werk ten niet mee, maar dat mocht de feestpret niet drukken. De kleuters gaven hun ballonnetjes de vrijheid en zongen ter ere van deze dag een feestlied, wethouder Hu bregtse kreeg van vier .sprookjes achtige' kleuters een .sleutel' en voor mevrouw Hubregtse was er 'n boe ket bloemen. Eenmaal binnen in de nieuwe kleuter school klonken de gelukwensen en dankwoorden over een weer. Wethou der Hubregtse sprak een welkomst woord tot alle genodigden en be. langsteldenden. Hij zei in zijn ope. mngswoord onder andere: .Terwijl we nu bijeen zijn voor de officiële opening van deze school, moeten we I alweer verder met het maken van 1 plannen voor de bouw van een tweede kleuterschool in Dauwendaele. Op het ogenblik hebben we 76 leerlin gen en een wachtlijst van 28 kleu- ONTMOETING MET KANDIDATEN MIDDELBURG NODIGT NIEUWE KIEZERS (1900) UIT VOOR ORIËNTERENDE AVOND MIDDELBURG Het gemeentebestuur van Middelburg heeft alle inwoners, die op 3 juni a.s. voor de eerste keer mogen stemmen dat zijn er 1900 uitgenodigd voor een oriënteren de bijeenkomst, die donderdagavond 21 mei a.s. in de Burgerzaal van het Stadhuis wordt ge houden. Men wil de nieuwe kiezers in de gele genheid stellen kennis tè nemen van program ma's en de beginselen van de partijen, die aan de komende gemeenteraadsverkiezingen zullen deelnemen. In de burgerzaal zullen daartoe oiuler andere kraamp jes worden opgesteld, die door de politieke partijen zelf worden ingericht en waar de belangstellenden zich na afloop van het eerste gedeelte van de avond na der kunnen oriënteren. Het gemeentebestuur stelt zich voor in dit eerste ge deelte van de avond de nieuwe kiezers een antwoord te geven op vragen als: wat doet een gemeente, wat doet een college van b en w, wat doen de leden van de gemeenteraad, welke Middelburgers hebben zich kandidaat gesteld voor een plaats in het stadsbestuur en welke plannen die kandidaten hebben. Zo zullen dc kandidaten van de gemeenteraad aan cle jonge kiezers worden voorgesteld, één van de kandi daten van elke partij houdt een vijf-minuten-toespraak je en er bestaat de mogelijkheid naar aanleiding van de toespraakjes vragen te stellen en met de diverse Kandidaten nader van gedachten te wisselen. BIJ de stands met informatiemateriaal van de politieke par tijen kunnen uiteraard nadere inlichtingen Ingewonnen worden. In de door burgemeester drs P. A. Wolters en ge meentesecretaris mr J. Hooij ondertekende invitatie wordt de avond gekarakteriseerd als ,een vlotte bij eenkomst' waarin men zich .ongedwongen onder het genot van koffie, een glaasje prik of iets dergelijks kan oriënteren.' Wie aan de uitnodiging gevolg geeft, moet voor 19 mei een bijgevoegde antwoordkaart aan b en w re tourneren. De bijeenkomst op donderdagavond 21 mei begint om 8 uur. Minister heeft bezwaar tegen garage in Westkapelle WESTKAPELLE De minister vat volkshuisvesting en ruimtelijke orde. ning heeft bezwaar gemaakt tegen de oprichting van een garage op een p ceel gelegen aan de Rookstraat Westkapelle. De overweging hiertoe la geweest dat dit in sfcryd zou zyn met het op 14 juni 1968 door de provinciale staten van Zeeland vastgestelde streek plan .Midden-Zeeland'. Daaruit blijkt immers dat het gebied, waarin het terrein ligt waarop de gara ge gebouwd zou worden, is aangeduid als zeewering en aan de zeezijde van de zogenaamde bebouwingsgrens ligt. Aan de zeezijde van deze bebouwings grens is in beginsel slechts die bebou wing toegestaan voor zover zij noodza kelijk is ten bate van de waterkering. Daartoe behoort een garage niet. ters en omdat we volgend jaar ook moeilijk zullen zitten wat betreft de lagere scholen Ls er een bouwteam gevormd om te komen tot de bouw van een kleuterschool en basisschool onder één dak. WIJ hopen daarmee de overgang van het kleuter- naar het basisonderwijs wat makkelijker te laten verlopen.' De inspecteur voor het kleuteronderwijs in Zeeland, de heer H. Verboom was vol lof over de activiteiten van het Middelburgse gemeentebestuur wat betreft de bouw ran en de zorg voor kleuterscholen en de goede aanslui ting met het basis- en verder ver- volgendonderwije. Omdat de tweede klas die de school nu rijker is ge worden de vierhonderdste kleuter klas van Zeeland was. overhan digde de Inspecteur de leidster van de tweede klas. mejuffrouw E. Me. liefste een geschenk voor de school. De heer J. Didder overhandigde namens de oudercommissie een platenspeler, architect Tuinhof wees op de ruim tewerking van de twee tentdakjes van de nieuwe school, en de heer P. Kampman, hoofd van de basis school .Óosterburch' overhandigde *n boekenbom Van de vereniging voor protestants] christelijke kleuteronderwijs was er> een grammofoonplaat en ook de kleu terleidsters van het openbaar onder-1 wijs in Middelburg zorgden voor een langspeelplaat. De heer J. den Hoedt overhandigde namens de vereniging voor openbaar onderwijs een platenbon en de firma Van der Woude overhandigde een kruiwagen voor de kleuters. De hoofdleidster, mevrouw J. J. de Hul- lu-Moens sprak als laatste een dank woord voor alle belangstelling en me dewerking en bracht ieders mening nog eens onder woorden met: 't Is een geweldig fijne en ruime school geworden.' De school heeft twee lokalen, een ka mer met keukentje voor de leidsters en in de ruime gang eist een glas- mozaïek van A. Minderhout de be langstelling op. Bij de foto: De kleuters vóór de of ficiële opening van ,De Dauwrakker, tjes'. Benoemingen in het onderwijs In tijdelijke dienst tot en met 31 juli 1970 is benoemd aan de rijksscholen gemeenschap te Temeuzen mevrouw A. M. Wildeboer.Bre!. Vanaf 1 december 169 is in vaste dienst benoemd aan de rijksscholengemeenschap te Oostburg de heer J. C. Louws, terwijl de heer Hi N. Biezeveld rnet ingang van 1 augustus in vaste dienst aan deze school is be noemd. Heden overleed, na veel lijden, onze on vergetelijke man. va der en schoonvader LEENDERT JAN VAN DER SLUIJS op de leeftijd van 51 jaar. Gapinge: N. van der Sluqs- Vermeuleh Maatje en Rinus Middelburg: N. Jobse- Gapinge: Mien en David Suus Kees Gapinge, 13 mei 1970. Dorpsstraat 1. De begrafenis zal DV plaatsvinden op za terdag 16 mei om 11 uur op de begraaf plaats te Gapinge. Vertrek van bovenge noemd adres om 10.45 uur. Liever geen bezoek. Heden overleed, na een smartelijk lijden, onze geliefde zoon, broeder, zwager en oom LEENDERT JAN VAN DER SLUIJS op de leeftijd van 51 jaar. Gapinge: C. van der Sluijs J. van der Sluijs- van der Werff Domburg: W. N. Bimmel- van der Sluijs H. Bimmel Neven en nichten Gapinge, 13 mei 1970. Dorpsstraat 28. Na een moedig gedra gen lijden overleed in verpleeginrichting ,Der Boede', mijn trouwe, zorgzame hospita, mevrouw JOHANNA ELISABETH BLOK geboren Oosse, op de leeftijd van 87 jaar. A. Zsvigtman Middelburg. 11 mei 1970, Wijngaardstraat 1L RECTIFICATIE De teraardebestelling van mevrouw ADRLANA DE JONGE zal niet plaatshebben op zaterdag 15 mei als gepubliceerd, maar op VRIJDAG 15 mei om 13.15 uur op de algemene be graafplaats te Mid delburg. Met diepe droefheid geven wij kennis van het geheel onverwachts overlijden van mijn ge liefde man en onze lieve broer, zwager en oom PIE TER MTVDERHOED op de leeftijd van 59 jaar. Sterke de Here ons in dit zo zwaar verlies. J. J. Minderhoud-Prlester Familie Minderhoud Familie Priester Wieringerwerf, 13 mei 1970, Schervenweg 35. De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 16 mei 1970 om 14.00 uur, op de algemene be graafplaats te Middenmeer. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in hotel Smit te Middenmeer. Na een moedig, geduldig gedragen lijden, is van ons heengegaan onze zeer zorgzame man, vader, behuwdvader en opa MARINES PHILIPSE in de ouderdom van 76 jaar Middelburg: P. Philipse-Gabriëlse Roosendaal: AL Groeneveld-Phüipse M. Groeneveld Jos, Hillie, Elselien, Annemarie J. Philipse A. Philipse-Ardewijn Martin, Thea Harlinge: L. A. Philipse J. Philipse-Wielemaker Alex, Ronald Middelburg, 13 mei 1970. Burgerweidestraat 2. De overledene ligt opgebaard in het mortuari um van het Gasthuis te Middelburg. Bezoek uren dagelijks van 10.00-11.00 en van 18.00- 19.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 16 mei a.s. Vertrek Burgerweidestraat 2 om 11.45 uur. Aankomst op de algemene begraafplaats om plm. 12.00 uur. Heden werd, tot onze diepe droefheid, van ons weggenomen onze beste broer en zwager MARINES PHILIPSE in de ouderdom van 76 jaar Middelburg: A. Philipse A_ Philipse-de Lange Vlissingen: F. Verhulst M. Verhulst-Philipse Middelburg: L. Leijnse-Philipse Middelburg, 13 mei 1970- Met grote droefheid geven wij kennis, dat he den, nog geheel.onverwachts, van ons is heen gegaan, onze lieve, zorgzame vader, schoon- en grootvader, de heer JOHANNES JACOBES KORENHOF weduwnaar van D. W. F. Hagethorn, in de ouderdom van bijna 82 jaar. De kinderen, behuwd- en kleinkinderen Hellevoetsluis, 12 mei 1970. Nicolaas Beetsstraat 21. De overledene ligt opgebaard in de rouwka mer van het Eudokiaziekenhuis, ingang Berg- singel 215, Rotterdam. Bezoek donderdag 20.00 tot 20.30 uur, tevens gelegenheid tot condoleren. De teraardebestelling in het familiegraf zal plaatsvinden, vrijdag 15 mei 1970, op de alge mene begraafplaats aan de Stoofweg te Nieu- wehoorn, gemeente Hellevoetsluis, circa 15.00 uur. Vertrek van het woonhuis om 14.30 uur. Naar ons aller bestemming, is Kosmos-bewust van ons heengegaan, maandag 11 mei 1970 te Goes, Huize Ter Valcke, op de leeftijd van 84 jaar REDMOND JOZEF PEETER KIMPE kunstschilder, weduwnaar van Clarisse C. L. H. van Meerhaeghe. Valkenburg: Dr V/. F. M. Kimpe A A. M. M. Kimpe-van Pagee Heerlen: 1 V. C. M. Welters-Kimpe 1 F. J. W. L. Welters I Breda: Roel Kimpe Valkenburg: Lydia Kimpe De begrafenis heeft Inmiddels, in alle stilte plaatsgehad te Veere. Geen bezoek, geen rouwbeklag. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, mijn Innig geliefde man, onze lieve, zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PEETER PIE TERSE echtgenoot van Cornelia Ruissen eerder weduwnaar van Martina Wijkhuijs in de gezegende ouderdom van 95 jaar. Middelburg: Wed. C. Pieterse-Ruissen Wed. M. Janse-Pieterse C. van Eijzeren-Pieterse J. M. van Eijzeren Sint-Laurens: A. Pieterse P. Pieterse-Goverse Middelburg: J. Pieterse A. Pieterse-Coppoolse M. Pieterse J. Adriaanse A. Adriaanse-de Bree Klein- en achterkleinkinderen Middelburg, 13 mei 1970. Zuidsingel 102. De teraardebestelling zal DV plaatsvinden op zaterdag 16 mei op de algemene begraafplaats te Sint-Laurens om 1.00 uur. Vertrek van uit de bovenzaal van de kerk der geref. ge meente aan de Segeersstraat om 12.30 uur. Geen bloemen. Heden overleed mijn Innig geliefde broeder PEETER PIETERSE In de gezegende ouderdom van 95 jaar. Zjjn diepbedroefde zuster N. Pieterse Middelburg, 13 mei 1970. Veerseweg 30. Wegens omstandigheden is onze vestiging te Goes ZATERDAG 16 MEI DE GEHELE DAG GESLOTEN Oostsingel 94 - Goes G. J. Scherphuis S. P. RIETEMA zenuwarts keel-, neus- en oorarts, vrydag 15 mei vrijdag AFWEZIG. GEEN SPREEKUUR.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7