JOOP MiDDELINK WIL DE NIEUWE ZEEUWSE WIELERGENERATIE NAAR DE TOP BRENGEN KL0ETINGE BRENGT WEER TOERNOOI VAN NIVEAU FRITS SCHUER THANS LEIDER 13 KNWU-coach: Zeeland heeft het meeste jong talent Speuren naar renners voor spelen München Jan Diethof winnaar in Arnemuiden Waterpolo van start tweede Pinksteren Motorcross FELLE STRIJD TIJDENS KERMISK0ERS HULST Drie Zeeuwen Nieuw tijdperk In een groep Zeeuwse ploeg SK Beveren Geen professie C0RA HOFMAN: DEBUUT IN DE ESTAFETTE DONDERDAG 14 MEI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PRIEM-VAN DE BUNDER-BAL-DE WAAL TWEEDE NATIONALE PLOEG IN PLOEGENTIJDRIT IN BELGIË (Van onze sportredactie) DOETINCHEM Peet Verschure uit Hansweert, met zijn 32 jaren één van de jongste ploegleiders in Olympia's ronde van Nederland, tilt er niet zo zwaar aan, dat de Zeeuwse wieler sport momenteel nog niet zo'n opvallende rol speelt in dit ze vendaagse sportspektakel. ,Onze tijd komt nog wel', voorspelt by, ,over één ol' twee jaar is het een Zeeuwse renner, die Olym pia's ronde kan winnen en dan zal een amateurkorps uit Zee land in deze raee door Nederland domineren. De Zeeuwse wie lersport zal dan weer een glorietyd beleven als in de dagen van Jo de Roo, Piet Rentmeester, Theo van Wychen en Jaap Huis- soon. En dat is geen grootspraak'. Is al|een maar (le wens de vader van de gedachte bij Peet Verschure? Is zijn voorspelling alleen maar gebaseerd op een overtuigend gevoel van chauvinisme? Het antwoord moet een krachtig neen zijn. Want niemand minder dan Joop Middelink, coach van de K.VW'l', is onmiddel- lyk breid te verklaren, dat de voorspelling van Peet Verschure een re delijke kans maakt werkelijkheid te worden. Luister maar naar de woorden van r- - Joop Middelink, de kogelronde KNWU. f coach, die week in week uit, bij iede re grote wedstrijd in binnen, en bui tenland. speurt naar nieuw wielerta- lent om straks bij de Olympische spe len in München in 1972 weer een gou den Nederlandse ploeg op de weg te brengen. Desgevraagd zegt Joop Middelink: ,Het is niet te ontkennen, dat van al. le gebieden in Nederland juist in Zee land opvallend veel talent naar voren komt. Xocm ze maar op: Kees Priem, Kees Bal, Toine van de Bunder, Wim de Waal, Peter en Rinus Remijn en ook de jonge Henny Gijsel. In echte wielerstreken als Brabant en Limburg is er lang niet zoveel wielertalant, waarmee ik langzaam naar de spelen in MUnchen kan toewerken. Daar, in Brabant en Limburg, is er maar een enkel lichtpuntje'. Peet Verschure, de immer modieus ge- kleedde ploegleider van één van de ploegen van Trico Noble-Acifit. kan nauwelijks zijn teleurstelling onder, drukken dat dit merkenteam met slechts drie Zeeuwen de slag is inge gaan: met Kees Priem (die het in de eerste drie etappen voortreffelijk deed op een negende plaats stond in het al. gemeen klassement, maar die toen op. geofferd moest worden voor de belan. gen van zijn ploegmakkers Wim Bra. venboer en Peter v. d. Kruijs), Han Westerweele, die voor dit zware werk in Olympia's ronde toch eigenlijk te weinig klasse kan opbrengen, en Peter Vonck. Liever was het Peet Verschure ge. vveest, dat ook de Jonge talenten Wim de Waal, Toinc van de Bunder en Kees Bal al in het gevecht van Olym. pia's ronde waren gestort. ,De Zeeü. wen hebben toch grandioos gereden in de Pijl van liet Zuiden, de zware etap. penivedstrijd in de Ardennen. Wim de Waal eindigde daar achter de sterke Zwitser Walter Burki en de Amster dammer Ben Jurrinnns als derde in het algemeen klassement, en Toine van de Bunder werd daar vierde in de eind. rangschikking. Ik had wel eens wil. WIM DE WAAL De Waal. Van de Bunder, De Re. Joop Middelink heeft ook nog waarschuwing: ,Het grootste gevaar schuilt in de mensengroep in de on middellijke omgeving van die renners de supportersgroep, die niet ongcdul. dig mag worden. Ze moeten mij, Ar- Jaan de Schipper en Frans van Turen, hout de tijd geven om de jongens rus. tig naar de top te brengen. Hoe vaak is het al niet gebeurd, dat één of an. dere supportersgroep het hoofd van een veelbelovende renner gek heeft gepraat en dat zo'n jongen dan veel te vroeg aan veel te zware wedstrij den begon. Op die manier is heel wat talent verloren gegaan. We moeten de Zeeuwse renners niet sparen, maar we moeten ze ook niet over de kop jagen. Daarom ook nog even geduld liet Olympia's ronde'. Peet Verschure. die plotseling één van ie belangrijkste ploegleiders werd in Olympia's ronde van Nederland, en zelfs één van zijn renners, Wim Bra. venboer, een etappe zag winnen en ook de leiderstrui zag veroveren, is graag bereid de woorden van Joop Middelink te onderschrijven. .Toen Frans van Turenhout in Aar. denburg besloot een wielerploeg te vormen heeft hij eigenlijk een nieuw tijdperk in de Zeeuwse wielersport ingeluid. Want voor de Zeeuwse ren ners is er nu weer de prikkel, dat ze opgenomen kunnen worden in een be langrijke ploeg en het is jaren gele den, dat er zoveel talent in Zeeland naar voren kwam als in de periode, dat Van Turenhout zich nu inzet voor de wielersport'. KEES BAL loften. ,Die jongen is een schitterende stayer. En in de omloop van d< Braakman heb ik nog weer eens ge noten van de souplesse van Kees Bal. En als ik dan hoor, dat Wim de Waal zich in de Pijl van het Zuiden met onverschrokken moed naar bene den stort, dan is dat een aantekening, die ook onmiddellijk in mijn boekje komt. Meer dan eens in de week. of bij wedstrijden of door de telefoon, heb ik contact met Arjaan de Schip, per uit Kapelle, nu lid van de sport, commissie van de KNWU. die ont. zettend veel voor de Zeeuwse wieier. «port heeft gedaan. Steeds nemen we aan weer de prestaties van de ren. ners door. steeds hebben we het dan over de best mogelijke begeleiding'. Een grote wens heeft Joop Middelink: ,We moeten er vooral voor zorgen, dat die Zeeuwse renners in één groep bij. een kunnen blijven. Ik wil vertellen, dat ik daar vorig jaar al naar Frans van Turenhout van Trico Noble uit Aardenburg ben gestapt en hem heb gevraagd de jongens samen te bren gen in één ploeg. Die man heeft ont zettend veel over voor de wielersport en voor de reclame doet hij het niet. Ik hoop, dat hij er in zaJ slagen Bal, (Van onze sportredactie) ARNEMUIDEN Jan Diethof uit Oosterwolde maakte de reis naar Ar nemuiden gisteren bepaald niet voor niets. Hij werd namelijk winnaar van de derde wedstrijd in de nationale amateurwielercompetitie van Skol, die in het Walcherse vissersstadje op een parkoers bij het sportveld gehouden werd. Pas in de laatste ronde van deze vrij vlakke koers, waarin onder meer ren ners van boven de rivieren verzeker den last te hebben van de .zware Zeeuwse lucht' sloeg de Oosterwold- se coureur zijn slag. Vier ronden voor het einde was hij met negen makkers, onder wie het Zeeuwse talent Peter Remijn, op de vlucht geslagen. Het bleek de enige geslaagde vlucht v: een kleine serie Het groepje liep snel op de gre groep uit, waarin onder meer Wi... Hvertse vergeefse pogingen deed aan sluiting te krijgen. In de laatste ron de trok Diethof er zelfs nog tussen uit. ,Ik ben geen sprinter, dus moest :k wel weg. Met een lange rush vanach ter de groep lukte dat', verklaarde Diethof na afloop. In de sprint van de resterende kopgroep eindigde Pe ter Remijn die met Wim Evertse en Ab Klaaijssen de Middelkampploeg vormde als negende. De uitslag: 1 J Diethof, rtv Zwolle, 100 km in 2.34.07 2 P Kleine Ped delaars Hoogeveen. 3 G. de Wit Hoek se Renners, 4 D. Middelveld, Pedde laars, 5 S. Schuitemaker wc Wienn- gen. 6 F. Kisner rtc Amersfoort. 7 Groen Alkmaria Victrix. 8 A. Lübke, Olympia Amsterdam, 9 Peter Remijn, Theo Middelkamp, 10 A. Strijbosch Meteoor Assen. 20 Wim Evertse Theo Middelkamp. TERNEL'ZEN De KN'ZB heeft de indeling bekend gemaakt voor de aan staande waterpolo-zomercompetitie. De Zeeuwse 3e-klassers, Ganze (Goes) en Schelde (Terneuzen) komen uit in dezelfde afdeling en spelen daarin tegen de zeventallen van BZC (Berg. ambacht) SNA (Den Haag) en Su- rae (Breda). Schelde en Surae kennen elkaar al van vorig jaar, terwijl Gan. ze het voor de eerste maal in de 3e klas mag proberen. Van de ploegen uit Bergambacht en Den Haag kunnen we weinig zeggen. Wel kennen we hun resultaten van vo rig seizoen. BZC kelderde toen met 10 nederlagen in successie uit de 2e klas en als het niet aan kracht heeft gewonnen in de afgelopen winter, lijkt het daarom maar een middelmatige. 3e klasser. SNA eindigde in 1969 welis waar op de 2e plaats in zijn afdeling, maar de 9 punten uit I wedstrijden wijzen ook op een middelmatige ploeg. Het Bredase Surae lijkt een stuk ster ker geworden door de aanwinst van een paar spelers, die op de KMA zit ten. hetgeen Schelde enkele weken ge leden in de bekercompetitie reeds aan den lijve ondervond. Als Surae regel matig over deze militairen kan be schikken, zou het ons niet verwonde, ren, als het met de hoogste eer gaat strijken. Bijzonder benieuwd zijn we natuur lijk naar de prestaties van Ganze en Schelde. Het is erg moeilijk om je te handhaven in een afdeling met 5 ploe. gen. Het lukte de Terneuzense ploeg vorig seizoen eigenlijk maar net. Nu leden ze in de vorm van het vertrek van achterspeler Leeman een gevoelig verlies en in de tot op heden gespeel, de wedstrijden was de vorm van vo. rig jaar eer nog niet. Zowel de Ter. neuzenaren als debutant Ganze zullen het dan ook ons inziens uitermate In de 4e klasse R ingedeeld: 1 (Breda), Ganze 2, Schelde 2, Schel- destroom 1 (Breskens) en SZV 1( Sou burg). Omdat er dit jaar een andere regeling geldt voor de reserve-spe lers, lijkt het ons dat de teams van Ganze en Schelde iets minder sterk voor de dag zullen komen dan vorig jaar. Ook Scheldestroom en SZV zui len. vergeleken bij vorig jaar, wel geen uitschieters naar boven vertonen. Het lijkt er dus op, dat Baronie, dat vorig jaar volop in de strijd om de ti tel zat in zijn afdeling, de beste ploeg zal worden in deze klasse. Hopelijk is deze bewering een uitdaging Zeeuwse ploegen. KEES PRIEM len zien, wat ze hier in Olympia's ronde hadden klaargemaakt'. Maar Joop Middelink legt onmiddel lijk de jeugdige overmoed van Peter Verschure aan banden. .Kees Priem', zegt hij, ,is al een jaar lang amateur. Hij heeft meer ervaring dan het ande re jonge talent uit Zeeiand. En Priem konden we dus rustig al in Olympia's ronde inzetten, Maar met De Waal, Van de Bunder, Bal en de Remijntje-s, die nog maar pas 18 jaar zijn. moeten we voorzichtig zijn. En zeker met Henny Gijsel, die nog maar 17 jaar is. Je hebt zelf gezien hoe ontstellend snel er hier iedere dag weer gereden wordt in Olympia's ronde, meestal te gen de 50 km per uur. Dan moeten die jonge knapen, die nog maar net over zijn van de nieuwelingen, met versnellingen gaan werken, en dan is het gevaar groot, dat ze zich gaan forceren. Geloof me: de tijd komt nog wel'. Welke hoge verwachtingen Joop Mid delink heeft van de nieuwe generatie van Zeeuwse wielrenners blijkt glas helder uit het feit, dat hij nu reeds een uitsluitend Zeeuwse ploeg van jong talent als tweede Nederlandse formatie heeft ingeschreven voor dc grote ploegentijdrit, die op 12 juli in Hoeven in België wordt gehouden. Joop Middelink: ,I)aar wordt een ploegentijdrit over 70 km gehouden, het officiële Olympische nummer dus. En als tweede nationale team van Ne derland zal starten het Zeeuwse kwar. tct Kees Priem, Wim de Waal, Toine van de Bunder en Kees Bal'. Middelink volgt de prestaties van de aanstormende Zeeuwse jeugd al ge ruime tijd zeer nauwkeurig. Bij het nationale wegkampioenschap voor nieu welingen vorig jaar in Zandvoort wees hij bijvoorbeeld Toine van de Bunder aan als één van de grote be- (Van onze sportredactie) KLOETINGE Voorzitter W. F. Roosdorp mag het zonder een vlaag van overdrijving stellen: ,De buitenlandse clubs vechten gewoon ora een plaatsje in ons toernooi'. Hij bedoelt, dat het enige Zeeuwse internationale voetbaltoer nooi, dat de zaterdagvoetbalclub Kioetinge op tweede pinksterdag thans voor de twaalfde maal organiseert. Extra moeilyk werd ditmaal de selectie van de huitenlsmdse clubs, omdat één van do twee Kloetingse velden in .revisie' moest en niet voor het seizoen 1971-1972 te bespelen is. Daarom moest de club aan de Duitse dub tus Hattingen al eenmaal winnaar van het toernooi mee delen, dat er geen plaats voor de Duitsers was. Ook Fortuna Opladen uit het Duitse Leverklissen kon niet by de zes deelnemende clubs ingeschreven wor den (in verband met het ontbreken van het ene veld moest het aantal deel nemers van acht tot zes teruggebracht worden) maar Fortuna komt toch. De Duitsers redeneerden: ,Valt er een club af dan kunnen wy misschien meespe len'. Overigens komen ze niet voor niets: zaterdag spelen ze een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Kioetinge. De twee buitenlandse clubs (het maxi mum) die nu in de toernooi-arena ko men zijn het Belgische Puurs Excel sior FC, dat uitkomt in de derde na tionale afdeling (te vergelijken met onze tweede divisie) en de ploeg van het Britse Rijnleger, die al geruime tijd in training is voor dit toernooi. De niet-buitenlandse clubs zijn: Zuid- land, de zaterdagclub, die vorig jaar medefinalist was tegen winnaar Puurs Excelsior, de Zeeuwse zaterdag 2e klasser Arnemuiden, de nieuweling en zaterdagclub Maasdijk, die in de be kerfinale van de zaterdagclubs in de laatste minuut van de verlenging on. verdiend uitgeschakeld werd door SHO, en natuurlijk Kioetinge zelf. Hieruit blijkt dus zonneklaar, dat de organisatoren in de moeilijke taak om te zorgen, dat het toernooi kwalita tief op een hoog niveau gehandhaafd blijft, uitstekend geslaagd te zijn. Bij de uitnodiging van de amateur- clubs heeft Kioetinge al vroeg reke ning moeten houden met het risico, dat ze niet beschikbaar zouden zijn in verband met de lange duur van de competitie door de voetballoze win ter. Meerdere vroegere toernooideelne. lers zijn om die reden buiten beschou. Lng gebleven: daardoor is het onder In Kloetingse voetbalkringen spreekt men met veel waardering over de Bel gische le nntionualclub SK Beveren. Voorzitter Roosdorp stelt dan ook: ,Het succes van ons toernooi hebben we grotendeels aan Beveren te dan ken.' Dat kwam zo: bij het begin in 1959 was het Kloetingse toernooi een Nederlands-Belgische aangelegenheid Kapelle, Kioetinge, het Belgische VC Jong Leden en SK Beveren II. De Belgen kwamen met hun reserves, om dat ze nog nooit van Kioetinge had den gehoord, maar toen Kapelle het eerste toernooi won Beveren II ein digde als derde zonnen de Belgen op sportieve wraak. Het jaar daarop kwamen ze dan ook niet hun eerste team, dat in de loop der jaren van de vierde naar de eerste nationaalaf. deling opklom. Daardoor komt het, dat SK Beveren niet meed aan het. toer nooi deelnam in de laatste jaren: er waren niet voldoende sterke tegen standers. Maar toen SK Beveren wel deelnam, greep het vier maal de over winnaarsbeker en speelde het onder meer met Wllfricd van Moer, Buys, Rogiers cn Omer Janssen, waarvan enkele spelers zelfs genoemd zijn voor de Mexicogangers van het Belgische elftal. Overigens bleef het contact van Kioe tinge mot de Belgen stevig in stand: toen het er naar uitzag dat de Be. verense ploeg hoog zou eindigen, mocht Kioetinge een keer als sparringpart ner fungeren. En via SK Beveren kreeg Kioetinge contact met andere clubs en die contacten brachten weer nieuwe clubs naar het toernooi. Want dat is de kracht van de Kloebingers: een zakelijke voorzitter, aangevuld met een stel harde werkers, en sfeervol en attractief toernooi goed niveau. Dat blijkt wel uit het feit, dat het toernooi van vorig jaar zo'n 1600 tot 1700 toeschouwers uit de Bevelanden en Walcheren trok. ter. wijl toch Kioetinge bij zijn competï. tiewedstrijden amper bezoek heeft Tot 1964 was het toernooi een Neder- land.België.meeting. Daarna kwamen de Duitsers erbij: Tus Hattingen was één van de winnaars, vervolgens de Engelsen van het Britse Rijnleger en in 1967 deed de Franse ploeg mee, die de militaire competitie won. De Kloe. tingers schreven glashard aan De Gaulle om een ploeg: de Franse lei der gaf binnen 14 dagen zijn minister van sport opdracht om de militairen te sturen. Daar de Fransen te duur waren kwamen ze niet meer op het deelnemerslijstje terug. Maar desondanks bleef het en is toernooi bijzonder attractief. Voorzit ter I. W. Bakker van de KNVB-afde- ling Zeeland schrijft er in het pro. grammablad onder meer over: .Kioe tinge is niet alleen de grootste znter. dagclub van Zeeland, maar het is ook een vereniging die zich kenmerkt door vele activiteiten en festiviteiten, waar van het internationale toernooi een hoogtepunt is.' Tot slot: het toernooi, dat in twee poules verspeeld wordt, begint om 10 uur en duurt tot 6 uur. i Peet Verschure, jarenlang centrale ver dediger in het voetbalelftal van Hans. weertse Boys (hij speelde zelfs en kele keren in het selectieteam van de KN\'B-afdeling Zeiand), volleybal ler, handballer en zwemmer, heeft zelf t ook nog actief de wielersport bedre. i ven. ..Maar bij me thuis waren ze er! op tegen en daarom is wielersport als' actieve sport nooit een serieuze zaak geworden. Maar ik ben wel helemaal gek van het wielrennen en gelukkig kon ik door mijn werk in Hansweert, filiaal chef van een oliebedrijf, me vrijma ken voor deze Olympiaronde. En ook ga :k met de Zeeuwse renners naar vrijwel alle koersen in Zeeland. Bra bant en België, waar zij ook naar toe gaan. Hier m Olympia's ronde ben ik wel ploegleider van Trico Noble.AcI- fit, maar ik werk toch eigenlijk als assistent van ploegleider Piet Lie brechts'. Peet Verschure. 8 jaar getrouwd, 1 dochtertje, de 6-jarige Mariam (,Ze mist me nog al. want het is een pappies-kind) verwacht niet, dat het ploegleidersschap nog eens zijn profess! zal worden. Maar Rotterdamse renner Wim Bra venboer, tot woensdag lei der van het algemeen klassement wil wel kwijt: ,Piet Liebrechts heb ik wel eens stijf gescholden als die tijdens een koers tegen me tekeer ging. Ze moeten me rustig m'n gang laten gaan en met Peet Verschure kan ik uitstekend opschieten'. Met Priem, met Bal, met Van de Bunder, met De Maal, met de twee Remijns behoort daarom de jeugdi ge ploegleider Peet Verschure ook tot de nieuwe Zeeuwse wielergeneratie, die nog veel van zich zal laten horen. JOOP VAN DEN BERG TERNEUZEN - Scheldesportatlete Co- ra Hofman uit Terneuzen maakt zoi dag aanstaande haar debuut in de Ni derlandse «laniesatletiekploeg die dan in Den Haag uitkomt tegen het sterke Engeland. Cora zal ons land vertegen, woordigen als lid van de 4x100 meter estafetteploeg. Naast Cora starten in deze ploeg Trudie Ruth, Josje Rade- maker en Riet van den Berg, het snel le zusje van Wilma van den Berg. Deze ploeg jonge meisjes Is speciaal opgeleid voor de estafetten(immers, STEKENE In de Belgische grens gemeente Stekene wordt zondag 17 mei aanstaande voor de 23e achter, eenvolgende maal de motorcross der Gelangputten verreden. De koers begint om 13 uur met wed strijden voor junioren in de 250 en 500 cc-klas. Daarna komende interna tionalen aan de beurt. Er rijden Ne derlandse. Belgische, Engelse, Duitse, Zweedse en Finse motorrenners. De 4 Nederlanders zijn: p. Karsma- kers, Frans Sigmans. J. Lammersen en H. Driessen. Bij de 6 Belgen zijn de voornaamsten: Joël Robert en S. Geboers. B:j de 4 Engelsen J. Sm:ih, terwijl bij de Zweden onder meer Pet- terson en Andersson optreden. (Van onze sportredactie) HIPPOLYTUSHOKF (GPD) Zeiden stond wn ontvangstcomité zo ontluis terd en ontgoocheld aan de finish van een wielerwedstrijd ais gisteravond ln het Noordhollandse dorp Hippolytushoef de grote bazen van de merkenfor- matie Trico Noble/Aciflt in Olympia's Rotule van Nederland. Daar stonden ze dan: Kurt Yytli, dc In Nederlandse wldwkringen machtige figuur van een accumulatorenfnbriek alt Diemen. en Frans van Turenhout. helemaal geko men van het verre Aardenburg ln Zeeuwsch-Vlaanderen, directeur van een breigoederenfabriek. Hun toch ai rode gezichten hadden 's ochtend» in Assen voor de start in de zesde, rit van Olympia's Ronde gebloosd van genoegen omdat een renner uit hun formatie, de. 23-jarige Wim Bravenboer uit Rot terdam, ogenschijnlijk omaantaMtiuuir, juin de. leiding stond in liet algemeen klassement. En wat kon de machtige formatie van Trico Nohle/Acifit (In dit wielereveneinent in dc slag niet twee ploegen) nu nog gebeuren? I»c lielde directeuren waren niet to schokken In hun vertrouwen: Wim Bravenboer zou hen nieuwe luister brengen door een eindzege ln Olympia's Ronde! Maar enkele uren later, aan de finish ln Hippolytushoef. was er een wereld voor hen inge stort. Met doffe blikken .van berusting konden zjj alleen nog maar r.-n bijna totale afgang van hun formatie registreren. En toen tenslotte dc totale scha de was opgemaakt, bleek een leeggeredcn Wim Bravenboer op een achterstand van meer dan 11 minuten te zjjn gezet. Dat (le 23-jarlge Amsterdammer Frans van de Ruit. een ploegmakker vim Wim Bravenboer, de etappe won. ervoeren zij slechts ,als een pleister op dc wonde*, zoals Plet Liebrechts, ploegleider van Trico Noble/Acifit liet zelf formuleerde. Alle roem was nu plotseling voor dc piep-jonge, 19-jarige Frits Schuer u.t Hoogzand. één van de allerjongsten uit heel het rennersveld, nog maar net tweede-jaars amateur, die door een verdienstelijke vijfde plaats in de ronde van Friesland een eveneens knapp- vijfde klassering in de omloop van de Braakman in Zeeuwsch-Vlaande. ren weliswaar als een belofte de wie lersport was binnengestapt, maar die toch niet als een serieuze kandidaat voor de eindzege werd gezien. Welis waar was hij :n Assen van start ge gaan met een tweede plaats in het al gemeen klassement achter Wim Bra venboer en met slechts een achter stand van een minuut en 27 seconden, maar de machtige coalitie van Trico- Noble Acifit verwachtte van deze de_ bptant in Olympia's ronde temidden van de routiniers toch niet het grote gevaar. Toch was het deze jonge Frits Schuer in Hoogzand werkzaam .n de jachtbouw als lasser en elektricien die de heerschappij van Wim Bra venboer zou overnemen. In de mach tige vluchtgroep van 22 man, die een voor Wirn Bravenboer catastrofale voorsprong nam was hij de best ge klasseerde man en in Hippolytushoef kon hij dan ook als de meu.ve leider ln Olympia's ronde de oranje trui aan trekken. Na alle stormachtige ontwikkelingen in deze Olympia's ronde durfde er nie mand zich gisteravond aan de voor spelling te wagen of tengere Frits Schuer inderdiuul ile oranje leiders trui tot aan de finish vanavond in Amsterdam om de schouders zal hou den. Want de absolute vernietiging van leider Wim Bravenboer in het alge meen klassement was gisteren daarom zo groot, omdat bij die 22 koplopers de tien best geplaatsten uit het alge meen klassement waren, slechts met uitzondering van nummer 1 Wim Bra venboer en nummer 6 Fedor den Her tog. Dat betekent dan tegelijkertijd dat de concurrentie voor Frits Schuer, die komend uit een groot gezin: 5 broers en 2 zusters zijn carrière als krantenloper begon, in het alge meen klassement uiterst gevaarlijk is. Er kan vandaag (eerst een individuele tijdrit over 16 km en tenslotte de laatste etappe naar Amsterdam) dan ook nog van alles gebeuren. Vele han den reiken nog begerig naar de lei derstrui. Wim Bravenboer kon gisteravond na afloop van die slopende etappe door Friesland en over de afsluitdijk ai:een maar hijgend wat excuses stamelen. ,In het begin van de rit reed ik steeds in de voorste linies. Maar al na vijf kilometer toen we langs dat water reden (de Kolonie-vaart) gebeurde het. De weg was er smal. Ik moest af remmen voor een geparkeerde auto en toen remde Ben Janbroers, jawel, de kampioen van Nederland op de weg, vlak voor me ineens af. AUes wat daarvoor reed was toen ineens weg. Ik heb als een waanzinnige gereden om er nog bij t«: komen maar tegen die wind ging heit niet en iedereen ging natuurlijk afstoppen', aldus een verslagen Bravenboer Met pretoogjes vertelde Frits Schuer even eerder: .Ploegleider Ketting had ons op het hart gebonden: wat er ook gebeurt, jullie blijven voorin rij den en jullie proberen weg te komen. Maar dat het" zo vroeg zou gebeuren had ik niet verwacht. Er moet achter ons wel enorm afgestopt zijn want voor we het wisten hadden we 4 mi nuten bij elkaar gereden.' Die 22 kop lopers waren dan: Frits Schuer, Henk Nieuwkamp, Klaas Balk. allen van de ploeg Ketting, de Noor Andresen. Frans van de Ruit en Ferry van Vleuten, beiden ploegmakkers" van Wim Bravenboer. die dus geen werk ln de kopgro-D zouden doen. Plet van Katwijk en Nanno Bakker van Am- stel, Diepe veen en Ger Harings van Felix-Bonzo, Oosterhof en De Vos van Locomotief. Van Po! en Prinsen van Mars, De Koning. Aling en Tabak van het militaire team. Westrus en Adrie Duijker van Peugeot en Peter van de Kruys en Breussing van de tweede groep van Trico Noble-Acifit. Woordeloos en volslagen gedesillusio. neerd schudde Wim Bravenboer het hoofd toen hij aan de kop van het peloton ook nog afgeremd werd door de spoorbomen in Sneek, die onver biddelijk dichtgingen en waardoor de achtervolger» 1 minuut en 15 seconden moesten wachten. De voorsprong van <le koplopers groeide daardoor uit tot 7 minuten en tenslotte zou de kop groep met ruim 11 minuten over (Ip finish in Hippolytushoef stormen. Ir» de slotfase- ontsnapten Van de Rolt, Andresen, Prinsen. Breussing en Bakker nog uit de kopgroep. Frans van de Ruil die in de kopgroep te recht niets had gedaan omdat hij voor Bravenboer reed, had de meeste krach ten over om die eindspurt te winnen. JOOP VAN DEN BERG UITSLAGEN HULST Wie in de kermiskoers van Hulst bij de amateurs in de prijzen wilde rijden moest, uit het goede hout gesneden zijn. Heel lang bleek Theo van Poecke dat in de Reynaertstad. want 90 van de 100 km haalde hij iedereen, die wegging, terug om daar na zelf toe te slaan om uiteindelijk toch de grote verliezer te worden. Zijn vlucht ging samen met de kleine Belg G.slam d? Cierck uit Kemzeke, terwijl ook Wim Liebrechts uit VTaar- dmgen met een krachtsexplosie bij het duo vooraan kwam. Toen de Belg kop weigerde verloor Van Poecke kenne lijk het vertrouwen in de vlucht en liet zich langzaam naar de groep te rugzakken... Ook bij Liebrechts deed de Belg geen kop en sloeg in de laat ste sonde beslissend toe. Theo van Poecke moest zich als 13e tevreden stellen met de sprintzege op het pe loton. Verdere uitslag: 3 Gerrit de Wit, 4 Rudi Liebrechts, 5 Kees van Dongen. 7 Henk Vos, 8 W-.m van Steenis, 9 Mat Hezemams, 10 Leo Embregts, 12 Wim Evertse. De nieuwelingenwedstrijd eindigde In i een duidelijke zege voor Matthieu Dohmen uit Born, die met Kees van Bracht uit Lage Zwaluwe en Toon Deussing u:t Halsteren de beslissende i ontsnapping voor elkaar kreeg. Ver dere uitslag: 4 Jan Brinkman, 5 Jos Voesenek, 6 Bas Hordijk, 7 Jan Lam. £>e ndspiranten weken van het norma le patroon af: Kees Spaan uit 's-Gra- venpolder zegevierde na een solo- vlucht van 20 km en werd daardoor een belangrijke kandidaat voor het Zeeuws kampioenschap. Verdere uitslag: 2 Jan Verburgge. 3, Mat Melsen, 4 Jos Martens, 5 Piet Eierkens, 6 And ré Biddelo, Graauw en 9 Bennie Scheers. Middelburg. Foto: Rudi Liebrechts op kop van de groep (foto PZC). De uitslag van de zesde etappe is: 1 Van de Ruit (Acifit) de 141 kilometer :n 316,48 (met bonificatie 3.16,332 T. Andresen (Noo) zt (met bonifica tie 3.16,38); 3 Prinsen (Mars) zt (met bonificatie 3.16,43); 4 Bruessing (Tri cot Noble) zt; 5 N. Bakker (Amstel) zt: 6 Oosterhof (Locomotief) 3.17,11; 7 Duyker (Peugeot) zt; 8 De Kaning (Militairen) zt; 9 Westrus (Peugeot) zt; 10 Van Katwijk (Amstel) zt: 11 Van der Kruys (Trico Noble) zt: 13 Aling (Militairen) zt; 14 Schuer (Ket ting) zt; 18 Nieuwkamp (Ketting) zt. 21 Ger Harings zt; 22 Diepenveen 3.22.40: 23 Jos Spetgens 3.26,43; 24 Feior den Hertog (Amstel) zt: 25 Delnov z-26 Peter Vonck A-TN 3.27.40: 31 Kees Koeken 3.27.47: 40 Hennie Kuiper zt: 55 Wim Brave- hoer A-TN 3.28,03; 56 Jans Vlot zt; 63 Kees Priem zt; 73 en laatste Han Westerweele TN-A 3.28,28. Het algemeen klassement na de zesde etappe is: 1 Schuer (Ketting) 21.36,51: 2 Van Po! (Mars) 21.37.54; 3 De Ko ning (Militairen) 21.38,43: 4 T. An dresen Noo) 21 40,30; 5 Van Katwijk (Amstel) 21.41.51: 6 Westrus (Peu geot) 21.42,05: 7 Van der Kruys (Tri co Noblel 21.42.23; 8 N. Bakker (Amstel) 21.42,58; 9 Oosterhof (Lo comotief) 21.43,51: 10 Tabak (Mili tairen: 21.44,06: 11 Bravenboer (Aci fit) 21.46,16: 12 Bruessing (Trico Noble) 21 07.08: 13 Diepeveen (Cabal- iero) 21.49.14; 15 Nieuwkamp (Ket ting) 21.49.37; 16 Van de Ruit (Acifit) 21.49.50; 17 Ger Harings (Felix Bon zo) 21.50.13: 18 Prinsen (Mars Flan- dria) 21.50.31; 19 Den Hertog (Am stel: 21.50,49: 20 Stam (Ketting) 21.54.13; 27 Adrie Duiker 21.55,29; 30 Wiechert Vlot 21.59.47; 31 Piet Le- gierse 22.00.15: 32 Kees Priem 22 00.19: 60 Pet-r Vocick 22 27.25 64 Kees Koeken 22.33,31 en 65 Han Wes terweele 22.38,47. Algemeen ploegenklassement: 1 Mili tairen 65.38,31' 2 Ketting 65.39.31; 3 Amstel 65.42.31 4 Mars 65.44,04; 5 Trico Noble 65.53,56.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 13