Meer aandacht voor weekeind en dagrecreatie in Zeeland Domburg werkt mee aan hotel van/iere Verdere daling werkloosheid in alle Zeeuwse rayons 5 hectare kamp voor padvinders Belangstelling vrouwen voor werk in aangepaste tijden vrijwel nihil Nu is het tijdvoor lékker met lékker: Beschuit met aardbeien. 2 ALMANAK Opnieuw klachten over stank in Terneuzen VRAAG RAAR PERSONEEL NEEMT TOE zomers ideaal mm BEDRIJVEN HADDEN WEL INTERESSE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 13 MEI 1970 CONCLUSIE RECREATIEDAG: ADVERTENTIE IN STREEKPLANNEN TE VEEL AANDACHT VOOR VERBL1JFSACC0MM0DAT1E MIDDELBURG ,We moeten in de toekomst bijzondere aan dacht geven aan vooral de week end- en dagrecreatie', aldus een van de conclusies van mr J. van Aartsen, 'commissaris van de koningin in Zeeland, dinsdag middag aan het eind van de in de Middelburgse Schouwburg gehouden Zeeuwse Recreatie dag. We heer B. M. van Griethuysen, hoofd van de hoofdafdeling open luchtrecreatie van het ministerie van crm, had 's ochtends een dergelijke Zeeuw sch-Vlaanderen is volgens he; een veel te zwaar aceent gelegd op de verblijfsacconunodatie. In Zeeland is, aldus de heer Van Griethuysen, per inwoner 5 m2 vrije groene ruim. te. Ter vergelijking vertelde hij er bij, dat de Rotterdammers over 4 m2 beschikken en dat deze oppervlakte voor Den Haag-Wassenaar 53 m2 In draagt: .Zeeland laat uw bevolking niet op de vlakte en in de kou staan. Slapen is geen openluchtrecreatie.' Deze dag was georganiseerd door de provinciale raad voor de re creatie in Zeeland en bestond uit een vijftal inleidingen gevolgd door een forumdiscussie met de inleiders. De voorzitter van deze raad. gedeputeerde A. L. van Geesbergen, gal in zijn inleiding prognoses over het aantal over. nacntingen en het aantal dagre. creanten. Over rijf jaar zouden er per jaar T'/i miljoen overnachtingen per jaar zijn (vorig jaar 5% rmljoen) en over tien jaar 11 miljoen. Het aantal dag recreanten. dat vorig jaar 3 miljoen bedroeg zou over 5 jaar zjjn opge lopen tot 5.6 miljoen en over tien jaar tot 7-9 miljoen. Het belang van de recreatie voor Zeeland maakt volgens de heer Van Geesbergen een onder, zoek zoals de raad voor de recreatie dit voorstelde (kosten 250.000 gul den) noodzakelijk. De benodigde gel den voor dit onderzoek bleken voor dit jaar nog niet beschikbaar. Geld was een van de belangrijkste onder, werpen van gesprok tijdens de re. creatiedag. Met name als het ging om de financiële armslag van lagere overheden (recreatieschappen en ge meenten). Niemand had een paskla re oplossing gereed. Voor mr J. P. Boersma, die als burgemeester van Brouwershaven nauw is betrokken bij het tot ontwikkeling brengen van het Grevelingenbekken, waren de moeilijkheden nog groter. Hij wilde weieens weten welke best/uwrsvorm het Grevelmgenbekken zou krijgen: ,De pdas gaat volgend jaar dicht.' De heer Van Griethuysen, was er kort over: .Hier kan ik niets over zeggen.' Plannen Diezelfde heer Van Grlethuysen liet In zün inleiding nogal wat kritiek los op de manier van plannen maken in de recreatiesector: ,Het gebeurt nog al te vaak zonder voorafgaand on. derzoek. We tasten vaak in het duis ter over behoeften en verlangens van de mensen, terwijl we ook vaak niets afweten van het gedragspatroon'. In tegenstelling tot de voorzitter van de provinciale Zeeuwse VW was de heer Van Grietflluysen van mening, dat streekplannen duidelijke niet mis te verstane bestemmingen moeten worden gegerven. Het streekplan Mid. den-Zeeland bijvoorbeeld gaif volgens hem te vrijblijvende aanwijzingen de ludiek te gebruiken ruimte. De heer Van Grietlhuysen was ook concreet toen hij de mededeling deed. dat dezer dagen de eerste aankoop van grond in het Grevelingenbekken tot stand komt. De heer Van Griet- huysen meende, dat het Grevelingen bekken gezien de geringe financiële armslag van de gemeenten niet langs de .normale' weg tot stand kan wor den gebracht: .De grond zal eigen dom van het rijk moeten worden'. Uiteraard gingen de discussies over de wenselijkheid van het invoeren van een of andere vorm van toeris. tenbelastang ook over geld. De heer Van Geesbergen had zich voorstan. der verklaard, terwijl de heer Wage tegen was. Vragenstellers wilden van de heer Van Geesbergen wel weten hoe hij zijn standpunt in overeen stemming kon brengen met een zijn andere stellingen, waarin ADVERTENTIE Sherry Franse cognac 12,95 Grand Chevalier per 3 flessen 9,45 Slijterij-Wijnhandel J. A. VERDONK ZOON Pottenmarkt 13 - Middelburg 3e Pinksteren na 12.00 uur gesloten. Zeeuwse Jarig .Onze drie kleinkinderen hodden vanmorgen de orootste schik!' zo schrijft een actieve 65-plusser uit Kloetmge. Ze waren nog in hel en hoorden de kippen »n het hok een herrie maken van jewelste, buister nu eens, hoorde ifc ze zeg gen, zou er soms één wwt de kip pen jarig zijnf' Een haastig ingesteld onderzoek wees uit, dat de poes boekte, .lie veling ran het oudste meisje', het nachthok had betreden en een leg hokje had ingericht als kraamka mer. Ze deelde het leghokje met drie eieren en twee jonge poesies', zo vernemen wij nog uit Kloetmge, .en hot leuke t« 'lat nu alle drte- de kinderen een eigen poesje heb- ben-' j i Als niel te verwaarlozen detail vermeldt inzender, dat het erf met het kippenhok is gelegen aan de Monnikend ijk bij Kattendijke. DOMBURG De raad van de gemeente Domburg heeft in de vergadering \an dinsdagavond besloten om medewerking te verlenen aan de XV Hotelmaatsohap- nij .Domburg' inzake de houw van een I hotelcomplex. Ook met het standpunt van de meerderheid van het college van b en w dat het bouwblok aau dc Bad. mr G. C. D. Rutgers Rozenburg zich uitsprak voor lage prijzen. De heer Van Geesbergen zag de toens. ten.belasting slechts als een geringe bijdrage van bijvoorbeeld een kwart je per nacht: ,En dat maakt prijs verhogingen met nodfg.' Hij haalde z:jn collega-inleider en .forumlid N. J. M. de Rooij. adjunct-directeur van het Nationaal Bureau voor Toerisme, aan om te wijzen op de mogelijkhe den tot prijsverlagingen door bij voorbeeld toeristenmenu's. De heer De Rooij walde wel aange haald worden, maar wees toch nog op het volgens hem nadelige psycho logische effect van de invoering van een toeristenbelasting: .Het zou in ieder geval een bestemmingsheffing moeten zijn.' De heer E. Th. Ooster. huis bracht toen naar voren, dat al. leen werd gesproken over logeerbe- lastlng en dat de dagrecreanten .bui ten schot' bleven. De heer P. L. van Steeraveldt, directeur van de recrea. tiegemeenschap Veluiwe, stelde het nog fundamenteler: .Moeten we de mensen laten betalen voor de vlucht uit hun verpeste woonmilieu?' De heer Van Griethuysen vond dat tamelijk demagogisch, omdat de recreatiegemeenschap Veluwe via onder meer parkeerterreinen inkomsten verkrijgt van de recre anten. De heer Van GrietJhuysen achtte dit ook een juiste gang van zaken: het landschap moet vrij toegankelijk zijn, maar voor :ifieke voorzieningen hoeft Jeugd apart Volgens Ars Jansen van de Stich. ting Zeeland mag een liberale levens, beschouwing niet leiden tot beknot ting van de vrijheid van anderen. Discussieleider mr Van Aartsen speelde dit door aan de heer Wage, die zich voorstander had getoond van vrijheid voor de campingbeheerder om zelf zijn publiek te selecteren. De heer Wage is behalve VW.er ook VVD.er. vlïssings burgemeester drs Roemers interrumpeerde: ,Nog één stap en u zit in de apartheid.' De heer Wage trachtte uit te leg gen, dat het niet zijn bedoeling was om die stap te zetten: .Selecteren mag niet leiden tot discrimineren. Het probleem is echter, dat de jeugd een geheel ander leefpatroon heeft als bijvoorbeeld gezinnen met kleine kinderen.' Desondanks vond de heer Jansen het fundamenteel fout om mensen te wei. geren, voor ze op een bepaalde cam. ping geldende regels hadden over treden. De heer Wage: ,Dat ge. beurt dan ook pas nadat gebleken is. dat die groepering die regels over. schrijdt.' Mejuffrouw Meulendijk en de heer Hiensch vroegen zich af of afzonderlijke jeugdcampihgs wel AfIDDELBURG Het forum deus de Zeeuwse recreatiedag dinsdag te Middelburg, vlnr: do heren N. J. M. de Rooij, mr E. Wage, B. M. van Griethuysen, forumvoorzitter mr J. van Aart sen, A. b. non Geesbergen en P. b. van Steenveldt. fFoto PZC) noodzakelijk waren. De heer Van Geesbergen zei voorstander te zijn van een onderzoek naar de eventuele behoefte: .Persoonlijk voel ik wel voor een experiment.' De heer Van Griethuysen wees op de reeds veel toegepaste zonering (jeugdboeken) op kampeerterreinen. TERNEUZEN Bij de Temeuzense gemeentepolitie zijn gisterochtend op nieuw enkele klachten binnengekomen over een hinderlijke gaslucht. Voor. zover het .spoor' was na te gaan was de schuldige evenals vorige week eer schip, dat voor anker lag in de zoge. naamde .put' van Terneuzen. Volgens de klachten kwam de stank van gisteren overeen met de butadiene-lucht die vo rige week over Terneuzen trok. dit onderwerp. Hij wees erop, dat de raad zich nimmer verzet heeft tegen rea- Usering van het denkbeeld .aanpassing aan de eisen des tijds', doch alleen be zwaar gemaakt heeft tegen een bepaald plan, omdat dat plan door zijn enorme omvang ongewenste consequenties hebben.' Voorts was de heer Rutgers van Ro zenburg tot de ontdekking gekomen dat de hotelmaatschappij niet zoveel haast met het plan schijnt te hebben. Het complex zal gaan bevatten hotel, restaurant en appartementen. De ver houding is evenwel, zo constateerde het raadslid. 26 hotelkamers tegen, over meer dan 200 appartementen, waarvan een niet onaanzienlijk deel bestemd is voor verkoop. ,Men dient zich dan goed te realiseren', zei de heer Rutgers. ,dat het hier slechts tem dele sprake is van een bedrijf in de horecaseotor, doch dat daarnaast zich hier ook voordoet een normaal geval van grondexploitaitie of 1 licht grondspeculatie.' Voorts wees hij erop dat de stedebouw- kundige ook thans het complex nog te massaal acht en in strijd met de bepa. ling en van het streekplan. Ook zou er meï de realisering van het plan een stuk je natuur opgeofferd moeten worden. Wie garandeert trouwens dat de ho telmaatschappij werkelijk gaat bouwen, vroeg het CHU-raadslid zich af. In dit verband benadrukte hij nog eens het be- ADVERTENTIE Industrie Uiteraard kwamen ook de Industria lisatieplannen in deze provincie aan de orae. Dat gebeurde onder meer naar aanleiding van een vraag over de uitbreiding van Dow Chemical naar het westen. Volgens de heer Van Geesbergen had dit geen gevol gen voor het recreatiegebied Braak, man. Ook aan een eventueel tot stand komen van het Reimerswaalplan zag de heer Van Geesbergen niet zulke verschrikkelijke gevolgen kleven: Ui teraard wel voor dat deel van het Zeeuwse Meer, maar de mogelijkhe den daar blijven bijzonder groot ge zien de inunense oppervlakte.' TOTAAL 1196 MANNEN WERKLOOS; 1,9 PROCENT MIDDELBURG De daling van het aantal werklozen In Zeeland, die zich reeds in maart aftekende, heeft zich in april verder doorgezet. In april nam het aantal werklozen met bijna twee honderd af. Eind maart bedroeg hel aantal werkloze mannen in Zeeland 1388 eind april 1196. Van dit aantal van 1196 waren er 32 werkzaam op aanvullende werken en 372 op GSW.SWH-projec- ten. Eind april 1969 was dit cijfer 1281. Bovendien ligt een verdere afneming van de werkloosheid in de lijn der ver. wachting. In alle beroepsgroepen, niet uitzondering van het visserijpersoneel, is de werkgelegenheid ruim en bij gun stige weersomstandigheden zal ook de landbouw weer meer arbeidskrachten kunnen opnemen, aldus het maandover zicht van het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zeeland. De voornaamste oorzaak van deze gunstige tendens is de verdere ver mindering van de seizoenwerkloos- heid. Dit blijkt onder andere uit de daling bij de bouwnijverheid (schil ders), de landbouw en de losse ar beiders op het platteland, in welke beroepsgroepen het aantal mgeschre. venen afnam ondanks de vrij ongun. stige weersomstandigheden in april. Daarnaast wijst een daling van het aan bod van horecapersaneel op een begin van de seizoenwerkzaamheden in deze sector. Behalve in deze beroepsgroepen zijn er eveneens dalingen te constate ren bij enkele andere groepen als le vens- en genotmiddelenbereiders (con- servenfabrieken). handel winkelperso neel) en niet-varend verkeerspersoneel, al zijn deze minder opvallend. Een toe. name van het aanbod van werkkrach- i ten was alleen te constateren bij vis serijpersoneel als gevolg van een ver minderde bedrijvigheid in de mosselvta- 1 serij. Stijging vraag I De vraag naar personeel heeft een vrij sterke stijging ondergaan, die duidelijk tot uitdrukking komt bij de bouwnijver heid, de metaalnijverheid en het kan toorpersoneel. Voor een belangrijk deel moet deze toeneming reeds worden ge. zien als «e zijn geriert op jeudig per. soneel, de .schoolverlaters*. De gunstige ontwikkeling rond de werk loosheid in Zeeland is verdeeld over al le rayons. Sprekende cijfers leveren de bouwnijverheid en metaalbewerkers. Er «tonden eind april slechts 19 bouwvak arbeiders voor bouw. en utiliteitswerken als werkloos ingeschreven, terwijl de vraag 339 bedroeg. De vraag naar me taalbewerkers was op datzelfde tijdstap bijzonder groot (748), terwijl het aan- bod (werklozen) 37 bedroeg. De vraag naar personeel is over de hele lm ie in Zeeland toegenomen en met een cijfer van 1808 bijzonder hoog. Eind maart werden nog maar 1531 mannen gevraagd en eind april 1969 was dit aantal maar 1109. In de bouw is de vraag dus ook sterk toegenomen. Er is vraag naar timmer lieden, opperlieden, metselaars, beton, werkers, stukadoors en schilders, waar. In de bedrijvigheid in het Sloe (Pechl- ney) mede een rol speelt. Opmerkelijk is, dat van de totaal open staande vraag naar mannelijk perso neel (1808) zestig procent is gelicht op de bouwvakarbeiders (339 or onge veer 20 procent) en de metaalbewerkers 748 of ruim 40 procent). Tegen de achtergrond van het landelijke cijfer en de cijfers van de andere pro vincies koint Zeeland vrij redelijk met een met Limburg gedeelde zeven de plaats uit de bus. Landelijk wa. ren er eind april 41.908 mannen werk. loos of 1,4 procent van de loontrek- kenden (eind maart 1,7 procent, eind april 1969 1,8 procent). Voor Zeeland bedragen deze percentage# per eind april 1,9 procent voor eind maart 2,2 procent en voor eind april 1969 2,1 procent. Dat actuele percentage van 1,9 procent komt achter bij Utrecht (0.8). Zuid- Holland (0.9) en Noord-Holland tl) maar steekt weer gunstig af bij Fries land (2,6) Groningen (3.1) en Drente (3,8). Vrouwen De vraag naar vrouwelijk personeel Is, als men de landelijke cijfers ziet, een veelvoud van het aanbod. In Zeeland te kent zich een identieke ontwikkeling af. Per eind april waren in Zeeland werk loos 249 vrouwen i 286 per eind maart, 250 per eind april 1969) en de vraag bedroeg totaal 1016 (934 end maart, 942 eind apnl 1969). In Zeeland is de vraag naar vrouwelijk personeel op dit moment voor zeventig procent op de jeugd gericht. kantoorpersoneel (211) en huis. houdelijk personeel (181), terwijl ln de overige beroepsgroepen 214 vacatures staan geregistreerd. Rayons Interessant is nog, dat het recente Zeeuwse percentage werkloze mannen (1,9 procent) in ac rayons nogal wat verschillen te zien geeft. Het gunstigst komen uit de bus Vlissingen (1). Tho- len (1,2), Sas van Gent (1,4), Terneu- zen (1.6), Middelburg (1,8). Meer dan twee procent mannelijke werklozen tel de men per eind april in de rayons Goes (2.1). Zierikzee (2.3), Hulst (2,4) en Oostburg: (3.9). In alle rayons was er in vergelijk met maart 1970 een da ling van de werkloosheid te zien. Al leen Goes bleef met 2,1 stabiel, wat mede een oorzaak vond in de vermin derde activiteiten in de mossel visserij. zomerkostuums voor iedereen, in elke prijsklasse, in veel kleuren en in de pasvorm die voor u ideaal is. de meeste zomer kostuums kunt u zelfs het hele jaar dragen. 119,-, 179,-, 215,-. I.DEUT8IM8 «WW MIDDELBURG lang van een structuurplan voor de g«. hele gemeente. .Met al die partiële her. zieningen wordt onze gemeente een lap pendeken en geen harmonisch geheel, en blijft men achter de feiten aanlopen-. Rozenburg tegen het plan de volgende bezwaren: de massaliteit cn hot par keer probleem. Voorts meende hij dat er alleen dan medewerking diende te wor den verleend wanneer er een serieus uit gewerkt plan is met een exploitatieopzet, zodat er ook voor Domburg een waar borg bestaat dat het plan zal worden ge realiseerd en niet alleen de gTnndeig». naar geholpen wordt aan een door hem ongetwijfeld verwachte waardestijging \an zijn grond. Het leek de heer Rut gen daarom juist dat, mocht het plan niet worden gerealiseerd, de kosten van de wijziging van het bestemmingsplan voor rekening van de hotelmaatschappij zon den komen. Om te voorkomen dat men in een krin. get je ging ronddraaien, wilde- hij zijn stem aan het voorstel om he* bestem mingsplan naar de wens van de hotel maatschappij te wijzigen niet onthou. den. daarbij gelet op de beperking van het bouwblok aan de B.tclstraan tot drie lagen en m de hoop dat voor het parkeerprobleem een oplossing getraoht zal worden te vinden. Burgemeester F. G. Sprenger kon zich grotendeels met de woorden van de heer Rutgers van Rozenburg verenigen. Wethouder A. Wisse (sgp) merkte op dal de gestelde ejsen veelal door de hotelmaatschappij waren ingewilligd. Zoals het plan thans ter tafel lag. was hij tevreden. De heer A. Don (pvda) meende dat zowel voor- als tegenstanders recht van spreken hebben. Uit de hoor zitting was hem gebleken dat de autochtone bevolking vrij positief tegenover het plan staat, maar het was niet alleen hoera-geroep. Hij meende dat men moes* waken voor grondspecuhities. De heer Don stond niet afwijzend tegenover het voor stel. maar hij wilde wel een vinger in de pap houden. Zo zou hij bij- oorbeeld willen voorkomen dat er ■winkels in het complex gevestigd zouden worden. Ook hij wees op het belang van een structuurschets voor de gehete gemeen, te. Door de partiële wijziging werd de gemeente verpest. Burgemeester Spren ger zou eigenlijk wel een meer uitge werkt plan van het hotel willen hebben dan men tot nu toe gekregen had. Naar zijn mening was het complex trouwens nog steeds te groot. De heer L. Wonder, gem (ar) zei teleurgesteld te zijn dat er geen enkele toezegging kon worden gedaan dait er ook werkelijk gebouwd zou worden. De burgemeester zag even wel geen wettelijke mogelijkheden om eventueel tot bouw te dwingen. De heer Don waarschuwde nog méts defi nitief vast te stellen vooraait het plan rond is. ■s^pir, Receptie scheidende leden van g s MIDDELBURG Het provinciaal be. stuur van Zeeland zal op dinsdag 2 Ju ni aanstaande de leden van gedeputeer de staten, de heren J. M. A. C. van Don gen en jhr mr T. A. J. W. Schorer, die zich voor de komende periode niet meer beschikbaar hebben gesteld, een receptie aanbieden, tijdens welke gelegenheid zal bestaan van hen afscheid te nemen. De, receptie zal worden gehouden in de Sta. tenzaal te Middelburg 's middags van 16.00 tot 18.00 uur. MK VEERE Vijf hectare grond aan het Veerse Meer worden tweede pinkstermiddag om twee uur of ficieel voor de Nederlandse pad vinderswereld opengesteld. Dit Scout Centrum Zeeland wordt geopend door de presidente van het Nederlandse padvindersgil- de, mej. J. H. Wildeboer uit Rot terdam. De openingshandeling wordt gevolgd door een recep tie, verschillende spelen, een vlootschouw en een aantal de monstraties. Met het nieuwe kampeerterrein is de stichting padvindsters- en padvinders- kampeercentrum Zeeland uitermate te. vreden, vooral met het oog op de ideale Ug83ng en de te bieden accommodatie. De halve kilonieter in het kwadraat het Veerse meer ligt. kunnen de re creanten zonder hindernissen het. water voor watersprotbeoefening bereiken. Verder ts er een kampgebouw, waarin een speelzaal, een slaaywaal en een vol ledig uitgeruste keuken zijn ingedeeld. Maximaal dertig personen kunnen in dit gebouw vast onderdak krijgen. De weg naar het Scout Centrum Zee. land wordt duidelijk aangegeven door heeft een stevige grasmat met jonge borden, die vanaf de brug over de Arne bnsaanplant, dat nari meer dan duizend geplaatst zijn kampeerders plaats geeft. Op het ter- (Foto PZC). OP WALCHEREN MIDDELBURG Een po ging van het Gewestelijke Ar beidsbureau te Middelburg, het bedrijfsleven te helpen aan vrouwelijke werkkrachten die in .aangepaste werktijden' (de vrouwen kunnen dan me de de uren bepalen, waarop zij willen werken) is niet ge slaagd door de geringe be langstelling die hiervoor van de zijde van de vrouwen be- stond. Het arbeidsbureau had eerst ee.n enquête gehouden onder het be drijfsleven In Middelburg en VIls. singen. Daaruit kwamen 88 ar beidsplaatsen tevoorschijn, waar uit men mocht concluderen, dat er bij het bedrijfsleven een grote bereidheid is vrouwen in .aange- paste werktijden' in dienst te ne. men'. Een volgende stap was het plaat sen van een advertentie in de be langrijkste op Walcheren ver schijnende dag. en advertentie bladen om zo het aanbod van vrouwen te weten te komen. Met deze advertentie werd tegelijk de belangstelling gepeild onder de 65-plussers voor werk in aange paste uren. T eleurstellend Het resultaat was bijzonder te leurstellend. Er reageerden vier mensen van boven de 65 en zes vrouwen. Van deze zes vrouwen is er thans één in part-time ver band geplaatst als bejaarden helpster. Een factor voor deze flauwe animo kan zijn. dat op Walcheren thans drie uitzendbu reaus (twee in Middelburg, één in Vlissingen) werkzaam zijn. Het onderzoek werd ingesteld, omdat op Walcheren een struc tureel tekort aan vrouwelijke ar beidskrachten bestaat. Van de 350 bedrijven op Walcheren, die wer den gepolst naar de bereidheid vrouwen in aangepaste werktij den in dienst te nemen, hebben er 278 gereageerd, waarvan 190 m Middelburg, Van deze 190 Middelburgse be. drijven en ondernemingen ver klaarden er 134 geen behoefte te .ïebben aan part-time krachten. De rest (56) bleek we! behoefte te hebben en zo kwamen er ar beidsplaatsen uit de enquête te. voorschijn voor werksters, ser veersters, verpleegsters, verkoop sters en fabrieksarbeidsters. Een vrij grote bereidheid dus. De uit komsten m Vlissingen vertoonden eenzelfde beeld. De volgende stap, het plaatsen van de advertentie om de belangstelling onder de vrouwen te peilen, hep dus op een teleurstel ling uit. Het gewes telijk arbeidsbureau houdt zich thans ook weer bezig met de be middeling bij de plaatsing van valtantienulpen. Vorig jaar wer den zo tweehonderd jongens en meisjes geplaatst Dit concen- rveert zich vooral op de horeca, sector. Men heeft thans ook een aanbod van vijftien Engelse jon- fens, van wie er intussen voor e periode van jumi tot en met augustus vier konden worden ge plaatst als hulp in de keuken. WOLKENVELDEN Wolkenvelden, maar ook zonnige perlo. den en op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend matige wind tussen noord en oost en in het algemeen Iets lagere temperaturen. Vooruitzichten voor donderdag en vrij dag, opgesteld door het KNMI op dins dag om 18.00 uur. Zonnige perioden, hier en «laar een bul en ongeveer normale temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor donderdag: aantal uren zon 3 tot 10; min. temp.: omstreeks normaal; max. temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etim&al: 60 procent. Normalen voor 11-15 mei respectievelijk min. temp. en max. temp.: Den Helder 8 14 Eelde 6 17 De Bilt 7 IS Vlissingen 9 16 Zuid-Limburg 8 38 Gemiddeld over Nederland 8 18 14 mei Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2