is uw zoon wel gelukkig op school? Geen recordbezoek tijdens Pinksteren verwacht "3* Stiefmoeder wilde dochter vermoorden Actie senatoren tegen Nixon Israëliërs weer uit Libanon weg Frankrijk weet Cambodja-houding niet te bepalen P NATIONAAL BUREAU VOOR TOERISME: Te kort na drukke 1 mei-weekeinde Verkeer BRITTEN NAAR DE STEMBUS GEBONDEN IN GRACHT GEDUWD BREUK IN PvdA KVP-react ie Richel IHoeilijk Blokkade DEBAT IN VEILIGHEIDSRAAD CAMB0D JA-DEMONSTRATIES DONDERDAG 14 MEI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 den haag (anp) Het na tionaal bureau voor Toerisme verwacht een omvangrijk be zoek van buitenlandse toeristen, maar rekent niet op recordcij fers. In het bijzonder zullen Duitsers, Fransen en Belgen naar ons land komen. Van be lang hierbij is, dat het komen de weekeinde .Keukenhof' op zijn mooist zal zijn en alle boom gaarden in volle bloei zullen staan. Bij mooi weer zal ook het aantal kampeerders groot zijn. Overigens valt dit Pinksterweekeinde te kort na het drukke 1 meiweekeind (610.000 buitenlandse bezoekers) en te dicht tegen de zomervakantie om te kunnen rekenen op een record- bezoek. Hoewel in de randstad Hol. land al veel kamers in de hotels en pensions zijn besproken is over al nog in ruime mate accommodatie beschikbaar. Met Pinksteren 1969 reisden 425.000 buitenlanders naar ons land en wa. ren er, Nederlanders en buitenlanders bij elkaar genomen, ruim 500.000 Pinksterkampeerders. Rijkspolitie en ANWB zijn van oordeel, dat de ver keersdrukte in belangrijke mate van het weer afhankelijk zal zijn. Bij grote verkeersintensiteit kan men vertraging verwachten op de rijks, weg Amsterdam-Utrecht, .waar voor het verkeer in de richting Utrecht de Inhaalstrook via de andere rijbaan wordt geleid. Ook het verkeer in de Slot van pagina 1) tijden. Na de laatste maanden voort durend een stijgend overschot op de han- delsbalans gehad te hebben, had Enge land gisteren plotseling weer een te kort van 95 miljoen gulden. Hoewel de export alle records brak steeg ook de import aanzienlijk Een troost was dat' de .onzichtbare uitvoer' (toerisme, ver- i zekeringen en andere financiële trans- richting Amsterdam kan hiervan hin. der ondervinden. Op de rijksweg Utrecht-Den Bosch op de Waalbrug zullen voor het verkeer slechts 3 rij. stroken beschikbaar zijn. De richting met het grootste aanbod zal 2 rijs- AMSTERDAM (GPD) Voor de tweede keer heeft de 33-jarige Por tugese mevrouw C. P.-D. gister nacht in Amsterdam geprobeerd haar vijftienjarige stiefdochter Maria Celina Pimenta te vermoor den. Ze zit nu opgesloten in het po litiebureau aan de Kattenburger gracht. .Zal ik eens een mummie van je maken', vroeg de vrouw gisternacht omstreeks kwart ovr twaalf aan het meisje ter wijl ze samen aan de oever van de Amstel stonden. Maria Celina vond het best, niet eens wetend wat een mummie Slot van pagina 1 ook mevrouw Van Veenendaal uit Eindhoven de zetel van de vertrek kende dr Tans zou innemen, zoals de bedoeling ia. Volgens de heer Schuitemaker Is het standpunt dat de PvdA ln het Cam- bodja-debat innam, de druppel geweest die de emmer bij de kamerleden heeft doen overlopen. Vandaag zouden beide heren het partijbestuur van de Pvd' schriftelijk van hun vertrek op de hooi te brengen en zich officieel Dij DS aansluiten. Ook zouden zij het presidi um van de tweede kamer van hun af zonderlijk optreden voor DS '70 mede deling doen. De heer Schuitemaker zei dat hij zich de representant voelt van dat deel van de Partij van de Arbeid dat zijn heil bij DS '70 heeft gezocht. Hij noemde de PvdA een hinderpaal voor de ontwikkeling van het democra tisch socialisme in ons land. De radica lisering die de PvdA door toedoen van Nieuw Linies heeft ondergaan, voert vol gens hem terug naar vooroorlogse poli tieke verhoudingen, waarin het fascisme kon gedijen met alle fatale gevolgen van dien. De heer Goedhart legde in zijn rede voering vooral een wrevel in de ban ken van de socialisten door te spreken over ,het kabaal' van verontrusten er moralisten, die te hoop lopen om ayro path ie te betuigen met de Amerikaanse New Left-beweging en studenten, die de communistische agressie in de kaart spelen. Hij zei niet betrokken te willen worden in de wijze waarop de oppositie aandachtig .naar de prullenmand van de Amerikaanse ambassade is opgetrok. ken' om hun kritiek op Nixon te spuien. .Aangezien de oorzaak van de oorlog in Indo-China bij Moskou en Peking moet worden gezocht, zou een protest bij de ambassades van deze landen meer op zijn plaats zijn geweest. De waarnemend fractieleider van KVP in de tweede kamer, nir F. An- Uriessen, sprak gisteravond cle hoop uit «lat liet uittreden van de beide kamer, leden een proces van bewustwording in «Ie I'vdA op gang zal brengen, waar door de onder druk van Nieuw Links ontstane eenzijdige koers in deze par tij wordt gecorrigeerd. Een dergelijke ontwikkeling zou naar zijn mening vooi de politieke constellatie in ons land po sitief moeten worden gewaardeerd. Hel is echter ook mogelijk dat door het uit. treden van gematigde elementen hel overwicht \an de uiterste linkervleugel in de PvdA wordt versterkt, waardoor deze partij verder afglijdt in een on vruchtbaar isolement. Een ontwikkeling in deze richting zou de heer Andriessen betreuren. De fractieleider van de ARP, mr Bies heuvel, betreurde dat de cohesie in del PvdA niet zodanig is dat men een breuk als deze heeft kunnen voorkomen. Hij ziet DS '70 niet als alternatief voor de PvdA. waarvan hij het in de Nederland se verhoudingen van groot belang zou vinden als deze partij bereid zou zijn bestuursverantwoordeUjkheid te dragen. Ook CH-fractioleider Mellema betreurde het ontstaan van een vijftiende fractie. Hij zei de heer Goedhart als volksverte genwoordiger te waarderen, maar niet in de bestaanskansen van DS '70 te gelo ven. meisje had gevonden, te binden, boeide het meisje de polsen en enkels en snoerde nog wat draad om haar onderlichaam. Daarna duwde ze het kind nabij de Nieuwe Stadhoudersbrug de Amstel in. De koopman W. Jansen die op een boot in de buurt van de brug woont, hoorde later een aanhoudend ge roep en gegil. Hij dacht aanvankelijk dat het flauwekul was, maar na korte tijd ging hij toch eens poolshoogte ne. men. De op het gebied van verkeersinforma. tie samenwerkende organisties, te we ten ANWB, KNMI en rijkspolitie zullen via de radionieuwsdienst ANP de weggebruikers op de hoogte hou. den van eventuele stagnaties in de doorstroming van het verkeer op de grote doorgaande routes. Maria Celina klampte zich in doods nood aan de wallekant vast. Ze had een richel weten te bereiken die on der water uit de kademuur steekt. Daar stond ze op, tot haar borst in het water. In het ziekenhuis kon men geen ver. wondingen vinden, waarna het meisje naar het hoofdbureau van politie werd gebracht. Rechercheurs konden echter geen zinnig woord uit haar krijgen; zij was compleet over haar toeren. Gistermiddag kon men haar in het bu. reau aan de Kattenburgergracht ein delijk horen; het leidde kort daarop tot de arrestatie van haar stiefmoeder. Het meisje was een maand of twee in Nederland; ze zou hier een oogoperatie ondergaan. Haar vader werkt hier al vier jaar; hij is voor de tweede keer getrouwd met de nu gearresteerde vrouw die al anderhalf jaar in Amster dam verblijft. vrouw heeft zich klaarblijkelijk van het kind willen ontdoen. Het meisje was erg moeilijk. In Portugal was ze al niet meer te hanteren geweest, en in haar nieuwe ouderlijke huis had ze in aanvallen van woede al eens een radio- en een televisietoestel vernield. Maandagavond kwam de eerste aanslag op Maria's leven, toen ze met haar stief moeder langs het Open Havenfront bij het centraal station liep. Maria viel in het water. Ze heeft gezegd, dat ze bang was gemaakt door een vreemde vrouw die .boe' tegen haar had gezegd. Ze zou zo zijn gesprokken dat ze hef water was ingevallen. De politie gelooft echter, dat de stiefmoeder haar het wa ter heeft ingeduwd en haar later het verhaal van de vreemde vrouw heeft aangepraat. Gisternacht kwam de tweede poging die nu veel meer de allure van een moordaanslag kreeg, doordat Maria Ce lina eerst werd geboeid alvorens in het water te worden geworpen. De stiefmoe der is daarom ook wegens poging tot moord in staat van beschuldiging ge steld. Het Noord-zuid verkeer door Eindhoven kan bij de drukte vertraging ver waarop de rondweg aansluit in constructie is. Op de autosnelweg Amsterdam-Ypenburg-Rotterdam ia tussen Zoeterwoude en Leidschendam een rijbaan afgesloten. Het verkeer in beide richtingen zal beschikken over 4 versmalde rijstroken, die pro visorisch op een rijbaan zijn aange legd. Bij de Van Brienenoordbrug zal van de rijbaan in zuidelijke rich ting een van de drie rijstroken zijn afgesloten. De vanouds bekende knelpunten zijn: verkeersplein Hoevelaken, de rijks weg Amsterdam-Hoevelaken en wel het gedeelte tussen Bussum en Hoe. :en, de provinciale weg Hilver. sum-Heemstede, de Schipholweg de rijksweg Bergen op Zoom - VI Herdershond met 19 pups in Zeist ZEIST (GPD) De vierjarige her dershond Asta van caféhouder L. M van der Teems uit Zeist, heeft dinsdag; gezorgd voor maar liefst 19 nakome lingen. Piepend verdringen zij zich o<m de buik van de moederhond, om voldoen de melk binnen te krijgen. Lang kan Asta dat niet meer volhouden, wordt gezocht naar pleegmoeders. De Duitse herder is vier jaar oud. ,Asta krijgt nu per dag zeker tien liter melk en vijf kilo vers vlees. Dat is nodig, wil ze een beetje op sterkte blijven. Bovendien moeten wat pups bij pleeg moeders kunnen drinken, want dit is voor haar niet vol te houden'. KLEUTERS VERDRONKEN VEEN WOUDEN, BOLS WARD (ANP) Woensdagmiddag is het bijna twee jaar oude dochtertje van mevrouw G. van der Tuin, wonende in een woonwa. gen te Buitenpost, voorover in een was. ketel gevallen en verdronken. Eveneens woensdagmiddag is de 4.1ari. ge Pi eter Timme aan het Laag Bol werk in Bolsward spelenderwijs te wa ter geraakt en verdronken. Slot van pagina 1) keerd als onderdeel van de eerste terug trekking. Officiële cijfers werden niet gegeven maar militaire kringen berichten dat het om 3000 man gaat. Er zouden een heden b(j zijn van de negende infanterie divisie die samen met de speciale troepen van Zuid-Vietnam acties hebben uitge voerd in de zuidelijke punt van de zoge naamde .eendebek'. Woensdagmiddag werd in Saigon ook bekend dat de Zuidvietnamese luchtmacht een succesvolle aanval heeft uitgevoerd op een konvooi van de Vietcong aat zich op de belangrijke strategische weg tus sen Phnom Penh en Saigon bevond. Er zouden tien tanks en ongeveer 40 vrachtwagens van Russische makelij zijn vernietigd. In de Zuidvietnamese hoofdstad kon men geen verklaring geven op de vraag wat ae tanks, die niet tot de normale bewa- ining van Vietcong behoren, op deze „„•langrijke strategische weg moesten doen. De luchtaanval maakte deel uiti°PSPve° bedraagt respectievelijk van de operatie in de delta van de Me- 1471. De_ troepen van Noord-v kong waartoe ook het sturen van een vloot schepen naar Phnom Penh behoort. Volgens de laatste berichten is de vloot weer op de terugweg naar Zuid-Vietnam en zal ze naar verwachting vannacht met 7000 Vietnamese vluchtelingen aan boord de Cambodjaanse grens weer overschreden. kust van Cambodja in een poging te beletten dat de Noordvietna mezen en de Vietcong zich langs deze weg van wapens en voedsel den die van zee worclen aangevoerd van levensbelang voor de communis tische troepen omdat gebleken is dat ongeveer 80 procent van de goederen die de afgelopen twee weken in Cam bodja zijn buitgemaakt via de nu ge sloten haven van Sihanoekville zijn aangevoerd. Officiële woordvoerders in Saigon ont kenden berichten als zouden de patrouil les langs de kust neerkomen op een al gehele blokkade van Cambodja. Volgens hen zullen de handelsvaart en de visserij niet getroffen worden. De nu al twee veken durende operatie op Cambodjaans Intussen houden Zuidvietnamese en Amerikaanse schepen intensieve pa- trouilletochten langs de zuidelijke grondgebied hebben volgens Amerikaan se en Zuidvietnamse leiders tot woens dag aan 101 Amerikaanse en 330 Zuid vietnamese militairen het leven gekost. Het aantal gewonden dat beide partijen 427 en ■Vietnam cn de Vietcong*zouden reeds 6741 doden tellen; het aantal gevangengenomen communistische militairen is 1041. Vol gens de laatste opgaven van de Ameri kaanse en Zuidvietnamese militaire kringen zijn reeds 10.061 geweren. 1090 zware wapens en 3497 ton rijst buitge maakt. De bevelhebber van de Amerikaanse genietroepen, de generaal Dillard ;s woensdag met zijn helikopter boven Cambodja neergeschoten. Het is de zesde Amerikaanse generaal die in de Vietnamoorlog wordt gedood. Hoewel dus voor Wilson alles ten gun ste van juni-verkiezingen uitvalt, be staat er nog één sombere dreiging voor hem. Zoals de laatste opiniepeilingen uitwezen -staan de conservatieven nog «teeds sterk in die kiesdistricten, die berucht zijn om hun .ontrouw'. Zij heb ben de neiging bij iedere stembusstrijd te stemmen op de oppositiepartij en zouden eventueel oppositieleider Ed-1 ward Heath op het nippertje aan een overwinning kunnen helpen. Inmiddels ziet het er voor Heath per- ïlijk nog ongunstiger uit dan voor zijn partij. Terwijl Wilson zich kan ver heugen op een groeiende populariteit bij de kiezers, neemt die van de vrijgezel Heath iedere maand snel af. In april geloofde 43 procent der Engelsen dat hij een slechte premier zou zijn, in1 mei Is dit toegenomen tot 52 procent. Wilson daarentegen kreeg het vertrou wen van 49 procent der kiezers, 4 pro cent meer dan een maand geleden. (ADVERTENTIE) Het komt maar al ie vaak voor, dat een jongen zich niet volledig kan ontplooien op zijn school. Hij kan dan niet helpen, dat de resultaten minder zijn dan hij zou willen Het INSTITUUT VOOR DE AUTOHANDEL in Driebergen weet dat uit ervaring. Vaak al drie maanden nadat een leerling een beetje onwennig binnenkwam is een verandering merkbaar. Hij is geboeid, enhousiast. Niet zo verwond-:-: jk ais u weet, dat de opleiding die hij kr.jgt helemaal is afgestemd op zijn draagver mogen. Boeiende leerstof ger.cht op handel, techniek, transport en zijn persoonlijke vorming. Vier leerprogramma's op verschil lend niveau. Een fijne omgeving. Hulpmiddelen die oe studie tot levende materie maken en een staf van gespecialiseerde krach ten, die weten wat er in hun jongelui omgaat Dat geeft resultaten, die dikwijls in het moderne onderwijsbestel onmogelijk zijn. Daarom is het particuliere IVA met zomaar een doelgerichte opleiding.Het IVA is een ins: tuut da: zijn leerlingen zelfvertrouwen meegeeft; dat hen weet te activeren én enthou siasme wekt voor hun studie. Een felle start voor een succesvolle carrière,die bepaald niet alleen op de autobranche gericht hoeft te zijn. Vraag meerdere inlichtingen over deze 'opleiding op maat'. Eén briefkaart kan de sleutel voor het succes van uw zoon zijn. INSTITUUT VOOR DE AUTOHANDEL NV DRIEBERGEN HOGESTEEG2A - TEL. 03438-2780 TEL AVTV, BEIROET, WASH INGTON, LONDEN (RTR, AFP, DPA) Alle Israëlische militaire eenheden, die aan de actie tegen steunpunten van Arabische guer rillastrijders in het zuiden van Li banon hebben deelgenomen, zijn woensdag, naar Israël terugge keerd. De Israëlische minister-pre sident, mevrouw Golda Meir, heeft DEN HAAG (GPD) De 45 duizend kubieke nieter grof Zeeuws zand, waar. De Israëlische radio meldde woensdag n,ee vorig jaar zomer het smalle stukje dat bij de actie in het zuiden van Liba. Scheveningse strand bij het Seinpost, non dertig Arabische verzetsstrijders idu,n is opgehoogd is tot de laatste zijn gedood em 15 gevangen genomen. korrel weggespoed. Het Ifove zand ligt nu op de zeebodem erzetsorgamsahe Eli-.lak voor de kust en het strand bij het besojfer toegaf, zei Seinpostduin ligt lager en vlakker dan dat echter ook de Israëliërs aanzien, vóór de ophoging. Het gevolg' Dat het lijke verliezen hadden geleden en dat jsmalle stukje stramd nu nog smaller is, zij er niet in waren geslaagd dorpen lomdat met noordwesten wind het water pinnen te komen waar bases van het tot vlak bij de voordeur van de strand- FOTO VAN DISC-JOCKEY OP GRAF VEROORZAAKT STROOM VAN PROTESTEN EMMEN (GPD) EPn foto in het weekblad Panorama van zaterdag 9 mei, gemaakt op een begraaf plaats in Emmen heeft een stroom van klachten en protesten tot gevolg gehad bij de gemeentepolitie van Emmen. De 22-jange discjodkey Roel Blaauw uit Emmerü die onlangs het wereldre cord plaatjes draaien op zijn naam kreeg door viertiien dagen en nachten in actie te blijven, ligt op de foto in gezelschap van meer dan tien jongeren languit op het graf van een in 1949 overleden arts uit Emmen. In de ene hand heeft hij een feesttoeter en in de andere hand houdt hij een helm van een in 1940 gesneuvelde en op dat kerkhof begraven militair. De nabestaanden van de Emmer huis arts Jacob Roelof Hospers hebben bij de politie een klacht ingediend en ver. zocht de jongeren te vervolgen op grond van het maken van rumoer en zich on. betamelijk gedragen op een begraaf, plaats. Deze feiten zajn op grond van de algemene politieverordening verbo den. Arabisch verzet zijn gevestigd. Zeker Israëlische tanks zouden zijn ver. inmiddels de Veiligheidsraad, die' gisteren het debat over het inci dent hervatte, ervan op de hoogte: gesteld. SCHEVENINGSE STRAND ONDANKS ZEEUWS ZAND NOG SMALLER GEWORDEN Vice-premier Jigal Allon van Israël heeft woensdag het dreigement geuit aanvallen voortdureD. paviljoens komt. .Het strand bij Seinpost ligt een meter lager, het strand loopt minder op en het gevolg is dat bij vloed en wind uit wes telijke richtingen het water vijftig me ter dichter bij de boulevard komt', al. ,dat zijn land nieuwe acties tegen Liba. dus strandkenners. .We schrikken al non zal ondernemen als de guerrilla. JJ-'f» alfl het zeewater rijst tot 6 7^1 vijf meter voor de terassen van de pa viljoens'. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent in Parijs) J^e Franse regering heeft zichtbare moei te voor de buitenwacht haar houding te bepalen met betrekking tot de uitbrei ding van de Vietnam-oorlog en de opening, door de Amerikanen, van het front in Cam bodja. Eerstens al omdat Parijs reeds door de staatsgreep van generaal Lon Nol in de voormalige kolonie evenzeer verrast werd als de Amerikanen en de Engelsen vorig jaar door de omwenteling in ,hun' protec toraat in Libië. De geheime bureaus en an dere spionagediensten laten zo óók nog wel eens een steekje vallen. Maar de Fran se diplomaten hebben nauwelijks méér re den zich van fierheid op de borst te slaan. Enkele dagen vóór de coup d'état, had prins Si- paleis leverde en in de filmwereld, de Russen en de Climezen te hulp wilde roepen om pressie op de Noordvietnamezen uit te oefenen. Dit op dat zij iets méér rekening zouden houden met de neutraliteit, waarop Cambodja zich sedert Ja. ren beriep. Een georiënteerde en gekleurde neu traliteit zonder twijfel, omdat de prtns van zijn linkse sympathieën nooit een geheian had ge maakt. Datzelfde onweerlegbare misbruik dat Ha- nol van de Cambodjaanse gastvrijheid maakte, werd later door de Amerikanen als dankbaar ar gument aangegrepen om het nieuwe regime van generaal Lon Nol te hulp te schieten. En dat generaal Lon Nol en de Amerikaanse hoge mili tairen ook in deze affaire weer hun vier handen op één buik hebben gehouden, doet aan de poli tieke kwetsbaarheid waarin prins Sihanoek zich al lange tijd bevond, intussen niets of weinig De enige hoofdstad waarop de .rode prins' tot voor kort volledig meende te kunnen steunen was Parijs. Sihanoek placht zich dan ook altijd graag op zijn diepe bewondering voor generaal hanoek Parijs bezocht op doorreis naar Moskou Da Gaulle en zijn gaullistische sympathieën te Peking, zonder dat iemand in de Franse hoofd stad uit dat bezoek de indruk had opgedaan, dat zijn troon in Phnom Penh stond te wanke- beroepen. Begrijpelijk overigens, want in de ver maarde redevoering, die generaal De Gaulle en kele jaren geleden in de Cambodjaanse hoofdstad len. Niettemin is achteraf gebleken, dat op dat uitsprak, ontwierp hij voor de drie deelstaten moment deze buitenmodel monarch die de beoe fening van de staatskunst wist of hoopte te com bineren met een carrière in de journalistiek als bijzonder correspondent van de Parijse Ca nard Enchaine, die hij hofnieuws uit zijn eigen voormalig Lndo.Chma, Vietnam, Laos Cambodja, een toekomstvisioen, dat op een po sitie van neutraliteit tussen de Amerikaanse en de Chinese machtsblokken was gericht. De staatskumde van Sihanoek bedoelde op die gaul listische profetie dus te anticiperen, maar als equilibrist in de hoge school der internationale politiek is de loslippige prins tenslotte voor de val gekomen. Van nature spontaan, impulsief en soms ook wat luchthartig, heeft hij als diplo maat het onderspit moeten delven tegenover zijn politieke tegenstanders uit de hoge militaire en commerciële kringen, alsmede van een deel van zijn eigen familie. Niettemin heeft prins Sihanoek zich nog ai- tijd niet gewonnen gegeven. Het Franse televl. s.epubliek heeft hem dezer dagen op de beeld buis zien verschijnen, tijdens een gesprek da: ln Peking was opgenomen en waarin de prins met zijn slimme baby-face. een emotioneel ver slag deed van zijn ervaringen. Hij deelde mee nu een koninklijke interim-kabinet te hebben ge vormd dat, voorlopig vanuit Peking, leiding zal geven aan het verzet tegen de Amerikanen en hun vazal len-bewind- Die strijd zou, zo liet hij weinig bemoedigend weten, tien, vijftien of twin tig jaren kunnen duren, maar aan de einduit slag twijfelde hij natuurlijk niet. Of zijn aan wezigheid in China impliceerde dat hij nu het communistische kamp had gekozen? Een ver kneukeld lachje en toen het antwoord: ,Ik be wonder het communisme en Mao Tse Toeng zo als ik ook generaal De Gaulle bewonder. Maar ik ben nu vijftig jaar en voel me te oud om AMSTERDAM/DEN HAAG (ANP) Enige honderden scholieren uit Amster dam hebben gisteren een zitactie ge houden voor het Amerikaanse consulaat in Amsterdam, als protest tegen het Amerikaans optreden in Cambodja. Gis- i termiddag werden zij nog versterkt door zelf nog communist te kunnen worden, hoewel een groep studenten, die eerst aan een president Mao die mening niet deelt Nieuw demonstratie tegen de wet-Yeringa had- laohje van verstandhouding. de„ deelgenomen. Ook andere sympathl- Intussen ziet Parijs zich nu dus weer voorf"6" M",e" b« lle "«end» scho- 1 de keuze gesteld: Sihanoek die het gaullisme 'ierpn aan- De politie was wel aanwezig, lus nog altijd niet heeft afgezworen, of Lon maar hoefde niet in te grijpen. Nol die de huidige politieke realiteit van Cam. bodja vertegenwoordigt. Een politieke realiteit In SToep verontruste leraren en leer- nik Parijs nog altijd intiem verstrengeld zit1 I'S tal1 het montessort lyceum vanwege de' dSrfe? Franse „kenkedW ^S^gSSTSBSSS^. ierwjzers, medici, en ook militaire instructeurs zuidoost Azië. op wier bijstand Cambodja indertijd een ge— ilaasd beroep had gedaan. En een politieke rea- In pen "nef. die onder de kamerleden liteit. die bovendien door Amenta wordt ge-!^,v^P"«d wortt gevraagd op pre- sident Nixon een beroep te doen om stut. een land waarmee Frankrijk zich momen-; ogen61lkMjjk „,„4? ,e teel evenmin de luxe van nieuwe dip.omatieke. oorlog in zuidoost Azië', economische en andere verwikkelingen wri of I kan veroorloven Afschriften van de brief waren eerder veroor ove op de dag aan ballonnetjes vanaf het dak In zijn televisie-interview had prins Sihanoek van een garage boven een warenhuis in ook nog aangekondigd dat zijn envgrantenrege- de Haagse binnenstad over de residentie ring op het punt stond door een twintigtal lan- verspreid, den officieel te worden erkend. Maar Frank. rijk zal hij onder dat twintigtal voorlopig nog events ÏpstS wel niet mogen tellen, hoewel generaal De Gaul- Jfm*Vch droegen, vo^rtf le zijn held en grote voorbeeld blijft, gangers pamfletten aan. Het drama van Cambodja heeft zo ook nog het vonnis geveld over een der laatste rested der Het «S!"»»»»» .Cambodja' bood protestbrief s aan de Nederlandse re- gaullistische erfenis: de huidige diplomatie vani Daarin wordt van de Nederiandse president Pompidou en minister Maurice Shu- regering geëist, dat ze haar standpunt mann heeft de handen té vol met het Middelland-1 inzake Cambodja onmiddellijk herziet en se Zeegebied en ook met West-Europa om nog onomwonden haar afkeuring uitspreekt heel veel oog te hebben voor het Vedre-Oosten, over het Amerikaanse ingrijpen, dat nu exclusieve speelbal tussen Amerika en 0p de foto: de demonstratie van de Am- China :s geworden. -■*- - I sterdamse scholieren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 3